PL209769B1 - Przyrząd do utrzymywania i prowadzenia - Google Patents

Przyrząd do utrzymywania i prowadzenia

Info

Publication number
PL209769B1
PL209769B1 PL363625A PL36362501A PL209769B1 PL 209769 B1 PL209769 B1 PL 209769B1 PL 363625 A PL363625 A PL 363625A PL 36362501 A PL36362501 A PL 36362501A PL 209769 B1 PL209769 B1 PL 209769B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
strip
holding
elongation
strap
guiding device
Prior art date
Application number
PL363625A
Other languages
English (en)
Other versions
PL363625A1 (pl
Inventor
Tzanis Fountoulakis
Original Assignee
Tzanis Fountoulakis
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Tzanis Fountoulakis filed Critical Tzanis Fountoulakis
Publication of PL363625A1 publication Critical patent/PL363625A1/pl
Publication of PL209769B1 publication Critical patent/PL209769B1/pl

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A47FURNITURE; DOMESTIC ARTICLES OR APPLIANCES; COFFEE MILLS; SPICE MILLS; SUCTION CLEANERS IN GENERAL
    • A47DFURNITURE SPECIALLY ADAPTED FOR CHILDREN
    • A47D13/00Other nursery furniture
    • A47D13/04Apparatus for helping babies to walk; Baby walkers or strollers
    • A47D13/046Harnesses for helping babies to walk
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A01AGRICULTURE; FORESTRY; ANIMAL HUSBANDRY; HUNTING; TRAPPING; FISHING
    • A01KANIMAL HUSBANDRY; AVICULTURE; APICULTURE; PISCICULTURE; FISHING; REARING OR BREEDING ANIMALS, NOT OTHERWISE PROVIDED FOR; NEW BREEDS OF ANIMALS
    • A01K27/00Leads or collars, e.g. for dogs
    • A01K27/001Collars
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A01AGRICULTURE; FORESTRY; ANIMAL HUSBANDRY; HUNTING; TRAPPING; FISHING
    • A01KANIMAL HUSBANDRY; AVICULTURE; APICULTURE; PISCICULTURE; FISHING; REARING OR BREEDING ANIMALS, NOT OTHERWISE PROVIDED FOR; NEW BREEDS OF ANIMALS
    • A01K27/00Leads or collars, e.g. for dogs
    • A01K27/005Quick-couplings, safety-couplings or shock-absorbing devices between leash and collar

Landscapes

  • Environmental Sciences (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Animal Husbandry (AREA)
  • Biodiversity & Conservation Biology (AREA)
  • Purses, Travelling Bags, Baskets, Or Suitcases (AREA)
  • Electrical Discharge Machining, Electrochemical Machining, And Combined Machining (AREA)
  • Steering Controls (AREA)
  • Knitting Machines (AREA)
  • Catching Or Destruction (AREA)
  • Turning (AREA)
  • Paper (AREA)
  • Load-Engaging Elements For Cranes (AREA)
  • Feeding Of Workpieces (AREA)
  • Toys (AREA)
  • Orthopedics, Nursing, And Contraception (AREA)
  • Portable Outdoor Equipment (AREA)
  • Holding Or Fastening Of Disk On Rotational Shaft (AREA)
  • Finger-Pressure Massage (AREA)
  • Financial Or Insurance-Related Operations Such As Payment And Settlement (AREA)
  • Sink And Installation For Waste Water (AREA)
  • Medicines Containing Plant Substances (AREA)

Description

Opis wynalazku
Wynalazek dotyczy przyrządu do utrzymywania i prowadzenia, zgodnie z nadrzędną definicją głównego zastrzeżenia patentowego, w szczególności jednak z wykorzystaniem go dla psa lub innego zwierzęcia czworonożnego, jak również w postaci szelek dla dzieci w czasie nauki chodzenia.
Znane obroże dla psów mają postać pierścienia, wykonanego z mało sprężystego materiału, którego długość obwodu dopasowywana jest do obwodu szyi psa przy użyciu odpowiedniego zamka, lub też z ogniw łańcucha, których położenie regulowane jest za pomocą pierścienia stalowego w kształ cie ucha na zasadzie pę tli zaciskowej w ten sposób, ż e przy mocnym cią gnię ciu przez psa pierścień ten powoduje zmniejszenie się długości obwodu łańcucha umieszczonego wokół jego szyi. Tego rodzaju obroże dla psów wyposażone są poza tym w ucha, do których za pomocą odpowiedniego zaczepu mocować można smycz.
Problematyczne jest, jakkolwiek psy zwykle noszą obroże, względnie też uprząż (szelki), że również opiekun psa zawsze będzie dysponował smyczą, bądź też jej przyniesienie na krótki okres czasu uważa on za kłopotliwe i z tego względu rezygnuje z jego wiązania, jak np. przy wsiadaniu lub też przy wysiadaniu z samochodu, względnie podczas prowadzenia psa do budynku. W tych przypadkach opiekun psa musi go prowadzić trzymając bezpośrednio za obrożę względnie za szelki, co z uwagi na mały wzrost zwierzęcia często udaje się tylko z nakładem niezbędnego wysiłku fizycznego.
Znane urządzenie do prowadzenia zwierząt, CA 1 334 365 A ma poza tym zamontowany na dwóch bębnach usytuowanych po bokach obroży łańcuch rozwijający się po pokonaniu oporu sprężyny, które sprzężone są z uchwytem, przy czym wspomniane urządzenie mechaniczne ma tę wadę, że przy rozwijaniu się może wystąpić usterki, przykładowo wyskakiwanie łańcucha z bębna oraz że zwykle wykazuje ono skłonność do uszkodzeń mechanicznych i zabrudzenia.
Zadaniem wynalazku jest zaproponowanie do stosowania dodatkowego urządzenia do utrzymywania i prowadzenia (zwierzęcia), mogącego pełnić rolę smyczy oraz noszone jest ciągle, nie przeszkadzając zarówno człowiekowi, jak i zwierzęciu oraz gwarantującego długotrwałe i niezawodne działanie.
Rozwiązanie powyższego zadania przedstawiono w powiązaniu z cechami technicznymi sformułowanymi w nadrzędnej jego definicji, podanymi w części charakteryzującej istotę wynalazku, w głównym zastrzeżeniu patentowym.
Dzięki temu, że urządzenie do utrzymywania i prowadzenia zwierzęcia, ewentualnie obok innych pasków składa się z paska wewnętrznego oraz umieszczonego nad nim paska zewnętrznego, przy czym pasek zewnętrzny pod działaniem siły powstrzymującej zwierzę podatny jest na sprężyste wydłużanie się względnie skracanie, spełnia po pierwsze funkcję stałej obroży, względnie szelek, z których pies, względnie też inne zwierzę nie moż e się uwolnić oraz po drugie stworzona zostaje możliwość wygodnego prowadzenia psa również bez smyczy przy użyciu przedłużonego paska zewnętrznego, bez potrzeby poruszania się opiekuna psa w niewygodnej pochylonej pozycji ciała oraz bez obawy o to, lub że zmniejszy się średnica obroży i będzie ona dusiła zwierzę, jak to ma miejsce w przypadku znanych obroży z pętlami (zaciskowymi). Przy użyciu zaproponowanego przyrządu spełniać można równocześnie wymagania wynikające z obowiązujących przepisów prawnych w sytuacjach, w których nakazane jest stosowanie smyczy.
Poza tym, w urządzeniu do utrzymywania i prowadzenia pasek zewnętrzny ma postać paska o właściwościach sprężystych, względnie płaskiej elastycznej rurki, która w położeniu nie posługiwania się nią jest nieznacznie rozciągnięta z niewielkim naciągiem wstępnym oraz przylega do paska wewnętrznego, w związku z czym nie przeszkadza psu i nie stanowi pętli, na której byłby on zawieszony i w związku z tym mógłby doznać urazów. Tego rodzaju taśma sprężysta korzystnie wykonana jest z gumy, względnie z tkaniny sprężystej trwale odpornej na rozrywanie i zachowuje sprężystość.
Szczególną zaletę ponadto stanowi to, że część paska wewnętrznego przechodzi przez zewnętrzną osłonę, połączoną z paskiem zewnętrznym. Dzięki temu również osłonę taką wykonać można z mocnego materiału, jak przykładowo ze skóry, względnie z odpornego tworzywa sztucznego, a elastyczny pasek zewnętrzny może być chroniony przed oddziaływaniami mechanicznymi, jak np. przed próbami przegryzienia go, względnie przed zabrudzeniem.
Zgodnie z szczególnie prostym wariantem wykonania według wynalazku, tego rodzaju pasek sprężysty korzystnie wykonany jest z gumy względnie tkaniny o właściwościach sprężystych, wykazującej trwałą odporność na rozrywanie i sprężystość.
Szczególną zaletą jest ponadto to, że wydłużenie sprężystej taśmy zewnętrznej, poczynając od niewielkiego jej naprężenia wstępnego będącego następstwem wydłużenia początkowego, już przy
PL 209 769 B1 tylko dodatkowej niewielkiej, nieznacznie zwiększającej się sile rozciągającej w początkowej fazie jej działania powoduje bardzo duże wydłużenie się paska oraz w końcowej fazie, odpowiadającej maksymalnej podatności na wydłużenie paska zewnętrznego, w zakresie jego wartości granicznej podatność na wydłużenie bardzo szybko ulega zmniejszeniu. Dzięki takim właściwościom przyrządu przykładowo osiąga się to, że w pierwszym rzędzie ma miejsce dostosowanie wzrostu stojącego psa i stojącego przy nim człowieka, bez wywierania przez niego nadmiernie dużej siły niezbędnej do trzymania psa, oddziałującej bądź to na człowieka, czy też na psa. Przy osiągnięciu granicy wydłużenia naciąg paska wprawdzie szybko maleje, jednak przede wszystkim nie następuje jego samoistny powrót do położenia początkowego, w związku z czym, również pod tym względem obciążenie jakiemu podlega ciało osoby trzymającej psa ulega wyraźnemu zmniejszeniu.
Korzystne jest zgodnie z następną nową właściwością, że podatność na wydłużenie oraz zdolność wydłużania się sprężystego paska zewnętrznego ukształtowana jest z dostosowaniem jej do wielkości i/lub masy psa, w związku z czym, w przypadku małych, lekkich psów w pierwszej fazie przedziału wydłużania się tego paska niezbędne jest użycie tylko niewielkiej siły do uzyskania pożądanego wydłużenia, co wiąże się z doborem odpowiednio większej podatności sprężystego paska na wydłużenie, podczas gdy dla dużych, ciężkich psów również już w pierwszym przedziale wydłużenia niezbędna jest większa siła do uzyskania wydłużenia początkowego, natomiast podatność na wydłużenie zmniejsza się wolniej niż w przypadku urządzenia do trzymania i prowadzenia małych psów, aby niezależnie od szczególnych możliwości dostosowawczych urządzenia, natychmiast można było sprawować skuteczną kontrolę nad psem.
W przypadku osłony zewnętrznej wykonanej z tworzywa sztucznego istotne jest takie wykonanie jej według wynalazku, aby miała ona krawędź, która w obszarze wyjścia paska zewnętrznego była zgrzewana na gorąco, dzięki czemu powstałby gładki, wytrzymały otwór, umożliwiający posługiwanie się wysuwającym i wsuwającym się ruchomym paskiem zewnętrznym. Ponieważ w wariancie wykonania urządzenia według wynalazku ze skóry może występować zwiększone tarcie i tym samym zużywanie się w obszarze styku paska zewnętrznego, wewnętrznego oraz osłony zewnętrznej, kolejne korzystne wykonanie według wynalazku polega na zastosowaniu na kilku powierzchniach styku z elastycznym paskiem zewnętrznym warstwy, względnie też na naniesieniu powłoki o korzystnych właściwościach ślizgowych.
Korzystne jest poza tym zastosowanie uchwytu, usytuowanego alternatywnie między elementami składowymi paska zewnętrznego, względnie też wokół niego, przy czym pozostałe elementy składowe usytuowane przy uchwycie znacznie ograniczają wielkość możliwego wydłużenia w porównaniu z wersją , w przypadku której uchwyt poprowadzony jest swobodnie wokół paska zewnę trznego, co jednak, odpowiednio do pożądanego wydłużenia, w mniejszym lub większym stopniu będzie mogło być korzystne w przypadku dużego lub małego zwierzęcia. Uchwyt wyraźnie poprawia ponadto możliwość posługiwania się urządzeniem do utrzymywania i prowadzenia oraz służy dodatkowo jako osłona paska zewnętrznego.
Obroża dla psa, względnie uprząż mocowana na piersiach (szelki) korzystnie wyposażona jest w zamek, przy wykorzystaniu którego dopasowywać można odpowiednie przedłużacze obroż y w zależności od obwodu szyi względnie obwodu klatki piersiowej, przy czym końce paska zewnętrznego usytuowane są w miarę możliwości blisko umieszczenia zamka, w tym celu, aby otrzymać możliwie dużą efektywną długość elastycznego odcinka paska zewnętrznego.
Zgodnie z kolejnym korzystnym rozwiązaniem konstrukcyjnym obroży może ona być również ukształtowana jako zamknięta, dzięki czemu można w prosty sposób wsuwać ją na szyję przez głowę psa.
Dodatkową korzyść daje nakładanie na obrożę dla psa przesuwnej klamry służącej do regulacji wzajemnego położenia stykających się powierzchni paska wewnętrznego oraz paska zewnętrznego, dzięki czemu dodatkowo dobierać można wielkość maksymalnego wydłużenia paska zewnętrznego, przez odpowiedni dobór długości swobodnego jego odcinka.
Alternatywnie, względnie łącznie (z poprzednimi rozwiązaniami), możliwe do zastosowania jest mechaniczne poluzowanie rozciągliwości paska zewnętrznego, przy którym fragment jego części oraz/lub uchwyt tworzą zamocowanie dla przynajmniej jednego końca paska zewnętrznego oraz w obejmie względnie w uchwycie umieszczony jest rozciągliwy element sprężysty, który po wyciągnięciu paska zewnętrznego z obejmy powoduje samoistny jego powrót do położenia wyjściowego.
Zgodnie z kolejnym korzystnym wariantem rozwiązań konstrukcyjnych przyrządu do utrzymywania i prowadzenia, jest on wykonany w postaci szelek z przeznaczeniem dla dzieci do nauki chodzenia, przy czym małe dziecko przy upadku przytrzymywane jest przez sprężystą taśmę łagodnie,
PL 209 769 B1 bez szarpnięć. Przy nie stosowaniu szelek dziecko może bez wyraźnych utrudnień raczkować, względnie też bawić się, ponieważ szelki nie mają elementów utrudniających ruch, jak np. wystających pasków, względnie pętli, krępujących jego poruszanie się.
Poniżej opisano dokładniej przykład wykonania przyrządu według wynalazku w oparciu o rysunek. Załączone figury przedstawiają:
Figura 1. Widok perspektywiczny (3-D) przyrządu do utrzymywania i prowadzenia w wersji jego wykonania jako obroży dla psa;
Figura 2. Przekrój przez uchwyt z przechodzącym przezeń paskiem zewnętrznym;
Figura 3. Przekrój przez obrożę dla psa według fig. 1 oraz
Figura 4. Widok perspektywiczny przyrządu do utrzymywania i chodzenia w wersji jego wykonania jako szelek („uprzęży”) dla małego dziecka.
Obroża dla psa, względnie ramiączko szelek, składa się z paska wewnętrznego 1; 11 oraz z osłony zewnętrznej 3; 13. Między nimi umieszczony jest elastyczny pasek zewnętrzny 2; 12, który w wybranym obszarze obroży bez osłony zewnętrznej 3; 13 może być uchwycony ręką (przez człowieka) i wyciągnięty. W tym obszarze pasek zewnętrzny 2; 12 osłonięty jest luźno nałożonym uchwytem 4; 14, dzięki któremu pasek zewnętrzny 2; 12 można swobodnie rozciągać, aby tym sposobem uzyskać możliwie dużą jego długość na efektywnie elastycznym jego odcinku. Końce paska zewnętrznego mogą jednak być również zamocowane na stałe do uchwytu 4; 14.
Obroża dla psa według fig. 1 ma ponadto zamontowany przestawny zamek 5, jak również swobodnie nałożone ucho 6, służące do zamocowania konwencjonalnej smyczy. Szelki według fig. 4 posiadają również zapięcie 15 oraz ucho 16, a także dodatkowo pasek przylegający do szyi 8 i miejsca połączeń 9, 10 między paskiem usytuowanym na piersiach 7 a paskiem na szyi 8, przy czym tam, gdzie jest to niezbędne, umieszczone są dodatkowe zapięcia 15.
Jak przedstawiono na fig. 2, elastyczny pasek zewnętrzny 2 umieszczony jest wewnątrz uchwytu 4, dzięki któremu optymalizować można efektywną długość paska zewnętrznego 2.
Na figurze 3 pokazano, w jaki sposób pasek zewnętrzny 2 utrzymywany jest swobodnie między paskiem wewnętrznym 1 a osłoną zewnętrzną 3. Powierzchnia paska wewnętrznego 1 skierowana w stronę paska zewnętrznego 2 oraz osłona zewnętrzna 3 są w szczególności, w wersji wykonania urządzenia do utrzymywania i prowadzenia ze skóry, pokryte powłoką lub warstwą o dobrych właściwościach ślizgowych.
W urządzeniu do utrzymywania i prowadzenia wykonano, jak widać na fig. 4, otwory 18 w pasku wewnętrznym 11 i w osłonie zewnętrznej 13, jak również zastosowano przestawną wzdłuż ich obwodu klamrę 17, za pomocą której zmieniać można względem siebie wzajemne położenie paska wewnętrznego 11 oraz paska zewnętrznego 12, dzięki czemu swobodnie dobierać można, w zależności od potrzeb, zakres maksymalnego wydłużania się lub możliwość zmniejszania długości swobodnego odcinka paska zewnętrznego 2.
Bez powoływania się na rysunek, zasygnalizowano wersję wykonania wynalazku, w której alternatywnie tylko przedni pasek przylegający do szyi 8, względnie także łącznie, wraz z paskiem przylegającym do piersi 7, oba one mogą być wyposażone w taśmę elastyczną 12, przy czym uchwyt 14 usytuowany jest na przednim pasku przylegającym do szyi 8 lub też, również oddzielnie, wykonany jest jako element złączny 9. Nad elementem złącznym 9, według fig. 4, może być ponadto usytuowany zamocowany elastycznie uchwyt 14.

Claims (10)

1. Urządzenie do utrzymywania i prowadzenia, w szczególności stosowane dla psa lub innego zwierzęcia czworonożnego, składające się co najmniej z paska obejmującego szyję lub pierś zwierzęcia, znamienne tym, że ma ono usytuowany od wewnątrz pasek wewnętrzny (1; 11) oraz poprowadzony na nim umieszczony od strony zewnętrznej pasek zewnętrzny (2; 12) wykonany z elastycznej taśmy względnie elastycznej rurki, z zapewnieniem możliwości sprężystego wydłużania się ich pod działaniem siły oporu zewnętrznego oraz że pasek zewnętrzny (2; 12) usytuowany jest nad paskiem wewnętrznym na części jego obwodu w osłonie zewnętrznej (3; 13), połączonej na stałe z paskiem wewnętrznym.
2. Urządzenie do utrzymywania i prowadzenia według zastrz. 1, znamienne tym, że elastyczny pasek zewnętrzny (2; 12) wykonany jest z gumy, względnie z elastycznej tkaniny.
PL 209 769 B1
3. Urządzenie do utrzymywania i prowadzenia według zastrz. 1 lub 2, znamienne tym, że wydłużenie elastycznego paska zewnętrznego (2; 12) począwszy od niewielkiego naprężenia wstępnego, przy tylko niewielkim dalszym wzroście siły rozciągającej w pierwszej fazie rozciągania jest bardzo duże oraz w końcowej fazie, przy maksymalnej podatności na wydłużenie paska zewnętrznego (2; 12) w zakresie wydłużenia granicznego, mocno spada.
4. Urządzenie do utrzymywania i prowadzenia według zastrz. 1 lub 2, lub 3, znamienne tym, że podatność na wydłużenie oraz wydłużalność elastycznego paska zewnętrznego (2; 12) dobrana jest odpowiednio do wzrostu i/lub wagi zwierzęcia.
5. Urządzenie do utrzymywania i prowadzenia według zastrz. 1 lub 2, lub 3, lub 4, znamienne tym, że osłona zewnętrzna (3; 13) wykonana jest z sztucznej tkaniny i ma ona krawędź, która w strefie wyjściowej paska zewnętrznego (2; 12) połączona jest z zastosowaniem zgrzewania na gorąco.
6. Urządzenie do utrzymywania i prowadzenia według jednego z poprzednich zastrzeżeń, znamienne tym, że co najmniej kilka fragmentów powierzchni paska wewnętrznego (1; 11) oraz/lub osłony zewnętrznej (3; 13) stykających się z elastycznym paskiem zewnętrznym (2; 12) pokrytych jest warstwą, względnie powłoką o dobrych własnościach ślizgowych.
7. Urządzenie do utrzymywania i prowadzenia według jednego z poprzednich zastrzeżeń, znamienne tym, że między fragmentami paska zewnętrznego (2; 12), względnie wokół fragmentu paska zewnętrznego (2; 12) zamocowany jest uchwyt (4; 14).
8. Urządzenie do utrzymywania i prowadzenia według jednego z poprzednich zastrzeżeń, znamienne tym, że ma ono zapięcie (5; 15) oraz że końce paska zewnętrznego (2; 12) w obszarze zapięcia (5; 15) zamocowane są do paska wewnętrznego (1; 11).
9. Urządzenie do utrzymywania i prowadzenia według jednego z poprzednich zastrzeżeń, znamienne tym, że ma ono otwory (18) wykonane w pasku wewnętrznym (1; 11) oraz/lub w osłonie zewnętrznej (3; 13) oraz że na pasku wewnętrznym (1; 11) umieszczona jest przestawna klamra (17), za pomocą której pasek wewnętrzny (1; 11) oraz pasek zewnętrzny (2; 12) przemieszczać można względem siebie oraz że wymiar maksymalnego wydłużenia, względnie wymaganą ograniczoną wielkość wydłużenia regulować można w zależności od doboru długości swobodnego odcinka paska zewnętrznego (2).
10 Urządzenie do utrzymywania i prowadzenia według jednego z poprzednich zastrzeżeń, znamienne tym, że uformowano je w postaci szelek („uprzęży”) stosowanych dla małych dzieci, podczas
PL363625A 2000-02-10 2001-01-11 Przyrząd do utrzymywania i prowadzenia PL209769B1 (pl)

Applications Claiming Priority (4)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE20002421U DE20002421U1 (de) 2000-02-10 2000-02-10 Hundehalsband
DE10012699A DE10012699C1 (de) 2000-02-10 2000-03-15 Hundehalsband
DE2000145493 DE10045493A1 (de) 2000-02-10 2000-09-13 Halte- und Führungsvorrichtung
PCT/DE2001/000085 WO2001058253A1 (de) 2000-02-10 2001-01-11 Halte- und führungsvorrichtung

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL363625A1 PL363625A1 (pl) 2004-11-29
PL209769B1 true PL209769B1 (pl) 2011-10-31

Family

ID=27213728

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL363625A PL209769B1 (pl) 2000-02-10 2001-01-11 Przyrząd do utrzymywania i prowadzenia

Country Status (15)

Country Link
US (1) US6513460B2 (pl)
EP (1) EP1253822B1 (pl)
JP (1) JP2003521905A (pl)
AT (1) ATE241900T1 (pl)
AU (1) AU2001235342A1 (pl)
BR (1) BR0108388A (pl)
CA (1) CA2398944C (pl)
CZ (1) CZ20022738A3 (pl)
DE (5) DE20002421U1 (pl)
DK (1) DK1253822T3 (pl)
ES (1) ES2211769T3 (pl)
PL (1) PL209769B1 (pl)
PT (1) PT1253822E (pl)
WO (1) WO2001058253A1 (pl)
ZA (1) ZA200206831B (pl)

Families Citing this family (26)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US7640895B2 (en) 2002-01-21 2010-01-05 Tzanis Fountoulakis Leash for pets
US6880490B2 (en) * 2003-07-16 2005-04-19 Rose America, Inc. Dog collar having buckle
US7243617B2 (en) * 2003-08-05 2007-07-17 Tom Lalor Animal collar
US20050081799A1 (en) * 2003-10-15 2005-04-21 Huntley Eddie Iii Collar
US7017527B2 (en) 2004-03-25 2006-03-28 Ryan Price Pet collar with retractable leash
US6990929B2 (en) * 2004-04-19 2006-01-31 Wacky Walk'r & Petc., Inc. Elastic dog leash and coupler
ATE538725T1 (de) * 2004-06-08 2012-01-15 Phil Durango Llc Tourniquet manschette
US7107940B2 (en) * 2004-07-29 2006-09-19 Abinanti T Michael Animal restraining apparatus
US7281495B2 (en) * 2004-08-31 2007-10-16 Wagner Aaron T Combination pet collar and leash
US7188585B1 (en) 2005-08-17 2007-03-13 Stephen Anthony Carter Shock absorber leash
US20070074678A1 (en) * 2005-10-04 2007-04-05 Fritschler John C Animal collar having a built in identification card and water tight pouch
US20090260581A1 (en) * 2005-12-02 2009-10-22 Armin Meise Animal Leads
US7516717B2 (en) * 2006-09-01 2009-04-14 David Edwin R Combined leash and jogging belt for pets and caregivers
ITVR20070088A1 (it) * 2007-06-21 2008-12-22 Ferplast Spa Collare o pettorina per animali domestici dotato di mezzi di allacciatura e fissaggio regolabili
US8047850B2 (en) * 2007-06-29 2011-11-01 Phil Durango, Llc Training tourniquet and method of use
US7892253B2 (en) * 2007-08-28 2011-02-22 Phil Durango, Llc Tourniquet and method of use
FR2923140B1 (fr) * 2007-11-05 2009-12-18 Francois Bellezza Collier reglable en longueur
US20090255486A1 (en) * 2008-04-09 2009-10-15 Thompson Paul V Combination pet collar and leash
DE202008015429U1 (de) 2008-11-17 2009-04-16 Engelns, Christiane Halsband und Geschirr mit Umlenkrollensystem
USD786032S1 (en) 2015-06-04 2017-05-09 Paul Fidrych Bottle opener with strap
US20120041487A1 (en) * 2010-08-10 2012-02-16 Katrina Griffis Tethering Strap and Combined First and Second Body Harnesses for the Attachment of a Pacifier
USD698503S1 (en) * 2010-09-21 2014-01-28 Paul Fidrych Animal collar
USD702003S1 (en) * 2011-01-10 2014-04-01 Paul Fidrych Collar for a dog
HU230567B1 (hu) * 2014-02-25 2016-12-28 Gyula Sebő Rugalmas mellövű szügyelős hám
DE202017100557U1 (de) 2017-02-02 2018-05-03 Walburga Falkenberg Hundehalsband-Leinenkombination
DE102018101045A1 (de) 2018-01-18 2019-07-18 Tzanis Fountoulakis Tiergeschirr mit Schutzdecke

Family Cites Families (12)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4266511A (en) * 1979-11-01 1981-05-12 Muench Helen S Ornamental and protective collar for an animal collar
US5161486A (en) * 1991-07-17 1992-11-10 Brown Steve M Hands-free dog jogger apparatus
FR2683428A1 (fr) * 1991-11-13 1993-05-14 Canifrance Sa Collier pour animal.
US5184573A (en) * 1992-02-21 1993-02-09 Stevens Jr John L Animal collar
US5379726A (en) * 1993-06-07 1995-01-10 Mann; Matthew J. Handled dog collar
US5501180A (en) * 1995-02-08 1996-03-26 Beere Tool Company, Inc. Elastic and flexible animal collar
DE29616766U1 (de) * 1996-09-26 1996-11-28 Eichhorn Elisabeth Haltegriff für Halsband
US5915336A (en) * 1997-03-21 1999-06-29 Watson; George Animal leash
US5873328A (en) * 1997-03-27 1999-02-23 Campbell; William E. Pet leash with length-limited elastic section
US5848576A (en) * 1998-01-07 1998-12-15 Colaianni; Mary Child safety tether
US6125793A (en) * 1998-08-10 2000-10-03 Petty; Kimberly T. Resilient safety dog collar
US6216636B1 (en) * 1998-09-17 2001-04-17 David Butchko Apparatus for lifting and assisting convalescent pets

Also Published As

Publication number Publication date
DK1253822T3 (da) 2003-09-29
ATE241900T1 (de) 2003-06-15
DE10045493A1 (de) 2002-08-29
DE10190369D2 (de) 2003-01-30
CA2398944A1 (en) 2001-08-16
EP1253822B1 (de) 2003-06-04
DE50100294D1 (de) 2003-07-10
CA2398944C (en) 2008-07-08
US20010015179A1 (en) 2001-08-23
AU2001235342A1 (en) 2001-08-20
JP2003521905A (ja) 2003-07-22
PT1253822E (pt) 2003-10-31
ES2211769T3 (es) 2004-07-16
WO2001058253A1 (de) 2001-08-16
EP1253822A1 (de) 2002-11-06
CZ20022738A3 (cs) 2003-01-15
BR0108388A (pt) 2003-04-15
DE10012699C1 (de) 2001-09-13
ZA200206831B (en) 2002-10-22
DE20002421U1 (de) 2000-07-20
PL363625A1 (pl) 2004-11-29
US6513460B2 (en) 2003-02-04

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL209769B1 (pl) Przyrząd do utrzymywania i prowadzenia
US6662753B1 (en) Multi-functional animal leash
US8322311B2 (en) Exercising dog leash warn on a users wrist
US5080045A (en) Jogger's pet leash
US6694923B1 (en) Pet harness with quick connect stand-up leash
CN104822260B (zh) 可变换牵拉带和挽具系统以及方法
AU2004285337B2 (en) Animal harness
EP0612467A1 (en) Leash-controllable dog harness
US6564754B1 (en) Shock absorbing harness system
US5749326A (en) Extendible restraining device
US20050028331A1 (en) Handle with grip for comfortably holding articles by hand
US20070157892A1 (en) Leash assembly for walking two or more pets
US9572325B2 (en) Stop pulling harness
US11412711B2 (en) Pet leash having a loop handle and sliding cinch member to adjust loop size of loop handle
US20150257369A1 (en) Multi-Activity Dog Leash Connector
US6463888B2 (en) Simple totally adjustable back closure harness
US4060056A (en) Animal harness
US9615544B2 (en) Animal restraint
KR102052269B1 (ko) 반려동물용 보조 견인줄 및 이를 포함한 견인줄 세트
KR200496327Y1 (ko) 애완동물용 하네스
US11632935B2 (en) Dog collar-leash combination
JP2007517518A (ja) 動物用束縛具
ES2843516T3 (es) Correa de mascotas
TWM572640U (zh) P-word anti-riot type horse-drawn belt
US20230105293A1 (en) Guidance section

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20130111