PL170262B1 - Skrzynia wlewowaslizgowo umocowana mocujaca czesc górnego konca dzielacego elementu ( 44, 45, 46), przy czym górny koniec (48, 49, 50) dzielacego elementu (44, 45, 46) bezposrednio PL PL PL PL PL - Google Patents

Skrzynia wlewowaslizgowo umocowana mocujaca czesc górnego konca dzielacego elementu ( 44, 45, 46), przy czym górny koniec (48, 49, 50) dzielacego elementu (44, 45, 46) bezposrednio PL PL PL PL PL

Info

Publication number
PL170262B1
PL170262B1 PL92302986A PL30298692A PL170262B1 PL 170262 B1 PL170262 B1 PL 170262B1 PL 92302986 A PL92302986 A PL 92302986A PL 30298692 A PL30298692 A PL 30298692A PL 170262 B1 PL170262 B1 PL 170262B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
tube
section
flow
pipe
headbox
Prior art date
Application number
PL92302986A
Other languages
English (en)
Inventor
Richard E Hergert
Richard R Hergert
Eugene B Neill
Scott B Pantaleo
Arnold J Roerig
Thomas D Rogers
Jay A Shands
Noriaki Takeguchi
Original Assignee
Beloit Technologies Inc
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Beloit Technologies Inc filed Critical Beloit Technologies Inc
Publication of PL170262B1 publication Critical patent/PL170262B1/pl

Links

Classifications

    • DTEXTILES; PAPER
    • D21PAPER-MAKING; PRODUCTION OF CELLULOSE
    • D21FPAPER-MAKING MACHINES; METHODS OF PRODUCING PAPER THEREON
    • D21F1/00Wet end of machines for making continuous webs of paper
    • D21F1/02Head boxes of Fourdrinier machines
    • D21F1/026Details of the turbulence section
    • DTEXTILES; PAPER
    • D21PAPER-MAKING; PRODUCTION OF CELLULOSE
    • D21FPAPER-MAKING MACHINES; METHODS OF PRODUCING PAPER THEREON
    • D21F1/00Wet end of machines for making continuous webs of paper
    • D21F1/02Head boxes of Fourdrinier machines

Landscapes

  • Paper (AREA)

Description

Przedmiotem wynalazku jest skrzynia wlewowa stosowana zwłaszcza w maszynie papierniczej.
Podczas wytwarzania papieru, masa papiernicza, zwana produktem wyjściowym lub materiałem dostarczanym, jest wyrzucana pod wysokim ciśnieniem ze skrzyni wlewowej na
170 262 ruchome sito. Woda doprowadzana jest z materiału wyjściowego przez sito tak, że zwój papieru formowany jest na górnej powierzchni sita. Skrzynia wlewowa zawiera komorę wlewową posiadającą górny i dolny koniec. Dolny koniec komory wlewowej stanowi nastawny dziobek wlewu umożliwiający wyrzucanie produktu wyjściowego ze skrzyni wlewowej na sito pod optymalnym kątem i przy względnie równomiernej grubości w kierunku poprzecznym maszyny, czyli w poprzek kierunku przepływu strumienia produktu wyjściowego. Produkt wyjściowy wpływa do komory wlewowej przez górny koniec komory wlewowej połączony ze źródłem wysokoprężnego produktu wyjściowego za pomocą rur rozmieszczonych tak, aby będący pod ciśnieniem produkt wyjściowy przepływał przez rury i był równomiernie rozprowadzany wewnątrz komory wlewowej przy jej górnym końcu.
Wiele skrzyń wlewowych posiada szerokość 0,305 m lub większą i istotne jest równomierne rozprowadzenie produktu wyjściowego, znajdującego się pod ciśnieniem przez rury lub zespół rurowy.
Znanych jest wiele rozwiązań, których celem jest polepszenie stabilności przepływu produktu wyjściowego przepływającego poprzez zespół rurowy. Ponadto, starano się uzyskać obniżoną turbulencję produktu wyjściowego przy najwyższej szybkości.
Także przy zastosowaniu największej szybkości starano się poprawić rozproszenie włókien w obrębie produktu wyjściowego lub równomierne rozprowadzenie płynięcia włókien przez zespół rurowy.
Z opisu patentowego St. Zjedn. Ameryki 5 022 965 znane jest rozwiązanie skrzyni wlewowej zawierającej perforowaną płytę, w której, w szeregach, umocowane są rury. Perforowana płyta jest usytuowana poprzecznie do kierunku urządzenia i ma końce umocowane ślizgowo. Płyta jest podgrzewana lub chłodzona w dowolny sposób, elektrycznie lub za pomocą płynu przepływającego przez wykonany w niej otwór, co powoduje zmianę jej wymiarów (rozszerzanie się lub kurczenie), a w konsekwencji lekkie przemieszczanie się tych końców rur, które są w niej umocowane i odchylanie się rur, przez co w efekcie uzyskuje się sterowanie rozprowadzaniem włókien.
Z opisu wzoru użytkowego DE nr 520 836 znana jest komora wlewowa mająca dwie płyty nośne dla podpierania rur. Płyty nośne mająotwory w pionowo oddalonych szeregach i każdemu otworowi jednej płyty jest przyporządkowany otwór drugiej płyty.
Ważną cechą, która jest również wymagana w skrzyni wlewowej jest czystość skrzyni wlewowej, a więc uzyskanie prędkości przepływu wystarczającej dla uniknięcia zbierania się tam włókien i zanieczyszczeń.
Celem wynalazku jest konstrukcja skrzyni wlewowej , która ma maksymalne pole przepływu produktu wyjściowego do komory wlewowej, poprawia stabilność przepływu produktu wyjściowego, powstrzymuje rozwój niepożądanych ruchów wtórnych lub wirów, oraz wykazuje maksymalną prędkość przepływu produktu wyjściowego poprzez poszczególne rury lub dysze.
Skrzynia wlewowa według wynalazku dla przepływu przezeń produktu wyjściowego w maszynie papierniczej zawiera zespół rurowy sztywno podparty ramą rozciągającą się w kierunku poprzecznym maszyny i mają otwory ustawione w pionowo oddalonych od siebie szeregach, a przez każdy otwór rozciąga się i jest w niej podparta rura zawierająca dwie części górną i dolną przy czym górna część rury ma kołowy wewnętrzny przekrój poprzeczny i jest połączona z pierwszym końcem dolnej części rury. który ma kołowy wewnętrzny przekrój poprzeczny większy niż kołowy przekrój poprzeczny górnej części rury, zaś drugi koniec dolnej części rury stanowi dolny otwór mający pole przepływu w kierunku poprzecznym urządzenia w kształcie spłaszczonego prostokąta i dolna część rury jest zbieżna w kierunku swego drugiego końca charakteryzuje się tym, że dolna część rury jest jednolitym ciągłym elementem, a między pionowo oddalonymi sąsiednimi szeregami jest usytuowany rozciągający się poziomo w kierunku poprzecznym urządzenia trapezowo ukształtowany rowek, w którym jest ślizgowo umocowana mocująca część górnego końca dzielącego elementu, przy czym górny koniec
170 262 dzielącego elementu bezpośrednio za mocującą częścią ma grubość wzrastającą w kierunku do dolnego końca dzielącego elementu.
Korzystnie każdy z szeregów zawiera co najmniej dwa otwory usytuowane ściśle przylegle względem siebie.
Korzystnie otwory każdego szeregu są pionowo ustawione w linii w stosunku do otworu sąsiedniego szeregu.
Korzystnie górna część rury zawierająca pierwszy koniec i drugi koniec ma kołowy przekrój poprzeczny jednakowy na całej jej długości.
Korzystnie pierwszy koniec dolnej części rury jest połączony z górną częścią rury pomiędzy jej końcami pierwszym i drugim.
Korzystnie dolna część rury zawiera cylindryczny kanał rozciągający się od pierwszego końca dolnej części rury w stronę drugiego końca dolnej części rury i w tym cylindrycznym kanale jest umieszczony drugi koniec górnej części rury przy czym pierwszy koniec dolnej części rury jest połączony z górną częścią rury pomiędzy jej końcami pierwszym i drugim.
Korzystnie dolna część rury, pomiędzy drugim końcem górnej części rury i drugim końcem dolnej części rury, zawiera górny odcinek o równomiernym polu przepływu w kierunku poprzecznym urządzenia wzdłuż jego długości oraz lezący za nim dolny odcinek o prostokątnym polu przepływu w kierunku poprzecznym urządzenia, malejącym wzdłuż długości tego dolnego odcinka w kierunku do drugiego końca dolnej części rury.
Korzystnie rury stanowią podpierający element konstrukcyjny w szkielecie skrzyni wlewowej .
Dzięki zastosowaniu rozwiązania według wynalazku uzyskuje się równomierny przepływ strumienia produktu wyjściowego przez cały przekrój poprzeczny rury, to znaczy strumień produktu wyjściowego nie dąży do przybliżenia się do jednej ze ścianek rury. Rury zastosowane w urządzeniu są wytrzymałe mechanicznie, a także łatwe w produkcji. Konfiguracja obu części rur umożliwia uzyskanie stałego masowego natężenia przepływu przy prędkości zmnieniającej się zgodnie ze zmianą pola przekroju poprzecznego wzdłuż rury i taki układ maksymalizuje prędkość produktu wyj ściowego przepływającego przez rurę i przez dolny otwór o prostokątnym przekroju poprzecznym oraz zwiększa równomierność stabilności, czystości i obniża turbulencję produktu wyjściowego podczas jego przepływu przez rurę i dyszę urządzenia, wlot jest kołowy, co poprawia wytrzymałość i czystość, a względnie mała średnica rury zwiększa prędkość produktu wyjściowego.
Kształt dzielącego elementu umożliwia i ułatwia utrzymanie czystości, dzięki czemu również uzyskuje się bardziej stabilny przepływ produktu wyjściowego, gdyz nie dopuszcza się do wystąpienia znacznego ruchu wtórnego w głównym przepływie produktu wyjściowego.
Wynalazek w przykładzie wykonania jest przedstawiony na rysunku, na którym fig. 1 jest przekrojem skrzyni wlewowej, fig, 2 jest powiększonym przekrojem skrzyni wlewowej pokazanej na fig. 1, fig. 3 jest przekrojem w powiększonej skali poprowadzonym według linii 3-3 z fig. 2 pokazującym szeregi otworów, fig. 4 jest perspektywicznym widokiem rury, a fig. 5 - jest powiększonym przekrojem skrzyni wlewowej według drugiego przykładu wykonania.
Skrzynia wlewowa 10 maszyny papierniczej zawiera zespół 12 skrzyni wlewowej dla umożliwienia przepływu produktu wyjściowego, zgodnie ze strzałką 14.
Zespół 12 zawiera ramę 16 sztywno podpierającą zespół rurowy. Rama 16 posiada otwory 18, 19, 20 i 21. Rury 22, 23, 24 i 25 współpracującą z ramą 16 tak, że każda z rur 22 do 25 przechodzi przez i jest podparta w jednym z otworów 18 do 21. Rura 22 jak i pozostałe rury, 23, 24, 25 posiada część gómą26 i część dolną28. Jak pokazano strzałką 14, produkt wyjściowy S przepływa przez rurę 22 z górnej części 26 do dolnej części 28.
Górna część 26 rury 22 w kierunku poprzecznym urządzenia ma kołowy wewnętrzny przekrój dla zmaksymalizowania prędkości przepływu produktu wyjściowego S poprzez rurę
22. Chociaż prędkość masowego natężenia przepływu przez rurę 22 pozostaje stała, to prędkość przepływu zmienia się zgodnie ze zmianą przekroju poprzecznego wzdłuż rury.
170 262
Dolna część rury 22 posiada pierwszy koniec 30 i drugi koniec 32. Pierwszy koniec 30 dolnej części 28 rury 22 jest połączony z górną częścią 26 rury 22.
Drugi koniec 32 dolnej części 28 tworzy dolny otwór lub dyszę 34 posiadającą w kierunku :gl·
Tąrzzctrilf qtr»Ar WPUTnwtryiW f*’7Pmn liywctnilP
...........·» >'1Λγι1£ιι1^ V-»^4X^xxx ^x-cw>xxxm \Of.tJ ^tł.n.jw się polepszenie równomierności, stabilności, czystości i obniżenia turbulencji produktu wyjściowego podczas przepływu przez dolną część 28 rury 22. Na fig. 3 jest przedstawiona rama 16 przechodząca w kierunku poprzecznym względem urządzenia jak to pokazano strzałką CD, w poprzek przepływu 14 produktu wyjściowego S. Otwory 18 do 21 tworzą pionowo oddalone szeregi 36. 37, 38 i 39.
Dokładniej, jak pokazano na fig. 3,kazdy szereg 36 do 39 zawiera co najmniej dwaotwory. Na przykład, szereg 36 posiada otwory 18 i 40, które są rozmieszczone blisko względem siebie.
Otwory 18, 19, 20 21 kolejnych szeregów 36, 37, 38, 39 są także rozmieszczone w pionowych rzędach i tak przykładowo otwór 18, szeregu 36 jest ustawiony w pionowym rzędzie razem z otworem 19 przyległego szeregu 37.
Między sąsiednimi pionowo oddalonymi szeregami 36 do 39 jest utworzony trapezowo ukształtowany rowek 42, który rozciąga się poziomo w kierunku poprzecznym CD urządzenia 12.
Na fig. 2 przedstawione dzielące elementy 44,45 i 46. Zadaniem dzielącego elementu 44, 45, 46 jest dzielenie strumienia produktu wyjściowego co powoduje uzyskanie jednolitości przepływu strumienia produktu wyjściowego.
Każdy dzielący element 44 do 46 posiada górny koniec ogólnie oznaczony jako 52 na fig. 1. Górny koniec 48 dzielącego elementu 44 tworzy mocującączęść 54 umieszczoną suwliwie wewnątrz trapezowo ukształtowanego rowka 42 przez co uzyskuje się zamocowanie górnego końca 48 dzielącego elementu 44 względem ramy 16. Dokładniej, w jednym przykładzie wykonania niniejszego wynalazku, górne końce 48 do 50, odpowiednio, dzielących elementów 44 do 46 zwiększają swą grubość I bezpośrednio za mocującą częścią 54 w kierunku do górnego końca 52 dzielących elementów 44 do 46 dla zoptymalizowania stabilności, czystości i rozproszenia produktu wyjściowego S bezpośrednio za otworem 34.
Górna część 26 rury 22, jak pokazano na fig. 2, posiada odpowiednio pierwszy i drugi koniec 56 i 58. Kołowe ukształtowanie górnej części 26 jest jednakowy na całej jej długości od pierwszego 56 do drugiego 58 jej końca. Pierwszy koniec 30 dolnej części 28 rury 22 jest połączony z górnączęścią26 rury 22 pomiędzy końcami pierwszym 56 i drugim 58 górnej części 26 rury 22.
Dolna część 28 rury 22 posiada także cylindryczny kanał 60, który rozciąga się od pierwszego końca 30 dolnej części 28 w kierunku drugiego końca 32 dolnej części 28 rury 22. Cylindryczny kanał 60 mieści w sobie drugi koniec 58 górnej części 26 rury 22.
Dolna część 28 rury 22 pomiędzy drugim końcem 58 górnej części 26 rury 22, a drugim końcem 32 dolnej części 28 zawiera górny odcinek L1 posiadający równomierny obszar przepływu w kierunku poprzecznym urządzenia wzdłuż długości tego odcinka L1. Dolna część 28 posiada także dolny odcinek L2 mający prostokątne pole przepływu w kierunku poprzecznym urządzenia, i mającego wzdłuż długości tego odcinka L2 w kierunku drugiego końca 32 dolnej części 28 rury 22.
Dokładnej, kołowe pole przepływu górnej części 26 jest jednakowe wzdłuż całej długości. Podobnie kołowe pole przepływu górnego odcinka L1 dolnej części 28 rury 22 jest jednakowe wzdłuż całej jego długości Jednak, kołowe pole przepływu jest zasadniczo większe w górnym odcinku L1 niż w górnej części 26. Ponadto pole przepływu zmienia się wzdłuż długości dolnego odcinka L2 od kołowo określonego przez górny odcinek L1, do prostokątnego pola przepływu sięgającego drugiego końca 32. Prostokątne pole przepływu posiada większą szerokość W, niż jego wysokość H pokazane na fig. 3. Fig. 4 jest perspektywicznym widokiem jednej z jednakowych rur 22,23,24, 25 pokazanych na fig. 2. Rura 22 zawiera górną część 26 i dolną część 28.
Dolna część 28 zawiera górny odcinek L1 o kołowym polu przepływu, i dolny odcinek L2 który zmienia się w prostokątne pole przepływu wzdłuż swej długości.
170 262
W czasie pracy urządzenia, produkt wyjściowy S przepływa jak pokazano strzałką 14 przez rury 22 do 25. W przypadku, na przykład, rury 22, produkt wyjściowy S przepływa przez górną część 26 z dużą prędkością spowodowaną względnie małym polem przepływu tej górnej części
Pmdnlrt «nne/MAiw Q cw Ho nAmoAAónVi» Tli nriAnknira ol«aHVo x i.vuU&l ¥łjjovivv»j i V ^^ινιι^νίΐ^ν uvoiujó oi.r £vniv£v o^v<xx.a^a xj! X »vw pzzez ten odcinek ponieważ odcinek L1 tworzy kołowe pole przepływu tak, że nie występuje tendencja do przylegania do jednej lub do drugiej bocznej ścianki, co występowałoby w przypadku gdyby odcinek L1 miał prostokątne ukształtowanie.
Produkt wyjściowy S następnie przedostaje się do dolnego odcinka L2 gdzie zaczyna się przejście z kołowego pola przepływu do prostokątnego pola przepływu.
Zwykle, występowałaby dla takiego przepływu 14 produktu wyjściowego S tendencja do przylegania do jednej lub drugiej z bocznych ścianek prostokątnego odcinka L2, zwłaszcza, ze jego szerokość jest większa niż wysokość H.
Niemniej j ednak, układjest tu taki, że prostokątne pole przepływu malej e w stronę drugiego końca 32 tak, że prędkość przepływu 14 produktu wyjściowego S wzrasta wzdłuż odcinka L2.
Konsekwentnie do tego, przepływ 14 produktu wyjściowego S jest równomiernie rozłożony poprzez prostokątny dolny otwór 34. Stwierdzenie, użyte w niniejszym opisie, ze prędkość przepływu produktu wyjściowego wzrasta należy interpretować tak, ze prędkość natężenia przepływu pozostaje stała wzdłuż długości rury 22, natomiast prędkość produktu wyjściowego S wzrasta.
Ponadto, przez wzrost grubości I dzielących elementów 44, 45, 46 bezpośrednio za otworem 34, przepływ 14 produktu wyjściowego S ulega ponownie wzrostowi w ten sposób unikając wytwarzania wirów i wtórnego ruchu w obrębie produktu wyjściowego S. Trapezowe rowki, takie jak rowek 42, umożliwiająmocowanie w nich odpowiednich dzielących elementów 44, 45, 46 natomiast gdy jest to wymagane pozwalają na ich usunięcie.
Fig. 5 - jest powiększonym przekrojem podobnym do pokazanego na fig. 2, ale pokazującym dalszy przykład wykonania niniejszego wynalazku.
W przykładzie wykonania pokazanym na fig. 5, dzielące elementy 44A, 45A i 46A posiadają względnie stałą grubość wzdłuz swojej długości.
Także, otwory 19A, 20A i 21A są określone przez ramę 16A. Rozmieszczenie przy tym jest takie, że dolny otwór lub dysza 34A każdej rury ma prostokątne ukształtowanie dla polepszenia równomierności, stabilności i czystości oraz zmniejszenia turbulencji produktu wyjściowego podczasjego przepływu poprzez dolną część 28A każdej rury. Niniejszy wynalazek zapewnia jednocześnie ukształtowanie rur, umożliwia równomierne rozprowadzenie produktu wyjściowego do komory wlewowej przy utrzymaniu czystości urządzenia i zagęszczonej konfiguracji rur dla rozprowadzenia takiego produktu wyjściowego.
170 262
170 262
LI L2
170 262 ου
FIG. 3
170 262
FIG. 5
F
DepaW arftent
^akiać 90 eg?·

Claims (8)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Skrzynia wlewowa dla przepływu przezeń produktu wyjściowego w maszynie papierniczej zawierającej zespół rurowy sztywno podparty ramą rozciągającą się w kierunku poprzecznym maszyny i mającą otwory ustawione w pionowo oddalonych od siebie szeregach, a przez każdy otwór rozciąga się i jest w nim podparta rura zawierająca dwie części górną i dolną przy czym górna część rury ma kołowy wewnętrzny przekrój poprzeczny i jest połączona z pierwszym końcem dolnej części rury, który ma kołowy wewnętrzny przekrój poprzeczny większy niż kołowy przekrój poprzeczny górnej części rury, zaś drugi koniec dolnej części rury stanowi dolny otwór mający pole przepływu w kierunku poprzecznym urządzenia w kształcie spłaszczonego prostokąta i dolna część rury jest zbieżna w kierunku swego drugiego końca, znamienna tym, że dolna część (28) rury (22, 23, 24, 25) jest jednolitym ciągłym elementem, a między pionowo oddalonymi sąsiednimi szeregami (36, 37, 38, 39) jest usytuowany rozciągający się poziomo w kierunku (CD) poprzecznym urządzenia (12) trapezowo ukształtowany rowek (42), w którym jest ślizgowo umocowana mocująca część (54) górnego końca dzielącego elementu (44,45,416), przy czym górny koniec (48,49,50) dzielącego elementu (44, 45, 46) bezpośrednio za mocującą częścią (54) ma grubość (T) wzrastającą w kierunku do dolnego końca (52) dzielącego elementu (44, 45,46).
  2. 2. Skrzynia według zastrz. 1, znamienna tym, ze każdy z szeregów (36, 37,38,39) zawiera co najmniej dwa otwory (18,19, 20, 21) usytuowane ściśle przylegle względem siebie.
  3. 3. Skrzynia według zastrz. 1, znamienna tym, ze otwory (18,19,20,21) każdego szeregu (36,37,38,39) sąpionowo ustawione w linii w stosunku do otworu (18,19,20,21) sąsiedniego szeregu (36, 37, 38, 39).
  4. 4. Skrzynia według zastrz. 1, znamienna tym, ze górna część (26) rury (22, 23, 24, 25) zawierająca pierwszy koniec (56) i drugi koniec (58) ma kołowy przekrój poprzeczny jednakowy na całej jej długości.
  5. 5. Skrzynia według zastrz. 4, znamienna tym, że pierwszy' koniec (30) dolnej części (28) rury (22, 23, 24, 25) jest połączony z górną częścią (26) rury (22, 23, 24, 25) pomiędzy jej końcami pierwszym (56) i drugim (58).
  6. 6. Skrzynia według zastrz. 4, znamienna tym, ze dolna część (28) rury (22, 23, 24, 25) zawiera cylindryczny kanał (60) rozciągający się od pierwszego końca (30) dolnej części (28) rury (22, 23, 24, 25) w stronę drugiego końca (32) dolnej części (28) rury (22, 23, 24, 25) i w tym cylindrycznym kanale (60) jest umieszczony drugi koniec (58) górnej części (26) rury (22, 23,24,25) przy czym pierwszy koniec (30) dolnej części (28) rury (22,23,24,25) jest połączony z górną częścią (26) rury (22, 23, 24,25) pomiędzy jej końcami pierwszym (56) i drugim (58).
  7. 7. Skrzynia według zastrz. 6, znamienna tym, ze dolna część (28) rury (22, 23, 24, 25), pomiędzy drugim końcem (58) górnej części (26) rury (22, 23, 24, 25) i drugim końcem (32) dolnej części (28) rury (22, 23, 24, 25), zawiera górny odcinek (LI) o równomiernym polu przepływu w kierunku poprzecznym urządzenia wzdłuż jego długości oraz lezący za nim dolny odcinek (L2) o prostokątnym polu przepływu w kierunku poprzecznym urządzenia, malejącym wzdłuż długości tego dolnego odcinka (L2) w kierunku do drugiego końca (32) dolnej części (28) rury (22, 23, 24, 25).
  8. 8. Skrzynia według zastrz. 1, znamienna tym, że rury (22, 23, 24, 25) stanowią podpierający element konstrukcyjny w szkielecie skrzyni wlewowej.
    * * *
PL92302986A 1991-10-07 1992-09-24 Skrzynia wlewowaslizgowo umocowana mocujaca czesc górnego konca dzielacego elementu ( 44, 45, 46), przy czym górny koniec (48, 49, 50) dzielacego elementu (44, 45, 46) bezposrednio PL PL PL PL PL PL170262B1 (pl)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US07/772,521 US5183537A (en) 1991-10-07 1991-10-07 Headbox tube bank apparatus and method of directing flow therethrough
PCT/US1992/008145 WO1993007335A1 (en) 1991-10-07 1992-09-24 A headbox tube bank apparatus

Publications (1)

Publication Number Publication Date
PL170262B1 true PL170262B1 (pl) 1996-11-29

Family

ID=25095352

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL92302986A PL170262B1 (pl) 1991-10-07 1992-09-24 Skrzynia wlewowaslizgowo umocowana mocujaca czesc górnego konca dzielacego elementu ( 44, 45, 46), przy czym górny koniec (48, 49, 50) dzielacego elementu (44, 45, 46) bezposrednio PL PL PL PL PL

Country Status (12)

Country Link
US (1) US5183537A (pl)
EP (1) EP0607249B1 (pl)
JP (1) JP2794057B2 (pl)
KR (1) KR0186065B1 (pl)
AU (1) AU657368B2 (pl)
BR (1) BR9206595A (pl)
CA (1) CA2120738C (pl)
DE (2) DE607249T1 (pl)
FI (1) FI110700B (pl)
NO (1) NO306868B1 (pl)
PL (1) PL170262B1 (pl)
WO (1) WO1993007335A1 (pl)

Families Citing this family (29)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE4433445C1 (de) * 1994-09-20 1996-03-28 Voith Gmbh J M Stoffauflauf einer Papiermaschine
DE4435860C2 (de) * 1994-10-07 1998-03-19 Voith Gmbh J M Stoffauflauf zur Erzeugung einer mehrschichtigen Papierbahn
US6406595B1 (en) 1995-10-20 2002-06-18 Institute Of Paper Science And Technology, Inc. Methods and apparatus to enhance paper and board forming qualities
US6153057A (en) * 1995-10-20 2000-11-28 Institute Of Paper Science And Technology, Inc. Methods and apparatus to enhance paper and board forming qualities
US6368460B1 (en) 1995-10-20 2002-04-09 Institute Of Paper Science And Technology, Inc. Method and apparatus to enhance paper and board forming qualities
US5792321A (en) * 1995-10-20 1998-08-11 Institute Of Paper Science & Technology, Inc. Methods and apparatus to enhance paper and board forming qualities
US6425984B2 (en) 1995-10-20 2002-07-30 Institute Of Paper Science And Technology, Inc. Layered fiber structure in paper products
US5833808A (en) * 1997-01-21 1998-11-10 Beloit Technologies, Inc. Method of controlling curl employing inline headbox edge flow control valve
FI2974U1 (fi) * 1997-03-12 1997-07-09 Valmet Corp Turbulenssigeneraattori
US6004431A (en) * 1998-02-24 1999-12-21 Beloit Technologies, Inc. Headbox with active local flow control
US6238518B1 (en) 1999-03-02 2001-05-29 Ahlstrom Paper Group Oy Foam process for producing multi-layered webs
US6264796B1 (en) 1999-07-13 2001-07-24 The Mead Corporation Headbox diffuser
FI116470B (fi) * 1999-10-04 2005-11-30 Metso Paper Inc Menetelmä paperirainan muodostamiseksi
FI117292B (fi) * 2000-06-13 2006-08-31 Metso Paper Inc Paperikoneen tai vastaavan perälaatikko
FI20001405A (fi) * 2000-06-13 2001-12-14 Metso Paper Inc Menetelmä massavirtauksen fluidisoinnissa paperikoneen tai vastaavan perälaatikossa ja fluidisoinnissa käytetty säätölaitteisto
JP3530499B2 (ja) * 2001-03-19 2004-05-24 三菱重工業株式会社 チューブバンク構造及びフローチューブの製造方法
FI111397B (fi) * 2001-12-12 2003-07-15 Metso Paper Inc Menetelmä ja laite kemikaalin syöttämiseksi kuitususpensioon
US7897016B2 (en) * 2006-01-30 2011-03-01 James Leroy Ewald Headbox apparatus for a papermaking machine
US8075737B2 (en) * 2006-01-30 2011-12-13 Paperchine Inc. Headbox apparatus for a papermaking machine
US7794570B2 (en) * 2006-01-30 2010-09-14 Paperchine Inc. Headbox apparatus for a papermaking machine
CA2641256C (en) * 2006-02-01 2010-09-28 Astenjohnson, Inc. Headbox and stock delivery system for a papermaking machine
US8795473B2 (en) * 2007-12-11 2014-08-05 Paperchine Inc. Tube bank apparatus for distributing stock
US7955474B2 (en) * 2007-12-11 2011-06-07 Paperchine Inc. Tube bank apparatus for distributing stock
JP2010196239A (ja) * 2009-02-24 2010-09-09 Paperchine Inc ストックを分配する管バンク装置
FI122600B (fi) * 2009-03-27 2012-04-13 Metso Paper Inc Virtausputki kuiturainakoneen perälaatikon turbulenssigeneraattoria varten ja menetelmä virtausputken valmistamiseksi kuiturainakoneen perälaatikon turbulenssigeneraattoria varten sekä kuiturainakoneen perälaatikon turbulenssigeneraattori
FI122895B (fi) * 2010-12-21 2012-08-31 Metso Paper Inc Virtausputki kuiturainakoneen perälaatikon turbulenssigeneraattoria varten ja kuiturainakoneen perälaatikon turbulenssigeneraattori
US9422665B2 (en) 2012-09-04 2016-08-23 Paperchine Inc. Headbox apparatus
CN109706775B (zh) * 2019-03-15 2020-12-01 河南江河纸业股份有限公司 一种湍流发生器圆变方渐变管及其制备方法和设备
MX2022014704A (es) * 2020-05-29 2023-01-30 Kimberly Clark Co Caja de entrada para fabricar un sustrato.

Family Cites Families (13)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3135650A (en) * 1960-01-08 1964-06-02 Time Inc Flow system for paper formers
US3514372A (en) * 1966-11-29 1970-05-26 Beloit Corp Headbox method and means for blending of multiple jets
US3628589A (en) * 1968-01-31 1971-12-21 Time Inc Flow systems
DE1941424C3 (de) * 1969-08-14 1980-07-10 Escher Wyss Gmbh, 7980 Ravensburg Stoffauflauf für eine Papiermaschine
US3652392A (en) * 1969-11-24 1972-03-28 Kimberly Clark Co Contracting pre-slice flow distributor for papermaking machine headbox
CA936722A (en) * 1970-08-31 1973-11-13 A. Betley Raymond Headbox slice chamber
US3923593A (en) * 1971-12-03 1975-12-02 Beloit Corp Multiple ply web former with divided slice chamber
CH608255A5 (pl) * 1976-05-11 1978-12-29 Escher Wyss Gmbh
US4133715A (en) * 1977-03-29 1979-01-09 Beloit Corporation Headbox and holders for floating slice chamber dividers
FI61056C (fi) * 1981-01-26 1982-05-10 Ahlstroem Oy Daempningssystem foer en inloppslaoda i en pappersmaskin
DE8520836U1 (de) * 1984-08-22 1986-01-02 Sulzer-Escher Wyss GmbH, 7980 Ravensburg Führungsteil für den Stoffauflauf einer Papiermaschine
US4604164A (en) * 1985-01-30 1986-08-05 Mitsubishi Jukogyo Kabushiki Kaisha Flow restraining elements in the headbox of a paper machine
FI79363C (fi) * 1988-09-26 1989-12-11 Valmet Paper Machinery Inc Foerfarande och anordning i inloppslaodan av en pappersmaskin foer att behaerska foerdelningen i pappersbanans fiberorientering.

Also Published As

Publication number Publication date
WO1993007335A1 (en) 1993-04-15
US5183537A (en) 1993-02-02
JPH06506274A (ja) 1994-07-14
DE69217237T2 (de) 1997-09-25
AU2751892A (en) 1993-05-03
CA2120738C (en) 1996-12-03
DE607249T1 (de) 1995-03-16
FI941560A (fi) 1994-04-06
DE69217237D1 (de) 1997-03-13
CA2120738A1 (en) 1993-04-15
EP0607249A1 (en) 1994-07-27
NO941243L (no) 1994-04-06
KR0186065B1 (ko) 1999-05-15
FI941560A0 (fi) 1994-04-06
JP2794057B2 (ja) 1998-09-03
NO306868B1 (no) 2000-01-03
FI110700B (fi) 2003-03-14
AU657368B2 (en) 1995-03-09
EP0607249B1 (en) 1997-01-29
BR9206595A (pt) 1995-03-07
NO941243D0 (no) 1994-04-06

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL170262B1 (pl) Skrzynia wlewowaslizgowo umocowana mocujaca czesc górnego konca dzielacego elementu ( 44, 45, 46), przy czym górny koniec (48, 49, 50) dzielacego elementu (44, 45, 46) bezposrednio PL PL PL PL PL
FI115645B (fi) Paperikoneen perälaatikko, jossa on reunasyöttöjärjestelyt
US8236137B2 (en) Headbox for a machine for producing a fibrous web
US3514372A (en) Headbox method and means for blending of multiple jets
US8303774B2 (en) Headbox for a machine for producing a fibrous web
CA1271354A (en) Headbox for paper machine
EP0323468A1 (de) Stoffauflauf.
CA1134188A (en) Stock supply system for paper machine
FI66931B (fi) Haolskiva foer en inloppslaoda foer en pappersmaskin
US3373080A (en) Stock inlet for a papermaking machine
EP0071118B1 (en) A flow rectifier
US4897160A (en) Head box for a paper making machine
US6099692A (en) Headbox turbulence generator
US3652392A (en) Contracting pre-slice flow distributor for papermaking machine headbox
FI116470B (fi) Menetelmä paperirainan muodostamiseksi
USRE28269E (en) Papermaking machine headbox having trailing elements in the slice chamber extending in the stock flow direction
US5277765A (en) Headbox with a vertical partition between perforated rolls
US5423948A (en) Headbox with a vertical partition between perforated rolls
FI87940B (fi) Inloppslaoda vid pappersmaskin
US3009517A (en) Pressure headbox construction
US4514259A (en) Headbox for a paper machine
US4387003A (en) Headbox for papermaking machine
PL77778B1 (pl)
FI84639B (fi) Foerfarande och anordning foer att utveckla turbulens och diffusion i inloppslaodan av en pappersmaskin.
FI114223B (fi) Laitteisto massavirtauksen turbulenttisuuden säädössä paperikoneen tai vastaavan perälaatikossa