LV15586B - Pārvietošanas ratiņi - Google Patents

Pārvietošanas ratiņi Download PDF

Info

Publication number
LV15586B
LV15586B LVP2020000008 LV15586B LV 15586 B LV15586 B LV 15586B LV P2020000008 LVP2020000008 LV P2020000008 LV 15586 B LV15586 B LV 15586B
Authority
LV
Latvia
Prior art keywords
frame structure
wheel
transfer trolley
level
transfer
Prior art date
Application number
LVP2020000008
Other languages
English (en)
Inventor
atteicies tikt norādīts Izgudrotājs
Original Assignee
Cm Solutions, Sia
Filing date
Publication date
Application filed by Cm Solutions, Sia filed Critical Cm Solutions, Sia
Publication of LV15586B publication Critical patent/LV15586B/lv

Links

Abstract

Izgudrojums attiecas uz mehāniskajiem pārvietošanas līdzekļiem, tādiem kā transportēšanas ratiņi, ķerras. Izgudrojuma objekts ir pārvietošanas ratiņi (1), kas satur: rāmja konstrukciju (3), kas veidota no vismaz diviem iegareniem elementiem (30), kuri savstarpēji savienoti viens ar otru ar šķērsstieņu (31) palīdzību, riteni (5) ar rotācijas asi (55). Ritenis (5) ir savienots ar riteņa balstu (6), nodrošinot rotācijas iespēju. Savukārt riteņa balsts (6) ir savienots ar rāmja konstrukciju (3). Pārvietošanas ratiņi (1) satur rokturi (9), izvietotu rāmja konstrukcijas (3) aizmugurējā daļā (3B) vai augšdaļā (3C). Rāmja konstrukcijas (3) apakšējā daļa (3D) ir izvietota zem riteņa (5) rotācijas ass (55). Ritenis (5) ir pozicionēts tuvāk rāmja konstrukcijas (3) aizmugurējai daļai (3B) nekā priekšdaļai (3A). Pārvietošanas līdzeklis paredzēts iegarenu objektu pārvietošanai.

Description

IZGUDROJUMA APRAKSTS
[001] Izgudrojums attiecas uz ķerrām un pārvietošanas ratiņiem, iegarenu objektu, tādu kā malkas pagaļu, pārvietošanai.
Zināmais tehnikas līmenis
[002] Vistipiskākais objekts dažādu objektu pārvietošanai saimnieciskajos darbos ir ķerra. Ķerra parasti tiek izmantota visdažādāko darbu veikšanai. Taču skatoties no ergonomikas viedokļa ķerras lietošana var būt problemātika - ķerras rokturu zemais izvietojums attiecībā pret lietotāju nozīmē to, ka ikreiz pie pārvietošanas uzsākšanas vai beigšanas lietotāja mugura tiek pakļauta pārslodzei. Turklāt ķerras konstrukcija kā tāda neļauj veikt apjomīgus kravu pārvadājumus un bieži ķerras tiek pārkrautas, kā rezultātā tās pārvietošanas laikā pastāv risks un bieži tā arī gadās, ka daļa no kravas izbirst.
[003] Attiecīgi izgudrojuma mērķis ir izveidot tādu ķerru vai pārvietošanas ratiņus, kas būtu ergonomiski un ļautu palielināt pārvietojamās kravas apjomu attiecībā pret tradicionālu/ikdienā lietojamu ķerru.
Izgudrojuma mērķis un būtība
[004] Izgudrojuma mērķis tika sasniegts izveidojot pārvietošanas ratiņus, kas satur rāmja konstrukciju, kas veidota no vismaz diviem iegareniem elementiem, kas savstarpēji savienoti viens ar otru ar šķērsstieņu palīdzību. Pārvietošanas ratiņi papildus satur riteni ar rotācijas asi un ritenis ir savienots ar rotācijas iespēju ar riteņa balstu, kur riteņa balsts ir savienots ar rāmja konstrukciju. Vēlamais izgudrojuma realizācijas variants satur tikai vienu riteni. Tāpat pārvietošanas ratiņi satur rokturi, atvieglojot to pārvietošanu.
[005] Rāmja konstrukciju veido priekšdaļa, aizmugures daļa, augšdaļa, apakšējā daļa un divas sānu daļas.
[006] Turklāt katrs iegarenais elements ir veidots tā, ka abi iegarenā elementa brīvie gali ir savstarpēji savienoti viens ar otru, veidojot noslēgtu kontūru. Turklāt katrs iegarenais elements ir izkārtots vienā kopīgā plaknē. Vienā no variantiem iegarenais elements var būt veidots no caurules, kuras gali pēc tam tiek savienoti ar papildus savienojošā elementa palīdzību vai ar metināšanas palīdzību. Papildus tam iegarenais elements var būt veidots no metāla, koka, paaugstinātas cietības plastmasa vai kompozītmateriāla. Citā izgudrojuma variantā iegarenais elements var būt izveidots, izgriežot iegarenā elementa kontūru no koka, plastikāta vai metāla loksnes. Izgriešanu var realizēt ar lāzera griešanu, ūdens strūklas griešanu vai jebkuru citu griešanas apstrādes procesu.
[007] Rokturis var būt izveidots rāmja konstrukcijas aizmugurējā daļā vai rāmja konstrukcijas augšdaļā. Rokturis var būt savienots ar rāmja konstrukciju tā, ka rokturis ir regulējams tā augstumā un tam ir rotācijas iespēja attiecībā pret rāmja konstrukciju. Citā izgudrojuma realizācijas variantā rokturis ir veidots kā šķērsstienis, kas ir iebūvēts kā iegarenā elementa šķērsstienis.
[008] Turklāt daļa no rāmja konstrukcijas apakšējā daļas ir izvietota zem riteņa rotācijas ass un ritenis ir pozicionēts tuvāk rāmja konstrukcijas aizmugurējai daļai nekā rāmja konstrukcijas priekšdaļai.
[009] Papildus tam rāmja konstrukcijas apakšējā daļa satur pirmo līmeni un otro līmeni, kur apakšējās daļas pirmais līmenis ir pozicionēts virs riteņa, savukārt apakšējās daļas otrais līmenis ir pozicionēts zem riteņa rotācijas ass. Vienā izgudrojuma realizācijas variantā apakšējās daļas pirmais līmenis ir izkārtots tuvāk rāmja konstrukcijas apakšējai daļai nekā apakšējās daļas otrais līmenis. Savukārt citā izgudrojuma realizācijas variantā apakšējās daļas otrais līmenis ir izkārtots tuvāk rāmja konstrukcijas sānu daļai nekā apakšējās daļas pirmais līmenis.
[010] Pārvietošanas ratiņi papildus var saturēt papildus stieņus, kas izkārtoti galvenokārt paralēli plaknēm, ko veido vismaz divi iegarenie elementi jeb to kontūri, un kur attiecīgi starp šiem iegareniem elementiem arī ir izvietoti papildus stieņi.
[011] Iegarenais elements ir veidots tā, ka rāmja konstrukcijas apakšējā daļā ir vismaz viens vai divi kontaktpunkti ar virsmu, uz kuras pārvietošanas ratiņiem balstīties. Vienā no izgudrojuma realizācijas variantiem kontaktpunkts ir pagarināts tādā veidā, ka kontaktpunkts veido iegarenu kontaktvirsmu.
[012] Pārvietošanas ratiņi ir veidoti tādā proporcijā, ka pārvietošanas ratiņu augstums, ko definē distance starp rāmja konstrukcijas augšdaļu un apakšējo daļu, ir vismaz divreiz lielāks nekā pārvietošanas ratiņu platums, ko definē distance starp rāmja konstrukcijas divām sānu daļām. Savukārt pārvietošanas ratiņu garums, ko definē distance starp rāmja konstrukcijas priekšdaļu un aizmugurējo daļu, ir aptuveni vienāda ar ratiņu platumu. Iepriekšminētās attiecības nodrošina to, ka pārvietošanas ratiņi ir kompakti un manevrētspējīgi, bet tajā pašā laikā ietilpīgi jeb ar paaugstinātu kravnesību, ja salīdzina ar zināmā tehnikas līmeņa ķerrām līdzīgiem pārvietošanas ratiņiem.
[013] Pārvietošanas ratiņi papildus satur atbalstu, kas šarnīrveidīgi savienots ar rāmja konstrukciju. Atbalsts ir šarnīrveidīgi savienots ar rāmja konstrukcijas aizmugurējo daļu. Atbalsts var būt veidots kā kontūrs vai arī kā svira, līdzīgi kā tas ir divriteņu transportlīdzekļiem. Atbalsts var būt jebkurā rāmja konstrukcijas daļā. Būtiski ir atbalsta izvietojumu un konfigurāciju izvēlēties tādu, lai nodrošinātu pārvietošanas ratiņu stabilitāti , kad ir nolaist atbalsts ratiņu balstīšanai.
[014] Turklāt rāmja konstrukcija var būt papildināta ar papildus konteineru, piemēram, maisu, kurā var iekraut no kokiem un krūmiem nobirušās lapas, sadzīves atkritumus vai citus birstošos objektus. Tāpat var būt aprīkota ar konteineru pārtikas transportēšanai. Citā izgudrojuma realizācijas variantā rāmja konstrukcijā var iebūvēt metināšanas iekārtu, tādējādi izveidojot viegli pārvietojamu metināšanas iekārtu. Savukārt citā izgudrojuma realizācijas variantā rāmja konstrukcijā var iebūvēt instrumentu skapi.
Zīmējumu saraksts
[015] 1. zīm. ilustrē pārvietošanas ratiņus (1) aksonometrijā.
[016] 2. zīm. ilustrē pārvietošanas ratiņus (1), kas redzami 1. zīm., skatā no sāniem.
[017] 3. zīm. ilustrē pārvietošanas ratiņus (1), kas redzami 1. un 2. zīm., aksonometrijā.
[018] 4. zīm. ilustrē pārvietošanas ratiņus (1), kas redzami 1. līdz 3. zīm., skatā no priekšas.
[019] 5. zīm. ilustrē vienu no izgudrojuma realizācijas variantiem, kur pārvietošanas ratiņi (1) ir piekrauti ar malkas pagalēm.
[020] 6. zīm. ilustrē 5. zīm. norādītos pārvietošanas ratiņu (1) no cita skatupunkta.
[021] 7. zīm. ilustrē vēl vienu izgudrojuma realizācijas variantu pārvietošanas ratiņiem (1).
Izgudrojuma īstenošanas piemēri
[022] Vienā no izgudrojuma īstenošanas variantiem (no 1. līdz 4. zīm.) pārvietošanas ratiņi (1) satur rāmja konstrukcija (3), kas veidota no diviem iegareniem elementiem (30). Iegarenais elements (30) ir izlocīta caurule, kuras abi gali ir savstarpēji savienoti, veidojot noslēgtu kontūru. Turklāt izlocītās caurules kontūrs ir izklāts vienā plaknē. Caurules (30) ir izlocītas tā, ka rāmja konstrukcijas (3) apakšējā daļā (3D) ir vismaz viens vai kontaktpunkts (11) ar virsmu, uz kuras pārvietošanas ratiņiem (1) balstīties. Cauruļu (30) kontūri ir savstarpēji savienoti viens ar otru ar šķērsstieņu (31) palīdzību. Pašai rāmja konstrukcijai (3) ir priekšdaļa (3A), aizmugures daļa (3B), augšdaļa (3C), apakšējā daļa (3D) un divas sānu daļas (3E). Pārvietošanas ratiņi (1) papildus satur tikai vienu riteni (5) ar rotācijas asi (55). Ritenis (5) ir rotējoši savienots ar riteņa balstu (6), kur savukārt riteņa balsts (6) ir savienots ar rāmja konstrukciju (3).
[023] Papildus pie katras caurules (30) rāmja konstrukcijas (1) aizmugurējās daļas (3B) un augšdaļas (3C) zonā ir izvietots rokturis (9), kā norādīts 1. līdz 6. zīm. Savukārt citā izgudrojuma objekta realizācijas variantā rokturis (9) (7. zīm.) ir izveidots, kā šķērsstienis, kas izvietots caurules (30) kontūra iekšpusē.
[024] Turklāt rāmja konstrukcijas (3) apakšējā daļas (3D) ir pozicionēta tā, ka tā atrodas zem riteņa (5) rotācijas ass (55) attiecībā pret virsmu, pa kuru pārvietojas pārvietošanas ratiņi (1). Savukārt ritenis (5) ir pozicionēts tuvāk rāmja konstrukcijas (3) aizmugurējai daļai (3B) nekā rāmja konstrukcijas (3) priekšdaļai (3A) (no 1. līdz 6. zīm).
[025] Rāmja konstrukcijas (3) apakšējā daļa (3D) satur pirmo līmeni (7) un otro līmeni (8), kur apakšējās daļas (3D) pirmais līmenis (7) ir pozicionēts virs riteņa (5), savukārt apakšējās daļas (3D) otrais līmenis (8) ir pozicionēts zem riteņa (5) rotācijas ass (55) tuvāk virsmai, pa kuru pārvietojas pārvietošanas ratiņi (1) (no 1. līdz 6. zīm).
[026] Pārvietošanas ratiņi (1) papildus satur atbalstu (2), kas šarnīrveidīgi savienots ar rāmja konstrukciju (3) tā aizmugurējā daļā (3B). Atbalsts (2) nodrošina papildus atbalstu pārvietošanas ratiņiem (1), kad tie ir apturēti un ir nepieciešama stabila to novietošana (no 1. līdz 4. zīm).
[027] Turklāt pārvietošanas ratiņu (1) augstums (H), ko definē distance starp rāmja konstrukcijas (3) augšdaļu (3C) un apakšējo daļu (3D), ir vismaz divreiz lielāks nekā pārvietošanas ratiņu (2) platums (W), ko definē distance starp rāmja konstrukcijas (3) divām sānu daļām (3E). Tieši šāda proporcija nodrošina to, ka pārvietošanas ratiņi (1) ir kompakti un manevrētspējīgi, bet tajā pašā laikā ietilpīgi jeb ar lielu kravnesību (no 1. līdz 7. zīm).
[028] Citā izgudrojuma realizācijas variantā (5. un 6. zīm.) pārvietošanas ratiņi papildus satur papildus stieņus (4), kas izkārtoti galvenokārt paralēli plaknēm, ko veido divu cauruļu (30) kontūri, un izvietots starp šīm caurulēm (30). Tādējādi paaugstinot pārvietošanās ratiņu (1) stingumu.
[029] Savukārt vēl vienā izgudrojuma realizācijas variantā pārvietošanas ratiņi (1) satur papildus stiprinājumus (12), kas piestiprināti pie caurules (30) (7. zīm). Tādējādi ir iespējams aprīkot pārvietošanas ratiņus (1) ar papildus aprīkojumu.

Claims (10)

  1. PRETENZIJAS
    1. Pārvietošanas ratiņi (1), kas satur:
    rāmja konstrukciju (3), kas veidota no vismaz diviem iegareniem elementiem (30), kas savstarpēji savienoti viens ar otru ar šķērsstieņu (31) palīdzību, turklāt rāmja konstrukcija (3) veido priekšdaļu (3A), aizmugures daļu (3B), augšdaļu (3C), apakšējo daļu (3D) un divas sānu daļas (3E), turklāt katrs iegarenais elements (30) ir veidots tā, ka abi iegarenā elementa (30) brīvie gali ir savstarpēji savienoti viens ar otru, veidojot noslēgtu kontūru, turklāt katrs iegarenais elements (30) ir izkārtots vienā kopīgā plaknē;
    riteni (5) ar rotācijas asi (55), turklāt ritenis (5) ir savienots ar rotācijas iespēju ar riteņa balstu (6), turklāt riteņa balsts (6) ir savienots ar rāmja konstrukciju (3);
    rokturi (9), kas izveidots rāmja konstrukcijas (3) aizmugurējā daļā (3B) vai rāmja konstrukcijas (3) augšdaļā (3C);
    turklāt daļa no rāmja konstrukcijas (3) apakšējā daļas (3D) ir izvietota zem riteņa (5) rotācijas ass (55);
    turklāt ritenis (5) ir pozicionēts tuvāk rāmja konstrukcijas (3) aizmugurējai daļai (3B) nekā rāmja konstrukcijas (3) priekšdaļai (3A).
  2. 2. Pārvietošanas ratiņi (1) saskaņā ar 1. pretenziju, kas raksturīgs ar to, ka rāmja konstrukcijas (3) apakšējā daļa (3D) satur pirmo līmeni (7) un otro līmeni (8), turklāt apakšējās daļas (3D) pirmais līmenis (7) ir pozicionēts virs riteņa (5), savukārt apakšējās daļas (3D) otrais līmenis (8) ir pozicionēts zem riteņa (5) rotācijas ass (55).
  3. 3. Pārvietošanas ratiņi (1) saskaņā ar 2. pretenziju, kas raksturīgs ar to, ka apakšējās daļas (3D) pirmais līmenis (7) ir izkārtots tuvāk rāmja konstrukcijas (3) apakšējai daļai (3B) nekā apakšējās daļas (3D) otrais līmenis (8).
  4. 4. Pārvietošanas ratiņi (1) saskaņā ar 2. pretenziju, kas raksturīgs ar to, ka apakšējās daļas (3D) otrais līmenis (8) ir izkārtots tuvāk rāmja konstrukcijas (3) sānu daļai (3E) nekā apakšējās daļas (3D) pirmais līmenis (7).
  5. 5. Pārvietošanas ratiņi (1) saskaņā ar jebkuru no iepriekšējām pretenzijām, kas raksturīgs ar to, ka rokturis (9) ir regulējams tā augstumā un tam ir rotācijas iespēja attiecībā pret rāmja konstrukciju.
  6. 6. Pārvietošanas ratiņi (1) saskaņā ar jebkuru no iepriekšējām pretenzijām, kas raksturīgs ar to, ka papildus satur vismaz vienu papildus stieni (4), kas izkārtots galvenokārt paralēli plaknēm, ko veido vismaz divi iegarenie elementi (30), un izvietots starp šiem iegareniem elementiem (30).
  7. 7. Pārvietošanas ratiņi (1) saskaņā ar jebkuru no iepriekšējām pretenzijām, kas raksturīgs ar to, ka katrs iegarenais elements (30) ir veidots tā, ka rāmja konstrukcijas (3) apakšējā daļā (3D) ir vismaz viens vai divi kontaktpunkti (11) ar virsmu, uz kuras pārvietošanas ratiņiem (1) balstīties.
  8. 8. Pārvietošanas ratiņi (1) saskaņā ar jebkuru no iepriekšējām pretenzijām, kas raksturīgs ar to, ka pārvietošanas ratiņu (1) augstums (H), ko definē distance starp rāmja konstrukcijas (3) augšdaļu (3C) un apakšējo daļu (3D), ir vismaz divreiz lielāks nekā pārvietošanas ratiņu (2) platums (W), ko definē distance starp rāmja konstrukcijas (3) divām sānu daļām (3E).
  9. 9. Pārvietošanas ratiņi (1) saskaņā ar jebkuru no iepriekšējām pretenzijām, kas raksturīgs ar to, ka pārvietošanas ratiņi (1) papildus satur atbalstu (2), kas šarnīrveidīgi savienots ar rāmja konstrukciju (3).
  10. 10. Pārvietošanas ratiņi (1) saskaņā ar 9. pretenziju, kas raksturīgs ar to, ka atbalsts (2) ir šarnīrveidīgi savienots ar rāmja konstrukcijas (3) aizmugurējo daļu (3B).
LVP2020000008 2020-02-17 Pārvietošanas ratiņi LV15586B (lv)

Publications (1)

Publication Number Publication Date
LV15586B true LV15586B (lv) 2022-01-20

Family

ID=

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US6793223B2 (en) Convertible stocking cart
US3785669A (en) Convertible bulk hand truck
US6454281B1 (en) Bucket truck
US4934718A (en) Multi-purpose hand truck
US9085314B2 (en) Stocking cart conveyance
NL194790C (nl) Winkelwagensamenstel voor het transporteren van koopwaar, alsmede winkelwagen, respectievelijk houder hiervoor.
US2141881A (en) Basket carrying cart
US4220346A (en) Utility cart
US2992010A (en) Grocery carts
US3106303A (en) Collapsible cart
US20080238012A1 (en) Garden wagon
NO863913L (no) Handlevogn.
US20060091625A1 (en) Shopping trolleys
US20020096862A1 (en) Folding collapsible lugage cart
US3326571A (en) Fold away utility cart
US2472670A (en) Hand truck
US2572780A (en) Merchandise cart
US3224787A (en) Nestable industrial cart
US3306624A (en) Dolly for moving boxes of glass
US2700573A (en) Hand truck for transporting building materials
US7178812B1 (en) Container lift and transport cart
SE500536C2 (sv) Transportvagn
LV15586B (lv) Pārvietošanas ratiņi
US2456817A (en) Portable checking counter
US9845100B2 (en) Trolley for transporting loads