PL190050B1 - Element dodatkowy do unieruchamiania przyrządu elektrycznego z zaciskaniem bezpośrednim - Google Patents

Element dodatkowy do unieruchamiania przyrządu elektrycznego z zaciskaniem bezpośrednim

Info

Publication number
PL190050B1
PL190050B1 PL97323322A PL32332297A PL190050B1 PL 190050 B1 PL190050 B1 PL 190050B1 PL 97323322 A PL97323322 A PL 97323322A PL 32332297 A PL32332297 A PL 32332297A PL 190050 B1 PL190050 B1 PL 190050B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
element according
tray
rigid
clamping
rigid reinforcement
Prior art date
Application number
PL97323322A
Other languages
English (en)
Other versions
PL323322A1 (en
Inventor
Marc Destruel
Jean-Claude Marcou
Jean Laigle
Original Assignee
Planet Wattohm
Planet Wattohm Sa
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Family has litigation
First worldwide family litigation filed litigation Critical https://patents.darts-ip.com/?family=9498016&utm_source=google_patent&utm_medium=platform_link&utm_campaign=public_patent_search&patent=PL190050(B1) "Global patent litigation dataset” by Darts-ip is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Application filed by Planet Wattohm, Planet Wattohm Sa filed Critical Planet Wattohm
Publication of PL323322A1 publication Critical patent/PL323322A1/xx
Publication of PL190050B1 publication Critical patent/PL190050B1/pl

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H02GENERATION; CONVERSION OR DISTRIBUTION OF ELECTRIC POWER
    • H02GINSTALLATION OF ELECTRIC CABLES OR LINES, OR OF COMBINED OPTICAL AND ELECTRIC CABLES OR LINES
    • H02G3/00Installations of electric cables or lines or protective tubing therefor in or on buildings, equivalent structures or vehicles
    • H02G3/02Details
    • H02G3/08Distribution boxes; Connection or junction boxes
    • H02G3/12Distribution boxes; Connection or junction boxes for flush mounting
    • H02G3/128Distribution boxes; Connection or junction boxes for flush mounting in plinths, channels, raceways or similar

Landscapes

  • Architecture (AREA)
  • Civil Engineering (AREA)
  • Structural Engineering (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mounting Components In General For Electric Apparatus (AREA)
  • Connector Housings Or Holding Contact Members (AREA)
  • Lock And Its Accessories (AREA)
  • Connection Of Plates (AREA)
  • Adornments (AREA)
  • Gripping Jigs, Holding Jigs, And Positioning Jigs (AREA)
  • Connections Arranged To Contact A Plurality Of Conductors (AREA)
  • Push-Button Switches (AREA)
  • Surgical Instruments (AREA)
  • Details Of Connecting Devices For Male And Female Coupling (AREA)
  • Arrangement Of Elements, Cooling, Sealing, Or The Like Of Lighting Devices (AREA)

Abstract

1. Element dodatkowy do unieru- chamiania przyrzadu elektrycznego z zaci- skaniem bezposrednim na korytku do zasi- lania elektrycznego majacym otwór po- dluzny, zaopatrzony w dwa paski zaci- skowe, umozliwiajace zamontowanie ta- kiego przyrzadu przez wspólprace srod- ków zaciskowych, jakie zawiera, z paska- mi zaciskowymi, znamienny tym, ze za- wiera wzmocnienie sztywne (42) do za- montowania obok takiego przyrzadu w korytku (11), w celu uzyskania lokalnej stabilizacji szerokosci otworu podluznego, przy czym to wzmocnienie zawiera srodki zaczepowe (56, 58, 59), uksztaltowane wzdluz obu jej boków równoleglych i wspólpracujace z paskami zaciskowymi. FIG. 5 PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest element dodatkowy do unieruchamiania przyrządu elektrycznego z zaciskaniem bezpośrednim poprawiający jakość zamocowania przyrządu.
Znanych jest wiele przyrządów elektrycznych, takich jak gniazda wtyczkowe, wyłączniki itp., które są rozwiązane tak, aby je zamontować bezpośrednio na korytku do zasilania elektrycznego, w przybliżeniu w taj samej płaszczyźnie jak jego podłużna pokrywka. Przyrządy ta zawierają giętkie stopki, zaopatrzone w zęby, która zahaczają za paski zaciskowe, wyznaczone wzdłuż podłużnych krawędzi otworu korytka. Ten rodzaj mocowania jest bardzo korzystny, pozwalając na łatwy montaż przyrządu, nie wymaga bowiem podpory i/lub specjalnego zestawu narzędzi. JadnakPe korytko, najczęściej z tworzywa sztucznego, wykazuje pewną giętkość. W szczególności obydwie ścianki równoległe, łączące się ze ścianką denną, mogą rozchylać się co moPa powodować uszkodzenie przyrządu.
Z drugiej strony korytko takie jest zamknięte za pomocą podłużnej pokrywki, wpasowującej się także w otwór. Ściślej, odcinki pokrywki przecina się na żądanie w zalaPności od usytuowania, zwłaszcza od miejsca przyrządów wzdłuż korytka. Moża się zdarzyć, że pomiędzy przyrządem a przyległymi krawędziami poprzecznymi pokrywki pozostają szczeliny. Przyrząd jest wtedy źle unieruchomiony wzdłużnie, a zwłaszcza do korytka mogą przenikać ciała obce, ewentualnie metalowa.
Celem wynalazku jast wyeliminowanie wszystkich tych niedogodności.
Element dodatkowy do unieruchamiania przyrządu elektrycznego z zaciskaniem bezpośrednim na korytku do zasilania elektrycznego mającym otwór podłużny, zaopatrzony w dwa paski zaciskowa, umożliwiające zamontowanie takiego przyrządu przez współpracę środków zaciskowych, jakie zawiera, z paskami zaciskowymi, charakteryzuje się według wynalazku tym, że zawiera wzmocnienie sztywne do zamontowania obok takiego przyrządu w korytku, w celu uzyskania lokalnej stabilizacji szerokości otworu podłużnego, przy czym to wzmocnienie zawiera środki zaczepowe, ukształtowane wzdłuż obu jaj boków równoległych i współpracująca paskami zaciskowymi.
Korzystnie, element jast ustawiony pomiędzy dwa paski zaciskowe, wyznaczone przez ramiona podłużne, biegnące odpowiednio wzdłuż wewnętrznych krawędzi odgiętych do tyłu podłużnych ścianek równoległych korytka, utworzonych z obu stron otworu podłużnego, przy czym każde ramię łączy się z końcem odpowiedniej odgiętej do tyłu ścianki za pośrednictwem rozporki podłużnej, w celu utworzenia z jednej strony rowka podłużnego, otwartego ku przodowi, z drugiej zaś strony żebra, wystającego wzdłużnie do wnętrza korytka, a środki zaczepowe wzmocnienia sztywnego zawierają wzdłuż każdego z dwóch boków równoległych wystającą część płaską, tworzącą sztywny hak i wpasowujący się w rowek podłużny, oraz co najmniej jedną stopkę podatną, zaopatrzoną na swobodnym końcu w ząb opierający się na wewnętrznej swobodnej krawędzi żebra.
Korzystnie, element zawiera wzdłuż każdego boku dwie stopki podatne, biegnąca z obu stron haka sztywnego.
Korzystnie, element zawiera blokujące jego przesuw otwory na wkręty, wykonane w sąsiedztwie środków zaczepowych.
Korzystnie, ta wkręty są wkrętami samogwintującymi, a otwory, w których są umieszczane, są usytuowane naprzeciw pasków zaciskowych.
Korzystnie, każdy otwór jest wyznaczony w ściance, przyległej do wystającej części płaskiej, tworzącej sztywny hak, oraz w sąsiedztwie tej części, także odpowiedni wkręt samogwintujący, którą formuje się częściowo swój przepust w sąsiednim ramieniu podłużnym.
Korzystnie, otwory są zaopatrzone w przyjmujące łby wkrętów pogłębiania czołowe na przedniej powierzchni.
190 050
Korzystnie, wzmocnienie sztywne zawiera wzdłuż boku, prostopadłego do boków, które zawierają środki zaczepowe, pas oporowy, wchodzący pod krawędź pokrywki korytka.
Korzystnie, wzmocnienie sztywne zawiera wzdłUż boku, prostopadłego do boków, które zawierają środki zaczepowe, pas cofnięty, wchodzący pod jeden bok przyrządu elektrycznego, zamontowanego w otworze korytka.
Korzystnie, element zawiera prócz tego kołpak, nakrywający przednią powierzchnię wzmocnienia sztywnego.
Korzystnie, kołpak zawiera wytłaczane stopki zaciskowe, wystające z jego powierzchni wewnętrznej i współpracujące z zębami, ukształtowanymi we wzmocnieniu sztywnym.
Korzystnie, kołpak zawiera wytłaczane przewodniki centrujące, wystające z jego powierzchni wewnętrznej i współpracujące ze ściankami wzmocnienia sztywnego, ułatwiając prawidłowe ustawienie kołpaka.
Przedmiot wynalazku w przykładzie wykonania fig. 1 przedstawia korytko do zasilania elektrycznego, w którego otworze osadzony jest dodatkowy element unieruchamiający według wynalazku, w perspektywicznym widoku ogólnym, fig. 2 przedstawia gniazdo wtyczkowe z zaciskaniem bezpośrednim, które może być zamontowane w korytku według fig. 1, obok elementu dodatkowego lub pomiędzy dwoma takimi elementami, w widoku szczegółowym, fig. 3 przedstawia części składowe elementu dodatkowego, w eksplozyjnym widoku perspektywicznym z przodu, fig. 4 przedstawia części składowe elementu dodatkowego, w eksplozyjnym widoku perspektywicznym z tyłu, fig. 5 przedstawia widok, podobny do fig. 1, z wyrwaniem, uwidaczniającym zamocowanie elementu dodatkowego i zamontowanie przyrządu, fig. 6 przedstawia szczegółowy widok w przekroju i w większej skali, pokazujący blokowanie przesuwu wzmocnienia sztywnego.
Na rysunku, a zwłaszcza na fig. 1, uwidocznione jest korytko 11 do zasilania elektrycznego, mające otwór podłużny 12, wyznaczony pomiędzy dwiema ściankami równoległymi 14a, 14b, łączącymi się z prostopadłą do nich ścianką denną 18. Otwór podłużny jest zamknięty pokrywką 19. Zebra i układy wewnętrzne korytka nie stanowią części składowej wynalazku, a zatem nie będą tu opisane bardziej szczegółowo.
Otwór 12 korytka 11 jest okolony dwiema podłużnymi odgiętymi do tyłu ściankami 20a, 20b, równoległymi do siebie, a także równoległymi do dwóch ścianek korytka 11. Każda odgięta do tyłu ścianka łączy się z przednią krawędzią ścianki 14a, 14b za pomocą paska 21a, 21b, prostopadłego do tej ostatniej i biegnącego w przybliżeniu w tej samej płaszczyźnie jak pokrywka 19.
Otwór podłużny 12, wyznaczony powyżej, jest zaopatrzony w dwa paski zaciskowe 22a, 22b, umożliwiające montaż przyrządu elektrycznego 25, takiego jak ten, który jest uwidoczniony na fig. 2. Ściślej, każdy pasek zaciskowy 22a lub 22b zawiera ramię podłużne 27a, 27b, łączące się z wewnętrzną krawędzią, odpowiedniej odgiętej do tyłu ścianki podłużnej. Każde ramię 27a, 27b łączy się z końcem tej odpowiedniej odgiętej do tyłu ścianki za pośrednictwem rozporki podłużnej 29a, 29b. Ta ostatnia wyznacza zatem z wymienionym ramieniem i wymieniona odgiętą do tyłu ścianką z jednej strony otwarty ku przodowi rowek podłużny 30a, 30b, z drugiej zaś strony żebro 31a, 31b, wystające wzdłużnie do wnętrza korytka.
Przyrząd elektryczny 25, przedstawiony na fig. 2, stanowi tu gniazdo wtyczkowe, które ma na dwóch przeciwległych ściankach równoległych 34a, 34b stopki giętkie 35, niosące zęby zaciskowe 36, zdolne do współpracy z wymienionymi paskami zaciskowymi 22a, 22b, a w szczególności do oparcia się o żebra wewnętrzne 31a, 31 b.
Przyrząd 35 jest zwany „z zaciskaniem bezpośrednim w takim stopniu, w jakim wpasowuje się on bez użycia specjalnego elementu mocującego w otwór podłużny w miejscu, wybranym przez instalatora, przy czym ramka przednia 38 gniazda wtyczkowego opiera się o paski zaciskowe 22a, 22b, a zęby opierają się na żebrach wewnętrznych 31a, 31b.
Jak wspomniano powyżej, naturalna giętkość korytka może przyczynić się w przypadku naprężenia do rozchylenia obu ścianek 14a, 14b, tj. do poszerzenia otworu podłużnego 12, niekorzystnego z punktu widzenia dobrego utrzymywania przyrządu elektrycznego 25 w stanie używalności.
190 050
Z tego powodu przewidziany jest w myśl wynalazku element uruchamiający 40, przeznaczony do osadzenia w otworze podłużnym 12 korytka w pobliżu przyrządu elektrycznego 25, w celu zapobieżenia - przynajmniej lokalnie - rozwieraniu otworu podłużnego. Aby uzyskać ten wynik, wystarcza jeden tylko element unieruchamiający 40, umieszczony obok przyrządu, jednak zaleca się umieścić ich dwa z obu stron tego ostatniego, z przyczyn, które ukażą się jasno poniżej.
Każdy element unieruchamiający polega głównie na sztywnym wzmocnieniu 42 w postaci pojedynczej części z tłoczonego tworzywa sztucznego, uzupełnionym przez kołpak 44 również z tłoczonego tworzywa sztucznego. Sztywne wzmocnienie 42 składa się ze ścianki środkowej 46, biegnącej równolegle do płaszczyzny otworu korytka, oraz z kilku wytłoczonych pasków usztywniających 48, 49 z obu stron tej ścianki środkowej. Paski usztywniające biegną na ogół poprzecznie pomiędzy dwoma przeciwległymi bokami równoległymi 50a, 50b wymienionego wzmocnienia, przystosowanymi do współpracy odpowiednio z dwoma paskami zaciskowymi 22a, 22b. Środki zaczepowe 54 są uformowane wzdłuż tych dwóch boków równoległych 50a, 50b i umieszczone z odstępem, w celu współpracy odpowiednio z wymienionymi paskami zaciskowymi.
Ściślej, każdy z tych dwóch boków 50a, 50b zawiera wystającą część płaską 56, tworzącą sztywny hak, wyznaczony wzdłuż wymienionego boku, wydłużony w kierunku podłużnym korytka i uformowany tak, aby wpasowywać się w odpowiedni rowek podłużny 30a, 3 Ob paska zaciskowego.
Prócz tego na każdym z boków wyznaczona jest co najmniej jedna stopka podatna 58, zaopatrzona na jednym swobodnym końcu w ząb 59. Ząb ten jest tak ukształtowany, aby opierać się na wewnętrznej swobodnej krawędzi żebra 3 la, 3lb.
Jak to uwidoczniono, przewidziane są w rzeczywistości dwie tego rodzaju stopki podatne 58, biegnące z obu stron odpowiedniego haka sztywnego.
Każdy bok 50a, 50b jest zaopatrzony prócz tego w otwór 60 na wkręt, wykonany w sąsiedztwie opisanych powyżej środków zaczepowych. Otwór biegnie równolegle do obu stopek podatnych 58 i znajduje się obok wystającej części płaskiej 56, tworzącej sztywny hak. Ciągnie się on w jednakowej odległości od obu stopek podatnych. Wkręty są widoczne na fig. 5. Są to wkręty samogwintujące 64, a otwory, w których są umieszczane, są wykonane tak, aby znajdować się naprzeciw pasków zaciskowych 22a, 22b, by końce wkrętów mogły wejść w te paski zaciskowe, w celu umożliwienia unieruchomienia posuwowego wzmocnienia sztywnego. Sytuacja ta jest uwidoczniona na fig. 6, gdzie zauważa się, że zwoje gwintu wkrętu „wgryzają się” w ramię 27a z tworzywa sztucznego, powodując blokowanie posuwowe wzmocnienia sztywnego 42, a zatem przyrządu elektrycznego 25.
Każdy otwór jest wyznaczony w ściance, przyległej do wymienionej sąsiadującej z nią części płaskiej, tak, iż odpowiedni wkręt samogwintujący formuje częściowo swój przepust w sąsiednim ramieniu podłużnym 27a lub 27b. Na przedniej powierzchni każdy otwór 60 jest zaopatrzony w pogłębienie czołowe 66, pozwalające na przyjęcie odpowiedniego łba wkrętu.
Z powyższego opisu wynika ewidentnie, że zwykłe osadzenie na swoim miejscu sztywnego wzmocnienia 42 w korytku 11 stabilizuje lokalnie szerokość otworu podłużnego.
W konsekwencji sam fakt umieszczenia co najmniej jednego takiego elementu dodatkowego obok przyrządu elektrycznego, jaki jest przedstawiony na fig. 2, powoduje bardzo efektywne wzmocnienie utrzymywania przyrządu w korytku w stanie używalności, przeciwdziałając rozchylaniu się obu ścianek 14a, 14b.
Można jednak umieścić dwa tego rodzaju wzmocnienia sztywne odpowiednio z obu stron przyrządu tak, aby wykorzystać inne zalety, oferowane przez szczególne dodatkowe cechy strukturalne, które zostaną opisane obecnie.
Wzmocnienie sztywne zawiera zatem np. wzdłuż jednego boku, prostopadłego do boków, które zawierają środki zaczepowe, pas oporowy 68, ukształtowany tak, aby wchodzić pod poprzeczną krawędź końca jednego odcinka pokrywki 19 korytka.
Po przeciwnej stronie, lecz stale wzdłuż boku, prostopadłego do boków, które zawierają wymienione środki zaczepowe, cofnięty pas 70 jest ukształtowany tak, aby wchodzić pod jeden bok przyrządu elektrycznego 25, zamontowanego w otworze korytka. Zatem pas
190 050 oporowy i pas cofnięty, obydwa wytłoczone wraz z korpusem wzmocnienia sztywnego, pochłaniają luzy montażowe i zapobiegają wnikaniu obcych ciał do korytka po jego oddaniu do eksploatacji.
Kołpak 44 jest tak uformowany, aby nakrywać przednią powierzchnię wzmocnienia sztywnego. W tym celu zawiera on wytłoczone stopki zaciskowe 74, wystające względem jego powierzchni wewnętrznej i współpracujące z zębami 76, wyznaczonymi w sztywnym wzmocnieniu wzdłuż pasków usztywniających 48. Zawiera on również wytłoczone prowadniki centrujące 78, wystające na jego powierzchni wewnętrznej. Te prowadniki współpracują ze ściankami wzmocnienia sztywnego, równoległymi do wymienionych części płaskich, tworzących sztywne haki. Obecność stopek zaciskowych i prowadników centrujących umożliwia osadzenie kołpaka bez do regulowywania i bez specjalnych narzędzi.
Po założeniu kołpak 44 wyrównuje się liniowo w przybliżeniu w płaszczyźnie pokrywki 19, która zamyka otwór podłużny korytka.
190 050
190 050
FIG 1
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 50 egz. Cena 2,00 zł

Claims (12)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Element dodatkowy do unieruchamiania przyrządu elektrycznego z zaciskaniem bezpośrednim na korytku do zasilania elektrycznego mającym otwór podłużny, zaopatrzony w dwa paski zaciskowe, umożliwiające zamontowanie takiego przyrządu przez współpracę środków zaciskowych, jakie zawiera, z paskami zaciskowymi, znamienny tym, że zawiera wzmocnienie sztywne (42) do zamontowania obok takiego przyrządu w korytku (11), w celu uzyskania lokalnej stabilizacji szerokości otworu podłużnego, przy czym to wzmocnienie zawiera środki zaczepowe (56, 58, 59), ukształtowane wzdłuż obu jej boków równoległych i współpracujące z paskami zaciskowymi.
  2. 2. Element według zastrz. 1, znamienny tym, że jest ustawiony pomiędzy dwa paski zaciskowe, wyznaczone przez ramiona podłużne, biegnące odpowiednio wzdłuż wewnętrznych krawędzi odgiętych do tyłu podłużnych ścianek równoległych korytka (11), utworzonych z obu stron otworu podłużnego, przy czym każde ramię łączy się z końcem odpowiedniej odgiętej do tyłu ścianki za pośrednictwem rozporki podłużnej, w celu utworzenia z jednej strony rowka podłużnego, otwartego ku przodowi, z drugiej zaś strony żebra, wystającego wzdłużnie do wnętrza korytka, a środki zaczepowe wzmocnienia sztywnego (42) zawierają wzdłuż każdego z dwóch boków równoległych wystającą część płaską (56), tworzącą sztywny hak i wpasowujący się w rowek podłużny, oraz co najmniej jedną stopkę podatną (58), zaopatrzoną na swobodnym końcu w ząb (59) opierający się na wewnętrznej swobodnej krawędzi żebra.
  3. 3. Element według zastrz. 2, znamienny tym, że zawiera wzdłuż każdego boku dwie stopki podatne (58), biegnące z obu stron haka sztywnego.
  4. 4. Element według zastrz. 1 albo 2, albo 3, znamienny tym, że zawiera blokującej jego przesuw otwory (60) na wkręty, wykonane w sąsiedztwie środków zaczepowych.
  5. 5. Element według zastrz. 4, znamienny tym, że te wkręty (64) są wkrętami samogwintującymi, a otwory (60), w których są umieszczane, są usytuowane naprzeciw pasków zaciskowych.
  6. 6. Element według zastrz. 2 albo 5, znamienny tym, że każdy otwór (60) jest wyznaczony w ściance, przyległej do wystającej części płaskiej (56), tworzącej sztywny hak, oraz w sąsiedztwie tej części, także odpowiedni wkręt samogwintujący, który formuje częściowo swój przepust w sąsiednim ramieniu podłużnym.
  7. 7. Element według zastrz. 4 albo 5, albo 6 znamienny tym, że otwory są zaopatrzone w przyjmujące łby wkrętów pogłębienia czołowe (66) na przedniej powierzchni.
  8. 8. Element według zastrz. 1 albo 2, albo 3, albo 4, albo 5, albo 6, albo 7, znamienny tym, że wzmocnienie sztywne (42) zawiera wzdłuż boku, prostopadłego do boków, które zawierają środki zaczepowe, pas oporowy (68), wchodzący pod krawędź pokrywki korytka.
  9. 9. Element według zastrz. 1 albo 2, albo 3, albo 4, albo 5, albo 6, albo 7, albo 8 znamienne tym, że wzmocnienie sztywne (42) zawiera wzdłuż boku, prostopadłego do boków, które zawierają środki zaczepowe, pąs cofnięty (70), wchodzący pod jeden bok przyrządu elektrycznego, zamontowanego w otworze korytka (11).
  10. 10. Element według zastrz. 1 albo 2, albo 3, albo 4, albo 5, albo 6, albo 7, albo 8, albo 9, znamienny tym, że zawiera prócz tego kołpak (44), nakrywający przednią powierzchnię wzmocnienia sztywnego (42).
  11. 11. Element według zastrz. 10, znamienny tym, że kołpak (44) zawiera wytłaczane stopki zaciskowe (74), wystające z jego powierzchni wewnętrznej i współpracujące z zębami (76), ukształtowanymi we wzmocnieniu sztywnym (42).
    190 050
  12. 12. El ementwedług zastrz .10 alb o 11, zn amienny tym, że ko łpak (44)zawierawytłaczane przewodniki centrująca, wystająca z jago powierzchni wewnętrznej i współpracująca za ściankami wzmocnienia sztywnego (42), ułatwiając prawidłowa ustawianie kołpaka (44).
PL97323322A 1996-11-26 1997-11-25 Element dodatkowy do unieruchamiania przyrządu elektrycznego z zaciskaniem bezpośrednim PL190050B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
FR9614439A FR2756431B1 (fr) 1996-11-26 1996-11-26 Accessoire d'immobilisation d'appareil electrique a clipsage direct

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL323322A1 PL323322A1 (en) 1998-06-08
PL190050B1 true PL190050B1 (pl) 2005-10-31

Family

ID=9498016

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL97323322A PL190050B1 (pl) 1996-11-26 1997-11-25 Element dodatkowy do unieruchamiania przyrządu elektrycznego z zaciskaniem bezpośrednim

Country Status (6)

Country Link
EP (1) EP0844714B1 (pl)
AT (1) ATE225092T1 (pl)
DE (2) DE69715783T2 (pl)
ES (1) ES2116256T3 (pl)
FR (1) FR2756431B1 (pl)
PL (1) PL190050B1 (pl)

Families Citing this family (16)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR2786940B1 (fr) * 1998-12-04 2001-01-19 Professional General Elect Appareil electrique destine a etre mis en place dans un support
DE29909366U1 (de) * 1999-05-29 2000-10-05 Tehalit Gmbh Gerätekombination für Geräteeinbaukanäle
DE29909946U1 (de) * 1999-06-08 2000-10-19 Tehalit Gmbh Leitungsführungskanal für den frontseitigen Einbau von Elektroinstallationsgeräten
US6186825B1 (en) * 1999-07-07 2001-02-13 Molex Incorporated Connector mounting system for modular wall panels
DE20007272U1 (de) * 2000-04-20 2001-08-30 Tehalit Gmbh Leitungsführungskanal
DE10054662C2 (de) * 2000-11-03 2003-07-17 Spelsberg Guenther Gmbh Co Kg Einbaudose für die werkzeugfreie Montage
FR2833772B1 (fr) 2001-12-14 2004-07-30 Planet Wattohm Sa Accessoire d'immobilisation d'un appareillage electrique a clipsage direct dans un socle de goulotte
ITMI20030085U1 (it) * 2003-02-26 2004-08-27 Res & Dev S R L Ora Comelti S R L Elemento di trattenimento per impedire lo sgancio di utenze elettriche da canaline di contenimento
GB0407641D0 (en) 2004-04-02 2004-05-05 Eastman Kodak Co Display element
DE202004019345U1 (de) 2004-12-15 2006-04-20 Tehalit Gmbh Geräteeinbaurahmen für den frontrastenden Einbau von Elektro-Installationsgeräten
DE202005004012U1 (de) 2005-03-12 2006-07-27 Tehalit Gmbh Vorrichtung zur lösbaren Befestigung von Formteilen an Kabelkanälen
FR2916912B1 (fr) 2007-06-04 2009-08-21 Inovac Soc Par Actions Simplif Accessoire pour goulotte electrique
FR2926408B1 (fr) 2008-01-14 2011-03-04 Inovac Accessoire pour goulotte electrique, ensemble electrique comprenant un appareillage electrique et un tel accessoire et ensemble electrique comprenant une goulotte electrique et un tel accessoire
DE202011005060U1 (de) * 2011-04-08 2013-12-16 Tehalit Gmbh Montagesystem zur Verschiebesicherung und Schnittkaschierung von Oberteilen und Elektroinstallationsgeräten bei Leitungsführungskanälen
EP3046194B1 (de) 2015-01-16 2021-11-24 Tehalit GmbH Kombination aus Elektroinstallationsgerät und Abdeckblende mit Doppelhaken
DK3062405T3 (da) 2015-02-24 2018-11-05 Tehalit Gmbh Stikforbindelse til afdækningsplader, især til afdækningsplader til apparatinstallationskanaler

Family Cites Families (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
GB8907896D0 (en) * 1989-04-07 1989-05-24 Elecktrak International Limite Trunking assembly

Also Published As

Publication number Publication date
DE69715783T2 (de) 2003-05-22
ATE225092T1 (de) 2002-10-15
PL323322A1 (en) 1998-06-08
ES2116256T3 (es) 2003-03-16
FR2756431A1 (fr) 1998-05-29
FR2756431B1 (fr) 1999-02-12
DE69715783D1 (de) 2002-10-31
DE844714T1 (de) 1998-10-22
EP0844714B1 (fr) 2002-09-25
EP0844714A1 (fr) 1998-05-27
ES2116256T1 (es) 1998-07-16

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL190050B1 (pl) Element dodatkowy do unieruchamiania przyrządu elektrycznego z zaciskaniem bezpośrednim
US7628286B2 (en) Electrical outlet box assembly for adjustable positioning with respect to a stud
US4471411A (en) Vehicle body taillamp assembly
US20100288554A1 (en) Universal adjustable support bracket for electrical junction boxes
JP2003276513A (ja) アダプタ・ブラケット
CZ211195A3 (en) Attachment of foot straps of windsurfing boards
US7748797B2 (en) Stackable blow molded cabinet
US6311882B1 (en) Adaptor for mounting a slat over a roof ditch in a vehicle roof
JP3990287B2 (ja) Idc接続モジュール用の取付トレイ
JPH083301Y2 (ja) 机等におけるコンセントボックスの取付装置
SK278192B6 (en) Roof window
GB2200400A (en) Plastics binding strap, bond element, binder
GB2082048A (en) Fastener
PT1320163T (pt) Acessório de imobilização de um dispositivo eléctrico com aperto directo numa base de conduta
DE29909946U1 (de) Leitungsführungskanal für den frontseitigen Einbau von Elektroinstallationsgeräten
DE29823843U1 (de) Wandbefestigtes Installationsgehäuse
CN113331612B (zh) 用于家具组件的安装装置与安装方法
WO1999002909A1 (en) Cable clamp
JPS6018978Y2 (ja) 自動車のドアハ−ネス固定装置
KR200147570Y1 (ko) 전기배선 고정용 클립
KR940002294Y1 (ko) 뷰파인더의 다기능 슈
KR200141915Y1 (ko) 전자 통신장비의 연설 고정구조
GB2199614A (en) Electrical wire holder with clip
KR960002642Y1 (ko) 수납장용 가이드바(Guider Bar) 체결구조
HUT77986A (hu) Egyetemes modulrendszerű vezetősín áramköri lapokhoz

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20131125