NL8300902A - Conferentieketen. - Google Patents

Conferentieketen. Download PDF

Info

Publication number
NL8300902A
NL8300902A NL8300902A NL8300902A NL8300902A NL 8300902 A NL8300902 A NL 8300902A NL 8300902 A NL8300902 A NL 8300902A NL 8300902 A NL8300902 A NL 8300902A NL 8300902 A NL8300902 A NL 8300902A
Authority
NL
Netherlands
Prior art keywords
words
digital
conference
word
data
Prior art date
Application number
NL8300902A
Other languages
English (en)
Other versions
NL191918C (nl
NL191918B (nl
Original Assignee
Western Electric Co
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Western Electric Co filed Critical Western Electric Co
Publication of NL8300902A publication Critical patent/NL8300902A/nl
Publication of NL191918B publication Critical patent/NL191918B/nl
Application granted granted Critical
Publication of NL191918C publication Critical patent/NL191918C/nl

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H04ELECTRIC COMMUNICATION TECHNIQUE
    • H04MTELEPHONIC COMMUNICATION
    • H04M3/00Automatic or semi-automatic exchanges
    • H04M3/42Systems providing special services or facilities to subscribers
    • H04M3/56Arrangements for connecting several subscribers to a common circuit, i.e. affording conference facilities
    • H04M3/561Arrangements for connecting several subscribers to a common circuit, i.e. affording conference facilities by multiplexing
    • YGENERAL TAGGING OF NEW TECHNOLOGICAL DEVELOPMENTS; GENERAL TAGGING OF CROSS-SECTIONAL TECHNOLOGIES SPANNING OVER SEVERAL SECTIONS OF THE IPC; TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y10TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC
    • Y10STECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y10S370/00Multiplex communications
    • Y10S370/914Rate converter

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Multimedia (AREA)
  • Signal Processing (AREA)
  • Time-Division Multiplex Systems (AREA)
  • Telephonic Communication Services (AREA)
  • Use Of Switch Circuits For Exchanges And Methods Of Control Of Multiplex Exchanges (AREA)

Description

I W jS I
" VO 4627
Conf erentieketen-
De onderhavige uitvinding heeft betrekking op ketens die het mogelijk maken dat in digitale communicatiestelseJs voor het voeren van conferentie geschikte verbindingen worden gevormd.
Talrijke momenteel beschikbare schakelstelsels bieden de 5 mogelijkheid tot het voeren van een conferentie waarbij drie of meer posten gelijktijdig met elkaar kunnen worden verbonden zodat vanuit elke post communicatie met al de andere posten mogelijk is. Diverse technieken die op een dergelijke keteninrichting betrekking hebben zijn algemeen békend en zijn nader beschreven in het Amerikaanse 10 octrooi 4.224.688. In het algemeen dienen enige voorzieningen te worden getroffen voor het combineren van de verschillende signalen, zodat elke deelnemer aan zulk een conferentie naar al de andere deelnemers van de conferentie kan luis teren, mot regel wordt zulks gerealiseerd door de signalen afkomstig van al de confe ren tie dee Inemers 15 bij elkaar te voegen en daarna het signaal van de luisterende post daarvan af te trekken, m een analoog stelsel kan zulks betrekkelijk eenvoudig worden gerealiseerd. Moeilijkheden ontstaan echter in een digitaal stelsel en in het bijzonder in niet-lineaire digitale stelsels.
Volgens andere concepties is voorgesteld om van al de signalen 20 steekproeven te nemen en uitsluitend het sterkste signaal uit te zenden, terwijl volgens weer andere voorstellen door een aftastoperatie wordt vastgesteld welke deelnemer spreekt. Bij al deze technieken is echter een aanzienlijke investering aan apparatuur vereist hetgeen j men wenste te vermijden.
25 De onderhavige uitvinding steunt op de gedachte dat de digitaal- analoog omzetters die momenteel worden gebruikt in bestaande spraak -stelsels niet ten volle worden benut. Als regel neemt het ongeveer twaalf mi arose conden om een digitaal woord om te zetten in het analoge equivalent daarvan. Aangezien elk raster van een tij dverdeling multiplex 30 digitaal spraakstelsel langer is dan 100 microseconden, wordt de A/D omzetter slechts gedurende een gering gedeelte van de tijd gebruikt.
Volgens de onderhavige uitvinding wordt een meer efficient gebruik van de omzetter gemaakt door ' al de digitale woorden waarnaar in elke post wordt geluisterd .toor elk raster sequentieel in te voeren in de 8300902 -2- r * A/D omzetter. In een voorkeursuitvoeringsvorm is elke ontvanger j ingericht, om de digitale woorden van elk van de andere conferentie- i deelnemers af te zonderen en deze op te bergen in een eerst-in, eerst-uit (FIFO) buffer. Hierna worden de woorden uit de buffer uitgelezen en 5 met een dusdanige snelheid met de D/A omzetter gekoppeld dat elk woord eenzelfde fractie van de totale rasterperiode in beslag neemt. Het uitgangssignaal van de omzetter wordt op zijn beurt geleid door een laag-do©rIatend filter waarin de analoge signalen in feite worden gesommeerd.
10 Het is een voordeel van de onderhavige uitvinding dat een voor conferentiedoeleinden geschikte verbinding tot stand kan worden gebracht zonder dat het nodig is extra digitale operaties op de digitale data uit te voeren. De sommearwerking van de signalen, vindt plaats na omzetting in analoogvorm.
15 Het. is een verder voordeel van de uitvinding dat de bij niet-lineaire digitale stelsels bestaande noodzaak om in', eerste aanleg een omzetting uit te voeren vanaf een niet-lineaire naar een lineaire digitale codering, volledig is geëlimineerd.
De uitvinding zal in het onderstaande nader worden toegelicht 20 met verwijzing naar de tekening, waarin; vorm fig. 1 in blokschema* weergeeft het gedeelte van een abonneepost met ketenvoorzieningen voor conferentieoproepen volgens de onderhavige uitvinding; fig. 2,3 en 4 schema' s weergeven ter illustratie van de relevante 25 signalen die tijdens de verschillende fasen van een vier-deelnemer— con ferentieverb inding voorkomen; fig. 5 een blokschema weergeeft van een illustratieve uitvoeringsvorm van een FIFO-buff er* en fig.6 illustratief is voor een kam-keuze signaal en een woord-30 keuzes ignaal..
Fig. 1 toont in blokschemavorm dat gedeelte van het stelsel dat is ingericht voor conferentieoproepen. Indien de abonneelus voor digitale formaten is ingericht, kan de conferentieketen fysisch in de lus zijn opgenomen bij de deelnemerspost. Indien de abonneelus is 35 ingericht voor analoge formaten zal de conferentieketen zich in de centrale bevinden en wel bij de digitaal-analoog interface. In elk van deze 8300902
* ... A
-3- gevallen omvat het relevante gedeelte een cascade-verbinding van een eerst-rin, eerst-uit buffer (FIPOJ 10, een digitaal-analoog omzetter 11, en een filter 12. Bit laatste is in de zegel een 4 kHz laag-doorlatend filter dat een afzonderlijke component kan zijn of dat een integraal 5 deel kan zijn van de omzetter.
In een transmissiestelsel waarop de onderhavige uitvinding betrekking heeft wordt een zodanig signaalformaat gebruikt dat de data voor de desbetreffende conferentiedeelnemer sequentieel worden uitgezonden.
Typerend voor dergelijke signaalformaten is het tijdsverdelingmultiplex 10 digitale signaal (TDM-PCM) . Een dergelijk signaal is gekenmerkt door een rasterperiode T die is verdeeld in W-woorden, die elk B bits bevatten, m een illustratief spraakstelsel is een raster van 125 micro-seconden verdeeld in 128 woorden die elk acht bits bevatten. Wanneer een verbinding is gevormd tussen twee deelnemers E en F, is aan elke deelnemer 15 een tijdgleuf voor spraak toegewezen, en elke post is ingericht om uit de datastroom het desbetreffende woord dat aan de andere deelnemer is toegewezen voor luisteren te onttrekken. indien aldus aan de deelnemer E het woord 5 is toe gewezen en aan de deelnemer F het woord 12 is toegewezen, luistert de eerste naar al hetgeen zich in het voord 20 12 bevindt en de laatste luistert naar al hetgeen zich. in het woord 5 bevindt. Het in de bits aanwezige bericht dat aldus door elke deelnemer is hersteld wordt omgezet in een analoog audiosignaal door middel van de D/A omzetter 11 en filter 12.
Het is duidelijk dat voor een twee-deelnemer verbinding het 25. proces betrekkelijk ongecompliceerd is. Voor een canferentieverbinding waarbij drie of meer deelnemers zijn betrokken is echter in elke post extra apparatuur vereist om de signalen, die afkomstig zijn van de andere deelnemers te combineren of op andere wijze te verwerken. Bit nu wordt bereikt door de FIFO buffer 10 die een bepaalde reeks van informatie 30. uitleest en opslaat en deze enige tijd later weer vrijgeeft en wel in de zelfde volgorde als waarin deze reeks werd ontvangen. Bovendien wordt in het kader van de onderhavige uitvinding de informatie uit de buffer uitgelezen met een snelheid die verschilt van die waarmee de informatie werd ontvangen. De reden voor dit verschil wordt toegelicht 35 met verwijzing naar de figuren 2,3 en 4 waarin bij wijze van illustratie de relevante signalen zijn weergegeven die zijn betrokken bij een vier-deel-nemer conferentievezbinding. Meer in het bijzonder toont fig. 2 drie woorden 8300902 -4—
EjF, Gen E', F', G' die behoren bij drie -van de conferentiedeelnemers en die zijn onttrokken aan twee naburige rasters, respectievelijk 1 en 2 van de data bitstroom bij de post van de vierde deelnemer aan de conferentisverhinding. Indien deze woorden uit de buffer worden 5 uitgelezen met dezelfde, snelheid als waarmee· zij waren ingeschreven, ontstaat een uitgangssignaal vanaf de D/A omzetter 11 van de in fig. 3 weergegeven gedaante. Meer in het bijzonder geldt dan dat elk uitgangssignaal een grootte heeft die is gegeven door de bit-informatie, terwijl de duur een functie is van de verdeling yan de woorden binnen 10 elk raster. Bijvoorbeeld geldt dat aangezien E en F naburige woorden zijn, het uitgangssignaal van de omzetter voor het woord E slechts aanhoudt voor een woord-periode. In afwijking hiervan blijven de om-zetteruitgangssignalen voor de woorden F en G gedurende talrijke woordperioden bestaan en wel wegens het langere interval dat tussen 15 de woorden F en G aanwezig is. Een dergelijke tijdvervorming heeft tot gevolg dat een overeenkomstige ampütudevervorming van de uitgangssignalen ontstaat en wel als gevolg van het integrerend effect van het filter 12. Teneinde zulks te vermijden wordt elk woord hij het uitlezen geëxpandeerd zodat dit woord een zelfde fractie in beslag neemt van de rasterperiode, 2Q zoals is geïllustreerd in fig. 4. Zulks betekent dat aan elk woord een zelfde gewicht is toe gekend en het gecombineerde signaal aan de filteruitgang is een getrouwe weergave yan de relatieve signaalsterkten.
Fig.5.'toont een illustratieve uitvoeringsvorm van een FIFO— buffer die in het raam van de onderhavige uitvinding kan worden toegepast. 25 ... Wanneer de desbetreffende conferentie verbinding tot stand is gebracht wordt informatie betreffende het aantal conferentiedeelnemers waarnaar moet worden geluisterd (d.i* eén minder dan het totale aantal conferentiedeelnemers} en hun. toegewezen woordnummers via de centrale schakelinrichting aangeboden aan een besturingsinrichting 16 3d die zich in elke deelnemerslokatie bevindt. De informatie kan ofwel via een afzonderlijke besturingssignaalleiding 14 worden uitgezonden^ ofwel kan aan deze informatie een woord aan elk raster worden toegewezen waarbij dit samen met de data op de leiding 13 wordt uitgezonden.
' In elk van deze gevallen bevat de informatie een voorbereidingsignaal 35 dat een eerste teller 40 en een deler 41 terugzet. Tevens zijn be- 8300902 -5- 1% 4 c- ..........*S' *- schikbaar een bitkloksignaal een een woord-keuzesignaal. Deze signalen worden gecombineerd in een EN-poort teneinde een kam-klok signaal te vormen dat wordt gebruikt om de toegewezen woorden aan de bit-stroom te onttrekken. Bovendien wordt een tweede teller 51 door middel van 5 een grendelketen 5Q geladen met een getal dat afhankelijk is van bet aantal conferentiedeelnemers hetgeen nader gedetailleerd in het onderstaande zal worden beschreven. In een ccmmunicaüesfelsel met verdeelde intelligentie kunnen enige van deze signalen ter plaatse teweeg worden gebracht in plaats van de conceptie waarbij deze signalen door de centrale 10 schakelinrichting worden aangeboden.
Fig. 6 is illustratief voor een femkloksignaal dat beschikbaar is voor een van de deelnemers, namelijk de deelnemer D vsr eei viar-deelnemer— conferentie verbinding waarbij de deelnemers D, E, F en G zijn betrokken * Wanneer hetzelfde signaalfonaaat dat in het voorafgaande werd beschreven, 15 wordt gebruikt, omvat de kam-klok acht pulsen met de bitsnelheid, en voorkomende in de voor dposi tie s Ξ, F en G waarnaar de deelnemer D moet luisteren. levens is weergegeven het 1 MHz woordkeuzesignaal.
Gedurende de werking wordt elk van de deelneme zwoorden E, F en G ingekickt in een van een serie configuratie: van serie-in 20 parallel-uit schuifregisters 42-1, 42-2 ... 42-n. Bovendien wordt wanneer elk. woord wordt ingevoerd de teller 4Q opgehoogd. Het telleruitgangs-signaal wordt gedecodeerd in een decodeerinrichting 43 die een poort-vooxbereidingsignaal teweegbrengt·. Dit laatste wordt gekoppeld met het desbetreffende register dat het eerst ingevoerde woord bevat waardoor 25 dit register wordt geïdentificeerd. Indien bijvoorbeeld de in de teller 40. aanwezige telwaarde is gegeven als "2", wijst (te tecoteer-inxichting het register 42-2 aan waarvan het uitgangssignaal dan beschikbaar is om te worden ingeladen in een parallel-in, serie -uit register 43 bij ontvangst van een geschikt laadsignaal. Het laatste wordt 30 afgeleid van een keten met een tweede teller 51, die gelijktijdig bit-klcksignalen ontvangt en met een teler 52.
Zoals in het voorafgaande is uiteengezet hangt te bitsnelheid R, waarmee te informatie uit te buffer wordt uitgeieaai af van het aantal conferentiedeelnemers.. Meer in het bijzonder geldt dat wanneer elk 35 woord 8 bits bevat, R is gegeven door 8300902
*A
V
-6- R = = (M—ll (641KH2,
125 x IQ
-6 waarin 125x10 seconden de rasterperiode is; en N het aantal conferentiedee Inemers voorstelt.
Dit signaal wordt verkregen vanaf de teller 51, die eerder, 5 door middel van een grendellceten 50 werd geladen met een getal dat een functie is van het aantal conferentiedeelnemers. Ter verkrijging van het laadsignaal wordt het telleruitgangssignaal gedeeld door acht hetgeen wordt bereikt door de deler 52. Aldus wordt door een laadsignaal dat' wordt toegevoerd aan het register 43 het woord geaccepteerd dat 10 is opgeslagen in de registers die het eerst ingevoerde woord bevatten, en zoals aangeduid door de teller 40. Dit woord wordt hierna uit het register uitgelezen met de leessnelheid en toegevoerd aan de D/A omzetter waar het wordt omgezet in zijn analoge equivalent. Het uitgangssignaal vanaf de deler 52 wordt tevens toegevoerd aan de teller 40 teneinde 15 de telwaarde te verlagen en daardoor het volgende woord dat moet worden uitgelezen te identificeren. Geschikte vertragingsmiddelen 54 en 55 zijn aangebracht waar zulks vereist is teneinde de juiste tempering te verkrijgen.
Het bovenbeschreven proces wordt voortgezet met woorden die 20 worden ingevoerd in het register met de dafcabus-bitsnelheid die vervolgens worden uitgelezen met een snelheid zoals bepaald door het aantal van conferentiedeelnemers.
In de regel neemt het ongeveer 12 microseconden om een digitaal- woord om te zetten in zijn analoge equivalent. Aldus kunnen voor..een 10 25 typeren&:125 microseconden raster ' conferentiedeelnemers worden, bediend.
Anderzijds is het stelsel evenzogoed in staat om een eenvoudige twee-deel-nemerverbinding te behandelen.
Een voorbeeld van een in de handel beschikbaar FIFO sequentieel geheugen is de 57401/67401 chip die in de handel wordt gebracht door 30 Monolithic Memories, Sunnyvale, California.
8300902

Claims (4)

1. Conferentieverbindingsketen te gébruiken in een meervoudig toegankelijk digitaal communicatiestelsel, gekenmerkt door een cascade-verbinding van een eerst-in, eerst-uit buffertrap; een digitaal-analoog omzetter en een filter; en transmissiemiddelen die een koppeling vormen 5 tussen genoemd stelsel en de ingang van genoemde buffertrap.
2. Conferentieverbindingsketen volgens conclusie 1, met het kenmerk, dat het genoemde stelsel een digitaal stelsel werkend op ti jdverdeling- f ' multiplex basis is, de digitale data tijdens gebruik worden uitgezonden als een databitstroom met een opeenvolging van rasters die elk W-woorden, 10 die elk uit B bits bestaan bevatten; en waarbij genoemde buffertrap is ingericht om gekozen woorden aan genoemde data bitstroom te onttrekken met een eerste bitsnelheid, de gekozen woorden op te slaan, en deze woorden vervolgens uit te lezen met een tweede bitsnelheid die lager is dan de eerste bitsnelheid.. 15
3. Conferentieverbindingsketen volgens conclusie 2, met het kenmerk, dat een en ander zodanig is ingericht dat wanneer een verbinding voor N conferentiedeelnemers tot stand is gebracht, genoemde opgeslagen woorden worden uitgelezen met een bitsnelheid R, die gelijk is , T waarin T de rasterperiode voorstelt. 20
4. Conferentieverbindingsketen te gebruiken in een meervoudig toegankelijk digitaal communicatiestelsel waarbij de digitale data tijdens de werking worden uitgezonden als een bitstroom met een opeenvolging van rasters, die elk W-woorden bevatten waarbij elk woord B-bits bevat, gekenmerkt door middelen voor het aan genoemde data-25 bitstroom onttrekken van gekozen digitale woorden? middelen voor het opslaan van genoemde gekozen digitale woorden; middelen voor het uitlezen van genoemde opgeslagen, woorden en voor het omzetten van deze I woorden in analoogvorm een en ander zodanig dat elk woord een gelijk gedeelte van de rasterperiode in beslag neemt? en middelen voor het fil-30 teren van genoemde omgezette woorden. 8300902
NL8300902A 1982-03-12 1983-03-11 Conferentieverbindingsketen. NL191918C (nl)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US35777382 1982-03-12
US06/357,773 US4479212A (en) 1982-03-12 1982-03-12 Conference circuit

Publications (3)

Publication Number Publication Date
NL8300902A true NL8300902A (nl) 1983-10-03
NL191918B NL191918B (nl) 1996-06-03
NL191918C NL191918C (nl) 1996-10-04

Family

ID=23406970

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
NL8300902A NL191918C (nl) 1982-03-12 1983-03-11 Conferentieverbindingsketen.

Country Status (8)

Country Link
US (1) US4479212A (nl)
JP (1) JPS58168374A (nl)
AU (1) AU565653B2 (nl)
BE (1) BE896133A (nl)
DE (1) DE3308703A1 (nl)
FR (1) FR2523387B1 (nl)
GB (1) GB2117601B (nl)
NL (1) NL191918C (nl)

Families Citing this family (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
GB2157129A (en) * 1984-04-06 1985-10-16 Standard Telephones Cables Ltd Conference circuit
AT382989B (de) * 1984-04-27 1987-05-11 Siemens Ag Oesterreich Koppler zur verbindung von n audioeingaengen mit m audioausgaengen, insbesondere fuer konferenzschaltungen
US4603417A (en) * 1984-10-09 1986-07-29 Hitachi, Ltd. PCM coder and decoder
JP2720521B2 (ja) * 1988-06-22 1998-03-04 富士電機株式会社 固体レーザ装置
US5127001A (en) * 1990-06-22 1992-06-30 Unisys Corporation Conference call arrangement for distributed network
DE19716314A1 (de) * 1997-04-18 1998-10-22 Alsthom Cge Alcatel Verfahren und Vorrichtung zur Addition von als Abtastwerte vorliegenden Signalen
JP5187618B2 (ja) * 2007-10-03 2013-04-24 横河電機株式会社 カウンタ装置

Family Cites Families (10)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3551600A (en) * 1968-02-23 1970-12-29 Stromberg Carlson Corp High capacity,high side-tone suppression,4-wire conference circuit
GB1234419A (nl) * 1968-08-27 1971-06-03
US3604855A (en) * 1970-01-02 1971-09-14 Stromberg Carlson Corp Digital conference circuit for pcm signalling system
DE2733227C2 (de) * 1977-07-22 1986-12-04 Siemens AG, 1000 Berlin und 8000 München Anordnung zur Umsetzung von Analog-Signalen in Digital-Signale und umgekehrt von Digital-Signalen in Analog-Signale
US3997730A (en) * 1975-08-29 1976-12-14 Bell Telephone Laboratories, Incorporated Time division conference circuit
DE2732603C3 (de) * 1977-07-19 1981-08-27 Siemens AG, 1000 Berlin und 8000 München Schaltungsanordnung zur Umsetzung von Analog-Signalen in Digital-Signale und umgekehrt von Digital-Signalen in Analog-Signale
NL7807043A (nl) * 1977-07-19 1979-01-23 Siemens Ag Schakelinichting voor het omzetten van analoge signalen in digitale signalen en omgekeerd.
US4109111A (en) * 1977-08-23 1978-08-22 Digital Switch Corporation Method and apparatus for establishing conference calls in a time division multiplex pulse code modulation switching system
US4224688A (en) * 1978-10-30 1980-09-23 Northern Telecom Limited Digital conference circuit
US4360910A (en) * 1980-07-23 1982-11-23 The United States Of America As Represented By The Secretary Of The Air Force Digital voice conferencing apparatus in time division multiplex systems

Also Published As

Publication number Publication date
GB8306445D0 (en) 1983-04-13
GB2117601B (en) 1986-01-02
DE3308703A1 (de) 1983-09-22
BE896133A (fr) 1983-07-01
JPH0357670B2 (nl) 1991-09-02
US4479212A (en) 1984-10-23
GB2117601A (en) 1983-10-12
NL191918C (nl) 1996-10-04
NL191918B (nl) 1996-06-03
FR2523387A1 (fr) 1983-09-16
JPS58168374A (ja) 1983-10-04
AU1196983A (en) 1983-09-15
DE3308703C2 (nl) 1991-05-23
AU565653B2 (en) 1987-09-24
FR2523387B1 (fr) 1986-08-08

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US4805165A (en) Time division multiplex data transmission method and apparatus
US4689619A (en) Method and apparatus for polling subscriber terminals
US4531151A (en) System for the redundancy-reducing digital transmission of television video signals
Black et al. Pulse code modulation
US4109111A (en) Method and apparatus for establishing conference calls in a time division multiplex pulse code modulation switching system
JPS63148796A (ja) 狭帯域チャネルに高精細度テレビジョン画像を伝送するシステムとかかるシステムに適合する送信機と受信機
GB1562381A (en) Video composite transmission system integrating encoded data channels into blanking and synchronizing signal
US3767847A (en) Frame-to-frame redundancy reduction system which transmits an intraframe coded signal
US3971891A (en) Adaptable time division switch
NL7907461A (nl) Digitale conferentieketen.
US4060832A (en) Digit rate reducing method in video signal transmission
NL8300902A (nl) Conferentieketen.
US4280216A (en) Method of making conference call connections in a multiplex switching system
US3522381A (en) Time division multiplex switching system
US3399278A (en) Time division and frequency devision multiplexing system
US3899642A (en) Method of distributing tone and alerting signals in a TDM communication system
US3721767A (en) Delay compensation in multiplex transmission systems
US3306979A (en) Pulse code modulation systems
US4644525A (en) Line transmission systems
US3969587A (en) Selective transmission of prerecorded voice signals to subscribers of time-sharing telecommunication system
US3050589A (en) Multiplex signaling system
US4342111A (en) Digital bridging apparatus for telephone conferencing system
EP0018615B1 (fr) Dispositif de raccordement de multiplex dans un central de commutation temporelle
US3261921A (en) Multi-channel communication systems
US4534037A (en) Method and apparatus for scrambled pulse-code modulation transmission or recording

Legal Events

Date Code Title Description
A85 Still pending on 85-01-01
BA A request for search or an international-type search has been filed
BB A search report has been drawn up
BC A request for examination has been filed
V1 Lapsed because of non-payment of the annual fee

Effective date: 20011001