PL197748B1 - Element mocujący w postaci gwoździa - Google Patents

Element mocujący w postaci gwoździa

Info

Publication number
PL197748B1
PL197748B1 PL353560A PL35356002A PL197748B1 PL 197748 B1 PL197748 B1 PL 197748B1 PL 353560 A PL353560 A PL 353560A PL 35356002 A PL35356002 A PL 35356002A PL 197748 B1 PL197748 B1 PL 197748B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
section
length
head
segment
conical
Prior art date
Application number
PL353560A
Other languages
English (en)
Other versions
PL353560A1 (en
Inventor
Horst-Detlef Gassmann
Hans Hachtel
Jens-Jörg Esser
Ralf Laternser
Original Assignee
Hilti Ag
Hilti Aktiengesellschaft
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Hilti Ag, Hilti Aktiengesellschaft filed Critical Hilti Ag
Publication of PL353560A1 publication Critical patent/PL353560A1/xx
Publication of PL197748B1 publication Critical patent/PL197748B1/pl

Links

Classifications

    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F16ENGINEERING ELEMENTS AND UNITS; GENERAL MEASURES FOR PRODUCING AND MAINTAINING EFFECTIVE FUNCTIONING OF MACHINES OR INSTALLATIONS; THERMAL INSULATION IN GENERAL
    • F16BDEVICES FOR FASTENING OR SECURING CONSTRUCTIONAL ELEMENTS OR MACHINE PARTS TOGETHER, e.g. NAILS, BOLTS, CIRCLIPS, CLAMPS, CLIPS OR WEDGES; JOINTS OR JOINTING
    • F16B15/00Nails; Staples
    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F16ENGINEERING ELEMENTS AND UNITS; GENERAL MEASURES FOR PRODUCING AND MAINTAINING EFFECTIVE FUNCTIONING OF MACHINES OR INSTALLATIONS; THERMAL INSULATION IN GENERAL
    • F16BDEVICES FOR FASTENING OR SECURING CONSTRUCTIONAL ELEMENTS OR MACHINE PARTS TOGETHER, e.g. NAILS, BOLTS, CIRCLIPS, CLAMPS, CLIPS OR WEDGES; JOINTS OR JOINTING
    • F16B19/00Bolts without screw-thread; Pins, including deformable elements; Rivets
    • F16B19/14Bolts or the like for shooting into concrete constructions, metal walls or the like by means of detonation-operated nailing tools
    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F16ENGINEERING ELEMENTS AND UNITS; GENERAL MEASURES FOR PRODUCING AND MAINTAINING EFFECTIVE FUNCTIONING OF MACHINES OR INSTALLATIONS; THERMAL INSULATION IN GENERAL
    • F16BDEVICES FOR FASTENING OR SECURING CONSTRUCTIONAL ELEMENTS OR MACHINE PARTS TOGETHER, e.g. NAILS, BOLTS, CIRCLIPS, CLAMPS, CLIPS OR WEDGES; JOINTS OR JOINTING
    • F16B37/00Nuts or like thread-engaging members
    • F16B37/04Devices for fastening nuts to surfaces, e.g. sheets, plates
    • F16B37/048Non-releasable devices

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • General Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Insertion Pins And Rivets (AREA)
  • Slide Fasteners, Snap Fasteners, And Hook Fasteners (AREA)
  • Connection Of Plates (AREA)
  • Joining Of Building Structures In Genera (AREA)
  • Percussive Tools And Related Accessories (AREA)
  • Dowels (AREA)
  • Portable Nailing Machines And Staplers (AREA)

Abstract

1. Element mocuj acy w postaci gwo zdzia, z trzpieniem, który na pierwszym ko ncu jest zaopatrzony w leb, wi ekszy w kierunku promie- niowym od trzpienia i który zw eza si e na dru- gim, wolnym ko ncu do postaci wierzcho lka, przy czym trzpie n, wychodz ac od wierzcho lka posiada beczkowaty, pierwszy odcinek, do któ- rego przylega sto zkowy, drugi odcinek, przy czym d lugo sc drugiego odcinka jest mniejsza od d lugo sci pierwszego odcinka, znamienny tym, ze sto zkowy drugi odcinek (2, 12, 22, 32) jest zbie zny w kierunku pierwszego odcinka (1, 11, 21) i znajduje si e mi edzy pierwszym odcinkiem (1, 11, 21) i lbem (3, 13, 23, 33). PL PL PL

Description

Opis wynalazku
Przedmiotem wynalazku jest element mocujący w postaci gwoździa.
Przy mocowaniu elementów konstrukcyjnych do twardego podłoża, jak przykładowo stal, beton lub skała, stosuje się elementy mocujące w postaci gwoździa, które są wbijane w podłoże za pomocą przyrządu do osadzania napędzanego siłą wybuchu prochu. Tego rodzaju element mocujący jest znany z opisu DE 1 575 152. Trzpień tego elementu mocującego zwęża się na jednym jego końcu aż do wierzchołka. Na drugim końcu, przeciwległym do pierwszego, trzpień łączy się z łbem, którego zarys zewnętrzny jest zaopatrzony w gwint. Począwszy od wierzchołka, trzpień posiada dwa odcinki, umieszczone jeden za drugim. Pierwszy odcinek, wychodzący od wierzchołka, jest ukształtowany beczkowato i rozszerza się w kierunku łba. Drugi odcinek jest ukształtowany stożkowo i również rozszerza się w kierunku łba. Największa średnica pierwszego odcinka odpowiada najmniejszej średnicy drugiego odcinka. Kąt wzniosu drugiego odcinka wynosi 3°. Długość stożkowego, drugiego odcinka, patrząc równolegle do ułożenia wzdłużnego elementu mocującego, jest duża. W celu wbicia tego znanego elementu mocującego potrzebna jest bardzo duża energia, ponieważ zwłaszcza za pomocą drugiego odcinka jest wypierana na boki bardzo duża ilość materiału podłoża.
Przedmiotem wynalazku jest element mocujący w postaci gwoździa, z trzpieniem, który na pierwszym końcu jest zaopatrzony w łeb, większy w kierunku promieniowym od trzpienia i który zwęża się na drugim, wolnym końcu do postaci wierzchołka. Trzpień ten, wychodząc od wierzchołka posiada beczkowaty, pierwszy odcinek, do którego przylega stożkowy, drugi odcinek. Długość drugiego odcinka jest mniejsza od długości pierwszego odcinka.
Istota wynalazku polega na tym, że stożkowy drugi odcinek jest zbieżny w kierunku pierwszego odcinka i znajduje się między pierwszym odcinkiem i łbem.
Korzystnie, długość drugiego odcinka odpowiada 0,16 - do 0,95-krotnej długości pierwszego odcinka, przy czym długość drugiego odcinka jest mniejsza od długości łba, a zwłaszcza długość drugiego odcinka odpowiada 0,17 - do 0,95-krotnej długości łba.
W konstrukcji element według wynalazku, łeb składa się ze stożkowego obszaru, przylegającego do drugiego odcinka trzpienia i rozszerzenia w rodzaju kołnierza, większego w kierunku promieniowym od stożkowego obszaru, przy czym kąt wzniosu tego stożkowego obszaru jest większy od kąta wzniosu pierwszego odcinka elementu.
W korzystnym rozwiązaniu łeb składa się z cylindrycznego obszaru, przylegającego do drugiego odcinka trzpienia i rozszerzenia w rodzaju kołnierza, większego w kierunku promieniowym od cylindrycznego obszaru lub łeb jest utworzony przez cylindryczny obszar, większy w kierunku promieniowym od drugiego odcinka, którego zarys zewnętrzny jest zaopatrzony w gwint.
Drugi odcinek elementu według wynalazku posiada kąt wzniosu wynoszący 2° - 3,5°, natomiast pierwszy odcinek, przylegający do drugiego odcinka, zwęża się w kierunku wierzchołka, zachowując promień wynoszący 20 mm - 35 mm.
Korzystnie, co najmniej jeden z obu odcinków trzpienia jest co najmniej częściowo zaopatrzony w profilowanie powierzchni.
Element mocujący według wynalazku, w postaci gwoździa, jest wytwarzany w sposób ekonomiczny, i posiada niewielką długość i przy uzyskaniu w przybliżeniu jednakowej siły mocowania, jest wbijany w podłoże przy użyciu niewielkiej ilości energii.
Dzięki mniejszej długości drugiego odcinka, podczas procesu wbijania elementu mocującego według wynalazku wypierana jest mniejsza ilość materiału podłoża. Dlatego też przy wbijaniu elementu mocującego potrzebna jest mniejsza ilość energii wbijania.
Długość drugiego odcinka, zależy zwłaszcza od wytrzymałości materiału podłoża. Celowo długość drugiego odcinka wynosi 0,16 - do 0,95-krotnej długości pierwszego odcinka i 0,17 - do 0,95-krotnej długości łba. Elementy mocujące, które są wbijane przykładowo w bardzo twarde podłoża, mają zazwyczaj krótki drugi odcinek. W przypadku nieco bardziej miękkich podłoży, długość drugiego odcinka może być większa.
Zwłaszcza przy mocowaniu elementów konstrukcyjnych, które muszą przylegać do podłoża z naprężeniem wstępnym, w praktyce sprawdziły się elementy mocujące, których łeb składa się ze stożkowego obszaru i rozszerzenia w rodzaju kołnierza, większego w kierunku promieniowym od obszaru stożkowego. Przylegający do drugiego odcinka, stożkowy obszar rozszerza się pod kątem wzniosu, korzystnie wynoszącym 7° - 9°, który jest większy od kąta wzniosu w drugim odcinku.
PL 197 748 B1
Podczas wbijania elementu mocującego w podłoże zwiększa się zakleszczenie obszaru stożkowego, należącego do łba, w otworze elementu konstrukcyjnego, dociągające go do powierzchni podłoża.
Korzystne warunki wbijania elementu mocującego i podparcie dużą powierzchnią elementu mocującego na powierzchni unieruchamianego elementu konstrukcyjnego uzyskuje się celowo za pomocą konstrukcji łba według wynalazku.
W celu uzyskania w obszarze trzpienia lepszego przenoszenia siły między podłożem a elementem mocującym oraz w celu korzystnego zaciskania elementu mocującego w podłożu, korzystnie drugi odcinek posiada kąt wzniosu wynoszący 2° - 3,5°.
Zwiększenie obciążenia wyciągania wbijanych elementów mocujących uzyskuje się korzystnie za pomocą profilowania powierzchni, które jest umieszczone przynajmniej częściowo co najmniej na jednym z obu odcinków. Szczególnie duże obciążenia wyciągania przy niewielkiej głębokości osadzania uzyskuje się wówczas, gdy przykładowo pierwszy odcinek jest zaopatrzony przynajmniej częściowo w profilowanie powierzchniowe. Radełkowanie powoduje polepszenie zamknięcia kształtowego między elementem mocującym a podłożem. Jeżeli profilowanie powierzchni jest usytuowane przykładowo w pierwszym odcinku, wówczas jest ono wykonane przykładowo na całym pierwszym odcinku i zasadniczo kończy się na wierzchołku trzpienia. W przypadku profilowania powierzchni chodzi przykładowo o radełkowanie, którego głębokość przykładowo w obszarze przejścia między pierwszym a drugim odcinkiem wynosi do 0,4 mm, a w obszarze wierzchołka - do 0,15 mm. Profilowanie powierzchni może być umieszczone również tylko w drugim odcinku albo w pierwszym i drugim odcinku.
Największa średnica pierwszego odcinka odpowiada najmniejszej średnicy drugiego odcinka, a największa średnica drugiego odcinka odpowiada najmniejszej średnicy łba.
Przedmiot wynalazku jest uwidoczniony w przykładach wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia element mocujący w postaci gwoździa według wynalazku, którego łeb posiada niewielkie rozszerzenie w rodzaju kołnierza, fig. 2 - dalszy element mocujący z łbem, którego zarys zewnętrzny jest zaopatrzony w gwint, fig. 3 - dalszy element mocujący z dużym rozszerzeniem w rodzaju kołnierza w obszarze łba, a fig. 4 - dalszy element mocujący z dużym rozszerzeniem w rodzaju kołnierza, w obszarze łba.
Elementy mocujące w postaci gwoździa, przedstawione na fig 1-4, składają się z trzpienia i łba 3, 13, 23, 33 o długości L3, L13, L23, L33, który w kierunku promieniowym jest większy od trzpienia. Łeb 3, 13, 23, 33 znajduje się na pierwszym końcu trzpienia. Na drugim końcu, który leży naprzeciw pierwszego końca, trzpień zwęża się do postaci wierzchołka 5, 15, 25, 35. Wychodząc od wierzchołka 5, 15, 25, 35, w kierunku łba 3, 13, 23, 33 jest umieszczony beczkowaty, pierwszy odcinek 1, 11, 21, 31 trzpienia, do którego przylega stożkowy, drugi odcinek 2, 12, 22, 32. Pierwszy odcinek 1 zwęża się, zachowując stały promień R wynoszący 25 mm z kierunku wierzchołka 5, 15, 25, 35. Drugi odcinek 2 jest ukształtowany stożkowo, przy czym przekrój poprzeczny obu odcinków 1, 11, 21, 31, 2, 12, 22, 32, widziany prostopadle do osi wzdłużnej elementu mocującego, zwiększa się odpowiednio w kierunku do łba 3, 13, 23, 33. Drugi odcinek 2, 12, 22, 32 posiada kąt wzniosu W1 wynoszący 2,8°.
Najmniejsza średnica drugiego odcinka 2, 12, 22, 32 jest równa największej średnicy pierwszego odcinka 1, 11, 21, 31, a największa średnica drugiego odcinka 2, 12, 22, 32 jest równa najmniejszej średnicy łba 3, 13, 23, 33. Długość L2, L12, L22, L32 drugiego odcinka 2, 12, 22, 32 odpowiada przykładowo 0,66-krotnej długości L1, L11, L21, L31 pierwszego odcinka 1, 11,21,31.
Z fig. 1-4 wynika, że przykładowo pierwszy odcinek 1,31 jest zaopatrzony w profilowanie powierzchni 7,37. W przypadku profilowania powierzchni 7,37 może chodzić o radełkowanie, którego głębokość wynosi przykładowo 0,1-0,3 mm.
Przedstawiony na fig. 1 i 3 element mocujący posiada łeb 3, 23, który składa się ze stożkowego obszaru 6, 26 i rozszerzenia 4, 24 w postaci kołnierza, przy czym przedstawione na fig. 1 rozszerzenie 4 w postaci kołnierza posiada zewnętrzną średnicę, która odpowiada 1,05- do 1,15-krotnej średnicy stożkowego obszaru 6. Przedstawione na fig. 3 rozszerzenie 24 w rodzaju kołnierza posiada średnicę zewnętrzną, która odpowiada 1,4- do 2,2-krotności największej średnicy stożkowego obszaru 26. Kąt wzniosu W2 stożkowego obszaru 6,26 wynosi 6° - 10° i jest większy od kąta wzniosu W1 drugiego odcinka 2, 22.
Na fig. 2 jest przedstawiony element mocujący, którego łeb 13 jest utworzony przez cylindryczny obszar 14, jak również przez stożkowy obszar 16, który znajduje się między cylindrycznym obszarem 14 a drugim odcinkiem 12. Zarys zewnętrzny cylindrycznego obszaru 14 jest zaopatrzony w gwint zewnętrzny.
PL 197 748 B1
Na fig. 4 jest przedstawiony element mocujący, którego łeb 33 składa się z cylindrycznego obszaru 36 i rozszerzenia 34 w rodzaju kołnierza, większego w kierunku promieniowym od cylindrycznego obszaru 36. Średnica cylindrycznego obszaru odpowiada największej średnicy drugiego odcinka 32. Średnica rozszerzenia 34 w rodzaju kołnierza odpowiada 1,4- do 3,3-krotnej średnicy cylindrycznego obszaru 36.

Claims (10)

Zastrzeżenia patentowe
1. Element mocujący w postaci gwoździa, z trzpieniem, który na pierwszym końcu j est zaopatrzony w łeb, większy w kierunku promieniowym od trzpienia i który zwęża się na drugim, wolnym końcu do postaci wierzchołka, przy czym trzpień, wychodząc od wierzchołka posiada beczkowaty, pierwszy odcinek, do którego przylega stożkowy, drugi odcinek, przy czym długość drugiego odcinka jest mniejsza od długości pierwszego odcinka, znamienny tym, że stożkowy drugi odcinek (2, 12, 22, 32) jest zbieżny w kierunku pierwszego odcinka (1, 11,21) i znajduje się między pierwszym odcinkiem (1, 11,21) i łbem (3, 13, 23, 33).
2. ΕΙθγ,θπ- według zas^z. 1, znamienny tym. że długość jL2, L12, L32) drugiego odetka (2, 12, 22, 32) odpowiada 0,16-do 0,95-krotnej długości (L1, L11, L21, L31) pierwszego odcinka (1, 1,21,31).
3. Elementt według zasLz. 1 albo 2, tym. że długość (L2, L12, L22, L32) drugiego odcinka (2, 12, 22, 32) jest mniejsza od długości (L3, L13, L23, L33) łba (3, 13, 23, 33).
4. ΕΙθγ,θπ- według 3, znamienny tym. że długość jL2, L12, L22, L32) drugiego οόοϊηka (2, 12, 22, 32) odpowiada 0,17-do 0,95-krotnej długości (L3, L13, L23, L33) łba (3, 13, 23, 33).
5. ΕΙθ,θπ- według 1 albo 2, albo 4, znamienny tym, że teb (3, 13, 23, 33) składa się ze stożkowego obszaru (6, 16, 26), przylegającego do drugiego odcinka (2, 12, 22) trzpienia i rozszerzenia (4, 14, 24) w rodzaju kołnierza, większego w kierunku promieniowym od stożkowego obszaru (6, 16, 26), przy czym kąt wzniosu (W2) stożkowego obszaru (6, 16, 26) jest większy od kąta wzniosu (W1) pierwszego odcinka (1, 11,21).
6. Hemeni według zastrz. 1 albo 2, albo 4, znamienny tym, że łeb (33) składa się z cyllndrycznego obszaru (36), przylegającego do drugiego odcinka (32) trzpienia i rozszerzenia (34) w rodzaju kołnierza, większego w kierunku promieniowym od cylindrycznego obszaru (36).
7. ΕΙθ,θπ- według 1 albo 2, albo 4, ζι^^ι^ϊ^ι^ι^^ tym, że teb (133 jess tworzony przez cylindryczny obszar (14), większy w kierunku promieniowym od drugiego odcinka (12), którego zarys zewnętrzny jest zaopatrzony w gwint.
8. Elemenn według zas^z. 1 albo 2, znamienny tym. że drugi odciek (2, 12, 22, 32) posiada kąt wzniosu (W1) wynoszący 2° - 3,5°.
9. Elemenn wedługzastrz. 1 albo 2, znamienny tym, że pierwszy odcćnek j1, 11,21,311, przylegający do drugiego odcinka (2, 12, 22, 32), zwęża się w kierunku wierzchołka (5, 15, 25, 35), zachowując promień (R) wynoszący 20 mm - 35 mm.
10. Blement według zastrz. 1 albo 2, znamienny tym, że co naimni^j jeden z obu odcinków (1,2, 11, 12, 21,22, 31,32) trzpienia jest co najmniej częściowo zaopatrzony w profilowanie powierzchni (7).
PL353560A 2001-04-23 2002-04-22 Element mocujący w postaci gwoździa PL197748B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE10119799A DE10119799A1 (de) 2001-04-23 2001-04-23 Nagelförmiges Befestigungselement

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL353560A1 PL353560A1 (en) 2002-11-04
PL197748B1 true PL197748B1 (pl) 2008-04-30

Family

ID=7682370

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL353560A PL197748B1 (pl) 2001-04-23 2002-04-22 Element mocujący w postaci gwoździa

Country Status (6)

Country Link
US (1) US6851906B2 (pl)
EP (1) EP1253332B1 (pl)
JP (1) JP4554141B2 (pl)
CN (1) CN1266392C (pl)
DE (2) DE10119799A1 (pl)
PL (1) PL197748B1 (pl)

Families Citing this family (20)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE10119800A1 (de) * 2001-04-23 2002-10-24 Hilti Ag Befestigungselement
DE10328197B3 (de) * 2003-06-24 2004-04-08 Hilti Ag Befestigungselement
DE102004040701B3 (de) * 2004-08-23 2005-07-14 Hilti Ag Befestigungselement
JP4898142B2 (ja) * 2005-05-25 2012-03-14 日本パワーファスニング株式会社 コンクリートへの軟質ワークの固定システム
US7374384B2 (en) * 2005-07-26 2008-05-20 Stanley Fastening Systems, L.P. Fasteners for securing pallet members together
DE102006002238C5 (de) 2006-01-17 2019-02-28 Böllhoff Verbindungstechnik GmbH Verfahren zum Herstellen einer Nagelverbindung sowie Nagel hierfür
US20070217889A1 (en) * 2006-03-14 2007-09-20 Kevin Greene Pin fastener having a sharp point
US8449237B2 (en) * 2010-01-29 2013-05-28 Black & Decker Inc. Knurled pin fastener and method of forming a knurled pin fastener
DE102011050580A1 (de) 2011-05-24 2012-11-29 Fischerwerke Gmbh & Co. Kg Befestigungselement, Befestigungssystem und Verfahren zum Setzen des Befestigungselements
DE102012009505A1 (de) 2012-05-14 2013-11-14 Johnson Controls Gmbh Bauteilanordnung, fahrzeugsitz und herstellungsverfahren
CN103934181A (zh) * 2013-01-23 2014-07-23 守富国际股份有限公司 复合螺丝的制造方法及其制品
DE102014019322A1 (de) * 2014-12-20 2015-06-18 Daimler Ag Verbindungselement und Verfahren zum Herstellen eines Verbindungselements
US9682661B1 (en) * 2015-01-07 2017-06-20 T. Scott Pernici Universally positional article mounting assemblies and methods
US10443230B2 (en) * 2016-02-10 2019-10-15 Black & Decker, Inc. Composite deck fastener
RU182601U1 (ru) * 2017-05-11 2018-08-23 Михаил Владимирович Астахов Крепежный элемент для соединения деталей из слоистых полимерных композиционных материалов на основе стеклотканей и матриц из синтетических смол с металлическими частями конструкции
DE102018103326A1 (de) * 2018-02-14 2019-08-14 Ejot Gmbh & Co. Kg Verbindungselement
DE102020102982A1 (de) * 2020-02-05 2021-08-05 Böllhoff Verbindungstechnik GmbH Fügeelement, Verbindungsstruktur mit dem Fügeelement, Herstellungsverfahren des Fügeelements und entsprechendes Verbindungsverfahren
AU2021232748A1 (en) * 2021-08-25 2023-04-06 Illinois Tool Works Inc. Fastener Pin
TWI800001B (zh) * 2021-09-22 2023-04-21 王建和 具有鎖固件的建築模板裝置
TWI808494B (zh) * 2021-09-22 2023-07-11 王建和 鎖固件

Family Cites Families (11)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CH310310A (de) * 1951-03-19 1955-10-15 Hilti Martin Verfahren zur Herstellung von unter Wirkung eines Treibgasstosses in Beschusswerkstoffe einzutreibenden Verankerungskörpern.
CH324404A (de) * 1952-08-25 1957-09-30 Anstalt Fuer Montage Technik Zur Aufnahme in einem im Verhältnis zur Länge des eingeschossenen Verankerungsteiles dünnwandigen Körper bestimmtes Verankerungsgeschoss, das diese Wandung nicht ganz durchdringen soll
DE1575152B1 (de) * 1967-04-14 1971-07-29 Hilti Ag Bolzen und naegel mit konischer randrierung
DE2237528C2 (de) * 1972-07-31 1983-12-08 Hilti AG, 9494 Schaan Nagel für pulverkraftbetriebene Setzgeräte
US3850073A (en) * 1973-03-07 1974-11-26 Berryfast Inc Fastener
JPS5937410U (ja) * 1982-06-28 1984-03-09 オリン・コ−ポレ−シヨン 締め具
JPS60113812A (ja) * 1983-11-25 1985-06-20 オリン コ−ポレ−シヨン 一体型目玉ピンとその製造方法
DE3743049A1 (de) * 1987-12-18 1989-06-29 Hilti Ag Nagel mit stauchbarer huelse
US4979858A (en) * 1989-05-30 1990-12-25 Illinois Tool Works, Inc. Guidance device
DE4135500A1 (de) * 1991-10-28 1993-04-29 Hilti Ag Nagel mit huelse und rondelle
US6171042B1 (en) * 1997-12-19 2001-01-09 Illinois Tool Works Inc. Hardened steel pin, pin and washer fastener, washer for fastener, and pin-making method

Also Published As

Publication number Publication date
JP4554141B2 (ja) 2010-09-29
EP1253332B1 (de) 2006-05-24
EP1253332A3 (de) 2003-05-07
CN1266392C (zh) 2006-07-26
US20020187018A1 (en) 2002-12-12
DE10119799A1 (de) 2002-10-24
DE50206858D1 (de) 2006-06-29
EP1253332A2 (de) 2002-10-30
JP2002339926A (ja) 2002-11-27
US6851906B2 (en) 2005-02-08
PL353560A1 (en) 2002-11-04
CN1382918A (zh) 2002-12-04

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL197748B1 (pl) Element mocujący w postaci gwoździa
US6322307B1 (en) Fixing anchor
US4818163A (en) Anchor bolt assembly including a bolt and an expanding sleeve
US4929134A (en) Expansion dowel assembly
US7587873B2 (en) Wedge anchor for concrete
US4963062A (en) Single-piece, pre-shaped anchor
US7520710B2 (en) Fastening element
CA2254250A1 (en) Hardened steel pin, pin and washer fastener, washer for fastener, and pin-making method
AU2003200056B2 (en) Strip of collated fasteners for fastener-driving tool
US4770580A (en) Expansible anchoring plug
US4634326A (en) Expansion anchor
US5730570A (en) Fastening elements to be driven into hard receiving materials
US4635337A (en) Method for removable anchor apparatus
SE441199B (sv) Sett att driva in festelement i harda upptagningsmaterial samt festelement for genomforande av settet
AU677568B2 (en) Improved fixing
PL198356B1 (pl) Element mocujący w postaci gwoździa
US4906149A (en) Wall plug anchor assembly for mounting in a preformed hole
AU696219B2 (en) All-metal expansible anchor and nail assembly
US20080181746A1 (en) Fastener for anchoring in solid bases
US5609453A (en) Expansible plug for anchoring in a drilled hole having an undercut
US4685847A (en) Postive-locking dowel for concrete
SK84393A3 (en) Percussion expanding dowel for guying in cylinder bore hole
US6010288A (en) Drive-in dowel
WO2000032946A1 (en) Wedge anchor for concrete
JP3884134B2 (ja) アンカー金具