PL194317B1 - Sposób i układ do wczesnego rozpoznawania uszkodzeń wirnika w maszynach asynchronicznych - Google Patents

Sposób i układ do wczesnego rozpoznawania uszkodzeń wirnika w maszynach asynchronicznych

Info

Publication number
PL194317B1
PL194317B1 PL333404A PL33340499A PL194317B1 PL 194317 B1 PL194317 B1 PL 194317B1 PL 333404 A PL333404 A PL 333404A PL 33340499 A PL33340499 A PL 33340499A PL 194317 B1 PL194317 B1 PL 194317B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
frequency
spectral
measurement
determined
computer
Prior art date
Application number
PL333404A
Other languages
English (en)
Other versions
PL333404A1 (en
Inventor
Wilhelm Hackmann
Original Assignee
Daimlerchrysler Rail Systems
Daimlerchrysler Rail Systems Gmbh
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Daimlerchrysler Rail Systems, Daimlerchrysler Rail Systems Gmbh filed Critical Daimlerchrysler Rail Systems
Publication of PL333404A1 publication Critical patent/PL333404A1/xx
Publication of PL194317B1 publication Critical patent/PL194317B1/pl

Links

Classifications

    • GPHYSICS
    • G01MEASURING; TESTING
    • G01RMEASURING ELECTRIC VARIABLES; MEASURING MAGNETIC VARIABLES
    • G01R31/00Arrangements for testing electric properties; Arrangements for locating electric faults; Arrangements for electrical testing characterised by what is being tested not provided for elsewhere
    • G01R31/34Testing dynamo-electric machines
    • G01R31/343Testing dynamo-electric machines in operation

Landscapes

  • Physics & Mathematics (AREA)
  • General Physics & Mathematics (AREA)
  • Testing Of Devices, Machine Parts, Or Other Structures Thereof (AREA)
  • Tests Of Circuit Breakers, Generators, And Electric Motors (AREA)
  • Control Of Multiple Motors (AREA)
  • Combined Means For Separation Of Solids (AREA)
  • Electric Propulsion And Braking For Vehicles (AREA)

Abstract

1. Sposób wczesnego rozpoznawania uszkodzen wirnika w maszynach asynchronicznych, z wykorzy- staniem pradu silnika jako sygnalu pomiarowego i zastosowaniem analizy widmowej pradu silnika dla wyznaczenia widmowych skladowych zaklócajacych jako wielkosci znamionujacych uszkodzenie wirnika, przy czym sygnaly pomiarowe przeksztalca sie w dane cyfrowe i analizuje za pomoca komputera, zwlaszcza komputera osobistego, znamienny tym, ze jako sygnaly pomiarowe wykorzystuje sie ……….. 8. Uklad do wczesnego rozpoznawania uszko- dzen wirnika w maszynach asynchronicznych, z wykorzystaniem pradu silnika jako sygnalu pomia- rowego i analiza widmowa pradu silnika dla wyzna- czenia widmowych skladowych zaklócajacych jako wielkosci znamionujacych uszkodzenie wirnika, przy czym sygnaly pomiarowe sa przeksztalcane na dane cyfrowe i analizowane w komputerze, znamienny tym, ze zaopatrzony jest w system zbierania danych pomiarowych (1) z wejsciami dla sygnalów pomiaro- wych pradów silnika (i v(t), i u(t)) i sygnalu predkosci obrotowej (n) silnika i z wyjsciami, …………………… PL PL PL PL PL PL PL

Description

Opis wynalazku
Przedmiotem wynalazku jest sposób i układ do wczesnego rozpoznawania uszkodzeń wirnika w maszynach asynchronicznych.
Maszyny asynchroniczne z wirnikiem klatkowym stosuje się jako napędy o zmiennej prędkości obrotowej w elektrycznych pojazdach szynowych. Klatki wirnika tych maszyn asynchronicznych podczas eksploatacji falownika podlegają różnorodnym obciążeniom, które w przypadku krańcowym mogą prowadzić do uszkodzeń wirnika, to znaczy rys pręta wirnika lub jego pęknięcia. Uszkodzenia te powodują przeciążenie sąsiednich prętów i często przyczyniają się do rozprzestrzenienia uszkodzeń, a w przypadku krańcowym do całkowitego wyłączenia silnika. Z tego względu pożądane jest wczesne rozpoznanie uszkodzonych wirników.
Wiadomo z literatury, że przerwany pręt wirnika prowadzi do zniekształcenia pola szczeliny powietrznej, jak to przedstawiono na przykład w publikacjach: W. Deleroi „Pęknięcie pręta w wirniku klatkowym silnika asynchronicznego”, Archiwum Elektrotechniki 67, 1984; R. Krebs „Anizotropie wirnika w przypadku maszyn asynchronicznych z wirnikiem klatkowym”, Archiwum Elektrotechniki 71, 1988. Zniekształcenie pola szczeliny powietrznej może być opisywane jako przemieszczenie niezakłócanego pola i związanego przestrzennie z wirnikiem pola zakłócenia. W związku z tym szczególnie istotne są współbieżne i przeciwbieżne składowe pola zakłócenia określonej liczby par biegunów.
W opisie patentowym DE 36 00814 C2 przedstawiono elektryczne urządzenie pomiarowe do wykrywania błędów uzwojenia w stojanie maszyn o wirującym polu magnetycznym, za pomocą którego mierzy się zmiany widma pola w szczelinie powietrznej maszyny w stanie zakłóconym i porównuje z widmem pola w eksploatacji bezzakłóceniowej. Urządzenie pomiarowe wymaga umieszczenia cewek pomiarowych w rowkach pakietu blach stojana.
Podobne systemy cewek pomiarowych, które są dopasowane do pól szczeliny powietrznej, występujących w przypadku elektrycznych niesymetrii układu trójfazowego, są przedstawione w opisie patentowym DE 29 21 724 A1.
Ponadto znane jest bezstykowe rozeznanie za pomocą sondy pola magnetycznego w celu wykrywania pęcherzy, rys i przerw w pierścieniach wirnika klatkowego i/lub prętach wirnika, co przedstawiono w opisie ogłoszeniowym DE 28 27 203 i opisie patentowym DE 30 45 195 A1.
Pomiar pochodzących z pola zakłóceń magnetycznych strumieni zakłócających, za pomocą cewki probierczej, wymaga dodatkowych nakładów konstrukcyjnych, a przy tym jest silnie podatny na sprzężenia zakłóceniowe.
Z opisu patentowego EP 0250 799 B1 jest znany sposób kontroli stanu maszyn asynchronicznych, przez określenie parametrów, charakteryzujących stan maszyny asynchronicznej, z kompleksowych impedancji wejściowych, ustalonych w przypadku pracującej maszyny asynchronicznej. Za pomocą tego sposobu zwłaszcza możliwe jest określenie wielkości szczeliny powietrznej poprzez kontrolę głównej indukcyjności, a tym samym stanu uszkodzeń łożyska, zakrzywień wału lub tym podobne.
Ponadto, w opisie patentowym EP 0675 369 A2 jest przedstawiony system diagnozowania dla wirujących maszyn elektrycznych, w którym zaproponowano przetworzenie sygnału pomiarowego na dane cyfrowe i ich ocenę w mikroprocesorze.
Niedogodnością tych wszystkich znanych rozwiązań jest to, że nie zapewniają one w dostatecznym stopniu i w sposób niezawodny, za pomocą prostych środków i w warunkach przestrzennych eksploatacji podczas jazdy, wczesnego rozpoznawania nawet niewielkich uszkodzeń wirnika.
Sposób wczesnego rozpoznawania uszkodzeń wirnika w maszynach asynchronicznych, z wykorzystaniem prądu silnika jako sygnału pomiarowego i zastosowaniem analizy widmowej prądu silnika dla wyznaczenia widmowych składowych zakłócających jako wielkości znamionujących uszkodzenie wirnika, przy czym sygnały pomiarowe przekształca się w dane cyfrowe i analizuje za pomocą komputera, zwłaszcza komputera osobistego, według wynalazku charakteryzuje się tym, że jako sygnały pomiarowe wykorzystuje się dwa prądy silnika, dodatkowo mierzy się prędkość obrotową silnika, z widm częstotliwościowych prądów silnika wyznacza się składowe częstotliwościowe o tej samej kolejności faz, co drganie podstawowe, w tym widmie wyznacza się częstotliwość f1 drgania podstawowego, a za pomocą wyznaczonej prędkości obrotowej wyznacza się poślizg podstawowy s i tym samym częstotliwość fstOr widmowej składowej zakłócenia z wykorzystaniem liczby p par biegunów fali podstawowej niezakłóconego pola w szczelinie powietrznej i rzędu λ, zakłóceń harmonicznych pola, według wzoru:
PL 194 317 B1 stor (1-s)+s ponadto w widmie wyznacza się wartość skuteczną składowej widmowej o częstotliwości podstawowej i wartość skuteczną składowej widmowej zakłócającej o częstotliwości zakłócenia, a wyznaczoną wartość skuteczną składowej widmowej zakłócającej, przy założeniu stałej prędkości obrotowej w czasie pomiaru niezbędnym dla analizy widmowej prądu silnika, protokołuje się jako wielkość charakteryzującą uszkodzenie wirnika.
Korzystnym jest, że w widmie sygnałów pomiarowych prądów silnika wyznacza się widmową składową zakłóceń o częstotliwości zakłóceń, która ma taką samą kolejność faz, co drganie podstawowe i częstotliwość określoną wzorem: fstor = (1-2s)f1, gdzie f1 oznacza częstotliwość podstawową, a s poślizg podstawowy.
Korzystnym jest, że do pomiaru prędkości obrotowej silnika wykorzystuje się impulsy z przyrostowego czujnika silnika, które pobiera się za pomocą systemu zbierania danych pomiarowych i doprowadza się przez przewody do transmisji danych pomiarowych i interfejs do komputera.
Korzystnym jest, że sygnały pomiarowe prądów silnika za pomocą urządzenia filtrującopróbkującego poddaje się filtrowaniu dolnoprzepustowemu z próbkowaniem i jako przekształcone na postać cyfrową transmituje się do komputera.
Korzystnym jest, że impulsy do pomiaru prędkości obrotowej silnika analizuje się w interfejsie czujnika przyrostowego systemu zbierania danych pomiarowych i przekazuje się do komputera jako przebieg czasowy prędkości obrotowej silnika.
Korzystnym jest, że czas pomiaru wynosi przynajmniej 5 sekund.
Korzystnym jest, że w widmie sygnałów pomiarowych prądów silnika wyznacza się składowe symetryczne.
Układ do wczesnego rozpoznawania uszkodzeń wirnika w maszynach asynchronicznych, z wykorzystaniem prądu silnika jako sygnału pomiarowego i analizą widmową prądu silnika dla wyznaczenia widmowych składowych zakłócających jako wielkości znamionujących uszkodzenie wirnika, przy czym sygnały pomiarowe są przekształcane na dane cyfrowe i analizowane w komputerze, według wynalazku charakteryzuje się tym, że zaopatrzony jest w system zbierania danych pomiarowych, z wejściami dla sygnałów pomiarowych prądów silnika i sygnału prędkości obrotowej silnika i z wyjściami, które za pośrednictwem przewodów do transmisji danych pomiarowych połączone są z komputerem do przetwarzania danych pomiarowych, który to komputer ma wyjścia sygnału wartości częstotliwości podstawowej, wartości skutecznej składowej widmowej składnika o częstotliwości podstawowej, częstotliwości składowej zakłócającej, wartości skutecznej widmowej składowej zakłóceń, jak również wyjście połączone z szyną protokołowania. Ponadto, do kontroli wiarygodności urządzenie zaopatrzone jest w sprzężenie zwrotne od komputera do systemu zbierania danych pomiarowych.
Korzystnym jest, że system zbierania danych pomiarowych jest zaopatrzony w urządzenie filtrująco-próbkujące i przetwornik analogowo-cyfrowy dla każdego pomiarowego sygnału prądu silnika, a dla sygnału prędkości obrotowej silnika w zespół wstępnej obróbki sygnału.
Opracowany zgodnie z wynalazkiem sposób wczesnego rozpoznania uszkodzeń wirnika w maszynach asymetrycznych, zapewnia uniknięcie niedogodności stanu techniki, a dzięki prostej konstrukcji urządzeń pomiarowych zapewnia łatwe w manipulacji, niezawodne, nadające się do stosowania.

Claims (9)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Sposób wczesnego rozpoznawania uszkodzeń wirnika w maszynach asynchronicznych, z wykorzystaniem prądu silnika jako sygnału pomiarowego i zastosowaniem analizy widmowej prądu silnika dla wyznaczenia widmowych składowych zakłócających jako wielkości znamionujących uszkodzenie wirnika, przy czym sygnały pomiarowe przekształca się w dane cyfrowe i analizuje za pomocą komputera, zwłaszcza komputera osobistego, znamienny tym, że jako sygnały pomiarowe wykorzystuje się dwa prądy silnika (iv(t), iu(t)), dodatkowo mierzy się prędkość obrotową silnika (n), z widm częstotliwościowych prądów silnika (iv(t), iu(t)) wyznacza się składowe częstotliwościowe o tej samej kolejności faz, co drganie podstawowe, w tym widmie wyznacza się częstotliwość (f1) drgania podsta4
    PL 194 317 B1 wowego, a za pomocą wyznaczonej prędkości obrotowej wyznacza się poślizg podstawowy (s) i tym samym częstotliwość (fstor) widmowej składowej zakłócenia z wykorzystaniem liczby (p) par biegunów fali podstawowej niezakłóconego pola w szczelinie powietrznej i rzędu (λ) zakłóceń harmonicznych pola, według wzoru:
    stor (1-s)+s ponadto w widmie wyznacza się wartość skuteczną (Iph1) składowej widmowej o częstotliwości podstawowej (f1) i wartość skuteczną (Istor) składowej widmowej zakłócającej o częstotliwości (fstor) zakłócenia, a wyznaczoną wartość skuteczną (Istor) składowej widmowej zakłócającej, przy założeniu stałej prędkości obrotowej (n) w czasie pomiaru niezbędnym dla analizy widmowej prądu silnika, protokołuje się jako wielkość charakteryzującą uszkodzenie wirnika.
  2. 2. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że w widmie sygnałów pomiarowych prądów silnika (iv(t), iu(t)) wyznacza się widmową składową zakłóceń o częstotliwości (fstor), która mataką samą kolejność faz, co drganie podstawowe, i częstotliwość zakłócenia, według wzoru: fstor = (1-2s)f1,gdzie f1 oznacza częstotliwość podstawową, a s poślizg podstawowy.
  3. 3. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że do pomiaru prędkości obrotowej (n) silnika wykorzystujesięimpulsyzprzyrostowegoczujnikasilnika,którepobierasięzapomocąsystemuzbieraniadanychpomiarowych(1)i doprowadzasięprzezprzewodydotransmisji (2)danychpomiarowych iinterfejsdokomputera(3).
  4. 4. Sposób według zastrz. 2, znamienny tym, że sygnały pomiarowe prądów silnika (iv(t), iu(t)) za pomocą urządzenia filtrująco-próbkującego (5) poddaje się filtrowaniu dolnoprzepustowemu zpróbkowaniemijakoprzekształconenapostaćcyfrowątransmitujesiędokomputera(3).
  5. 5. Sposób według zastrz. 3, znamienny tym, że impulsy do pomiaru prędkości obrotowej (n) silnikaanalizujesię w interfejsie czujnika przyrostowego systemu zbierania danych pomiarowych (1) i przekazuje się do komputera (3) jako przebieg czasowy prędkości obrotowej (n) silnika.
  6. 6. Sposób według zastrz. 3, znamienny tym,że czas pomiaru wynosi przynajmniej 5 sekund.
  7. 7. Sposób według zastrz. 4, znamienny tym, że w widmie sygnałów pomiarowych prądów silnika (iv(t), iu(t)) wyznacza się składowe symetryczne.
  8. 8. Układ do wczesnego rozpoznawania uszkodzeń wirnika w maszynach asynchronicznych, z wykorzystaniem prądu silnika jako sygnału pomiarowego i analizą widmową prądu silnika dla wyznaczeniawidmowychskładowychzakłócającychjakowielkościznamionującychuszkodzeniewirnika, przyczymsygnałypomiarowesąprzekształcanenadanecyfrowei analizowanewkomputerze,znamienny tym, że zaopatrzonyjest w system zbierania danych pomiarowych (1) z wejściami dla sygnałów pomiarowych prądów silnika (iv(t), iu(t)) i sygnału prędkości obrotowej (n) silnika i z wyjściami, które za pośrednictwem przewodów do transmisji danych pomiarowych (2) połączone są zkomputerem(3)do przetwarzania danych pomiarowych, który to komputer (3) ma wyjścia sygnału wartości częstotliwości podstawowej (f1), wartości skutecznej (Iph1) składowej widmowej składnika o częstotliwości podstawowej (f1), częstotliwości składowej zakłócającej (fstor), wartości skutecznej (Istor) widmowej składowej zakłóceń, jak również wyjście połączone z szyną protokołowania (9), ponadtodokontroliwiarygodności urządzenie zaopatrzone jest w sprzężenie zwrotne (10) od komputera (3) do systemu zbierania danychpomiarowych(1).
  9. 9. Układ według zastrz. 8, znamienny tym, że system zbierania danych pomiarowych (1) jest zaopatrzony w urządzenie filtrująco-próbkujące (5) i przetwornik analogowo-cyfrowy (4) dla każdego pomiarowego sygnału prądu silnika (iv(t), iu(t)),a dla sygnału prędkości obrotowej silnika (n) w zespół wstępnej obróbki sygnału (6).
PL333404A 1998-05-28 1999-05-27 Sposób i układ do wczesnego rozpoznawania uszkodzeń wirnika w maszynach asynchronicznych PL194317B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19823787A DE19823787C2 (de) 1998-05-28 1998-05-28 Verfahren und Anordnung zur Früherkennung von Läuferschäden bei Asynchronmaschinen

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL333404A1 PL333404A1 (en) 1999-12-06
PL194317B1 true PL194317B1 (pl) 2007-05-31

Family

ID=7869137

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL333404A PL194317B1 (pl) 1998-05-28 1999-05-27 Sposób i układ do wczesnego rozpoznawania uszkodzeń wirnika w maszynach asynchronicznych

Country Status (4)

Country Link
EP (1) EP0961130B1 (pl)
AT (1) ATE426818T1 (pl)
DE (2) DE19823787C2 (pl)
PL (1) PL194317B1 (pl)

Families Citing this family (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
WO2006131878A1 (en) * 2005-06-09 2006-12-14 Philips Intellectual Property & Standards Gmbh Sensorless measurement of the rotation frequency of a rotor of an asynchronous machine
DE102008043103A1 (de) * 2008-10-22 2010-04-29 Alstrom Technology Ltd. Vorrichtung und Verfahren zur Überwachung und/oder Analyse von Rotoren von elektrischen Maschinen im Betrieb
US8253365B2 (en) 2009-10-20 2012-08-28 GM Global Technology Operations LLC Methods and systems for performing fault diagnostics for rotors of electric motors
DE102011079398A1 (de) * 2010-12-21 2012-06-21 Siemens Aktiengesellschaft Überwachung und Fehlerdiagnose einer elektrischen Maschine

Family Cites Families (15)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE2827203A1 (de) * 1978-06-21 1980-01-10 Fischbach Lueftungstech Verfahren zur feststellung von lunkerstellen in der kaefigwicklung von asynchronmaschinen
DE3045195C2 (de) * 1978-11-30 1983-01-20 Siemens AG, 1000 Berlin und 8000 München Prüfvorrichtung für Kurzschlußläufer
DE2921724C2 (de) * 1979-05-29 1982-05-19 Schorch GmbH, 4050 Mönchengladbach Verfahren zur meßtechnischen Erfassung und Überwachung von elektrischen Läuferunsymmetrien in Induktionsmaschinen mit Käfigläufern
DD145571A1 (de) * 1979-08-10 1980-12-17 Juergen Reinhardt Verfahren und anordnung zur fehlerermittlung am laeuferkaefig von induktionsmaschinen
DE3600814A1 (de) * 1986-01-14 1987-07-23 Schorch Gmbh Elektrische messeinrichtung
EP0250799B1 (de) * 1986-05-23 1992-03-11 KSB Aktiengesellschaft Verfahren zur Überwachung einer Asynchronmaschine
US4761703A (en) * 1987-08-31 1988-08-02 Electric Power Research Institute, Inc. Rotor fault detector for induction motors
US5049815A (en) * 1990-04-20 1991-09-17 General Electric Company Spectral analysis of induction motor current to detect rotor faults with reduced false alarms
FR2683049B1 (fr) * 1991-10-23 1995-06-23 Laborde Kupfer Repelec Procede de detection de defauts dans une machine electrique tournante.
CN1039260C (zh) * 1993-08-27 1998-07-22 清华大学 鼠笼异步电动机转子断条监测方法及其监测装置
US5485491A (en) * 1994-03-31 1996-01-16 Westinghouse Electric Corporation Online diagnostic system for rotating electrical apparatus
US5523701A (en) * 1994-06-21 1996-06-04 Martin Marietta Energy Systems, Inc. Method and apparatus for monitoring machine performance
US5578937A (en) * 1995-03-31 1996-11-26 Martin Marietta Energy Systems, Inc. Instrument for analysis of electric motors based on slip-poles component
US5739698A (en) * 1996-06-20 1998-04-14 Csi Technology, Inc. Machine fault detection using slot pass frequency flux measurements
EP0816860B1 (en) * 1996-06-28 2003-01-29 Siemens Corporate Research, Inc. Detecting anomalies in electrical equipment operation

Also Published As

Publication number Publication date
DE59914984D1 (de) 2009-05-07
ATE426818T1 (de) 2009-04-15
PL333404A1 (en) 1999-12-06
DE19823787C2 (de) 2003-10-30
EP0961130A1 (de) 1999-12-01
DE19823787A1 (de) 1999-12-09
EP0961130B1 (de) 2009-03-25

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Zamudio-Ramirez et al. Magnetic flux analysis for the condition monitoring of electric machines: A review
de Jesus Romero-Troncoso Multirate signal processing to improve FFT-based analysis for detecting faults in induction motors
Schoen et al. Evaluation and implementation of a system to eliminate arbitrary load effects in current-based monitoring of induction machines
Popa et al. Condition monitoring of wind generators
KR101474187B1 (ko) 소자의 모니터링 방법
Kokko Condition monitoring of squirrel-cage motors by axial magnetic flux measurements
US10088506B2 (en) Method for detecting a fault condition in an electrical machine
Obaid et al. A simplified technique for detecting mechanical faults using stator current in small induction motors
Concari et al. Differential diagnosis based on multivariable monitoring to assess induction machine rotor conditions
Bogiatzidis et al. Detection of backlash phenomena appearing in a single cement kiln drive using the current and the electromagnetic torque signature
US20100277199A1 (en) System For Diagnosing Defects in Electric Motors
Soleimani et al. Broken rotor bar detection in induction motors based on air-gap rotational magnetic field measurement
Climente-Alarcon et al. Diagnosis of induction motors under varying speed operation by principal slot harmonic tracking
JP2005538370A (ja) 電気機械におけるシャフトアセンブリの振動を捕捉する方法および装置
US20040189279A1 (en) Online detection of shorted turns in a generator field winding
Ehya et al. Static and dynamic eccentricity fault diagnosis of large salient pole synchronous generators by means of external magnetic field
Liang et al. Asymmetrical stator and rotor faulty detection using vibration, phase current and transient speed analysis
WO2020144965A1 (ja) 電力変換装置、回転機システム、及び診断方法
CN110118582B (zh) 一种旋转机械设备故障诊断方法及系统
PL194317B1 (pl) Sposób i układ do wczesnego rozpoznawania uszkodzeń wirnika w maszynach asynchronicznych
Kulkarni et al. Simulation of fault diagnosis of induction motor based on spectral analysis of stator current signal using fast fourier transform
Treetrong et al. Bispectrum of stator phase current for fault detection of induction motor
Fatemi et al. Gearbox monitoring by using the stray flux in an induction machine based electromechanical system
Wieser et al. The integration of machine fault detection into an indirect field oriented induction machine drive control scheme-the Vienna Monitoring Method
Yeolekar et al. Outer race bearing fault identification of induction motor based on stator current signature by wavelet transform

Legal Events

Date Code Title Description
RECP Rectifications of patent specification