PL187477B1 - Urządzenie do wytwarzania elementów zabezpieczających do elektronicznego zabezpieczenia artykułów - Google Patents

Urządzenie do wytwarzania elementów zabezpieczających do elektronicznego zabezpieczenia artykułów

Info

Publication number
PL187477B1
PL187477B1 PL97333635A PL33363597A PL187477B1 PL 187477 B1 PL187477 B1 PL 187477B1 PL 97333635 A PL97333635 A PL 97333635A PL 33363597 A PL33363597 A PL 33363597A PL 187477 B1 PL187477 B1 PL 187477B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
material web
web
sections
conveyor belt
elements
Prior art date
Application number
PL97333635A
Other languages
English (en)
Inventor
Detlef Duschek
Gordon Klassen
Original Assignee
Meto International Gmbh
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Meto International Gmbh filed Critical Meto International Gmbh
Publication of PL187477B1 publication Critical patent/PL187477B1/pl

Links

Classifications

    • GPHYSICS
    • G08SIGNALLING
    • G08BSIGNALLING OR CALLING SYSTEMS; ORDER TELEGRAPHS; ALARM SYSTEMS
    • G08B13/00Burglar, theft or intruder alarms
    • G08B13/22Electrical actuation
    • G08B13/24Electrical actuation by interference with electromagnetic field distribution
    • G08B13/2402Electronic Article Surveillance [EAS], i.e. systems using tags for detecting removal of a tagged item from a secure area, e.g. tags for detecting shoplifting
    • G08B13/2428Tag details
    • G08B13/2437Tag layered structure, processes for making layered tags
    • G08B13/244Tag manufacturing, e.g. continuous manufacturing processes
    • YGENERAL TAGGING OF NEW TECHNOLOGICAL DEVELOPMENTS; GENERAL TAGGING OF CROSS-SECTIONAL TECHNOLOGIES SPANNING OVER SEVERAL SECTIONS OF THE IPC; TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y10TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC
    • Y10TTECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER US CLASSIFICATION
    • Y10T156/00Adhesive bonding and miscellaneous chemical manufacture
    • Y10T156/17Surface bonding means and/or assemblymeans with work feeding or handling means
    • Y10T156/1702For plural parts or plural areas of single part
    • Y10T156/1705Lamina transferred to base from adhered flexible web or sheet type carrier
    • Y10T156/1707Discrete spaced laminae on adhered carrier
    • Y10T156/171Means serially presenting discrete base articles or separate portions of a single article

Landscapes

  • Physics & Mathematics (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Manufacturing & Machinery (AREA)
  • Automation & Control Theory (AREA)
  • Computer Security & Cryptography (AREA)
  • Electromagnetism (AREA)
  • General Physics & Mathematics (AREA)
  • Collation Of Sheets And Webs (AREA)
  • Burglar Alarm Systems (AREA)
  • Controlling Rewinding, Feeding, Winding, Or Abnormalities Of Webs (AREA)
  • Elimination Of Static Electricity (AREA)
  • Making Paper Articles (AREA)
  • Apparatuses And Processes For Manufacturing Resistors (AREA)
  • Die Bonding (AREA)
  • Fuses (AREA)
  • Coupling Device And Connection With Printed Circuit (AREA)
  • Laminated Bodies (AREA)
  • Controlling Sheets Or Webs (AREA)

Abstract

1. Urzadzenie do wytwarzania elementów zabezpieczajacych do elektronicznego zabezpie- czenia artykulów, skladajacych sie z przynajmniej dwóch warstw, zawierajace urzadzenie prowa- dzace dla pierwszego pasma materialu oraz przynajmniej jedno urzadzenie dozujace dla poszcze- gólnych odcinków drugiego pasma materialu, przy czym urzadzenie dozujace jest umieszczone prostopadle do urzadzenia prowadzacego, znamienne tym, ze jest zaopatrzone w urzadzenie przenoszace (13), skladajace sie z przenosnika tasmowego (20) poprowadzonego przez rolki kie- rujace (20a), przebiegajacego prostopadle do kierunku przesuwania (x) pierwszego pasma mate- rialu (1) w sasiedztwie urzadzenia prowadzacego, oraz zródlo prózni i/lub magnes (14), umiesz- czone w ciagu urzadzenia przenoszacego (13) oraz ze jest zaopatrzone w urzadzenie sterujace (19), skonfigurowane do sterowania przenosnika tasmowego (20). PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest urządzenie do wytwarzania elementów zabezpieczających do elektronicznego zabezpieczenia artykułów.
Coraz częściej towary w domach towarowych i składach są zabezpieczane przed kradzieżą. Jedna z możliwości elektronicznego zabezpieczenia przed kradzieżą polega na nanoszeniu na towary elementów taśmowych, a więc podłużnych, magnetycznie miękkich elementów metalowych (np. VITROVAC firmy Yaccumschmelze). Elementy zabezpieczające składają się z przynajmniej dwóch warstw na odpowiednim materiale taśmowym. Te elementy taśmowe wywołują alarm w odpowiednich systemach kontrolnych, które są umieszczone zazwyczaj w obszarze wyjścia zabezpieczonej instalacji.
Warstwy mogą być nanoszone tak, jak to pokazano w amerykańskim opisie patentowym US 4 475 969, gdzie przedstawiono urządzenie prowadzące dla pierwszego pasma materiału oraz urządzenie dozujące (zawierające element złuszczający) dla poszczególnych odcinków drugiego pasma materiału, przy czym urządzenie dozujące jest umieszczone prostopadle do urządzenia prowadzącego.
W ogólnym zarysie elektroniczne zabezpieczanie artykułów można opisać w następujący sposób: system kontroli zawiera urządzenie nadawcze i urządzenie odbiorcze. Urządzenie nadawcze wysyła sygnał zapytania do strefy kontroli. Przez sygnał zapytania element taśmowy zostaje pobudzony do wysłania sygnału odpowiedzi, który jest wykrywany przez urządze187 477 nie odbiorcze i identyfikowany. Wystąpienie sygnału odpowiedzi jest równoznaczne z niedozwolonym przejściem elektronicznie zabezpieczonego artykułu przez strefę zapytywania i powoduje uruchomienie alarmu. Przykład odpowiedniego systemu kontroli jest opisany w opisie EP 0 123 586 Al.
Poza taśmowymi elementami zabezpieczającymi do tak zwanego elektromagnetycznego zabezpieczania artykułów, stosuje się również rezonansowe elementy zabezpieczające. Te rezonansowe elementy zabezpieczające składają się z obwodu drgającego z elementami pojemnościowymi i indukcyjnymi. Jeżeli tego rodzaju obwód drgający jest wystawiony w strefie zapytywania na działanie odpowiedniego pola elektromagnetycznego, wówczas wysyła on sygnał odpowiedzi ze swoją częstotliwością rezonansową.
Urządzenie do wytwarzania elementów zabezpieczających do elektronicznego zabezpieczenia artykułów, składających się z przynajmniej dwóch warstw, zawierające urządzenie prowadzące dla pierwszego pasma materiału oraz przynajmniej jedno urządzenie dozujące dla poszczególnych odcinków drugiego pasma materiału, przy czym urządzenie dozujące jest umieszczone prostopadle do urządzenia prowadzącego, według wynalazku wyróżnia się tym, że jest zaopatrzone w urządzenie przenoszące, składające się z przenośnika taśmowego, poprowadzonego przez rolki kierujące, przebiegającego prostopadle do kierunku przesuwania pierwszego pasma materiału w sąsiedztwie urządzenia prowadzącego, oraz źródło próżni i/lub magnes, umieszczone w ciągu urządzenia przenoszącego, oraz że jest zaopatrzone w urządzenie sterujące, skonfigurowane do sterowania przenośnika taśmowego.
W ciągu urządzenia przenoszącego jest korzystnie umieszczony wałek dociskowy, ułożony poprzecznie do kierunku przesuwania pierwszego pasma materiału.
W korzystnym rozwiązaniu z urządzeniem sterującym jest połączony zderzak i/lub czujnik, przy czym urządzenie sterujące jest skonfigurowane do przesuwania wałka dociskowego względem pierwszego pasma materiału.
Prostopadle do urządzenia prowadzącego jest korzystnie umieszczonych wiele urządzeń dozujących, w odstępie (2n+l)*(b+z), przy czym n oznacza liczbę urządzeń dozujących, b oznacza szerokość odcinków drugiego pasma materiału, a z oznacza żądany odstęp między dwoma następującymi kolejno po sobie odcinkami drugiego pasma materiału.
Urządzenie sterujące jest korzystnie sprzężone z przenośnikiem taśmowym oraz z pierwszym pasmem materiału. W przenośniku taśmowym korzystnie znajdują się otwory.
Elementy taśmowe do elektronicznego zabezpieczania artykułów mają długość kilku centymetrów (np. 3 cm). Etykiety, które zawierają każdorazowo element taśmowy, są udostępnione zazwyczaj w postaci rolki etykiet i są dozowane za pomocą odpowiednich narzędzi wydających. Jeżeli elementy taśmowe o długości kilku centymetrów są nawijane, jak zwykle, w kierunku wzdłużnym na rolkę etykiet, wówczas rolka etykiet zawiera stosunkowo niewiele etykiet. Inaczej wygląda sytuacja, gdy elementy taśmowe są dozowane poprzecznie do kierunku wydawania. Wówczas można znacznie zwiększyć ilość elementów taśmowych, przypadających na rolkę etykiet.
Szczególne zalety uzyskuje się dzięki poprzecznemu układowi elementów taśmowych wówczas, gdy uwzględni się ich typowy sposób wytwarzania: zazwyczaj wytwarza się stosunkowo szeroką magnetycznie miękką taśmę bez końca, a następnie tę taśmę bez końca rozdziela się na wiele leżących obok siebie magnetycznie miękkich taśm bez końca. Dzięki temu bez problemu możliwe jest uzyskanie etykiety, naniesionej z boku na pierwsze pasmo materiału, zawierającej już szereg przebiegających równolegle elementów taśmowych. Dzięki temu można jeszcze bardziej obniżyć koszty wytwarzania rolek etykiet z elementami taśmowymi.
W korzystnym przykładzie wykonania, na taśmę bez końca z materiału cienkowarstwowego (tego rodzaju materiały są znane w stanie techniki) nanosi się odcinki materiału cienkowarstwowego. W sposób uwarunkowany wytwarzaniem materiały cienkowarstwowe mają kierunek uprzywilejowany, to znaczy sygnał odpowiedzi jest maksymalny, gdy pole odpytywania jest skierowane równolegle do tego kierunku uprzywilejowanego, natomiast w przypadku prostopadłego wpadania do kierunku uprzywilejowanego wynosi on zero. Jeżeli teraz dwie warstwy materiałów cienkowarstwowych umieści się prostopadle do siebie, to odpo4
187 477 wiedni element zabezpieczający w strefie zapytywania jest stale wzbudzany do wysyłania sygnału odpowiedzi.
Nanoszenie odcinków o zadanej długości drugiego pasma materiału na pierwsze pasmo materiału może przebiegać skokowo lub w sposób ciągły. Zaletą ciągłego sposobu jest wyższa prędkość wytwarzania.
W przypadku zastosowania tylko jednego urządzenia dozującego, nanoszenie odcinków na pierwsze pasmo materiału realizuje się skokowo, natomiast przy zastosowaniu przynajmniej dwóch urządzeń dozujących możliwe jest zastosowanie pracy ciągłej urządzenia według wynalazku. Wymagane jest jedynie to, aby n urządzeń dozujących miało określony odstęp od siebie, a odcinki były doprowadzane z prędkością, dopasowaną do prędkości przesuwania pierwszego pasma materiału. Prędkość, z którą odcinki są doprowadzane, musi być przynajmniej tak wymierzona, aby odcinek znajdował się już w bocznym położeniu końcowym w odniesieniu do pierwszego pasma materiału w momencie przesuwania się wałka dociskowego w dół, w celu zamocowania odcinka pierwszego pasma materiału w żądanym położeniu wzdłużnym.
W celu naniesienia odcinków na pierwsze pasmo materiału, przewidziano wałek dociskowy, poprzeczny do kierunku przesuwania pierwszego pasma materiału, który dociska odcinek o zadanej długości drugiego pasma materiału do pierwszego pasma materiału, gdy odcinek uzyska zadane położenie w odniesieniu do pierwszego pasma materiału. Wałek dociskowy pozostaje tak długo dostawiony do pierwszego pasma materiału, aż odcinek przyczepiony do pierwszego pasma materiału przesunie się pod nim.
Aby wałek dociskowy otrzymał informację o tym, kiedy ma osiąść na pierwszym paśmie materiału, w korzystnym przykładzie wykonania urządzenia według wynalazku zaproponowano zderzak albo czujnik do rozpoznania prawidłowego bocznego ułożenia (w odniesieniu do pierwszego pasma materiału) odcinków drugiego pasma materiału. Zderzak albo czujnik jest połączony z urządzeniem sterującym, przy czym urządzenie sterujące przysuwa wałek dociskowy do pierwszego pasma materiału, gdy zderzak albo czujnik zamelduje, że odcinek o zadanej długości drugiego pasma materiału uzyskał wstępnie określone położenie wobec pierwszego pasma materiału.
Urządzenie sterujące może być, na przykład, połączone z dalszym czujnikiem, który rozpoznaje oznakowanie rejestracyjne na pierwszym paśmie materiału dla oceny prawidłowości położenia wzdłużnego (w odniesieniu do pierwszego pasma materiału). W związku z tym możliwe jest również takie zsynchronizowanie doprowadzania odcinków z prędkością przesuwania pierwszego pasma materiału, że odcinki są nanoszone automatycznie, stale w żądanym położeniu na pierwsze pasmo materiału.
W rozwiązaniu według wynalazku n urządzeń dozujących może pracować równolegle do siebie, to znaczy bez przesunięcia czasowego. Umożliwia to znaczną obniżkę nakładów na sterowanie.
Szczególnie korzystne jest, gdy przenośnik taśmowy posiada otwory odpowietrzające, jeżeli źródło próżni jest umieszczone w ten sposób, że poszczególne odcinki o zadanej długości drugiego pasma materiału są utrwalane na przenośniku taśmowym w żądanym odstępie od siebie.
Pierwsze pasmo materiału stanowi ciągłe pasmo materiału, do którego są doprowadzane odcinki o zadanej długości drugiego pasma materiału, poprzecznie do kierunku przesuwania pierwszego pasma materiału, i nanoszone na nie.
W wielu przypadkach zastosowania korzystne jest użycie materiału nośnika w przypadku pierwszego pasma materiału, a w przypadku odcinków o zadanej długości drugiego pasma materiału przylepnych etykiet, które zawierają odpowiednio przynajmniej jeden element zabezpieczający do elektronicznego zabezpieczenia artykułów.
W alternatywnym rozwiązaniu przewidziano, że elementy zabezpieczające stanowi wiele dających się dezaktywować lub nie dających się dezaktywować elementów taśmowych, które są umieszczone równolegle do siebie i poprzecznie do kierunku przesuwania pierwszego pasma materiału.
187 477
W zależności od rodzaju zastosowania bardzo korzystne jest również następujące ukształtowanie: pierwsze pasmo materiału stanowi cienkowarstwowy materiał, którego kierunek uprzywilejowany przebiega poprzecznie lub równolegle do kierunku przesuwania pierwszego pasma materiału, a odcinki o zadanej długości drugiego pasma materiału stanowią również cienkowarstwowe etykiety, których kierunek uprzywilejowany przebiega równolegle lub poprzecznie do kierunku przesuwania pierwszego pasma materiału. Odcinki o zadanej długości drugiego pasma materiału mogą stanowić etykiety rezonansowe.
Rozwiązanie według wynalazku umożliwia elektroniczne zabezpieczanie artykułów w tani i prosty sposób.
Przedmiot wynalazku, w przykładzie wykonania, jest bliżej objaśniony na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia postać wykonania urządzenia według wynalazku, w widoku z boku, fig. 2 - postać wykonania urządzenia według wynalazku z fig. 1, w widoku z góry, fig. 3 - postać wykonania urządzenia według wynalazku, w przekroju poprzecznym wzdłuż linii III-III z fig. 1, fig. 4 - w powiększeniu wycinek oznaczony przez IV na fig. 3, fig. 5a - pierwszą postać ukształtowania materiału taśmowego, w widoku z góry, fig. 5b - drugą postać ukształtowania materiału taśmowego, w widoku z góry, fig. 5c - trzecią postać ukształtowania materiału taśmowego, w widoku z góry, fig. 6 - sieć działań sterowania urządzeniem według wynalazku.
Na fig. 1 jest przedstawiona pierwsza postać wykonania urządzenia według wynalazku, w widoku z boku. Pierwsze pasmo materiału 1 jest odwijane z rolki zasobnikowej 4, prowadzone przez urządzenie prowadzące 2 wzdłuż urządzeń dozujących 6, a następnie jest nawijane na rolkę magazynującą 5. Na wałku prowadzącym 3 urządzenia prowadzącego 2 jest umieszczony nadajnik kątowy 23, który przesyła do urządzenia sterującego 19 informację o prędkości przesuwania pierwszego pasma materiału 1.
Na fig. 2 jest przedstawione w widoku z góry urządzenie według wynalazku, uwidocznione na fig. 1. Za pomocą obydwu urządzeń dozujących 6 odcinki 8 drugiego pasma materiału 7 są umieszczane w położeniu powyżej pierwszego pasma materiału 1. W przedstawionym przypadku chodzi o szereg umieszczonych obok siebie elementów taśmowych 17 na etykietę, których kierunek wzdłużny jest zorientowany poprzecznie do kierunku przesuwania pierwszego pasma materiału 1. W przypadku odcinków 8 chodzi zwłaszcza o etykiety przylepne.
Czujniki 16 wysyłają sygnał do urządzenia sterującego 19, gdy oddzielona etykieta (odcinek 8) uzyska żądane boczne ułożenie względem pierwszego pasma materiału 1. Od tej chwili odcinek 8 znajduje się w położeniu „gotowy”. Jeżeli urządzenie sterujące 19 otrzyma sygnał od czujnika 24, wskazujący na to, że w jego polu widzenia pojawiło się oznakowanie rejestracyjne 25, które oznacza położenie, w którym odcinek 8 powinien być naniesiony na pierwsze pasmo materiału 1, wówczas przesuwa ono wałki dociskowe 15 wraz ze znajdującymi się poniżej odcinkami 8 do pierwszego pasma materiału 1. Wałki dociskowe 15 pozostają w tym położeniu tak długo, aż dany odcinek 8 przesunie się pod wałkiem dociskowym 15. Następnie wałek dociskowy zostanie ponownie uniesiony znad pierwszego pasma materiału 1.
Jeżeli oba walki dociskowe pracują równolegle, wówczas między dwoma urządzeniami dozującymi 6 powstaje odstęp według wzoru (2n+1)*(b+z), przy czym b oznacza szerokość odcinków drugiego pasma materiału 7, a z żądany odstęp między dwoma następującymi kolejno po sobie odcinkami 8 drugiego pasma materiału 7. W wyniku procesu wytwarzania otrzymuje się materiał taśmowy 21, składający się z pierwszego pasma materiału i odcinków 8, naniesionych poprzecznie do ich kierunku przesuwania x.
Na fig. 3 jest przedstawiona w przekroju poprzecznym postać wykonania urządzenia według wynalazku, zgodnie z oznaczeniem III-III na fig. 1. Drugi materiał taśmowy 7 z umieszczonymi jeden za drugim odcinkami 9 jest prowadzony przez krawędź prowadzącą 12. Tutaj poszczególne odcinki 8 (przylepne etykiety) są oddzielane od taśmy nośnej 9. Następnie taśma nośna 9 jest ponownie nawijana na rolkę magazynującą 11. Odcinki 8 są zdejmowane nie klejącą stroną z przenośnika taśmowego (20) urządzenia przenoszącego 13. Przenośnik taśmowy (20) jest poprowadzony przez rolki kierujące (20a). Wskutek różnicy prędkości między prędkością przesuwania przenośnika taśmowego (20) urządzenia przenoszącego 13, a prędkością doprowadzania odcinków 8 do przenośnika taśmowego możliwe jest dowolne nastawienie odstępu między kolejno następującymi odcinkami 8 na przenośniku taśmowym (20).
187 477
Czujnik 16 przekazuje meldunek do urządzenia sterującego 19, gdy przednia krawędź odcinka 8 uzyska prawidłowe boczne ułożenie względem przesuwającego się pierwszego pasma materiału 1. Od tej chwili odcinek 8 znajduje się w położeniu „gotowy”. Jeżeli teraz urządzenie dozujące 6 otrzyma meldunek, że uzyskano również prawidłowe ułożenie wzdłużne odcinka 8 względem pierwszego pasma materiału 1, wówczas wałek dociskowy 15 osiada na pierwszym paśmie materiału 1 i dociska odcinek 8 do pierwszego pasma materiału 1. Wałek dociskowy 15 zostaje uniesiony znad pierwszego pasma materiału 1 wówczas, gdy przesunął się pod nim odcinek 8, przylegający do przesuwającego się pierwszego pasma materiału 1. Na podstawie tego opisu urządzenia według wynalazku jest widoczne, że może ono pracować w sposób ciągły, jeżeli zastosuje się co najmniej dwa urządzenia dozujące 6. Na fig. 4 jest przedstawione oddzielnie urządzenie przenoszące 13.
Na fig. 5a jest przedstawiona w widoku z góry pierwsza postać ukształtowania materiału taśmowego 21 w rozwiązaniu według wynalazku. Odcinki 8 składają się tutaj, jak już to objaśniono wyczerpująco powyżej, z szeregu elementów taśmowych 17 umieszczonych równolegle do siebie. W przypadku pierwszego pasma materiału 1 chodzi o warstwę nośną (np. papier silikonowy) do etykiet.
Na fig. 5b jest uwidoczniona druga postać ukształtowania materiału taśmowego 21 według wynalazku. W tym przypadku pierwsze pasmo materiału 1 składa się z materiału cienkowarstwowego. Wskutek procesu produkcji ten materiał cienkowarstwowy ma kierunek uprzywilejowany (patrz podwójna strzałka), poprzecznie do kierunku przesuwania x pierwszego pasma materiału 1. Na to pierwsze pasmo materiału są nanoszone odcinki 22 materiału cienkowarstwowego, którego kierunek uprzywilejowany (patrz podwójna strzałka) przebiega równolegle do kierunku przesuwania x pierwszego pasma materiału.
Na fig. 5c jest przedstawiona, w widoku z góry, trzecia postać ukształtowania materiału taśmowego 21 według wynalazku. Jak w wymienionym tutaj, pierwszym przypadku, pierwsze pasmo materiału 1 składa się z materiału nośnika 9 (papier silikonowy). Na ten materiał nośnika są nanoszone z boku odcinki 8. W przypadku odcinków 8 chodzi o etykiety z rezonansowymi elementami zabezpieczającymi 18.
Na fig. 6 jest uwidoczniona sieć działań sterowania urządzeniem według wynalazku. Program sterujący startuje w punkcie 26. Program ten nadaje się do urządzeń pracujących w sposób ciągły. W punkcie programu 27 lub 28 jest uruchamiane urządzenie prowadzące 2 i urządzenie przenoszące 13. W pirz.cdstawionym przypadku, urządzenia przenoszące 13 pracują skokowo i zostają zatrzymane wówczas, gdy przenoszone odcinki 8 znajdują się w położeniu „gotowy” (punkt programu 29). Jeżeli czujnik 24, rozpoznający oznakowania rejestracyjne 25, wyśle w punkcie 30 odpowiedni sygnał, wówczas wałki dociskowe są dosuwane do pierwszego pasma materiału 1 (punkt programu 31). Pozostają one w tym położeniu tak długo (punkt programu 32), aż doprowadzany odcinek 8 zostanie przeprowadzony pod danymi wałkami dociskowymi. Następnie program przeskakuje z powrotem do punktu programu 29.
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 50 egz. Cena 2,00 zł.

Claims (6)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Urządzenie do wytwarzania elementów zabezpieczających do elektronicznego zabezpieczenia artykułów, składających się z przynajmniej dwóch warstw, zawierające urządzenie prowadzące dla pierwszego pasma materiału oraz przynajmniej jedno urządzenie dozujące dla poszczególnych odcinków drugiego pasma materiału, przy czym urządzenie dozujące jest umieszczone prostopadle do urządzenia prowadzącego, znamienne tym, że jest zaopatrzone w urządzenie przenoszące (13), składające się z przenośnika taśmowego (20) poprowadzonego przez rolki kierujące (20a), przebiegającego prostopadle do kierunku przesuwania (x) pierwszego pasma materiału (1) w sąsiedztwie urządzenia prowadzącego, oraz źródło próżni i/lub magnes (14), umieszczone w ciągu urządzenia przenoszącego (13) oraz że jest zaopatrzone w urządzenie sterujące (19), skonfigurowane do sterowania przenośnika taśmowego (20).
  2. 2. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że w ciągu urządzenia przenoszącego (13) jest umieszczony wałek dociskowy (15), ułożony poprzecznie do kierunku przesuwania (x) pierwszego pasma materiału (1).
  3. 3. Urządzenie według zastrz. 2, znamienne tym, że z urządzeniem sterującym (19) jest połączony zderzak i/lub czujnik (16), przy czym urządzenie sterujące (19) jest skonfigurowane do przesuwania wałka dociskowego (15) względem pierwszego pasma materiału (1).
  4. 4. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że prostopadle do urządzenia prowadzącego (2) jest umieszczonych wiele urządzeń dozujących (6), w odstępie (2n+1) * (b+z), przy czym n oznacza liczbę urządzeń dozujących (6), b oznacza szerokość odcinków drugiego pasma materiału (7), a z oznacza żądany odstęp między dwoma następującymi kolejno po sobie odcinkami (8) drugiego pasma materiału (7).
  5. 5. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że urządzenie sterujące (19) jest sprzężone z przenośnikiem taśmowym (20) oraz z pierwszym pasmem materiału (1).
  6. 6. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że w przenośniku taśmowym (20) znajdują się otwory
PL97333635A 1996-12-06 1997-11-21 Urządzenie do wytwarzania elementów zabezpieczających do elektronicznego zabezpieczenia artykułów PL187477B1 (pl)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19650611A DE19650611A1 (de) 1996-12-06 1996-12-06 Verfahren und Vorrichtung zur Herstellung von Sicherungselementen für die elektronische Artikelsicherung sowie ein entsprechendes Bandmaterial
PCT/EP1997/006537 WO1998025166A1 (de) 1996-12-06 1997-11-21 Verfahren und vorrichtung zur herstellung von sicherungselementen für die elektronische artikelsicherung

Publications (1)

Publication Number Publication Date
PL187477B1 true PL187477B1 (pl) 2004-07-30

Family

ID=7813810

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL97333635A PL187477B1 (pl) 1996-12-06 1997-11-21 Urządzenie do wytwarzania elementów zabezpieczających do elektronicznego zabezpieczenia artykułów

Country Status (10)

Country Link
US (1) US6373386B1 (pl)
EP (1) EP0943109B1 (pl)
JP (1) JP3769025B2 (pl)
AT (1) ATE213549T1 (pl)
AU (1) AU5554898A (pl)
DE (2) DE19650611A1 (pl)
DK (1) DK0943109T3 (pl)
ES (1) ES2173507T3 (pl)
PL (1) PL187477B1 (pl)
WO (1) WO1998025166A1 (pl)

Families Citing this family (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE19720319B4 (de) * 1997-05-15 2007-04-26 Meto International Gmbh Verfahren und Vorrichtung zur Herstellung von Sicherungselementen für die elektronische Artikelsicherung
DE19827592A1 (de) 1998-06-20 1999-12-23 Meto International Gmbh Vorrichtung und Verfahren zur Herstellung von Etiketten für die elektronische Artikelsicherung
DE19843062A1 (de) 1998-09-19 2000-03-23 Meto International Gmbh Verfahren zur Herstellung von Sicherungselementen für die elektronische Artikelsicherung
US6645327B2 (en) * 1999-04-21 2003-11-11 Intermec Ip Corp. RF tag application system
DE10019438A1 (de) 2000-04-19 2001-10-25 Meto International Gmbh Vorrichtung und Verfahren zum Anbringen eines Sicherungselementes für die elektronische Artikelsicherung auf einem Etikett

Family Cites Families (22)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
GB924848A (en) * 1960-05-27 1963-05-01 Ibm Improvements in and relating to methods of manufacturing memory arrays
JPS6057385B2 (ja) * 1977-03-22 1985-12-14 富士写真フイルム株式会社 両面塗布方法
US4475969A (en) * 1978-01-19 1984-10-09 Avery International Corporation Label roll manufacture
DE3026482A1 (de) * 1980-07-12 1982-02-04 Evans, Samuel Cornelious, Smyrna, Ga. Magnetischer markierstreifen
US4482874A (en) * 1982-06-04 1984-11-13 Minnesota Mining And Manufacturing Company Method of constructing an LC network
DE3244430A1 (de) * 1982-12-01 1984-11-15 Knogo S.A., Baudour Verfahren und vorrichtung zur herstellung eines sicherungsstreifens
WO1985003793A1 (en) 1984-02-15 1985-08-29 Intermodulation And Safety System Ab Method and system for detecting an indicating device
DE3601146A1 (de) * 1985-12-27 1987-07-02 Geimuplast Mundt Kg Peter Verfahren und vorrichtung zum aufbringen eines magnetstreifens auf ein filmraehmchen
US4846922A (en) * 1986-09-29 1989-07-11 Monarch Marking Systems, Inc. Method of making deactivatable tags
CH673744A5 (pl) * 1987-05-22 1990-03-30 Durgo Ag
EP0295085B1 (en) 1987-06-08 1996-11-06 Esselte Meto International GmbH Article detection and/or recognition using magnetic devices
US4829288A (en) * 1987-11-30 1989-05-09 Minnesota Mining And Manufacturing Company Economic, multi-directionally responsive marker for use in electronic article surveillance systems
FR2638016A1 (fr) * 1988-10-18 1990-04-20 Kodak Pathe Procede de traitement de surface de couches magnetiques
US5224585A (en) * 1992-04-10 1993-07-06 Brigham & Women's Hospital Carrier for coded containers
DE4239846C2 (de) * 1992-11-27 2000-06-29 Meto International Gmbh Verfahren und Vorrichtung zur Herstellung von Diebstahlsicherungsetiketten
US5494550A (en) * 1993-09-07 1996-02-27 Sensormatic Electronics Corporation Methods for the making of electronic article surveillance tags and improved electronic article surveillance tags produced thereby
DE4436284C2 (de) * 1994-10-11 2002-11-14 Meto International Gmbh Verfahren zur Herstellung von Sicherheitsetiketten oder Sicherheitsanhängern
DE59506506D1 (de) * 1994-05-10 1999-09-09 Meto International Gmbh Sicherheitsetikettenstreifen
CA2171526C (en) * 1995-10-13 1997-11-18 Glen E. Mavity Combination article security target and printed label and method and apparatus for making and applying same
US5867102C1 (en) * 1997-02-27 2002-09-10 Wallace Comp Srvices Inc Electronic article surveillance label assembly and method of manufacture
US6067016A (en) * 1997-06-02 2000-05-23 Avery Dennison Corporation EAS marker and method of manufacturing same
US6019865A (en) * 1998-01-21 2000-02-01 Moore U.S.A. Inc. Method of forming labels containing transponders

Also Published As

Publication number Publication date
AU5554898A (en) 1998-06-29
JP3769025B2 (ja) 2006-04-19
DK0943109T3 (da) 2002-05-06
ATE213549T1 (de) 2002-03-15
US6373386B1 (en) 2002-04-16
DE59706454D1 (de) 2002-03-28
EP0943109A1 (de) 1999-09-22
JP2001505332A (ja) 2001-04-17
ES2173507T3 (es) 2002-10-16
DE19650611A1 (de) 1998-06-10
EP0943109B1 (de) 2002-02-20
WO1998025166A1 (de) 1998-06-11

Similar Documents

Publication Publication Date Title
EP0673007B1 (en) Tagging material
US7144470B2 (en) Process and device for producing electronic anti-theft elements
US7017820B1 (en) Machine and process for manufacturing a label with a security element
US5660663A (en) Marking tag
US7227470B2 (en) RFID label application system
PL187477B1 (pl) Urządzenie do wytwarzania elementów zabezpieczających do elektronicznego zabezpieczenia artykułów
CN112529134A (zh) 提供适于与物品结合或结合在物品中的标签的系统和方法
JP4355335B2 (ja) 電子的な製品監視のための安全保障素子を備えたウエブ材料
US6653940B2 (en) Paper roll anti-theft protection
CN102592389B (zh) 打卷机贴防盗标签及标签卷
EP4185461B1 (en) System and method for bag closure clip production
AU4874999A (en) Device and method for inserting a security and/or identification element between two layers of a marking strip for items of baggage
EP0969433B1 (en) Improvements in or relating to article tagging
CN202563628U (zh) 打卷机贴防盗标签及标签卷
ITMI941309A1 (it) Apparecchiatura per il trasporto di documenti con elementi di sicurezza in corrispondenza del gruppo di lettura del documento

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20051121