PL195940B1 - Urządzenie do wyrobu serów - Google Patents

Urządzenie do wyrobu serów

Info

Publication number
PL195940B1
PL195940B1 PL00351113A PL35111300A PL195940B1 PL 195940 B1 PL195940 B1 PL 195940B1 PL 00351113 A PL00351113 A PL 00351113A PL 35111300 A PL35111300 A PL 35111300A PL 195940 B1 PL195940 B1 PL 195940B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
molds
cheese
chamber
mold
section
Prior art date
Application number
PL00351113A
Other languages
English (en)
Other versions
PL351113A1 (en
Inventor
Bernard Derode
Original Assignee
Bernard Derode
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Bernard Derode filed Critical Bernard Derode
Publication of PL351113A1 publication Critical patent/PL351113A1/xx
Publication of PL195940B1 publication Critical patent/PL195940B1/pl

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A01AGRICULTURE; FORESTRY; ANIMAL HUSBANDRY; HUNTING; TRAPPING; FISHING
    • A01JMANUFACTURE OF DAIRY PRODUCTS
    • A01J25/00Cheese-making
    • A01J25/12Forming the cheese
    • A01J25/13Moulds therefor

Landscapes

  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Animal Husbandry (AREA)
  • Environmental Sciences (AREA)
  • Dairy Products (AREA)

Abstract

1. Urzadzenie do wyrobu serów, zwlaszcza serów miekkich i niedojrzalych, obejmujace co najmniej jeden zestaw perforowanych form i co najmniej drugi zestaw perforowanych form umieszczonych w komorze, znamienne tym, ze pierwszy zestaw (1) i drugi zestaw (2) form sa tak zaprojektowane, ze moga byc wkladane jeden do drugiego, gdzie górna czesc pierw- szego zestawu (1) dochodzi do dolnej czesci drugiego zestawu (2), oraz ze kazdy z zesta- wów jest w kontakcie z co najmniej jedna usu- walna krata koncowa (1a, 2a), przy czym komo- ra (3) jest wyposazona w ramie (5) do obraca- nia komora oraz w scianke (6) tworzaca usu- walne dno, a takze w kurek (4) do odplywu serwatki. PL PL PL

Description

Opis wynalazku
Przedmiotem wynalazku jest urządzenie do wyrobu serów, zwłaszcza serów miękkich i niedojrzałych.
Produkcja serów przez długi czas była wykonywana sposobami rzemieślniczymi i stosunkowo późno została uprzemysłowiona. Metody przemysłowe, w tym przypadku, dotyczą produkcji serów na wielką skalę. W przypadku produkcji na małą lub średnią skalę, stosowane metody pozostają względnie rustykalne. Pewne nakazy, w szczególności wynikające z ustaleń przyjętych przez Unię Europejską, wymuszają pewną normalizację, zwłaszcza po to, aby lepiej kontrolować ich skład, a w szczególności ich stan sanitarny.
Zaproponowano już pewne urządzenia pozwalające zracjonalizować, znormalizować oraz zoptymalizować różne etapy produkcji serów miękkich i niedojrzałych, które mogą być zastosowane przy produkcji na małą i średnią skalę.
We francuskim opisie patentowym FR 2 533 411 na rzecz Zgłaszającego opisano urządzenie do wytwarzania serów. Urządzenie opisane w tym dokumencie przedstawia urządzenie do wyrobu serów miękkich i niedojrzałych zawierające co najmniej jeden zestaw perforowanych form umieszczonych w komorze wyposażonej w środki umożliwiające odpływ serwatki. Urządzenie jest także wyposażone w środki do rozprowadzania w perforowanych formach mieszanki mleka, podpuszczki oraz enzymu. Taki typ urządzenia zapewnia głównie korzyść taką, że pozwala na normalizację wyrobu serów miękkich i niedojrzałych w znakomitych warunkach higienicznych. Takie urządzenie może też być wykonane jako jednostka przenośna, łatwa w transporcie, dzięki czemu jest też łatwa w użyciu, w szczególności w krajach o tradycyjnym rolnictwie.
Należy zaznaczyć, iż jest pożądanym, aby móc produkować maksymalnie dużą liczbę serów określonego rodzaju. W opisanym powyżej urządzeniu formy są oddzielone od siebie stosunkowo dużymi odstępami, żeby umożliwić kształtowanie się gęstwy serowej po wyjęciu na kratę. Dla takiego urządzenia współczynnik: zajęta przestrzeń / ilość gęstwy serowej, osiąga niedużą wielkość.
Głównym celem opisanego wynalazku było udoskonalenie tego typu urządzenia pozwalającego na zwiększenie ilości otrzymanej gęstwy serowej w danej objętości. Innym celem było umożliwienie produkcji urządzenia łatwego w użyciu oraz, w danym przypadku, mogącego pracować bez elektryczności. Jeszcze innym celem było urządzenie, które można wyprodukować niewielkim kosztem. Także innym celem była popularyzacja takiego urządzenia, które może być łatwo wykonane w formie jednostki przenośnej, łatwej w transporcie. Cele te osiągnięto dzięki wynalazkowi obejmującemu urządzenie do wyrobu serów miękkich i niedojrzałych.
Urządzenie według wynalazku, posiadające co najmniej jeden pierwszy zestaw perforowanych form oraz co najmniej jeden drugi zestaw perforowanych form, umieszczonych w komorze, charakteryzuje się tym, że powyższe zestawy form są tak zaprojektowane, że mogą być wkładane jeden do drugiego, gdzie górna część pierwszego zestawu dochodzi do dolnej części drugiego zestawu, oraz że każdy z zestawów jest w kontakcie z co najmniej jedną usuwalną kratą końcową. Komora urządzenia wyposażona jest w ramię do obracania komorą oraz w ściankę tworzącą usuwalne dno, a także w kurek do odpływu serwatki.
Należy zaznaczyć że w niniejszym zgłoszeniu termin zestaw form jest rozumiany jako pewna ilość form strukturalnie powiązanych ze sobą. Niniejszy wynalazek obejmuje nowe urządzenie dające możliwość wykorzystania do tej pory nieużywanej przestrzeni pomiędzy formami poprzez wkładanie tam form. Pozwala to na zwiększenie wydajności opisanych powyżej istniejących urządzeń.
Według korzystnego wykonania wynalazku, wymienione pierwszy i drugi zestawy form są montowane w wymienionej komorze ślizgowo, przez wsuwanie jednych do drugich, co ułatwia wyjmowanie ich z komory. Aby zająć jak największą objętość komory, formy z pierwszego zestawu mają przekrój poprzeczny odpowiadający formom drugiego zestawu. Te przekroje mogą mieć różne kształty. Tak więc, można im nadać kształt kwadratowy lub prostokątny. Według innego wariantu, można użyć form o przekroju poprzecznym sześciokątnym. Według jeszcze innego wariantu, można użyć pierwszego zestawu form o przekroju poprzecznym kwadratowym lub prostokątnym, a drugiego -o przekroju poprzecznym ośmiokątnym. W ogólności, można użyć zestawu (zestawów) o dowolnym przekroju, tak aby perforowane formy zajmowały maksymalną objętość wymienionej komory.
Można zaproponować różne sposoby wykonania zestawów form używanych w tym wynalazku. Jednakże, korzystne jest wykonanie zestawów form poprzez połączenie płyt o kształcie wzajemnie komplementarnym, czyli uzupełniającym się, wykonanych z tworzywa sztucznego formowanego
PL 195 940 B1 termiczne, tworzących połówki form. Te połówki form, w danym przypadku, mogą być przytwierdzone w urządzeniu do zaczepów zrobionych na kratach odsączających lub na ścianach komory. Takie płyty mogą być łatwo umyte, zarówno bez wyjmowania jak i po wyjęciu z komory. W przypadku mycia wewnątrz, formy wykonane przez połączenie wymienionych komplementarnych płyt będą miały szczeliny ułatwiające cyrkulację płynów podczas mycia.
Wynalazek obejmuje również układ do wydzielania gęstwy serowej, w danym przypadku mogący być ewentualnie użyty wraz z urządzeniem według wynalazku. Układ ten składa się z poziomej podpory, do której przytwierdzone są prostopadle pionowe pręty, wyposażone w elementy drutowe w kształcie gwiazdy. Pozioma podpora wyposażona jest w urządzenie pomocnicze do obracania wymienionymi prętami. Obrót prętów umożliwia zsiadanie się mleka znajdującego się w formach.
Przedmiot wynalazku zostanie bliżej objaśniony na podstawie przykładów wykonania przedstawionych na rysunku, na którym fig. 1 do fig. 6 przedstawiają schematycznie rzut przekroju poprzecznego dla pierwszego sposobu wykonania urządzenia do wyrobu serów, pokazany dla różnych etapów pracy, fig. 7 do fig. 9 przedstawiają przykłady przekrojów form, które mogą być użyte według uznania, fig. 10 przedstawia schematycznie rzut przekroju poprzecznego dla drugiego sposobu wykonania urządzenia do wyrobu serów, na fig. 11 do fig. 17 przedstawiono schematycznie przekroje poprzeczne dla trzeciego sposobu wykonania urządzenia do wyrobu serów, pokazane dla różnych etapów pracy, na fig. 18 do fig. 20 przedstawiono zestawy form dla jeszcze innego sposobu wykonania urządzenia.
W nawiązaniu do rysunku na fig. 1, urządzenie do wyrobu serów według wynalazku składa się z komory 3 we wnętrzu której są rozmieszczone: pierwszy zestaw 1form 11a, 11b, 11c i drugi zestaw 2 form 20a, 20b, 20c. Należy tutaj zaznaczyć, że na fig. 1 do fig. 6 zostały przedstawione tylko formy z pierwszego szeregu z zestawów form, ale te zestawy form mogą składać się z kilku szeregów form. Wszystkie formy z pierwszego zestawu 1 i formy z drugiego zestawu 2 są perforowane na ich powierzchni, aby umożliwić przepływ płynów mlecznych używanych przy wyrobie serów.
Formy z pierwszego zestawu 1 są, dla ustawienia urządzenia pokazanego na fig. 1, otwarte w części dolnej, podczas gdy formy z zestawu 2 są otwarte w części górnej 2. Jak pokazano na fig. 1, zestaw 1 form 11a, 11b, 11c jest zamontowany tak, że jest wsunięty do wnętrza zestawu 2 form 20a, 20b, 20c. Zestaw 1 form 11a, 11b, 11c jest przewidziany do współpracy z kratą (która będzie pokazana w następnych figurach rysunku). Tak samo zestaw form 2 jest także przewidziany do współpracy z inną kratą (która też będzie pokazana w następnych figurach rysunku). Należy również zaważyć, że komora 3 jest wyposażona w urządzenie do wypływu serwatki w postaci prostego kranu 4 oraz w ściankę tworzącą dno 6. Urządzenie może także być wyposażone w środki automatyczne do rozprowadzania mieszanki mleka, podpuszczki oraz enzymów, używanych do wyrobu serów.
Poniżej przedstawiono opis prowadzenia procesu w tym urządzeniu, w nawiązaniu do rysunku fig. 1do fig. 6.
Podczas pierwszej fazy procesu, komora 3 jest wypełniona mieszanką mleka, podpuszczki i enzymów. Ta mieszanka jest zaznaczona liniami kreskowanymi na rysunku, fig. 1 i fig. 2. Ta mieszanka jest pozostawiona w komorze, aż do uformowania się gęstwy serowej 12, jak można zobaczyć na rysunku fig. 2. Z powodu niższej gęstości od serwatki gęstwa serowa wypływa na powierzchnię. Serwatka zostaje następnie odprowadzona przez kran 4, specjalnie zamontowany do tego celu. Gęstwa serowa osiada na dnie komory 3. Następnie odzyskuje się gęstwę serową znajdującą się w formach 20a, 20b, 20c zestawu 2.Po tym zostaje uruchomione ramię 5 umożliwiające obrócenie komory wokół osi, co zaznaczono okrężną strzałką 13 pokazaną na rysunku fig. 3. Równocześnie dno 6, które znajduje się w tej chwili u góry, zostaje odłączone od reszty komory. Potem zasuwa się zespół złożony z zestawu form 2 oraz kraty 2a, jak pokazano na rysunku fig. 4. Następnie obniża się kratę 2a, tak aby wyjąć znajdującą się na niej gęstwę serową 12. Następnie wyjmuje się gęstwę serową znajdującą się w zestawie 1 form 11a, 11b, 11c poprzez obrócenie komory 3, przy użyciu ramienia 5, jak pokazano na rysunku fig. 6. Wtedy wyjmuje się gęstwę serową 12 znajdującą się na kracie 1a.
Takie urządzenie pozwala więc na optymalne wykorzystanie objętości komory 3 i zwiększenie ilości serów mogących być wytworzonych ze znajdującej się w niej mieszanki mleka, podpuszczki i enzymów. Widać, że dzięki wynalazkowi cała objętość może być wypełniona formami 11a, 11b, 11c, 20a, 20b, 20c z obu zestawów form.
W tym miejscu należy zaznaczyć, że dla takiego sposobu wykonania, formy te mają przekrój poprzeczny kwadratowy, jak pokazano na rysunku fig. 7. Jednakże, należy zauważyć, że dla innych sposobów wykonania, formy mogą mieć również inne przekroje, tak aby zajmowały one całą, lub przynajmniej jak największą objętość wewnątrz komory. Tytułem przykładu, można wskazać formy
PL 195 940 B1 o przekroju poprzecznym sześciokątnym, jak zaznaczono na rysunku fig. 8. Można też również użyć zestawu form o przekroju ośmiokątnym, lub innego zestawu o przekroju kwadratowym, jak pokazano na rysunku fig. 9. Należy zauważyć, że można też użyć elementów otwartych, przymocowanych lub nie do komory w celu wykorzystania objętości „martwych”, nie wypełnionych formami.
W nawiązaniu do rysunku fig. 10, jest tam pokazany inny sposób wykonania wynalazku. W opisie tego sposobu wykonania, elementy funkcjonalnie odpowiadające opisanym powyżej zostały oznaczone w ten sam sposób. Według tego sposobu wykonania, urządzenie będące przedmiotem wynalazku składa się z komory 3, wewnątrz której znajdują się: pierwszy zestaw form 11a, 11b i 11c (połączone ze sobą) oraz drugi zestaw form 20a, 20b i 20c (połączone ze sobą), który jest wsunięty do pierwszego zestawu form tak, aby zająć całą objętość komory 3. Po ścięciu się mleka, serwatka jest odprowadzana przez kurek 4 (można też odprowadzić serwatkę poprzez obrócenie komory 3). Ten sposób wykonania jest bardzo prosty w użyciu i w transporcie.
Według sposobu wykonania przedstawionego na rysunku fig. 11 do fig. 17, urządzenie składa się z komory 3, wewnątrz której są rozmieszczone dwa zestawy form perforowanych 11a, 11b, 11c i 20a, 20b, 20c, których wysokość jest równa połowie wysokości komory. Ten sposób wykonania umożliwia wytwarzanie mniejszych serów z mniejszej ilości mleka. Formy z pierwszego zestawu form 11a, 11b, 11c są otwarte na zakończeniach górnym i dolnym, podczas gdy formy 20a, 20b, 20c z drugiego zestawu form są otwarte z góry i tworzą perforowane dno. Pierwszy zestaw form 11a, 11b, 11c jest włożony w pozycji naprzemiennej do drugiego zestawu form 20a, 20b, 20c. Te dwa zestawy form są przeznaczone do współpracy z dwoma kratami odsączającymi dla pierwszego zestawu oraz jedną kratą dla drugiego zestawu.
Sposób stosowania urządzenia według wynalazku jest następujący: Podczas pierwszej fazy, komora 3 jest wypełniana do połowy mieszanką mleka, podpuszczki i enzymów. Jest ona zaznaczona liniami kreskowanymi na rysunku fig. 11. Ta mieszanka pozostaje w komorze 3 aż do wytworzenia się gęstwy serowej 2, która unosi się na powierzchni serwatki, jak pokazano na rysunku fig. 12. Serwatka jest następnie odprowadzana przez kurek 4do odpływu. Gęstwa serowa pozostaje więc na dnie komory 3. Drugi zestaw form 20a, 20b, 20c zostaje następnie podniesiony i umieszczony za pomocą odpowiednich urządzeń (nie przedstawionych) na górze komory 3. Pośrednia krata osączająca 2b zostaje umieszczona w połowie wysokości komory 3. Ta krata osączająca 2b ma otwory o rozmiarach odpowiadających przekrojowi form 20a, 20b, 20c w taki sposób, aby leżała tylko na formach 11a, 11b, 11c. Druga krata osączająca 2a jest umieszczona na szczycie komory. Te etapy są pokazane na rysunku fig. 13. W czasie osączania uruchamia się ramię 5 do obrotu, a usuwalne dno jest zastąpione przez kratę osączającą, jak zaznaczono na rysunku fig. 14. Następnie odzyskuje się gęstwę serową znajdującą się w zestawie form 11a, 11b, 11c poprzez obrócenie komory 3 w taki sposób, aby gęstwa znalazła się w części dolnej, po czym rozłącza się kratę osączającą 9. Te etapy są pokazane na rysunkach fig. 15 i fig. 16. W ten sam sposób postępuje się, aby odzyskać gęstwę serową znajdującą się w zestawie form 20a, 20b, 20c, po obróceniu komory 3jak pokazano na rysunku fig. 17.
W nawiązaniu do rysunku fig 18, przedstawione są tam w widoku z góry zestawy form dla jeszcze innego sposobu wykonania wynalazku. Formy z pierwszego zestawu 1 form mają przekrój okrągły, a formy z drugiego zestawu form 2 mają przekrój wzajemnie komplementarny, czyli w kształcie dopełniającym do przekroju okrągłego. Te zestawy form są utworzone przez połączenie tych komplementarnych płyt wykonanych z tworzywa plastycznego kształtowanego termicznie, odpowiednio 111a i 111b dla pierwszego zestawu form oraz 222a i 222b dla drugiego zestawu form. Proces termicznego kształtowania pozwala na znaczne obniżenie kosztów produkcji form. Jak można zobaczyć na rysunku fig. 19, który przedstawia widok z przodu płyty 111a, przewidziane są odstępy pomiędzy formami aby ułatwić ich mycie. Jak pokazano na rysunku fig. 20, który przedstawia widok płyty 222a z przodu, płyty mogą być przytwierdzone do krat osączających, przy użyciu środków do mocowania 113.
W końcu, jak pokazano na rysunku fig. 21 mieszanka serowa może być doprowadzona do zsiądnięcia się dzięki układowi 30 elementów i urządzeń do wydzielania gęstwy serowej, wykonanemu przez Zgłaszającego specjalnie do stosowania razem z urządzeniem do produkcji serów według wynalazku. Układ ten utworzony jest z poziomego zamocowania 31, gdzie prostopadle do niego są przytwierdzone pionowe pręty 32, wyposażone w drutowe elementy w kształcie gwiazdy 33, a także w urządzenie pomocnicze 34 do obracania wymienionymi elementami drutowymi 32. Urządzenie do obracania może być ręczne lub maszynowe. Zsiadanie się mleka uzyskuje się przez obrót elementów drutowych w kształcie gwiazdy 33.
PL 195 940 B1
Opisane tu sposoby realizacji wynalazku nie mają na celu ograniczenia jego zastosowania. W konsekwencji mogą więc być wniesione różne modyfikacje w ramach tego wynalazku. W szczególności, można używać więcej niż dwa zestawy form.

Claims (8)

1. Urządzenie do wyrobu serów, zwłaszcza serów miękkich i niedojrzałych, obejmujące co najmniej jeden zestaw perforowanych form i co najmniej drugi zestaw perforowanych form umieszczonych w komorze, znamienne tym, że pierwszy zestaw (1) i drugi zestaw (2) form są tak zaprojektowane, że mogą być wkładane jeden do drugiego, gdzie górna część pierwszego zestawu (1) dochodzi do dolnej części drugiego zestawu (2), oraz że każdy z zestawów jest w kontakcie z co najmniej jedną usuwalną kratą końcową (1a, 2a), przy czym komora (3) jest wyposażona w ramię (5) do obracania komorą oraz w ściankę (6) tworzącą usuwalne dno, a także w kurek (4) do odpływu serwatki.
2. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że zestawy (1, 2) perforowanych form są zamontowane w komorze (3) ślizgowo.
3. Urządzenie według zastrz. 1albo 2, znamienne tym, że formy (11a, 11b, 11c, 20a, 20b, 20c) mają przekrój poprzeczny kwadratowy lub prostokątny.
4. Urządzenie według zastrz. 3, znamienne tym, że wymienione formy mają przekrój poprzeczny sześciokątny.
5. Urządzenie według zastrz. 1albo 2, znamienne tym, że formy (11a, 11b, 11c) z pierwszego zestawu (1) mają przekrój poprzeczny kwadratowy lub prostokątny, zaś formy (20a, 20b, 20c) z drugiego zestawu (2) mają przekrój poprzeczny sześciokątny.
6. Urządzenie według zastrz. 1albo 2, znamienne tym, że zestawy (1, 2) form składają się z zespołu płyt (111, 111b, 222a, 222b) o kształcie wzajemnie komplementarnym, wykonanych z tworzywa sztucznego kształtowanego termicznie, tworzących połówki form.
7. Urządzenie według zastrz. 6, znamienne tym, że zestawy (1, 2) form utworzone przez zespół komplementarnych płyt (111a, 111b, 222a, 222b) mają szczeliny (112) ułatwiające cyrkulację płynów podczas mycia.
8. Urządzenie według zastrz. 1albo 2, znamienne tym, że dodatkowo zawiera układ (30) do wydzielania gęstwy serowej, składający się z poziomej podpory (31), do której przyłączone są prostopadle pionowe pręty (32), wyposażone w elementy drutowe w kształcie gwiazdy (33) oraz w urządzenie pomocnicze (34) do obracania prętów (32).
PL00351113A 1999-04-06 2000-04-06 Urządzenie do wyrobu serów PL195940B1 (pl)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
FR9904425A FR2791866B1 (fr) 1999-04-06 1999-04-06 Dispositif pour le moulage de fromages et procede de fabrication correspondant
PCT/FR2000/000877 WO2000059294A1 (fr) 1999-04-06 2000-04-06 Dispositif pour la fabrication de fromages et procede de fabrication correspondant

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL351113A1 PL351113A1 (en) 2003-03-24
PL195940B1 true PL195940B1 (pl) 2007-11-30

Family

ID=9544196

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL00351113A PL195940B1 (pl) 1999-04-06 2000-04-06 Urządzenie do wyrobu serów

Country Status (11)

Country Link
US (1) US7066081B1 (pl)
EP (1) EP1170988B1 (pl)
AT (1) ATE257323T1 (pl)
AU (1) AU3825400A (pl)
DE (1) DE60007622T2 (pl)
DK (1) DK1170988T3 (pl)
ES (1) ES2214261T3 (pl)
FR (1) FR2791866B1 (pl)
PL (1) PL195940B1 (pl)
PT (1) PT1170988E (pl)
WO (1) WO2000059294A1 (pl)

Families Citing this family (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE102010035522A1 (de) 2010-08-25 2012-03-01 Hochland Se Vorrichtung zur Herstellung von Schmelzkäseportionen

Family Cites Families (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR1123578A (fr) * 1955-05-09 1956-09-24 Moule à fromage
FR1494977A (fr) * 1966-08-02 1967-09-15 Chariot porte-moules
FR2063234A5 (en) * 1969-09-05 1971-07-09 Waggner Charles Multi-cavity cheese mould
FR2358102A1 (fr) * 1976-07-16 1978-02-10 Rosset Cyrille Appareil a usage domestique pour la fabrication de fromage frais
DE3152605T1 (de) * 1980-12-15 1985-06-27 Pasidan Development I/S, Silkeborg Eine Käsepresse
FR2533411B1 (fr) * 1982-09-29 1990-12-14 Derode Bernard Procede, dispositif et table pour fabriquer les fromages a pate fraiche ou a pate molle

Also Published As

Publication number Publication date
EP1170988A1 (fr) 2002-01-16
PT1170988E (pt) 2004-05-31
ATE257323T1 (de) 2004-01-15
ES2214261T3 (es) 2004-09-16
DE60007622T2 (de) 2004-12-16
FR2791866A1 (fr) 2000-10-13
DE60007622D1 (de) 2004-02-12
EP1170988B1 (fr) 2004-01-07
FR2791866B1 (fr) 2001-07-06
WO2000059294A1 (fr) 2000-10-12
US7066081B1 (en) 2006-06-27
AU3825400A (en) 2000-10-23
DK1170988T3 (da) 2004-05-17
PL351113A1 (en) 2003-03-24

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US3645100A (en) Leaching chamber unit for soil absorption system
US3910174A (en) Pit brining
CN105475019B (zh) 绿植巢
EP1552079B1 (en) Construction element and method for manufacturing it
CA1208069A (en) Method and apparatus for processing cheese
PL195940B1 (pl) Urządzenie do wyrobu serów
US3841210A (en) Cheese processing
US2494637A (en) Cheese manufacture
CN206794298U (zh) 一种可自动清洗种植槽的水培装置
CN115024267B (zh) 一种分隔式水产养殖桶
GB2038161A (en) Apparatus for cheese making
CN213285816U (zh) 一种餐厨垃圾筛分装置
USRE21834E (en) Method fob making cheese
CN207156069U (zh) 一种漏缝板成型模具
CN219879235U (zh) 一种奶油奶酪的凝乳分离槽
WO2004017724A1 (en) Aquacultural container and components thereof
CN216363548U (zh) 一种油豆腐制造用浸泡装置
CN216255248U (zh) 一种腐竹浆水加工处理装置
EP2348821A1 (en) Cheese making apparatus with vertical draining column
FR2197506A1 (en) Grid to hold Camembert type cheeses - during moulding draining and maturing with studs for support when several cheeses are simultaneously inverted
CN217659081U (zh) 一种一体式花盆花架装置
CN210788401U (zh) 一种玫瑰花花瓣清洗装置
CN210495399U (zh) 一种自动化机械格栅除污装置
PL60216Y1 (en) Cheese mould
JP3065552U (ja) 法枠工枠内の緑化用植栽ポット及びその植栽ポットを使用した法枠内の緑化法面

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20140406