PL198671B1 - Sposób otrzymywania polifenoli z wytłoczyn jabłecznych lub wytłoczyn cytrusowych - Google Patents

Sposób otrzymywania polifenoli z wytłoczyn jabłecznych lub wytłoczyn cytrusowych

Info

Publication number
PL198671B1
PL198671B1 PL366082A PL36608201A PL198671B1 PL 198671 B1 PL198671 B1 PL 198671B1 PL 366082 A PL366082 A PL 366082A PL 36608201 A PL36608201 A PL 36608201A PL 198671 B1 PL198671 B1 PL 198671B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
polyphenols
pectin
apple
products
pomace
Prior art date
Application number
PL366082A
Other languages
English (en)
Other versions
PL366082A1 (pl
Inventor
Reinhold Carle
Petra Keller
Andreas Schieber
Christine Rentschler
Thomas Katzschner
Dietmar Rauch
Gerhard F. Fox
Hans-Ulrich Endress
Original Assignee
Herbstreith & Fox Kg
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Herbstreith & Fox Kg filed Critical Herbstreith & Fox Kg
Publication of PL366082A1 publication Critical patent/PL366082A1/pl
Publication of PL198671B1 publication Critical patent/PL198671B1/pl

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B01PHYSICAL OR CHEMICAL PROCESSES OR APPARATUS IN GENERAL
    • B01DSEPARATION
    • B01D15/00Separating processes involving the treatment of liquids with solid sorbents; Apparatus therefor
    • B01D15/08Selective adsorption, e.g. chromatography
    • B01D15/26Selective adsorption, e.g. chromatography characterised by the separation mechanism
    • B01D15/265Adsorption chromatography
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C08ORGANIC MACROMOLECULAR COMPOUNDS; THEIR PREPARATION OR CHEMICAL WORKING-UP; COMPOSITIONS BASED THEREON
    • C08BPOLYSACCHARIDES; DERIVATIVES THEREOF
    • C08B37/00Preparation of polysaccharides not provided for in groups C08B1/00 - C08B35/00; Derivatives thereof
    • C08B37/0003General processes for their isolation or fractionation, e.g. purification or extraction from biomass
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C08ORGANIC MACROMOLECULAR COMPOUNDS; THEIR PREPARATION OR CHEMICAL WORKING-UP; COMPOSITIONS BASED THEREON
    • C08BPOLYSACCHARIDES; DERIVATIVES THEREOF
    • C08B37/00Preparation of polysaccharides not provided for in groups C08B1/00 - C08B35/00; Derivatives thereof
    • C08B37/0006Homoglycans, i.e. polysaccharides having a main chain consisting of one single sugar, e.g. colominic acid
    • C08B37/0045Homoglycans, i.e. polysaccharides having a main chain consisting of one single sugar, e.g. colominic acid alpha-D-Galacturonans, e.g. methyl ester of (alpha-1,4)-linked D-galacturonic acid units, i.e. pectin, or hydrolysis product of methyl ester of alpha-1,4-linked D-galacturonic acid units, i.e. pectinic acid; Derivatives thereof
    • C08B37/0048Processes of extraction from organic materials
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B01PHYSICAL OR CHEMICAL PROCESSES OR APPARATUS IN GENERAL
    • B01DSEPARATION
    • B01D15/00Separating processes involving the treatment of liquids with solid sorbents; Apparatus therefor
    • B01D15/08Selective adsorption, e.g. chromatography
    • B01D15/42Selective adsorption, e.g. chromatography characterised by the development mode, e.g. by displacement or by elution
    • B01D15/424Elution mode
    • B01D15/426Specific type of solvent

Abstract

1. Sposób otrzymywania polifenoli z wyt lo- czyn jab lecznych lub wyt loczyn cytrusowych, znamienny tym, ze albo w ramach otrzymy- wania pektyny z wyt loczyn jab lecznych lub cytrusowych albo z enzymowanych wyt loczyn jab lecznych lub cytrusowych z dojrza lych owo- ców, za pomoc a tolerowanego przez srodki spo zywcze polimeru syntetycznego o du zej powierzchni jako selektywnego adsorbenta oddziela si e zawarte w tych wyt loczynach poli- fenole i otrzymuje je drog a nast epnej desorpcji z adsorbenta. 10. Zastosowanie polifenoli otrzymanych sposobem wed lug zastrz. 1 jako funkcjonalnych sk ladników w srodkach spo zywczych, zw lasz- cza jako przeciwutleniaczy. PL PL PL PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest sposób otrzymywania surowców wtórnych z produktów ubocznych z przetwórstwa owoców i warzyw. Wytłoczyny jabłeczne korzystnie stosuje się do otrzymywania pektyny i polifenoli jako cennych surowców. Wynalazek zresztą nie ogranicza się do wytłoczyn jabłecznych.
Pektyna (pektyny, substancje pektynowe) jest polimerem z częściowo metanolem zestryfikowanych kwasów D-galakturonowych, które są ze sobą połączone wiązaniami a-(1-4)-glikozydowymi. Część grup hydroksylowych może być zacetylowana. Boczne łańcuchy hemicelulozowe zakotwiczają cząsteczkę pektyny jako nierozpuszczalną w wodzie protopektynę w tkance roślinnej (Pilnik, W., Pektine. w: Heiss, R. (Hrsg.), Lebensmitteltechnologie. Springer, 1991,228-234).
Gospodarcze znaczenie pektyny polega m.in. na jej właściwościach strukturotwórczych. Jako środek żelujący i zagęszczający w konfiturach, marmoladach i preparatach owocowych wykorzystuje się pektynę już od dziesięcioleci. Pektynę stosuje się również do stabilizowania i zagęszczania kwaśnych produktów mlecznych i sosów sałatkowych. W produktach niespożywczych (maście, oleje, kremy) można ja stosować w celu wywierania wpływu na lepkość.
Jako surowiec do otrzymywania pektyny stosuje się dotychczas prawie wyłącznie pozostałości po tłoczeniu (wytłoczyny) z otrzymywania soku jabłkowego i cytrusowego. Enzymowane wytłoczyny nie nadają się do otrzymywania pektyny. W rozporządzeniu o sokach owocowych przepisano dla wytwarzania soku jabłkowego stosowanie dojrzałych jabłek. Dla otrzymywania pektyny z wytłoczyn dojrzałych jabłek oznacza to lepszą jakość dzięki pektynie o nikłej zawartości skrobi.
Aby pektynę, zakotwiczona w błonie komórkowej i w blaszkach środkowych, uczynić rozpuszczalną, ekstrahuje się wytłocznę za pomocą zakwaszonej wody, przy czym hydrolitycznie rozszczepia się glikozydowe wiązania łańcuchów bocznych. Wyekstrahowaną pektynę odciska się następnie od wytłoczyn i sączy. Po zatężeniu następuje strącanie pektyny dodatkiem alkoholu. Strąconą pektynę suszy się, miele i przesiewa.
Pektyna jabłeczna odznacza się swymi szczególnie dobrymi właściwościami żelującymi. Wskutek swego brunatnawego zabarwienia własnego, które jest spowodowane przez współekstrahowane polifenole, pektyna jabłeczna jest mniej odpowiednia do stosowania w jasnych produktach (np. w dziedzinie mleka). W jasnych produktach sięga się do pektyny cytrusowej, której surowce częściowo importuje się z Ameryki Południowej i Środkowej.
Wzmożone zastosowanie pektyn jabłecznych w tych produktach warunkują zatem odpowiednie metody ich odbarwiania.
Polifenole są związkami, które w aromatycznym układzie pierścieniowym zawierają jedną lub wiele grup-OH. W szerszym sensie do tych fenoli zaliczają się też funkcyjne pochodne tych fenoli (np. estry metylowe, estry lub glikozydy). Polifenole otrzymuje się za pomocą selektywnej adsorpcji i następnej desorpcji z adsorbenta. Polifenole stosuje się jako naturalne przeciwutleniacze w np. środkach spożywczych bądź służą one jako dodatki do funkcjonalnych środków spożywczych (functional food).
Jabłka zawierają szereg związków fenolowych, których zawartość zależy od odmiany i stanu dojrzałości oraz od warunków uprawy, wzrostu, zbioru i składowania. Istotnymi składnikami są pochodne kwasu hydroksycynamonowego, m.in. kwas chlorogenowy, katechiny, procyjanidyny, rozmaite glikozydy flawonolu oraz glikozydy floretyny. W owocach moszczowych zawartość polifenoli jest przeważnie znacznie wyższa niż w owocach stołowych (Herrmann, K., Zur quantitativen Veranderung phenolischer Inhaltsstoffe bei der Gewinnung von Apfel - und Bimensaften. Flussiges Obst 60, 1993,7-10).
Stan techniki
Jabłka i z nich wytworzone produkty są dobrze zbadane pod względem zawartości i zmian polifenoli podczas przetwórstwa i składowania. W przeciwieństwie do tego istnieje tylko niewiele studiów co do składu i jakości w wytłoczynach jabłecznych. Lu & Foo (1997) ekstrahowali liofilizowane wytłoczyny za pomocą 70% wodnego roztworu acetonu i frakcjonowali ekstrakt na kolumnie Sephadex LH-20 mieszaninami woda-metanol. Dzięki temu można było wprawdzie wyodrębnić szereg związków fenolowych i nawet po części je oznaczyć ilościowo, jednakże nie poczyniono wypowiedzi co do oceny pozostałych składników wytłoczyn i powiększenia skali. Ponadto sposób według Lu & Foo (1997) nie może być zintegrowany z procesem otrzymywania pektyny, bo wymaga raczej odrębnej obróbki wytłoczyn jabłecznych.
PL 198 671 B1
Ogłoszeniowy opis 1692609 (1970) omawia sposób odbarwiania ekstraktów pektyny bądź koncentratów pektyny. Poddaje się je obróbce za pomocą odbarwiającej żywicy na osnowie amin aromatycznych lub za pomocą innych odbarwiających żywic wysokoporowatych. Jednak z powodu braku przydatności tej żywicy odbarwiającej dla środków spożywczych nie jest możliwe ani stosowanie pektyny ani stosowanie polifenoli.
Zgłoszenie patentowe W098/00453 omawia usuwanie polifenoli z cieczy drogą adsorpcji na polimerze zawierającym amid piperazyny. Z uwagi na brak przydatności żywicy odbariającej dla środków spożywczych nie jest jednak możliwe ani stosowanie pektyny ani stosowanie polifenoli, toteż ten wynalazek przewiduje zaledwie usuwanie polifenoli a nie ich następne otrzymywanie.
Zgłoszenie patentowe GB 2317889 A omawia sposób wytwarzania z winogron preparatu zawierającego polifenol. Sposób ten obejmuje wytwarzanie ciekłego ekstraktu zawierającego polifenol. Składniki tego ekstraktu frakcjonuje się na żywicy adsorpcyjnej, następnie otrzymuje się frakcję zawierającą polifenol. Sposób ten jednak po pierwsze nie przewiduje równoczesnego otrzymywania pektyny, po drugie polifenole, zawarte w winogronach, różnią się znacznie od polifenoli w jabłkach.
Oba zgłoszenia patentowe US 5,932,623 i US 5,994,413 wykorzystują niedojrzałe owoce różowate (jabłko, gruszka, brzoskwinia itd.), które wytłacza lub ekstrahuje się. Korzystnie do ekstraktu dodaje się bliżej nie sprecyzowany enzym pektolityczny. Otrzymywanie polifenoli następuje za pomocą żywicy adsorpcyjnej. Ponieważ wyłącznie stosuje się niedojrzałe owoce z rodziny różowatych, które poza tym nie pozwalają na opłacalne wykorzystanie, myśli się tu tylko o otrzymywaniu zawartych polifenoli.
Poprzednio wspomniane sposoby są wprawdzie wszystkie razem w stanie adsorpcyjnie oddzielać polifenole z różnych matryc, to częściowo, jak podano w opisach US 5,932,623 bądź US 5,994,413 , dodaje się nawet enzymy pektolityczne. Jednakże sposoby te nie przewidują uzyskiwania polifenoli w warunkach otrzymywania pektyny.
Omówienie wynalazku
Zadanie wynalazku polega na istotnym z ekonomicznego i ekologicznego punktu widzenia udoskonaleniu uprzednio znanych sposobów.
Zadanie to rozwiązuje się dzięki sposobowi otrzymywania polifenoli z wytłoczyn jabłecznych lub wytłoczyn cytrusowych, polegającemu według wynalazku na tym, że albo w ramach otrzymywania pektyny z wytłoczyn jabłecznych lub cytrusowych albo z enzymowanych wytłoczyn jabłecznych lub cytrusowych z dojrzałych owoców, za pomocą tolerowanego przez środki spożywcze polimeru syntetycznego o dużej powierzchni jako selektywnego adsorbenta oddziela się zawarte w tych wytłoczynach polifenole i otrzymuje je drogą następnej desorpcji z adsorbenta.
Idea wynalazku polega na rozpoznaniu, że ekonomicznie i ekologicznie sensowniejsze jest zintegrowanie otrzymywania surowców wtórnych w tradycyjnych już liniach produktu, tj. w szczególności zintegrowanie otrzymywania polifenoli w procesie uzyskiwania pektyny.
Nieoczekiwanie można z dojrzałych jabłek otrzymywać zarówno pektyny jak i polifenole. Prowadzi to nie tylko do odbarwienia i tym samym do polepszenia jakości pektyny jabłecznej przy niezmienionej sile żelowania, lecz także do utworzenia dalszej wartości dzięki ubocznej wydajności uzyskanej za pomocą polifenoli. Ponadto sposób ten o tyle stanowi znaczący postęp, że dzięki odbarwieniu pektyny jabłecznej, spowodowanemu sposobem według wynalazku, mogły obecnie dla pektyn jabłecznych stać się dostępne te potencjały stosowania, które dotąd były zastrzeżone dla pektyn cytrusowych. Dzięki temu odpada część kosztów za transport pektyn cytrusowych.
Za pomocą alternatywnej metody według wynalazku adsorpcyjnie otrzymuje się analogicznie po ekstrakcji polifenole z enzymowanych wytłoczyn, np. z produktów ubocznych z przetwarzania owoców stołowych. Wariant ten przeprowadza się bez otrzymywania pektyny, głównie w celu otrzymania polifenoli o szczególnie pożądanych właściwościach, z dojrzałych owoców, przykładowo z jabłek.
Omówienie przykładów wykonania
P r z y k ł a d 1
Otrzymywanie polifenoli i pektyny
Kolumnę, wypełnioną 26 ml żywicy adsorpcyjnej Amberlite XAD 16HP 20 (firmy Rohm und Haas), zasila się za pomocą 1000 ml ekstraktu pektyny strumieniem 10 objętości złoża/godzinę (BV/h). Adsorpcja następuje w temperaturze 60°C. Kolumnę tę w celu usunięcia pektyny znajdującej się w kolumnie przemywa się wodą w ilości 2 BV (2 objętości złoża). Desorpcja polifenoli następuje metanolem w ilości 4 BV (4 objętości złoża).
PL 198 671 B1
Pektynę z ekstraktu pektynowego otrzymuje się drogą strącania 80% etanolem (3-krotna ilość). Otrzymaną pektynę przemywa się czystym alkoholem, następnie suszy i miele.
Wydajność, wartość barwną (zmierzoną przyrządem firmy Minolta o nazwie Chroma-Meter CR 300) i moc żelowania (USASag Standard-methode IFT, 1959) porównuje się z wynikami pektyny, którą w jednakowych warunkach strącania otrzymano z ekstraktu nie obrabianego adsorpcyjnie:
bez obróbki żywicą adsorpcyjną po obróbce żywicą adsorpcyjną
Wydajność pektyny w ekstrakcie (1000 ml) 10,8 g 10,3 g
Wartość barwna suszonej pektyny L 81,8 L 86,5
a 3, 3 a 1,8
b 15 B 9,6
Wartość barwna 2,5% roztworu pektyny L 49,3 L 57,1
a 4,0 a 1,9
b 27,5 b 12,6
Moc żelowania 183°USA-Sag 185°USA-Sag
Otrzymanie zawartości polifenoli w eluacie następuje po oddzieleniu metanolu i po następnej liofilizacji tej pozostałości. Zawartość polifenoli w brzeczce pektynowej wynosi 172,8 mg/l.
P r z y k ł a d 2
Otrzymywanie polifenoli
100 g wytłoczyn jabłecznych zadaje się za pomocą 1000 g wody, w ciągu 1 godziny poddaje się namoczeniu i następnie rozdrabnia się w mikserze kuchennym. Po dodaniu 5,75 g enzymu (Pektinex 3XL i Peelzym IV, firmy Novo Nordisk) brzeczkę poddaje się działaniu enzymów w ciągu 2 godzin w temperaturze 25°C. Po odciśnięciu substancji stałych otrzymuje się polifenole z ekstraktu wodnego drogą czterokrotnej ekstrakcji za pomocą 0,6-krotnej ilości octanu etylowego. Octan etylowy odparowuje się a ekstrakt ten poddaje się liofilizacji. Zawartość polifenoli w osuszonych, enzymowanych wytłoczynach jabłecznych wynosi 1690 mg/kg.
Oznaczenie ilościowe jabłecznych polifenoli, otrzymanych podczas sposobu według przykładu 1 (w przypadku stosowania ekstraktu pektyny jabłecznej) lub podczas sposobu według przykładu 2, następuje drogą wysokosprawnej chromatografii cieczowej z fotodiodową detekcją oznaczenia (HPLC-DAD). Otrzymane polifenole jabłeczne przedstawiono w fig. 1 oznaczającej chromatogram i w następnie podanej tabeli.
T a b e l a
Pik nr Czas retencji (minuty) Związek
1 11,6 (+) -katechina
2 12,8 kwas n-chlorogenowy
3 14,7 kwas kawowy
4 17,2 kwas p-kumaroilochinowy
5 21,7 kwas p-kumarowy
6 25,2 kwas ferulowy
7 30,7 3-rutynozyd kwercetyny/3-galaktozyd kwercetyny
8 31,5 3-glukozyd kwercetyny
9 33,3 2-ksyloglukozyd floretyny
10 35,9 3-ramnozyd kwercetyny
11 36,9 2-glukozyd floretyny
12 47,6 kwercetyna
PL 198 671 B1

Claims (10)

1. Sposób otrzymywania polifenoli z wytłoczyn jabłecznych lub wytłoczyn cytrusowych, znamienny tym, że albo w ramach otrzymywania pektyny z wytłoczyn jabłecznych lub cytrusowych albo z enzymowanych wytłoczyn jabłecznych lub cytrusowych z dojrzałych owoców, za pomocą tolerowanego przez środki spożywcze polimeru syntetycznego o dużej powierzchni jako selektywnego adsorbenta oddziela się zawarte w tych wytłoczynach polifenole i otrzymuje je drogą następnej desorpcji z adsorbenta.
2. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że jako syntetyczny polimer stosuje się żywicę styrenodiwinylobenzenową.
3. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że jako syntetyczny polimer stosuje się usieciowane polisacharydy.
4. Sposób według zastrz. 5, znamienny tym, że adsorpcja w ekstrakcie pektynowym następuje w temperaturze 10-100°C, korzystnie w temperaturze 20-70°C, zwłaszcza w temperaturze 50-60°C.
5. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że stosuje się eluent, składający się z wody i z co najmniej jednego rozpuszczalnika organicznego.
6. Sposób według zastrz. 5, znamienny tym, że jako rozpuszczalnik stosuje się alkohol, zwłaszcza metanol.
7. Sposób według zastrz. 5, znamienny tym, że jako rozpuszczalnik stosuje się aceton.
8. Sposób według zastrz. 5, znamienny tym, że polifenole z eluatu otrzymuje się drogą suszenia, np. suszenia rozpyłowego lub liofilizacji.
9. Sposób według zastrz. 5, znamienny tym, że polifenole z eluatu otrzymuje się drogą nanoszenia na obojętny materiał nośnikowy.
10. Zastosowanie polifenoli otrzymanych sposobem według zastrz. 1 jako funkcjonalnych składników w środkach spożywczych, zwłaszcza jako przeciwutleniaczy.
PL366082A 2000-04-13 2001-04-11 Sposób otrzymywania polifenoli z wytłoczyn jabłecznych lub wytłoczyn cytrusowych PL198671B1 (pl)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE10018533A DE10018533C2 (de) 2000-04-13 2000-04-13 Verfahren zur Gewinnung von Wertstoffen aus Nebenprodukten der Obst- und Gemüseverarbeitung
PCT/DE2001/001426 WO2001078859A1 (de) 2000-04-13 2001-04-11 Verfahren zur gewinnung von wertstoffen aus nebenprodukten der obst- und gemüseverarbeitung

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL366082A1 PL366082A1 (pl) 2005-01-24
PL198671B1 true PL198671B1 (pl) 2008-07-31

Family

ID=7638749

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL366082A PL198671B1 (pl) 2000-04-13 2001-04-11 Sposób otrzymywania polifenoli z wytłoczyn jabłecznych lub wytłoczyn cytrusowych

Country Status (9)

Country Link
EP (1) EP1272254B1 (pl)
AT (1) ATE316813T1 (pl)
AU (1) AU2001258213A1 (pl)
BR (1) BR0109954B1 (pl)
CZ (1) CZ299932B6 (pl)
DE (2) DE10018533C2 (pl)
MX (1) MXPA02010051A (pl)
PL (1) PL198671B1 (pl)
WO (1) WO2001078859A1 (pl)

Families Citing this family (10)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR2836336B1 (fr) 2002-02-26 2004-08-27 Diana Ingredients Utilisation dans un traitement cosmetique d'une fraction phenolique riche en dihydrochalcones
DE10313077A1 (de) * 2003-03-24 2004-11-04 Matec Management Und Technologieentwicklung Gmbh Bioflavonoidpräparate mit hoher antioxidativer Kapazität und hohem antioxidativem Potenzial, Verfahren zur Herstellung und zur Applikation der Präparate
US7510737B2 (en) 2003-10-24 2009-03-31 Unilever Bestfoods, North America, Division Of Conopco, Inc. Low carbohydrate fiber containing emulsion
CN100463913C (zh) * 2005-03-11 2009-02-25 天津市尖峰天然产物研究开发有限公司 从蔷薇科植物的皮根枝叶及榨汁废料中提取根皮苷的工艺
ES2280141B1 (es) 2006-02-27 2008-10-01 Natraceutical, S.A. "proceso para la obtencion de polvo de cacao rico en polifenoles y bajo contenido en materia grasa y polvo de cacao obtenido".
US20090301347A1 (en) * 2006-07-28 2009-12-10 Alberto Volcan Composition based on products stemming from industrial residues in the processing of fruits, especially apples, use thereof, method for processing them and products thus obtained
US10334870B2 (en) 2010-10-07 2019-07-02 Tropicana Products, Inc. Processing of whole fruits and vegetables, processing of side-stream ingredients of fruits and vegetables, and use of the processed fruits and vegetables in beverage and food products
KR101980922B1 (ko) 2011-01-31 2019-05-21 디에스엠 아이피 어셋츠 비.브이. 다이하이드로칼콘 정제 방법
WO2013141722A2 (en) 2012-03-22 2013-09-26 Taboada Evelyn Integrated processes for the treatment of mango wastes of fruit processing and the preparation of compositions derived thereof
EP2956017B1 (en) 2013-02-15 2020-01-22 Pepsico, Inc. Preparation and incorporation of co-products into beverages to enhance nutrition and sensory attributes

Family Cites Families (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
NL98759C (pl) * 1955-02-28 1961-03-15
DE1692609A1 (de) * 1966-07-18 1971-08-05 Akad Wissenschaften Ddr Verfahren zur Entfaerbung von Pektinextrakten bzw. Pektinkonzentraten
CA2128293C (en) * 1993-12-06 2002-09-03 Masayuki Tanabe Fruit polyphenols and medicinal compositions containing them
US5856429A (en) * 1996-06-28 1999-01-05 W. R. Grace & Co.-Conn. Polyamide compositions for removal of polyphenols from liquids
ID21340A (id) * 1996-09-20 1999-05-27 Howard Foundation Flavonol yang mengandung suplemen makanan
FR2773150B1 (fr) * 1997-12-30 2000-03-31 Ferco Procede d'obtention d'un tanin de raisin, tanin obtenu et utilisations
AT407821B (de) * 1998-03-24 2001-06-25 Franz Dr Stueckler Mittel auf der basis von naturstoffen

Also Published As

Publication number Publication date
CZ20023399A3 (cs) 2003-06-18
BR0109954A (pt) 2003-05-27
AU2001258213A1 (en) 2001-10-30
WO2001078859A1 (de) 2001-10-25
BR0109954B1 (pt) 2010-02-23
CZ299932B6 (cs) 2008-12-29
PL366082A1 (pl) 2005-01-24
EP1272254A1 (de) 2003-01-08
DE10018533A1 (de) 2001-10-25
DE50108857D1 (de) 2006-04-13
DE10018533C2 (de) 2002-10-31
EP1272254B1 (de) 2006-02-01
MXPA02010051A (es) 2004-08-19
ATE316813T1 (de) 2006-02-15

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Le Bourvellec et al. Non-covalent interaction between procyanidins and apple cell wall material: Part I. Effect of some environmental parameters
Dzah et al. Latest developments in polyphenol recovery and purification from plant by-products: A review
Cheok et al. Current trends of tropical fruit waste utilization
Ambigaipalan et al. Identification of phenolic antioxidants and bioactives of pomegranate seeds following juice extraction using HPLC-DAD-ESI-MSn
Pinelo et al. Upgrading of grape skins: Significance of plant cell-wall structural components and extraction techniques for phenol release
Sójka et al. Polyphenolic and basic chemical composition of black chokeberry industrial by-products
Schieber et al. A new process for the combined recovery of pectin and phenolic compounds from apple pomace
Rudra et al. Food industry waste: mine of nutraceuticals
White et al. Release of bound procyanidins from cranberry pomace by alkaline hydrolysis
Larsen et al. Interactions of anthocyanins with pectin and pectin fragments in model solutions
Basanta et al. Effect of extraction time and temperature on the characteristics of loosely bound pectins from Japanese plum
EP1878753A1 (en) Acerola fruit-derived pectin and use thereof
AU4310697A (en) Method of producing polyphenol-containing compositions
US8337909B2 (en) Process of extracting procyanidins by alkaline hydrolysis
PL198671B1 (pl) Sposób otrzymywania polifenoli z wytłoczyn jabłecznych lub wytłoczyn cytrusowych
Le Bourvellec et al. Pink discoloration of canned pears: Role of procyanidin chemical depolymerization and procyanidin/cell wall interactions
Gordon et al. Chemical characterization and antioxidant capacity of berries from Clidemia rubra (Aubl.) Mart.(Melastomataceae)
Venskutonis Berries
González et al. Sample preparation of tropical and subtropical fruit biowastes to determine antioxidant phytochemicals
Kim et al. Antioxidant activities of Vaccinium uliginosum L. extract and its active components
US11001601B2 (en) Compounds, compositions and methods for coloring edible materials
Cascales et al. Characteristics and composition of hackberries (Celtis australis L.) from Mediterranean forests
Amarowicz et al. Grapevine leaves as a source of natural antioxidants
KR101437814B1 (ko) 미세조류 유래 푸코잔틴을 포함하는 식품조성물 및 그 제조방법
US20080267894A1 (en) Acerola Fruit-Derived Pectin and Its Application