PL196532B1 - Elektryczna rozdzielnica - Google Patents

Elektryczna rozdzielnica

Info

Publication number
PL196532B1
PL196532B1 PL358126A PL35812601A PL196532B1 PL 196532 B1 PL196532 B1 PL 196532B1 PL 358126 A PL358126 A PL 358126A PL 35812601 A PL35812601 A PL 35812601A PL 196532 B1 PL196532 B1 PL 196532B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
cable connection
cable
rails
connection
terminal
Prior art date
Application number
PL358126A
Other languages
English (en)
Other versions
PL358126A1 (pl
Inventor
Matthias Klaus
Mario Schmidt
Original Assignee
Siemens Ag
Siemens Aktiengesellschaft
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Siemens Ag, Siemens Aktiengesellschaft filed Critical Siemens Ag
Publication of PL358126A1 publication Critical patent/PL358126A1/pl
Publication of PL196532B1 publication Critical patent/PL196532B1/pl

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H02GENERATION; CONVERSION OR DISTRIBUTION OF ELECTRIC POWER
    • H02BBOARDS, SUBSTATIONS OR SWITCHING ARRANGEMENTS FOR THE SUPPLY OR DISTRIBUTION OF ELECTRIC POWER
    • H02B1/00Frameworks, boards, panels, desks, casings; Details of substations or switching arrangements
    • H02B1/20Bus-bar or other wiring layouts, e.g. in cubicles, in switchyards
    • H02B1/202Cable lay-outs

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Power Engineering (AREA)
  • Patch Boards (AREA)
  • Distribution Board (AREA)
  • Keying Circuit Devices (AREA)
  • Gas-Insulated Switchgears (AREA)
  • Details Of Connecting Devices For Male And Female Coupling (AREA)
  • Push-Button Switches (AREA)

Abstract

1. Elektryczna rozdzielnica, z rozmieszczo- nymi pionowo nad sob a w polu przyrz adów i laczonymi z uk ladem szyn zbiorczych wy lacz- nikami oraz z s asiaduj acym z boku z dost ep- nym od strony czo lowej polem przyrz adów i równie z dost epnym od strony czo lowej polem przy laczy kablowych do po laczenia ka zdego bieguna ka zdego z wy laczników z wieloma kablami prowadz acymi do odbiorników, zna- mienna tym, ze dla ka zdego bieguna ka zdego z wy laczników (7) zawiera przebiegaj ac a w glab pola (4) przy laczy kablowych szyn e (12) przy la- czy kablowych ze strefami zaciskowymi (13) dla wielu kabli (9), przy czym szyny (12) przy laczy kablowych s a rozmieszczone pionowo jedna nad drug a. PL PL PL PL

Description

RZECZPOSPOLITA
POLSKA
Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej (12) OPIS PATENTOWY (19) PL (11) 196532 (13) B1 (21) Numer zgłoszenia: 358126 (13) (22) Data zgłoszenia: 27.03.2001 (51) Int.Cl.
H02B 1/20 (2006.01) (86) Data i numer zgłoszenia międzynarodowego: H02B 11/133 (2006.01)
27.03.2001, PCT/DE01/01210 (87) Data i numer publikacji zgłoszenia międzynarodowego:
01.11.2001, WO01/82433 PCT Gazette nr 44/01 (54)
Elektryczna rozdzielnica
(30) Pierwszeństwo: 26.04.2000,DE,10021275.1 (73) Uprawniony z patentu: SIEMENS AKTIENGESELLSCHAFT, Monachium,DE
(43) Zgłoszenie ogłoszono: 09.08.2004 BUP 16/04 (72) Twórca(y) wynalazku: Matthias Klaus,Zoernigall,DE Mario Schmidt,Lipsk,DE
(45) O udzieleniu patentu ogłoszono: 31.01.2008 WUP 01/08 (74) Pełnomocnik: Niewieczerzał Jan, POLSERVICE, Kancelaria Rzeczników Patentowych Sp. z o.o.
(57) 1. Elektryczna rozdzielnica, z rozmieszczonymi pionowo nad sobą w polu przyrządów i łączonymi z układem szyn zbiorczych wyłącznikami oraz z sąsiadującym z boku z dostępnym od strony czołowej polem przyrządów i również dostę pnym od strony czo ł owej polem przyłączy kablowych do połączenia każdego bieguna każdego z wyłączników z wieloma kablami prowadzącymi do odbiorników, znamienna tym, że dla każdego bieguna każdego z wyłączników (7) zawiera przebiegają c ą w głąb pola (4) przyłączy kablowych szynę (12) przyłączy kablowych ze strefami zaciskowymi (13) dla wielu kabli (9), przy czym szyny (12) przyłączy kablowych są rozmieszczone pionowo jedna nad drugą.
PL 196 532 B1
Opis wynalazku
Przedmiotem wynalazku jest elektryczna rozdzielnica z rozmieszczonymi pionowo jeden nad drugim w polu przyrządów i łączonymi z układem szyn zbiorczych wyłącznikami oraz z sąsiadującym z boku z dostępnym od strony czołowej polem przyrządów i również dostę pnym od strony czołowej polem przyłączy kablowych do połączenia każdego bieguna każdego z wyłączników z wieloma kablami prowadzącymi do odbiorników.
Znana jest rozdzielnica tego rodzaju na przykład z EP 0 668 644 A1. Zaciski przyłączowe wyłączników są przy tym połączone z kablowymi płytkami zaciskowymi poprzez układ kątownikowych szyn łączących. Taka kablowa płytka zaciskowa jest przyporządkowana do każdego bieguna wyłącznika, przy czym posiada ona kilka miejsc zaciskowych dla odprowadzanych kabli. Te kablowe płytki zaciskowe są rozmieszczone jedna za drugą, patrząc w głąb pola przyłączy kablowych, i mają powierzchnie zaciskowe równoległe do czoła rozdzielnicy.
Opisany układ kablowych płytek zaciskowych pozwala wprawdzie na, wymagane od wyłączników zaprojektowanych na duże prądy, połączenie z wieloma kablami lub żyłami kablowymi dla każdego bieguna, ale wiąże się to z koniecznością starannego rozplanowania i łączenia przyłączy kablowych. Wymagania te wynikają stąd, że miejsca zaciskowe usytuowanych posobnie kablowych płytek zaciskowych - patrząc od czoła rozdzielnicy - są położone w jednej linii, a więc ogranicza to możliwość manipulacji oraz widoczność i kontrolę w tych miejscach. Poza tym w przypadku obsadzenia kablowych płytek zaciskowych maksymalną możliwą ilością kabli lub żył kablowych konieczne jest ich wzajemne rozstawienie, a więc potrzebne jest odpowiednio szerokie pole przyłączy kablowych. Stoi to w sprzeczności z często zgłaszanymi wymaganiami dotyczącymi maksymalnego ograniczenia szerokości paneli rozdzielnicowych.
Znana jest już elektryczna rozdzielnica, która ma dostępne od czoła pole przyrządów oraz dostępne również od strony czołowej, usytuowane obok pola przyrządów pole przyłączy kablowych, w którym można podłączyć wiele kabli lub żył kablowych (US 5,055,059 A). Kątownikowy moduł przyłączeniowy zawiera wszystkie przewody, które są potrzebne do transformacji usytuowanych obok siebie zacisków przyrządu łączeniowego na rozstawione jedno za drugim miejsca zaciskowe w polu przyłączy kablowych. Takie umieszczenie w rozstawieniu umożliwia przy tym dość dobry dostęp do zacisków, ale wymagane jest odpowiednio szersze pole przyłączy kablowych. Przy tym nie przewidziano możliwości połączenia z każdym z biegunów więcej niż jednego kabla lub więcej niż jednej żyły kablowej.
Wychodząc od takiego stanu u podstaw wynalazku leży zadanie stworzenia elektrycznych rozdzielnic przeznaczonych dla kilku rozmieszczonych jeden nad drugim wyłączników, które to rozdzielnice będą miały stosunkowo wąskie pole przyłączy kablowych i których konstrukcja będzie umożliwiać podłączenie dużej ilości kabli z zapewnieniem dobrej dostępności i możliwości późniejszej kontroli miejsc zaciskowych.
Elektryczna rozdzielnica według wynalazku charakteryzuje się tym, że dla każdego bieguna każdego z wyłączników zawiera przebiegającą w głąb pola przyłączy kablowych szynę przyłączy kablowych ze strefami zaciskowymi dla wielu kabli, przy czym szyny przyłączy kablowych są rozmieszczone pionowo jedna nad drugą.
Korzystnie, przynajmniej niektóre z szyn przyłączy kablowych są umieszczone z takim przechyleniem, że ich strefy zaciskowe są ustawione pod kątem do pionowej osi przestrzennej pola przyłączy kablowych.
Korzystnie, szyny przyłączy kablowych są ukształtowane pałąkowo z zagiętymi pod kątem końcami, przy czym końce te służą do podparcia i/lub do zamocowania na szynach łączących lub listwach wsporczych.
Korzystnie, szyny przyłączy kablowych są umieszczone w polu przyłączy kablowych po stronie pola przyrządów.
Korzystnie, szyny przyłączy kablowych znajdujące się w polu przyłączy kablowych są połączone z szyną łączą c ą prowadzą c ą do przyporzą dkowanego wyłącznika, przy czym strefy zaciskowe są położone częściowo z jednej i częściowo z drugiej strony miejsca połączenia.
Korzystnie, miejsce połączenia jest usytuowane na jednym z zagiętych pod kątem końców szyny przyłączy kablowych, przy czym w tym samym miejscu połączenia jest zamocowana dodatkowa, zwrócona w przeciwną stronę szyna przyłączy kablowych.
PL 196 532 B1
Korzystnie, szyny przyłączy kablowych są cofnięte względem otworu dostępowego do pola przyłączy kablowych, przy czym między szynami przyłączy kablowych i tym otworem dostępowym jest umieszczony przynajmniej jeden wspornik przyrządowy przeznaczony do alternatywnego umieszczenia przyrządów łączeniowych, przyrządów sterujących albo wskaźnikowych.
Gdy mowa jest tu o kablach należy rozumieć pod tym pojęcie także żyły kablowe.
Układ przyłączy według wynalazku odznacza się dużą przejrzystością, ponieważ wszystkie należące do jednego bieguna kable lub żyły kablowe są zamocowane na jednej z szyn przyłączy kablowych równolegle do siebie i kolejno po sobie w głąb pola przyłączy kablowych. Ułatwia to również przygotowanie końcówek kablowych, które mają jednakową długość. Poza tym szyny przyłączy kablowych przebiegające w głąb pola przyłączy kablowych umożliwiają podłączenie większej ilości kabli lub żył kablowych, niż znane kablowe płytki zaciskowe (EP 0 668 644 A1).
Jak wspomniano, dzięki wynalazkowi ułatwione jest podłączenie wielu kabli lub też odpowiedniej ilości żył kablowych na każdy biegun wyłącznika. Jednak stworzenie wszystkich potrzebnych połączeń jest żmudnym zadaniem wykonywanym ręcznie. Ułatwia to zadanie rozwinięcie wynalazku polegające na tym, że przynajmniej niektóre z szyn przyłączy kablowych są umieszczone z takim przechyleniem, że ich strefy zaciskowe są ustawione pod kątem do pionowej osi przestrzennej pola przyłączy kablowych. Dzięki temu położenie stref zaciskowych jest zbliżone do wynikającego z warunków przestrzennych ukierunkowania końcówek kablowych, co znacznie ułatwia podłączenie.
Według dalszego rozwinięcia wynalazku stabilną mechanicznie i korzystną konstrukcję szyn przyłączy kablowych można stworzyć w ten sposób, że szyny przyłączy kablowych są ukształtowane pałąkowo z zagiętymi końcami i że końce te służą do podparcia i/lub do zamocowania na szynach łączących lub członach wspierających.
Lepsze wykorzystanie przestrzeni w rozdzielnicy może być zapewnione w ten sposób, że zgodnie z następnym ukształtowaniem wynalazku szyny przyłączy kablowych są umieszczone w polu przyłączy kablowych po stronie pola przyrządów. Sprzyja temu również to, że szyny przyłączy kablowych znajdujące się w polu przyłączy kablowych są połączone z szyną łączącą prowadzącą do odpowiedniego wyłącznika i że strefy zaciskowe są położone częściowo z jednej i częściowo z drugiej strony miejsca połączenia. Jednocześnie poprawia się przez to rozkład prądu tak, że szyna przyłączy kablowych może mieć nieco mniejszy przekrój. Układ taki można korzystnie zrealizować w ten sposób, że miejsce połączenia jest usytuowane na jednym z zagiętych pod kątem końców szyny przyłączy kablowych i że w tym samym miejscu połączenia jest zamocowana dodatkowa, zwrócona w przeciwną stronę szyna przyłączy kablowych.
Elektryczne rozdzielnice z wyłącznikami są często wyposażone tak, że możliwa jest obsługa tych wyłączników nie tylko na miejscu, lecz także poprzez sterowanie zdalne. W tym celu wyłączniki trzeba połączyć odpowiednimi przewodami sterowniczymi z nastawnią. W ramach wynalazku należące do wyłączników przyrządy i środki łączące można usytuować w szczególnie korzystny sposób tak, że szyny przyłączy kablowych są cofnięte względem otworu dostępowego do pola przyłączy kablowych i że między szynami przyłączy kablowych i tym otworem dostępowym jest umieszczony przynajmniej jeden wspornik przyrządowy przeznaczony do alternatywnego umieszczenia przyrządów łączeniowych, przyrządów sterujących albo wskaźników. Taki wspornik przyrządowy może być też ukształtowany jako przemieszczalny w znany sposób tak, że w razie potrzeby jest widoczne i dostępne usytuowane za nim pole przyłączy kablowych z szynami przyłączy kablowych.
Przedmiot wynalazku jest uwidoczniony w przykładzie wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia rozdzielnicę niskonapięciową, w widoku z boku w kierunku pola przyłączy kablowych, a fig. 2 - rozdzielnicę według fig. 1, w widoku z przodu, z częściowym wyrwaniem od strony czołowej i z widocznym również polem przyłączy kablowych.
Ukazana na fig. 1 i fig. 2 elektryczna rozdzielnica 1 posiada w znany sposób regał montażowy 2, który jest podzielony na pole 3 przyrządów i pole 4 przyłączy kablowych, jak to można zauważyć na fig. 2. Pole 3 przyrządów jest rozdzielone półkami 5 (fig. 1) na trzy rozmieszczone pionowo jedna nad drugą komory 6 (fig. 2) mieszczące po jednym wyłączniku 7. Najwyższą z komór 6 przedstawiono bez takiego wyłącznika.
Rozmieszczone jedna nad drugą komory 6 nie rozpościerają się w znany sposób na całej wysokości regału montażowego 2, lecz są zwymiarowane tak, że poniżej dolnej komory 6 pozostaje miejsce na ułożenie szyny przewodu ochronnego, a nad najwyższą komorą 6 pozostaje miejsce na układ 8 szyn zbiorczych. Zaznaczony schematycznie linią osiową na fig. 2 układ 8 szyn zbiorczych jest połączony z wyłącznikami 7 poprzez szyny rozdzielcze 10 z końcówkami przyłączeniowymi 11. Szyny
PL 196 532 B1 rozdzielcze 10 są umieszczone na stronie tylnej elektrycznej rozdzielnicy 1 za polem 3 przyrządów. Ogółem istnieją cztery komplety szyn rozdzielczych 10 w układzie równoległym.
Obok pola 3 przyrządów znajduje się wspomniane już pole 4 przyłączy kablowych, które w odróżnieniu od komór 6 pola 3 przyrządów rozciąga się na całej głębokości regału montażowego 2. W polu 4 przy łączy kablowych dla każ dego bieguna każ dego z przewidzianych wyłączników 1 i przynależnego przewodu zerowego zastosowano szynę 12 przyłączy kablowych. Wszystkie istniejące szyny 12 przyłączy kablowych są równoległe do siebie i przebiegają w głąb pola 4 przyłączy kablowych oraz są umieszczone po stronie pola 3 przyrządów. Każda z szyn 12 przyłączy kablowych ma strefy zaciskowe 13, których położenie jest wyznaczone przez otwory mocujące 14. Tak więc stosownie do przewidzianej ilości trzech rozmieszczonych pionowo jeden nad drugim wyłączników 1 pole 4 przyłączy kablowych zawiera trzy umieszczone jeden nad drugim komplety szyn 12 przyłączy kablowych, po cztery szyny na każdy komplet. Spośród nich szyny 12 przyłączy kablowych przyporządkowane przewodom fazowym są umieszczone z takim przechyleniem, że ich strefy zaciskowe 13 są ustawione pod kątem do pionowej osi przestrzennej pola 4 przyłączy kablowych, natomiast każdorazowo najniższa szyna 12 przyłączy kablowych, przyporządkowana przewodowi zerowemu, zajmuje pozycję, w której strefy zaciskowe są usytuowane pionowo.
Dzięki przedstawionemu rozmieszczeniu istnieje, bez zastosowania specjalnych środków pomocniczych, wymagany odstęp między kablami 9, gdy są one połączone z szynami 12, przyłączy kablowych w strefach zaciskowych 13. Kable 9 zaznaczono na fig. 2 schematycznie linią osiową.
Jak wynika z porównania fig. 1 i fig. 2, szyny 12 przyłączy kablowych są ukształtowane pałąkowo z zagiętymi pod kątem końcami 15. Czołowe końce 15 szyn 12 przyłączy kablowych służą przy tym do podpierania na izolujących listwach wsporczych 16, natomiast usytuowane z tyłu w polu 4 przyłączy kablowych zagięte pod kątem końce 15 są połączone z szynami łączącymi 17, które prowadzą do wyłączników 7. Dzięki temu, że szyny 12 przyłączy kablowych są umieszczone w polu 4 przyłączy kablowych po stronie pola 3 przyrządów, można skonstruować krótkie szyny łączące 17 o małych stratach mocy.
W ukazanym przykł adzie wykonania szyny 12 przyłączy kablowych ich tylnymi, zagię tymi pod kątem końcami 15 są połączone w przewidzianym do tego miejscu z szynami łączącymi 17. W tym samym miejscu połączenia są umieszczone każdorazowo dodatkowe, krótsze szyny 20 przyłączy kablowych, żeby zwiększyć ilość będących do dyspozycji stref zaciskowych 13. Chociaż dodatkowe szyny 20 przyłączy kablowych mają tylko jedną taką strefę zaciskową 13, to odciążają one jednak szyny 12 przyłączy kablowych od pewnej części przewodzonego prądu i dlatego pozwalają odpowiednio zmniejszyć przekrój lub straty mocy. Oczywiście byłoby też możliwe dobranie szyn przyłączy kablowych, które mają strefy zaciskowe 13 w ilości widocznej na fig. 1 i które są połączone mimoosiowo z szynami łączącymi 17. Jednak w ukazanym przykładzie realizacji wykorzystuje się standardowe wykonanie szyn 12 przyłączy kablowych, których przekrój i ilość stref zaciskowych wystarcza w większości zastosowań. Tylko w przypadkach, gdy potrzebne są dodatkowe strefy zaciskowe, wykorzystuje się dodatkowe szyny 20 przyłączy kablowych celem spełnienia tych zwiększonych wymagań.
Jak już wspomniano, wyłącznikom 7 mogą być przyporządkowane przyrządy zewnętrzne, które trzeba umieścić dodatkowo w rozdzielnicy. Jako przykład ukazano na fig. 1 przeznaczony do tego wspornik przyrządowy 21, który jest umieszczony w polu 4 przyłączy kablowych. Potrzebne do tego miejsce uzyskuje się dzięki temu, że szyny 12 przyłączy kablowych są cofnięte względem czołowego otworu dostępowego do pola 4 przyłączy kablowych.
Jak można zauważyć, elektryczna rozdzielnica 1, albo kilka tego rodzaju rozdzielnic połączonych ze sobą są ustawione tuż przy ścianie 22, która jest zaznaczona linią kreskową na fig 1. Przy takim ustawieniu zarówno pole 3 przyrządów jak i pole 4 przyłączy kablowych są łatwo dostępne z miejsca obsł ugi rozdzielnicy.

Claims (7)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Elektryczna rozdzielnica, z rozmieszczonymi pionowo nad sobą w polu przyrządów i łączonymi z układem szyn zbiorczych wyłącznikami oraz z sąsiadującym z boku z dostępnym od strony czołowej polem przyrządów i również dostępnym od strony czołowej polem przyłączy kablowych do połączenia każdego bieguna każdego z wyłączników z wieloma kablami prowadzącymi do odbiorników, znamienna tym, że dla każdego bieguna każdego z wyłączników (7) zawiera przebiegającą
    PL 196 532 B1 w głąb pola (4) przyłączy kablowych szynę (12) przyłączy kablowych ze strefami zaciskowymi (13) dla wielu kabli (9), przy czym szyny (12) przyłączy kablowych są rozmieszczone pionowo jedna nad drugą.
  2. 2. Rozdzielnica według zastrz. 1, znamienna tym, że przynajmniej niektóre z szyn (12) przyłączy kablowych są umieszczone z takim przechyleniem, że ich strefy zaciskowe (13) są ustawione pod kątem do pionowej osi przestrzennej pola (4) przyłączy kablowych.
  3. 3. Rozdzielnica według zastrz. 1 albo 2, znamienna tym, że szyny (12) przyłączy kablowych są ukształtowane pałąkowo z zagiętymi pod kątem końcami (15), przy czym końce (15) służą do podparcia i/lub do zamocowania na szynach łączących (17) lub listwach wsporczych (16).
  4. 4. Rozdzielnica według zastrz. 1 albo 2, znamienna tym, że szyny (12) przyłączy kablowych są umieszczone w polu (4) przyłączy kablowych po stronie pola (3) przyrządów.
  5. 5. Rozdzielnica według zastrz. 1, znamienna tym, że szyny (12) przyłączy kablowych znajdujące się w polu (4) przyłączy kablowych są połączone z szyną łączącą (17) prowadzącą do przyporządkowanego wyłącznika (7), przy czym strefy zaciskowe (13) są położone częściowo z jednej i częściowo z drugiej strony miejsca połączenia.
  6. 6. Rozdzielnica według zastrz. 5, znamienna tym, że miejsce połączenia jest usytuowane na jednym z zagiętych pod kątem końców (15) szyny (12) przyłączy kablowych, przy czym w tym samym miejscu połączenia jest zamocowana dodatkowa, zwrócona w przeciwną stronę szyna (20) przyłączy kablowych.
  7. 7. Rozdzielnica według zastrz. 1, znamienna tym, że szyny (12) przyłączy kablowych są cofnięte względem otworu dostępowego do pola (4) przyłączy kablowych, przy czym między szynami (12) przyłączy kablowych i tym otworem dostępowym jest umieszczony przynajmniej jeden wspornik przyrządowy (21) przeznaczony do alternatywnego umieszczenia przyrządów łączeniowych, przyrządów sterujących albo wskaźnikowych.
PL358126A 2000-04-26 2001-03-27 Elektryczna rozdzielnica PL196532B1 (pl)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE10021275A DE10021275A1 (de) 2000-04-26 2000-04-26 Schaltfeld für Leistungsschalter mit einem Geräteraum und einem Kabelanschlussraum
PCT/DE2001/001210 WO2001082433A1 (de) 2000-04-26 2001-03-27 Schaltfeld für leistunsschalter mit einem geräteraum und einem kabelanschlussraum

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL358126A1 PL358126A1 (pl) 2004-08-09
PL196532B1 true PL196532B1 (pl) 2008-01-31

Family

ID=7640485

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL358126A PL196532B1 (pl) 2000-04-26 2001-03-27 Elektryczna rozdzielnica

Country Status (8)

Country Link
EP (1) EP1277259B1 (pl)
CN (1) CN1227794C (pl)
AT (1) ATE424053T1 (pl)
AU (1) AU2001273822A1 (pl)
DE (3) DE10021275A1 (pl)
PL (1) PL196532B1 (pl)
RU (1) RU2258290C2 (pl)
WO (1) WO2001082433A1 (pl)

Families Citing this family (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE102004054173B4 (de) * 2004-11-10 2014-08-14 Abb Ag Niederspannungsschaltschrank
DE102008049435A1 (de) * 2008-09-25 2010-04-01 Siemens Aktiengesellschaft Sammelschienenanordnung mit einem ersten und zweiten Teilleiter
DE102010027343A1 (de) * 2010-07-15 2012-01-19 Hager Electro Gmbh & Co. Kg Verteilervorrichtung

Family Cites Families (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DK463487A (da) * 1987-09-04 1989-03-05 Loegstrup Steel Kvistgaard A S Stroemtilkoblingsorgan til store stroemstyrker, isaer til brug i pladekapslede elektriske anlaeg.
FR2716304B1 (fr) * 1994-02-17 1996-04-26 Merlin Gerin Dispositif d'installation électrique à platine support équipé d'une bride de raccordement.

Also Published As

Publication number Publication date
AU2001273822A1 (en) 2001-11-07
ATE424053T1 (de) 2009-03-15
RU2258290C2 (ru) 2005-08-10
RU2002131642A (ru) 2004-03-10
CN1426618A (zh) 2003-06-25
EP1277259B1 (de) 2009-02-25
CN1227794C (zh) 2005-11-16
PL358126A1 (pl) 2004-08-09
DE10191601D2 (de) 2003-03-27
DE50114728D1 (de) 2009-04-09
DE10021275A1 (de) 2001-10-31
WO2001082433A1 (de) 2001-11-01
EP1277259A1 (de) 2003-01-22

Similar Documents

Publication Publication Date Title
EP1964222B1 (en) Power distribution system with individually isolatable functional zones
EP0144753B1 (en) Enclosed switchgear
US8248760B2 (en) Switch arrangement for an electrical switchgear
RU2420845C2 (ru) Распределительное устройство для электрического оборудования
JP5484638B2 (ja) ガス絶縁開閉装置
US3562593A (en) Metal-enclosed switchgear with vertically disposed conductors
US20130056341A1 (en) Terminal for an electrical switchgear
JP4046688B2 (ja) 電源分配器及びコントロールセンタ
CN109494570B (zh) 低压配电板
EP2405546B1 (en) Electrical switchgear
PL196532B1 (pl) Elektryczna rozdzielnica
CN108233188B (zh) 低压配电设备
US4277664A (en) Circuit breaker structure
KR102435410B1 (ko) 배전반
KR100548174B1 (ko) 컨트롤 센터
US4133994A (en) Cell of low-voltage feed and distribution cellular switchboard
RU2251771C1 (ru) Устройство подключения для камеры распределительного устройства с выдвижными приборными блоками
HUE033249T2 (hu) Áramelosztó rendszer egyenként izolálható mûködési zónákkal
KR100729191B1 (ko) 선박의 발전기용 배전반
JPWO2003036772A1 (ja) コントロールセンタ
JP2007037246A (ja) 配電盤
JP2004056929A (ja) 中央部にガタースペースを有する分電盤
JP2874502B2 (ja) 配電盤
JP2001352617A (ja) 船舶の発電機用配電盤
JP4435318B2 (ja) ガス絶縁開閉装置

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20100327