PL217598B1 - Sposób wytwarzania biletu spersonalizowanego w druku offsetowym heatset w połączeniu z drukiem fleksograficznym - Google Patents

Sposób wytwarzania biletu spersonalizowanego w druku offsetowym heatset w połączeniu z drukiem fleksograficznym

Info

Publication number
PL217598B1
PL217598B1 PL396966A PL39696611A PL217598B1 PL 217598 B1 PL217598 B1 PL 217598B1 PL 396966 A PL396966 A PL 396966A PL 39696611 A PL39696611 A PL 39696611A PL 217598 B1 PL217598 B1 PL 217598B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
printing
printed
paper
web
print
Prior art date
Application number
PL396966A
Other languages
English (en)
Other versions
PL396966A1 (pl
Inventor
Marcin Szyca
Original Assignee
Szyca Marcin S Quality Ii
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Szyca Marcin S Quality Ii filed Critical Szyca Marcin S Quality Ii
Priority to PL396966A priority Critical patent/PL217598B1/pl
Publication of PL396966A1 publication Critical patent/PL396966A1/pl
Publication of PL217598B1 publication Critical patent/PL217598B1/pl

Links

Landscapes

  • Printing Methods (AREA)

Abstract

Sposób wytwarzania biletu spersonalizowanego w druku offsetowym heatset w połączeniu z drukiem fleksograficznym, polegający na naświetlaniu klisz, z których przygotowuje się płaskie formy drukowe w postaci tzw. blach do przygotowania zadruku wstęgi papieru metodą offsetową za pomocą farb utrwalanych przez wsiąkanie w papier, suszeniu i utrwalaniu druku "na gorąco" przy równoczesnej numeracji metodą druku inkjetowego, następnie poddaniu bobinowaniu roli matki na pożądane wymiary, charakteryzujący się tym, że zadruk papieru prowadzi się farbami UV metodą heatset "na gorąco" i jednocześnie nanosi się między innymi informacje oraz mikrodruk lub gilosz zaprojektowany w rozdzielczości 2400 dpi i drukowany w rozdzielczości 200 lpi, po czym zadrukowaną wstęgę prowadzi się przez nagrzany do temperatury około 120°C, tunel suszący promieniami UV, w którym prowadzi się proces odparowania i utwardzenia druku następnie nanosi numeracje cyfrową inkjet na pełnej szerokości roli i prowadzi proces personifikacji po czym poddaje ponownemu bobinowaniu do szerokości wąsko wstęgowej o szerokości 250 mm i poddaje dalszemu zadrukowi, foliowaniu i pakowaniu.

Description

Opis wynalazku
Znany jest ze zgłoszenia wynalazku P. 378725 papier do stron personalizowanych dokumentów zabezpieczonych i dokument zabezpieczony z tego papieru, który jest powleczony mieszaniną powlekającą zawierającą polialkohol winylowy, dyspergator, środek stabilizujący oraz pigment, który pod wpływem promieniowania laserowego zmienia kolor na kontrastowy w stosunku do koloru papieru. Pigment ten może być stosowany w ilości od 0,1% do 5%. Dokument zabezpieczony ma co najmniej jedną stronę personalizowaną wykonaną z takiego papieru.
Znany jest z opisu wynalazku Nr 167517 sposób typo-rotograwiurowego druku banknotów, który polega na drukowaniu strony awersu matrycą typograficzną, a strony rewersu matrycą rotograwiurową. W trakcie obrotu cylindrów drukowych punkty wypukłe matrycy typograficznej wnikają w odpowiednie zagłębienia farbowe matrycy rotograwiurowej banknotów.
Znane są ze zgłoszenia wynalazku P.308488 zawierające mikrokapsułki farby drukarskie do druku wypukłego albo offsetowego oraz sposób wytwarzania układów przenoszenia, który dotyczy farby drukarskiej do druku wypukłego albo offsetowego zawierającej mikrokapsułki, które zawierają czynnik barwotwórczy, sole alkaliczne kalafonii jako spoiwo i glikole albo etery glikoli jako rozpuszczalnik.
Znany jest z opisu wynalazku Nr 191580 sposób druku wklęsłego z wysokim połyskiem metalicznym, który rozwiązuje zagadnienie uzyskania srebrnego lub złotego nadruku o wysokim połysku metalicznym na niemetalizowanym podłożu. Sposób charakteryzuje się tym, że drukowane są wyłącznie wymagane linie i/lub powierzchnie motywu na niemetalizowanym podłożu techniką druku wklęsłe2 go za pomocą cylindrów tłoczących z rastrem o gęstości 54 do 80 punktów na 1 cm2 pod kątem 0 do 4, farbą rotograwiurową dla uzyskania srebrnego połysku metalicznego, o składzie: 60 * 90% masy spoiwa nitrocelulozowego NC lub spoiwa poliwinylbutanalowego PVB, 4 * 25% masy proszku mosiężnego, 4 * 25% masy proszku brązowego, przy czym suma zawartości proszku mosiężnego i proszku brązowego stanowi 10 * 40% masy zawartości barwników w ogólnej ilości farby rotograwiurowej, której poszczególne składniki są najpierw zmieszane za pomocą mieszalników w zbiorniku, uzyskana farba rotograwiurowa w trakcie druku wklęsłego jest mieszana w sposób ciągły w urządzeniu farbowym, aby cięższe cząstki nie opadały na dno, a zbędna farba rotograwiurowa jest zgarniana za pomocą rakli.
Znane są ze zgłoszenia wynalazku P.342006 neonanoplasty oraz sposób wytwarzania mikroemulsji do farb drukarskich nanoszonych metodą druku natryskowego, który dotyczy preparatów barwnikarskich zawierających neonanoplasty. Preparaty te odznaczają się zwiększoną jaskrawością i połyskliwością barwy, dzięki włączeniu w neonanoplasty jednego lub więcej barwników. Preparatami tymi można drukować właściwie każde podłoże. Są one szczególnie przydatne w dziedzinie drukowania wyrobów włókienniczych.
Znany jest z opisu wynalazku Nr 194891 środek wiążący do druku pigmentowego i sposób otrzymywania środka wiążącego do druku pigmentowego, zawierający 2 - 10 części wagowych dihydroksyetyloamidów kwasów tłuszczowych, 150 - 300 części wagowych glikolu dietylenowego, 250 650 części wagowych sieciującej żywicy akrylowej, 150 - 300 części wagowych karboksylowanego lateksu butadienowo-styrenowego, 0,5 - 20 części wagowych poliamidoaminy, 100 - 400 części wagowych wody to jest 18 - 31% wody w odniesieniu do czterech pierwszych składników środka. Przedmiotem wynalazku jest sposób otrzymywania środka wiążącego do druku pigmentowego, według którego glikol dietylenowy miesza się z dihydroksyetyloamidami kwasów tłuszczowych i z poliamidoaminą do całkowitego rozpuszczenia się obydwu składników w glikolu, następnie dodaje się wodę sieciującą żywicę akrylową i lateks butadienowo - styrenowy. Całość miesza się i filtruje.
Znany jest ze zgłoszenia wynalazku Nr 190828 nośnik informacji posiadający obraz wykonany techniką druku wklęsłego, płyta drukarska do drukowania techniką druku wklęsłego, sposób drukowania techniką druku wklęsłego oraz sposób wytwarzania płyty drukarskiej do drukowania techniką druku wklęsłego, który dotyczy nośnika informacji z drukowanym obrazem nadrukowanym przy pomocy druku wklęsłego. Drukowany obraz posiada przynajmniej jeden pierwszy obszar pokryty farbą o pierwszej grubości warstwy farby i przynajmniej jeden drugi obszar pokryty farbą o drugiej grubości warstwy farb, przy czym grubości warstw farby są różne. Pierwszy i drugi obszar pokryty farbą są od siebie oddzielone ostrą linią rozgarniającą niewidoczną przy oglądaniu gołym okiem, a grubość warstwy farby przechodzi przez minimum w obszarze linii rozgraniczającej.
PL 217 598 B1
Znany jest ze zgłoszenia wynalazku Nr 192473 sposób nakładania na matrycę co najmniej jednego obrazu i matryca do druku tamponowego na matrycę, który to obraz jest następnie przenoszony na tampon, po czym obraz jest drukowany w sposób tamponowy na elemencie, korzystnie po wewnętrznej stronie obudowy telefonu przenośnego, która to matryca zawiera boki, które mogą być pochylone względem siebie, a wspomniany obraz jest nakładany na wspomniane boki. Przedmiotem wynalazku jest też matryca.
Znany jest z opisu wynalazku P.356225 sposób nakładania druku na powierzchnie przedmiotów, który polega na tym, że druk na powierzchnię przedmiotu nakłada się przy pomocy żywicy poliuretanowej. W tym celu na powierzchni cienkiej warstwy żywicy pokrywającej folię poliestrową wykonuje się druk metodą pigmentową, a następnie folię z drukiem nakłada się na powierzchnię przedmiotu pokrytą również żywicą poliuretanową tak, aby obydwie warstwy żywicy ściśle do siebie przylegały. Po dokonaniu dyfuzji obydwu warstw żywicy folia jest usuwana jako zbędna.
Znany jest ze zgłoszenia wynalazku Nr 196059 nośnik danych z drukowanym obrazem zabezpieczającym wytworzony techniką wklęsłodruku, klisza drukarska do druku wklęsłego, sposób wytwarzania nośnika danych, sposób wytwarzania elementu zabezpieczającego który dotyczy nośnika danych z drukowanym obrazem zabezpieczającym, który jest utworzony za pomocą procesu tworzenia reliefu wklęsłego. Drukowany obraz zabezpieczający składa się z kilku kontrastujących elementów strukturalnych, które są wystawione w dokładnym rejestrze jeden w stosunku do drugiego. Pierwsza część elementów strukturalnych posiada strukturę podobną do reliefu oraz może być odczuwalny poprzez dotyk.
Znany jest ze zgłoszenia wynalazku Nr 197134 nośnik danych i sposób jego wytwarzania oraz matryca do druku wklęsłego i sposób jej wytwarzania dotyczący drukowanego nośnika danych posiadającego drukowaną powierzchnię i co najmniej jedną, zawartą w całości wewnątrz niej drukowaną powierzchnię cząstkową, gdzie powierzchnia i powierzchnia cząstkowa zostały zadrukowane techniką druku wklęsłego i kontrastują w widoczny sposób dzięki zmiennej grubości warstwy farby. Wynalazek dotyczy ponadto metody wytwarzania nośnika danych, używanej do tego celu matrycy oraz metody wytwarzania tej matrycy.
Znany jest ze zgłoszenia wynalazku P.360753 system i sposób druku dokumentów dla użytkowników przenośnych urządzeń komputerowych, który dotyczy systemu i sposobu druku dokumentów dla użytkowników przenośnych urządzeń komputerowych, przy czym w celu wydruku dokumentów z przenośnych urządzeń komputerowych, takich jak komputery podręczne, PDA, telefony komórkowe z dostępem do Internetu, w sieci, takiej jak internet czy intranet, udostępniana jest usługa wydruku. Gdy użytkownik urządzenia przenośnego chce wydrukować dokument za pośrednictwem urządzenia przenośnego odwołuje się do usługi i wysyła zlecenie wydruku określające lokalizację dokumentu w sieci poprzez podanie adresu URL. Obsługując zlecenie usługa wydruku weryfikuje jego poprawność, pobiera dokument, generuje go do postaci gotowej do wydruku i drukuje dokument zgodnie ze zleceniem użytkownika. Alternatywą jest przesłanie dokumentu do usługi wydruku bezpośrednio przez urządzenie przenośne.
Znana jest ze zgłoszenia wynalazku P.376602 kompozycja farby do druku strumieniowego na podłożach do formy drukowej, sposób jej wytwarzania oraz sposób wytwarzania litograficznej formy drukowej dotyczącego litograficznej formy drukowej z farbą, przy czym ta farba zawiera polimer lub kopolimer z grupami kwasowymi, przy czym co najmniej jedna z tych grup została przeprowadzona w grupę amidową. Sposób wytwarzania litograficznej formy drukowej obejmuje etapy drukowania podłoża farbą zawierającą wspomniany polimer oraz suszenia podłoża. Wynalazek dotyczy także farby i sposobu wytwarzania farb zawierających polimer lub kopolimer z grupami kwasowymi, przy czym co najmniej jedna z tych grup została przeprowadzona w odpowiednią grupę amidową. Farba ewentualnie zawiera ponadto kwasy tłuszczowe, metale, kompleksy metali i/lub barwniki. DK.
Znany jest ze zgłoszenia wynalazku P.382802 sposób wykonywania druku jedno lub wielokolorowego, zwłaszcza na główce płaskiej /denku/ cylindrycznego elementu zdobionego, np. zakrętki do butelki, metodą suchego offsetu i urządzenie do wykonywania druku jedno lub wielokolorowego, zwłaszcza na główce płaskiej /denku/ cylindrycznego elementu zdobionego, np. zakrętki do butelki, metodą suchego offsetu charakteryzujące się tym, że niezadrukowane wytłoczki zakrętek po wpadnięciu do pryzmy powodują zatrzymanie łańcucha napędowego w celu nabicia wytłoczek na palce wózków jezdnych przez tłoczek napychający, po czym serwomotor rusza, powodując zsynchronizowany z bębnem obciągowym przesuw wózków jezdnych. W momencie zbliżenia się wytłoczki, osadzonej na palcu wózka jezdnego, do gumy bębna obciągowego łyżwa mechanizmu podnoszącego
PL 217 598 B1 unosi palec z wytłoczką do góry, gdzie łyżwy stykając się powodują przyssanie wytłoczki, po czym następuje przekazanie farby na główkę wytłoczki, a na wysokości kolejnego palca, naprzeciwko pryzmy, serwomotor zatrzymuje łańcuch napędowy kończąc cykl. Po kilkunastu cyklach zadrukowana wytłoczka zakrętki zatrzymuje się pod lampą UV celem utwardzenia farby, po czym następuje wydmuchnięcie z palca wytłoczki w końcowej części urządzenia. Wynalazek obejmuje również urządzenie do wykonywania druku.
Istotą wynalazku jest sposób wytwarzania biletu spersonalizowanego w druku offsetowym heatset w połączeniu z drukiem fleksograficznym, polegający na naświetlaniu klisz, z których przygotowuje się płaskie formy drukowe w postaci tzw. blach do druku offsetowego, zadruku wstęgi papieru metodą offsetową za pomocą farb utrwalanych dodatkowo przez promieniowanie UV, suszeniu i utrwalaniu druku metodą heatset przy równoczesnej numeracji metodą druku inkjetowego, następnie poddaniu bobinowaniu roli matki na pożądane wymiary do dalszej obróbki, charakteryzujący się tym, że zadruk papieru prowadzi się farbami UV metodą heatset i jednocześnie nanosi się między innymi informacje oraz mikrodruk lub gilosz zaprojektowany w rozdzielczości 2400 dpi i drukowany w rozdzielczości 200 Ipi, równocześnie zadrukowaną wstęgę prowadzi się przez nagrzany do temperatury około 120°C tunel suszący promieniami UV, w którym prowadzi się proces odparowania i utwardzenia druku, w ramach procesu druku nanosi się numerację lub inne elementy personalizacji metodą druku cyfrowego inkjet na szerokości roli, po czym rolę poddaje się bobinowaniu do wymiarów wąskowstęgowych o szerokości 250 mm i poddaje dalszemu zadrukowi, foliowaniu i pakowaniu. Zadruk papieru na wąskowstęgowej maszynie fleksograficznej prowadzi się m.in. liniami sinusoidalnymi w kolorze fluorescencyjnym w nadruku ciągłym wykorzystując całkowity obwód wałka drukowego przy zastosowaniu tzw. sleeve'ow. Zadruk podkładu pod klej w przypadku papierów typu topcoat, prowadzi się przez układ wałków drukowych, przy czym na ostatniej sekcji drukowej nakłada się klej do colstampingu i nakłada pasek holograficzny i/lub magnetyczny lub wtłacza się pasek magnetyczny metodą hotstampingu. Następnie rolę poddaje się końcowemu bobinowaniu do wymiarów handlowych oraz foliowaniu. Podczas końcowej bobinacji równocześnie bobinuje się do czterech roi wąskowstęgowych zwiększając wydajność.
Wynalazek pozwala na zadruk papieru farbami UV metodą heatset. Wynalazek pozwala na noszenie między innymi mikrodruku lub giloszu zaprojektowanego w rozdzielczości 2400 dpi i drukowanego w rozdzielczości 200 Ipi,
P r z y k ł a d w y k o n a n i a I
W przykładzie wykonania sposób wytwarzania biletu spersonalizowanego w druku offsetowym heatset w połączeniu z drukiem fleksograficznym, polega na naświetlaniu klisz, z których przygotowuje się płaskie formy drukowe w postaci tzw. blach do druku, zadruku wstęgi papieru metodą offsetową za pomocą farb utrwalanych przez wsiąkanie w papier, suszeniu i utrwalaniu druku „na gorąco” przy równoczesnej numeracji metodą druku inkjetowego, następnie poddaniu bobinowaniu roli matki na pożądane wymiary. Zadruk papieru prowadzi się farbami UV metodą heatset „na gorąco” i jednocześnie nanosi się między innymi informacje oraz mikrodruk zaprojektowany w rozdzielczości 2400 dpi i drukowany w rozdzielczości 200 Ipi, przy czym zadrukowaną wstęgę prowadzi się przez nagrzany do temperatury około 120°C tunel suszący promieniami UV, w którym prowadzi się proces odparowania i utwardzenia druku, równocześnie nanosi numerację cyfrową inkjet na całej szerokości roli i prowadząc proces personalizacji, po czym poddaje ponownemu bobinowaniu do szerokości wąskowstęgowej o szerokości 250 mm i poddaje dalszemu zadrukowi, foliowaniu i pakowaniu.
P r z y k ł a d w y k o n a n i a II
W przykładzie wykonania sposób wytwarzania biletu spersonalizowanego w druku offsetowym heatset w połączeniu z drukiem fleksograficznym, polega na naświetlaniu klisz, z których przygotowuje się płaskie formy drukowe w postaci tzw. blach do druku offsetowego, zadruku wstęgi papieru metodą offsetową za pomocą farb utrwalanych przez wsiąkanie w papier, suszeniu i utrwalaniu druku „na gorąco” przy równoczesnej numeracji metodą druku inkjetowego, następnie poddaniu bobinowaniu roli matki na pożądane wymiary. Zadruk papieru prowadzi się farbami UV metodą heatset „na gorąco” liniami sinusoidalnymi w kolorze fluorescencyjnym w nadruku ciągłym i jednocześnie nanosi się między innymi informacje oraz gilosz zaprojektowany w rozdzielczości 2400 dpi i drukowany w rozdzielczości 200 Ipi, po czym zadrukowaną wstęgę prowadzi się przez nagrzany do temperatury około 120°C tunel suszący promieniami UV, w którym prowadzi się proces odparowania i utwardzenia druku, równocześnie nanosi numerację cyfrową inkjet na całej szerokości roli i prowadząc proces persoPL 217 598 B1 nalizacji po czym poddaje ponownemu bobinowaniu do szerokości wąskowstęgowej o szerokości 250 mm i poddaje dalszemu zadrukowi, foliowaniu i pakowaniu.
P r z y k ł a d w y k o n a n i a III
W przykładzie wykonania sposób wytwarzania biletu spersonalizowanego w druku offsetowym heatset w połączeniu z drukiem fleksograficznym, polega na naświetlaniu klisz, z których przygotowuje się płaskie formy drukowe w postaci tzw. blach do druku, zadruku wstęgi papieru metodą offsetową za pomocą farb utrwalanych przez wsiąkanie w papier, suszeniu i utrwalaniu druku „na gorąco” przy równoczesnej numeracji metodą druku inkjetowego, następnie poddaniu bobinowaniu roli matki na pożądane wymiary. Zadruk podkładu pod klej w przypadku papierów typu topcoat, prowadzi się przez układ wałków drukowych, przy czym na ostatniej sekcji drukowej nakłada się klej do coldstampingu i nakłada pasek holograficzny i/lub magnetyczny i poddaje ponownemu bobinowaniu zadrukowanych roli i foliowaniu. Zadruk papieru prowadzi się farbami UV metodą heatset „na gorąco” i jednocześnie nanosi się między innymi informacje oraz mikrodruk zaprojektowany w rozdzielczości 2400 dpi i drukowany w rozdzielczości 200 Ipi, po czym zadrukowaną wstęgę prowadzi się przez nagrzany do temperatury około 120°C tunel suszący promieniami UV, w którym prowadzi się proces odparowania i utwardzenia druku, następnie nanosi numerację cyfrową inkjet na pełnej szerokości roli i prowadzi proces personalizacji po czym poddaje ponownemu bobinowaniu do szerokości wąskowstęgowej o szerokości 250 mm i poddaje dalszemu zadrukowi, foliowaniu i pakowaniu.
P r z y k ł a d w y k o n a n i a IV
W przykładzie wykonania sposób wytwarzania biletu spersonalizowanego w druku offsetowym heatset w połączeniu z drukiem fleksograficznym, polega na naświetlaniu klisz, z których przygotowuje się płaskie formy drukowe w postaci tzw. blach do druku offsetowego, zadruku wstęgi papieru metodą offsetową za pomocą farb utrwalanych przez wsiąkanie w papier, suszeniu i utrwalaniu druku „na gorąco” przy równoczesnej numeracji metodą druku inkjetowego, następnie poddaniu bobinowaniu roli matki na pożądane wymiary. Podczas procesu druku na maszynie wąskowstęgowej na sekcji hostampingu wtłacza się pasek holograficzny. Następnie rolę poddaje się końcowemu bobinowaniu do wymiarów handlowych oraz foliowaniu. Podczas końcowej bobinacji równocześnie bobinuje się do czterech roi wąskowstęgowych zwiększając wydajność.

Claims (4)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Sposób wytwarzania biletu spersonalizowanego w druku offsetowym heatset w połączeniu z drukiem fleksograficznym, polegający na naświetlaniu klisz, z których przygotowuje się płaskie formy drukowe w postaci tzw. blach do druku offsetowego, zadruku wstęgi papieru metodą offsetową za pomocą farb utrwalanych przez wsiąkanie w papier, suszeniu i utrwalaniu druku „na gorąco” przy równoczesnej numeracji metodą druku inkjetowego, następnie poddaniu bobinowaniu roli matki na pożądane wymiary, znamienny tym, że zadruk papieru prowadzi się farbami UV metodą heatset „na gorąco” i jednocześnie nanosi się między innymi informacje oraz mikrodruk lub gilosz zaprojektowany w rozdzielczości 2400 dpi i drukowany w rozdzielczości 200 Ipi, po czym zadrukowaną wstęgę prowadzi się przez nagrzany do temperatury około 120°C tunel suszący promieniami UV, w którym prowadzi się proces odparowania i utwardzenia druku następnie nanosi numerację cyfrową inkjet na pełnej szerokości roli i prowadzi proces personalizacji po czym poddaje ponownemu bobinowaniu do szerokości wąsko-wstęgowej o szerokości 250 mm i poddaje dalszemu zadrukowi, foliowaniu i pakowaniu.
  2. 2. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że papieru zadrukowuje się liniami sinusoidalnymi w kolorze fluorescencyjnym w nadruku ciągłym.
  3. 3. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że zadruk podkładu pod klej w przypadku papierów typu topcoat, prowadzi się przez układ wałków drukowych, po czym na ostatniej sekcji drukowej nakłada się klej do coldstampingu, nakłada pasek holograficzny i/lub magnetyczny i poddaje ponownemu bobinowaniu zadrukowanych roli i foliowaniu.
  4. 4. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że w trakcie procesu druku na sekcji do hostampingu wtłacza się pasek holograficzny i/lub magnetyczny i poddaje ponownemu bobinowaniu zadrukowanych roli i foliowaniu.
PL396966A 2011-11-14 2011-11-14 Sposób wytwarzania biletu spersonalizowanego w druku offsetowym heatset w połączeniu z drukiem fleksograficznym PL217598B1 (pl)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL396966A PL217598B1 (pl) 2011-11-14 2011-11-14 Sposób wytwarzania biletu spersonalizowanego w druku offsetowym heatset w połączeniu z drukiem fleksograficznym

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL396966A PL217598B1 (pl) 2011-11-14 2011-11-14 Sposób wytwarzania biletu spersonalizowanego w druku offsetowym heatset w połączeniu z drukiem fleksograficznym

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL396966A1 PL396966A1 (pl) 2013-05-27
PL217598B1 true PL217598B1 (pl) 2014-07-31

Family

ID=48522654

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL396966A PL217598B1 (pl) 2011-11-14 2011-11-14 Sposób wytwarzania biletu spersonalizowanego w druku offsetowym heatset w połączeniu z drukiem fleksograficznym

Country Status (1)

Country Link
PL (1) PL217598B1 (pl)

Also Published As

Publication number Publication date
PL396966A1 (pl) 2013-05-27

Similar Documents

Publication Publication Date Title
EP0538358B1 (en) Improvements relating to signature panels
US5438928A (en) Signature panels
CN106660385B (zh) 光变磁性安全线和条
CN105793058B (zh) 安全线或条及其制造方法和用途、安全文件及其制造方法
US10703127B2 (en) Printing method with oxidative-drying intaglio ink and UV-VIS-curable intaglio inks
KR101635170B1 (ko) 보안문서, 특히 지폐 같은 음각인쇄된 보안문서를 바니시 도장하는 방법, 및 이 방법을 실시하는 바니시 도장기
CN103042814A (zh) 局部大尺寸纤维凸印系统及其印刷物
CN105644171A (zh) 一种接装纸数码冷烫工艺及其制备的接装纸
CN115870191A (zh) 用于制造含着色剂的机械稳固涂层的方法
US20060078673A1 (en) Method for printing using invisible inks
CN105269927B (zh) 照相凹版接线印刷机及印刷方法
CN106032087A (zh) 柔性版接线印刷机及其印刷方法
US5656331A (en) Printed substrate having a metallic finish and method for producing same
CN101480889A (zh) 一种识别码的凹版印刷工艺
CN110303784A (zh) 一种具有植绒效果的印刷工艺
CN105637147B (zh) 光学可变安全线和条
PL217598B1 (pl) Sposób wytwarzania biletu spersonalizowanego w druku offsetowym heatset w połączeniu z drukiem fleksograficznym
CN105346204A (zh) 柔性版接线印刷机及其印刷方法
JP3213343U (ja) 上質紙を基材とした金紙
CN114261198B (zh) 一种微纳米光学印刷机及印刷方法
US20110219976A1 (en) Method of printing newspapers
Panák Printing techniques-what is beneath?
JP3292876B2 (ja) 枚葉グラビア印刷機およびこれを使用した平滑塗工方法
Keif et al. Identifying high-volume printing processes
JP3193483U (ja) 枚葉印刷による同一生産ライン中の早い段階のダイスタンプ及び偽造防止用ロジックライト模様仕上りの印刷物及びそのための印刷装置