PL180402B1 - Tasma bez konca przenosnika PL PL PL PL PL - Google Patents

Tasma bez konca przenosnika PL PL PL PL PL

Info

Publication number
PL180402B1
PL180402B1 PL96331732A PL33173296A PL180402B1 PL 180402 B1 PL180402 B1 PL 180402B1 PL 96331732 A PL96331732 A PL 96331732A PL 33173296 A PL33173296 A PL 33173296A PL 180402 B1 PL180402 B1 PL 180402B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
transponder
layer
coil
grip
tape according
Prior art date
Application number
PL96331732A
Other languages
English (en)
Other versions
PL331732A1 (en
Inventor
Thomas Goodsell Hutchins
Original Assignee
Goodyear Tire & Rubber
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Family has litigation
First worldwide family litigation filed litigation Critical https://patents.darts-ip.com/?family=22255648&utm_source=google_patent&utm_medium=platform_link&utm_campaign=public_patent_search&patent=PL180402(B1) "Global patent litigation dataset” by Darts-ip is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Application filed by Goodyear Tire & Rubber filed Critical Goodyear Tire & Rubber
Publication of PL331732A1 publication Critical patent/PL331732A1/xx
Publication of PL180402B1 publication Critical patent/PL180402B1/pl

Links

Classifications

    • GPHYSICS
    • G06COMPUTING; CALCULATING OR COUNTING
    • G06KGRAPHICAL DATA READING; PRESENTATION OF DATA; RECORD CARRIERS; HANDLING RECORD CARRIERS
    • G06K19/00Record carriers for use with machines and with at least a part designed to carry digital markings
    • G06K19/02Record carriers for use with machines and with at least a part designed to carry digital markings characterised by the selection of materials, e.g. to avoid wear during transport through the machine
    • G06K19/027Record carriers for use with machines and with at least a part designed to carry digital markings characterised by the selection of materials, e.g. to avoid wear during transport through the machine the material being suitable for use as a textile, e.g. woven-based RFID-like labels designed for attachment to laundry items
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B65CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
    • B65GTRANSPORT OR STORAGE DEVICES, e.g. CONVEYORS FOR LOADING OR TIPPING, SHOP CONVEYOR SYSTEMS OR PNEUMATIC TUBE CONVEYORS
    • B65G43/00Control devices, e.g. for safety, warning or fault-correcting
    • B65G43/02Control devices, e.g. for safety, warning or fault-correcting detecting dangerous physical condition of load carriers, e.g. for interrupting the drive in the event of overheating

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Textile Engineering (AREA)
  • Physics & Mathematics (AREA)
  • General Physics & Mathematics (AREA)
  • Theoretical Computer Science (AREA)
  • Control Of Conveyors (AREA)
  • Time-Division Multiplex Systems (AREA)
  • Branch Pipes, Bends, And The Like (AREA)
  • Measuring Volume Flow (AREA)

Abstract

1. Tasma bez konca przenosnika, zawie- rajaca elastomerowy korpus majacy war- stwy górna i chwytna, przy czym warstwa górna ma powierzchnie wewnetrzna i po- wierzchnie przenoszaca obciazenia, nato- miast warstwa chwytna ma dolna, chwytno - mocujaca powierzchnie, a pomiedzy war- stwami górna i chwytna jest usytuowana warstwa wzmacniajaca usytuowana na dlu- gosci warstwy wzmacniajacej i chwytnej, znamienna tym, ze wewnatrz co najmniej jednej warstwy górnej, chwytnej i wzmac- niajacej (14, 22, 18) tasmy (10) jest usytu- owany co najmniej jeden transponder (30, 30A, 30B, 30C, 30D, 30E, 30F, 30G) sta- nowiacy zródlo sygnalów elektrycznych, przy czym tasma (10) jest polaczona ze zródlem drgan elektrycznych lub magne- tycznych. F IG -1 PL PL PL PL PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest taśma bez końca przenośnika.
Znane są taśmy bez końca przenośnika, zawierające elastomerowy korpus mający warstwy górną i chwytną. Warstwa górna ma powierzchnię wewnętrzną i powierzchnię przenoszącą obciążenia, natomiast warstwa chwytna ma dolną, chwytno - mocującą powierzchnię, a pomiędzy warstwami górną i chwytnąjest usytuowana warstwa wzmacniająca usytuowaną na długości warstwy wzmacniającej i chwytnej. Taśmy te mają oznakowanie zawierające oznakowania literowo cyfrowego na powierzchni taśmy. Oznakowanie w sposób oczywisty pozwala na identyfikację rodzaju taśmy, dane produkcyjne i przekrój. W dodatku niekiedy pęknięcia taśmy , których wykrycie umożliwia szybkie naprawy segmentów taśmy przenośnika. Jest również dogodne znakowanie segmentów splotów przez co kontrola ich powoduje szybkie naprawienie uszkodzeń. W odniesieniu do urządzeń znanych ze stanu techniki, informacja zawarta na oznakowaniu jest czytelna tylko gdy taśma jest nieruchoma i odpowiednio nie zawiera nadmiaru odpadów.
Taśma bez końca przenośnika, według wynalazku, zawierająca elastomerowy korpus, mający warstwy górną i chwytną, przy czym warstwa górna ma powierzchnie wewnętrzną i powierzchnię przenoszącą obciążenia, natomiast warstwa chwytna ma dolną, chwytno mocującą powierzchnię, a pomiędzy warstwami górną i chwytnąjest usytuowana warstwa wzmacniająca usytuowaną na długości warstwy wzmacniającej i chwytnej, charakteryzuje się tym, że wewnątrz co najmniej jednej warstwy górnej, chwytnej i wzmacniającej taśmy jest usytuowany co najmniej jeden transponder stanowiący źródło sygnałów elektrycznych, przy czym taśma jest połączona ze źródłem drgań elektrycznych lub magnetycznych.
Korzystne jest gdy transponder jest usytuowany w warstwie górnej w pobliżu dolnej, wewnętrznej powierzchni taśmy.
180 402
Korzystne jest gdy taśma zawiera dodatkowy transponder, usytuowany wewnątrz co najmniej jednej warstwy chwytnej i wzmacniającej taśmy, przy czym dodatkowy transponder, stanowi źródło sygnałów elektrycznych, a ponadto taśma jest połączona ze źródłem pola elektrycznego lub magnetycznego.
Korzystne jest gdy dodatkowy transponder jest usytuowany w warstwie chwytnej, w pobliżu jej górnej, wewnętrznej powierzchni, zaś pierwszy transponder jest usytuowany w warstwie górnej, w pobliżu jej dolnej wewnętrznej powierzchni.
Korzystne jest gdy pierwszy transponder zawiera antenę, mającą elektryczną cewkę o szeregu zwiniętych zwoi, przy czym cewka jest płaska, zaś płaszczyzna cewki jest równoległa do powierzchni taśmy, oraz zawiera zamocowaną do cewki płytkę drukowaną, połączoną w jedną całość z układem pierwszego transpondera, który jest podłączony w układ płytki drukowanej, a w szczególności gdy antena ma kształt koła, którego wewnętrzna średnica ma wymiar w zakresie od 40 mm do 55 mm, zaś zewnętrzna średnica ma wymiar w zakresie od 45 mm do 60 mm.
Korzystne jest gdy antena jest umieszczona w miękkim materiale polimerowym i jest integralnie włączona do układu płytki drukowanej umieszczonym w sztywnym epoksydowym materiale.
Korzystne jest gdy pierwszy transponder ma kształt koła, którego wewnętrzna średnica ma wymiar w zakresie od 8 mm do 18 mm, zaś zewnętrzna średnica ma wymiar w zakresie od 15 mm do 25 mm, a zwłaszcza gdy antena i płytka są integralnie włączone w układ i umieszczone w sztywnym epoksydowym materiale.
Korzystne jest gdy wzmacniająca warstwa zawiera szereg stalowych lin ułożonych na całej długości średnicy taśmy, a bardziej korzystnie gdy wzmacniająca warstwa zawiera szereg wzmacniających włókien tekstylnych.
Korzystne jest gdy transpondery pierwszy i dodatkowy zawierają antenę, mającą elektryczną cewkę o szeregu zwiniętych zwoi , przy czym cewka jest płaska, zaś płaszczyzna cewki jest równoległa do powierzchni taśmy, oraz zawiera zamocowaną do cewki tablicę drukarki, połączoną w jedną całość z układem każdego transpondera, który jest połączony w układ płytki drukowanej.
Taśma bez końca przenośnika, według innego wariantu, zawierająca elastomerowy korpus, mający warstwę górną i warstwę chwytną, przy czym warstwa górna ma powierzchnie wewnętrzną i przenoszącą obciążenia, natomiast warstwa chwytna ma dolną chwytno - mocującą powierzchnię, a pomiędzy warstwami górną i chwytną jest usytuowana warstwa wzmacniająca, ułożona na długości warstwy wzmacniającej i chwytnej, charakteryzuje się tym, że zawiera sploty łączące usytuowane w warstwach górnej, chwytnej oraz wzmacniającej, przy czym w warstwie wzmacniającej jest umieszczony pierwszy transponder, w pobliżu splotu łączącego, a z taśmą jest połączone źródło elektrycznego lub magnetycznego pola.
Korzystne jest gdy taśma zawiera dodatkowy transponder, który jest usytuowany pomiędzy warstwą górną i warstwą wzmacniającą w pobliżu splotu łączącego, usytuowanego w górnej warstwie, a w szczególności gdy zawiera trzeci transponder, który jest usytuowany pomiędzy warstwą chwytną i warstwą wzmacniającą w pobliżu splotu łączącego umieszczonego w warstwie chwytnej.
Korzystne jest gdy pierwszy transponder zawiera antenę, mającą elektryczną cewkę o szeregu zwiniętych zwoi, przy czym cewka jest płaska, zaś płaszczyzna cewki jest równoległa do powierzchni taśmy, oraz zawiera zamocowaną do cewki płytkę drukowaną połączoną w jedną całość z układem pierwszego transpondera, który jest podłączony w układ płytki drukowanej.
Korzystne jest gdy antena ma kształt koła , którego wewnętrzna średnica ma wymiar w zakresie od 40 mm do 55 mm, zaś zewnętrzna średnica ma wymiar w zakresie od 45 mm do 60 mm.
Korzystne jest gdy dodatkowy transponder zawiera antenę, mającą elektryczną cewkę o szeregu zwiniętych zwoi, przy czym cewka jest płaska, zaś płaszczyzna cewki jest równoległa do powierzchni taśmy, oraz zawiera zamocowaną do cewki płytkę drukowaną połą180 402 czoną w jedną całość z układem dodatkowego transpondera, który jest podłączony w układ płytki drukowanej.
Obecny wynalazek zapewnia środki bezstykowe dla identyfikacji taśmy lub sekcji taśmy, kontrolowania jej uszkodzenia, przy czym proponowane tu rozwiązanie jest proste w obsłudze i ma prostą konstrukcję.
Transponder wysyła kodowane sygnały cyfrowe w odpowiedzi na drania elektryczne lub magnetyczne przekazywane ze źródła połączonego z taśmą lub usytuowanego w oddaleniu od niej.
Osadzony we wnętrzu taśmy transponder, może dostarczać chwilowe sygnały, umożliwiające identyfikację taśmy. Za pomocą transpondera można również identyfikować sekcje taśmy, zawierające połączenia oraz można testować włókna wzmacniające taśmę. Ostatecznie, transponder może kontrolować różne właściwości taśmy, takie jak całość wykrytego rozdarcia zwoju i temperaturę taśmy. Według jednego aspektu wynalazku, pierwszy transponder jest usytuowany wewnątrz warstwy górnej taśmy przenośnika, w pobliżu obrzeża górnej warstwy i warstwy wzmacniającej.
Jedną z korzyści wynalazku jest wykorzystanie środków bezstykowych dla zidentyfikowania taśmy przenośnika lub jego sekcji.
Inną korzyścią jest wykorzystanie szybkiego i precyzyjnego sposobu kontrolowania naprawy taśmy przenośnika.
Jeszcze inne korzyści będą wynikały dla znawcy tej dziedziny z załączonego opisu.
Przedmiot wynalazku jest przedstawiony w przykładzie wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia taśmę przenośnika w widoku perspektywicznym, fig. 2 - transponder według wynalazku, w widoku perspektywicznym, fig. 3 jest innym przykładem transpondera, w widoku perspektywicznym, fig. 4 jest przekrojem poprzecznym taśmy przenośnika, fig. 5 przedstawia widok z boku połączeń we wzmocnionej taśmie przenośnika, mającej osadzone transpondery zgodnie z wynalazkiem, fig. 6 jest przekrojem poprzecznym taśmy tekstylnej zawierającej transpondery, fig. 7 jest widokiem przekroju połączeń w taśmie włókienniczej mającej osadzony transponder.
Przedstawiona na fig. 1 taśma przenośnika 10 ma elastomerowy korpus 12, którego warstwa górna 14, ma powierzchnię przenoszącą obciążenia 16 i równoległą warstwę chwytną 18, która zawiera powierzchnię chwytająco mocującą 20. Taśma przenośnika 10 także ma co najmniej jedną warstwę wzmacniającą 22, usytuowaną wewnątrz elastomerowego korpusu 12.
W korzystnym przykładzie wykonania, warstwa wzmacniająca 22 zawiera stalowe liny 24, chociaż praktykowane jest zastosowanie, w wielu rodzajach wzmocnionych taśm 10, lin w postaci włókien takich jak nylon, jedwab, poliester poliamid aromatyczny i inne.
Według wynalazku, co najmniej jeden transponder 30 jest umieszczony w korpusie 12 taśmy 10, wewnątrz co najmniej jednej warstwy taśmy 10. Konieczność zabezpieczenia osadzonych w warstwach taśmy 10 transponderów 30 przed zewnętrznymi warunkami przy jednoczesnym zapewnieniu dostępu do transponderów 30 ogranicza ich usytuowanie w taśmie 10. Co najmniej jeden transponder 30, korzystnie jest umieszczony w położeniu określonym z góry wzdłuż długości taśmy 10, w celu oznakowania rozszczepień, wykrywania rozdarć zwoju, oznakowań i innych.
Oznakowanie 34 korzystnie jest literowo cyfrowe i zawiera informacje dotyczące danych wytwarzania, materiału konstrukcji użytego w taśmie, wyposażenia przeznaczonego na taśmę i tym podobnych. Fig. 1 przedstawia transponder 30, usytuowany w górnej warstwie 14, w pobliżu oznakowania 34.Taki transponder 30 wysyła dane odnoszące się do oznakowania 34 poprzez sygnał wywoławczy.
Na fig. 2 przedstawiono transponder 30A mający kształt płaskiego pierścienia, wykonanego w postaci elektrycznego zwoju, który ma płaską powierzchnię stanowiącą antenę 36A. Ilość skrętów transpondera 30A jest zwykłym doborem inżynierskim. Pierścień ma korzystnie grubość 1.5 mm do 2.0 mm i ma zewnętrzną średnicę Dl zawartą pomiędzy 45 mm i 60 mm zaś wewnętrzna średnica D2 zawarta pomiędzy 40 mm i 55 mm. Długość zwoju , szerokość , pętla i inne charakterystyki mogą być różne według wymagań każdego
180 402 zgłoszenia. Transponder 30A jest osadzony w taśmie 10, w płaszczyźnie równoległej do powierzchni taśmy przenoszącej 16 i chwytno mocującej 20.
Podłączona antena 36A jest płytką drukowaną 40A. RF1D łączy w całość układ 42A, a przez to IC, zamocowane na płytce 40A. IC 42A i płytka 40A są umieszczone w sztywnym epoksydowym materiale, zaś antena 36A jest powleczona miękkim materiałem polimerycznym takim jak nadający się do lutowania poliester NEMA MW-77-C. Korzystnie IC płytka 40A ma wielkość w przybliżeniu równą 8 mm2. Antena jest korzystnie wykonana z powlekanych drutów.
Inny przykład wykonania wynalazku jest przedstawiony na fig.3 i zawiera transponder 30B w którym zarówno IC płytka 40B i antena 36B są zamknięte w sztywnym materiale epoksydowym. W tym przykładzie antena 36B, w postaci płaskiego pierścienia, jest ukształtowana ze zwoi drutów elektrycznych uformowanych płasko, mającej grubość około 1.5 mm do 2.0 mm z zewnętrzną średnicą D3 15 mm do 25 mm i wewnętrzną średnicą D4 około 8 mm do 18m. IC płytka 40B jest usytuowana w środku pierścienia.
W obu przykładach wykonania, transpondery 30A, 30B są przyklejone do gumowych warstw taśmy górnej 14 i chwytnej 18 lub do gumowej warstwy wzmacniającej 22. Epoksydy lub inne kleje są użyte w celu ochrony przed możliwymi statycznymi obciążeniami, pochodzącymi od transpondera 30 z powodu wulkanizacji.
Emitowane sygnały RF są otrzymywane na transponderze 30. Transponder 30 jest zasilany sygnałem i wysyła RF sygnał, który zawiera strumień danych.
W jednym z przykładów wykonania sygnał wywoławczy jest dostarczany poprzez ręczny czytnik ( nie pokazany). Czytnik także działa jak odbiornik dla powrotnego sygnału RF. Alternatywnie, czytnik RF korzystnie jest usytuowany w tym samym stałym miejscu, wzdłuż układu przenośnika. W korzystnym przykładzie wykonania sygnał wejścia z czytnika wynosi 125 KHz, zaś sygnał powrotny 62.5 KHz.
Figura 4 przedstawia przykład, w którym taśma przenośnika 10 ma warstwę wzmacniającą 22 w której są umieszczone stalowe liny 24. Dwa transpondery 30 są usytuowane wewnątrz taśmy 10. Pierwszy transponder 30C jest usytuowany wewnątrz warstwy górnej 14, na powierzchni przylegania, pomiędzy warstwą górną 14 i warstwą wzmacniającą 22. Drugi transponder 3OD jest usytuowany na powierzchni przylegania, pomiędzy warstwą chwytną 18 i warstwą wzmacniającą 22. Takie ułożenie jest korzystne, ponieważ pierwszy transponder 30C jest chroniony od powierzchni przenoszącej obciążenie 16, zaś drugi transponder 30D jest chroniony od powierzchni chwytno - mocującej 20.
Figura 5 przedstawia kolejne usytuowanie transponderów 30, przy czym taśma 10 zawiera splot łączący 44. Pierwszy transponder 30E jest usytuowany w warstwie wzmacniającej 22 w pobliżu splotu łączącego 44. Drugi transponder 30F jest osadzony pomiędzy warstwą górną 14 i warstwą wzmacniającą 22, w pobliżu splotu łączącego 46 usytuowanego w górnej warstwie 14. Trzeci transponder 30Gjest usytuowany pomiędzy warstwą chwytną 18 i warstwą wzmacniającą 22, w pobliżu splotu łączącego 48 w warstwie ciągnącej 18. Każdy transponder 30 wysyła dane cyfrowe takie jak usytuowanie splotów łączących i rodzaj materiału użyty do wykonania połączeń. Poprzez oznaczenie każdego splotu łączącego 44,46,48 wywoławcze sygnały transponderów 30 natychmiast lokalizują połączenia i ewentualne uszkodzenia w celu zapewnienia ostrzegania o konieczności naprawy. Transpondery 30 kodują pożądane dane takich jak dane instalacyjne, użytkowy materiał taśmy i tym podobne.
Figura 6 przedstawia kolejny przykład wykonania wynalazku, na którym taśma przenośnika 10 ma wzmacniającą warstwę 22 zawierającą włókna. Na fig. 6 taśma przenośnika 10 zawiera warstwę górną 14 i warstwę chwytną 18. Wzmacniająca warstwa 22 ma trzy skręcone włókna 50, 52, 54, chociaż inne ułożenie włókien jest możliwe. W korzystnym przykładzie, jeden transponder 3OH jest usytuowany pomiędzy warstwą górną 14 i najwyższym splotem 50 liny. Drugi transponder 301 jest usytuowany pomiędzy najwyższym splotem 50 i środkowym splotem 52. Alternatywnie drugi transponder 301 korzystnie jest usytuowany pomiędzy środkowym splotem 52 i najmniejszym splotem 54. Trzeci transponder 30J
180 402 jest umieszczony pomiędzy najmniejszym splotem 54 i warstwą ciągnącą 18. Szerokość usytuowania transponderów 30H,I,J jest uzależniona od potrzeb.
Figura 7 przedstawia taśmę 10 wzmocnioną włóknami i zawierającą połączenia, które w każdym splocie warstwy wzmacniającej 22 są nierównomiernie rozłożone wzdłuż długości taśmy. Na przykład, splot łączący 60 dla najwyższego splotu jest oddalone o długość LI od połączenia 62 w środkowym splocie 62, które jest oddalone o długość L2 od połączenia 64 w najniższym splocie 54. Sploty łączące 60,62,64 w warstwie wzmacniającej 22 są zawarte w segmentach zarówno w warstwie górnej 14 i warstwie chwytnej 18, wewnątrz taśmy. Rozmieszczenie transponderów 30 wewnątrz sekcji z połączeniami zapewnia precyzyjne umiejscowienie dla każdego splotu łączącego 60,62,64 jego uszkodzenie w warstwie wzmacniającej 22. Pierwszy transponder 30K jest usytuowany pomiędzy warstwą górną 14 i najwyższym splotem 50, w pobliżu połączenia 60 najwyższego splotu 50. Drugi transponder 30L jest usytuowany pomiędzy najwyższym splotem 50 i środkowym splotem 52 (lub pomiędzy środkowym splotem 52 i najniższym splotem 54) w pobliżu połączenia 62 środkowego splotu 52. Trzeci transponder 30M jest usytuowany pomiędzy najniższym splotem 54 i warstwą ciągnącą 18 w pobliżu połączenia 64 ,w najniższym splocie 54. I ponownie szerokość usytuowania transponderów 30 jest zmienna.
Transpondery 30 korzystnie są osadzone w strukturze taśmy podczas jej wytwarzania lub dodane do powierzchni warstwy taśmy podczas jej dowulkanizowania.
FIG-3
180 402
30D
FIG-4
30F 16 44 14 10
18 30E 30G 48
FIG—5
180 402
FIG—7
180 402
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 60 egz. Cena 2,00 zł.

Claims (18)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1 . Taśma bez końca przenośnika, zawierająca elastomerowy korpus mający warstwy górną i chwytną przy czym warstwa górna ma powierzchnię wewnętrzną i powierzchnię przenoszącą obciążenia, natomiast warstwa chwytna ma dolną chwytno - mocującą powierzchnię, a pomiędzy warstwami górną i chwytną jest usytuowana warstwa wzmacniająca usytuowaną na długości warstwy wzmacniającej i chwytnej, znamienna tym, że wewnątrz co najmniej jednej warstwy górnej, chwytnej i wzmacniającej (14, 22, 18) taśmy (10) jest usytuowany co najmniej jeden transponder (30, 30A, 30B, 30C, 30D, 30E, 30F, 30G) stanowiący źródło sygnałów elektrycznych, przy czym taśma (10) jest połączona ze źródłem drgań elektrycznych lub magnetycznych.
  2. 2 .Taśma według zastrz. 1, znamienna tym, że transponder (30C) jest usytuowany warstwie górnej (14) w pobliżu dolnej, wewnętrznej powierzchni taśmy (10).
  3. 3 .Taśma według zastrz. 1, znamienna tym, że zawiera dodatkowy transponder (30D, 30E, 30G), usytuowany wewnątrz co najmniej jednej warstwy chwytnej i wzmacniającej (18,22) taśmy (10), przy czym dodatkowy transponder (30D, 30E, 30G), stanowi źródło sygnałów elektrycznych, a ponadto taśma (10) jest połączona ze źródłem pola elektrycznego lub magnetycznego.
  4. 4 .Taśma według zastrz. 3, znamienna tym, że dodatkowy transponder (30D) jest usytuowany w warstwie chwytnej (18), w pobliżu jej górnej, wewnętrznej powierzchni, zaś pierwszy transponder (30C) jest usytuowany w warstwie górnej (14), w pobliżu jej dolnej wewnętrznej powierzchni.
  5. 5 .Taśma według zastrz. 1, znamienna tym, że pierwszy transponder (30C) zawiera antenę (36A, 36B), mającą elektryczną cewkę o szeregu zwiniętych zwoi, przy czym cewka jest płaska, zaś płaszczyzna cewki jest równoległa do powierzchni taśmy (10), oraz zawiera zamocowaną do cewki płytkę drukowaną (40A), połączoną w jedną całość z układem pierwszego transpondera (30C), który jest podłączony w układ płytki drukowanej (42A).
  6. 6 . Taśma według zastrz. 5, znamienna tym, że antena (36A, 36B) ma kształt koła, którego wewnętrzna średnica D2 ma wymiar w zakresie od 40 mm do 55 mm, zaś zewnętrzna średnica Dl ma wymiar w zakresie od 45 mm do 60 mm.
  7. 7 .Taśma według, zastrz. 6, znamienna tym, że antena (36A, 36B) jest umieszczona w miękkim materiale polimerowym i jest integralnie włączona do układu płytki drukowanej (42A) umieszczonym w sztywnym epoksydowym materiale.
  8. 8 .Taśma według zastrz. 1, znamienna tym, że pierwszy transponder (30C) ma kształt koła, którego wewnętrzna średnica (D2) ma wymiar w zakresie od 8 mm do 18 mm, zaś zewnętrzna średnica (Dl) ma wymiar w zakresie od 15 mm do 25 mm.
  9. 9 . Taśma według zastrz. 7, znamienna tym, że antena (36A, 36B) i płytka (40A) są integralnie włączone w układ (42A) i umieszczone w sztywnym epoksydowym materiale.
  10. 10 .Taśma według zastrz. 1, znamienna tym, że wzmacniająca warstwa (22) zawiera szereg stalowych lin (24) ułożonych na całej długości średnicy taśmy (10).
  11. 11 .Taśma według zastrz. 1, znamienna tym, że wzmacniająca warstwa (22) zawiera szereg wzmacniających włókien tekstylnych (50).
  12. 12 .Taśma według zastrz. 3, znamienna tym, że transpondery pierwszy (30C) i dodatkowy (30D) zawierają antenę (36A), mającą elektryczną cewkę o szeregu zwiniętych zwoi, przy czym cewka jest płaska, zaś płaszczyzna cewki jest równoległa do powierzchni taśmy, oraz zawiera zamocowaną do cewki tablicę drukarki, połączoną w jedną całość z układem każdego transpondera (30C, 30D), który jest połączony w układ płytki drukowanej (42A).
  13. 13 . Taśma bez końca przenośnika, zawierająca elastomerowy korpus, mający warstwę górną i warstwę chwytną przy czym warstwa górna ma powierzchnie wewnętrzną i przenoszącą obciążenia, natomiast warstwa chwytna ma dolną chwytno - mocującą powierzchnię,
    180 402 a pomiędzy warstwami górną i chwytną jest usytuowana warstwa wzmacniająca, ułożona na długości warstwy wzmacniającej i chwytnej, znamienna tym, że zawiera sploty łączące (44, 46, 48, 60, 62, 64) usytuowane w warstwach górnej (14), chwytnej (18) oraz wzmacniającej (22), przy czym w warstwie wzmacniającej (22) jest umieszczony pierwszy transponder (30E, 301, 30L), w pobliżu splotu łączącego (44, 62), a z taśmą (10) jest połączone źródło elektrycznego lub magnetycznego pola.
  14. 14 .Taśma według zastrz. 13, znamienna tym, że zawiera dodatkowy transponder (30F, 30K), który jest usytuowany pomiędzy warstwą górną (14) i warstwą wzmacniającą (22), w pobliżu splotu łączącego (46), usytuowanego w górnej warstwie (14).
  15. 15 . Taśma według zastrz. 14, znamienna tym, że zawiera trzeci transponder (30G, 30M), który jest usytuowany pomiędzy warstwą chwytną (18) i warstwą wzmacniającą (22), w pobliżu splotu łączącego (48) umieszczonego w warstwie chwytnej (18).
  16. 16 . Taśma według zastrz. 13, znamienna tym, że pierwszy transponder (30E, 301, 30L) zawiera antenę (36A, 36B), mającą elektryczną cewkę o szeregu zwiniętych zwoi, przy czym cewka jest płaska, zaś płaszczyzna cewki jest równoległa do powierzchni taśmy (10), oraz zawiera zamocowaną do cewki płytkę drukowaną (40A), połączoną w jedną całość z układem pierwszego transpondera (30E, 301, 30L), który jest podłączony w układ płytki drukowanej (42A).
  17. 17 .Taśma według zastrz. 13, znamienna tym, że antena (36A,36B) ma kształt koła, którego wewnętrzna średnica (D2) ma wymiar w zakresie od 40 mm do 55 mm, zaś zewnętrzna średnica (Dl) ma wymiar w zakresie od 45 mm do 60 mm.
  18. 18 .Taśma według zastrz. 14, znamienna tym, że dodatkowy transponder (30F, 30M) zawiera antenę (36A, 36B), mającą elektryczną cewkę o szeregu zwiniętych zwoi, przy czym cewka jest płaska, zaś płaszczyzna cewki jest równoległa do powierzchni taśmy (10), oraz zawiera zamocowaną do cewki płytkę drukowaną (40A), połączoną w jedną całość z układem dodatkowego transpondera (30F, 30M), który jest podłączony w układ płytki drukowanej (42A).
    * * *
PL96331732A 1996-08-23 1996-08-23 Tasma bez konca przenosnika PL PL PL PL PL PL180402B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PCT/US1996/013584 WO1998007643A1 (en) 1996-08-23 1996-08-23 Smart splice

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL331732A1 PL331732A1 (en) 1999-08-02
PL180402B1 true PL180402B1 (pl) 2001-01-31

Family

ID=22255648

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL96331732A PL180402B1 (pl) 1996-08-23 1996-08-23 Tasma bez konca przenosnika PL PL PL PL PL

Country Status (10)

Country Link
EP (1) EP0931008B1 (pl)
JP (1) JP3927242B2 (pl)
AU (1) AU715373B2 (pl)
BR (1) BR9612708A (pl)
CA (1) CA2263066C (pl)
DE (1) DE69609428T2 (pl)
ES (1) ES2150145T3 (pl)
PL (1) PL180402B1 (pl)
WO (1) WO1998007643A1 (pl)
ZA (1) ZA977157B (pl)

Families Citing this family (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
AU3138600A (en) * 1999-03-10 2000-09-28 Canada Conveyor Belt Co., Ltd. Conveyor belt fault detection apparatus and method
WO2001046399A1 (en) * 1999-12-23 2001-06-28 University Of Medicine And Dentistry Of New Jersey A human preprotachykinin gene promoter
AUPR866401A0 (en) * 2001-11-02 2001-11-29 MacKinlay, Robert Method and system for conveyor belt monitoring
JP5138285B2 (ja) * 2007-06-26 2013-02-06 バンドー化学株式会社 コンベヤベルトにおける電子機器の埋設方法及び電子機器用保護ケース
JP5727145B2 (ja) * 2010-02-04 2015-06-03 株式会社ブリヂストン コンベヤベルト及びコンベヤベルト磨耗検知システム
DE102010002551A1 (de) * 2010-03-03 2011-09-08 Arntz Beteiligungs Gmbh & Co. Kg Riemen zur Übertragung einer Antriebsbewegung, Vorrichtung zum Antreiben eines Riemens und Verfahren zur Inbetriebnahme eines Riemens
EP3556690A1 (de) * 2018-04-19 2019-10-23 "Thuringia" Transportbandfabrik Heinz Wilke OHG Endlos gewebtes und verbindungslos gefertigtes band

Family Cites Families (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE4444263C1 (de) * 1994-12-13 1996-05-02 Continental Ag Verfahren und Anordnung zur Überwachung eines Fördergurtes
DE4444262C1 (de) * 1994-12-13 1996-04-18 Continental Ag Verfahren und Anordnung zur Überwachung eines Fördergurtes
DE19525326C1 (de) * 1995-07-12 1996-10-17 Contitech Transportbandsysteme Verfahren und Anordnung zur Überwachung eines Fördergurtes

Also Published As

Publication number Publication date
CA2263066A1 (en) 1998-02-26
CA2263066C (en) 2007-10-23
JP2001508743A (ja) 2001-07-03
DE69609428T2 (de) 2001-01-25
ZA977157B (en) 1998-02-20
EP0931008A1 (en) 1999-07-28
AU715373B2 (en) 2000-02-03
AU7358196A (en) 1998-03-06
ES2150145T3 (es) 2000-11-16
BR9612708A (pt) 1999-07-27
DE69609428D1 (de) 2000-08-24
WO1998007643A1 (en) 1998-02-26
PL331732A1 (en) 1999-08-02
JP3927242B2 (ja) 2007-06-06
EP0931008B1 (en) 2000-07-19

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US6264577B1 (en) Smart splice
CA2310687C (en) Pneumatic tyre with an antenna for radio transponder
US8069975B2 (en) Conveyor belt rip detection system
RU2518474C2 (ru) Способ мониторинга и система для детектирования скручивания вдоль кабеля, снабженного идентификационными метками
KR100838947B1 (ko) 아이씨 태그 부착 방법, 아이씨 태그 부착 물품 및 아이씨태그
PL180402B1 (pl) Tasma bez konca przenosnika PL PL PL PL PL
US20040149049A1 (en) Conveyor belt fault detection apparatus and method
JPH05169931A (ja) トランスポンダを有するニューマチックタイヤ
JP2006050621A (ja) タイヤ用複合アンテナ
EP0952378A2 (en) Liquid transfer hose
ES2266599T3 (es) Manguito de husillo con transponedor.
KR100384573B1 (ko) 유리 섬유 방사 보빈용의 트랜스폰더를 구비한 스풀 슬리브
ATE255530T1 (de) Fördergurt mit eingebetteten transpondern
WO2023132095A1 (ja) コンベヤベルトの縦裂き検出装置および方法
WO2004072988A1 (ja) Rf id連長体及びケーブル
JP2004265861A (ja) Rfid連長体及びケーブル
JP4698148B2 (ja) ケーブル及びrfid連長体
EP4303761A1 (en) A contactlessly activated rfid tag for a tire
WO2002087858A2 (en) Flexible elongate composite
CN1111497C (zh) 一种循环输送带以及确定输送带中拼接缝位置的方法
SU1713868A1 (ru) Устройство дл обнаружени продольных разрывов ленты конвейера
RU2811208C1 (ru) Поручень для системы перемещения пассажиров
JPH11301843A (ja) 無線idタグシステム用アンテナ
CA3201110A1 (en) Handrail for a passenger transport system
WO2017017041A1 (en) Flat cable with signalling effect

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20060823