PL202381B1 - Dźwigar o pasach równoległych, w szczególności na obudowę chodnikową i obudowę tunelową - Google Patents

Dźwigar o pasach równoległych, w szczególności na obudowę chodnikową i obudowę tunelową

Info

Publication number
PL202381B1
PL202381B1 PL369058A PL36905804A PL202381B1 PL 202381 B1 PL202381 B1 PL 202381B1 PL 369058 A PL369058 A PL 369058A PL 36905804 A PL36905804 A PL 36905804A PL 202381 B1 PL202381 B1 PL 202381B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
girder
anchor
bars
pipe
spar
Prior art date
Application number
PL369058A
Other languages
English (en)
Other versions
PL369058A1 (pl
Inventor
Lothar Domanski
Rudi Podjadtke
Franz-Josef Wunderlich
Original Assignee
Bochumer Eisen Heintzmann
Bochumer Eisenhuette Heintzmann Gmbh & Co Kg
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Bochumer Eisen Heintzmann, Bochumer Eisenhuette Heintzmann Gmbh & Co Kg filed Critical Bochumer Eisen Heintzmann
Publication of PL369058A1 publication Critical patent/PL369058A1/pl
Publication of PL202381B1 publication Critical patent/PL202381B1/pl

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E21EARTH OR ROCK DRILLING; MINING
    • E21DSHAFTS; TUNNELS; GALLERIES; LARGE UNDERGROUND CHAMBERS
    • E21D11/00Lining tunnels, galleries or other underground cavities, e.g. large underground chambers; Linings therefor; Making such linings in situ, e.g. by assembling
    • E21D11/006Lining anchored in the rock
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E21EARTH OR ROCK DRILLING; MINING
    • E21DSHAFTS; TUNNELS; GALLERIES; LARGE UNDERGROUND CHAMBERS
    • E21D11/00Lining tunnels, galleries or other underground cavities, e.g. large underground chambers; Linings therefor; Making such linings in situ, e.g. by assembling
    • E21D11/04Lining with building materials
    • E21D11/10Lining with building materials with concrete cast in situ; Shuttering also lost shutterings, e.g. made of blocks, of metal plates or other equipment adapted therefor
    • E21D11/107Reinforcing elements therefor; Holders for the reinforcing elements

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mining & Mineral Resources (AREA)
  • Architecture (AREA)
  • Structural Engineering (AREA)
  • General Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Civil Engineering (AREA)
  • Geochemistry & Mineralogy (AREA)
  • Geology (AREA)
  • Devices Affording Protection Of Roads Or Walls For Sound Insulation (AREA)
  • Lining And Supports For Tunnels (AREA)
  • Bridges Or Land Bridges (AREA)
  • Joining Of Building Structures In Genera (AREA)
  • Mutual Connection Of Rods And Tubes (AREA)

Abstract

Przedmiotem wynalazku jest d zwigar o pa- sach równoleg lych, w szczególno sci na obudo- w e chodnikow a i obudow e tunelow a, z dwoma równoleg lymi pr etami pasowymi (2) i z lacz a- cymi te pr ety poprzeczkami wraz z elementami kotwowymi i z p lyt a kotwow a posiadaj ac a wy- ciecie przelotowe charakteryzuj acy si e tym, ze ma przynajmniej na kra ncach d zwigara prze- suwne sanki kotwowe (4) posiadaj ace ka zdora- zowo p lyt e kotwow a (5) z usytuowanymi po jej obu stronach kró ccami rurowymi (6), gdzie ka z- da z p lyt kotwowych (5) ma co najmniej jedno wyci ecie przelotowe (7) na osadzon a w góro- tworze kotew (8) a kró cce rurowe (6) s a nasu- ni ete na gwintowane pr ety pasowe (2) i s a usta- lone w okre slonym po lo zeniu sanek, za s sanki kotwowe (4) s a ustalane za pomoc a nakr etek gwintowanych (9) umieszczonych co najmniej z jednej strony kró cców rurowych (6). PL PL PL PL

Description

Opis wynalazku
Przedmiotem wynalazku jest dźwigar o pasach równoległych, zwłaszcza na obudowę chodnikową i obudowę tunelową.
W górnictwie i przy budowie tuneli znane jest wykorzystanie wykonanej z kształ towników obudowy mającej wypełnienie betonowe. To wypełnienie betonowe jest zbrojone zwykle, po pierwsze za pomocą kratownicy, a po drugie przez zakotwienie w górotworze. Takie kratownice mają zwykle postać dźwigarów trójpasowych. Poza tym w górnictwie i budownictwie tunelowym spotyka się chodniki o przekroju łukowym oraz chodniki o przekroju prostokątnym. W tym ostatnim przypadku chodzi o odrzwia ze stropnicą i stojakami z drewna lub stali, przy czym przyporządkowana do stropu lub pułapu stropnica podlega znacznym naprężeniom zginającym.
Z opisu wzoru uż ytkowego DE 202 05 133 U1 znana jest kratownica do zbrojenia konstrukcji betonowych, zwłaszcza do wypełnienia betonowego w obudowie chodnikowej lub tunelowej z co najmniej jednym górnym pasem i dolnym pasem jak również poprzeczkami łączącymi górny pas i dolny pas. Przy tym górny pas, dolny pas i poprzeczki wykonane są z tworzywa sztucznego o dostatecznej wytrzymałości. Poprzeczki mają główki zaciskowe przechwytujące krańcowo górny pas złączem siłowym i złączem kształtowym. Od strony końca kratownicy umieszczone być mogą płyty kotwowe. Także te płyty kotwowe są na każdym górnym pasie zaciśnięte główkami zaciskowymi. Wykonane one są także z tworzywa sztucznego. Płyty kotwowe mają wycięcia przelotowe do przyłączenia w górotworze kotwii lub kolejnych kratownic.
Rozwiązanie techniczne przedstawione w opisie DE 202 05 133 U1 dotyczy wyłącznie stałego połączenia zaciskowego.
Celem wynalazku jest opracowanie dźwigara o pasach równoległych, który nadaje się do zastosowania w chodnikach o przekroju prostokątnym jak też w chodnikach o przekroju łukowym do zabezpieczenia stropu/pułapu oraz umożliwia dopasowanie do kotwii już osadzonych w górotworze jak też do powierzchni w strefie stropu/pułapu.
Zadanie to rozwiązuje dźwigar o pasach równoległych, według wynalazku.
Przedmiotem wynalazku jest dźwigar o pasach równoległych, w szczególności na obudowę chodnikową i obudowę tunelową, z dwoma równoległymi prętami pasowymi i z łączącymi te pręty poprzeczkami wraz z elementami kotwowymi i z płytą kotwową posiadającą wycięcie przelotowe charakteryzujący się tym, że przynajmniej na krańcach dźwigara ma przesuwne sanki kotwowe posiadające każdorazowo płytę kotwową z usytuowanymi po jej obu stronach króćcami rurowymi, gdzie każda z pł yt kotwowych ma co najmniej jedno wycięcie przelotowe na osadzoną w górotworze kotew a króć ce rurowe są nasunięte na gwintowane pręty pasowe i są ustalane w określonym położeniu sanek, zaś sanki kotwowe są ustalane za pomocą nakrętek gwintowanych umieszczonych co najmniej z jednej strony króćców rurowych.
Ponadto na długości prętów pasowych jest rozmieszczonych kilka sanek kotwowych.
Korzystnie jest gdy, dźwigar o pasach równoległych ma element przedłużający do dźwigara w postaci złącza złoż onego z łubka łączącego i czterech zamocowanych parami po obu stronach łubka łączącego króćców rurowych, z których każdorazowo dwa leżące w jednej linii króćce rurowe z jednej i drugiej strony ł ubka łączą cego są odsunię te od siebie na okreś lony wymiar celem wstawienia nakrętek gwintowanych, przy czym jedna para króćców rurowych jest nasuwana na pręty pasowe jednego dźwigara a druga para króćców rurowych jest nasuwana na pręty pasowe dołączanego dźwigara i są one mocowane za pomocą nakrętek gwintowanych nakręcanych na pręty pasowe co najmniej z jednej strony króćców rurowych.
Lubek łączący ma jedno lub kilka wycięć przelotowych tworząc łubek kotwowy.
Korzystnie jest jeżeli, dźwigar o pasach równoległych ma element przedłużający do dźwigara w postaci złącza z dwoma wygię tymi i przynajmniej w strefie ich wygię cia zamocowanymi ze sobą , zwłaszcza zespawanymi łącznikami i z zamocowanymi parami po obu stronach na łącznikach w ich nie wygiętych strefach czterema króćcami rurowymi, z których każdorazowo dwa leżące w jednej linii króćce rurowe na jednym i na drugim łączniku są odsunięte od siebie na określony wymiar celem wstawienia nakrętek gwintowanych, przy czym jedna para króćców rurowych jest nasuwana na pręty pasowe jednego dźwigara a druga para króćców rurowych jest nasuwana na pręty pasowe dołączanego dźwigara i są one mocowane za pomocą nakrętek gwintowanych nakręcanych na pręty pasowe co najmniej z jednej strony króćców rurowych.
PL 202 381 B1
Jest korzystnie, gdy oba łączniki na ich nie wygiętych końcach są połączone ze sobą za pośrednictwem mostka usztywniającego.
W odmianie wynalazku korzystnie jest, gdy trzy dźwigary o pasach równoległych są montowane w dź wigar trójpasowy albo cztery dź wigary o pasach równoległ ych są montowane w dź wigar czteropasowy.
Korzystnie jest jeżeli, dźwigar o pasach równoległych jest ze stali lub z tworzywa sztucznego. Podobnie jest gdy, złącze jest ze stali lub z tworzywa sztucznego.
Dźwigar o pasach równoległych według wynalazku nadaje się do zastosowania na obudowę chodników o przekroju prostokątnym a zatem na odrzwi podobnie jak na obudowę chodników o przekroju łukowym częściowo na obwodzie i/lub w kierunku wzdłużnym chodnika. Korzystnie osiąga się przez to zabezpieczenie stropu/ pułapu.
Poza tym dźwigar o pasach równoległych według wynalazku nadaje się także jako zabezpieczenie przed odłamkami skalnymi w górotworze, na zboczach lub przy budowie dróg. Krańcowe sanki kotwowe umożliwiają dopasowanie dźwigara o pasach równoległych według wynalazku do kotwii już osadzonych w górotworze, a więc do określonych odstępów tych kotwii.
Poza tym zakotwienie jest możliwe niemal w każdym miejscu na długości dostarczonego dźwigara o pasach równoległych, gdy na długości prętów pasowych jest rozmieszczonych kilka sanek kotwowych.
Dźwigar o pasach równoległych według wynalazku, na jego końcach w strefie znajdujących się tam sanek kotwowych jest nasadzany na kotwy już osadzone w górotworze i jest dokręcany nakrętkami kotwowymi. W trakcie przykręcania tych nakrętek kotwowych działają siły rozciągające w pasach, tak że powstaje wieloboczne obciążenie w postaci wieloboku sznurowego. Między kotwami krańcowymi, które w obudowie z odrzwiami są osadzone skośnie do osi wzdłużnej dźwigara o pasach równoległych według wynalazku, w razie potrzeby, w górotworze mogą być osadzone na długości pasa dodatkowe kotwie w równomiernych w przybliżeniu odstępach. W efekcie dźwigar o pasach równoległych według wynalazku spełnia niejako funkcję podwieszonego wspornika w rodzaju hamaka.
Dzięki temu, że pręty pasowe są ukształtowane jako pręty gwintowane a sanki kotwowe są ustalane nakrętkami gwintowanymi umieszczonymi po obu stronach króćców rurowych, istnieje możliwość łatwego dopasowania do kotwii już osadzonych w górotworze i prawidłowego ustawienia dźwigara.
Poza tym w ramach wynalazku istnieje też możliwość zrealizowania ciągłego dźwigara o pasach równoległych, co umożliwia elastyczne dostosowanie się do warunków danej obudowy.
Odbywa się to według wynalazku za pomocą służącego do przedłużenia dźwigara złącza, które składa się z łubka łączącego i czterech zamocowanych parami po obu stronach tego łubka króćców rurowych. Gdy jedna para króćców rurowych jest nasunięta na pręty gwintowe jednego dźwigara, wtedy druga para króćców rurowych jest nasunięta na pręty pasowe dołączanego dźwigara i są one zamocowane w ustalonym położeniu w sposób wytrzymały na rozciąganie i ewentualnie ściskanie za pomocą nakrętek gwintowanych nakręcanych na pręty pasowe z jednej lub z obu stron króćców rurowych.
W przypadku zamocowania wytrzymałego na rozciąganie nakrętki są nakręcane na pręty pasowe w kierunku rozcią gania i/albo ś ciskania tylko z jednej strony króćców rurowych, a przy zamocowaniu wytrzymałym na ściskanie - po obu stronach króćców rurowych. W ten sposób na zasadzie złącza siłowego (dociskowego) można połączyć ze sobą kilka dźwigarów o tej samej lub różnej długości.
Dzięki temu, że łubki łączące mogą mieć jedno lub więcej wycięć przelotowych tworząc łubek kotwowy i w ten sposób są również dostosowane do połączenia z osadzoną w górotworze kotwią.
Dźwigar według wynalazku wykonany z tworzywa sztucznego nadaje się również do zabezpieczenia ociosu węglowego, ponieważ taka konstrukcja z tworzywa sztucznego jest łatwo przesuwana w trakcie pozyskiwania węgla przez urabiarki i może być rozłożona na części, z których można łatwo oddzielić węgiel w płuczce.
Przedmiot wynalazku zostaje bliżej objaśniony w przykładach wykonania przedstawionych na rysunku, na którym: fig. 1 ukazuje dźwigar o pasach równoległych widziany z góry, a fig. 2 - dźwigar według fig. 1 jako stropnica w obudowie z odrzwiami, zaś fig. 3 - powiększony fragment dźwigara z fig. 1 w strefie sanek kotwowych, a fig. 4 - dź wigar wedł ug fig. 3 widziany w kierunku zaznaczonym strzałką X, natomiast fig. 5 - złącze dźwigara według fig. 1, w widoku z góry, fig. 6 - odmiana wykonania przedmiotu z fig. 5, w widoku z góry i fig. 7 - przebieg montażu dźwigara według fig. 6.
Na figurach przedstawiono dźwigar o pasach równoległych 1, przeznaczony w szczególności na obudową chodnikową i obudowę tunelową, z dwoma równoległymi prętami pasowymi 2 i z łączącymi te pręty 2 poprzeczkami 3, na przykład prętami skośnymi. Przynajmniej na krańcach dźwigara są
PL 202 381 B1 umieszczone sanki kotwowe 4, z których każde mają płytę kotwową 5 z usytuowanymi po obu jej stronach króćcami rurowymi 6, przy czym każda z płyt kotwowych 5 ma przynajmniej jedno wycięcie przelotowe 7 na osadzoną w górotworze kotew 8. Króćce rurowe 6 są nasuwane na pręty pasowe 2 i są ustalane w określonym położeniu sanek. Pręty pasowe 2 są ukształtowane w postaci prętów gwintowanych. Sanki kotwowe 4 są ustalane nakrętkami gwintowanymi 9 umieszczonymi z jednej strony albo po obu stronach króćców rurowych 6. Na długości prętów pasowych 2 może być umieszczonych kilka sanek kotwowych 4, co nie jest pokazane na rysunku i tylko na fig. 2 jest zaznaczone poprzez osadzone w górotworze kotwie 8.
Do przedłużenia dźwigara o pasach równoległych 1 przewidziano złącze 10, które ma dwa wygięte łączniki 12 zespawane ze sobą przynajmniej w strefie ich wygięcia 11.
Po zewnętrznej stronie łączników 12 w ich nie wygiętych strefach przewidziane są cztery mocowane parami króćce rurowe 6, z których każdorazowo dwa leżące w jednej linii króćce 6a, 6b są odsunięte od siebie na określony wymiar celem wstawienia nakrętek gwintowanych 9, przy czym jedna para króćców rurowych 6a jest nasuwana na pręty pasowe lub też pręty gwintowane 2 jednego dźwigara 1 a druga para króćców rurowych 6b jest nasuwana na pręty pasowe lub też pręty gwintowane 2 dołączanego dźwigara 1 i za pomocą nakrętek gwintowanych 9 nakręcanych po jednej stronie albo po obu stronach króćców rurowych 6 są one mocowane w ustawionym położeniu w sposób wytrzymały na rozciąganie i ewentualnie ściskanie.
Na rysunku przedstawiono zamocowanie wytrzymałe na rozciąganie, a zamocowanie wytrzymałe na ściskanie zaznaczono narysowanymi liniami kreskowymi nakrętkami gwintowanymi 9. Oba łączniki na ich nie wygiętych końcach są zespawane ze sobą za pośrednictwem mostków usztywniających 13, dzięki czemu między nie wygiętymi końcami łączników są utworzone przejścia 7a dla osadzonych w górotworze kotwi 8.
Korzystnie jest gdy, złącze 10 ma łubek łączący 14 i po obu stronach tego łubka 14 cztery zamocowane parami króćce rurowe 6a, 6b, z których każdorazowo dwa leżące w jednej linii króćce rurowe 6a, 6b po jednej i po drugiej stronie łubka 14 są odsunięte od siebie na określony wymiar celem wstawienia nakrętek gwintowanych 9.
Również w tym przypadku jedna para króćców rurowych 6a jest nasuwana na pręty pasowe 2 jednego dźwigara 1 a druga para króćców rurowych 6b jest nasuwana na pręty pasowe 2 dołączanego dźwigara 1a.
Pary króćców rurowych 6a, 6b i całe złącze 10 są mocowane w ustawionym położeniu za pomocą nakrętek gwintowanych 9 nakręcanych na pręty pasowe 2 z jednej strony albo z obu stron króćców rurowych 6.
Łubek łączący 14 ma jedno lub kilka wycięć przelotowych 7 tworzących z niego łubek kotwowy.
Dźwigar o pasach równoległych 1 oraz złącze 10 mogą być wykonane ze stali lub z tworzywa sztucznego.

Claims (12)

1. Dźwigar o pasach równoległych, w szczególności na obudowę chodnikową i obudowę tunelową, z dwoma równoległymi prętami pasowymi i z łączącymi te pręty poprzeczkami wraz z elementami kotwowymi i z płytą kotwową posiadającą wycięcie przelotowe, znamienny tym, że przynajmniej na krańcach dźwigara ma przesuwne sanki kotwowe (4) posiadające każdorazowo płytę kotwową (5) z usytuowanymi po jej obu stronach króćcami rurowymi (6), gdzie każda z płyt kotwowych (5) ma co najmniej jedno wycięcie przelotowe (7) na osadzoną w górotworze kotew (8) a króćce rurowe (6) są nasunięte na gwintowane pręty pasowe (2) i ustalone w określonym położeniu sanek, zaś sanki kotwowe (4) są ustalane za pomocą nakrętek gwintowanych (9) umieszczonych co najmniej z jednej strony króćców rurowych (6).
2. Dźwigar według zastrz. 1, znamienny tym, że na długości prętów pasowych (2) jest rozmieszczonych kilka sanek kotwowych (4).
3. Dźwigar według zastrz. 1, znamienny tym, że ma element przedłużający do dźwigara (1) w postaci złącza (10) złożonego z łubka łączącego (14) i czterech zamocowanych parami po obu stronach łubka łączącego (14) króćców rurowych (6), z których każdorazowo dwa leżące w jednej linii króćce rurowe (6a, 6b) z jednej i drugiej strony łubka łączącego (14) są odsunięte od siebie na określony wymiar celem wstawienia nakrętek gwintowanych (9), przy czym jedna para króćców rurowych (6a) jest
PL 202 381 B1 nasuwana na pręty pasowe (2) jednego dźwigara (1) a druga para króćców rurowych (6b) jest nasuwana na pręty pasowe (2) dołączanego dźwigara (1a) i są one mocowane za pomocą nakrętek gwintowanych (9) nakręcanych na pręty pasowe (2) co najmniej z jednej strony króćców rurowych (6).
4. Dźwigar według zastrz. 3, znamienny tym, że łubek łączący (14) ma co najmniej jedno wycięcie przelotowe (1) tworzące łubek kotwowy.
5. Dźwigar według zastrz. 1, znamienny tym, że ma element do przedłużenia dźwigara (1 w postaci złącza (10) z dwoma wygiętymi i przynajmniej w strefie ich wygięcia (11) łącznikami (12) zamocowanymi ze sobą, zwłaszcza przez zespawanie i z zamocowanymi parami po obu stronach na łącznikach (12) w ich nie wygiętych strefach czterema króćcami rurowymi (6), z których każdorazowo dwa leżące w jednej linii króćce rurowe (6a, 6b) na jednym i na drugim łączniku (12) są odsunięte od siebie na określony wymiar celem wstawienia nakrętek gwintowanych (9), przy czym jedna para króćców rurowych (6a) jest nasunięta na pręty pasowe (2) jednego dźwigara (1) a druga para króćców rurowych (6b) jest nasunięta na pręty pasowe (2) dołączanego dźwigara (1a) i przy czym mocowane są one za pomocą nakrętek gwintowanych (9) nakręcanych na pręty pasowe (2) co najmniej z jednej strony króćców rurowych (6).
6. Dźwigar według zastrz. 5, znamienny tym, że oba łączniki (12) na ich nie wygiętych końcach są połączone ze sobą za pośrednictwem mostka usztywniającego (13).
7. Dźwigar według zastrz. 3 albo 5, znamienny tym, że trzy dźwigary o pasach równoległych pasach (1) są montowane w dźwigar trójpasowy.
8. Dźwigar według zastrz. 3 albo 5, znamienny tym, że cztery dźwigary o pasach równoległych (1) są montowane w dźwigar czteropasowy.
9. Dźwigar według zastrz. 1, znamienny tym, że jest ze stali.
10. Dźwigar według zastrz. 1, znamienny tym, że jest z tworzywa sztucznego.
11. Dźwigar według zastrz. 3 albo 5, znamienny tym, że złącze (10) jest ze stali.
12. Dźwigar według zastrz. 3 albo 5, znamienny tym, że złącze (10) jest z tworzywa sztucznego.
PL369058A 2003-08-07 2004-07-12 Dźwigar o pasach równoległych, w szczególności na obudowę chodnikową i obudowę tunelową PL202381B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE10336154A DE10336154B4 (de) 2003-08-07 2003-08-07 Parallelgurtträger, insbesondere für den Streckenausbau und Tunnelausbau

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL369058A1 PL369058A1 (pl) 2005-02-21
PL202381B1 true PL202381B1 (pl) 2009-06-30

Family

ID=33547124

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL369058A PL202381B1 (pl) 2003-08-07 2004-07-12 Dźwigar o pasach równoległych, w szczególności na obudowę chodnikową i obudowę tunelową

Country Status (8)

Country Link
US (1) US6921232B2 (pl)
EP (1) EP1505253B1 (pl)
AT (1) ATE541111T1 (pl)
AU (1) AU2004203023B2 (pl)
CA (1) CA2473260C (pl)
DE (1) DE10336154B4 (pl)
PL (1) PL202381B1 (pl)
ZA (1) ZA200405125B (pl)

Families Citing this family (20)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US7510351B2 (en) * 2006-03-28 2009-03-31 Price Herbert S Method for supporting a subsurface material
US7597505B2 (en) * 2006-03-28 2009-10-06 Price Herbert S Roof bolt plate
US8224631B2 (en) * 2008-08-18 2012-07-17 Fci Holdings Delaware, Inc. Stress, geologic, and support analysis methodology for underground openings
US20110036051A1 (en) * 2009-08-14 2011-02-17 Callahan Robert M Reinforced girder
US20110036050A1 (en) * 2009-08-14 2011-02-17 Robert M Callahan Reinforced girder
US20110036052A1 (en) * 2009-08-14 2011-02-17 Callahan Robert M Reinforced girder
CN102182483A (zh) * 2011-04-26 2011-09-14 山东大学 半刚性异型梁锚索桁架巷道支护系统
CN102518459B (zh) * 2011-12-15 2014-04-30 湖南科技大学 一种深井煤巷用高强度可自动让压的锚索槽钢梁
DE102012108471B3 (de) * 2012-09-11 2013-09-26 Bochumer Eisenhütte Heintzmann GmbH & Co. KG Gitterträger
WO2014091323A2 (en) * 2012-12-14 2014-06-19 Dream For Africa Trading And Projects (Proprietary) Limited Wall support strap
WO2016097882A1 (en) * 2014-12-19 2016-06-23 Marius Page Wall support strap
CN104653198B (zh) * 2014-12-31 2017-02-01 中国科学院武汉岩土力学研究所 一种煤矿软岩大变形巷道支护中泡沫混凝土的充填施工方法
US10151202B2 (en) * 2015-02-13 2018-12-11 Fci Holdings Delaware, Inc. Rib strap
AU2017330441A1 (en) * 2016-09-26 2019-04-11 Fci Holdings Delaware, Inc. Yieldable bearing block
CA3130757A1 (en) * 2019-02-20 2020-08-27 Dsi Tunneling Llc Underground support system and method
CN110513133B (zh) * 2019-07-08 2020-10-09 华兆东南(运城)绿色建筑集成有限公司 一种具有滑动底座的装配式m型钢结构
US11105199B2 (en) * 2019-09-11 2021-08-31 Square Cut Systems, LLC System and method for supporting sidewalls or ribs in coal mines
US11242750B2 (en) 2019-11-25 2022-02-08 Fci Holdings Delaware, Inc. Adjustable lattice girder
CN111022086B (zh) * 2019-12-27 2021-10-22 周伟永 一种巷道工程支护用单层拱架及其快速支护方法
CN111576881B (zh) * 2020-05-13 2021-10-22 武汉理工大学 开洞口叠合剪力墙内置对角钢筋桁架深连梁的施工方法

Family Cites Families (12)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE1198768B (de) * 1960-08-29 1965-08-19 Bernhard Langerbein Fa Verbolzung fuer den druck- und zugfesten Anschluss von Grubenausbaurahmen
DE3066268D1 (en) * 1979-06-25 1984-03-01 Pantex Stahl Ag Tubbing, use of this tubbing and method of constructing it
DE8125375U1 (de) * 1981-09-01 1982-01-21 Pantex-Stahl AG, 6233 Büron Gittertraeger fuer den untertag-strecken- und schachtausbau
US4699547A (en) * 1985-03-15 1987-10-13 Seegmiller Ben L Mine truss structures and method
US4666344A (en) * 1985-12-16 1987-05-19 Seegmiller Ben L Truss systems and components thereof
DE8709411U1 (pl) * 1987-07-09 1987-08-27 Tunnel Ausbau Technik Gmbh, 5419 Kleinmaischeid, De
US4960348A (en) * 1988-12-08 1990-10-02 Seegmiller Ben L Truss systems, components and methods for trussing arched mine roofs
US5018907A (en) * 1988-12-13 1991-05-28 Chugh Yoginder P Mine roof system
US5193940A (en) * 1991-08-23 1993-03-16 Dyckerhoff & Widmann Ag Mine roof support system
GB2287729B (en) * 1994-07-07 1997-07-23 Tunnel Ausbau Technik Gmbh Connecting element and lattice girder interconnected with a plurality of said elements
US5755535A (en) * 1996-08-19 1998-05-26 Triad Support Systems, Inc. Mine roof truss system and related installation method
DE20205133U1 (de) * 2002-04-03 2002-07-25 Bochumer Eisen Heintzmann Gitterträger für die Bewehrung von Betonkonstruktionen

Also Published As

Publication number Publication date
DE10336154A1 (de) 2005-03-03
EP1505253B1 (de) 2012-01-11
PL369058A1 (pl) 2005-02-21
ATE541111T1 (de) 2012-01-15
AU2004203023A1 (en) 2005-02-24
EP1505253A3 (de) 2005-04-20
US20050031420A1 (en) 2005-02-10
EP1505253A2 (de) 2005-02-09
ZA200405125B (en) 2005-05-25
AU2004203023B2 (en) 2009-07-23
US6921232B2 (en) 2005-07-26
DE10336154B4 (de) 2006-09-21
CA2473260A1 (en) 2005-02-07
CA2473260C (en) 2008-02-26

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL202381B1 (pl) Dźwigar o pasach równoległych, w szczególności na obudowę chodnikową i obudowę tunelową
KR100727172B1 (ko) 프리캐스트 콘크리트 패널 및 그를 이용한 교량 슬래브캔틸레버부 무지보 시공방법
RU2008140354A (ru) Решетчатая балка
CN211171558U (zh) 适应不同跨径的模数式超高性能混凝土预制拼装梁
WO2018103767A1 (en) Bridge structure for road bridges
KR200417259Y1 (ko) 교량용 신축이음장치
KR101293838B1 (ko) 응력전달길이 구간을 제거하는 프리텐션 제조장치 및 그를 이용한 프리스트레스트 구조체 제작방법
KR102140167B1 (ko) 프리텐션을 이용한 콘크리트 구조물 보강 방법
JP3885583B2 (ja) 複合トラス橋およびその施工方法
CN107810296B (zh) 预应力混凝土梁
KR100554026B1 (ko) 외부로 노출된 교량용 강선 긴장시스템
KR101646866B1 (ko) 데크 단부에서 긴장 정착시킨 장스팬 내화 데크의 긴장재 정착시스템 및 그 시공방법
KR20030094195A (ko) 개량된 프리스트레스트 철골 철근 콘크리트 빔 및 이를이용한 교량 시공방법
KR200184684Y1 (ko) 교량의 부모멘트 방지장치
KR20090084377A (ko) 프리스트레스 합성형교의 연속지점부상의 상부 및 하부내하력 보강을 위한 강-콘크리트 합성 거더
RU2689009C1 (ru) Способ реконструкции пролетного строения моста с металлической двухконсольной аркой
HU185499B (en) Lattise truss
KR20180011528A (ko) 트러스 작용을 활용한 프리스트레스트 하이브리드 합성보
RU2005837C1 (ru) Пролетное строение моста
KR100549986B1 (ko) 교량 빔의 내하력 보강을 위한 조립식 보수보강장치 및이를 이용한 시공방법
KR200294746Y1 (ko) 콘크리트 구조물용 패널형 보강재
RU2804484C1 (ru) Способ шпренгельного усиления пролетного строения
KR100964948B1 (ko) 프리-리프팅에 의해 내하력이 증가된 교량 구조물
RU2190735C1 (ru) Способ комбинированного предварительного напряжения перфорированной шпренгельной балки
RU51034U1 (ru) Монтажный блок пролетного строения