PL172712B1 - Sposób laczenia przedmiotów i urzadzenie do laczenia przedmiotów PL PL PL PL PL PL - Google Patents

Sposób laczenia przedmiotów i urzadzenie do laczenia przedmiotów PL PL PL PL PL PL

Info

Publication number
PL172712B1
PL172712B1 PL93307336A PL30733693A PL172712B1 PL 172712 B1 PL172712 B1 PL 172712B1 PL 93307336 A PL93307336 A PL 93307336A PL 30733693 A PL30733693 A PL 30733693A PL 172712 B1 PL172712 B1 PL 172712B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
housing
knot
elements
net
cord
Prior art date
Application number
PL93307336A
Other languages
English (en)
Other versions
PL307336A1 (en
Inventor
Stig-Rune Yngvesson
Original Assignee
Inm Gruppen Ab
Yngvesson Stig Rune
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Inm Gruppen Ab, Yngvesson Stig Rune filed Critical Inm Gruppen Ab
Publication of PL307336A1 publication Critical patent/PL307336A1/xx
Publication of PL172712B1 publication Critical patent/PL172712B1/pl

Links

Classifications

    • DTEXTILES; PAPER
    • D04BRAIDING; LACE-MAKING; KNITTING; TRIMMINGS; NON-WOVEN FABRICS
    • D04GMAKING NETS BY KNOTTING OF FILAMENTARY MATERIAL; MAKING KNOTTED CARPETS OR TAPESTRIES; KNOTTING NOT OTHERWISE PROVIDED FOR
    • D04G5/00Knotting not otherwise provided for
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B25HAND TOOLS; PORTABLE POWER-DRIVEN TOOLS; MANIPULATORS
    • B25BTOOLS OR BENCH DEVICES NOT OTHERWISE PROVIDED FOR, FOR FASTENING, CONNECTING, DISENGAGING OR HOLDING
    • B25B25/00Implements for fastening, connecting or tensioning of wire or strip

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Textile Engineering (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Braiding, Manufacturing Of Bobbin-Net Or Lace, And Manufacturing Of Nets By Knotting (AREA)
  • Basic Packing Technique (AREA)
  • Lining Or Joining Of Plastics Or The Like (AREA)
  • Treatment Of Fiber Materials (AREA)
  • Mechanical Means For Catching Fish (AREA)

Abstract

5. Urzadzenie do zlaczania ze soba co najmniej dwóch elementów, zwlaszcza ele- mentów wyposazenia rybackiego za pomoca sznura zawierajace obudowe z umieszczo- nym w niej silnikiem, znamienne tym, ze do obudowy (12') jest przymocowany zespól oporowy (16) zawierajacy dwie sasiadujace ze soba szczeki (17). z których kazda zawiera otwór (18) w ksztalcie litery U i w obudowie (12') jest zamocowany zespól zaciskowy (20) polaczony z silnikiem (13). FIG 6 PL PL PL PL PL PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest sposób łączenia przedmiotów oraz urządzenie do łączenia przedmiotów stosowane, zwłaszcza w przemyśle rybnym do wiązania sieci dla podtrzymywania lin i łańcuchów.
Sieci rybackie używane w trałowaniu są wykonywane z kilku odcinków sieci, które są łączone ze sobą nawzajem przez linię rozdzielającą. W zależności od materiału liny rozdzielającej i jej zastosowania, lina rozdzielająca zwykle ma średnicę pomiędzy 10 mm i 35 mm typowo około 28 mm. Obszary brzegowe odcinków sieci są podciągane dla utworzenia wzmocnionych brzegów, które są potem wiązane z linią rozdzielającą przy użyciu tkanego sznura o średnicy około 4 mm. Operacja wiązania jest wykonywana ręcznie w odległych miejscach wzdłuż liny rozdzielającej. Operacja ta składa się z nawlekania sznura na ruchomy uchwyt i przeprowadzania ruchomego uchwytu przez oczka w sieci sąsiadujące ze wzmocnionym brzegiem i wokół liny kilkadziesiąt razy w każdym położeniu. Po każdym owinięciu, sznur musi być mocno zaciągnięty. Operacja jest kończona przez przeprowadzanie ruchomego uchwytu pod jednym lub więcej owinięciami dla zabezpieczenia wiązania. Sieć zawiera także tak zwaną linię brzeżną związaną w sposób opisany powyżej z dolnym prowadzącym brzegiem sieci. Z linią brzeżnąjest ponadto związany stalowy łańcuch, typowo o wymiarach HLC 13-8, który jest zamocowany do mechanizmu ciągnącego trawlera. Sieć może także być wyposażona w pertę, do której może być
172 712 przywieszone na wieszakach takie urządzenie, jak mechanizm pojemnika samowyładowczego do kamieni.
Z powodu wielu setek wiązań, które są konieczne, aby zmontować sieć rybacką zadanie montowania jest bardzo pracochłonne i czasochłonne. Chociaż sama sieć może być montowana na suchym lądzie, to musi być ona przymocowana do urządzenia ciągnącego trawlera na łodzi. Ponadto, jeśli odcinek sieci ma być wymieniony, to musi być to dokonane na morzu.
W celu umożliwienia wymiany odcinków tkaniny sieciowej lub aby wymienić urządzenie, wiązania muszą nadawać się do szybkiego uwalniania. To oznacza, że sznur użyty do wiązania musi dawać się przecinać przyrządem z ostrzem, co wyklucza możliwość użycia wiązania z nawijanym drutem lub podobnego.
Znane są z opisów patentowych US-A-1 181 191 i US-A-1 072 301 urządzenia do zakładania zacisków drucianych wężów na pewnej długości węża. Z opisów patentowych US-A-4 202 384 i US-A-3 254 680 znane są urządzenia do instalowania samoblokujących nakładek.
Z opisu patentowego USA nr 4 449 429 znane jest urządzenie do zaciskania obejmy wykonanej z płaskiej taśmy zwiniętej w pętlę i wyposażonej w uchwyt pętli umieszczony w pobliżu jednego końca tej pętli, której drugi koniec jest przez ten uchwyt przeciągnięty. Urządzenie do zaciskania takiej obejmy ma kształt zbliżony do pistoletu, na którego jednym końcu jest umieszczony mechanizm zawierający element naciągowy usytuowany w cylindrycznej prowadnicy i mający za zadanie uchwycenie końca pętli, przytrzymanie go, pociągnęcie i wreszcie złamanie, a po wykonaniu tych operacji powrócenie do pierwotnego położenia.
Celem wynalazku jest opracowanie szybkiego i łatwego sposobu łączenia przedmiotów i urządzenie do łączenia przedmiotów przy użyciu elastycznego sznura.
Sposób włączania ze sobą co najmniej dwóch elementów, zwłaszcza elementów wyposażenia rybackiego za pomocą sznura, w którym sznur okręca się co najmniej dwa razy wokół co najmniej części łączonych elementów i kształtuje się węzeł, według wynalazku charakteryzuje się tym, że następnie elementy łączone podpiera się w zespole oporowym urządzenia, co najmniej jeden koniec węzła umieszcza się w zespole zaciskowym urządzenia i zaciąga się węzeł z siłą co najmniej 1000 N, a następnie końce sznura uwalnia się.
Urządzenie do złączania ze sobą co najmniej dwóch elementów, zwłaszcza elementów wyposażenia rybackiego za pomocą sznura zawierającego obudowę z umieszczonym w niej silnikiem według wynalazku charakteryzuje się tym, że silnik jest połączony z drążkiem zakończonym zespołem oporowym zawierającym dwie sąsiadujące ze sobą szczęki, z których każda zawiera otwór w kształcie litery U, a na obudowie, w pobliżu drążka jest umocowany zespół zaciskowy.
Korzystnie drążek jest suwliwie umieszczony w obudowie.
Korzystnie drążek jest połączony z silnikiem poprzez przekładnię ślimakową.
Urządzenie do złączania ze sobą co najmniej dwóch elementów, zwłaszcza elementów wyposażenia rybackiego za pomocą sznura zawierające obudowę z umieszczonym w niej silnikiem według wynalazku charakteryzuje się tym, że do obudowy jest przymocowany zespół oporowy zawierający dwie sąsiadujące ze sobą szczęki, z których każda zawiera otwór w kształcie litery U i w obudc amocowany zespół zaciskowy połączony z silnikiem.
/,(3 1Acf rj r iv j νυι łj>
Korzystnie zespół zaciskowy jest zamocowany w obudowie obrotowo.
Ponieważ sznur jest owijany tylko dwa razy wokół przedmiotu, więc nie jest wymagany ruchomy uchwyt i cała operacja wiązania może być zakończona bardzo szybko. W celu zapewnienia dostatecznie bezpiecznego węzła jeden koniec sznura zostaje przyłączony do urządzenia do mocnego naciągnięcia sznura ze zgóry określonym naciągiem.
Przedmiotem wynalazku w przykładzie wykonania jest przedstawiony na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia pewną ilość odcinków sieci, z których składa się typowa sieć trawlera, fig. 2 przedstawia odcinek sieci, do którego przymocowana jest lina brzeżna i stalowy łańcuch przy zastosowaniu sposobu dotychczasowego, fig. 3 przedstawia odcinek sieci, do którego przymocowana jest linia brzeżna i stalowy łańcuch przy użyciu sposobu według wynalazku, fig. 4 ukazuje węzeł nadający się do stosowania w sposobie według wynalazku, fig. 5 jest schematycznym widokiem perspektywicznym urządzenia do łączenia elementów w pierwszym przykła4
172 712 dzie wykonania, fig. 6 jest schematycznym widokiem perspektywicznym urządzenia z fig. 5 podczas używania, fig. 7 jest schematycznym widokiem z góry urządzenia w drugim przykładzie wykonania.
Niekompletna sieć pokazana na fig. 1 jest siecią typu Whitefishtrawl model Bering Sea wykonaną ze splatanej polietylenowej tkaniny sieciowej. Należy zwrócić uwagę, że na fig. 1 jest pokazany tylko przedni obszar sieci. Niekompletna sieć zawiera dwa główne odcinki, to jest dolny odcinek 1i górny odcinek 2. Odcinki te są połączone ze sobą nawzajem wzdłuż ich sąsiednich brzegów przez liny rozdzielające 3 (dwie pokazane na rysunku) z około 28 mm liny typu karat. Dolny odcinek 1 jest ponadto wyposażony na jego brzegu prowadzącym 5 w linę brzeżną 4. Lina 4 może być podobnie 28 mm liną typu karat. W celu obciążenia brzegu prowadzącego 5 sieci podczas trałowania, do liny brzeżnej 4 przymocowany jest łańcuch 6. Łańcuch 6 służy także jako mocowanie dla mechanizmu pojemnika samowyładowczego na kamienie (nie pokazany). Prowadzący brzeg 5 górnego odcinka sieci 2 jest zaopatrzony w linę kombinowaną o średnicy około 24 mm. Z powodu dużej liczby odcinków, z których składa się kompletna sieć rybacka do sieci musi być przymocowana bardzo duża ilość lin. Ponieważ na skutek normalnego zużycia podczas eksploatacji często konieczna jest wymiana pewnych odcinków sieci, liny te muszą dawać się w prosty sposób usuwać z odcinków sieci. Dlatego pożądane jest, aby liny mogły być usuwane przez przecięcie ich wiązań z siecią za pomocą przyrządu z ostrzem takiego, jak nóż.
Najpowszechniejszym sposobem mocowania odcinka sieci jest sposób pokazany na fig. 2. Dokładniej, fig. 2 przedstawia część dolnego odcinka 1 tkaniny sieciowej, do której brzegu prowadzącego 5 przymocowane są lina brzeżna 4 i łańcuch 6. Brzeg prowadzący 5 utworzony jest przez podciągnięcie do góry pewnej długości materiału sieciowego dla utworzenia wzmocnionego brzegu i potem mocowanie go do liny brzeżnej 4 w odstępach wzdłuż liny za pomocą wiązań z owijaniem 8. Podobnie, łańcuch 6 jest mocowany do liny brzeżnej 4 w odstępach wzdłuż niej za pomocą wiązań z owijaniem 8. Wiązania z owijaniem 8 uzyskiwane są przez nawlekanie tkanego sznura 10 o średnicy około 4 mm w ruchomym uchwycie i przeprowadzania uchwyty przez oczka sieci i wokół liny brzeżnej 4 kilkadziesiąt razy w każdym położeniu. Po każdym owinięciu sznur 10 musi być mocno zaciągnięty dla utrzymania wymaganego naciągu w wiązaniu. Operacja jest kończona przez przeprowadzenie ruchomego uchwytu pod jednym lub większa ilością owinięć w celu zabezpieczenia wiązania.
Figura 3 ukazuje odcinek materiału sieciowego odpowiadającego odcinkowi pokazanemu na fig. 2, w którym jednak wiązania pomiędzy dolnym odcinkiem 1 sieci liną brzeżną 4 i łańcuchem 6 są uzyskane zgodnie z niniejszym wynalazkiem. Wiązania 9 są uzyskiwane przez owijanie pewnej długości sznura 10 (patrz fig. 4) co najmniej dwa razy wokół co najmniej części przedmiotów przeznaczonych do złączenia w celu utworzenia węzła. Węzeł pokazany na rysunkach i najwyraźniej przedstawiony na fig. 4 jest tak zwanym węzłem marynarskim, jednak oczywistym jest, że może się do tego nadawać także wiele innych typów węzłów. W przeciwieństwie do sznura 10 ' stosowanego w dotychczasowym stanie techniki, sznur 10 stosowany do utworzenia węzła w sposobie według niniejszego wynalazku może być trochę grubszy, na przykład 14 mm.
Według niniejszego wynalazku sznur 10 jest owijany dla utworzenia węzła i jest następnie poddawany działaniu urządzenia mechanicznego dla wytworzenia w węźle naciągu rzędu co najmniej kilkuset niutonów, korzystnie pomiędzy 1000N i 50000N, jednak normalnie pomiędzy 1500 i 5000N. W celu ułatwienia operacji wiązania na pokładzie statku, korzystnie jest, jeśli urządzenie mechaniczne do wytwarzania wymaganego naciągu w węźle jest przenośne i ręczne. Urządzenia nadające się do stosowania sposobu według niniejszego wynalazku są pokazane na fig. 5, 6 i 7. Urządzenie 11 przedstawione na fig. 5 i 6 zawiera cylindryczną ręczną obudowę 12, wewnątrz jednego końca której umieszczony jest silnik 13. Silnik 13 może być napędzany elektrycznie, hydraulicznie lub pneumatycznie. Silnik 13 napędza układ przekładni ślimakowej lub podobny wewnątrz obudowy 12. Układ przekładni ślimakowej 14 przetwarza ruch obrotowy w ruch postępowy podłużnego drążka 15. W położeniu początkowym podłużny drążek jest umieszczony wewnątrz obudowy 12. Kiedy silnik 13 jest uruchomiony w celu działania w pierwszym kierunku, drążek 15 jest) wysuwany z obudowy 12 w kierunku od silnika 13, jak pokazano na fig. 6. Na odwrót, gdy kierunek obrotów silnika 13 jest zmieniony, wówczas drążek 15
172 712 jest cofany w kierunku jego wyjściowego położenia. Wielkość, o jaką drążek 15 jest wysuwany z obudowy 12, to jest skok urządzenia, jest dobierany zależnie od zamierzonego zastosowania, jednak korzystnie wynosi pomiędzy 100 i 300 mm.
Na końcu drążka 15 oddalonym od silnika 13 umieszczony jest element oporowy 16. Zespół oporowy 16 może być mocowany do drążka 15 za pomocą dowolnego odpowiedniego środka takiego, jak spawanie lub za pomocą śruby przechodzącej przez zespół oporowy 16 i łączącej się z wewnętrznym gwintem w końcu drążka 15. Korzystnie jednak, zespół oporowy 16 jest połączony z drążkiem 15 rozłącznie dla ułatwienia jego wymiany. Zespół oporowy 16 zawiera dwie sąsiadujące szczęki 17, oddzielone odległością d. Każda szczęka 17 jest zaopatrzona w otwór 18 o kształcie litery U o określonej szerokości w i głębokości 1. Wielkości odległości d, szerokości w i głębokości 1 są dobierane zależnie od zastosowania urządzenia 11. Na przykład, w przemyśle rybnym, gdzie takie urządzenie 11 jest przeznaczone do zabezpieczania wiązań pomiędzy siecią, linią brzeżną i łańcuchem, jak przedstawiono na fig. 3. Odległość d może odpowiednio wynosić pomiędzy 30 i 60 mm, szerokość pomiędzy 35 i 65 mm i głębokość pomiędzy 45 i 75 mm. Korzystnie odległość d jest większa pomiędzy szczękami 17 w górnym obszarze zespołu oporowego 16 niż w dolnym obszarze.
Oczywiście do wyobrażeniajest, że urządzenie 11 będzie wyposażone w zestaw zespołów oporowych 16 o różnych rozmiarach.
Na obudowie 12 w pobliżu końca, z którego wystaje drążek 15, znajduje się zespół zaciskowy 20, zawierający dwa przeciwległe elementy zaciskowe 21 sprężyście odchylane jeden w kierunku drugiego. Zespół zaciskowy 20 jest przeznaczony do chwytania co najmniej jednego końca sznura 10, który na przykład tworzy węzeł przedstawiony na fig. 4. Zespół zaciskowy 20 może mieć też postać pochylonego do przodu kółka z nakryciem, wokół którego mogą być zawijane końce sznura 10.
Podczas pracy sznur 10jest owijany co najmniej dwa razy wokół przedmiotów przeznaczonych do złączenia dla utworzenia węzła. Później zespół oporowy 16 na drążku 15 jest umieszczony na jednym lub większej ilości przeznaczonych do złączenia wyrobów tak, że co najmniej jeden z wyrobów jest umieszczony wewnątrz otworu 18 szczęk 17. Jeden, chociaż korzystnie oba, koniec sznura 10 jest następnie umieszczany w zespole zaciskowym 20. Po uruchomieniu silnika 13, obudowa 12 i razem z nią zespół zaciskowy 20 są odsuwane od węzła, jak pokazano na fig. 6, aby wytworzyć naciąg w sznurze 10. Kiedy węzeł jest odpowiednio napięty, wówczas sznur 10 może być odcięty na długości pomiędzy węzłem i środkiem zaciskowym 20.
Urządzenie 11' przedstawione na fig. 7 według drugiego przykładu wykonania zawiera obudowę 12' o kształcie zasadniczo litery Y. Do jednego odgałęzienia obudowy 12'jest sztywno przymocowany zespół oporowy 16 takiego typu, jaki opisano w odniesieniu do przykładu wykonania pokazanego na fig. 5 i 6. Na drugim odgałęzieniu obudowy 12' przeciwległym do zespołu oporowego 16, znajduje się uchwyt 32. Wewnątrz obudowy 12' znajduje się mający trzpień obrotowy 33 silnik 13, który umieszczony jest w taki sposób, że trzpień obrotowy 33 silnika 19 wystaje z obudowy 12' poprzecznie do wyobrażalnej linii łączącej zespół oporowy 16 z uchwytem 32. Na trzpieniu obrotowym 33 znajduje się zespół zaciskowy 20, który jest umieszczony w taki sposób, aby obracał się wraz z nim. Zespół zaciskowy 20 ma postać koła pasowego dzielonego 34, którego dwie połowy mogą być łączone razem, aby w ten sposób zaciskać rzecz umieszczoną pomiędzy nimi. W niniejszym przypadku, taką rzeczą będą końce sznura 10.
Podczas działania urządzenia 30 według fig. 7 sznur 10 jest owijany co najmniej dwukrotnie wokół wyrobów przeznaczonych do złączenia dla utworzenia węzła Późrnej zespół oporowy 16 na obudowie 12' jest umieszczony na jednym lub większej ilości przedmiotów przeznaczonych do złączenia tak, że co najmniej część co najmniej jednego z przedmiotów jest umieszczony wewnątrz otworów 18 szczęk 17. Jeden lub obia końce sznura 10 są potem umieszczone w zespole zaciskowym 20. Po uruchomieniu silnika 13 zespół zaciskowy 20 wprawiany jest w ruch obrotowy w celu wywołania naciągu w sznurze 10. Kiedy węzeł jest odpowiednio naciągnięty, wówczas sznur 10 może być odcięty najego długości pomiędzy węzłem i środkiem zaciskowym 20.
Rozwiązanie według wynalazku może być również stosowane w wielu różnych zastosowaniach, w których wymagane jest złącze wiązane. Możliwe jest także zastosowanie napędzanego mechanicznie urządzenia zapadkowego zamiast użycia napędzanego energią silnika.
\
ο ιθ /
172 712
' i
172 712
FIG. 7
172 712
ΖΌ/.
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 90 egz. Cena 2,00 zł

Claims (6)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Sposób złączania ze sobą co najmniej dwóch elementów, zwłaszcza elementów wyposażenia rybackiego za pomocą sznura, w którym sznur okręca się co najmniej dwa razy wokół co najmniej części łączonych elementów i kształtuje się węzeł, znamienny tym, że następnie elementy łączone podpiera się w zespole oporowym (16) urządzenia (11,11'), co najmniej jeden koniec węzła (9) umieszcza się w zespole zaciskowym urządzenia (11, 11') i zaciąga się węzeł (9) z siłą co najmniej 1000 N, a następnie końce sznura (10) uwalnia się.
  2. 2. Urządzenie do złączania ze sobą co najmniej dwóch elementów, zwłaszcza elementów wyposażenia rybackiego za pomocą sznura zawierającego obudowę z umieszczonym w niej silnikiem, znamienne tym, że silnik (13) jest połączony z drążkiem (15) zakończonym zespołem oporowym (16) zawierającym dwie sąsiadujące ze sobą szczęki (17), z których każda zawiera otwór (18) w kształcie litery U, a na obudowie (12), w pobliżu drążka (15) jest umocowany zespół zaciskowy (20).
  3. 3. Urządzenie według zastrz. 2, znamienne tym, że drążek (15) jest suwliwie umieszczony w obudowie (12).
  4. 4. Urządzenie według zastrz. 1 albo 2, znamienne tym, że drążek (15) jest połączony z silnikiem (13) poprzez przekładnię ślimakową (14).
  5. 5. Urządzenie do złączania ze sobą co najmniej dwóch elementów, zwłaszcza elementów wyposażenia rybackiego za pomocą sznura zawierające obudowę z umieszczonym w niej silnikiem, znamienne tym, że do obudowy (12') jest przymocowany zespół oporowy (16) zawierający dwie sąsiadujące ze sobą szczęki (17), z których każda zawiera otwór (18) w kształcie litery U i w obudowie (12') jest zamocowany zespół zaciskowy (20) połączony z silnikiem (13)
  6. 6. Urządzenie według zastrz. 5, znamienne tym, że zespół zaciskowy (20) jest zamocowany w obudowie (120 obrotowo.
PL93307336A 1992-08-10 1993-08-09 Sposób laczenia przedmiotów i urzadzenie do laczenia przedmiotów PL PL PL PL PL PL PL172712B1 (pl)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
SE9202327A SE9202327D0 (sv) 1992-08-10 1992-08-10 Method and apparatus for joining together two or more articles
PCT/SE1993/000658 WO1994003670A1 (en) 1992-08-10 1993-08-09 Method and device for tensioning a cord when joining together two or more articles

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL307336A1 PL307336A1 (en) 1995-05-15
PL172712B1 true PL172712B1 (pl) 1997-11-28

Family

ID=20386913

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL93307336A PL172712B1 (pl) 1992-08-10 1993-08-09 Sposób laczenia przedmiotów i urzadzenie do laczenia przedmiotów PL PL PL PL PL PL

Country Status (18)

Country Link
EP (1) EP0654099B1 (pl)
JP (1) JPH08505328A (pl)
KR (1) KR950703090A (pl)
CN (1) CN1092509A (pl)
AU (1) AU682471B2 (pl)
BR (1) BR9306864A (pl)
CA (1) CA2142101A1 (pl)
DE (1) DE69305522T2 (pl)
DK (1) DK0654099T3 (pl)
ES (1) ES2097033T3 (pl)
GR (1) GR3022306T3 (pl)
MA (1) MA23247A1 (pl)
NZ (1) NZ255008A (pl)
PL (1) PL172712B1 (pl)
RU (1) RU2109865C1 (pl)
SE (1) SE9202327D0 (pl)
WO (1) WO1994003670A1 (pl)
ZA (1) ZA935768B (pl)

Families Citing this family (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
NZ583005A (en) 2010-05-19 2011-12-22 Tytaz Holdings Ltd Apparatus for preparing knots with a base on which a loop is formed and a twister
KR102147723B1 (ko) * 2020-04-07 2020-08-25 주식회사 오셔너트코리아 바다숲 조성을 위한 종사줄 고정용 임팩트 렌치 연결구
CN114274089B (zh) * 2021-12-15 2024-02-13 中国特种飞行器研究所 一种绳结预张紧装置及其装配方法、使用方法

Family Cites Families (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US1072301A (en) * 1912-01-26 1913-09-02 James E Blake Hose-clamp applier.
US1435071A (en) * 1922-01-31 1922-11-07 Rudolph F Kerben Hose-coupling tool
FR2311126A1 (fr) * 1975-05-16 1976-12-10 Le Dauphin Machine a tirer et tendre des liens
DE3126632C2 (de) * 1981-07-06 1985-04-04 Rasmussen Gmbh, 6457 Maintal Spannwerkzeug für eine schraublose Klemmschelle
MY130074A (en) * 1992-02-28 2007-05-31 Bentac Co Ltd Method and apparatus for tying one more articles

Also Published As

Publication number Publication date
SE9202327D0 (sv) 1992-08-10
EP0654099B1 (en) 1996-10-16
DE69305522D1 (de) 1996-11-21
JPH08505328A (ja) 1996-06-11
GR3022306T3 (en) 1997-04-30
BR9306864A (pt) 1998-12-08
CN1092509A (zh) 1994-09-21
DK0654099T3 (da) 1997-09-01
EP0654099A1 (en) 1995-05-24
ES2097033T3 (es) 1997-03-16
ZA935768B (en) 1994-06-09
PL307336A1 (en) 1995-05-15
RU95106973A (ru) 1996-11-20
DE69305522T2 (de) 1997-05-15
AU682471B2 (en) 1997-10-09
AU4766593A (en) 1994-03-03
MA23247A1 (fr) 1993-08-09
WO1994003670A1 (en) 1994-02-17
RU2109865C1 (ru) 1998-04-27
NZ255008A (en) 1996-12-20
CA2142101A1 (en) 1994-02-17
KR950703090A (ko) 1995-08-23

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US4939818A (en) Adjustable bundling device
US5142743A (en) Adjustable bundling device
RU2084573C1 (ru) Устройство для свивания жгутообразных изделий
US6648378B1 (en) Automatic knot-tying device
ATE79342T1 (de) Verfahren und werkzeug zum automatischen binden von kabeln mit einem endlosen bindestreifen.
US20180045275A1 (en) Drawstring Bag
RU2319384C2 (ru) Обертка из сетки для колбасы и способ ее изготовления
PL172712B1 (pl) Sposób laczenia przedmiotów i urzadzenie do laczenia przedmiotów PL PL PL PL PL PL
US5229178A (en) Elastic cord apparatus comprising an elastic cord, serving and binding
US3057648A (en) Cable lacer
CN113883226B (zh) 一种穿绳固定装置
US4455720A (en) Clamp apparatus
HRP20000644A2 (en) Hanging loop for sausages or the like and a metod for the production thereof
US5743309A (en) Joining tool and a method for its use
US10118793B1 (en) Tool for tying knots with two chords
JP2677660B2 (ja) 張力を加えながら合成糸の布をシリンダの周りに配置する方法及び該方法を実施するための引張り装置
DE102004056864B3 (de) Verfahren und Vorrichtung zum Umschnüren einer Ware mit einer Schnur
JP2002160888A (ja) 木材搬送装置
KR20000023930A (ko) 어망조립기
US5913545A (en) Knot tightening tool
US1561460A (en) Guy-wire holder
DE140116C (pl)
SU964039A1 (ru) Способ св зывани концов нитевидного материала
US419960A (en) Jesse kinney
JPS5925177Y2 (ja) すくい網