NL2012184C2 - Mobiele inrichting voor ondersteuning van het vullen van waterverdelingsystemen. - Google Patents

Mobiele inrichting voor ondersteuning van het vullen van waterverdelingsystemen. Download PDF

Info

Publication number
NL2012184C2
NL2012184C2 NL2012184A NL2012184A NL2012184C2 NL 2012184 C2 NL2012184 C2 NL 2012184C2 NL 2012184 A NL2012184 A NL 2012184A NL 2012184 A NL2012184 A NL 2012184A NL 2012184 C2 NL2012184 C2 NL 2012184C2
Authority
NL
Netherlands
Prior art keywords
water
mobile device
pipe
water distribution
distribution system
Prior art date
Application number
NL2012184A
Other languages
English (en)
Inventor
Hendricus Joannes Maria Boumans
Original Assignee
Boumans Professionals B V
B A S Holding B V
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Boumans Professionals B V, B A S Holding B V filed Critical Boumans Professionals B V
Priority to NL2012184A priority Critical patent/NL2012184C2/nl
Application granted granted Critical
Publication of NL2012184C2 publication Critical patent/NL2012184C2/nl

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E03WATER SUPPLY; SEWERAGE
    • E03BINSTALLATIONS OR METHODS FOR OBTAINING, COLLECTING, OR DISTRIBUTING WATER
    • E03B7/00Water main or service pipe systems
    • E03B7/09Component parts or accessories
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E03WATER SUPPLY; SEWERAGE
    • E03BINSTALLATIONS OR METHODS FOR OBTAINING, COLLECTING, OR DISTRIBUTING WATER
    • E03B7/00Water main or service pipe systems
    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F24HEATING; RANGES; VENTILATING
    • F24DDOMESTIC- OR SPACE-HEATING SYSTEMS, e.g. CENTRAL HEATING SYSTEMS; DOMESTIC HOT-WATER SUPPLY SYSTEMS; ELEMENTS OR COMPONENTS THEREFOR
    • F24D3/00Hot-water central heating systems
    • F24D3/10Feed-line arrangements, e.g. providing for heat-accumulator tanks, expansion tanks ; Hydraulic components of a central heating system
    • F24D3/1083Filling valves or arrangements for filling

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Hydrology & Water Resources (AREA)
  • Public Health (AREA)
  • Water Supply & Treatment (AREA)
  • Physics & Mathematics (AREA)
  • Thermal Sciences (AREA)
  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Combustion & Propulsion (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • General Engineering & Computer Science (AREA)
  • Steam Or Hot-Water Central Heating Systems (AREA)

Description

P103904NL00
Titel: Mobiele inrichting voor ondersteuning van het vullen van waterverdelingsystemen.
De uitvinding heeft betrekking op een mobiele inrichting voor ondersteuning van het vullen van waterverdelingsystemen, zoals leidingwaterinstallaties in gebouwen, centrale verwarmingscircuits en andere vast geïnstalleerde circuits en/of vertakte systemen van pijpen voor transport van water, en een werkwijze voor het vullen van waterverdelingsystemen.
De gebruikelijke manier om een leidingwaterinstallatie of centrale verwarmingscircuit in een gebouw te vullen is om deze aan te sluiten op de publieke watervoorziening. Daarbij moeten luchtbellen verwijderd worden. Na het vullen van het watercircuit van een centrale verwarming is het bijvoorbeeld vaak nodig om op een aantal plaatsen tijdelijk ontluchtingskranen open te draaien, om problemen door lucht in het systeem te voorkomen. In een drinkwaterinstallatie is het wenselijk om na de aansluiting aan de publieke watervoorziening alle tappunten open te draaien. Aanwezige lucht kan leiden tot waterslag en droogstaande warmwaterbereiders. Vaak gaat het meeste werk bij het vullen op aan ontluchting, en ook kan de ontluchting een onderbreking van normaal gebruik van ruimtes zoals gevangenissen en laboratoria noodzakelijk maken.
Samenvatting van de uitvinding
Het is een doel om te voorzien in een inrichting en werkwijze om het vullen van waterverdelingsystemen te vereenvoudigen.
Er wordt voorzien in een Mobiele inrichting voor ondersteuning van het vullen van waterverdelingsystemen, voorzien van - een watertank; - een koppeling voor koppeling aan een aftappunt van een waterverdelingsysteem; - een leiding gekoppeld tussen de koppeling en de watertank aan - tenminste één afsluiter in de leiding; - een vacuümpomp aangesloten aan een bovenkant van de watertank. Dit maakt het mogelijk om een vast geïnstalleerd waterverdelingsysteem te vullen met een werkwijze met de stappen - tijdelijk aankoppelen van een vacuümpomp aan het waterverdelingsysteem; - vacuüm pompen van het waterverdelingsysteem met behulp van de vacuümpomp via een pompleiding; - afsluiten van de pompleiding wanneer het waterverdelingsysteem vacuüm gezogen is en geen water door de pompleiding stroomt en vervolgens - toevoeren van water aan het netwerk aan het waterverdelingsysteem.
Door het vacuümzuigen kan het waterverdelingsysteem snel gevuld worden zonder problemen met grote luchtbellen en zonder dat toegang tot alle afsluiters van het waterverdelingsysteem nodig is.
Korte figuurbeschrijving
Deze en andere aspecten blijken uit de volgende beschrijving van voorbeeldmatige uitvoeringsvormen aan de hand van de volgende tekeningen.
Figuur 1 toont een inrichting voor ondersteuning van het vullen van waterverdelingsystemen.
Figuur 2 toont de inrichting gekoppeld aan een waterverdelingsysteem.
Gedetailleerde beschrijving van voorbeeldmatige uitvoeringsvormen
Figuur 1 toont een inrichting voor ondersteuning van het vullen van waterverdehngsystemen. Op en drager 10 bevat de inrichting een watervat 12 en een vacuümpomp 14. De zuigleiding van vacuümpomp 14 is aangesloten aan de bovenkant van watervat 12. De inrichting bevat verder een koppeling 15 voor aansluiting aan een waterverdehngsysteem (niet getoond), een eerste afsluiter 16, een peilglas 17 en een tweede afsluiter 18. Koppeling is aan de bovenkant van watervat 12 gekoppeld via een pompleiding (verder kortweg leiding) die minstens ten dele flexibel is en achtereenvolgens eerste afsluiter 16, peilglas 17 en tweede afsluiter 18 bevat. Peilglas 17 is een stuk leiding dat het mogehjk maakt water in de leiding tussen koppeling 15 en watervat 12 te zien, bijvoorbeeld door een deels of geheel doorzichtige wand. De leiding kan een vacuümslang bevatten, met inwendige versterking om de slang bij afzuigen open te houden. Verder bevat de inrichting een waterniveau detector 19 in watervat 12, en een derde afsluiter 20. Derde afsluiter 20 is opgenomen in een leiding naar een waterafvoer 22 en waterniveau detector 19 is aan een besturingsingang van derde afsluiter 20 gekoppeld.
In gebruik wordt de inrichting naar een vast geïnstalleerd waterverdehngsysteem toegebracht wanneer dat waterverdehngsysteem met water gevuld moet worden. De inrichting bevat daartoe bijvoorkeur het platform 10 met wielen aan dat platform. Het waterverdehngsysteem kan bijvoorbeeld een centraal verwarmingscircuit of een leidingwaterinstallatie van een woning zijn.
Figuur 2 toont de inrichting 24 gekoppeld aan een leidingwaterinstallatie 26 van een gebouw. Zoals schematisch getoond kan de leidingwaterinstallatie 26 een hoofdleiding met vertakkingen bevatten, waarbij aan elke vertakking een kraan of gebruiksapparaat (niet getoond) zoals een warmwaterbereider is gekoppeld. De publieke watervoorziening (niet getoond) is via een hoofdaansluiting 28 en een hoofdafsluiter 28 van de leidingwaterinstallatie 26 aan de leidingwaterinstallatie 26 gekoppeld.
De koppeling 15 van de inrichting 24 van figuur 1 wordt stroomafwaarts van de hoofdafsluiter 28 van de leidingwaterinstallatie 26 aan leidingwaterinstallatie 26 gekoppeld. Daarbij wordt bij voorkeur gebruik gemaakt van een aansluiting aan een aftapkraan (niet getoond) van de leidingwaterinstallatie 26. Als een flexibele vacuümslang (bijvoorkeur versterkt) gebruikt wordt tussen leidingwaterinstallatie 26 en inrichting 24 bevindt het peilglas 17 zich bij voorkeur aan het uiteinde van de slang bij de koppeling 15 (tussen de eerste en tweede afsluiter, die in figuur 2 niet getoond worden). De inrichting 24 kan bijvoorbeeld in een auto, vrachtwagen of trailer buiten het gebouw met de installatie staan, in welk geval de slang van een spoel uit deze auto, vrachtwagen of trailer naar de leidingwaterinstallatie 26 van een spoel uitgerold kan worden, of worden aangebracht tussen het watervat 12 en de leidingwaterinstallatie 26.
Het vulproces leidingwaterinstallatie 26 begint in een toestand waarin de hoofdafsluiter 28 van de leidingwaterinstallatie 26 dichtstaat. Vacuümpomp 14 wordt aangeschakeld en eerste en tweede afsluiter 16, 18 worden geopend. Zodoende wordt lucht uit watervat 12 boven eventueel water in dat watervat 12 afgezogen. Als gevolg van de ontstane onderdruk wordt zodoende ook lucht uit leidingwaterinstallatie 26 afgezogen. Als het vullen plaatsvindt na eerste oplevering van leidingwaterinstallatie 26 dan bevat deze alleen lucht.
Als er zich water in leidingwaterinstallatie 26 bevindt (bijvoorbeeld bij vullen na werkzaamheden aan een bestaand systeem), dan wordt ook dit water afgezogen. Zonodig worden als hulp daarbij tijdens het afzuigen, maar voor het beëindigen daarvan, afsluiters van leidingwaterinstallatie 26 tijdelijk geopend. Dit kan bijvoorbeeld behulpzaam zijn om water uit U bochten te zuigen. Het afgezogen water verzamelt zich in watervat 12. Als waterniveau detector 19 detecteert dat het waterniveau in watervat 12 een drempel overschrijdt opent detector 19 derde afsluiter 20 om water af te voeren. Detector 19 kan bijvoorbeeld een vlotter bevatten die mechanisch aan derde afsluiter 20 gekoppeld is. Alternatief kan een electronische detector gebruikt worden die een elektrische besturing van derde afsluiter 20 aanstuurt.
Na verloop van tijd, wanneer leidingwaterinstallatie 26 vacuüm is gezogen (dat wil zeggen tot een druk minstens tien of honderd keer lager dan één atmosfeer), wordt eerste afsluiter 16 gesloten. Voor deze tijd moeten ook eventueel openstaande afsluiters aan uiteinden van leidingwaterinstallatie 26 gesloten zijn.
Het peilglas 17 kan hierbij gebruikt worden om, voorafgaand aan de beslissing om eerste afsluiter 16 te sluiten, te beoordelen of er geen water meer uit leidingwaterinstallatie 26 gezogen wordt. Bijvoorkeur is de inrichting ook voorzien van een drukmeter om te beoordelen of de druk in leidingwaterinstallatie 26 voldoende laag is geworden. De drukmeter kan zich op het watervat 12 bevinden. In plaats daarvan, of in aanvulling daarop kan de inrichting voorzien zijn van een drukmeter gekoppeld aan peilglas 17. Dit stelt degene die de inrichting bedient in staat om ter plekke te beoordelen of de eerste afsluiter 16 kan worden afgesloten, ook als het watervat 12 zich elders bevindt (bijvoorbeeld buiten het gebouw in een voertuig). Ook tweede afsluiter 18 kan worden gesloten en vacuümpomp 14 kan worden uitgeschakeld. Peilglas 17 is nu intern vacuüm.
Vervolgens wordt de hoofdafsluiter 28 van de leidingwaterinstallatie 26 geopend. Door het vacuüm in leidingwaterinstallatie 26 raakt deze volledig gevuld. Na het vullen zijn er geen (grote hinderlijke) luchtbellen aanwezig in het systeem. Dit gebeurt binnen enkele seconden dankzij het vacuüm. Na verloop van deze tijd wordt tweede afsluiter 18 geopend. Eventueel kan vullen van peilglas 17 hierbij gebruikt worden als teken dat leidingwaterinstallatie 26 geheel met water gevuld is. De inrichting 24 kan nu van leidingwaterinstallatie 26 worden afgekoppeld, na afsluiten van de aftapkraan van de leidingwaterinstallatie 26, of andere afsluiting.
In een verdere uitvoering kan een terugslagklep worden opgenomen tussen tweede afsluiter 18 en watervat 12, om luchtstroom bij overdruk uit watervat 12 tegen te gaan.
Het circuit van een CV installatie of ander waterverdelingsysteem kan op vergelijkbare manier gevuld worden, waarbij gebruik gemaakt kan worden van een tijdelijke koppeling van de CV installatie of ander waterverdelingsysteem aan de leidingwaterinstallatie. De inrichting 24 kan bijvoorbeeld via een T stuk op deze tijdelijke verbinding worden aangesloten.
In plaats een mobiele inrichting kan in grotere gebouwen ook een vaste inrichting gebruikt worden in een service ruimte waar verschillende waterverdelingsystemen zoals de leidingwaterinstallatie en het CV circuit samenkomen. Door het opnemen van het peilglas aan het uiteinde kan de inrichting ter plekke bediend worden.
In plaats van peilglas 17 kan een andere detectievoorziening worden op genomen voor het detecteren van water.

Claims (9)

1. Mobiele inrichting voor ondersteuning van het vullen van waterverdelingsystemen, voorzien van - een watertank; - een koppeling voor koppeling aan een aftappunt van een waterverdelingsysteem; - een leiding gekoppeld tussen de koppeling en de watertank aan - tenminste één afsluiter in de leiding; - een vacuümpomp aangesloten aan een bovenkant van de watertank.
2. Mobiele inrichting volgens conclusie 1, voorzien van middelen voor detectie van water in de leiding.
3. Mobiele inrichting volgens conclusie 2, waarin de middelen voor detectie van water in de leiding zich aan een uiteinde van de leiding bij de koppeling bevinden.
4. Mobiele inrichting volgens conclusie 2 of 3, waarin de middelen voor detectie van water in de leiding een peilglas omvatten.
5. Mobiele inrichting volgens één der voorafgaande conclusies, voorzien van een drukmeter gekoppeld aan de leiding aan het uiteinde van de leiding bij de koppeling.
6. Mobiele inrichting volgens één der voorafgaande conclusies, voorzien van een T stuk in de leiding met een aansluiting voor aansluiting aan een water aanvoer.
7. Mobiele inrichting volgens één der voorafgaande conclusies, waarin de leiding een flexibele vacuümslang omvat een en spoel voor het afrollen van de flexibele slang.
8. Mobiele inrichting volgens één der voorafgaande conclusies, voorzien van een verdere afsluiter gekoppeld tussen een onderkant van het watervat en waterafvoer, en middelen voor detectie of een waterniveau in het watervat een drempel overschrijdt, gekoppeld aan een besturing van de verdere afsluiter.
9. Werkwijze voor het vullen van een vast geïnstalleerd waterverdelingsysteem, waarin de werkwijze de stappen omvat van - tijdelijk aankoppelen van een vacuümpomp aan het waterverdelingsysteem; - vacuüm pompen van het waterverdelingsysteem met behulp van de vacuümpomp via een pompleiding; - afsluiten van de pompleiding wanneer het waterverdelingsysteem vacuüm gezogen is en geen water door de pompleiding stroomt en vervolgens - toevoeren van water aan het netwerk aan het waterverdelingsysteem.
NL2012184A 2014-01-31 2014-01-31 Mobiele inrichting voor ondersteuning van het vullen van waterverdelingsystemen. NL2012184C2 (nl)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
NL2012184A NL2012184C2 (nl) 2014-01-31 2014-01-31 Mobiele inrichting voor ondersteuning van het vullen van waterverdelingsystemen.

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
NL2012184A NL2012184C2 (nl) 2014-01-31 2014-01-31 Mobiele inrichting voor ondersteuning van het vullen van waterverdelingsystemen.
NL2012184 2014-01-31

Publications (1)

Publication Number Publication Date
NL2012184C2 true NL2012184C2 (nl) 2015-08-06

Family

ID=51541241

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
NL2012184A NL2012184C2 (nl) 2014-01-31 2014-01-31 Mobiele inrichting voor ondersteuning van het vullen van waterverdelingsystemen.

Country Status (1)

Country Link
NL (1) NL2012184C2 (nl)

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CN108797713A (zh) * 2018-06-07 2018-11-13 中国神华能源股份有限公司 移动装卸设备及其自动加水装置、系统和方法

Citations (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
GB1379566A (en) * 1970-12-15 1975-01-02 Waertsilae Oy Ab Vacuum sewage system
DE20120637U1 (de) * 2001-12-20 2002-05-29 Schmidt, Klaus-Peter, 12489 Berlin Automatisches Heizungsprüf- und Füllgerät
DE10208242A1 (de) * 2002-02-26 2003-09-04 Klaus-Peter Schmidt Verfahren zur Befüllung von Warmwasser-Heizsystemen in ein zuvor im System erzeugtes Vakuum

Patent Citations (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
GB1379566A (en) * 1970-12-15 1975-01-02 Waertsilae Oy Ab Vacuum sewage system
DE20120637U1 (de) * 2001-12-20 2002-05-29 Schmidt, Klaus-Peter, 12489 Berlin Automatisches Heizungsprüf- und Füllgerät
DE10208242A1 (de) * 2002-02-26 2003-09-04 Klaus-Peter Schmidt Verfahren zur Befüllung von Warmwasser-Heizsystemen in ein zuvor im System erzeugtes Vakuum

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CN108797713A (zh) * 2018-06-07 2018-11-13 中国神华能源股份有限公司 移动装卸设备及其自动加水装置、系统和方法

Similar Documents

Publication Publication Date Title
TWI659774B (zh) 蒸氣回收裝置及加油站系統
KR101621393B1 (ko) 배관 청소장치
NL2012184C2 (nl) Mobiele inrichting voor ondersteuning van het vullen van waterverdelingsystemen.
US20180223506A1 (en) System and method for automated prevention of freezing of a liquid in a plumbing network
US20160060850A1 (en) Fluid storage and circulation systems and methods
US11047581B2 (en) Method for constructing a water circulation device and scale removal device
CN110431367A (zh) 积聚和排泄来自制冷和冷却装置的除霜水和冷凝水的装置
US8776822B2 (en) Inflow protection device for air relief valves on water-carrying pipelines
KR100815875B1 (ko) 진공흡입차용 오,폐수 넘침 차단장치
CN203980653U (zh) 一种燃气快速热水器自动排水防冻装置
DK3098358T3 (en) LIQUID STORAGE DEVICE AND RAILWAY VEHICLE INCLUDING SUCH A DEVICE
NO326487B1 (no) Anordning for tanking av kjoretoyer, saerlig skinnegaende kjoretoyer
NO20111141A1 (no) Mobil vannoppvarmingsanordning
US20060171779A1 (en) Under-dispenser containment system
RU186063U1 (ru) Водонакопительная система
US12576969B2 (en) Method for pneumatically draining a water supply system
CN205463457U (zh) 废油管道自清洗装置
US6588441B1 (en) Flow direction indicator loop
JP2016130422A (ja) 真空式排液収集システムおよび排液収集方法
NO175932B (no) Fremgangsmåte og innretning for felles fylling og tömming av tankvogner
CN221991568U (zh) 一种可清洗的循环泵自供水冷却水系统装置
JP6828082B2 (ja) 真空式排液収集システムおよび排液収集方法
RU48031U1 (ru) Этажный узел отопления с возможностью аварийного сброса давления и отключения
US11566963B2 (en) Fluid storage testing apparatus, systems, and methods
RU2769602C1 (ru) Водяная система отопления

Legal Events

Date Code Title Description
MM Lapsed because of non-payment of the annual fee

Effective date: 20170201