PL167744B1 - Sposób otrzymywania N , N , N , N -tetrakis/2,3- dihydroksy-4-karboksybenzoIlo/ tetraazatetradekanu - Google Patents

Sposób otrzymywania N , N , N , N -tetrakis/2,3- dihydroksy-4-karboksybenzoIlo/ tetraazatetradekanu

Info

Publication number
PL167744B1
PL167744B1 PL29488792A PL29488792A PL167744B1 PL 167744 B1 PL167744 B1 PL 167744B1 PL 29488792 A PL29488792 A PL 29488792A PL 29488792 A PL29488792 A PL 29488792A PL 167744 B1 PL167744 B1 PL 167744B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
acid
benzene
added
tetrakis
ester
Prior art date
Application number
PL29488792A
Other languages
English (en)
Other versions
PL294887A1 (en
Inventor
Witold Przychodzen
Andrzej Chimiak
Original Assignee
Politechnika Gdanska
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Politechnika Gdanska filed Critical Politechnika Gdanska
Priority to PL29488792A priority Critical patent/PL167744B1/pl
Publication of PL294887A1 publication Critical patent/PL294887A1/xx
Publication of PL167744B1 publication Critical patent/PL167744B1/pl

Links

Landscapes

  • Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)

Abstract

1. Sposób otrzymywania N1, N5, N10, N14-tetrakis- (2,3-dihydroksy-4-karboksybenzoiio))etraazatetradeka57) nu o wzorze przedstawionym na rysunku z pirokatechiny, którą poddaje się reakcji karboksylowania wobec węglanu potasowego i otrzymuje się kwas 2,3-dihydroksytereftalowy, znamienny tym, że kwas ten miesza się w atmosferze gazu obojętnego z węglanem potasowym, chlorkiem benzylu, bromkiem tetrabutyloaNoniowym, dimetyloacetamidemi przeprowadza się w ester dibenzylowy kawsu 2,3-dibenzyloksytereftalowego, do którego po oczyszczeniu dodaje się zawiesinę wolnego od węglanów wodorotlenku potasowego w suchym benzenie oraz eter koronowy 1,4,7,10,13,16-heksaoksacyldooktadekan, po reakcji benzen odparowuje się, oleistą pozostałość zakwasza się do pH 6 i wytrząsa w układzie woda - octan etylu i z fazy octanowej wyodrębnia się ester monobenzylowy kwasu 2,3-dibenzyloksytereftalowego, po czym dodaje się go do zawiesiny, którą stanowi tetrachlorowodorek N1, Ns, N , N-tetraazatetradekanu z równomolową ilością wodorotlenku sodowego, z której odparowuje się wodę azeotropowo z toluenem, całość zawiesza się w acetonitrylu, dodaje się ponadto heksafluorofosforan benzotriazoliloksy-trίs(diNetyloamino) fosfoniowy i trietyloaminę, po czym całość miesza się w atmosferze argonu i wyodrębnia się surowy produkt N\ N , N, N”-tetrakis(2,3-dibenzyloksy-4-benzyloksykarbonylobenzoilojtetraazatetradekan oczyszcza się go, a następnie rozpuszcza w mieszaninie benzenu i etanolu, do roztworu dodaje się 5% palladu osadzonego na węglu aktywnym i przez mieszaninę przepuszcza się strumień wodoru, następnie odsącza się katalizator, przemywa etanolem, odparowuje przesącz i otrzymuje się N , N5, N , N4-tetrakis(2,3-dihydroksy-4-karboksybenzoilo)- tetraazatetradekan.

Description

Przedmiotem wynalazku jest sposób otrzymywania N1, n5, Nw, N14-tżZrrkis(2,3-dihydroksy4-karbokssbenzoilo)tetrarzatetradżkazu, związku stosowanego do usuwania pIu-ozu z organizmów ssaków. Z publikacji K. N. Raymond e- al. J. Med. Chem. 24, 203 (1981), ibidem Health Phys. 56,839 (1989) znany jes- sposób otrzymywania przedmiotowego związku w syntezie obejmującej 7 etapów, w której stosowano ochrony me-ylowe funkcji ka-echolowych i karboksylowych,
167 744 metodę chlorków kwasowych do acylowania N1, N®, N10, N14-tetraazatetradekanu, niekorzystne, ostre warunki acydolityczne i hydrolityczne do usunięcia metylowych grup ochronnych.
Sposób według publikacji polega na tym, że pirokatechinę poddaje się reakcji karboksylowania wobec węglanu potasowego i otrzymuje się kwas 2,3-dihydroksytereftalowy, który przeprowadza się w 2,3-dimetoksytereftalan dimetylu, do którego dodaje się absolutny etanol, wodorotlenek sodu i w odpowiednich warunkach otrzymuje się sól sodową kwasu 2,3-dimetoksy-4-metoksykarbonylobenzoesowego. Sól tą przeprowadza się w chlorek kwasowy, do którego dodaje się tetrahydrofuran, N1, N®, Ntt, N-tetraazatetradekan, trietyloaminę i otrzymuje się N\ n5, Nw, N14-tetrakis(2,3-dimetoksy-4-metoksykarbonylobenzoilo)tetraa:złtetradekan, który oczyszcza się, poddaje reakcji z tribromkiem boru, a następnie z wodorotlenkiem sodu i uzyskuje po oczyszczeniu na preparatywnej kolumnie HPLC gotowy produkt.
Niedogodnościami opisanego sposobu jest użycie ochron metylowych co w rezultacie wywołuje konieczność zastosowania bardzo drastycznych warunków ich usuwania w ostatnim etapie syntezy poprzez zastosowanie kolejno tribromku boru i wodorotlenku sodu. Zarówno środowisko silnie kwaśne jak i zasadowe jest bardzo niekorzystne dla otrzymywanego związku, którego cechuje łatwość utleniania się oraz możliwość hydrolizy wiązań amidowych, zwłaszcza w środowisku zasadowym. W rezultacie opisany sposób syntezy prowadzi do otrzymania produktu w znacznym stopniu zanieczyszczonego, który w skrajnych przypadkach zawiera tylko 20% czystego związki. Oczywiście aktywność biologiczna takiego preparatu jest dużo niższa a różnorodne zanieczyszczenia przy dużych dawkach wywoływały szereg działań ubocznych. Dlatego też zachodzi konieczność użycia preparatywnej wysokosprawnej chromatografii cieczowej (HPLC), techniki kosztownej i pracochłonnej, do doczyszczenia i izolacji czystego związku. Poza tym, ze względu na silne własności kompleksotwórcze związku, w procesie oczyszczania i rozdziału chromatograficznego powstają, co stwierdzono, kompleksy z żelazem i następuje ługowanie żelaza z materiału kolumny. Prowadzi to do wycieku z kolumny mieszaniny związku i jego kompleksów z żelazem a więc do dodatkowych strat uzyskiwanego tą drogą czystego związku.
Istotą wynalazku jest sposób otrzymywania N\ N®, Nw, Ni4-tetrakis(2,3-dihydroksy-4karboksybenzoilo)tetraazatetradekanu o wzorze przedstawionym na rysunku z pirokatechiny, którą poddaje się reakcji karboksylowania wobec węglanu potasowego i otrzymuje się kwas
2,3-dihydroksytereftalowy, który miesza się w atmosferze gazu obojętnego z węglanem potasowym, chlorkiem benzylu, bromkiem tetrabutyloamoniowym, dimetyloacetamidem i przeprowadza się w ester dibenzylowy kwasu 2,3-dibenzyloksytereftalowego. Ester oczyszcza się i dodaje się zawiesinę wolnego od węglanów wodorotlenku potasowego w suchym benzenie oraz eter koronowy 1,4,7,10,13,116-heksaoksacyklooktadekan. Po reakcji benzen odparowuje się a oleistą pozostałość zakwasza się do pH 6 i wytrząsa w układzie woda - octan etylu a z fazy octanowej wyodrębnia się ester monobenzylowy kwasu 2,3-dibenzyloksytereftalowego. Otrzymany ester dodaje się do zawiesiny, którą stanowi tetrachlorowodorek N\ N®, Nw, N^-tetraazatetradekanu z równomolową ilością wodorotlenku sodowego, z której odparowuje się wodę azeotropowo z toluenem. Całość zawiesza się w acetonitrylu, dodaje się heksafluorofosforanu benzotriazoliloksy-tris(dimetyloamino)fosfoniowego i trietyloaminę, po czym całość miesza się w atmosferze argonu i wyodrębnia się surowy produkt N\ N®, Nw, Ni4-tetrakis(2,3-dibenzyloksy-4-benzyloksykarbonylobenzoilo)tetraazatetradekan, który oczyszcza się. Następnie rozpuszcza się go w mieszaninie benzenu i etanolu, do roztworu dodaje się 5% palladu osadzonego na węglu aktywnym i przez mieszaninę przepuszcza się strumień wodoru, po czym odsącza się katalizator, przemywa etanolem, zatęża przesącz i otrzymuje się N\ N®, Nw, N14-tetrakis(2,3-dihydroksy~4-karboksybenzoilo)tetraazatetradekan.
Sposób według wynalazku charakteryzuje się również tym, że do roztworu estru monobenzylowego kwasu 2,3-dibenzyloksytereftalowego dodaje się N-hydroksysukcynoimidu w tetrahydrofuranie, po czym wkrapla się roztwór N,N'-dicykloheksylokarbodiimidu w tetrahydrofuranie. Całość miesza się, sączy i odparowuje a pozostałość krystalizuje z mieszaniny benzen-heksan i otrzymuje się ester N-hydroksysukcynimidowy kwasu 2,3-dibenzyloksy-4-benzyloksykarbonylobenzoesowego. Ester ten rozpuszcza się w dioksanie i do roztworu dodaje się tetrachlorowodorku N, N®, Nw, N^-tetraazatetradekanu oraz trietyloaminy w wodzie, całość miesza się w atmosferze
167 744 argonu, rozpuszczalniki odparowuje się a pozostałość oczyszcza się kilkakrotnie na kolumnie wypełnionej żelem krzemionkowym w układzie chloroform - metanol oraz benzen - octan etylu etanol i otrzymuje się N1, Ns, N10, N14-tetrakis(2,3-dibenzyloksy-4-benzyloksykarbonylobenzoilo)tetraazatetradekan.
Korzystne jest jeśli ester monobenzylowy kwasu 2,3-dibenzyloksytereftalowego z fazy octanowej, po wysuszeniu i odparowaniu rozpuszczalnika oczyszcza się metodą podciśnieniowej chromatografii cieczowej (VLC) stosując elucję układem heksan-aceton.
Zaletą sposobu według wynalazku jest stosowanie ochron benzylowych funkcji katecholowych i karboksylowych, które usuwa się jednocześnie wodorolitycznie, bez potrzeby dodatkowej izolacji związku. Zaś do acylowania N1, Ns, N10, N^-tetraazatetradekanu używa się łagodnego środka kondensującego bądź estru aktywnego. Sposób według wynalazku pozwala na otrzymanie czystego związku z dobrą wydajnością. Sposób otrzymywania N1, Ns, Nw, N14-tetrakis(2,3dihydroksy^4-karboksybenzoiio))etraazatetradekanu według wzoru 1, pokazany jest w poniższych przykładach wykonania.
Przykładl .5,5g pirokatechiny poddaje się reakcji karboksylowania w temperaturze 225°C i pod ciśnieniem 100 atmosfer wobec węglanu potasowego i otrzymuje się kwas 2,3-dihydroksytereftalowy. W kolbie stożkowej o poj. 11 umieszcza się 13,9 g kwasu 2,3-dihydroksytereftalowego, 77 g' węglanu potasowego, 35 ml chlorku benzylu, 9 g bromku tetrabutyloamoniowego oraz 400 ml dimetyloacetamidu. Całość poddaje się mieszaniu w temperaturze pokojowej przez 3-4 godz. w atmosferze gazu obojętnego. Zawiesinę wylewa się do 21 wody,a zestalony surowy produkt po odsączeniu rozpuszcza w 500 ml octanu etylu, przemywa wodą, nasyconym wodnym roztworem NaCl, roztwór suszy nad MgSO4 i odparowuje. Po krystalizacji z heksanu otrzymuje się 30 g czystego estru dibenzylowego kwasu 2,3-dibenzyloksytereftalowego o t.t = 57-58°C. Czystość otrzymanego związku sprawdzono metodami: analizy elementarnej, chromatografii cienkowarstwowej, spektrometrii protonowego rezonansu magnetycznego (NMR). Następnie do zawiesiny 1.42 g dobrze sproszkowanego, wolnego od węglanów, wodorotlenku potasowego w 110 ml suchego benzenu dodaje się 12,85 g diestru benzylowego kwasu 2,3-dibenzyloksyterefta1owtgo oraz 0,61 g eteru koronowego 1,4,7,10,13,16-heksaoksacyldooktadekanu. Reakcję prowadzi się przez około 20 godz. w temperaturze pokojowej. Po odparowaniu benzenu oleistą pozostałość zakwasza się 1 M HCl do pH 6 i wytrząsa się w układzie woda-octan etylu. Z fazy wodnej izoluje się 1,6 g kwasu 2,3-dibenzy1oksytertfta1owego, a z fazy octanow-ej po wysuszeniu, odparowaniu i oczyszczeniu szybką techniką podciśnieniowej chromatografii cieczowej (VLC) w układzie heksanaceton (10:1) uzyskuje się obok 2,43 g substratu - 5,38 g czystego estru monobenzylowego kwasu
2,3-dibenzy1oksyterefta1owtgo w postaci białego ciała stałego o t.t = 102°C. Czystość otrzymanego związku sprawdzono metodami j.w. Po czym 0,583 g tetrachlorowodorku N1, N5, Nw N14tetmazatetradekanu zadaje się równomolową ilością wodorotlenku sodowego, resztki wody odparowuje się azeotropowo z toluenem, a pozostałość zawiesza się w 40 ml acetonitrylu, do zawiesiny dodaje się 3,14 g estru monobenzylowego kwasu 2,3-dibenzyloksytereftalowego, 2,96 g heksafluorofosforanu benzotriazoliloksy-tris^imetyloaminofosfoniowego, i 0,94 ml trietyloaminy. Całość miesza się 3 dni w temperaturze pokojowej w atmosferze argonu. Rozpuszczalnik odparowuje się, oleistą pozostałość rozpuszcza się w octanie etylu, przemywa wodą, wodnym nasyconym roztworem NaCl, zatęża, rozpuszcza się w 3 ml chloroformu i sączy przez krótką kolumnę z żelem krzemionkowym. Otrzymuje się w ten sposób 3,32 g surowego produktu, który oczyszcza się dalej na kolumnie wypełnionej żelem krzemionkowym w układzie benzen-octan etylu-etanol 10:3:1 i uzyskuje się 2,6 g czystego N1, ^, Nw, N14-tetrakis(2,3-dibenzyloksy-4-benzyloksykarbonylobenzoilo)tetraazatetradekanu w postaci szklistego proszku.
Czystość i strukturę produktu potwierdzono wynikami analizy elementarnej, wysokosprawnej chromatografii cieczowej (HPLC), NMR oraz spektrometrii masowej (FD). Następnie do 2,38 g N1, N5, N10, N4-tetrakis(2,3-dibenzyloksy--^benzyloksykarbonylobenzoiioitetraazatetradekanu rozpuszczonego w mieszaninie 10 ml benzenu i 60 ml etanolu dodaje się 150 mg 5% palladu osadzonego na węglu aktywnym. Przez zawiesinę przepuszcza się strumień wodoru przez 0,5 godz. w temperaturze 40°C. Katalizator odsącza się, przemywa etanolem a przesącz zatęża się uzyskując 0,93 g czystego N1, Nw, N14-tetrakis(2,3-dihydroksy-4-karboksybenzoiio)tetraazatetradekanu w postaci białego proszku o t.t. = 215-219°C.
167 744
Analiza elementarna dla związku o wzorze C42H42N4O20 X 0,5 H2O% znal. (% obl.): C 53,91(54,13); H 4,95(4,65); N 6,16(6,01).
HPLC - czas retencji 6,1 min. (aparat Hewlett-Packard HP 1090, detekcja przy 254 nm, wypełnienie LiChrosorb ODS 100-5, kolumna 100X4,6 mm; składniki fazy ruchomej: A-0,1% H3PO4 w wodzie, B-0,1% H3PO4 w metanolu; gradient0-100%Bw 5min., 100% B w 10min; objętość nastrzyku 5 yzL).
1HNMR (MeOH-d4, δ) 1,25-2,10 (m, 8H, CH2-CH2-CH2); 3,10-3,70 (m, 12H, N-CH2-CH2); 6,50-7,50 (m, 10H, Ar-H).
19CNMR (MeAH^, <5) 25,6, 26,5, 28,3, 29,5, 36,9, 37,8, 43,3, 45,1, 47,6, 48,7, 114,5, 116,5, 117,7, 120,0,129,8,142,9, 143,2, 14265, 121,3, 192,6, 169,3, 17 L3,173,2.
Spelctro nutria m4sowa 4 t^ndnika LSIMS 953 6M + ,
PreykładlL Doetapu otrzymywsnio es23u m onobenzylowego kawsu 2,3-dibenzyloksytereftaloweko pd stępuje się jrk: wprzyWactóel . Nastę^oin donoztwoeg 3,75 g teg2 estdu onazO^ g N-hydroksysupcyno:imidu ja πΙ^υπΗγοίΓΟ0! aanp wkdopla się wol,o toztoOs Lo5g N,Ng 0ichldo07ksysokzΓboaiimido w2 ml totrahy9rofkrazu w Catość mwsza oię ^zez noc w do yzym oiay o^ąco przws ącm^^ a 95eos-ałość kr^tyHał-oe z miesrdyinpbenyze-^tean
Π^ζ^Ι^ 3,53 ^zyssigo -^πιΓ^υ^ kspeueyęnimidowygo ^osu 2,o-odbynzylokroz4-beiydz lokrzaarbonylobgnzyyęowyoow ^rt-^bu-ych iginlm t.l. = gll 5-^5° C.Wjmiifo anahzy elcmzyteπtzjdrcewidmo NM® ootmlorpeaja cuyrtość mosj^poieao uoztwom 3,log zatru Ν-hydćolwysukcyniniidowego kwasu 2,3-dibenzyloksy-4benzNdksykaobonylaboo5u es1wtgo w 20m- dlo7sznudydaje9l^ 0,go 7tetrkehlo9own0orkuN), Ne, N1<° N-7-j5Ceaazatcizadeyeoutl W ml ari9toloamm9 w W ml wody. Całość mieć, 7 uui w 00°C w atowsferze zagena. Rozpuyzcza1aikęodpaedwuje uw , 0 aouoet9-noezyyacoy kilknkydtyw 25 nolujęme w5oełntgozs żllemkrzemiokkowpm w zetojoeOI·m-myraodl y27:i-ozao ndn7en-aczyo otzru-eZanot (3^^: li-uzayoziesi^a,7o y N1, N^ N l0, N'ιr-tetrakis(2,3nelbenzaluordr b-benzylokjzkarbknyjo0en3oiIo)Ietrkozy7etradnk2nu. NhaΓaktoeyytyka iopztekhza jak oz ^z^adzie I. Dakc posypuje rięjak w d9oykłzsluin r a uzysk-se -7 y andukt knfcos^, N1 a N5, N7 0 , N^-tetraki^, 3-dl0mpeylnpm-kynboks0p5iZ7>ijdrtetramo-y7ra0ekaPl
167 744
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 90 egz. Cena 1,50 zł

Claims (4)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Sposóbotry/mywania N1 . N5. N10. N14-tetrakis(2,3-dihydroksy-A-karboksybenzoilo)tetraazatetradekanu o wrotre przedstawionym na rysunku r pitoka-echiny, k-ótą poddaje się reakcji karboksyiowania wobec węglanu potasowego i otrzymuje się kwas 2,3-dihydroksy-ereftaiowy, znamienny tym, że kwas ten miesza się w atmosferze gazu obojętnego z węglanem potasowym, chlorkiem benzylu, bromkiem tetrabutylormoniows'm, dimetyioacetamidem i przeprowadza się w ester dibenzylowy kawsu 2,3-dibenzyloksy-ereftalowego, do którego po oczyszczeniu dodaje się zawiesinę wolnego od węglanów wodorotlenku potasowego w suchym benzenie oraz eter koronowy 1,4,7,10,13,1 ó-heksaoksacyHooktadekan, po reakcji benzen odparowuje się, oleistą pozostałość zakwasza się do pH 6 i wytrząsa w układzie woda - octan etylu i z fazy octanowej wyodrębnia się ester monobenzylowy kwasu 2,3-dibenzyloksytereftalowego, po czym dodaje się go do zawiesiny, którą stanowi tetrachlorowodorek N1, n5, Nw, N14-tetraaraZżtradekanu z równomolową ilością wodorotlenku sodowego, z której odparowuje się wodę azeotropowo z toluenem, całość zawiesza się w acetonitrylu, dodaje się ponadto heksafluorofosforan benzotriazoliloksy--ris(dimetyloamino) fosfoniowy i trie-yloaminę, po czym całość miesza się w atmosferze argonu i wyodrębnia się surowy produkt N, N5, N10, N14-tetrakis(2,3-dibenzyloksy-4-benzyloksykarbonylobenzoilo)tetraazatetradekan oczyszcza się go, a następnie rozpuszcza w mieszaninie benzenu i etanolu, do roztworu dodaje się 5% palladu osadzonego na węglu aktywnym i przez mieszaninę przepuszcza się strumień wodoru, następnie odsącza się katalizator, przemywa etanolem, odparowuje przesącz i otrzymuje się N1, N5, N, N14--etrakisS2,3-dihydroksy-4-karboksybenzoilo)tż-raazatetradekan.
  2. 2. i^j^<ss<5b według zatUz. 1 , znamienny , ż- do ooztworu esttu n^n^^^bezyj^o^t^e^o kwasu
    2,3-dibenzyloksy-ereftrlowego dodaje się N-hydroksysukcynimidu w tetrahydrofuranie, po czym do całości wkrapia się roztwór N,N'-dicykloheksylokarbodiimidu w te-rahsdrofuraziż, całość miesza się, sączy i odparowuje a pozostałość krystalizuje się z mieszaniny benzen - heksan i otrzymuje się ester N-hydrokissukcyzimidowy kwasu 2,3-dibenzy^oksy-i^l^i^i^;z^]^<^^^;^i^^rbonylobenzoesowego, który rozpuszcza się w dioksanie i do roztworu dodaje się -etrachlorowodorku N, N5, N*o, N14--ż-raaza-e-radekazu i -rie-skioamizy w wodzie, całość miesza się w atmosferze argonu, rozpuszczalniki odparowuje się a pozostałość oczyszcza się kilkakrotnie na kolumnie wypełnionej żelem krzemionkowym w układach chloroform - metanol oraz benzen - octan etylu etanol i otrzymuje się N1, n5, N™, N14-tetrakis(2,3-dibenzyloksy-4-bżzzyloksykarbonsiobenzoilo)tetraaza-etradekrn.
  3. 3. Sposóbwedhig zasUz. 1 , znannenny y^m . że eseer monobensylowy kwasu2,3-diben:ydoksyterżf-aioweeo z fazy octanowej, po wysuszeniu i odparowaniu oczyszcza się metodą podciśnieniowej chromatografii cieczowej w układzie heksan - acż-on.
  4. 4. Sposób wedhig zat^ . 1 . ι^ι^^/ιϊζ^ι^υ y^m . że pooduk- N1 . N5 . N10 . ^-^6^^(22,3dibezzyloksy-4-benzyloksykarbonylobenzollol)etraazatetrrdżkrn oczyszcza się na kolumnie wypełnionej żelem krzemionkowym w układzie benzen - octan etylu - etanol.
PL29488792A 1992-06-11 1992-06-11 Sposób otrzymywania N , N , N , N -tetrakis/2,3- dihydroksy-4-karboksybenzoIlo/ tetraazatetradekanu PL167744B1 (pl)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL29488792A PL167744B1 (pl) 1992-06-11 1992-06-11 Sposób otrzymywania N , N , N , N -tetrakis/2,3- dihydroksy-4-karboksybenzoIlo/ tetraazatetradekanu

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL29488792A PL167744B1 (pl) 1992-06-11 1992-06-11 Sposób otrzymywania N , N , N , N -tetrakis/2,3- dihydroksy-4-karboksybenzoIlo/ tetraazatetradekanu

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL294887A1 PL294887A1 (en) 1993-12-13
PL167744B1 true PL167744B1 (pl) 1995-10-31

Family

ID=20057795

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL29488792A PL167744B1 (pl) 1992-06-11 1992-06-11 Sposób otrzymywania N , N , N , N -tetrakis/2,3- dihydroksy-4-karboksybenzoIlo/ tetraazatetradekanu

Country Status (1)

Country Link
PL (1) PL167744B1 (pl)

Also Published As

Publication number Publication date
PL294887A1 (en) 1993-12-13

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Sansone et al. Synthesis and Structure of Chiral Cone Calix [4] arenes Functionalized at the Upper Rim with L‐Alanine Units
KR20090057031A (ko) N-알킬날트렉손 할로겐화물의 제조 방법
Kappe et al. Dipivaloylketene and its dimers.[2+ 4] Versus [2+ 2] cycloaddition reactions of. alpha.-oxo ketenes
US5138084A (en) Process for the preparation of 4-o-phosphates of dopamine and dopamine derivatives
FI84269B (fi) Kristallint dimetylformamidsolvat av 7-/(d)-2-amino-2-(4-hydroxifenyl) acetamido/-3-/(z)-1-propenyl/cef-3-em -4-karboxylsyra och foerfarande foer framstaellning av detta.
HRP20040935A2 (en) Method for preparing combretastatins
SU648082A3 (ru) Способ получени производных аминокислот, их солей, рацематов или оптически-активных антиподов
CS231214B1 (en) Processing method of 1-substituted n+l8alpha-ergoline+p-n,diethyl urea
PL167744B1 (pl) Sposób otrzymywania N , N , N , N -tetrakis/2,3- dihydroksy-4-karboksybenzoIlo/ tetraazatetradekanu
US4771037A (en) N-carboxyalkyl compounds
SU847923A3 (ru) Способ получени 7 -/ -2-амино- 2-(Низший АлКилСульфОНилАМиНОфЕНил)- АцЕТилАМиНО/-3МЕТОКСи-3-цЕфЕМ-4- КАРбОНОВыХ КиСлОТ или иХ СОлЕй
WO2007071750A1 (en) Intermediates and processes for the preparation of valsartan
de Meijere et al. Convenient Syntheses of Novel α‐and β‐Amino Acids with Spiropentyl Groups
Canle et al. Preparations, X-ray crystal structure determinations, and base strength measurements of substituted tritylamines
FI83656C (fi) Nya tyroninderivat.
Kamijo et al. 1-acyl-3-substituted imidazolium salts as highly reactive acylating agents
JPS5936914B2 (ja) セフアロスポリン類縁体
MX2012006388A (es) Procedimiento para preparacion de un derivado combrestastatina.
JP3477631B2 (ja) 1,3−ビス(3−アミノプロピル)−1,1,3,3−テトラオルガノジシロキサンの精製方法
Hoffmann et al. Conformational analysis of 4-amido-2, 4-dimethylbutyric acid derivatives
Kawamoto et al. A new method for the synthesis of a phosphonic acid analogue of phosphoserine via a novel 1, 1-difluorophosphonate intermediate
JPH1059997A (ja) アミチアマイシンアミド誘導体
US5510504A (en) Process for the preparation of derivatives of bis(amino-methyl) phosphinic acid
JP3157262B2 (ja) 新規オキサゾリジノン誘導体
US4439364A (en) Process for preparing antihypertensive 1-substituted cyclic lactam-2-carboxylic acids and their derivatives