PL176973B1 - Układ telekomunikacyjny - Google Patents

Układ telekomunikacyjny

Info

Publication number
PL176973B1
PL176973B1 PL95309763A PL30976395A PL176973B1 PL 176973 B1 PL176973 B1 PL 176973B1 PL 95309763 A PL95309763 A PL 95309763A PL 30976395 A PL30976395 A PL 30976395A PL 176973 B1 PL176973 B1 PL 176973B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
radio
stations
wts
telephone
base stations
Prior art date
Application number
PL95309763A
Other languages
English (en)
Other versions
PL309763A1 (en
Inventor
Pedraja Fidel Garcia
Iglesias Alfredo Redondo
Solera Jose Luis Gomez
Original Assignee
Alcatel Standard Electrica
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Alcatel Standard Electrica filed Critical Alcatel Standard Electrica
Publication of PL309763A1 publication Critical patent/PL309763A1/xx
Publication of PL176973B1 publication Critical patent/PL176973B1/pl

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H04ELECTRIC COMMUNICATION TECHNIQUE
    • H04WWIRELESS COMMUNICATION NETWORKS
    • H04W88/00Devices specially adapted for wireless communication networks, e.g. terminals, base stations or access point devices
    • H04W88/02Terminal devices
    • H04W88/021Terminal devices adapted for Wireless Local Loop operation
    • HELECTRICITY
    • H04ELECTRIC COMMUNICATION TECHNIQUE
    • H04MTELEPHONIC COMMUNICATION
    • H04M1/00Substation equipment, e.g. for use by subscribers
    • H04M1/72Mobile telephones; Cordless telephones, i.e. devices for establishing wireless links to base stations without route selection
    • H04M1/725Cordless telephones
    • HELECTRICITY
    • H04ELECTRIC COMMUNICATION TECHNIQUE
    • H04WWIRELESS COMMUNICATION NETWORKS
    • H04W84/00Network topologies
    • H04W84/02Hierarchically pre-organised networks, e.g. paging networks, cellular networks, WLAN [Wireless Local Area Network] or WLL [Wireless Local Loop]
    • H04W84/10Small scale networks; Flat hierarchical networks
    • H04W84/14WLL [Wireless Local Loop]; RLL [Radio Local Loop]

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Computer Networks & Wireless Communication (AREA)
  • Signal Processing (AREA)
  • Mobile Radio Communication Systems (AREA)

Abstract

1. Uklad telekomunikacyjny zbudowany z zespolu stacji bazowych polaczonych z lokalna centrala telefoniczna i zespolu radiowych stacji koncowych, które lacza sie z droga radiowa z co najmniej jedna ze stacji bazowych do dostarczenia uslug telefonicznych do aparatu telefonicznego przylaczonego przy pomocy linii abonenta do ra- diowych stacji koncowych, znam ienny tym, ze radiowe stacje koncowe (WTS) sa blokowane lub uruchamiane przez urzadzenia sterujace (EDS) w zaleznosci od tego, czy telefon bezprzewodowy (WT) jest stosowany, i które alternatywnie do radiowych stacji koncowych (WTS), laczy tez bez- posrednio ze stacjami bazowymi (BS). FIG. 2 FIG . 4 PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest układ telekomunikacyjny dający dostęp do publicznej sieci komutowanej, przy pomocy którego konwencjonalny stacjonarny aparat telefoniczny uzyskuje dostęp do komutowanej sieci publicznej za pomocą stacji końcowej, która jest połączona drogą radiową z zespołem stacji bazowych radiowych układu telekomunikacyjnego.
Jednym z głównych problemów, jakie napotykają operatorzy telekomunikacyjni jest potrzeba instalowania infrastruktur zapewniających usługi w pewnych obszarach o niskiej gęstości abonentów, gdzie zwrot nakładów jest bardzo ograniczony ze względu na rozproszenie abonentów. Odnosi się to zwłaszcza do części dołączeniowej sieci w środowiskach o pewnym popycie, gdzie instalowanie i dostarczanie tych usług musi być ponadto realizowane szybko.
Dla rozwiązania tych problemów w ostatnich latach zastosowano to, co się określa zwykle jako dostęp radiowy, w którym zespół stacji bazowych telekomunikacji radiowej (komórkowej, punkt do wielu punktów itd.) daje pokrycie radiowe dla pewnej strefy, w której zainstalowano wiele specjalnych końcówek radiowych, które są końcówkami radio176973 wymi typu stosowanego normalnie w takich układach telekomunikacyjnych, ale do których włączono układ interfejsu linii, podczas gdy interfejsy osobiste (mikrofon, głośnik, klawiatura, wyśwetlacz) zostały wyeliminowane. Ten interfejs linii wykonuje funkcje konwersji wymagane dla obu kierunków transmisji, tak że jest możliwe z konwencjonalnego aparatu telefonicznego połączonego z tą końcówką zaoferowanie tego samego rodzaju usług, jak w przypadku telefonu stacjonarnego połączonego bezpośrednio z publiczną siecią komutowaną. Wśród tych funkcji są takie jak konwersja czterech przewodów na dwa, wytwarzanie tonu sygnałowego użytkownika, konwersja sygnału wybierania itd.
W ten sposób jest możliwe uzyskanie zespołu telefonów stacjonarnych posiadających dostęp do sieci publicznej za pomocą sieci łączności radiowej. Ruchomość, która może być oferowana przez tę sieć łączności zanika, tak że konieczny byłby nowy układ telekomunikacyjny, a zatem w konsekwencji również podwojenie sprzętu i ewentualnym nasycenie widma częstotliwości radiowych, gdyby także abonenci życzyli sobie mieć telefony bezprzewodowe dla uzyskania pożądanej ruchomości w obszarze podobnym do obszaru pokrytego przez sieć radiową.
Istotą układu telekomunikacyjnego według wynalazku zbudowanego z zespołu stacji bazowych połączonych z lokalną centralą telefoniczną i zespołu radiowych stacji końcowych, które łączą się drogą radiową z co najmniej jedną ze stacji bazowych do dostarczenia usług telefonicznych do aparatu 'telefonicznego przyłączonego przy pomocy linii abonenta do radiowych stacji końcowych, jest to, że radiowe stacje końcowe są blokowane lub uruchamiane przez urządzenia sterujące w zależności od tego, czy telefon bezprzewodowy jest stosowany, i które alternatywnie do radiowych stacji końcowych, łączy też bezpośrednio ze stacjami bazowymi.
Korzystne jest, gdy w układzie według wynalazku, układ sterujący aktywizuje lub blokuje odpowiednią bezprzewodową stację końcową, gdy telefon bezprzewodowy jest lub nie jest zamontowany na detektorze stanu spoczynku.
Z kolei istotą odmiany układu telekomunikacyjnego według wynalazku jest to, że radiowe stacje końcowe zawierają radiowy nadajnik-odbiomik o niskiej mocy, który działa jak wzmacniak i który jest uruchamiany przez układ sterujący, gdy stosowany jest telefon bezprzewodowy, celem skomunikowania się, alternatywnie, ze stacjami bazowymi za pomocą radiowej stacji końcowej i radiowego nadajnika-odbiornika.
Korzystne jest, gdy w odmianie układu według wynalazku, układ sterujący aktywizuje lub blokuje odpowiedni radiowy nadajnik-odbiornik, podczas gdy telefon bezprzewodowy jest lub nie jest zamontowany na detektorze stanu spoczynku. Następnie antena radiowych stacji końcowych jest typu kierunkowego ijest skierowana w kierunku antenyjednej ze stacji bazowych celem uzyskania większego zasięgu niż zasięg równoważnego telefonu bezprzewodowego, który posiada antenę typu bezkierunkowego, podczas gdy antena radiowego nadajnika-odbiornika jest typu bezkierunkowego celem pokrycia mniejszego obszaru w bezpośrednim otoczeniu.
Rozwiązanie według wynalazku umożliwia nadanie funkcji ruchomości w obrębie zamkniętego obszaru określonego przez ten sam zespół stacji bazowych, które są stosowane do realizacji części dołączeniowej stacjonarnych końcówek do sieci.
Przedmiot wynalazku przedstawiono w przykładzie wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia schemat infrastruktury publicznej sieci komutowanej dostarczającej usługi telefoniczne do wielu stacji końcowych, fig. 2 - część dołączeniową sieci, w której stosowany jest dostęp radiowy, gdzie stacja końcowa z odpowiednim interfejsem tworzy linię abonenta, do której przyłączonyjest konwencjonalny telefon, fig. 3 - część dołączeniową sieci podobnej do poprzedniej, ale w której połączenie jest tworzone bezpośrednio przy pomocy telefonu bezprzewodowego, fig. 4 - radiową stację końcową typu stosowanego przy dostępie radiowym do sieci, która zawiera radiowy nadajnik-odbiornik umożliwiający oferowanie usług charakteryzujących się lokalną ruchomością dla telefonu bezprzewodowego, zaś fig. 5 - schemat blokowy radiowego nadajnika-odbiornika stosowanego jako wzmacniak łącznie ze stacją łączności radiowej.
17(6973
Na figurze 1 przedstawiono infrastrukturę komutowanej sieci telekomunikacyjnej dostarczającej usługi do stacjonarnych aparatów telefonicznych. Aby to uzyskać, stacjonarne telefony T są połączone przez odpowiednie linie abonenta LS z siecią dołączeniową AN. Połączenie to jest wykonywane za pomocą interfejsów linii, które, przede wszystkim, realizują adaptację odebranej sygnalizacji i dostarczają odpowiednich poziomów prądu stałego oraz podają sygnały głosu. Sieć dołączeniową AN komunikuje się z lokalną centralą LE przez sieć transportową TN, tak, że wszyscy abonenci są połączeni z centralą lokalną LE, co umożliwia wykonanie i odebranie wywołania telefonicznego do i od innego abonenta połączonego z siecią telekomunikacyjną.
Jeśli abonenci są rozproszeni na względnie dużym obszarze, koszty instalacji sieci dołączeniowej AN są bardzo wysokie. Celem ich zredukowania, w ostatnich latach stało się praktyką wykorzystanie dostępu radiowego, jak pokazano na figurze 2, w którym wiele stacji bazowych BS, pokrywających pewien obszar, jest połączonych z lokalną centralą LE za pomocą sterownika stacji bazowej BSC, który zarządza ich pracą.
W ten sposób stacja końcowa WTS jest zasadniczo telefonem bezprzewodowym typu stosowanego w tego rodzaju sieci, ale zasilanym ze źródła zasilania elektrycznego przez odpowiednią jednostkę zasilania i zespół akumulatorów umożliwiających pracę w przypadku zaniku zasilania. Ponadto, normalną praktyką jest stosowanie anten kierunkowych, w odróżnieniu do standardowych telefonów bezprzewodowych, gdzie stosuje się anteny bezkierunkowe, w celu uzyskania obszaru pokrycia większego niż pokrycie komórki, a także zminimalizowanie wszelkich zakłóceń, które mogłyby być wytwarzane lub odbierane z innych sieci radiowych. Jest to możliwe do wykonania, ponieważ radiowa stacja końcowa WTS posiada zawsze stałe położenie i nie musi być ruchoma.
W celu dostarczenia abonentowi linii LS typowych możliwości łączeniowych, takich jak łączność dwuliniowa, napięcie stałe, tony sygnalizacyjne użytkownika, wybieranie itd., radiowa stacja końcowa WTS jest wyposażona w interfejs IF, który wykonuje funkcje wspomniane powyżej: konwersja czterech przewodów na dwa, połączenie linii z wyjściem 48V zasilania, interpretacja informacji sygnalizacji otrzymanej ze stacji bazowych BS celem aktywowania generatora tonowego i wysyłanie tonu o odpowiedniej częstotliwości akustycznej konwencjonalnego abonenta, translacja impulsów wybierania na format wymagany przy transmisji w sieci radiowej, itd.
Radiowa stacja końcowa WTS posiada układ sterujący EDC, przy pomocy którego może być ona aktywizowana i blokowana w zależności od stanu detektora, przy czym najważniejszy w hierarhii ważności powinien pozostawać telefon radiowy WT. Jeśli telefon bezprzewodowy jest podnoszony z widełek, np. w celu wykonania wywołania, nie naciskają one detektora i układ sterujący EDC blokuje radiową stację końcową WTC w celu umożliwienia nawiązania łączności bezpośrednio przez bezprzewodowy telefon WT. Logicznie jest to możliwe, gdy telefon bezprzewodowy WT znajduje się w obszarze pokryciajednej ze stacji bazowych Bs systemu radiowego. Sytuacja ta jest pokazana na figurze 3.
Gdy abonent znajduje się na zewnątrz obszaru pokrycia wszystkich stacji bazowych BS, jego końcowa stacja radiowa WTS musi koniecznie być wyposażona w antenę kierunkową jak stwierdzono powyżej. W tych sytuacjach telefon bezprzewodowy WT nie może kontaktować się z jakąkolwiek stacją bazową BS, i w efekcie łączność nie byłaby możliwa. Aby rozwiązać ten kłopot, i dostarczyć usługę identyczną z punktu widzenia użytkownika, radiowa stacja końcowa WTS zawiera także radiowy nadajnik-odbiomik RT, pokazany na figurze 4. W ten sposób zespół działa jako dwukierunkowy wzmacniak dla łączności pomiędzy stacją bazową BS a telefonem bezprzewodowym WT. Jeżeli sprzężenie pola elektromagnetycznego pomiędzy dwoma antenami, kierunkowej w przypadku radiowej stacji końcowej WTS i bezkierunkowej w przypadku radiowego nadąjnika-odbiornika RT jest dostatecznie niskie, ten radiowy nadajnik-odbiomik działa po prostu jako wzmacniak dwukierunkowy. Jest to pokazane na figurze 5, na której sygnał przychodzący z anteny ART radiowego nadajnika-odbiomika RT, mający źródło w telefonie bezprzewodowym WT, jest filtrowany w filtrze szerokopasmowym BPF, wzmacniany we wzmacniaczu odbiorczym RA i podawany do nadajnika radiowej stacji końcowej WTS. Sygnał ten, także o częstotliwości
176 973 radiowej, przychodzący ze wzmacniacza wejściowego radiowej stacji końcowej WTS, jest wzmacniany we wzmacniaczu mocy TA i podawany do anteny ART radiowego nadajnika-odbiornika RT.
Przełącznik SW, pokazany schematycznie na fig. 5, odbiera sygnał sterowania nadawanie/odbiór ze stacji radiowej końcowej WTS celem wybrania odpowiedniego kanału dla nadawania w jednym przypadku i odbioru w drugim.
Gdy sprzężenie pomiędzy dwoma antenami, jedną należącą do radiowej stacji końcowej WTS i drugą należącą do radiowego nadajnika-odbiornika RT, nie jest dostatecznie małe, jak w cyfrowym systemie radiowym typu DECT, byłoby konieczne wykonanie bardziej złożonej funkcji konwersji, niż jest to wymagane w systemach analogowych, ponieważ częstotliwości i kanały, na których odbywa się łączność radiowa pomiędzy stacją bazową a końcową nie są ustalone, ale są wskazywane w rzeczywistych informacjach przesyłanych pomiędzy nimi.
176 973
FIG. 3
176 973
FIG. 4
FIG. 5
176 973
FIG. 1
FIG. 2
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 70 egz. Cena 2,00 zł.

Claims (5)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Układ telekomunikacyjny zbudowany z zespołu stacji bazowych połączonych z lokalną centralą telefoniczną i zespołu radiowych stacji końcowych, które łączą się z drogą radiową z co najmniej jedną ze stacji bazowych do dostarczenia usług telefonicznych do aparatu telefonicznego przyłączonego przy pomocy linii abonenta do radiowych stacji końcowych, znamienny tym, że radiowe stacje końcowe (WTS) są blokowane lub uruchamiane przez urządzenia sterujące (EDS) w zależności od tego, czy telefon bezprzewodowy (WT) jest stosowany, i które alternatywnie do radiowych stacji końcowych (WTS), łączy też bezpośrednio ze stacjami bazowymi (BS).
  2. 2. Układ telekomunikacyjny według zastrz. 1, znamienny tym, że układ sterujący (EDC) aktywizuje lub blokuje odpowiednią bezprzewodową stację końcową (WTS), gdy telefon bezprzewodowy (WT) jest lub niejest zamontowany na detektorze stanu spoczynku.
  3. 3. Układ telekomunikacyjny zbudowany z zespołu stacji bazowych połączonych z lokalną centralą telefoniczną i zespołu radiowych stacji końcowych, które łączą się drogą radiową z co najmniej jedną ze stacji bazowych do dostarczenia usług telefonicznych do aparatu telefonicznego przyłączonego przy pomocy linii abonenta do radiowych stacji końcowych, znamienny tym, że radiowe stacje końcowe (WTS) zawierają radiowy nadajnik-odbiomik (RT) o niskiej mocy, który działa jak wzmacniak i który jest uruchamiany przez układ sterujący (EDC), gdy stosowany jest telefon bezprzewodowy, celem skomunikowania się, alternatywnie, ze stacjami bazowymi (BS) za pomocą radiowej stacji końcowej (WTS) i radiowego nadajnika-odbiomika (RT).
  4. 4. Układ telekomunikacyjny według zastrz. 3, znamienny tym, że układ sterujący (EDC) aktywizuje lub blokuje odpowiedni radiowy nadajnik-odbiomik (RT), podczas gdy telefon bezprzewodowy (WT) jest lub nie jest zamontowany na detektorze stanu spoczynku.
  5. 5. Układ telekomunikacyjny według zastrz. 3, znamienny tym, że antena (A) radiowych stacji końcowych (WTS) jest typu kierunkowego i jest skierowana w kierunku anteny jednej ze stacji bazowych (BS) celem uzyskania większego zasięgu niż zasięg równoważnego telefonu bezprzewodowego (WT), który posiada antenę typu bezkierunkowego, podczas gdy antena (ART) radiowego nadajnika-odbiomika (RT) jest typu bezkierunkowego celem pokrycia mniejszego obszaru w bezpośrednim otoczeniu.
PL95309763A 1994-07-27 1995-07-25 Układ telekomunikacyjny PL176973B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
ES09401654A ES2102956B1 (es) 1994-07-27 1994-07-27 Sistema de comunicaciones dual fijo-movil.

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL309763A1 PL309763A1 (en) 1996-02-05
PL176973B1 true PL176973B1 (pl) 1999-08-31

Family

ID=8287068

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL95309763A PL176973B1 (pl) 1994-07-27 1995-07-25 Układ telekomunikacyjny

Country Status (11)

Country Link
US (1) US6230008B1 (pl)
EP (1) EP0695102A3 (pl)
JP (1) JPH08182044A (pl)
CN (1) CN1122557A (pl)
AU (1) AU698957B2 (pl)
CA (1) CA2154731A1 (pl)
ES (1) ES2102956B1 (pl)
NZ (1) NZ272560A (pl)
PL (1) PL176973B1 (pl)
RU (1) RU2144746C1 (pl)
ZA (1) ZA956146B (pl)

Families Citing this family (17)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE19644562C1 (de) * 1996-10-26 1998-07-09 Bosch Gmbh Robert Verfahren zum drahtlosen Austausch von Daten und Telekommunikationseinheit
EP0915628B1 (en) * 1997-11-07 2008-05-14 Lucent Technologies Inc. Cellular wireless communication system with fixed terminals
US6339585B1 (en) * 1998-05-05 2002-01-15 Philips Electronics North America Corp. Error-recovery mechanism using a temporary forwarder in a wireless-ATM network
US6233228B1 (en) * 1998-05-15 2001-05-15 Northrop Grumman Corporation Personal communication system architecture
US6243573B1 (en) * 1998-05-15 2001-06-05 Northrop Grumman Corporation Personal communications system
ES2149127B1 (es) * 1999-01-28 2001-05-01 Amper Sa Sistema de telefonia inalambrica dual personal.
GB2360175A (en) * 2000-03-11 2001-09-12 Roke Manor Research Wireless telephone equipment
US6603965B1 (en) * 2000-05-11 2003-08-05 International Business Machines Corporation Pervasive voice handset system
US7466978B1 (en) 2000-09-18 2008-12-16 International Business Machines Corporation Telephone network node device
AU2001287867A1 (en) * 2000-09-18 2002-04-02 International Business Machines Corporation Telephone network node device
US20020090977A1 (en) * 2001-01-08 2002-07-11 Syagration Ltd. Automatic signal transfer apparatus for mobile phone
US6985746B2 (en) * 2001-04-30 2006-01-10 Ipr Licensing, Inc. Wireless communication system having mobility-based content delivery
US7136639B2 (en) * 2001-06-14 2006-11-14 Interdigital Technology Corporation Sub base station and user equipment implementations
US7792484B2 (en) 2001-07-05 2010-09-07 Telefonaktiebolaget Lm Ericsson (Publ) Arrangement and a method in a telephony system permitting communication using a stationary telephony terminal via a mobile radio telephone
RU2221334C2 (ru) * 2001-11-01 2004-01-10 Общество с ограниченной ответственностью "Алгоритм" Способ радиосвязи в беспроводной локальной сети и приемопередающее устройство
US7010325B1 (en) 2002-06-11 2006-03-07 Sprint Spectrum L.P. Wireless repeater with wireless telephone adapter
US7512381B1 (en) * 2004-10-15 2009-03-31 Nortel Networks Limited Monitoring mobile terminals via local wireless access points

Family Cites Families (19)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4369520A (en) * 1979-03-22 1983-01-18 Motorola, Inc. Instantaneously acquiring sector antenna combining system
US4284848A (en) 1979-08-01 1981-08-18 Frost Edward G Switched network telephone subscriber distribution system
US4528656A (en) * 1982-07-02 1985-07-09 Harris Corporation Radio communication system using frequency division multiplexing for transmission between a master station and a plurality of remote stations
US4539706A (en) 1983-02-03 1985-09-03 General Electric Company Mobile vehicular repeater system which provides up-link acknowledgement signal to portable transceiver at end of transceiver transmission
GB8419003D0 (en) * 1984-07-25 1984-08-30 Racal Res Ltd Portable telephones
ES8603129A1 (es) * 1985-02-08 1985-12-01 Telettra Espanola Sistema de acceso multiple,via radio,para telefonia rural
US4922517A (en) * 1987-04-08 1990-05-01 Metrofone, Inc. System for interfacing a standard telephone set with a radio transceiver
US4827499A (en) * 1987-06-12 1989-05-02 American Telephone And Telegraph Company At&T Bell Laboratories Call control of a distributed processing communications switching system
US4989230A (en) * 1988-09-23 1991-01-29 Motorola, Inc. Cellular cordless telephone
US4972456A (en) * 1989-02-10 1990-11-20 Gte Mobilnet Incorporated Rural radiotelephone system
FR2657204A2 (fr) * 1989-08-29 1991-07-19 Matra Communication Reseau de communication radio-telephonique.
GB2236454A (en) * 1989-09-01 1991-04-03 Philips Electronic Associated Communications system for radio telephones
SE466829B (sv) * 1990-05-11 1992-04-06 Tateco Ab Anslutning av traadloesa telefoner till en abonnentvaexel
US5243641A (en) * 1990-08-01 1993-09-07 At&T Bell Laboratories Extended range cordless telephone system
US5265150A (en) * 1991-01-30 1993-11-23 At&T Bell Laboratories Automatically configuring wireless PBX system
CA2064129C (en) 1991-03-27 1997-03-04 Naoki Hirasawa Car-mounted booster for plug-in connection with mobile telephone set
FI933560A (fi) * 1992-08-13 1994-02-14 Hughes Aircraft Co Radiotelefonsystem som anvaender en flerabonnentenhet
DE4315621A1 (de) * 1993-05-11 1994-11-17 Sel Alcatel Ag Schnittstellenanordnung für den Anschluß von Basisstationen an eine Nebenstellenanlage
KR0162839B1 (ko) * 1996-01-22 1998-12-01 김광호 덱트단말기를 수용하기 위한 구내 무선전화시스템

Also Published As

Publication number Publication date
ES2102956B1 (es) 1998-04-01
JPH08182044A (ja) 1996-07-12
NZ272560A (en) 1997-02-24
US6230008B1 (en) 2001-05-08
PL309763A1 (en) 1996-02-05
ES2102956A1 (es) 1997-08-01
EP0695102A3 (en) 1997-07-16
CA2154731A1 (en) 1996-01-28
AU2494795A (en) 1996-02-08
AU698957B2 (en) 1998-11-12
EP0695102A2 (en) 1996-01-31
ZA956146B (en) 1996-03-25
CN1122557A (zh) 1996-05-15
RU2144746C1 (ru) 2000-01-20

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US5133001A (en) Radiotelephone system in the form of a private branch exchange
KR100503218B1 (ko) 제1로컬 배치된 통신장치와 제2로컬 배치된 통신장치 사이에 양방향 통신링크를 형성하는 회로 어셈블리
US6141560A (en) Communication device providing dual mode operation
PL176973B1 (pl) Układ telekomunikacyjny
AU722727B2 (en) Alternative routing system for mobile telephone calls
PL183758B1 (pl) Sposób i układ do ustanawiania linii komunikacyjnej w bezprzewodowym systemie komunikacji lokalnej
GB2234649A (en) Personal communications systems
PL177285B1 (pl) Stałe urządzenie końcowe telefonii komórkowej
US5978684A (en) Device for supporting multi-line configurations in a fixed wireless loop application
EP2487887A1 (en) Wireless fixed terminal and switching method for automatically switching calling lines
JPH0263352A (ja) コードレスホームテレホン方式
AU728590B2 (en) A multi-function mobile telephone station
GB2251359A (en) Telephone system with subscriber paging
CA2245801C (en) Alternative routing system for mobile telephone calls
NL1007988C2 (nl) Draadloos communicatiestelsel.
KR100576022B1 (ko) 사설 교환기에서 이동성을 갖는 복합단말 장치
KR200292434Y1 (ko) 무선방식의 구내전화 시스템
AU753764B2 (en) Telephone system
JPS61154232A (ja) 移動通信方式
JPH05183502A (ja) 無線電話装置
JPH0374980B2 (pl)
JPH05244088A (ja) 携帯電話端末機
JPH03195248A (ja) 公衆電話装置
KR20000033185A (ko) 무선 사설교환 어뎁터 장치가 내장된 무선가입자망 가입자 정합장치
JPH03171855A (ja) 小電力用コードレス電話機システム