PL205869B1 - Zespół pojemnika dla urządzenia mieszająco-rozdrabniającego - Google Patents

Zespół pojemnika dla urządzenia mieszająco-rozdrabniającego

Info

Publication number
PL205869B1
PL205869B1 PL376091A PL37609103A PL205869B1 PL 205869 B1 PL205869 B1 PL 205869B1 PL 376091 A PL376091 A PL 376091A PL 37609103 A PL37609103 A PL 37609103A PL 205869 B1 PL205869 B1 PL 205869B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
container
support
connecting device
recess
mixing
Prior art date
Application number
PL376091A
Other languages
English (en)
Other versions
PL376091A1 (pl
Inventor
Henrik Pavlovic
Aleksander Sedovsek
Uros Semeja
Igor Zibret
Original Assignee
Bsh Bosch Siemens Hausgeraete
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Family has litigation
First worldwide family litigation filed litigation Critical https://patents.darts-ip.com/?family=32478045&utm_source=google_patent&utm_medium=platform_link&utm_campaign=public_patent_search&patent=PL205869(B1) "Global patent litigation dataset” by Darts-ip is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Application filed by Bsh Bosch Siemens Hausgeraete filed Critical Bsh Bosch Siemens Hausgeraete
Publication of PL376091A1 publication Critical patent/PL376091A1/pl
Publication of PL205869B1 publication Critical patent/PL205869B1/pl

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A47FURNITURE; DOMESTIC ARTICLES OR APPLIANCES; COFFEE MILLS; SPICE MILLS; SUCTION CLEANERS IN GENERAL
    • A47JKITCHEN EQUIPMENT; COFFEE MILLS; SPICE MILLS; APPARATUS FOR MAKING BEVERAGES
    • A47J43/00Implements for preparing or holding food, not provided for in other groups of this subclass
    • A47J43/04Machines for domestic use not covered elsewhere, e.g. for grinding, mixing, stirring, kneading, emulsifying, whipping or beating foodstuffs, e.g. power-driven
    • A47J43/07Parts or details, e.g. mixing tools, whipping tools
    • A47J43/0716Parts or details, e.g. mixing tools, whipping tools for machines with tools driven from the lower side

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Food Science & Technology (AREA)
  • Food-Manufacturing Devices (AREA)
  • Crushing And Pulverization Processes (AREA)
  • Accessories For Mixers (AREA)
  • Paper (AREA)
  • Processing Of Solid Wastes (AREA)
  • Mixers With Rotating Receptacles And Mixers With Vibration Mechanisms (AREA)
  • Apparatuses For Bulk Treatment Of Fruits And Vegetables And Apparatuses For Preparing Feeds (AREA)
  • Dental Tools And Instruments Or Auxiliary Dental Instruments (AREA)

Description

Opis wynalazku
Przedmiotem wynalazku jest zespół pojemnika dla urządzenia mieszająco-rozdrabniającego.
Urządzenia mieszająco-rozdrabniające dla gospodarstw domowych są znane. Te tak zwane blendery lub miksery mają obudowę silnika z elektrycznym silnikiem napędowym oraz nasadzany na wierzch obudowy pojemnik, w którego dolnej części może się obracać wokół pionowej osi wałek narzędziowy. Otwarty od dołu pojemnik można zwykle wraz z częścią dna zdejmować z obudowy, aby rozdrobnioną i/lub dokładnie wymieszaną w nim uprzednio zawartość móc przełożyć do naczynia. Część dna jest zwykle ukształtowana w postaci tak zwanego wspornika, który uszczelnia połączony z nim pojemnik od zewnątrz i względem silnika i który równocześnie stanowi wspornik dla wałka narzędziowego, oddzielanego od wyjściowego wałka silnika napędowego. Wałek narzędziowy może być centrowany za pomocą tarczy łożyskowej, mocowanej we wsporniku pojemnika i zaopatrzonej w łożysko ślizgowe. Tego typu urządzenie mieszająco-rozdrabniające jest znane na przykład z niemieckiego opisu wzoru użytkowego DE-GM 75 07 736.
Znane urządzenia mieszająco-rozdrabniające mają najczęściej na pierścieniowym dolnym kołnierzu pojemnika gwint zewnętrzny, który współpracuje z odpowiednim wewnętrznym gwintem wspornika pojemnika. Ponieważ przy wkręcaniu pojemnika włożony pierścień uszczelniający musi być najczęściej ściskany, całkowicie zablokowana pozycja nie jest dokładnie zdefiniowana, lecz zależy w pierwszym rzędzie od momentu obrotowego, przyłożonego przez użytkownika. W niekorzystnych warunkach, zwłaszcza przy wibracjach, występujących w trakcie pracy, może to prowadzić do poluzowania pojemnika, ewentualnie do wystąpienia nieszczelności i wypłynięcia cieczy.
Celem wynalazku jest zapewnienie niezawodnego i szczelnego połączenia między pojemnikiem i urzą dzeniem mieszają co-rozdrabniającym.
Zespół pojemnika dla urządzenia mieszająco-rozdrabniającego z pojemnikiem i wspornikiem, który za pomocą urządzenia łączącego, korzystnie połączenia gwintowanego, jest montowany na pojemniku, zaś przy zamontowanym pojemniku pomiędzy pojemnikiem i wspornikiem pojemnika umieszczone jest urządzenie zatrzaskowe, za pomocą którego urządzenie łączące jest zatrzaskiwane w swej pozycji montażowej, według wynalazku charakteryzuje się tym, że urządzenie zatrzaskowe ma co najmniej jedną parę wzajemnie pasujących elementów zatrzaskowych, jak występ i wybranie, które w zmontowanym położeniu końcowym urządzenia łączącego są ustawiane w pozycji wzajemnej współpracy, uniemożliwiając dalszy obrót pojemnika poza położenie końcowe.
Korzystnie występ jest umieszczony na pojemniku, zaś wybranie na wsporniku pojemnika.
Korzystnie występ jest umieszczony na wsporniku pojemnika, zaś wybranie na pojemniku.
Korzystnie występ i wybranie umieszczone na górnej i dolnej krawędzi gwintu zewnętrznego względnie gwintu wewnętrznego, w związku z czym zatrzaskiwanie nie następuje podczas wkręcania, lecz dopiero bezpośrednio przy osiąganiu położenia końcowego.
Korzystnie dwie pary elementów zatrzaskowych są rozmieszczone naprzeciw siebie w odniesieniu do średnicy.
Korzystnie wspornik pojemnika ma następne urządzenie łączące, korzystnie połączenie bagnetowe, do montowania wspornika na urządzeniu mieszająco-rozdrabniającym, zaś dzięki urządzeniu zatrzaskowemu urządzenie łączące pomiędzy pojemnikiem i wspornikiem jest łatwiejsze do rozłączenia niż następne urządzenie łączące pomiędzy wspornikiem i urządzeniem mieszająco-rozdrabniającym.
Według wynalazku wkładany względnie wkręcany we wspornik pojemnik ma zatem zdefiniowane położenie końcowe, określone przez korespondujące ograniczniki względnie urządzenia zatrzaskowe. Są one umieszczone odpowiednio we wsporniku pojemnika oraz na jego stopie i odpowiadają za to, by pojemnik przy wkładaniu do wspornika obracał się zawsze do określonego ogranicznika i mógł być tam zatrzaskiwany. To zdefiniowane położ enie końcowe nie jest zatem już uzależnione od odczucia danego użytkownika. Nie zmienia się ono również wraz z postępem starzenia uszczelki, która ewentualnie podlega odkształceniu plastycznemu.
Urządzenia zatrzaskowe są korzystnie utworzone z co najmniej jednej pary wzajemnie pasujących elementów zatrzaskowych, zwłaszcza z występu i wybrania, które w zmontowanym położeniu końcowym urządzenia łączącego są ustawiane w pozycji wzajemnej współpracy. W szczególności występ może być umieszczony na pojemniku, zaś wybranie na wsporniku pojemnika, względnie odwrotnie. Wchodzący w wybranie występ stanowi prosty i niezawodny element zatrzaskowy, który w dużym stopniu wyklucza błędną obsługę.
PL 205 869 B1
Korzystnie dwie pary elementów zatrzaskowych są rozmieszczone naprzeciw siebie w odniesieniu do średnicy. Możliwe ukształtowania elementów zatrzaskowych zapewniają żądane określone położenie końcowe pojemnika, dzięki czemu nie można go osadzić we wsporniku ani zbyt mocno, ani zbyt luźno. Zbyt luźne wkręcenie mogłoby prowadzić do poluzowania pojemnika wskutek wibracji, występujących w czasie pracy, a co za tym idzie, do powstania nieszczelności. To z kolei mogłoby powodować uszkodzenie uszczelki, którego skutkiem jest również nieszczelność. Ponadto przy zbyt mocnym wkręceniu pojemnika różnica temperatur pomiędzy elementami gwintowanymi mogłaby powodować, że pojemnika nie dałoby się już odkręcić ręcznie. Obecność co najmniej dwóch występów względnie dwóch wybrań odpowiada za równomierny rozkład sił i centrowanie pojemnika we wsporniku.
Urządzenie łączące ma korzystnie postać połączenia gwintowanego lub połączenia bagnetowego. Urządzenie zatrzaskowe może być zatem w zmontowanym położeniu końcowym urządzenia łączącego ustawiane w pozycji współpracy. Na wsporniku pojemnika może znajdować się następne urządzenie łączące, korzystnie połączenie bagnetowe, do montowania wspornika na urządzeniu mieszająco-rozdrabniającym. Dzięki urządzeniom zatrzaskowym urządzenie łączące pomiędzy pojemnikiem i wspornikiem jest łatwiejsze do rozłączenia niż następne urządzenie łączące pomiędzy wspornikiem i urządzeniem mieszająco-rozdrabniającym.
Pomiędzy pojemnikiem i wspornikiem może być ponadto umieszczona tarcza łożyskowa, za pomocą której osadzony jest wałek narzędziowy. Tarcza łożyskowa może być mocowana i centrowana pomiędzy pojemnikiem i wspornikiem, dzięki czemu wałek narzędziowy ma zdefiniowaną oś obrotu i wysokość ustawienia.
Przedmiot wynalazku jest uwidoczniony w przykładzie wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia urządzenie mieszająco-rozdrabniające w schematycznym przekroju, zaś fig. 2 - zdjęty pojemnik urządzenia mieszająco-rozdrabniającego z fig. 1, w stanie rozłożonym.
Na fig. 1 ukazane jest w schematycznym przekroju urządzenie mieszająco-rozdrabniające 10 według wynalazku. Urządzenie mieszająco-rozdrabniające 10 ma obrotowy wałek narzędziowy 12 oraz obudowę 14 z umieszczonym w niej mechanizmem napędowym, korzystnie elektrycznym silnikiem napędowym 16, i urządzenie uruchamiające 18 do uruchamiania urządzenia mieszająco-rozdrabniającego 10. Wałek narzędziowy 12 z umieszczonymi na nim nożami 20 ma pionową oś obrotu i wchodzi do pojemnika 22, który jest nasadzony na gniazdo 15 na wierzchu obudowy 14 i który można zdjąć w razie potrzeby. Pojemnik 22 może mieć ewentualnie boczny uchwyt 23 (porównaj fig. 2).
Pojemnik 22 ma otwarty spód 24 z pierścieniową stopą 26 o cylindrycznej bocznej powierzchni zewnętrznej ze znajdującym się na niej gwintem zewnętrznym względnie pasowaniem bagnetowym lub temu podobnym. Koresponduje to z odpowiednim gwintem wewnętrznym 30 względnie przeciwpasowaniem blokady bagnetowej wspornika 28 pojemnika. Wspornik 28 pojemnika można wspólnie z pojemnikiem 22 zdjąć z obudowy 14. Uszczelnia on wówczas otwarty spód 24 pojemnika 22. Jeżeli pojemnik 22 jest połączony na stałe ze wspornikiem 28, wówczas wałek narzędziowy 12 pozostaje z nim połączony nawet przy zdjętym pojemniku 22, ponieważ wałek narzędziowy 12 jest osadzony w tarczy łożyskowej 30, unieruchomionej pomiędzy pojemnikiem 22 i wspornikiem 28.
Na fig. 2 uwidoczniony jest zdjęty ze wspornika 28 pojemnik 22, który zwęża się ku dołowi i na stopie 26 jest zaopatrzony w gwint zewnętrzny 32. Spód 24 pojemnika 22 jest otwarty, w związku z czym przy nasadzonym pojemniku 22 wystający z otworu 40 wspornika 28 wałek narzędziowy (fig. 1) jest usytuowany w obrębie dolnej części pojemnika 22.
Wspornik 28 pojemnika ma pasujący do zewnętrznego gwintu 32 gwint wewnętrzny 30, w związku z czym stopę 26 pojemnika można skręcić ze wspornikiem 28. Na podstawie gwintu wewnętrznego 30 jest korzystnie umieszczony (nie przedstawiony) pierścień uszczelniający, który zapewnia niezawodne uszczelnienie pojemnika 22 w trakcie pracy. Alternatywnie można również zastosować zamknięcie bagnetowe, które również umożliwia szczelne połączenie. Wkładka 38, umieszczona pod obszarem gwintu wspornika 28 pojemnika, służy do włożenia w gniazdo 15 obudowy 14.
Na górnej krawędzi w obrębie wewnętrznego gwintu 30 wspornika 28 widoczne są dwa, leżące naprzeciw siebie, występy 36, które wystają z gwintu wewnętrznego 30 i stanowią część urządzenia zatrzaskowego do definiowania końcowego położenia wkręconego pojemnika 22. Pojemnik 22 ma na górnej krawędzi swego gwintu zewnętrznego 32 na stopie 26 pasujące do występów 36 wybrania 34, które współpracują z nimi, gdy pojemnik 22 jest całkowicie wkręcony. Występy 36 wchodzą przy tym w wybrania 34 i zapobiegają dalszemu obrotowi pojemnika 22 poza położenie końcowe.
Zamiast ukazanych dwóch występów 36 i dwóch wybrań 34 można również zastosować tylko jedno wybranie i jeden występ. Podobnie można zastosować trzy lub więcej par współpracujących ze
PL 205 869 B1 sobą występów i wybrań. Mogą być one umieszczone na górnej i dolnej krawędzi gwintu zewnętrznego względnie wewnętrznego, w związku z czym zatrzaskiwanie nie następuje podczas wkręcania, lecz dopiero bezpośrednio przy osiąganiu położenia końcowego. Zamiast ukazanego zespołu z umieszczonymi na gwincie wewnętrznym 30 występami 36 można tam umieścić również wybrania 34. Występy 36 są wówczas umieszczone na zewnętrznym gwincie 32 stopy obudowy.
Korzystnie siła przykładana w celu rozłączenia połączenia zatrzaskowego pomiędzy pojemnikiem 22 i wspornikiem 28 pojemnika jest mniejsza niż siła potrzebna do wyjęcia wkładki 38 z gniazda 15 obudowy 14, w związku z czym połączenie to dopiero wówczas zostaje rozdzielone.
Sprzęgnięcie pomiędzy wałkiem wyjściowym silnika napędowego 16 i wałka narzędziowego 12 pozwala wyeliminować sytuację, w której odsłonięty we wsporniku 28 pojemnika wałek narzędziowy 12 jest nadal sprzęgnięty z silnikiem napędowym 16, co może prowadzić do skaleczeń, jeżeli silnik nie jest jeszcze wyłączony lub został włączony przez przeoczenie.

Claims (6)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Zespół pojemnika dla urządzenia mieszająco-rozdrabniającego z pojemnikiem i wspornikiem, który za pomocą urządzenia łączącego, korzystnie połączenia gwintowanego, jest montowany na pojemniku, zaś przy zamontowanym pojemniku pomiędzy pojemnikiem i wspornikiem pojemnika umieszczone jest urządzenie zatrzaskowe, za pomocą którego urządzenie łączące jest zatrzaskiwane w swej pozycji montażowej, znamienny tym, że urządzenie zatrzaskowe ma co najmniej jedną parę wzajemnie pasujących elementów zatrzaskowych, jak występ (36) i wybranie (34), które w zmontowanym położeniu końcowym urządzenia łączącego są ustawiane w pozycji wzajemnej współpracy, uniemożliwiając dalszy obrót pojemnika (22) poza położenie końcowe.
  2. 2. Zespół pojemnika według zastrz. 1, znamienny tym, że występ (36) jest umieszczony na pojemniku (22), zaś wybranie (34) na wsporniku (28) pojemnika.
  3. 3. Zespół pojemnika według zastrz. 1, znamienny tym, że występ (36) jest umieszczony na wsporniku (28) pojemnika, zaś wybranie (34) na pojemniku (22).
  4. 4. Zespół pojemnika według jednego z zastrz. 1 do 3, znamienny tym, że występ (36) i wybranie (36) umieszczone na górnej i dolnej krawędzi gwintu zewnętrznego (32) względnie gwintu wewnętrznego (30), w związku z czym zatrzaskiwanie nie następuje podczas wkręcania, lecz dopiero bezpośrednio przy osiąganiu położenia końcowego.
  5. 5. Zespół pojemnika według jednego z zastrz. 1 do 4, znamienny tym, że dwie pary elementów zatrzaskowych są rozmieszczone naprzeciw siebie w odniesieniu do średnicy.
  6. 6. Zespół pojemnika według jednego z zastrz. 1 do 5, znamienny tym, że wspornik (28) pojemnika ma następne urządzenie łączące, korzystnie połączenie bagnetowe, do montowania wspornika (28) na urządzeniu mieszająco-rozdrabniającym (10), zaś dzięki urządzeniu zatrzaskowemu urządzenie łączące pomiędzy pojemnikiem (22) i wspornikiem (28) jest łatwiejsze do rozłączenia niż następne urządzenie łączące pomiędzy wspornikiem (28) i urządzeniem mieszająco-rozdrabniającym (10).
PL376091A 2002-12-30 2003-12-18 Zespół pojemnika dla urządzenia mieszająco-rozdrabniającego PL205869B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE10261367A DE10261367A1 (de) 2002-12-30 2002-12-30 Becheranordnung für eine Mischzerkleinerungsvorrichtung

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL376091A1 PL376091A1 (pl) 2005-12-12
PL205869B1 true PL205869B1 (pl) 2010-06-30

Family

ID=32478045

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL376091A PL205869B1 (pl) 2002-12-30 2003-12-18 Zespół pojemnika dla urządzenia mieszająco-rozdrabniającego

Country Status (10)

Country Link
US (1) US20080117714A1 (pl)
EP (1) EP1581084B1 (pl)
CN (1) CN1756501B (pl)
AT (1) ATE374561T1 (pl)
AU (1) AU2003292254A1 (pl)
DE (2) DE10261367A1 (pl)
ES (1) ES2294331T3 (pl)
PL (1) PL205869B1 (pl)
RU (1) RU2335225C2 (pl)
WO (1) WO2004058021A1 (pl)

Families Citing this family (11)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE102005060372B4 (de) 2005-12-16 2008-04-30 BSH Bosch und Siemens Hausgeräte GmbH Gefäß mit Fußelement
ES2319085B1 (es) * 2008-10-23 2010-03-16 Electrodomesticos Taurus, S.L. Accesorio picador para procesador de alimentos.
DE102011078377A1 (de) * 2011-06-30 2013-01-03 BSH Bosch und Siemens Hausgeräte GmbH Bearbeitungsgefäß mit einer Rührschüssel und einem Deckel
US9675212B2 (en) * 2015-02-03 2017-06-13 Sharkninja Operating Llc Container for food processing system
EP3340844B1 (en) * 2015-08-25 2022-10-26 Breville Pty Limited Blender
JP7068582B2 (ja) * 2018-07-23 2022-05-17 タイガー魔法瓶株式会社 ミキサー
JP2020174916A (ja) * 2019-04-18 2020-10-29 タイガー魔法瓶株式会社 ミキサー
US11819814B1 (en) 2022-12-28 2023-11-21 Sharkninja Operating Llc Locking assembly for a micro puree machine
USD1020383S1 (en) 2022-09-30 2024-04-02 Sharkninja Operating Llc Bowl of a micro puree machine
USD1019255S1 (en) 2022-09-30 2024-03-26 Sharkninja Operating Llc Housing of a micro puree machine
EP4393316A1 (en) * 2022-12-28 2024-07-03 SharkNinja Operating LLC Twist off container and coupling assembly for a micro puree machine

Family Cites Families (38)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US256372A (en) * 1882-04-11 Lemon-squeezer
US1898945A (en) * 1931-06-12 1933-02-21 Fitzgerald Mfg Co Electric utility device and motor assembly
DE909770C (de) * 1950-09-09 1954-04-26 Robert Schoettle K G Auf einen elektromotorischen Antriebssockel aufsetzbares Getriebe zum Antrieb von Kuechen- und Haushaltmaschinen
DE1091718B (de) * 1957-01-10 1960-10-27 Mauz & Pfeiffer Elektrisch angetriebene Misch- und Zerkleinerungsvorrichtung fuer Kueche und Haushalt
DE1846309U (de) * 1961-09-13 1962-02-08 Kurt Roensch Mixbecher.
FR86539E (fr) * 1964-10-02 1966-02-25 Coupeur mélangeur pour viandes, fruits, féculents, légumes et autres denrées
US3625555A (en) * 1969-10-24 1971-12-07 Rival Manufacturing Co Split nut for household appliances
US3786999A (en) * 1972-01-11 1974-01-22 Ronson Corp Safety mechanism to prevent shaft coupling when blades are exposed in a blender
US4107791A (en) * 1977-10-03 1978-08-15 General Signal Corporation Locking system for blender jar or the like
DE2817044C3 (de) * 1978-04-19 1982-01-28 Braun Ag, 6000 Frankfurt Elektrischer Haushalts-Mischzerkleinerer
US4316584A (en) * 1979-04-12 1982-02-23 Dynamics Corporation Of America Liquid dispenser for food processor
US4371118A (en) * 1980-06-02 1983-02-01 Cuisinarts, Inc. Magnetic safety interlock method and apparatus for food processor
JPS5720932U (pl) * 1980-07-09 1982-02-03
US4487509A (en) * 1983-01-17 1984-12-11 Boyce Raymond D Portable blender
DE8401972U1 (de) * 1983-02-04 1984-04-26 I.P.E. Nuova Bialetti S.p.A. Industria Prodotti Elettrodomestici, Crusinallo di Omegna, Novara Haushaltsgerät für die Vorbehandlung von Lebensmitteln
DE3637169C1 (de) * 1986-10-31 1993-01-14 Braun Ag Kuechenmaschine zum Zubereiten von Nahrungsmitteln
GB2238466B (en) * 1989-11-28 1994-08-24 Krups Stiftung Food processors
US5096083A (en) * 1990-05-08 1992-03-17 Essef Corporation Polyethylene shipping drum
US5147060A (en) * 1991-11-01 1992-09-15 Russell-Stanley Corporation Safety container
ATE128020T1 (de) * 1992-01-01 1995-10-15 Maweva Holding Ag Küchenmaschine.
DE69312980T2 (de) * 1992-02-18 1998-02-12 Philips Electronics Nv Küchenmaschine mit verschiebbarem Wellenende
FR2690611B1 (fr) * 1992-04-30 1996-02-02 Moulinex Sa Appareil menager tel qu'un mixeur equipe d'un dispositif de securite.
US5526949A (en) * 1993-09-27 1996-06-18 Whirlpool Corporation Conical thread blender jar
DE4343212A1 (de) * 1993-12-17 1995-06-22 Walter Schindlegger Trinkgefäß
WO1995020903A1 (en) * 1994-02-07 1995-08-10 Philips Electronics N.V. Kitchen machine with protected rotatable bowl
US5694832A (en) * 1995-01-06 1997-12-09 Matsushita Electric Industrial Co., Ltd. Automatic bread producing machine
US5636923A (en) * 1996-05-16 1997-06-10 Nejat-Bina; Iradj E. Electric spiral blade recycle food mixer
JPH1128165A (ja) * 1997-07-11 1999-02-02 Matsubara:Kk 抗菌機能を備えた食品用ミキサー
FR2773977B1 (fr) * 1998-01-23 2000-12-22 Moulinex Sa Mixeur-melangeur menager
US5921485A (en) * 1998-04-10 1999-07-13 Hp Intellectual Corp. Food processor
CA2346254A1 (en) * 1998-10-06 2000-04-13 Arno S.A. Safety system to prevent the functioning of a blender or food processor if the top of its cup is not in place
US6029564A (en) * 1999-08-31 2000-02-29 Huang; Olivia Combined baker and ice cream maker
DE10016294A1 (de) * 2000-03-31 2001-10-04 Bsh Bosch Siemens Hausgeraete Küchenmaschine
DE10016290A1 (de) * 2000-03-31 2001-10-04 Bsh Bosch Siemens Hausgeraete Küchenmaschine
US6632013B2 (en) * 2001-04-02 2003-10-14 Sunbeam Products, Inc. Blender with food processor capabilities
US6609821B2 (en) * 2001-04-13 2003-08-26 Sunbeam Products, Inc. Blender base with food processor capabilities
DE102004015915A1 (de) * 2004-03-31 2005-10-20 Bsh Bosch Siemens Hausgeraete Haushaltsgerät mit Rast- und Gegenrastmitteln
US7063009B2 (en) * 2004-11-17 2006-06-20 Kuan-Chih Lin Safety device of a juice extractor

Also Published As

Publication number Publication date
AU2003292254A1 (en) 2004-07-22
ES2294331T3 (es) 2008-04-01
ATE374561T1 (de) 2007-10-15
RU2005120175A (ru) 2006-02-27
DE10261367A1 (de) 2004-07-08
WO2004058021A1 (de) 2004-07-15
US20080117714A1 (en) 2008-05-22
EP1581084A1 (de) 2005-10-05
EP1581084B1 (de) 2007-10-03
CN1756501A (zh) 2006-04-05
CN1756501B (zh) 2011-03-09
PL376091A1 (pl) 2005-12-12
RU2335225C2 (ru) 2008-10-10
DE50308327D1 (de) 2007-11-15

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL205869B1 (pl) Zespół pojemnika dla urządzenia mieszająco-rozdrabniającego
US10893775B2 (en) Blender container with latch release
EP2961302B1 (en) Blending system
US3786999A (en) Safety mechanism to prevent shaft coupling when blades are exposed in a blender
EP3463018B1 (en) Method and mechanism for non-rotational assembly of a blade assembly to a vessel
US20120006921A1 (en) Working Vessel Including a Removable Collar and Electric Household Appliance for Culinary Preparation Equipped with Such a Vessel
US5823023A (en) Locking device for a valve
US4813786A (en) Fluid mixing unit
AU2010224340B2 (en) Blade assembly for food processor
CN110558871B (zh) 一种搅拌容器及搅拌机
TWM570104U (zh) 便攜式食品混合器
US10258908B2 (en) Filter module with window type clear bowl
US20060140050A1 (en) Beverage mixing apparatus
CN210871179U (zh) 一种搅拌容器及搅拌机
KR102243427B1 (ko) 믹서용기
CN113243781A (zh) 具有双密封系统的手动切碎机
CN220778158U (zh) 一种打蛋机结构
CN217510339U (zh) 食物处理装置
KR910008061Y1 (ko) 가스밸브의 차단장치
KR200450262Y1 (ko) 믹서용 칼날 고정부재 체결장치
JPH063806Y2 (ja) 容器のキャップ
CN110974057A (zh) 一种厨房用搅拌机
KR20230159291A (ko) 휴대용 음료 혼합기
KR19990023982U (ko) 파워코드 관리가 용이한 믹서기