PL172977B1 - Sposób rozdzielania porcji stopionego szkła i urządzenie do rozdzielania porcji stopionego szkła - Google Patents

Sposób rozdzielania porcji stopionego szkła i urządzenie do rozdzielania porcji stopionego szkła

Info

Publication number
PL172977B1
PL172977B1 PL94303565A PL30356594A PL172977B1 PL 172977 B1 PL172977 B1 PL 172977B1 PL 94303565 A PL94303565 A PL 94303565A PL 30356594 A PL30356594 A PL 30356594A PL 172977 B1 PL172977 B1 PL 172977B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
motors
scoop
gob
scoops
motor
Prior art date
Application number
PL94303565A
Other languages
English (en)
Inventor
Leonard D. Steffan
D.Wayne Leidy
Original Assignee
Owens Brockway Glass Container
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Owens Brockway Glass Container filed Critical Owens Brockway Glass Container
Publication of PL172977B1 publication Critical patent/PL172977B1/pl

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C03GLASS; MINERAL OR SLAG WOOL
    • C03BMANUFACTURE, SHAPING, OR SUPPLEMENTARY PROCESSES
    • C03B7/00Distributors for the molten glass; Means for taking-off charges of molten glass; Producing the gob, e.g. controlling the gob shape, weight or delivery tact
    • C03B7/14Transferring molten glass or gobs to glass blowing or pressing machines
    • C03B7/16Transferring molten glass or gobs to glass blowing or pressing machines using deflector chutes
    • YGENERAL TAGGING OF NEW TECHNOLOGICAL DEVELOPMENTS; GENERAL TAGGING OF CROSS-SECTIONAL TECHNOLOGIES SPANNING OVER SEVERAL SECTIONS OF THE IPC; TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y10TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC
    • Y10STECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y10S65/00Glass manufacturing
    • Y10S65/13Computer control

Abstract

2 Urzadzenie do rozdzielania porcji stopionego szkla w systemie wytwarzania artykulów szklanych, który zawiera wiele elementów wyladowujacych te porc je i elementy do odbioru porcji z kazdego z tych elementów wyladowujacych i do rozdzie­ lania porcji na wiele elementów do formowania artykulów, przy czym elementy do odbioru i rozdzielania zawieraja wiele czerpa­ ków, z których kazdy ma górny koniec umieszczony ponizej zwiazanego z nim elementu wyladowujacego i dolny koniec, elementy mocujace kazdy czerpak obrotowo wokól nieruchomej osi, przy czym górny koniec jest umieszczony ponizej danego elementu wyladowujacego, a dolny koniec jest umieszczony wa­ hliwie wzdluz luku, wiele silników elektrycznych dolaczonych indywidualnie do elementów mocujacych dla selektywnego i indywidualnego obracania czerpaków i elementy sterujace silni­ kami dolaczone do wielu silników dla synchronicznej pracy silników i obracania czerpaków wzgledem siebie oraz dzialania elementów formujacych, znamienne tym, ze silniki stanowia trójfazowe serwomotory (48,50,52) pradu przemiennego i ele­ menty sterujace silnikami zawieraja elementy (74) do wytwa­ rzania sygnalu zmiennego wskazujacego wymagane polozenie kazdego poszczególnego czerpaka, pierwszy czujnik (R1) dola­ czony do kazdego z silników dla dostarczania sygnalu wskazuja­ cego rzeczywiste jego polozenie, elementy (76) do wytwarzania sygnalu rozkazu dla kazdego z silników w funkcji róznicy pomie­ dzy odpowiadajacymi sobie sygnalami polozenia, wymaganym i rzeczywistym, elementy (78) do dostarczania sygnalu rozkazu jako pierwszego i drugiego rozkazu momentu obrotowego do dwóch faz danego silnika i elementy (54,56,58) do dostarczania trzeciego rozkazu momentu obrotowego do trzeciej fazy danego silnika w funkcji sumy pierwszego i drugiego rozkazu momentu obrotowego FIG.1 PL PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest sposób rozdzielania porcji stopionego szkła i urządzenie do rozdzielania porcji stopionego szkła na wiele stanowisk lub sekcji do formowania, zwłaszcza przy wytwarzaniu artykułów szklanych, takich jak pojemniki.
172 977
Pojemniki szklane są zwykle formowane w urządzeniu, które zawiera wiele sekcji, w każdej z których jest jedna lub więcej wstępnych wnęk formy do kształtowania lub rozdmuchiwania i mechanizmy przenoszące, które są zsynchronizowane ze sobą. To urządzenie, nazywane indywidualną sekcję, odbiera szkło w postaci poszczególnych porcji lub kropel do formowania. Stopione szkło z pieca jest dzielone na poszczególne porcje dostarczane do urządzenia do rozdzielania porcji, którego celem jest rozdzielenie porcji na poszczególne sekcje urządzenia we właściwej kolejności tak, że porcje szkła są dostarczane równocześnie do wnęk formy w każdej kolejnej sekcji. Taka ogólna technika jest przedstawiona na przykład w opisach patentowych Stanów Zjednoczonych Ameryki nr 3 585 017 i 3 597 187.
Znane jest z opisu patentowego Stanów Zjednoczonych Ameryki nr 2 859 559 urządzenie do rozdzielania porcji, w którym poniżej mechanizmu dzielącego porcje jest umieszczony czerpak do odbioru w kolejności stopionych porcji, który jest przyłączony przezwał do silnika do podawania poszczególnych porcji do oddalonych zsypów lub rynien. Każda rynna prowadzi do wnęki formy wstępnej właściwej sekcji urządzenia. Każda wnęka urządzenia do rozdzielania porcji ma związaną z nią rynnę, a czerpak podaje we właściwej kolejności porcje do poszczególnych rynien.
Znane jest z opisu patentowego Stanów Zjednoczonych Ameryki nr 3 597 187 urządzenie do rozdzielania porcji, w którym każdy z wielu czerpaków ma górny koniec umieszczony poniżej związanego z nim elementu do wyładowywania porcji i dolny koniec umieszczony wahliwie wzdłuż łuku w pobliżu odpowiednich wielu rynien. Każdy czerpak jest unoszony przez ramę wsporczą, która z kolei jest dołączona do wału napędowego. Wiele wałów napędowych jest dołączonych do napędu z przekładnią zębatą, w którym wały są wspólnie napędzane przez związane z nimi koła zębate przy pomocy pojedynczego silnika. Chociaż ten układ napędu przekładniowego zachowuje właściwą synchronizację czerpaków, powstaje problem, gdy należy zmienić ilość czerpaków, co wymaga zastosowania całkowitego nowego napędu przekładniowego.
Sposób według wynalazku polega na tym, że ustawia się czerpak porcji poniżej każdego elementu wyładowującego dla ruchu niezależnego względem siebie, napędza się każdy czerpak przez związany z nim trójfazowy serwomotor prądu przemiennego i skrzynkę przekładniową łączącą każdy silnik ze związanym z nim czerpakiem wahliwie wzdłuz łuku, niezależnie od innych czerpaków, przy zachowaniu położenia poniżej elementu wyładowczego i synchronizuje się działanie wszystkich silników z działaniem form do formowania artykułów szklanych, stosując czujniki położenia dołączone do silników tak, że zwielokrotnia się rozdzielczość czujników przez przełożenie przekładni zębatej skrzynki przekładniowej.
W urządzeniu według wynalazku silniki stanowią trójfazowe serwomotory prądu przemiennego i elementy sterujące silnikami zawierają elementy do wytwarzania sygnału zmiennego wskazującego wymagane położenie każdego poszczególnego czerpaka, pierwszy czujnik dołączony do każdego z silników dla dostarczania sygnału wskazującego rzeczywiste jego położenie, elementy do wytwarzania sygnału rozkazu dla każdego z silników w funkcji różnicy pomiędzy odpowiadającymi sobie sygnałami położenia, wymaganym i rzeczywistym, elementy do dostarczania sygnału rozkazu jako pierwszego i drugiego rozkazu momentu obrotowego do dwóch faz danego silnika i elementy do dostarczania trzeciego rozkazu momentu obrotowego do trzeciej fazy danego silnika w funkcji sumy pierwszego i drugiego rozkazu momentu obrotowego.
Urządzenie zawiera skrzynkę przekładniową łączącą operacyjnie każdy silnik z odpowiadającym mu czerpakiem, przy czym pierwszy czujnikjest dołączony do odpowiadającego mu silnika tak, że rozdzielczość czujnika jest zwielokrotniana przez przełożenie przekładni zębatej skrzynki przekładniowej.
Elementy sterujące silnikami zawierają drugi czujnik połączony operacyjnie z każdym czerpakiem dla dostarczania sygnału wskazującego rzeczywiste położenie czerpaka.
Zaletą wynalazku jest zapewnienie sposobu i urządzenia do rozdzielania porcji szkła, w których czerpaki do rozdzielania porcji można łatwo dodawać, usuwać lub unieruchamiać, bez wymagania zmiany konstrukcji lub przemieszczenia całej konstrukcji napędowej czer4
172 977 paków. Wynalazek można zastosować w urządzeniu z wielokrotnymi wnękami, w którym czerpak dla każdej wnęki jest mechanicznie niezależny od czerpaków dla innych wnęk i położenie czerpaka oraz tor ruchu można łatwo regulować elektronicznie niezależnie od innych czerpaków urządzenia do rozdzielania.
Przedmiot wynalazku jest uwidoczniony w przykładzie wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia urządzenie do rozdzielania porcji stopionego szkła w widoku perspektywicznym, fig. 3 - urządzenie z fig. 1 w schemacie blokowym, fig. 3 - układ sterujący ruchem w schemacie funkcjonalnym i fig. 4 - przebieg sterujący dla każdego czerpaka, ilustrujący kolejność dostarczania' wsadów formierskich czyli porcji szkła do ośmiu sekcji urządzenia sekcyjnego.
Figura 1 przedstawia urządzenie 10 do rozdzielania porcji stopionego szkła według wynalazku, zawierające trzy wygięte w łuk czerpaki 12,14, 16, z których każdy ma górny koniec umieszczony poniżej związanego z nim otworu wyładowczego 18,20,22, przez który jest dostarczana porcja stopionego szkła. Każdy czerpak 12, 14, 16 jest podtrzymywany przez związany z nim wspornik 24, 26, 28, na przykład ramę wsporczą tak, że obraca się «γτΗΙίι’τ Jiilni wnlrnł niprurhnmpi nei i nnrrw lrnniap Ρ7ΡΓηαν<3 10 1 A 1A nn^nctoio w >> *·*Ά*^ΑΑ*^ VAMA Λ *«· w* £2 WŁ-Wi JJMAŁU. M '> Λ-'-' Aa W kj U ŁAJ V/ »» położeniu poniżej otworu wyładowczego 18, 20, 22, podczas gdy dolny koniec każdego czerpaka 12, 14,16 waha się wzdłuż łuku w pobliżu związanego z nim układu zsypów lub rynien 30, 32, 34. Liczba rynien 30, 32, 34 w każdym układzie jest określona przez liczbę sekcji 35 w tym urządzeniu sekcyjnym. Liczba czerpaków 12, 14, 16, liczba otworów wyładowczych 18, 20, 22 i liczba układów rynien 30, 32, 34 są wszystkie określone przez liczbę form lub wnęk w każdej sekcji 35 urządzenia sekcyjnego. Na fig. 1 są pokazane dla przykładu trzy otwory wyładowcze 18,20, 22, czerpaki 12,14,16 i układy rynien 30, 32, 34, wykorzystywane w połączeniu z tak zwanym trzywnękowym urządzeniem sekcyjnym, w którym każda sekcji 35 posiada trzy formy wstępne 35a, 35b i 35c. Typowe urządzenie sekcyjne może posiadać osiem takich sekcji 35 i każdy układ rynien 30, 32, 34 ma wówczas osiem poszczególnych rynien ustawionych w linii z odpowiadającymi im czerpakami 12,14, 16, z których na fig. 1 pokazano dla uproszczenia tylko trzy rynny. Celem urządzenia 10 do rozdzielania porcji stopionego szkła jest zapewnienie wsadów formierskich szkła czyli porcji stopionego szkła do trzech form 35a, 35b. 35c równocześnie dla każdej kolejnej sekcji 35 urządzenia. Dotąd opisane urządzenie 10 ma ogólnie znaną konstrukcję.
Według wynalazku każdy wspornik 24,26,28 czerpaka jest dołączony przez odpowiadający mu wał napędowy 36, 38, 40 do skrzynki przekładniowej 42, 44, 46 pokazanej na fig. 1 i 2, napędzanej przez elektryczny serwomotor 48, 50, 52. Każdy serwomotor 48, 50, 52 odbiera sygnały sterujące z odpowiadającego mu serwowzmacniacza 54,56,58 sterowanego przez układ sterujący 60, 62, 64 ruchem. Pierwszy czujnik R1 położenia, na przykład zwykły przelicznik, jest dołączony do każdego serwomotoru 48, 50, 52 w celu dostarczania do odpowiadającego mu układu sterującego 60, 62, 64 ruchem sygnału elektrycznego wskazującego położenie kątowe odpowiadającego mu wału napędowego. Drugi czujnik R2 położenia, na przykład zwykły przelicznik, jest dołączony do każdej skrzynki przekładniowej 42, 44, 46 dla dostarczania do odpowiadającego mu układu sterującego 60, 62, 64 ruchem drugiego ' sygnału elektrycznego wskazującego położenie bezwzględne danego czerpaka 12, 14, 16. Kilka układów sterujących 60, 62, 64 ruchem jest dołączonych przez łącze 66 do głównego układu sterującego 68. Główny układ sterujący 68 odbiera wejściowy sygnał synchronizacji z czujnika podczerwieni 70 umieszczonego w pobliżu wybranego spośród otworów wyładowczych 18, 20, 22, pokazanych na fig. 1. dla dostarczania właściwego sygnału, gdy porcja szkła jest wyładowywana z otworu. Główny układ sterujący 68 jest także dołączony do interfejsu 72 operatora, na przykład klawiatury i ekranu, dla wzorcowania i regulacji sygnałów wejściowych itd. oraz dostarczania sygnału wyjściowego wyświetlanego na ekran operatora. Główny układ sterujący 68 'i układy sterujące 60, 62, 64 ruchem odbierają również główny sygnał zegarowy synchronizacji i główne sygnały wejściowe przestawienia z sekcji 35 urządzenia sekcyjnego.
Figury 3 i 4 pokazują przebieg sygnału 74 położenia, odbieranego z elementów do wytwarzania sygnału zmiennego wskazującego wymagane położenie czerpaka. Podczas
172 977 pracy każdy układ sterujący 60, 62, 64 ruchem odbiera z głównego układu sterującego 68 i zapamiętuje w pamięci wewnętrznej tablicę danych wskazujących wymagany przebieg sygnału 74 położenia dla odpowiedniego czerpaka. Fig. 4 przedstawia dla przykładu przebieg sygnału 74 dla urządzenia ośmiosekcyjnego, w którym każdy czerpak jest przepro wadzany przez położenia 1, 5, 4, 8, 3, 7, 2 i 6 rynien w ciągłej sekwencji dla rozdzielania porcji szkła równocześnie na trzy formy wstępne każdej sekcji urządzenia w tej sekwencji. W każdym układzie sterującym 60, 62, 64 ruchem przebieg sygnału 74 położenia dla danego czerpaka jest porównywany z sygnałem sprzężenia zwrotnego położenia z danego czujnika R1, przy czym różnica lub błąd powoduje wytwarzanie rozkazu 76 bezwzględnego momentu obrotowego, co pokazano na fig. 3. Ten rozkaz 76 momentu obrotowego jest przełączany rozkazem 78 momentu obrotowego na fazy A i B mocy doprowadzane do właściwego wzmacniacza 54, 56, 58. Rozkaz momentu obrotowego dla trzeciej fazy jest obliczany w danym wzmacniaczu jako suma rozkazów momentu obrotowego dla pierwszej i drugiej fazy. Te rozkazy momentu obrotowego są dostarczane przez wzmacniacz do właściwego serwomotoru w celu napędzania skrzynki przekładnio p-romobo ηπ'ζαΗοηρ npma
Czujniki R2 wskazują położenie bezwzględne każdego czerpaka. Ta informacja o położeniu jest wykorzystywana podczas inicjalizacji systemu w celu określenia rzeczywistego położenia każdego czerpaka, który jest doprowadzany do głównego układu sterującego 68. Główny układ sterujący może wówczas wysyłać rozkazy do każdego układu sterującego ruchem, aby przesunąć właściwy czerpak do określonego położenia początkowego. Po tej sekwencji inicjalizacji sygnał wyjściowy położenia bezwzględnego z czujników R2 może być kontrolowany okresowo, aby skorygować jakiekolwiek zmiany położenia czerpaka.
Urządzenie 10 do rozdzielania porcji stopionego szkła sterowane silnikiem elektrycznym, przedstawione na rysunku, jest znacznie korzystniejsze od znanych rozwiązań z napędem przekładni zębatej. Kilka czerpaków 12, 14, 16 jest całkowicie niezależnych mechanicznie od siebie tak, że położenie każdego czerpaka może być wzorcowane i sterowane całkowicie niezależnie od wszystkich innych czerpaków. Na przykład położenie czerpaka 12 w dowolnym punkcie jego przebiegu sygnału 74 można łatwo regulować przy pomocy interfejsu 72 operatora, głównego układu sterującego 68 i układu sterującego 60 ruchem, bez jakiegokolwiek oddziaływania na ruch lub położenie dowolnego innego czerpaka. Ruch i położenie każdego czerpaka można regulować podczas pracy urządzenia. Czerpaki można dodać, usunąć lub po prostu unieruchomić przez dodanie lub usunięcie odpowiadających im serwomotorów i układów sterujących ruchem itd., bez konieczności całkowitego przemieszczenia lub znacznego przerobienia napędu przekładni zębatej. Dla przykładu fig. 2 przedstawia dodane cztery układy sterujące 80 ruchem z odpowiadającym im wzmacniaczem 82, silnikiem 84, skrzynią przekładniową 86 i czerpakiem 88.
Jeżeli należy zwiększyć całkowitą szybkość urządzenia do formowania szkła, główny układ sterujący 68 może automatycznie zmniejszyć dopuszczalny czas ruchu różnych czerpaków i regulować odpowiednio przebiegi ruchu tak, że czasy przerw w ruchu, podczas których każdy czerpak jest ustawiony w linii z rynną, pozostają stałe. Ten sam przebieg sygnału 74 można by zastosować normalnie dla każdego czerpaka, jednak można łatwo dostosować unikalny przebieg dostosowany do unikalnej konstrukcji lub małych zmian wymiarów rynien. Czerpaki byłyby normalnie zsynchronizowane dla działania w tym samym czasie, przesuwając się do danego położenia lub z niego równocześnie. Jednak tutaj także można łatwo dostosować się do różnic przez regulację elektroniczną, ponieważ każdy czerpak jest sterowany elektronicznie niezależnie od innych czerpaków. Położenia czerpaków można określić i ustawić podczas instalacji przez ustawienie czerpaków w linii z każdym z otworów i zapamiętanie odpowiadającej mu informacji o położeniu w pamięci. Główny sygnał zegarowy i główny sygnał przestawienia z sekcji 35 urządzenia są wykorzystywane głównie do celów synchronizacji, przy czym czujnik podczerwieni 70 wspomaga tę funkcję.
172 977
172 977
42' 44 46
FIG.Ł
FIG. 3
CT cn
FIG 4
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 90 egz. Cena 2,00 zł

Claims (4)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Sposób rozdzielania porcji stopionego szkła z wielu elementów wyładowujących te porcje na odpowiadające im, wiele form do formowania artykułów szklanych, znamienny tym, że ustawia się czerpak porcji poniżej każdego elementu wyładowującego dla ruchu niezależnego względem siebie, napędza się każdy czerpak przez związany z nim trójfazowy serwomotor prądu przemiennego i skrzynkę przekładniową łączącą każdy silnik ze związanym z nim czerpakiem wahliwie wzdłuż łuku, niezależnie od innych czerpaków, przy zachowaniu położenia poniżej elementu wyładowczego i synchronizuje się działanie wszystkich silników z działaniem form do formowania artykułów szklanych, stosując czujniki prdrwoma rloło/dnnp οί1«ϋ·γιιζ toIr Fjcn 'mnalnb-rofaio c 10 mz/wialmmpk rai-inli.....
    pz UHJŁjV11IW L»lULUXWłr Łlłł AVHJAkl UHUU i CJŁjUZjJ VI V UJ 111I\U W
    F1' przełożenie przekładniki zębatej skrzynki przekładniowej.
  2. 2. Urządzenie do rozdzielania porcji stopionego szkła w systemie wytwarzania artykułów szklanych, który zawiera wiele elementów wyładowujących te porcje i elementy do odbioru porcji z każdego z tych elementów wyładowujących i do rozdzielania porcji na wiele elementów do formowania artykułów, przy czym elementy do odbioru i rozdzielania zawierają wiele czerpaków, z których każdy ma górny koniec umieszczony poniżej związanego z nim elementu wyładowującego i dolny koniec, elementy mocujące każdy czerpak obrotowo wokół nieruchomej osi, przy czym górny koniec jest umieszczony poniżej danego elementu wyładowującego, a dolny koniec jest umieszczony wahliwie wzdłuż łuku, wiele silników elektrycznych dołączonych indywidualnie do elementów mocujących dla selektywnego i indywidualnego obracania czerpaków i elementy sterujące silnikami dołączone do wielu silników dla synchronicznej pracy silników i obracania czerpaków względem siebie oraz działania elementów formujących, znamienne tym, że silniki stanowią trójfazowe serwomotory (48 50,52) prądu przemiennego i elementy sterujące silnikami zawierają elementy (74) do wytwarzania sygnału zmiennego wskazującego wymagane położenie każdego poszczególnego czerpaka, pierwszy czujnik (R1) dołączony do każdego z silników dla dostarczania sygnału wskazującego rzeczywiste jego położenie, elementy (76) do wytwarzania sygnału rozkazu dla każdego z silników w funkcji różnicy pomiędzy odpowiadającymi sobie sygnałami położenia, wymaganym i rzeczywistym, elementy (78) do dostarczania sygnału rozkazu jako pierwszego i drugiego rozkazu momentu obrotowego do dwóch faz danego silnika i elementy (54, 56, 58) do dostarczania trzeciego rozkazu momentu obrotowego do trzeciej fazy danego silnika w funkcji sumy pierwszego i drugiego rozkazu momentu obrotowego.
  3. 3. Urządzenie według zastrz. 2, znamienne tym, że zawiera skrzynkę przekładniową (42,44,46) łączącą operacyjnie każdy silnik (48,50,52) z odpowiadającym mu czerpakiem (12,14,16), przy czym pierwszy czujnik (R1) jest dołączony do odpowiadającego mu silnika tak, że rozdzielczość czujnika (R1) jest zwielokrotniana przez przełożenie przekładni zębatej skrzynki przekładniowej.
  4. 4. Urządzenie według zastrz. 3, znamienne tym, że elementy sterujące silnikami zawierają drugi czujnik (R2) połączony operacyjnie z każdym czerpakiem dla dostarczania sygnału wskazującego rzeczywiste położenie czerpaka.
PL94303565A 1993-05-24 1994-05-23 Sposób rozdzielania porcji stopionego szkła i urządzenie do rozdzielania porcji stopionego szkła PL172977B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US08/066,189 US5405424A (en) 1993-05-24 1993-05-24 Servo controlled glass gob distributor

Publications (1)

Publication Number Publication Date
PL172977B1 true PL172977B1 (pl) 1998-01-30

Family

ID=22067846

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL94303565A PL172977B1 (pl) 1993-05-24 1994-05-23 Sposób rozdzielania porcji stopionego szkła i urządzenie do rozdzielania porcji stopionego szkła

Country Status (17)

Country Link
US (2) US5405424A (pl)
EP (1) EP0626350B1 (pl)
JP (1) JP3646883B2 (pl)
CN (1) CN1045941C (pl)
AT (1) ATE174879T1 (pl)
AU (1) AU677829B2 (pl)
BR (1) BR9402063A (pl)
CA (1) CA2124043C (pl)
CO (1) CO4180579A1 (pl)
DE (1) DE69415390T2 (pl)
DK (1) DK0626350T3 (pl)
EC (1) ECSP941091A (pl)
ES (1) ES2126017T3 (pl)
GR (1) GR3029747T3 (pl)
PE (1) PE195A1 (pl)
PL (1) PL172977B1 (pl)
ZA (1) ZA943548B (pl)

Families Citing this family (11)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US5573570A (en) * 1994-10-13 1996-11-12 Owens-Brockway Glass Container Inc. Glass gob shearing apparatus
US5697995A (en) * 1996-04-30 1997-12-16 Owens-Brockway Glass Container Inc. Belt-driven glass gob distribution with broken belt detection
KR100455432B1 (ko) * 1998-08-28 2005-05-19 엘지산전 주식회사 다축동기운전제어장치
US7690222B2 (en) * 2006-08-02 2010-04-06 Owens-Brockway Glass Container Inc. Glass gob distribution
JP5784497B2 (ja) * 2008-10-21 2015-09-24 セントリュム フォール テクニシェ インフォルマティカ ベー.フェー. 鋳型に充填を行うための方法、および鋳型に充填を行うためのシステム
CN102674660B (zh) * 2012-05-23 2014-06-11 重庆市机电设计研究院 基于玻璃自动成型控制装置的控制方法
US9004821B2 (en) * 2013-03-09 2015-04-14 Alliance Industrial Corporation Air conveyor guide adjustment mechanism
EP3012234B1 (en) * 2014-10-20 2017-05-31 BDF Industries S.P.A. A dispenser for gobs of molten glass for hollow-glass forming machines
CN105110606B (zh) * 2015-09-24 2017-06-16 山东三金玻璃机械有限公司 一种独立调整的行列式制瓶机流料槽支架
AR107962A1 (es) * 2017-03-23 2018-07-04 Vitro Sab De Cv Distribuidor de gotas para una máquina formadora de artículos de vidrio
US11407669B2 (en) 2019-08-29 2022-08-09 Owens-Brockway Glass Container Inc. Angled blank glass feed apparatus, system, and method

Family Cites Families (34)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US1843159A (en) * 1924-08-30 1932-02-02 Hartford Empire Co Glass blowing machine and method
US2926457A (en) * 1954-06-28 1960-03-01 Owens Illinois Glass Co Apparatus for delivering mold charges to a forming machine
BE541622A (pl) * 1957-05-27
US2944648A (en) * 1958-03-12 1960-07-12 Merz Engineering Inc Tilting plate segregator
US3142552A (en) * 1959-10-30 1964-07-28 Martin John Machine for fabricating seamless high optical quality glass articles
US3235352A (en) * 1961-10-09 1966-02-15 Owens Illinois Glass Co Glass forming apparatus
US3189178A (en) * 1962-10-16 1965-06-15 Liggett & Myers Tobacco Co Article sorting machine
US3333938A (en) * 1965-12-30 1967-08-01 Anthony T Zappia Glass feeder scoop gear index mechanism
US3585017A (en) * 1967-11-09 1971-06-15 Owens Illinois Inc Multiple mold charge handing apparatus
US3597187A (en) * 1967-11-09 1971-08-03 Owens Illinois Inc Apparatus for handling mold charges of molten glass
US3597185A (en) * 1968-02-19 1971-08-03 Emhart Corp Scoop holder for glassware forming machine
US3592624A (en) * 1968-09-20 1971-07-13 Emhart Corp Scoop operating mechanism for a molten glass delivery system
USRE28759E (en) * 1971-11-17 1976-04-06 Emhart Corporation Molten glass gob distribution system
US4007028A (en) * 1975-09-30 1977-02-08 Reliance Electric Company Electronically controlled glassware-forming machine
US4402721A (en) * 1977-01-24 1983-09-06 Emhart Industries, Inc. Computer control for glassware forming machine
US4105428A (en) * 1977-01-31 1978-08-08 Anchor Hocking Corporation Blow molded glass article manufacture
US4145204A (en) * 1977-12-01 1979-03-20 Owens-Illinois, Inc. Timing pulse generator for a glassware forming machine
US4339258A (en) * 1978-04-20 1982-07-13 Vitro Tec Fideicomiso Method for blow molding and cooling hollow glassware
MX151374A (es) * 1980-08-30 1984-11-12 Vitro Tec Fideicomiso Mejoras en distribuidor de gotas para maquinas formadoras de articulos de vidrio u otros materiales
US4357157A (en) * 1981-03-25 1982-11-02 Investigacion Fic Fideicomiso Electronic gob distributor for glassware forming machines and the like
US4453963A (en) * 1982-07-29 1984-06-12 Emhart Industries, Inc. Method and apparatus for controlling the delivery of gobs to a section of a glassware forming machine
US4459146A (en) * 1982-08-18 1984-07-10 Owens-Illinois, Inc. Electronic control system in a glassware forming machine
US4469501A (en) * 1983-03-04 1984-09-04 Emhart Industries, Inc. Timing control system for glassware forming machine
US4531961A (en) * 1983-07-29 1985-07-30 Lynch Machinery Modular section molding press and mold clamping and article removal mechanism therefor
US4529431A (en) * 1983-10-28 1985-07-16 Owens-Illinois, Inc. Multiple gob delivery and reject mechanism
DE3342062C2 (de) * 1983-11-22 1986-10-30 Ruhrglas AG, 4300 Essen Schaltungsanordnung zur Steuerung eines Tropfenverteilers einer Glas-Verarbeitungsmaschine
GB2166265B (en) * 1984-10-27 1988-02-24 Emhart Ind Control of apparatus for use in the manufacture of glassware articles
US4599101A (en) * 1985-05-15 1986-07-08 Emhart Industries, Inc. Universal servo-driven gob distributor
US4723977A (en) * 1986-11-19 1988-02-09 Emhart Industries, Inc. Electronic servo control of glass gob distribution
JPS63166728A (ja) * 1986-12-27 1988-07-09 Nippon Taisanbin Kogyo Kk 製びん機のゴブ分配装置
US4793846A (en) * 1987-03-02 1988-12-27 Emhart Industries, Inc. Gob distributor
CN1006066B (zh) * 1987-03-30 1989-12-13 武汉市化学工业研究所 工业生产邻羟基苯甲醛的新方法
IT1236745B (it) * 1989-12-15 1993-03-31 Boscato & Dalla Fontana Perfezionamenti al distributore di gocce di vetro fuso nelle macchine formatrici di oggetti in vetro cavo.
US5271756A (en) * 1992-12-18 1993-12-21 Emhart Glass Machinery Investments Inc. Machine for forming glass containers

Also Published As

Publication number Publication date
BR9402063A (pt) 1994-12-13
AU6324894A (en) 1994-12-01
PE195A1 (es) 1995-02-10
JPH07309628A (ja) 1995-11-28
DK0626350T3 (da) 1999-08-23
CO4180579A1 (es) 1995-06-07
ES2126017T3 (es) 1999-03-16
ATE174879T1 (de) 1999-01-15
US5562747A (en) 1996-10-08
ZA943548B (en) 1995-01-26
ECSP941091A (es) 1995-01-16
CA2124043A1 (en) 1994-11-25
GR3029747T3 (en) 1999-06-30
EP0626350B1 (en) 1998-12-23
US5405424A (en) 1995-04-11
DE69415390D1 (de) 1999-02-04
EP0626350A1 (en) 1994-11-30
JP3646883B2 (ja) 2005-05-11
AU677829B2 (en) 1997-05-08
CA2124043C (en) 2006-03-14
DE69415390T2 (de) 1999-06-24
CN1102629A (zh) 1995-05-17
CN1045941C (zh) 1999-10-27

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL172977B1 (pl) Sposób rozdzielania porcji stopionego szkła i urządzenie do rozdzielania porcji stopionego szkła
EP0180394B1 (en) Control of apparatus for use in the manufacture of glassware articles
AU759035B2 (en) Synchonization of individual section machine operation to gob feed in a glassware forming system
US5135559A (en) Apparatus for forming articles of hollow glass comprising an improved distribution of the gobs of molten glass
CA1313700C (en) Electronic servo control of glass gob distribution
JP3312798B2 (ja) ガラス容器形成装置
US5562751A (en) I.S. Machine
EP0292157B1 (en) Control of pusher mechanisms associated with a glassware forming machine
US5697995A (en) Belt-driven glass gob distribution with broken belt detection
GB2144731A (en) A gob distributor for a glassware manufacturing machine
JPH03112821A (ja) 製びん機における駆動装置
JPS5938412Y2 (ja) 溶融ガラス分配装置
MXPA97003137A (en) Distributor of cased glass mass and metodopara distribute sales ma
JPH02164727A (ja) 製壜機に於ける電動機の同期運転制御方法