PL198341B1 - Urządzenie chłodnicze - Google Patents

Urządzenie chłodnicze

Info

Publication number
PL198341B1
PL198341B1 PL360878A PL36087801A PL198341B1 PL 198341 B1 PL198341 B1 PL 198341B1 PL 360878 A PL360878 A PL 360878A PL 36087801 A PL36087801 A PL 36087801A PL 198341 B1 PL198341 B1 PL 198341B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
evaporator
retaining
prismatic
side walls
evaporator plate
Prior art date
Application number
PL360878A
Other languages
English (en)
Other versions
PL360878A1 (pl
Inventor
Goni Inaki Barbarin
Original Assignee
Bsh Bosch Siemens Hausgeraete
Bsh Bosch Und Siemens Hausgeraete Gmbh
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Bsh Bosch Siemens Hausgeraete, Bsh Bosch Und Siemens Hausgeraete Gmbh filed Critical Bsh Bosch Siemens Hausgeraete
Publication of PL360878A1 publication Critical patent/PL360878A1/pl
Publication of PL198341B1 publication Critical patent/PL198341B1/pl

Links

Classifications

    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F25REFRIGERATION OR COOLING; COMBINED HEATING AND REFRIGERATION SYSTEMS; HEAT PUMP SYSTEMS; MANUFACTURE OR STORAGE OF ICE; LIQUEFACTION SOLIDIFICATION OF GASES
    • F25DREFRIGERATORS; COLD ROOMS; ICE-BOXES; COOLING OR FREEZING APPARATUS NOT OTHERWISE PROVIDED FOR
    • F25D25/00Charging, supporting, and discharging the articles to be cooled
    • F25D25/02Charging, supporting, and discharging the articles to be cooled by shelves
    • F25D25/028Cooled supporting means
    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F25REFRIGERATION OR COOLING; COMBINED HEATING AND REFRIGERATION SYSTEMS; HEAT PUMP SYSTEMS; MANUFACTURE OR STORAGE OF ICE; LIQUEFACTION SOLIDIFICATION OF GASES
    • F25DREFRIGERATORS; COLD ROOMS; ICE-BOXES; COOLING OR FREEZING APPARATUS NOT OTHERWISE PROVIDED FOR
    • F25D23/00General constructional features
    • F25D23/006General constructional features for mounting refrigerating machinery components
    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F25REFRIGERATION OR COOLING; COMBINED HEATING AND REFRIGERATION SYSTEMS; HEAT PUMP SYSTEMS; MANUFACTURE OR STORAGE OF ICE; LIQUEFACTION SOLIDIFICATION OF GASES
    • F25DREFRIGERATORS; COLD ROOMS; ICE-BOXES; COOLING OR FREEZING APPARATUS NOT OTHERWISE PROVIDED FOR
    • F25D23/00General constructional features
    • F25D23/06Walls
    • F25D23/065Details
    • F25D23/067Supporting elements
    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F25REFRIGERATION OR COOLING; COMBINED HEATING AND REFRIGERATION SYSTEMS; HEAT PUMP SYSTEMS; MANUFACTURE OR STORAGE OF ICE; LIQUEFACTION SOLIDIFICATION OF GASES
    • F25BREFRIGERATION MACHINES, PLANTS OR SYSTEMS; COMBINED HEATING AND REFRIGERATION SYSTEMS; HEAT PUMP SYSTEMS
    • F25B2500/00Problems to be solved
    • F25B2500/13Vibrations

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Combustion & Propulsion (AREA)
  • Physics & Mathematics (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Thermal Sciences (AREA)
  • General Engineering & Computer Science (AREA)
  • Devices That Are Associated With Refrigeration Equipment (AREA)
  • Cold Air Circulating Systems And Constructional Details In Refrigerators (AREA)
  • Crystals, And After-Treatments Of Crystals (AREA)
  • Polarising Elements (AREA)
  • Inorganic Insulating Materials (AREA)

Abstract

1. Urz adzenie ch lodnicze, takie jak zamra- zarka, ch lodziarko-zamra zarka lub tym podob- ne, z zamykan a drzwiami komor a zamra zania, która jest ch lodzona umieszczonymi przynajm- niej w przybli zeniu poziomo p lytami parowniko- wymi, których boczne zako nczenia od strony drzwi s a zamocowane elementami przytrzymu- j acymi ustalanymi na bocznych sciankach ko- mory zamra zania, znamienne tym, ze elementy przytrzymuj ace (7) w pozycji zamocowania doci- skaj a zako nczenia p lyt parownikowych (2) do elementów oporowych (3) znajduj acych si e na bocznych sciankach (4) komory zamra zania (1). PL PL PL PL

Description

Opis wynalazku
Przedmiotem wynalazku jest urządzenie chłodnicze, zwłaszcza do chłodzenia produktów żywnościowych.
Znane są urządzenia chłodnicze z poziomymi płytami parownikowymi, które są umieszczone w komorze zamrażania tego urządzenia chłodniczego.
Takie płyty parownikowe są przytwierdzane do bocznych ścianek odpowiedniej komory zamrażania. Poziome płyty parownikowe są normalnie mocowane na bocznych ściankach komór zamrażania urządzeń chłodniczych za pomocą dużej ilości złożonych elementów.
Ustalenie poziomych płyt parownikowych za pomocą tych elementów nie daje dostatecznej gwarancji zamocowania i unieruchomienia całych rurek i prętów metalowych poszczególnych parowników, w związku z czym występują często niepożądane hałasy i wibracje, które są odczuwane jako uciążliwe.
Wychodząc od tego stanu rzeczy celem wynalazku jest ulepszenie aktualnie stosowanych układów ustalania poziomych płyt parownikowych zamrażalnika urządzenia chłodniczego.
Urządzenie chłodnicze, takie jak zamrażarka, chłodziarko-zamrażarka lub tym podobne, z zamykaną drzwiami komorą zamrażania, która jest chłodzona umieszczonymi przynajmniej w przybliżeniu poziomo płytami parownikowymi, których boczne zakończenia od strony drzwi są zamocowane elementami przytrzymującymi ustalanymi na bocznych ściankach komory zamrażania, według wynalazku charakteryzuje się tym, że elementy przytrzymujące w pozycji zamocowania dociskają zakończenia płyt parownikowych do elementów oporowych znajdujących się na bocznych ściankach komory zamrażania.
Korzystnie, element przytrzymujący jest ukształtowany jako dwuramienna dźwignia, której punkt obrotu jest utworzony przez odcinek współpracujący z płytą parownikową.
Korzystnie, dwuramienna dźwignia ma pierwsze ramię współpracujące z wnęką na ściankach bocznych i drugie ramię, na którym znajdują się środki ustalające zaczepiające o płytę parownikową.
Korzystnie, dwuramienna dźwignia ma dwa ramiona o różnej długości, przy czym krótsze ramię współpracuje z wnęką na ściankach bocznych.
Korzystnie, wspólny dla obu ramion punkt obrotu dźwigni dwuramiennej jest ukształtowany jako przynajmniej w przybliżeniu pryzmatyczne wycięcie, które wchodzi na rurkową część płyty parownikowej.
Korzystnie, na dłuższym z dwóch ramion dźwigni znajduje się następne pryzmatyczne wycięcie, które jest usytuowane symetrycznie jak w odbiciu lustrzanym względem pierwszego pryzmatycznego wycięcia, przy czym osią symetrii jest oś środkowa elementu przytrzymującego.
Korzystnie, przynajmniej w przybliżeniu na osi środkowej elementu przytrzymującego są umieszczone środki ustalające.
Korzystnie, element przytrzymujący ma w przekroju poprzecznym profil ceowy, którego ramiona na ich wolnych końcach są ukształtowane z pryzmatycznymi wycięciami i środkami ustalającymi.
Korzystnie, ukształtowany ceowo element przytrzymujący na swoich dwóch czołach jest zwężony i jest zakończony ścianką usztywniającą.
Korzystnie, środki ustalające są ukształtowane jako zaczepy, które zachodzą za pręty drutowe płyty parownikowej ukształtowanej jako parownik prętowo-rurkowy.
Żeby spełnić cel wynalazku i wyeliminować wady wymienione powyżej wynalazek przewiduje w zasadzie kilka elementów podtrzymujących parowniki, które zapewniają niezawodne zamocowanie i unieruchomienie parowników.
W wynalazku proponuje się urządzenie chłodnicze, które posiada układ mocujący zapewniający niezawodne zamocowanie poziomych płyt parownikowych, które znajdują się w komorze zamrażania urządzenia chłodniczego.
Układ taki wyróżnia się tym, że zawiera on elementy przytrzymujące o bardzo prostej geometrii, które spełniają trzy zasadnicze funkcje:
- Funkcja mocowania. W tym celu odpowiedni element przytrzymujący jest wprowadzany w boczną wnękę komory, aż wycięcie tego elementu wejdzie na rurkę parownikową. Po takim zaczepieniu wywierane jest działanie dźwigniowe na przeciwległą stronę tego elementu, aż środkowy element ustalający, taki jak czop lub zaczep, elementu przytrzymującego wejdzie pod druty odpowiedniej płyty parownikowej.
- Funkcja prowadzenia szuflad zamrażalnika. Po umieszczeniu elementów przytrzymujących na każdym z końców płyty parownikowej, z przodu z lewej i prawej strony płyty parownikowej, wystarczy zamocować dwa następne elementy z tyłu z lewej i prawej strony, żeby uzyskać cztery punkty podparPL 198 341 B1 cia szuflady zamrażalnika. Tak więc szuflada taka wspiera się w czterech punktach, przy czym jednocześnie odpowiednie elementy służą jako prowadniki podczas wyciągania i wprowadzania szuflad.
- Funkcja stabilizowania szuflad zamrażalnika. Wysokość elementów przytrzymujących wystarcza, żeby spełniały one funkcję stabilizowania szuflad, przy czym tym ostatnim nadaje się odpowiednie ukształtowanie.
Ponadto nowy układ zamocowania w porównaniu z tradycyjnymi układami ma następujące istotne zalety:
- Zmniejszenie ilości różnych elementów przypadających na zamrażalnik płytę zamrażalnikową.
- Obniżenie kosztów materiałów i robocizny.
- Bardzo stabilne zamocowanie płyty parownikowej ze względu na dźwigniowe działanie elementów przytrzymujących, co pozwala uniknąć niepożądanych hałasów i drgań, które występują w innych tradycyjnych układach zamocowania. Ponadto trzeba podkreślić, że dzięki nowym elementom przytrzymującym uzyskuje się szczególnie sztywne i solidne zamocowania parowników.
- Formowanie termiczne komory jest prostsze i dokładniejsze.
- W wyniku wyeliminowania górnego prowadzenia wspornika płyty parownikowej uzyskuje się więcej miejsca.
Przedmiot wynalazku jest uwidoczniony w przykładzie wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia w widoku perspektywicznym komorę zamrażania urządzenia chłodniczego, która w swoim wnętrzu mieści co najmniej jedną poziomą płytę parownikową, która jest przytwierdzona do ścianek bocznych za pomocą układu zamocowania realizującego zadanie tego wynalazku, fig. 2 - komorę zamrażania z elementami przytrzymującymi, z których składa się układ zamocowania, w widoku z przodu, które to elementy przytrzymujące służą jako wspornik i prowadnik tradycyjnej szuflady, która jest umieszczona w obrębie komory, fig. 3 - przekrój podłużny, który ukazuje w zasadzie sposób ustalenia płyty parownikowej za pomocą środków ustalających lub przytrzymujących, przy czym ponadto widać szufladę z dolnym występem, który służy jako ogranicznik ruchu podczas wyciągania tej szuflady, a fig. 4 - element przytrzymujący w widoku perspektywicznym.
Poniżej opisano przykład realizacji tego wynalazku z uwzględnieniem odnośników zaznaczonych na figurach rysunku.
Urządzenie chłodnicze posiada komorę zamrażania 1, w której wnętrzu jest umieszczona co najmniej jedna pozioma płyta parownikowa 2, który spoczywa w zasadzie na obsadach 3, które są połączone na stałe z bocznymi ściankami 4 komory zamrażania 1 urządzenia chłodniczego.
Płyta parownikowa 2 stanowi strukturę utworzoną z rurek 5 i równoległych prętów 6 połączonych z rurkami 5, tak że parownik 2 spoczywa na obsadach 3 za pośrednictwem części rurek 5 na obrzeżach płyty parownikowej 2.
Płyta parownikowa 2 jest zamocowana za pomocą elementów przytrzymujących 7, które znajdują się nad płytą parownikową 2 w obrębie odpowiednich obsad 3 ścianek bocznych 4 komory zamrażania 1. W związku z tym powyżej obsad 3 istnieją w bocznych ściankach 4 wnęki 8, w które wchodzą jednym końcem elementy przytrzymujące 7 i które tworzą próg oporowy.
Tak więc obsadzony element przytrzymujący 7 działa jak dźwignia, tak że jego jeden koniec opiera się o powierzchnię 9 danej wnęki 8 ścianki bocznej 4 komory zamrażania 1, podczas gdy element przytrzymujący 7 jest jednocześnie wciskany w dół na rurkę 5 płyty parownikowej 2 spoczywającej na odpowiednich obsadach 3.
Element przytrzymujący 7 jest mocowany za pomocą środków ustalających 10, takich jak czopy lub boczne zaczepy, które są umieszczone w środkowej strefie elementu przytrzymującego 7 i które wchodzą w parę prętów 6 w sąsiedztwie płyty parownikowej 2.
Element przytrzymujący 7 posiada dolne wycięcia 11, które odpowiadają dokładnie miejscom docisku tego elementu przytrzymującego 7 do części rurki 5 płyty parownikowej 2, tak że rurka 5 wchodzi w te wycięcia, dzięki czemu uzyskuje się mocne i pewne zamocowanie płyty parownikowej 2.
Element przytrzymujący 7 posiada na ogół ceowy segment, którego dwa boczne skrzydełka 12 mają dolne wycięcia 11, które jednocześnie mają centralny środek ustalający 10, przy czym ten środek ustalający 10, znajdujący się normalnie na zewnętrznych powierzchniach skrzydełek 12, mógłby także znajdować się na wewnętrznych powierzchniach równoległych skrzydełek 12.
Ponadto trzeba podkreślić, że element przytrzymujący 7 ma w zasadzie strukturą symetryczną względem płaszczyzny poprzecznej przechodzącej przez środek ustalający 10, w wyniku czego istnieją dwa symetryczne ramiona, tak że dolne wycięcia 11 są usytuowane na obu końcowych częściach
PL 198 341 B1 równoległych skrzydełek 12. Dzięki temu element przytrzymujący 7 można wprowadzić jednym albo drugim końcem we wnękę 8 bocznych ścianek 4 komory.
Ramiona elementu przytrzymującego 7 mogłyby mieć również strukturę niesymetryczną, to znaczy każde ramię mogłoby mieć inną długość.
Poza tym końcowe części skrzydełek 12 mają skosy 13, które przebiegają z nachyleniem w górę od dolnych wycięć 11 do końców elementu przytrzymującego 7.
Po zamocowaniu elementów przytrzymujących 7 służą one jako podpora i prowadnica dla tradycyjnych szuflad 14 znajdujących się wewnątrz komory zamrażalnika 1 i spełniają one jednocześnie funkcję elementów oporowych podczas wyciągania szuflad 14. W tym celu szuflady mają na swym spodzie dolne występy 15.

Claims (11)

1. Urządzenie chłodnicze, takie jak zamrażarka, chłodziarko-zamrażarka lub tym podobne, z zamykaną drzwiami komorą zamrażania, która jest chłodzona umieszczonymi przynajmniej w przybliżeniu poziomo płytami parownikowymi, których boczne zakończenia od strony drzwi są zamocowane elementami przytrzymującymi ustalanymi na bocznych ściankach komory zamrażania, znamienne tym, że elementy przytrzymujące (7) w pozycji zamocowania dociskają zakończenia płyt parownikowych (2) do elementów oporowych (3) znajdujących się na bocznych ściankach (4) komory zamrażania (1).
2. Urządzenie według zastrz. 1, tym, że element przytrzymujący jest ukształtowany jako dwuramienna dźwignia, której punkt obrotu jest utworzony przez odcinek współpracujący z płytą parownikową (2).
3. Urządzenie według 2, znamienne t^r^, że dwuramienna dźwignia ma pierwsze ramię współpracujące z wnęką na ściankach bocznych i drugie ramię, na którym znajdują się środki ustalające (10) zaczepiające o płytę parownikową (2).
4. Urządzenie według z^^si^^. 2, tym, że d^\^ię^rn^ ma dwa r^rmr^r^^ o różnej długości, przy czym krótsze ramię współpracuje z wnęką (8) na ściankach bocznych (4).
5. Urządzenie chłodnicze według zas^z. 2, znamienne t^r^, że wspólny dla obu ramion punkt obrotu dźwigni dwuramiennej jest ukształtowany jako przynajmniej w przybliżeniu pryzmatyczne wycięcie (11), które wchodzi na rurkową część płyty parownikowej (2).
6. Urządzenie według zastrz. 4, znamienne tym, że na dłuższym z dwóch ramion dźwigni znajduje się następne pryzmatyczne wycięcie (11), które jest usytuowane symetrycznie jak w odbiciu lustrzanym względem pierwszego pryzmatycznego wycięcia (11), przy czym osią symetrii lustrzanej jest oś środkowa elementu przytrzymującego (7).
7. Urządzenie według zastrz. 5, znamienne tym, że na dłuższym z dwóch ramion dźwigni znajduje się następne pryzmatyczne wycięcie (11), które jest usytuowane symetrycznie jak w odbiciu lustrzanym względem pierwszego pryzmatycznego wycięcia (11), przy czym osią symetrii lustrzanej jest oś środkowa elementu przytrzymującego (7).
8. Urządzenie według zassrz. 6 albo 7, znamienne tym. że w przybllżeniu na osi środkowej elementu przytrzymującego (7) są umieszczone środki ustalające (10).
9. Urządzenie według zastrz. 5, znamienne tym, że elemen przytrzymi.uący ma w przekroju poprzecznym profil ceowy, którego ramiona na ich wolnych końcach są ukształtowane z pryzmatycznymi wycięciami (11) i środkami ustalającymi (10).
10. Urządzenie według zastrz. 9, znamienne tym, że ukształtowany ceowo element przytrzymujący (7) na swoich dwóch czołach jest zwężony i jest zakończony ścianką usztywniającą.
11. Urządzenie według zast:rz. 3 albo 7, znamienne tym, że środki ustalające (10) są ukształtowane jako zaczepy, które zachodzą za pręty drutowe płyty parownikowej (2) ukształtowanej jako parownik prętowo-rurkowy.
PL360878A 2000-09-04 2001-09-04 Urządzenie chłodnicze PL198341B1 (pl)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
ES200002219A ES2184572B1 (es) 2000-09-04 2000-09-04 Frigorifico.
PCT/EP2001/010183 WO2002021058A1 (de) 2000-09-04 2001-09-04 Kältegerät

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL360878A1 PL360878A1 (pl) 2004-09-20
PL198341B1 true PL198341B1 (pl) 2008-06-30

Family

ID=8494898

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL360878A PL198341B1 (pl) 2000-09-04 2001-09-04 Urządzenie chłodnicze

Country Status (8)

Country Link
EP (1) EP1317646B1 (pl)
CN (2) CN102042737A (pl)
AT (1) ATE352016T1 (pl)
DE (1) DE50111907D1 (pl)
ES (2) ES2184572B1 (pl)
PL (1) PL198341B1 (pl)
SI (1) SI1317646T1 (pl)
WO (1) WO2002021058A1 (pl)

Families Citing this family (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
WO2005059456A1 (en) * 2003-12-15 2005-06-30 Arcelik Anonim Sirketi A cooling device
ITMI20040363U1 (it) * 2004-07-28 2004-10-28 Whirlpool Co Supporto per griglie refrigeranti
WO2007129170A2 (en) * 2006-04-28 2007-11-15 Antonio Merloni S.P.A. Improved refrigerator
CN101915492B (zh) * 2010-08-18 2012-05-23 合肥美的荣事达电冰箱有限公司 用于制冷设备的水平蒸发器的固定机构
DE102010040072A1 (de) 2010-08-31 2012-03-01 BSH Bosch und Siemens Hausgeräte GmbH Kältegerät und Verfahren zur Herstellung desselben
CN102331140B (zh) * 2011-10-10 2015-12-30 海尔集团公司 冰箱内胆及冰箱
CN106152618B (zh) * 2016-07-05 2018-05-11 合肥华凌股份有限公司 丝管蒸发器及冰箱

Family Cites Families (12)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE613468C (de) * 1935-05-20 Erste Asperger Eisschrankfabri Vorrichtung zum erschuetterungsfreien Festhalten des Rostes maschinell gekuehlter Kuehlschraenke
US2020890A (en) * 1934-05-08 1935-11-12 Servel Inc Shelf clamp
US2548593A (en) * 1950-01-20 1951-04-10 Gen Electric Support for shelf or basket rail within a refrigerator
FR1270138A (fr) * 1960-07-15 1961-08-25 Rainoglace Dispositif de fixation de plaques d'étagères et support comportant l'application d'un tel dispositif
DE3305764A1 (de) * 1983-02-19 1984-08-23 R. & G. Schmöle Metallwerke GmbH & Co KG, 5750 Menden Verdampfer fuer gefrierschraenke
US4534530A (en) * 1984-03-19 1985-08-13 Phillips Plastics Corporation Support assembly and apparatus using same
DE9111935U1 (pl) * 1991-09-24 1991-11-28 Bosch-Siemens Hausgeraete Gmbh, 8000 Muenchen, De
DE9114505U1 (pl) * 1991-11-14 1993-03-11 Licentia Patent-Verwaltungs-Gmbh, 6000 Frankfurt, De
DE9210717U1 (pl) * 1992-08-11 1992-10-22 Bosch-Siemens Hausgeraete Gmbh, 8000 Muenchen, De
SE505223C2 (sv) * 1994-02-04 1997-07-21 Electrolux Ab Kyl- eller frysskåp med en trådhylla
CH687891A5 (de) * 1994-08-11 1997-03-14 Forster Ag Hermann Tragteil fuer einen Zwischenboden im Innenraum eines Haushalt-Kuehlschrankes.
DE29721281U1 (de) * 1997-12-01 1999-04-08 Electrolux Siegen Gmbh Verbindungselement

Also Published As

Publication number Publication date
ES2278794T3 (es) 2007-08-16
WO2002021058A1 (de) 2002-03-14
EP1317646B1 (de) 2007-01-17
CN102042737A (zh) 2011-05-04
SI1317646T1 (sl) 2007-06-30
ES2184572A1 (es) 2003-04-01
ES2184572B1 (es) 2004-08-16
DE50111907D1 (de) 2007-03-08
CN1452710A (zh) 2003-10-29
EP1317646A1 (de) 2003-06-11
ATE352016T1 (de) 2007-02-15
PL360878A1 (pl) 2004-09-20

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CN109380900B (zh) 壁架系统
US4779939A (en) Appliance door having a module support system, method of making, and module
US20030079615A1 (en) Rail system for food supports in a baking oven
US7121417B2 (en) Fastening device
US20040112371A1 (en) Oven assembly with slides
PL198341B1 (pl) Urządzenie chłodnicze
BRPI0905196A2 (pt) suporte e sistema deslizante para prateleira de forno doméstico
RU2002110280A (ru) Система крепления для стеллажа
US2262578A (en) Refrigerating apparatus
EP1655564B1 (en) Refrigerating appliance with fixed evaporator plane
EP1146803B1 (en) Cabinet
US3177988A (en) Refrigerator cabinet construction
WO2008052977A2 (en) A cooling device
US10634416B2 (en) Domestic refrigeration device comprising a machine chamber having a carrier shell, on which carrier shell a further part is retained
CA2128079C (en) Shelf ladder for refrigerator or freezer
US4829653A (en) Method of making an appliance door having a module support system
RU2329444C2 (ru) Холодильное устройство
WO2007099072A2 (en) A cooling device
JP3365037B2 (ja) 冷蔵庫等の除霜水蒸発装置および冷蔵庫
KR200200682Y1 (ko) 냉장고의 선반 설치 구조
BR112020017851B1 (pt) Cobertura para um recipiente de armazenamento de um refrigerador
KR100907257B1 (ko) 냉장고의 레일 결합 장치
US20240035738A1 (en) Cooling device with a center pillar and a rail fixation assembly
KR102302530B1 (ko) 창틀용 식기선반
KR20090056642A (ko) 냉장고의 레일 결합 장치

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20120904