PL208939B1 - Wodoszczelne i/lub pyłoszczelne zabezpieczenie elektrycznego złącza rurkowego emitera promieniowania podczerwonego oraz promiennik grzewczy z rurkowym emiterem promieniowania podczerwonego - Google Patents

Wodoszczelne i/lub pyłoszczelne zabezpieczenie elektrycznego złącza rurkowego emitera promieniowania podczerwonego oraz promiennik grzewczy z rurkowym emiterem promieniowania podczerwonego

Info

Publication number
PL208939B1
PL208939B1 PL378532A PL37853205A PL208939B1 PL 208939 B1 PL208939 B1 PL 208939B1 PL 378532 A PL378532 A PL 378532A PL 37853205 A PL37853205 A PL 37853205A PL 208939 B1 PL208939 B1 PL 208939B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
radiation emitter
tubular
infrared radiation
emitter
protection
Prior art date
Application number
PL378532A
Other languages
English (en)
Other versions
PL378532A1 (pl
Inventor
Andrzej Wroński
Original Assignee
Andrzej Wroński
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Andrzej Wroński filed Critical Andrzej Wroński
Priority to PL378532A priority Critical patent/PL208939B1/pl
Priority to PCT/PL2006/000017 priority patent/WO2007075093A1/en
Priority to EP06733181A priority patent/EP1967039A1/en
Publication of PL378532A1 publication Critical patent/PL378532A1/pl
Priority to US12/147,509 priority patent/US20080261429A1/en
Publication of PL208939B1 publication Critical patent/PL208939B1/pl

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H05ELECTRIC TECHNIQUES NOT OTHERWISE PROVIDED FOR
    • H05BELECTRIC HEATING; ELECTRIC LIGHT SOURCES NOT OTHERWISE PROVIDED FOR; CIRCUIT ARRANGEMENTS FOR ELECTRIC LIGHT SOURCES, IN GENERAL
    • H05B3/00Ohmic-resistance heating
    • H05B3/02Details
    • H05B3/04Waterproof or air-tight seals for heaters
    • HELECTRICITY
    • H05ELECTRIC TECHNIQUES NOT OTHERWISE PROVIDED FOR
    • H05BELECTRIC HEATING; ELECTRIC LIGHT SOURCES NOT OTHERWISE PROVIDED FOR; CIRCUIT ARRANGEMENTS FOR ELECTRIC LIGHT SOURCES, IN GENERAL
    • H05B3/00Ohmic-resistance heating
    • H05B3/40Heating elements having the shape of rods or tubes
    • H05B3/42Heating elements having the shape of rods or tubes non-flexible
    • H05B3/44Heating elements having the shape of rods or tubes non-flexible heating conductor arranged within rods or tubes of insulating material

Landscapes

  • Resistance Heating (AREA)
  • Connector Housings Or Holding Contact Members (AREA)

Description

Przedmiotem wynalazku jest wodoszczelne i/lub pyłoszczelne zabezpieczenie elektrycznego złącza, rurkowego emitera promieniowania podczerwonego oraz promiennik grzewczy, z rurkowym emiterem promieniowania podczerwonego. Wynalazek jest szczególnie przydatny w promiennikach grzewczych, które pracują na wolnym powietrzu lub w warunkach dużego zawilgocenia lub zapylenia.
W stanie techniki znane jest rozwią zanie, w którym przewód elektryczny, wyprowadzony z rurkowego emitera promieniowania połączony jest z przewodem zasilającym, które to złącze umieszczone jest zazwyczaj w ceramicznej kostce, która z kolei usytuowana jest w obudowie promiennika. Takie zabezpieczenie nie spełnia wymogów bezpieczeństwa przeciwporażeniowego, jakie stawiane są urządzeniom elektrycznym pracującym na wolnym powietrzu.
Znane są również urządzenia promiennikowe z rurkowym emiterem promieniowania, które wykonane są w wersji bezpiecznej, to jest posiadają zabezpieczenia złącz elektrycznych przed wilgocią. W rozwiązaniach tych konstrukcje idą w kierunku szczelnej zabudowy całego emitera promieniowania. Przykładowo znane jest rozwiązanie, w którym metalowa podstawa elementów elektrycznych wodoszczelnej oprawy oświetleniowej zamocowana jest na dnie podstawy z tworzywa sztucznego, a następnie do takiej konstrukcji zamocowany jest odbłyśnik oraz lampy fluorescencyjne i osłona górna. W przypadku promienników grzewczych promieniowania podczerwonego, peł na zabudowa stwarza problemy, z odprowadzeniem ciepła z okolic połączeń przewodów elektrycznych, emitera oraz obudowy, bowiem praca tego typu urządzeń powoduje powstawanie wysokich temperatur wokół emitera promieniowania podczerwonego.
Z opisu zgł oszenia patentowego nr P-364033 znany jest promiennik grzewczy promieniowania podczerwonego, z rurkowym emiterem promieniowania podczerwonego umieszczonym w odbłyśniku i zamocowanym w ś cianach bocznych obudowy, który połączony jest z promiennikiem świetlnym, przy czym obudowy obu promienników usytuowane są wzdłuż jednej osi i połączone ze sobą, zaś wiązka przewodów zasilających poszczególne źródła promieniowania poprowadzona jest we wspólnym kanale. W promienniku tego typu zrealizowane jest zabezpieczenie termicznie samego wyprowadzenia przewodów i zapewniona jest izolacja termiczna obu źródeł promieniowania, natomiast rozwiązanie to nie zabezpieczenia elektrycznego złącza emitera promieniowania z przewodem zasilającym, przed wilgocią.
Z kolei z opisu mi ę dzynarodowego zgł oszenia patentowego nr WO2005036928 znane jest urzą dzenie promiennikowe, w którym emiter promieniowania grzewczego zabezpieczony jest przed drganiami oraz przed naprężeniami mechanicznymi, jakie powstają z powodu rozszerzalności cieplnej w tego rodzaju urządzeniach. Urządzenie to zawiera oprawę nośną wyposażoną w dwa zespoły zaczepowe, przenoszące rurkowy emiter promieniujący. Rurkowy emiter promieniowania połączony jest z zespoł ami zaczepowymi poprzez elastyczne elementy łączą ce, z których każ dy osadzony jest na końcówce emitera promieniowania, tak że spełnia rolę amortyzującą i uszczelniającą. Zespoły zaczepowe wyznaczają przestrzeń osłonową do zabezpieczenia zacisków połączeń elektrycznych.
Wymienione znane rozwiązania zabezpieczające złącze przed wilgocią nie mają uniwersalnego zastosowania i są przeznaczone do konkretnej jednej wersji obudowy emitera promieniowania.
Celem wynalazku jest opracowanie rozwiązania uniwersalnego, które zabezpieczy złącze przed wilgocią, niezależnie od konstrukcji obudowy emitera promieniowania i niezależnie od budowy samego emitera.
Wodoszczelne i/lub pyłoszczelne zabezpieczenie elektrycznego złącza, rurkowego emitera promieniowania podczerwonego, zamocowanego w obudowie, składające się z osłony wyznaczającej hermetyczną przestrzeń, w której umieszczone jest złącze, przy czym od strony emitera promieniowania, hermetyczna przestrzeń ograniczona jest elastycznym elementem usytuowanym szczelnie na końcówce emitera promieniowania podczerwonego, według wynalazku charakteryzuje się tym, że osłona wyznaczająca hermetyczną przestrzeń, stanowi odrębny element, nie związany kształtem z obudową rurkowego emitera promieniowania podczerwonego i usytuowana jest bezpośrednio wokół elektrycznego złącza, rurkowego emitera promieniowania podczerwonego, przy czym osłona składa się, co najmniej z uszczelek i przepustu, który to przepust z jednej strony przylega obwodowo, wewnętrzną lub zewnętrzną częścią powierzchni do uszczelki, która usytuowana jest na końcówce rurkowego emitera promieniowania podczerwonego, zaś z drugiej strony przylega obwodowo, wewnętrzną lub zewnętrzną częścią powierzchni, do drugiej uszczelki, która przylega do osłony przewodów zasilania lub korzystnie przylega do końcówki, dodatkowej elastycznej osłony przewodów zasilania.
PL 208 939 B1
Wodoszczelne i/lub pyłoszczelne zabezpieczenie elektrycznego złącza, rurkowego emitera promieniowania, charakteryzuje się również tym, że końcówka dodatkowej osłony przewodów zasilania, składa się ze sztywnej kołnierzowej tulejki, na której zaciśnięta jest elastyczna osłona przewodów zasilania.
Wodoszczelne i/lub pyłoszczelne zabezpieczenie elektrycznego złącza, rurkowego emitera promieniowania charakteryzuje się również tym, że dodatkowa, elastyczna osłona przewodów zasilania, obejmuje przewody zasilania na całej długości, aż do zamocowania we wtyku elektrycznym.
Wodoszczelne i/lub pyłoszczelne zabezpieczenie elektrycznego złącza, rurkowego emitera promieniowania, charakteryzuje się również tym, że elastyczna uszczelka przylegająca do zewnętrznej powierzchni przepustu ma postać zamkniętej obwodowo kształtki, ze wzdłużnym otworem przelotowym, którego przekrój, dopasowany jest z jednej strony do kształtu zewnętrznej części przepustu, z którą się styka, zaś z drugiej strony do przekroju tej części rurkowego emitera promieniowania, na której jest zamocowana lub do przekroju osłony przewodów zasilania lub do końcówki dodatkowej osłony przewodów zasilania.
Wodoszczelne i/lub pyłoszczelne zabezpieczenie złącza elektrycznego, rurkowego emitera promieniowania, według wynalazku, charakteryzuje się tym, że uszczelka przylegająca do wewnętrznej powierzchni przepustu, ma postać kształtki, korzystnie dzielonej, która po złączeniu jest obwodowo zamknięta i szczelnie dopasowana do powierzchni styku, z wnętrzem przepustu oraz szczelnie dopasowana do przekroju tej części rurkowego emitera promieniowania, na której jest zamocowana, przy czym poszczególne części kształtki połączone są ze sobą spoiwem.
Wodoszczelne i/lub pyłoszczelne zabezpieczenie złącza elektrycznego, rurkowego emitera promieniowania, według wynalazku, charakteryzuje się tym, że przepust ma prostą lub wygiętą oś geometryczną i składa się, co najmniej z jednej zamkniętej obwodowo kształtki z otworem przelotowym i/lub kształtki w postaci przelotowego trójnika.
Wodoszczelne i/lub pyłoszczelne zabezpieczenie złącza elektrycznego, rurkowego emitera promieniowania, według wynalazku, charakteryzuje się tym, że przepust korzystnie zawiera lub jest połączony, co najmniej z jednym radiatorem.
Promiennik grzewczy z rurkowym emiterem promieniowania podczerwonego, zamocowanym w obudowie, z odbł y ś nikiem i ze złączem elektrycznym, rurkowego emitera i przewodu zasilania, zabezpieczonym przed wilgocią lub zapyleniem, według wynalazku charakteryzuje się tym, że zawiera wodoszczelne i/lub pyłoszczelne zabezpieczenie elektrycznego złącza, rurkowego emitera promieniowania, przedstawione w niniejszym wynalazku.
Promiennik grzewczy według wynalazku charakteryzuje się tym, że uszczelki osłony złącza i osłony przewodów zasilania, wykonane są z elastycznego materiału odpornego na wysoką temperaturę.
Promiennik grzewczy charakteryzuje się również tym, że przepust wykonany jest z materiału o dużej przewodnoś ci cieplnej, korzystnie z miedzi.
Promiennik grzewczy charakteryzuje się tym, że do przestrzeni wewnątrz osłony złącza, korzystnie wprowadzony jest czynnik chłodzący.
Promiennik grzewczy charakteryzuje się tym, że radiator korzystnie wypełniony jest czynnikiem chłodzącym.
Wodoszczelne i/lub pyłoszczelne zabezpieczenie elektrycznego złącza, rurkowego emitera promieniowania wykonane według wynalazku jest proste konstrukcyjnie, uniwersalne co do zastosowania oraz skutecznie zabezpiecza styki elektryczne przed wilgocią i kurzem, a zatem spełnia wymogi bezpieczeństwa, stawiane urządzeniom pracującym na zewnątrz pomieszczeń lub w warunkach dużego zawilgocenia lub zapylenia. Również zastosowanie takiego zabezpieczenia złącza w promiennikach grzewczych z emiterem promieniowania podczerwonego sprawia, że promienniki tego typu znajdują zastosowanie nie tylko do ogrzewania kawiarnianych ogródków czy na tarasach, ale również można je wykorzystywać do procesów technologicznych. Dodatkowo rozwiązanie to znacznie obniża koszty samego promiennika i sprawia, że konstrukcja promiennika jest nie tylko bezpieczna, ale również lekka i estetyczna. Zaletą rozwiązania według wynalazku jest również możliwość szybkiej wymiany uszkodzonego emitera promieniowania oraz fakt, że przy tego typu rozwiązaniu nie ma potrzeby stosowania pełnej osłony na emiter, co zwiększa sprawność promieniowania w przybliżeniu o 20%. W wersji z zastosowaniem uszczelek pełnych, wchodzą cych do wnętrza przepustu możliwe jest wykorzystanie osłony o takiej konstrukcji, w promiennikach z rurkowym emiterem promieniowania podczerwonego o dużej gęstości promieniowania podczerwonego, co zwiększa uniwersalność zastosowania
PL 208 939 B1 wynalazku. Rozwiązanie jest uniwersalne w zastosowaniu, bowiem jest niezależne od kształtu obudowy promiennika.
Rozwiązanie według wynalazku pokazane jest w przykładach wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia przekrój wodoszczelnego i pyłoszczelnego zabezpieczenia elektrycznego złącza, rurkowego emitera promieniowania, które to złącze wykonane jest w wersji połączenia rozłącznego, gdzie łączenie ma miejsce w kostce ceramicznej, zaś oś geometryczna przepustu jest prosta, a uszczelki obustronnie zamocowane są na zewnętrznych powierzchniach bocznych przepustu; fig. 2 przedstawia przekrój uszczelki mocowanej na zewnętrznej powierzchni bocznej przepustu, dopasowanej kształtem do zamocowania jej w obudowie bocznej promiennika; fig. 3 przedstawia to samo zabezpieczenie złącza z uszczelką od strony rurkowego emitera promieniowania zamocowaną we wnętrzu przepustu; fig. 4 przedstawia uszczelkę mocowaną wewnątrz przepustu w widoku, przedstawiającym uszczelkę przygotowaną do zamocowania jej na końcówce rurkowego emitera promieniowania; fig. 5 przedstawia zabezpieczenie złącza, które to złącze wykonane jest w wersji nierozłącznej, przykładowo jako połączenie zgrzewane, z przepustem składającym się z trzech części, fig. 6 przedstawia przepust z radiatorami, usytuowanymi na części jego powierzchni zewnętrznej fig. 7 przedstawia przykładowy przepust, o wygiętej osi geometrycznej, fig. 8 obrazuje przepust w postaci trójnika, fig. 9 przedstawia zabezpieczenie złącza, w którym osłona, połączona jest z dodatkową osłoną przewodu zasilającego, w jedną hermetyczną całość, fig. 10 przedstawia zastosowanie zabezpieczenia elektrycznego złącza, rurkowego emitera promieniowania, w promienniku grzewczym, w którym emiter promieniowania zamocowany jest w ścianach bocznych obudowy, fig. 11 przedstawia zastosowanie zabezpieczenia elektrycznego złącza rurkowego emitera promieniowania, w promienniku grzewczym, w którym emiter promieniowania zamocowany jest w ścianach bocznych obudowy, zaś przepust ma postać trójnika z odprowadzeniem ciepła do radiatora, fig. 12 przedstawia zastosowanie zabezpieczenia elektrycznego złącza w promienniku grzewczym, w którym emiter promieniowania podczerwonego o duż ej gęstoś ci promieniowania usytuowany jest w obejmie sprężystej, zamocowanej do dna promiennika, co daje dodatkowe odprowadzenie ciepła do obudowy. W przykładzie tym zastosowano osłonę złącza z uszczelką umieszczoną wewnątrz przepustu.
W przykładzie wykonania przedstawionym na fig. 1 wodoszczelne i pyłoszczelne zabezpieczenie elektrycznego złącza, rurkowego emitera promieniowania, stanowi osłona 1, wewnątrz której umieszczone jest złącze zasilania 2, które stanowi połączenie rozłączne przewodu 3 wyprowadzonego z rurkowego emitera promieniowania 4 i przewodu zasilającego 5, które to przewody połączone są w ceramicznej kostce 6. Osłona 1 składa się z jednoczęściowego przepustu 7 o prostej osi geometrycznej oraz z elastycznych, silikonowych uszczelek 8 i 9, wykonanych z silikonu odpornego na wysoką temperaturę. Uszczelki 8 i 9 mają kształt kielichowy z otworem przechodzącym centralnie wzdłuż osi geometrycznej. Uszczelka 8 przylega obwodowo do części zewnętrznej powierzchni bocznej przepustu 7 oraz przylega obwodowo do rurkowego emitera promieniowania 4. Uszczelka 8 przedstawiona w odmianie na fig. 2 ma dodatkowo wykonany obwodowo rowek 10. Uszczelka 9 przylega obwodowo do części zewnętrznej powierzchni bocznej przepustu 7 oraz przylega obwodowo do osłony 11 przewodu zasilającego 5.
W kolejnym przykładzie wykonania przedstawionym na fig. 3 przedstawiono zabezpieczenie złącza znajdujące zastosowanie zwłaszcza do promienników z rurkowym emiterem promieniowania o wysokiej gęstoś ci promieniowania podczerwonego. W przedstawionej odmianie osłona 1 od strony rurkowego emitera promieniowania 4 wyposażona jest w dwuczęściową uszczelkę 8, wchodzącą do wnętrza przepustu 7, która w miejscach łączenia pokryta jest spoiwem 12 jak pokazano na fig. 4. Spoiwo 12 ma postać kleju silikonowego odpornego na temperaturę do 800°C.
W kolejnym przykł adzie wykonania przedstawionym na fig. 5 pokazane jest zabezpieczenie elektrycznego złącza rurkowego emitera promieniowania, które to złącze zasilania 2 wykonane jest jako połączenie nierozłączne np. zgrzewane, przewodu 3 wyprowadzonego z emitera promieniowania 4 i przewodu zasilania 5. W przykładzie tym przepust 7 osłony 1 składa się z trzech połączonych ze sobą kształtek 13, 14 i 15, które to kształtki mają postać tulejek, przy czym środkowa kształtka 14 w odmianie moż e mie ć postać kształ tki z radiatorami 16 jak pokazano na fig. 6 lub w innej odmianie może mieć kształt kolanka pokazanego na fig. 7.
W kolejnym przykładzie wykonania przedstawionym na fig. 9 pokazane jest złącze połączone z dodatkową osł oną przewodu zasilają cego w jedną hermetyczną cał o ść. W złączu tym uszczelka 9 z silikonu odpornego na wysokie temperatury przylega obwodowo do koń cówki 17 elastycznej osł ony 18 wykonanej również z silikonu odpornego na wysokie temperatury. Osłona 18 obejmuje przewód zasiPL 208 939 B1 lania 5 na całej długości aż do wtyku 19. Końcówkę 17 osłony 18 stanowi kołnierzowa metalowa tulejka 20, na której zaciśnięta jest osłona 18. Takie ukształtowanie końcówki 17 sprawia, że uszczelkę 9 można połączyć trwale z osłoną 18 tworząc hermetyczne uszczelnienie.
W przykł adzie wykonania promiennik grzewczy z emiterem promieniowania podczerwonego, w którym zastosowano wodoszczelne i pył oszczelne zabezpieczenie elektrycznego złącza, rurkowego emitera promieniowania, składa się z rurkowego emitera promieniowania 4, który ma postać żarnika emitującego promieniowanie podczerwone i umieszczony jest w odbłyśniku 21. Emiter promieniowania 4 razem z osłoną złącza 1 umieszczony jest w elementach mocujących 22 połączonych z obudową 23 promiennika grzewczego. Elementy mocujące 22 wchodzą w rowki 10 uszczelek 8 wykonanych z silikonu odpornego na wysokie temperatury. Każda z uszczelek 8 po wewnętrznej stronie elementu mocującego 22 obejmuje emiter promieniowania 4 zaś po zewnętrznej stronie elementu mocującego 22 obejmuje szczelnie kształtkę przepustu 7. Przepust 7 wykonany jest z materiału dobrze przewodzącego ciepło przykładowo z miedzi. Z drugiej strony przepust 7 i osłonę 17 przewodu zasilania 5 obejmuje uszczelka 9 z silikonu odpornego na wysoką temperaturę.
Kolejny przykład wykonania przedstawia promiennik grzewczy z emiterem promieniowania podczerwonego jak w przykładzie pierwszym, przy czym przepust 7 ma kształt trójnika pokazanego na fig. 8, zaś radiator 16 jest połączony z przepustem 7 i ma postać wygiętej kształtki wyprowadzonej poza obudowę 23 promiennika.
W kolejnym przykł adzie wykonania, promiennik grzewczy z emiterem promieniowania podczerwonego, w którym zastosowano wodoszczelne i pyłoszczelne zabezpieczenie elektrycznego złącza, rurkowego emitera promieniowania, emiter promieniowania 4 razem z osłoną złącza 1 umieszczony jest na wspornikach 24 przymocowanych do odbłyśnika 21. Wsporniki 24 wykonane są w postaci sprężystych elementów, w których emiter promieniowania 4 razem z osłoną złącza 1 zamocowany jest poprzez wciśnięcie. Przestrzeń w przepuście 7 wypełniona jest dodatkowo czynnikiem chłodzącym 25. Osłona 1 od strony rurkowego emitera promieniowania 4 wyposażona jest w uszczelkę 8 wchodzącą do wnętrza przepustu 7. W przykładzie tym od strony przewodu zasilania 5 zastosowano osłonę 1 złącza w wersji z osłoną 17 przewodu zasilania 5.

Claims (11)

1. Wodoszczelne i/lub pyłoszczelne zabezpieczenie elektrycznego złącza, rurkowego emitera promieniowania podczerwonego, zamocowanego w obudowie, składające się z osłony wyznaczającej hermetyczną przestrzeń, w której umieszczone jest złącze, przy czym od strony emitera, hermetyczna przestrzeń ograniczona jest elastycznym elementem usytuowanym szczelnie na końcówce emitera promieniowania podczerwonego, znamienne tym, że osłona (1) wyznaczająca hermetyczną przestrzeń, stanowi odrębny element, nie związany kształtem z obudową rurkowego emitera promieniowania podczerwonego (4) i usytuowana jest bezpośrednio wokół elektrycznego złącza (2) rurkowego emitera promieniowania podczerwonego (4), przy czym osłona (1) składa się co najmniej z uszczelek (8 i 9) i przepustu (7), który to przepust (7) z jednej strony przylega obwodowo wewnętrzną lub zewnętrzną częścią powierzchni do uszczelki (8), zamocowanej na końcówce rurkowego emitera promieniowania podczerwonego (4), zaś z drugiej strony przylega obwodowo wewnętrzną lub zewnętrzną częścią powierzchni do uszczelki (9), która przylega do osłony (11) przewodów zasilania (5) lub korzystnie przylega do końcówki (17), dodatkowej, elastycznej osłony (18) przewodów zasilania (5).
2. Wodoszczelne i/lub pyłoszczelne zabezpieczenie elektrycznego złącza, rurkowego emitera promieniowania podczerwonego, według zastrz. 1, znamienne tym, że końcówkę (17) elastycznej osłony (18) przewodów zasilania (5), stanowi sztywna kołnierzowa tulejka (20), na której zaciśnięta jest elastyczna osłona (18) przewodów zasilania (5).
3. Wodoszczelne i/lub pyłoszczelne zabezpieczenie elektrycznego złącza, rurkowego emitera promieniowania według zastrz. 1, znamienne tym, że elastyczna osłona (18) przewodów zasilania (5) obejmuje przewody zasilania (5) na całej długości, aż do zamocowania we wtyku elektrycznym (19).
4. Wodoszczelne i/lub pyłoszczelne zabezpieczenie elektrycznego złącza, rurkowego emitera promieniowania podczerwonego według zastrz. 1, znamienne tym, że elastyczna uszczelka (8) i/lub (9) obejmująca zewnętrzną powierzchnię przepustu (7) ma postać zamkniętej obwodowo kształtki ze wzdłużnym otworem przelotowym, którego przekrój dopasowany jest z jednej strony do kształtu zewnętrznej powierzchni przepustu (7), zaś z drugiej strony do przekroju tej części rurkowego emitera
PL 208 939 B1 promieniowania podczerwonego (4), na której jest zamocowana lub do przekroju osłony (11) przewodów zasilania (5) lub do końcówki (17) dodatkowej elastycznej osłony (18) przewodów zasilania (5).
5. Wodoszczelne i/lub pyłoszczelne zabezpieczenie złącza elektrycznego, rurkowego emitera promieniowania podczerwonego, według zastrz. 1, znamienne tym, że uszczelka (8) przylegająca do wewnętrznej powierzchni przepustu (7), ma postać kształtki, korzystnie dzielonej, która po złączeniu jest obwodowo zamknięta i szczelnie dopasowana do powierzchni styku z wnętrzem przepustu (7) oraz szczelnie dopasowana do przekroju tej części rurkowego emitera promieniowania podczerwonego (4), na której jest zamocowana, przy czym poszczególne części kształtki połączone są ze sobą spoiwem (12).
6. Wodoszczelne i/lub pył oszczelne zabezpieczenie złącza elektrycznego, rurkowego emitera promieniowania podczerwonego według zastrz. 1, znamienne tym, że przepust (7) ma prostą lub wygiętą oś geometryczną i składa się co najmniej z jednej, zamkniętej obwodowo kształtki z otworem przelotowym i/lub kształtki w postaci przelotowego trójnika.
7. Wodoszczelne i/lub pył oszczelne zabezpieczenie złącza elektrycznego, rurkowego emitera promieniowania podczerwonego, według zastrz. 1, znamienne tym, że przepust (7) korzystnie zawiera lub jest połączony, co najmniej z jednym radiatorem (16).
8. Promiennik grzewczy z rurkowym emiterem promieniowania podczerwonego, zamocowanym w obudowie, z odbłyśnikiem i ze złączem elektrycznym, rurkowego emitera promieniowania podczerwonego i przewodu zasilającego, zabezpieczonym przed wilgocią i zapyleniem, znamienny tym, że zawiera wodoszczelne i/lub pyłoszczelne zabezpieczenie elektrycznego złącza (2), rurkowego emitera promieniowania podczerwonego (4), przedstawione w zastrzeżeniach od 1 do 7.
9. Promiennik grzewczy z rurkowym emiterem promieniowania podczerwonego według zastrz. 8, znamienny tym, że uszczelki (8 i 9) obejmujące zewnętrzną powierzchnię przepustu (7) oraz osłona dodatkowa przewodów zasilania (18) wykonane są z elastycznego materiału odpornego na wysoką temperaturę.
10. Promiennik grzewczy z rurkowym emiterem promieniowania podczerwonego według zastrz. 8, znamienny tym, że przepust (7) wykonany jest z materiału o dużej przewodności cieplnej, korzystnie z miedzi.
11. Promiennik grzewczy z rurkowym emiterem promieniowania podczerwonego według zastrz. 8, znamienny tym, że do przestrzeni wewnątrz osłony (1) złącza (2), korzystnie wprowadzony jest czyn-
PL378532A 2005-12-27 2005-12-27 Wodoszczelne i/lub pyłoszczelne zabezpieczenie elektrycznego złącza rurkowego emitera promieniowania podczerwonego oraz promiennik grzewczy z rurkowym emiterem promieniowania podczerwonego PL208939B1 (pl)

Priority Applications (4)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL378532A PL208939B1 (pl) 2005-12-27 2005-12-27 Wodoszczelne i/lub pyłoszczelne zabezpieczenie elektrycznego złącza rurkowego emitera promieniowania podczerwonego oraz promiennik grzewczy z rurkowym emiterem promieniowania podczerwonego
PCT/PL2006/000017 WO2007075093A1 (en) 2005-12-27 2006-03-10 Waterproof and/or dustproof protection of electrical connection of tubular radiation emitter and application of such protection
EP06733181A EP1967039A1 (en) 2005-12-27 2006-03-10 Waterproof and/or dustproof protection of electrical connection of tubular radiation emitter and application of such protection
US12/147,509 US20080261429A1 (en) 2005-12-27 2008-06-27 Waterproof and/or dustproof protection device for electrical connector in tubular radiation emitter and methods of using the same

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL378532A PL208939B1 (pl) 2005-12-27 2005-12-27 Wodoszczelne i/lub pyłoszczelne zabezpieczenie elektrycznego złącza rurkowego emitera promieniowania podczerwonego oraz promiennik grzewczy z rurkowym emiterem promieniowania podczerwonego

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL378532A1 PL378532A1 (pl) 2007-07-09
PL208939B1 true PL208939B1 (pl) 2011-06-30

Family

ID=36781959

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL378532A PL208939B1 (pl) 2005-12-27 2005-12-27 Wodoszczelne i/lub pyłoszczelne zabezpieczenie elektrycznego złącza rurkowego emitera promieniowania podczerwonego oraz promiennik grzewczy z rurkowym emiterem promieniowania podczerwonego

Country Status (4)

Country Link
US (1) US20080261429A1 (pl)
EP (1) EP1967039A1 (pl)
PL (1) PL208939B1 (pl)
WO (1) WO2007075093A1 (pl)

Families Citing this family (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
PL219674B1 (pl) * 2011-12-07 2015-06-30 Andrzej Wroński Hermetyczna osłona złącza elektrycznego

Family Cites Families (10)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3816642A (en) * 1971-01-21 1974-06-11 Itt Flexible insulating sheath for direct buried power lines
US4191879A (en) * 1975-09-05 1980-03-04 Kerchner Charles F Jr Heating apparatus and controls therefor
US4431903A (en) * 1981-11-09 1984-02-14 Eldon Industries Soldering iron with flat blade heating element
US4926027A (en) * 1989-08-02 1990-05-15 Helen Of Troy Corporation Forced hot air appliance with swivel handle
US5266742A (en) * 1991-05-23 1993-11-30 Siemens Aktiengesellschaft Longitudinal water-tight cable sleeve
US5422457A (en) * 1993-10-18 1995-06-06 Pace, Incorporated Soldering iron with quick change heater assembly with static dissipative and strain relieving receiver for detachable power cord-heater connections
WO2000049641A2 (en) * 1999-02-19 2000-08-24 Fannon Mark G Emitter and method for heating an object with infrared energy
JP3404389B1 (ja) * 2001-11-19 2003-05-06 松下冷機株式会社 除霜用ヒータ及びその製造方法とその除霜ヒータを使用した冷蔵庫
PL207574B1 (pl) 2003-06-12 2011-01-31 Wroński Andrzej Wrońska Danuta Teo Term Promiennik grzewczy
ITMI20031960A1 (it) 2003-10-10 2005-04-11 Mo El Srl Dispositivo radiante

Also Published As

Publication number Publication date
EP1967039A1 (en) 2008-09-10
US20080261429A1 (en) 2008-10-23
WO2007075093A1 (en) 2007-07-05
PL378532A1 (pl) 2007-07-09

Similar Documents

Publication Publication Date Title
KR101348644B1 (ko) 모듈방식 히터 시스템
US7764871B2 (en) Infrared heat irradiating device
JP2017037841A (ja) 発光ダイオードモジュールの改良または発光ダイオードモジュールに関する改良
KR101600006B1 (ko) 독립 제어형 엘이디 방폭등
US10036547B2 (en) LED luminaire
CN105299528A (zh) 光学半导体照明设备
KR20220050888A (ko) 전류 피드스루
PL208939B1 (pl) Wodoszczelne i/lub pyłoszczelne zabezpieczenie elektrycznego złącza rurkowego emitera promieniowania podczerwonego oraz promiennik grzewczy z rurkowym emiterem promieniowania podczerwonego
KR200485418Y1 (ko) 작업등기구
PL219674B1 (pl) Hermetyczna osłona złącza elektrycznego
ITMI20090948A1 (it) Dispositivo radiante di riscaldamento
JP5153551B2 (ja) 照明装置
GB2354816A (en) Guard for rear of lamp assembly
EP3051205B1 (en) Lighting device
KR200420287Y1 (ko) 발열부 분리용 중계기의 연결관 구조
US7889979B2 (en) Radiant device
CN210601527U (zh) 一种灯具用防水电源盒
FI77107B (fi) Belysningsarmatur foer kompaktlysroerslampa.
JP2000208236A (ja) 炉壁へのセラミックヒ―タ取付構造
CN216789985U (zh) 一种具有防水连接盒的舞台灯
CN219976329U (zh) 一种植物照明灯
CN218116925U (zh) 一种新型护线铝材天花
CN212869506U (zh) 一种新型线性led三防灯
CN112997595B (zh) 散热结构
KR101642877B1 (ko) 사출 성형의 온도 조절기용 히터