PL201457B1 - Krawędziowy element ograniczający dla płyty szklanej oraz półka do urządzenia chłodniczego z płytą, zwłaszcza szklaną - Google Patents

Krawędziowy element ograniczający dla płyty szklanej oraz półka do urządzenia chłodniczego z płytą, zwłaszcza szklaną

Info

Publication number
PL201457B1
PL201457B1 PL370005A PL37000503A PL201457B1 PL 201457 B1 PL201457 B1 PL 201457B1 PL 370005 A PL370005 A PL 370005A PL 37000503 A PL37000503 A PL 37000503A PL 201457 B1 PL201457 B1 PL 201457B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
groove
edge
edge stop
stop element
plate
Prior art date
Application number
PL370005A
Other languages
English (en)
Other versions
PL370005A1 (pl
Inventor
Christine Linke
Bernd Pfister
Original Assignee
Bsh Bosch Siemens Hausgeraete
Bsh Bosch Und Siemens Hausgeraete Gmbh
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Bsh Bosch Siemens Hausgeraete, Bsh Bosch Und Siemens Hausgeraete Gmbh filed Critical Bsh Bosch Siemens Hausgeraete
Publication of PL370005A1 publication Critical patent/PL370005A1/pl
Publication of PL201457B1 publication Critical patent/PL201457B1/pl

Links

Classifications

    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F25REFRIGERATION OR COOLING; COMBINED HEATING AND REFRIGERATION SYSTEMS; HEAT PUMP SYSTEMS; MANUFACTURE OR STORAGE OF ICE; LIQUEFACTION SOLIDIFICATION OF GASES
    • F25DREFRIGERATORS; COLD ROOMS; ICE-BOXES; COOLING OR FREEZING APPARATUS NOT OTHERWISE PROVIDED FOR
    • F25D25/00Charging, supporting, and discharging the articles to be cooled
    • F25D25/02Charging, supporting, and discharging the articles to be cooled by shelves
    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F25REFRIGERATION OR COOLING; COMBINED HEATING AND REFRIGERATION SYSTEMS; HEAT PUMP SYSTEMS; MANUFACTURE OR STORAGE OF ICE; LIQUEFACTION SOLIDIFICATION OF GASES
    • F25DREFRIGERATORS; COLD ROOMS; ICE-BOXES; COOLING OR FREEZING APPARATUS NOT OTHERWISE PROVIDED FOR
    • F25D23/00General constructional features
    • F25D23/08Parts formed wholly or mainly of plastics materials
    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F25REFRIGERATION OR COOLING; COMBINED HEATING AND REFRIGERATION SYSTEMS; HEAT PUMP SYSTEMS; MANUFACTURE OR STORAGE OF ICE; LIQUEFACTION SOLIDIFICATION OF GASES
    • F25DREFRIGERATORS; COLD ROOMS; ICE-BOXES; COOLING OR FREEZING APPARATUS NOT OTHERWISE PROVIDED FOR
    • F25D2325/00Charging, supporting or discharging the articles to be cooled, not provided for in other groups of this subclass
    • F25D2325/022Shelves made of glass or ceramic

Abstract

1. Kraw edziowy element ograniczaj acy zw la- szcza do nasadzania na kraw ed z p lyty szklanej, z dwoma ramionami i lacz acym ramiona most- kiem, przy czym ramiona i mostek (3) tworz a sciany boczne i dno rowka, przy czym jedno z ramion ma, co najmniej jeden, miejscowy wyst ep skierowany do wewn atrz rowka, zna- mienny tym, ze mostek (3) ma na wysoko sci wyst epu mo zliwe do poszerzenia miejsce os la- bione. PL PL PL PL

Description

RZECZPOSPOLITA POLSKA (12) OPIS PATENTOWY (19) PL (21) Numer zgłoszenia: 370005 (11) 201457
(13) B1
Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej (22) Data zgłoszenia: 04.02.2003 (86) Data i numer zgłoszenia międzynarodowego: 04.02.2003, PCT/EP03/01088 (87) Data i numer publikacji zgłoszenia międzynarodowego: 28.08.2003, WO03/071208 PCT Gazette nr 35/03 (51) Int.Cl. F25D 25/02 (2006.01)
Krawędziowy element ograniczający dla płyty szklanej oraz półka do urządzenia chłodniczego z płytą, zwłaszcza szklaną (30) Pierwszeństwo:
25.02.2002,DE,10208056.9 (43) Zgłoszenie ogłoszono:
16.05.2005 BUP 10/05 (45) O udzieleniu patentu ogłoszono:
30.04.2009 WUP 04/09 (73) Uprawniony z patentu:
BSH BOSCH UND SIEMENS HAUSGERATE
GMBH,Monachium,DE (72) Twórca(y) wynalazku:
Christine Linke,Gundelfingen,DE Bernd Pfister,Ulm,DE (74) Pełnomocnik:
Tylińska Irena, POLSERVICE,
Kancelaria Rzeczników Patentowych (57) 1. Krawędziowy element ograniczający zwłaszcza do nasadzania na krawędź płyty szklanej, z dwoma ramionami i łączą cym ramiona mostkiem, przy czym ramiona i mostek (3) tworzą ściany boczne i dno rowka, przy czym jedno z ramion ma, co najmniej jeden, miejscowy występ skierowany do wewnątrz rowka, znamienny tym, że mostek (3) ma na wysokości występu możliwe do poszerzenia miejsce osłabione.
PL 201 457 B1
Opis wynalazku
Przedmiotem wynalazku jest krawędziowy element ograniczający do nasadzania na płytę, zwłaszcza szklaną, która stosowana jest jako półka w urządzeniu chłodniczym.
Przedmiotem wynalazku jest także półka do urządzenia chłodniczego z płytą, zwłaszcza szklaną.
Tego rodzaju płyty w dotychczasowych rozwiązaniach są ujęte w kształtowniki zabezpieczające, które chronią krawędzie płyt szklanych przed uszkodzeniem przy wkładaniu i wyjmowaniu produktów chłodzonych, i które, przy obsługiwaniu płyt szklanych służących jako półki na produkty chłodzone, zmniejszają wyraźnie potencjalne niebezpieczeństwo skaleczenia osoby obsługującej.
Dotychczas takie kształtowniki zabezpieczające wykonuje się z tworzyw sztucznych. Można je wykonywać w niezależnie od płyty, na której mają być umieszczone i później nasadzić na jej krawędź. Znane jest również ich ukształtowanie jako ramki otaczającej płytę jako jedna część.
Zaletą formowania na gotowej płycie jest to, że niemożliwy do pominięcia rozrzut grubości przy zwykle stosowanych na tego rodzaju półki płytach szklanych, nie może wpływać niekorzystnie na zamocowanie kształtownika zabezpieczającego na płycie szklanej, ponieważ przy wykonywaniu kształtownika, jego przekrój ma możliwość dopasowania się do grubości płyty. Wadą tej zasady jest jednak to, że uszkodzenia kształtownika zabezpieczającego, takie jak, przykładowo, wyłamania czopów nośnych powodują konieczność wymiany całej półki. Dalszą wadą jest to, że różne rozmiary półek pociągają za sobą odpowiednio dopasowane kosztowne przyrządy do wyciskania. Poza tym, zróżnicowanie wyrobów jest prawie nieosiągalne.
Z punktu widzenia łatwości naprawy, zróż nicowania wyrobów i ilości rozmiarów, należy dlatego przewidzieć półkę, w której kształtowniki wykonane wstępnie niezależnie od płyty szklanej, są następnie nasadzane na krawędzie płyty i, przykładowo, w przypadku uszkodzenia mogą być znowu zdjęte i wymienione. Rozrzut gruboś ci pł yt szklanych utrudnia jednak takie skonstruowanie tych kształ towników nasadzanych, aby, przy jednakowym przekroju, mogły być zamocowane na płytach szklanych, których grubości rozrzucone są w szerokich granicach. Jeśli bowiem w rowek kształtownika zostanie wsunięta płyta, której grubość jest nieco większa od szerokości rowka, prowadzi to do tego, że dwa ramiona, równoległe w stanie odprężonym kształtownika, które tworzą ścianki boczne rowka, są podczas coraz głębszego wsuwania płyty coraz dalej rozpierane względem siebie. Wynikające stąd sprężyste przeginanie ramion i łączącego je mostka, wywiera na płytę siłę, która ją wypiera z rowka.
Zadaniem wynalazku jest więc wytworzenie krawędziowego elementu ograniczającego do nasadzania na płytę o rozrzucie grubości, zwłaszcza płytę szklaną, który może być zamocowany na płytach o grubościach rozrzuconych w szerokich granicach.
Zadanie wynalazku zostało rozwiązane za pomocą krawędziowego elementu ograniczającego zwłaszcza do nasadzania na krawędź płyty szklanej, z dwoma ramionami i łączącym ramiona mostkiem, przy czym ramiona i mostek tworzą ściany boczne i dno rowka i przy czym jedno z ramion ma, co najmniej jeden, miejscowy występ skierowany do wewnątrz rowka, który charakteryzuje się tym, że mostek ma na wysokości występu możliwe do poszerzenia miejsce osłabione.
Korzystnie, miejsce osłabione utworzone jest przez otwór albo szczelinę mostka.
Korzystnie także, występ rozciąga się od swobodnego końca ramienia do dna rowka.
Korzystnie również, występ na swoim końcu zwróconym do swobodnego końca ramienia jest zukosowany.
Zgodnie wynalazkiem, również drugie ramię ma miejscowy występ skierowany do wewnątrz rowka na wysokości osłabienia.
Zgodnie z inną cechą wynalazku, skierowana do rowka powierzchnia drugiego ramienia jest płaska.
Zgodnie z dalszą cechą wynalazku, ze strony mostka odwróconej od rowka wystaje trzpień nośny.
Korzystnie, trzpień nośny jest cylindryczny.
Korzystnie jeszcze, rowek ma koniec wzdłużny zamknięty przez odcinek czołowy.
Korzystnie wreszcie odcinek czołowy ma czop rozciągający się w kierunku głębokości rowka.
Zgodna z wynalazkiem półka do urządzenia chłodniczego z krawędziowym elementem ograniczającym, ma krawędziowe elementy ograniczające opisanego wyżej rodzaju.
Korzystnie, krawędziowe elementy zamykające umieszczone są na rogach i co najmniej pomiędzy dwoma krawędziowymi elementami ograniczającymi umieszczony jest na krawędzi płyty wytłaczany kształtownik.
PL 201 457 B1
Korzystnie również dwa krawędziowe elementy ograniczające, pomiędzy którymi rozciąga się wytłaczany kształtownik, są krawędziowymi elementami ograniczającymi, w których odcinek czołowy ma czop rozciągający się w kierunku głębokości rowka i, czopy krawędziowych elementów ograniczających wchodzą w kanał wytłaczanego kształtownika.
Dzięki temu, że w zgodnym z wynalazkiem krawędziowym elemencie ograniczającym na jednym z ramion przewidziany jest, co najmniej jeden, miejscowy występ skierowany do wewnątrz rowka, osiągnięto to, że płyta wsunięta w rowek nie jest zaciskana równomiernie wzdłuż całej długości rowka, ale zacisk koncentruje się w okolicy występu. Miejsce osłabione w mostku na wysokości występu, które może się rozszerzać, powoduje, że sprężyste odkształcenie krawędziowego elementu ograniczającego, który wywiera siłę zaciskającą do unieruchomienia płyty, jest powodowane nie przez rozpieranie względem siebie ramion, ale przez przeginanie ramienia, na którym znajduje się występ, w jego kierunku wzdłużnym. W wyniku tego przegięcia, również jeś li jest ono silne, nie powstaje siła, która wypierałaby płytę z rowka, tak, że można osiągnąć mocne zamocowanie zaciskowe dla silnie wahających się grubości wsuniętych płyt.
Najłatwiejszą możliwością utworzenia miejsca osłabionego jest wykonanie w mostku otworu lub szczeliny.
Gdyby nie było miejsca osłabienia, występ rozciągający się od swobodnego końca ramienia, na którym się znajduje, do dna rowka, uniemożliwiałby wsunięcie grubej płyty aż do dna rowka. Jednak w połączeniu z miejscem osłabienia, podłużny mostek gwarantuje stale zamocowanie płyty na dużej, w porównaniu z punktowym wystę pem, powierzchni stykowej.
Dla ułatwienia wprowadzania płyty, występ, na swoim końcu zwróconym do swobodnego końca ramienia, jest zukosowany.
Miejscowy występ skierowany do wewnątrz rowka na wysokości osłabienia na drugim ramieniu elementu ograniczającego ma na celu powiększenie tolerancji grubości płyty. Drugie ramię może jednak być płaskie, zwłaszcza po to, aby w stanie wilgotnym, jaki panuje wewnątrz urządzenia chłodniczego, osiągnąć mocne zamocowanie płyty na krawędziowym elemencie ograniczającym przez adhezję.
Trzpień nośny cylindryczny umożliwia wahanie wewnątrz urządzenia chłodniczego półki utworzonej przezeń i przez zaciśniętą przez niego płytę i przez to ułatwia montaż i demontaż półki.
Koniec wzdłużny rowka zamknięty przez odcinek czołowy ułatwia montaż krawędziowego elementu ograniczającego w zadanym położeniu na rogu płyty.
Czop wystający z odcinka czołowego w kierunku głębokości rowka służy do unieruchomiania kształtownika nasadzonego na bok płyty. Taki kształtownik może być wykonany z metalu, zwłaszcza z aluminium. Krawę dziowe elementy ograniczają ce tworzą w kombinacji z kształ townikami nasadzanymi kształtowniki zabezpieczające, które można wykonywać z różnych kombinacji materiałów i kolorów. Dzięki temu powstaje korzystna pod względem kosztów możliwość zróżnicowania wyrobów. Jednocześnie, za pomocą tak wytworzonych kształtowników zabezpieczających można pokryć w prosty technicznie i wykonawczo sposób różne rozmiary płyt.
Ponieważ ten kształtownik na swojej całkowitej długości może mieć stały przekrój można go wykonać łatwo i tanio za pomocą wytłaczania.
Wynalazek w przykładach wykonania został bliżej objaśniony w oparciu o załączony rysunek, na którym fig. 1A, 1B przedstawiają krawędziowy element ograniczający według wynalazku w dwóch różnych widokach perspektywicznych; fig. 2 - widok rozstrzelony półki z krawędziowymi elementami ograniczającymi z fig. 1A, 1B; fig. 3A - przekrój przez krawędziowy element ograniczający z fig. 1A, 1B; fig. 3B - widok z góry na krawędziowy element ograniczający z fig. 3A; fig. 4A - przekrój przez odmienne ukształtowanie krawędziowego elementu ograniczającego, analogicznie do fig. 3A; fig. 4B - widok z góry na odmienne ukształtowanie krawędziowego elementu ograniczającego, analogicznie do fig. 3B; fig. 4C - odcinek końcowy tego samego krawędziowego elementu ograniczającego, w częściowym przekroju i fig. 5A, 5B - dwa widoki perspektywiczne analogiczne do fig. 1A, 1B drugiego ukształtowania krawędziowego elementu ograniczającego.
Krawędziowy element ograniczający przedstawiony na fig. 1A, 1B, 3A, 3B jest wypraską z tworzywa sztucznego. Dwa ramiona 1, 2 połączone mostkiem 3 ograniczają rowek 4, przewidziany do tego, aby pomieścić róg płyty szklanej. Rowek 4, na jednym końcu, na fig. 1A, 1B na dolnym końcu, jest otwarty. Na swoim górnym końcu zamknięty jest przez odcinek czołowy 5, który tworzy zderzak dla rogu płyty, która ma być wsunięta. Otwór 6 rozciąga się na dużej części długości mostka 3. Na około połowie długości otworu 3 ukształtowany jest na stronie ramienia 1 zwróconej do rowka 4, występ 1, który rozciąga się na całej głębokości rowka 4, od swobodnego końca ramion 1, 2, na fig. 1A po
PL 201 457 B1 stronie oglądającego, aż do płaszczyzny mostka 3. Dwa występy 7 leżą na tej samej wysokości naprzeciwko siebie. Aby ułatwić wsuwanie płyty w rowek 4, występy 7 są lekko zukosowane na swoich stronach zwróconych ku swobodnemu końcowi.
Szerokość rowka 4, mierzona równolegle do kierunku znaczonego strzałkami A na fig. 1A, 1B, wynosi, pomijając występy 7 około 4 mm, na wysokości występów 7 około 3,5 mm. Krawędziowy element ograniczający jest więc w stanie zaciskać sprężyście płyty o grubości od nieco mniejszej od 3,5 mm do 4 mm.
Jeśli płyta jest zaciśnięta w krawędziowym elemencie ograniczającym, ramiona 1, 2 są na wysokości występów 7 odgięte na boki w kierunku strzałek A, a otwór 6 jest odpowiednio poszerzony. Obciążenie zginające działa tu w zasadzie tylko na ramiona 1, 2 na wysokości otworu 6, ale nie na mostek 3. Siły zaciskające działające na płytę są więc skierowane dokładnie prostopadle do jej powierzchni. Składowa siły, która mogłaby wypierać płytę z rowka 4, nie istnieje.
Na stronie ramienia 1 odwróconej od rowka 4 ukształtowany jest trzpień nośny 8 w postaci cylindrycznej tulejki. Czop 9 o przekroju w kształcie krzyża wystaje w przeciwnym kierunku z odcinka czołowego 5.
Fig. 2 przestawia rozstrzelony widok półki do urządzenia chłodniczego, która ma dwa krawędziowe elementy ograniczające. Jak to jest widoczne z tej figury, przewidziane są czopy 9 tych dwóch krawędziowych elementów ograniczających 10, 11, aby je wprowadzić na stałe do kanału 13 wytłaczanego kształtownika aluminiowego 12. Ten kształtownik wytłaczany 12 tworzy tylne ograniczenie półki. Ma on dwa poziome ramiona 14, które obejmują tylną krawędź 16 płyty szklanej 15. Te ramiona 14 nie muszą zaciskać na stałe płyty szklanej 15, ponieważ już krawędziowe elementy ograniczające 10, 11, które ze swej strony są zaciskane na płycie szklanej dzięki temu, ze czopy 9 wchodzą do kanału 13, zapewniają zamocowanie kształtownika wytłaczanego 12 na krawędzi 16.
Ramię 18 kształtownika wytłaczanego 12 wystające pionowo do góry na wysokości kanału 13 tworzy zderzak, który zapobiega bezpośredniemu stykowi pomiędzy produktem chłodzonym leżącym na półce i tylną ścianą urządzenia chłodniczego, w którym umieszczona jest półka.
Drugi kształtownik wytłaczany 19 z aluminium nasadzony jest na przednią krawędź 20 płyty szklanej 15.
Jak to widać z przekroju z fig. 3A i z widoku czołowego z fig. 3B, przestrzeń pusta we wnętrzu trzpienia nośnego 8 w kształcie tulejki cylindrycznej jest otwarta w kierunku rowka A. Fig. 4A, 4B przedstawiają analogiczne widoki odmiany krawędziowego elementu ograniczającego, w którym przestrzeń pusta trzpienia nośnego 8 jest otwarta w kierunku jego końca swobodnego, a zamknięta w kierunku rowka 4. Ta odmiana umożliwia umieszczenie trzpienia nośnego 8 z wyraźnym przesunięciem w wysokości względem płaszczyzny rowka, jak to jest wyraźnie widoczne w porównaniu fig. 3B i 4B, zwłaszcza jednak z fig. 4C, która przedstawia widok na koniec krawędziowego elementu ograniczającego, w kierunku wzdłużnym rowka i w częściowym przekroju. Pod ramieniem 2 znajduje się na przedłużeniu trzpienia nośnego, pełne wzmocnienie 19, które wyraźnie zwiększa nośność krawędziowego elementu ograniczającego w porównaniu z umieszczeniem trzpienia nośnego na wysokości rowka 4.
Zamiast, jak opisano powyżej, umieszczania dwóch występów 7 naprzeciwko siebie na obu ramionach krawędziowego elementu ograniczającego, można oczywiście ukształtować tylko jeden występ na jednym ramieniu, a ramię przeciwległe jest na swojej stronie wewnętrznej zwróconej do rowka, płaskie. Zwiększona dzięki temu płaszczyzna styku pomiędzy krawędziowym elementem ograniczającym i wsuniętą weń płytą szklaną może prowadzić, dzięki sile tarcia statycznego, do stałego zamocowania krawędziowego elementu ograniczającego na płycie.
Można również umieścić dwa występy na tym samym ramieniu, na wysokości pojedynczego otworu, przy czym wtedy, celowo, odstęp w kierunku wzdłużnym rowka pomiędzy występami jest większy niż pomiędzy jednym występem i sąsiadującym z nim wzdłużnym końcem otworu. Dzięki takiemu układowi można osiągnąć jeszcze większą tolerancję na różne grubości wstawionej płyty, niż przy zastosowaniu pojedynczego występu,
W krawędziowym elemencie ograniczającym pokazanym na fig. 5A, 5B w widoku perspektywicznym, okrągły trzpień nośny 8 z wykonania opisanego wyżej zastąpiony został spłaszczonym trzpieniem nośnym 8', który w zasadzie leży na jednej linii z czopem 9. Ten wariant nadaje się do sytuacji, kiedy nie jest wymagana wahliwość półki wyposażonej w trzpień nośny 8' umieszczonej wewnątrz chłodziarki.
PL 201 457 B1

Claims (13)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Krawędziowy element ograniczający zwłaszcza do nasadzania na krawędź płyty szklanej, z dwoma ramionami i łączącym ramiona mostkiem, przy czym ramiona i mostek (3) tworzą ściany boczne i dno rowka, przy czym jedno z ramion ma, co najmniej jeden, miejscowy występ skierowany do wewnątrz rowka, znamienny tym, że mostek (3) ma na wysokości występu możliwe do poszerzenia miejsce osłabione.
  2. 2. Krawędziowy element ograniczający według zastrz. 1, znamienny tym, że miejsce osłabione utworzone jest przez otwór (6) albo szczelinę mostka (3).
  3. 3. Krawędziowy element ograniczający według zastrz. 1, znamienny tym, że występ (7) rozciąga się od swobodnego końca ramienia (1, 2) do dna rowka (4).
  4. 4. Krawędziowy element ograniczający według zastrz. 3. znamienny tym, że występ (7) na swoim końcu zwróconym do swobodnego końca ramienia (1, 2) jest zukosowany.
  5. 5. Krawędziowy element ograniczający według zastrz. 1, znamienny tym, że również drugie ramię (2, 1) ma miejscowy występ (7) skierowany do wewnątrz rowka (4) na wysokości osłabienia.
  6. 6. Krawędziowy element ograniczający według zastrz. 1, znamienny tym, że skierowana do rowka powierzchnia drugiego ramienia jest płaska.
  7. 7. Krawędziowy element ograniczający według zastrz. 1, znamienny tym, że ze strony mostka (7) odwróconej od rowka (4) wystaje trzpień nośny (8).
  8. 8. Krawędziowy element ograniczający według zastrz. 7, znamienny tym, że trzpień nośny (8) jest cylindryczny.
  9. 9. Krawędziowy element ograniczający według zastrz. 1, znamienny tym, że rowek (4) ma koniec wzdłużny zamknięty przez odcinek czołowy (5).
  10. 10. Krawędziowy element ograniczający według zastrz. 9, znamienny tym, że odcinek czołowy (5) ma czop (9) rozciągający się w kierunku głębokości rowka (4).
  11. 11. Półka do urządzenia chłodniczego z płytą (15), zwłaszcza szklaną i umieszczonymi na krawędzi płyty (15) krawędziowymi elementami ograniczającymi (10, 11) według jednego z poprz. zastrz.
  12. 12. Półka według zastrz. 11, znamienna tym, że krawędziowe elementy zamykające (10, 11) umieszczone są na rogach i, że co najmniej pomiędzy dwoma krawędziowymi elementami ograniczającymi (10, 11) umieszczony jest na krawędzi (16) płyty (15) wytłaczany kształtownik (12).
  13. 13. Półka według zastrz. 12, znamienna tym, że dwa krawędziowe elementy ograniczające (10, 11), pomiędzy którymi rozciąga się wytłaczany kształtownik (12), są krawędziowymi elementami ograniczającymi, w których odcinek czołowy (5) ma czop (9) rozciągający się w kierunku głębokości rowka (4) i, że czopy (9) krawędziowych elementów ograniczających (10, 11) wchodzą w kanał (13) wytłaczanego kształtownika (12).
PL370005A 2002-02-25 2003-02-04 Krawędziowy element ograniczający dla płyty szklanej oraz półka do urządzenia chłodniczego z płytą, zwłaszcza szklaną PL201457B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE10208056A DE10208056A1 (de) 2002-02-25 2002-02-25 Randabschlußteil für eine Glasplatte

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL370005A1 PL370005A1 (pl) 2005-05-16
PL201457B1 true PL201457B1 (pl) 2009-04-30

Family

ID=27674953

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL370005A PL201457B1 (pl) 2002-02-25 2003-02-04 Krawędziowy element ograniczający dla płyty szklanej oraz półka do urządzenia chłodniczego z płytą, zwłaszcza szklaną

Country Status (7)

Country Link
EP (1) EP1481209B1 (pl)
AT (1) ATE435408T1 (pl)
DE (2) DE10208056A1 (pl)
ES (1) ES2327831T3 (pl)
PL (1) PL201457B1 (pl)
RU (1) RU2301383C2 (pl)
WO (1) WO2003071208A1 (pl)

Families Citing this family (8)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CN101749911B (zh) * 2008-11-28 2012-11-07 博西华家用电器有限公司 冰箱
US9593879B2 (en) 2015-03-17 2017-03-14 Whirlpool Corporation U-shaped tuck shelf
US10281197B2 (en) 2016-10-11 2019-05-07 Whirlpool Corporation Quick shelf adjustment mechanism for a refrigerating appliance
US10677514B2 (en) 2017-08-01 2020-06-09 Whirlpool Corporation Door bin with dual material and system lock
BR102017019233B1 (pt) 2017-09-08 2022-10-18 Whirlpool S.A. Sistema de translação para prateleira de refrigerador
US10371436B2 (en) 2017-11-08 2019-08-06 Whirlpool Corporation Bin assembly
US10551071B2 (en) 2018-05-11 2020-02-04 Whirlpool Corporation Oven rack system with removable support elements
US11073329B2 (en) 2018-10-31 2021-07-27 Whirlpool Corporation Refrigerator shelving frame with snap-in sliding insert

Family Cites Families (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE9210717U1 (pl) * 1992-08-11 1992-10-22 Bosch-Siemens Hausgeraete Gmbh, 8000 Muenchen, De
IT235023Y1 (it) * 1994-05-20 2000-03-31 Zanussi Elettrodomestici Apparecchio frigorifero con ripiani perfezionati
US5677030A (en) * 1996-04-26 1997-10-14 Silvatrim Associates Spillproof shelf assembly for refrigerators, freezers and the like
IT1290209B1 (it) * 1997-01-29 1998-10-22 Progress S R L Ripiano in particolare per vano frigorifero
CZ302079B6 (cs) * 1998-01-27 2010-09-29 Saint-Gobain Glass France Police pro uložení výrobku a zpusob výroby takové police

Also Published As

Publication number Publication date
RU2301383C2 (ru) 2007-06-20
DE50311659D1 (de) 2009-08-13
WO2003071208A8 (de) 2005-03-10
RU2004123970A (ru) 2006-01-27
WO2003071208A1 (de) 2003-08-28
PL370005A1 (pl) 2005-05-16
EP1481209B1 (de) 2009-07-01
DE10208056A1 (de) 2003-09-04
EP1481209A1 (de) 2004-12-01
ATE435408T1 (de) 2009-07-15
ES2327831T3 (es) 2009-11-04

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL201457B1 (pl) Krawędziowy element ograniczający dla płyty szklanej oraz półka do urządzenia chłodniczego z płytą, zwłaszcza szklaną
ES2340626T3 (es) Dispositivo de fijacion.
US8162415B2 (en) Multipart household appliance
US20100164342A1 (en) Domestic appliance comprising a support system
ES2909151T3 (es) Armario de distribución con al menos dos armarios eléctricos que tienen un bastidor y un componente estructural interno
US6561603B2 (en) Basic rack
CZ20032254A3 (cs) Podlahová lišta s dokončovacími prvky
ES2365158T3 (es) Puerta para un refrigerador.
CZ303219B6 (cs) Zasouvací spojovací clánek pro duté profily
US6575657B1 (en) Device for fastening attachment elements on a frame leg of a switchgear cabinet rack
JP2000508519A (ja) 枠体用の角コネクタ
US6155434A (en) Assembly rail for a switching cabinet
JP3600210B2 (ja) 配電盤キャビネット
BR112013021877B1 (pt) Soquete ou quadro anexo para um armario de distribuiqao ou uma prateleira
US20200048917A1 (en) Metal fitting for a toeboard of a scaffold
ES2308711T3 (es) Dispositivo para fijar un aparato electrodomestico empotrado dentro de un compartimento asociado a una unidad de mobiliario.
ES2285950B1 (es) Sistema de fijacion para tarima de madera para exterior.
ES2539243T3 (es) Disposición para el almacenamiento de objetos con elementos de montaje en una pared de construcción en seco y procedimiento de fijación para la misma
ES2904559T3 (es) Marco circundante con dispositivo de guarnecido posterior
ES2946887T3 (es) Marco lateral para un cajón
ES1073172U (es) Cajon para muebles.
US9321590B2 (en) Storage system having latchable wall panels and supports, kit such wall panels and supports, and assembly method for automatic storage systems
ES2361279T3 (es) Aparato de refrigeración doméstico.
ES2277717A1 (es) Junta perfeccionada.
ES2924927T3 (es) Cajón y unidad compuesta por guía de extracción y cajón

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20100204