PL206678B1 - Stacja transformatorowa - Google Patents

Stacja transformatorowa

Info

Publication number
PL206678B1
PL206678B1 PL381835A PL38183507A PL206678B1 PL 206678 B1 PL206678 B1 PL 206678B1 PL 381835 A PL381835 A PL 381835A PL 38183507 A PL38183507 A PL 38183507A PL 206678 B1 PL206678 B1 PL 206678B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
chamber
chambers
fan
transformer
housing
Prior art date
Application number
PL381835A
Other languages
English (en)
Other versions
PL381835A1 (pl
Inventor
Jarosław Napierała
Original Assignee
Nt Polska Spo & Lstrok Ka Z Og
Nt Polska Społka Z Ograniczoną Odpowiedzialnością
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Nt Polska Spo & Lstrok Ka Z Og, Nt Polska Społka Z Ograniczoną Odpowiedzialnością filed Critical Nt Polska Spo & Lstrok Ka Z Og
Priority to PL381835A priority Critical patent/PL206678B1/pl
Priority to EP08460006A priority patent/EP1962396A3/en
Publication of PL381835A1 publication Critical patent/PL381835A1/pl
Publication of PL206678B1 publication Critical patent/PL206678B1/pl

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H02GENERATION; CONVERSION OR DISTRIBUTION OF ELECTRIC POWER
    • H02BBOARDS, SUBSTATIONS OR SWITCHING ARRANGEMENTS FOR THE SUPPLY OR DISTRIBUTION OF ELECTRIC POWER
    • H02B7/00Enclosed substations, e.g. compact substations
    • H02B7/06Distribution substations, e.g. for urban network

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Power Engineering (AREA)
  • Housings And Mounting Of Transformers (AREA)
  • Patch Boards (AREA)

Description

(12) OPIS PATENTOWY (19) PL (11) 206678 (13) B1 (21) Numer zgłoszenia: 381835 (51) Int.Cl.
H02B 7/08 (2006.01) H02B 1/56 (2006.01) H02B 13/025 (2006.01) (22) Data zgłoszenia: 23.02.2007 (54)
Stacja transformatorowa
(73) Uprawniony z patentu:
(43) Zgłoszenie ogłoszono: NT POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ, Lubin, PL
01.09.2008 BUP 18/08 (72) Twórca(y) wynalazku:
JAROSŁAW NAPIERAŁA, Osiek, PL
(45) O udzieleniu patentu ogłoszono:
30.09.2010 WUP 09/10 (74) Pełnomocnik:
rzecz. pat. Jadwiga Tomicka-Widuch
PL 206 678 B1
Opis wynalazku
Przedmiotem wynalazku jest stacja transformatorowa, zwłaszcza ruchoma, przeznaczona do zasilania urządzeń elektrycznych w zanieczyszczonym i uciążliwym środowisku eksploatacji.
Znana jest stacja transformatorowa z opisu patentowego nr US-A-2394060, posiadająca obudowę podzieloną na komory, w których rozmieszczone są urządzenia elektryczne. W wewnętrznej części obudowy, pomiędzy ścianami komór urządzeń elektrycznych, utworzona jest komora wentylacyjna, do której podczas eksploatacji wtłaczane jest chłodne powietrze za pomocą wentylatora. Strugi powietrza są kierowane do poszczególnych komór z urządzeniami elektrycznymi, a następnie powietrze to opuszcza wylotem obudowę stacji transformatorowej. Znana jest również stacja transformatorowa, z półotwartym systemem wentylacji, opisana w dokumencie patentowym nr FR-A-2866162, w której obudowa jest dwuczęściowa. W dolnej części komory transformatora znajduje się obudowa, która stanowi zbiornik z pionowymi przegrodami, wypełniony płynem, który zapewnia izolację elektryczną oraz chłodzenie dolnej części transformatora. Górną część stanowi pokrywa sięgająca w przybliżeniu do połowy wysokości obudowy. Obok komory transformatora usytuowana jest w oddzielnej obudowie komora aparatury spełniającej funkcję sterowniczo-sygnalizacyjną, połączona z komorą transformatora przepustem elektrycznym. Pomiędzy obudowami komory transformatora i komory aparatury sygnalizacyjno-sterowniczej utworzona jest szczelina wentylacyjna. Powietrze przepływa poprzez otwory w górnej części obudowy do komory transformatora i wylatuje poprzez obwodową szczelinę między górną i dolną częścią obudowy. Z kolei, w opisie patentowym EP-A-1326313 stacja transformatorowa podzielona jest na komory usytuowane w metalowych obudowach, w których rozmieszczone są urządzenia elektryczne, m. in. transformator mocy, zespół izolatorów przepustowych, rozłącznik średniego napięcia, wentylator oraz aparatura sterowniczo-sygnalizacyjna niskiego napięcia, połączone ze sobą wspólną ramą nośną oraz przepustami elektrycznymi, przy czym komora aparatury sterowniczo-sygnalizacyjna niskiego napięcia ma oddzielną obudowę, a jej ściana usytuowana jest obok obudowy transformatora w pewnej odległości, tworząc szczelinę wentylacyjną, i wyposażona jest w osłonę izolacyjną, odbijającą promieniowanie elektromagnetyczne, z warstwą tworzywa termoizolacyjnego. Komora transformatora jest chłodzona zimnym powietrzem, na zasadzie naturalnej konwekcji, przepływającym przez szczelinę wentylacyjną i uchodzącym przez górny otwór komory transformatora.
Zasilanie urządzeń energią elektryczną, szczególnie w górnictwie, wymaga częstego przemieszczania stacji transformatorowej w miarę postępu prac. Ponadto, szczególnie w warunkach podziemnej eksploatacji złóż mineralnych, wymagane jest staranne zabezpieczenie stacji transformatorowej przed zapyloną i wilgotną atmosferą. Dlatego też scharakteryzowane stacje transformatorowe nie mogą być wykorzystane ze względu na stosowany system wentylacji poprzez przepływ powietrza z otoczenia do wnę trza stacji transformatorowej. Nieskuteczne jest takż e zainstalowanie filtrów powietrza po stronie zasysającej oraz szczelin po stronie wylotowej.
W warunkach eksploatacyjnych kopalń , filtry powietrza ulegają szybkiemu zatykaniu i przestaj ą pełnić funkcję filtrującą. Powoduje to zakłócenia w wymuszonym obiegu powietrza a w konsekwencji przegrzanie urządzeń elektrycznych wewnątrz stacji transformatorowej oraz podwyższenie temperatury, co może doprowadzić do uszkodzenia a nawet zniszczenia urządzeń elektrycznych, zagraża również bezpieczeństwu pracowników.
Celem wynalazku jest rozwiązanie zagadnienia bezpiecznego i długotrwałego użytkowania stacji transformatorowej, poprzez zapewnienie pełnej szczelności komór stacji transformatorowej - przy jednoczesnym spełnieniu warunku ograniczającego, jakim jest zachowanie odpowiednich gabarytów stacji transformatorowej. W szczególności, szczelne zamknięcie obudowy, w której znajdują się komory urządzeń elektrycznych, m. in. transformator mocy, zespół izolatorów przepustowych, rozłącznik średniego napięcia oraz wentylator, wymaga rozwiązania zagadnienia bezpiecznego użytkowania, w przypadku powstania zwarcia łukowego i wzrostu ciśnienia gazów w komorze zespołu izolatorów przepustowych lub w komorze odłącznika średniego napięcia; wymaga również utrzymania dopuszczalnych temperatur wewnątrz tej obudowy.
Stacja transformatorowa według wynalazku, podzielona jest na komory usytuowane w metalowych obudowach, w których rozmieszczone są urządzenia elektryczne, m. in. transformator mocy, zespół izolatorów przepustowych, rozłącznik średniego napięcia, wentylator oraz aparatura sterowniczo -sygnalizacyjna niskiego napięcia, połączone ze sobą wspólną ramą nośną oraz przepustami elektrycznymi. Ściana obudowy komory aparatury sterowniczo-sygnalizacyjnej niskiego napięcia usytuowana jest obok ściany obudowy transformatora w pewnej odległości, tworząc szczelinę wentylacyjPL 206 678 B1 ną, i wyposażona jest w osłonę izolacyjną, odbijającą promieniowanie elektromagnetyczne, z warstwą tworzywa termoizolacyjnego. Wynalazek charakteryzuje się tym, że we wspólnej obudowie komór: izolatorów przepustowych, rozłącznika średniego napięcia, wentylatora i transformatora mocy, w ścianie pomiędzy komorą izolatorów przepustowych oraz komorą rozłącznika średniego napięcia, wykonane są otwory rozprężeniowe gazów, natomiast w ścianie oddzielającej komorę rozłącznika średniego napięcia od komory wentylatora zamocowana jest rozłącznie w otworze przepona bezpieczeństwa. Przepona bezpieczeństwa wyposażona jest w obwodową uszczelkę na jej obrzeżach. Rozwiązanie według wynalazku zabezpiecza przed niekontrolowanym wzrostem ciśnienia w komorze izolatorów przepustowych poprzez umożliwienie rozprężenia tych gazów do pozostałych komór. Przepona bezpieczeństwa stanowi również zaporę dla gorącego powietrza, ograniczając cyrkulację tego powietrza z komory izolatorów przepustowych i komory rozłącznika średniego napięcia do komory wentylatora i komory transformatora mocy.
Ze względu na wydzielanie ciepła przez transformator mocy, niezbędne jest jego chłodzenie i obniżanie temperatury w obudowie komór urządzeń elektrycznych średniego napięcia poprzez wymuszenie obiegu powietrza przez zainstalowany wentylator oraz wyrównywanie temperatur w tych komorach. Dla zapewnienia obiegu powietrza, w ścianie oddzielającej komorę wentylatora od komory transformatora mocy, poniżej przegrody poziomej transformatora mocy, znajduje się otwór wylotowy powietrza, a powyżej tej przegrody poziomej usytuowany jest otwór wlotowy powietrza powrotnego do komory wentylatora, przy czym komora wentylatora połączona jest z komorą rozłącznika średniego napięcia poprzez otwór z przeponą bezpieczeństwa oraz z komorą izolatorów przepustowych poprzez otwory rozprężeniowe gazów.
Dodatkowo, pokrywy komory transformatora mocy zaopatrzone są w radiatory chłodzące.
Szczelina wentylacyjna ograniczona jest osłonami bocznymi, zamocowanymi do ścian bocznych obudów, co wzmacnia konstrukcję połączenia komór oraz tworzy sprzyjające warunki tzw. ciągu kominowego, tj. przepływu powietrza z dołu do góry.
Zarówno obudowa komór: aparatury sterowniczo-sygnalizacyjnej i komory przyłączeniowej odpływów niskiego napięcia, oraz obudowa pozostałych komór tj. komory izolatorów przepustowych, komory rozłącznika średniego napięcia, komory wentylatora i komory transformatora mocy, posiadają hermetyczne zamknięcia w postaci drzwi lub pokryw z uszczelkami. Zapewnia to pełną szczelność stacji transformatorowej i determinuje jej sprawne funkcjonowanie w niekorzystnych warunkach, jakie występują w kopalniach podziemnych podczas prac górniczych.
Rozwiązanie według wynalazku rozwiązuje problem zapewnienia trwałości stacji transformatorowej i wysoki stopień bezpieczeństwa podczas jej eksploatacji. Wyposażenie komory z aparaturą sterowniczo-sygnalizacyjną w oddzielną obudowę ze szczeliną wentylacyjną umożliwia wystarczające zabezpieczenie aparatury sterowniczo-sygnalizacyjnej przed przegrzaniem oraz podwyższenie tolerancji termicznej dla pozostałych komór z urządzeniami elektrycznymi, co stwarza warunki do szczelnego zamknięcia drzwi i pokryw obudów komór, z jednoczesnym zastosowaniem wentylacji z zamkniętym obiegiem powietrza w komorach: transformatora mocy i wentylatora. Nadto, zachowano odpowiednie gabaryty stacji, co warunkuje jej wykorzystanie w górnictwie podziemnym.
Przedmiot wynalazku uwidoczniony jest w przykładach wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia stację transformatorową w widoku z przodu, fig. 2 - widok stacji z góry, fig. 3 - widok stacji z boku z częściowo odsłoniętymi komorami, fig. 4 przedstawia stację transformatorową w widoku z tyłu z częściowo odsłoniętymi komorami, fig. 5 - widok z góry na dolną ś ciankę komory rozłącznika średniego napięcia.
P r z y k ł a d I
Stacja transformatorowa składa się z sześciu komór, rozmieszczonych w dwóch oddzielnych obudowach I i II. Od strony czołowej stacji transformatorowej w obudowie I znajduje się komora A, w której usytuowana jest aparatura sterowniczo-sygnalizacyjna 1 niskiego napięcia z wyłącznikiem mocy. Na komorze A posadowiona jest również komora przyłączeniowa B odpływów niskiego napięcia. Równolegle do obudowy I usytuowana jest obudowa II, w odległości około 1/7 szerokości stacji transformatorowej. Pomiędzy ścianami bocznymi wzdłużnymi obudowy I i obudowy II utworzona jest szczelina wentylacyjna C. Ściana obudowy I komory aparatury sterowniczo-sygnalizacyjnej 1 niskiego napięcia od strony szczeliny wentylacyjnej C wyposażona jest w osłonę izolacyjną 2, składającą się z dwóch warstw: blachy stalowej 2.1 o właściwościach odbijających promieniowanie elektromagnetyczne, zwłaszcza podczerwone, oraz warstwy tworzywa termoizolacyjnego 2.2. Szczelina wentylacyjna C zamknięta jest osłonami bocznymi 3, zamocowanymi do ścian bocznych obudowy I i II. Pomię4
PL 206 678 B1 dzy sąsiadującymi ze sobą ścianami bocznymi obudowy I i obudowy II w obrębie szczeliny wentylacyjnej C zamocowane są rurowe przepusty elektryczne 4, prostopadle do tych ścian bocznych. Obudowy I i II połączone ze sobą wspólną ramą nośną 5 oraz przepustami elektrycznymi. Obudowa II zawiera cztery komory: D, E, F, G do rozmieszczenia urządzeń elektrycznych. Nad komorą E położona jest komora F rozłącznika 8 średniego napięcia. W dolnej ściance komory F wykonany jest otwór zaślepiony przeponą bezpieczeństwa 8.1 z obwodową uszczelką na obrzeżu. Nad komorą posadowiona jest komora G izolatorów przepustowych 9. W górnej ścianie 8.2 komory F a jednocześnie dolnej ścianie komory G wykonane są otwory rozprężeniowe 8.3 gazów powstających w przypadku wystąpienia zwarcia łukowego. Komora A, w której umieszczona jest aparatura sterowniczo-sygnalizacyjna 1 niskiego napięcia z wyłącznikiem mocy zaopatrzona jest w drzwi z uszczelkami, a pozostałe komory wyposażone są w pokrywy z uszczelkami. Rama nośna 5 posadowiona jest na płozach 5.1.
P r z y k ł a d II
Stacja transformatorowa ma budowę jak przedstawiono w przykładzie I, przy czym ściany obudowy I i II, usytuowane są obok siebie w odległości około 1/9 szerokości stacji transformatorowej. W komorze D znajduje się transformator mocy 6; na około 1/2 jego wysokości umieszczona jest przegroda 6.1 rozdzielająca strumienie powietrza wlotowego i powietrza powrotnego. Obok komory D znajduje się oddzielona ścianą 6.2 komora E wentylatora 7, który wdmuchuje powietrze przez otwór 6.3 do komory D transformatora mocy 6. W ścianie 6.2 powyżej przegrody oddzielającej 6.1 wykonany jest otwór 6.4 powietrza powrotnego. Komora E wentylatora 7 połączona jest z komorą F rozłącznika 8 średniego napięcia poprzez otwór z przeponą bezpieczeństwa 8.1 oraz z komorą G izolatorów przepustowych 9 poprzez otwory rozprężeniowe 8.3 gazów.
Osłony komory transformatora mocy zaopatrzone są w radiatory chłodzące 10.
Podczas eksploatacji stacji transformatorowej obudowy komór są szczelnie zamknięte przed penetracją zanieczyszczonego powietrza. Ze względu na wydzielanie ciepła przez transformator mocy 6 włączony jest wentylator 7, który wtłacza powietrze do dolnej części komory transformatora mocy D i ochładza uzwojenia transformatora mocy 6. Następnie poprzez szczeliny chłodzące pomiędzy uzwojeniami transformatora mocy 6 powietrze przepływa do górnej części komory ponad przegrodą rozdzielającą 6.1 i poprzez otwór wlotowy 6.4 jest zawracane do komory E wentylatora 7. W wyniku nagrzewania się ściany komory transformatora mocy 6 następuje ogrzewanie przestrzeni powietrznej w szczelinie wentylacyjnej C, z której następuje konwekcja ciepła z powietrzem przepływającym z dołu do góry. Ponadto, emitowane promieniowanie podczerwone jest odbijane od warstwy osłony izolacyjnej 2, skutecznie izolując od przenikania ciepła ścianę komory A z aparaturą sterowniczo-sygnalizacyjną niskiego napięcia 1.

Claims (5)

Zastrzeżenia patentowe
1. Stacja transformatorowa podzielona na komory usytuowane w metalowych obudowach, w których rozmieszczone są urządzenia elektryczne, m. in. transformator mocy, zespół izolatorów przepustowych, rozłącznik średniego napięcia, wentylator oraz aparatura sterowniczo-sygnalizacyjna niskiego napięcia, połączone ze sobą wspólną ramą nośną oraz przepustami elektrycznymi, przy czym ściana obudowy komory aparatury sterowniczo-sygnalizacyjnej niskiego napięcia usytuowana jest obok ściany obudowy transformatora w pewnej odległości, tworząc szczelinę wentylacyjną, i wyposażona jest w osłonę izolacyjną, odbijającą promieniowanie elektromagnetyczne, z warstwą tworzywa termoizolacyjnego, znamienna tym, że we wspólnej obudowie (II) komór (G, F, E, D): izolatorów przepustowych (9), rozłącznika (8) średniego napięcia, wentylatora (7) i transformatora mocy (6), w ścianie pomiędzy komorą (G) izolatorów przepustowych (9) oraz komorą (F) rozłącznika (8) średniego napięcia, wykonane są otwory rozprężeniowe (8.3) gazów, natomiast w ścianie oddzielającej komorę (F) rozłącznika (8) średniego napięcia od komory (E) wentylatora (7) zamocowana jest rozłącznie w otworze przepona bezpieczeństwa (8.1).
2. Stacja transformatorowa według zastrz. 1, znamienna tym, że przepona bezpieczeństwa (8.1) wyposażona jest w obwodową uszczelkę na jej obrzeżach.
3. Stacja transformatorowa według zastrz. 1, znamienna tym, że obudowa (I) komór (A, B), tj. komory aparatury sterowniczo-sygnalizacyjnej (1) i komory przyłączeniowej odpływów niskiego napięcia, oraz obudowa (II) pozostałych komór (G, F, E, D), tj. komory izolatorów przepustowych (9), komoPL 206 678 B1 ry rozłącznika (8) średniego napięcia, komory wentylatora (7) i komory transformatora mocy (6), posiadają hermetyczne zamknięcia w postaci drzwi lub pokryw z uszczelkami.
4. Stacja transformatorowa podzielona na komory usytuowane w metalowych obudowach, w których rozmieszczone są urządzenia elektryczne, m. in. transformator mocy, zespół izolatorów przepustowych, rozłącznik średniego napięcia, wentylator oraz aparatura sterowniczo-sygnalizacyjna niskiego napięcia, połączone ze sobą wspólną ramą nośną oraz przepustami elektrycznymi, przy czym ściana obudowy komory aparatury sterowniczo-sygnalizacyjnej niskiego napięcia usytuowana jest obok ściany obudowy transformatora w pewnej odległości, tworząc szczelinę wentylacyjną i wyposażona jest w osłonę izolacyjną odbijającą promieniowanie elektromagnetyczne, z warstwą tworzywa termoizolacyjnego, znamienna tym, że w ścianie (6.2) oddzielającej komorę (E) wentylatora (7) od komory (D) transformatora mocy (6), poniżej przegrody poziomej (6.1) transformatora mocy (6), znajduje się otwór wylotowy (6.3) powietrza, a powyżej tej przegrody poziomej (6.1) usytuowany jest otwór wlotowy (6.4) powietrza powrotnego do komory (E) wentylatora (7), przy czym komora (E) wentylatora (7) połączona jest z komorą (F) rozłącznika (8) średniego napięcia poprzez otwór z przeponą bezpieczeństwa (8.1) oraz z komorą (G) izolatorów przepustowych (9) poprzez otwory rozprężeniowe (8.3) gazów.
5. Stacja transformatorowa według zastrz. 4, znamienna tym, że obudowa (I) komór (A, B), tj. komory aparatury sterowniczo-sygnalizacyjnej (1) i komory przyłączeniowej odpływów niskiego napięcia, oraz obudowa (II) pozostałych komór (g, F, E, D), tj. komory izolatorów przepustowych (9), komory rozłącznika (8) średniego napięcia, komory wentylatora (7) i komory transformatora mocy (6), posiadają hermetyczne zamknięcia w postaci drzwi lub pokryw z uszczelkami.
PL381835A 2007-02-23 2007-02-23 Stacja transformatorowa PL206678B1 (pl)

Priority Applications (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL381835A PL206678B1 (pl) 2007-02-23 2007-02-23 Stacja transformatorowa
EP08460006A EP1962396A3 (en) 2007-02-23 2008-02-19 Transformer station

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL381835A PL206678B1 (pl) 2007-02-23 2007-02-23 Stacja transformatorowa

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL381835A1 PL381835A1 (pl) 2008-09-01
PL206678B1 true PL206678B1 (pl) 2010-09-30

Family

ID=39590239

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL381835A PL206678B1 (pl) 2007-02-23 2007-02-23 Stacja transformatorowa

Country Status (2)

Country Link
EP (1) EP1962396A3 (pl)
PL (1) PL206678B1 (pl)

Families Citing this family (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JP6566951B2 (ja) * 2013-12-05 2019-08-28 マシイネンフアブリーク・ラインハウゼン・ゲゼルシヤフト・ミツト・ベシユレンクテル・ハフツング 三相交流回路用の電気設備、当該電気設備用の切換装置、及び切換装置を操作するための方法
CN104269764A (zh) * 2014-09-04 2015-01-07 酒泉华杰电气有限公司 光伏发电逆变升压智能箱变
EP3363967B1 (en) * 2017-02-16 2019-10-30 ABB Schweiz AG Power conversion assembly and method for installing of such an assembly
CN112003140A (zh) * 2020-09-10 2020-11-27 湖北网安科技有限公司 一种集装箱式变电站
IT202100017669A1 (it) * 2021-07-05 2023-01-05 Unareti S P A Cabina elettrica di trasformazione
CN113674949B (zh) * 2021-09-18 2023-08-08 天长市万福电子有限公司 耐高温绝缘性能好的变压器

Family Cites Families (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US2394060A (en) 1942-11-13 1946-02-05 Gen Electric Cabinet for electrical apparatus
FR2833769B1 (fr) 2001-12-19 2004-12-24 Transfix Toulon Soc Nouv Ensemble moyenne tension associant un tableau mt et un transformateur
FR2866162B1 (fr) 2004-02-11 2006-06-23 Manuf D App Electr De Cahors M Poste de transformation a bac de retention.

Also Published As

Publication number Publication date
EP1962396A3 (en) 2008-09-03
PL381835A1 (pl) 2008-09-01
EP1962396A2 (en) 2008-08-27

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL206678B1 (pl) Stacja transformatorowa
US7778013B2 (en) Arc resistant baffle for reducing arc-flash energy in an electrical enclosure
JP4921450B2 (ja) スイッチギヤ
KR102033441B1 (ko) 온도 및 습도를 포함한 내부환경 감시 조절이 가능한 배전반
EP1986076B1 (en) Improvements in cooling of a data centre
KR102239545B1 (ko) 매립형 항온장치가 적용된 배전반
US9338907B2 (en) Thermally managed enclosure
US10375843B2 (en) Switchgear exhaust assembly
EP0198858A1 (en) FIREPROOF CABINET SYSTEM FOR ELECTRONIC EQUIPMENT.
CA3000081A1 (en) Telecommunications equipment cabinets including isolated and removable battery box assemblies
EP0638208A1 (en) Trunking and a venting arrangement for fire protection structure
WO2017151479A1 (en) Flame arrestor filter for electric equipment
KR102008327B1 (ko) 화재 방지 배전반
NO332561B1 (no) Elektrisk koblingsutstyr for hoy- eller mellomspenning
JP2017125619A (ja) 開閉装置
AU2022354509A1 (en) Battery storage system comprising at least two battery modules
JP4690874B2 (ja) 特殊車両用インバータ装置
RU92281U1 (ru) Электронагреватель взрывозащищенный (варианты)
EP0007203A1 (en) An improved cable support system
GB2519806A (en) Switchgear housing with modular expansion channel and chimney
CA2969681C (en) Switchgear exhaust assembly
CN111834094B (zh) 一种基于电气工程的自动化变压器
KR101619994B1 (ko) 항온 항습장치가 구비된 수배전반
KR20230017910A (ko) 관형 전기 히터 장비 유닛
CN216673153U (zh) 一种无杆气缸驱动型高温工业电视