LV15412B - Iekšdedzes dzinējs - Google Patents

Iekšdedzes dzinējs Download PDF

Info

Publication number
LV15412B
LV15412B LVP-19-07 LV15412B LV 15412 B LV15412 B LV 15412B LV 15412 B LV15412 B LV 15412B
Authority
LV
Latvia
Prior art keywords
additional
cylinder chamber
internal combustion
valve
combustion engine
Prior art date
Application number
LVP-19-07
Other languages
English (en)
Inventor
TETERIS Visvaldis
Original Assignee
TETERIS Visvaldis
Filing date
Publication date
Application filed by TETERIS Visvaldis filed Critical TETERIS Visvaldis
Priority to PCT/IB2020/051240 priority Critical patent/WO2020170093A1/en
Publication of LV15412B publication Critical patent/LV15412B/lv

Links

Abstract

Izgudrojums attiecas uz iekšdedzes dzinējiem, kas izmanto gāzu maisījumu, kas iegūts ūdens hidrolizēs ceļā un uz metodi šādu iekšdedzes dzinēju vadībai. Iekšdedzes dzinējs satur darba cilindru (1), virzuli (2), kas izvietots darba cilindrā (1), ieplūdes vārstu (3) un izplūdes vārstu (4). Dzinējs papildus satur ārējo cilindru (16), kas apņem darba cilindru (1), izveidojot starpcilindru kameru (17). Starpcilindru kamerā (17) ir izvietoti elektrolīzes elektrodi (6) un tajā ir iepildīts ūdens (U), lai elektrolīzes rezultātā ģenerētu Brauna gāzi, kas tālāk tiek padota uz darba cilindru (1) virzuļa (2) virzīšanai.

Description

IZGUDROJUMA APRAKSTS
Tehnikas nozare
[001] Izgudrojums attiecas uz iekšdedzes dzinējiem, kas izmanto gāzu maisījumu, kas iegūts ūdens elektrolīzes ceļā un uz metodi šādu iekšdedzes dzinēju vadībai.
Zināmā tehnikas līmeņa analīze
[002] Vācijas patenta pieteikuma publikācija Nr. DE 10 2009 026 374 A apraksta iekšdedzes dzinēju, kas var darboties uz fosilo degvielu un ūdeņraža-skābekļa maisījumu, kas tiek padots uz degmaisījuma kameru ieplūdes kanālā. Ūdeņraža-skābekļa maisījums tiek iegūts transportlīdzeklī ar elektrolīzes palīdzību. Ūdeņraža-skābekļa maisījums tiek padots tikai gadījumos, ka dzinējs strādā pie paaugstinātas slodzes. Līdzīgs risinājums ir aprakstīts starptautiskā patenta pieteikuma publikācijā Nr. WO2007/091105.
[003] Korejas patenta pieteikuma publikācija Nr. KR20030044602A apraksta iekšdedzes dzinēju, kurā ūdeņraža-skābekļa maisījums tiek ģenerēts elektrolīzes ceļā, kur tas tālāk tiek nogādāts caur rezervuāru un cauruļvadu sistēmu uz iekšdedzes dzinēja darba cilindru.
[004] ASV patenta pieteikuma publikācija Nr. US 2018/0298813 apraksta metodi un sistēmu iekšdedzes dzinēja vadībai ar ūdeņraža-skābekļa maisījumu. Taču arī šajā gadījumā elektrolīzes ceļā ģenerētais ūdeņraža-skābekļa maisījums tiek nogādāts caur rezervuāru un cauruļvadu sistēmu uz iekšdedzes dzinēja darba cilindru. Turklāt dzinējs ir paredzēts darbam kopā ar fosilo degvielu.
[005] Izgudrojuma mērķis ir izveidot iekšdedzes dzinēju, kas darbojas tikai uz ūdeņražaskābekļa maisījumu, un ir pietiekami kompakts, lai ir ievietojams automobiļa motora telpā bez būtiskām modifikācijām. Papildus tam izgudrojuma mērķis ir izmantot ūdens unikālās īpašības, kurā tas var atrasties gan, kā sadalīts komponentos, gan kā ūdeņraža un skābekļa molekulas (pazīstams arī kā Brauna gāze), kur tā sadegšanas rezultātā izdalītā siltuma enerģija tiek izmantota virzuļa kustības iegūšanai, gan tā gāzveida stāvokli, kādā tas atrodas tvaika veidā, kur tajā akumulētā siltuma enerģija arī tiek izmantota virzuļa kustības iegūšanai.
Izgudrojuma īstenošanas piemēru detalizēts izklāsts
[006] Izgudrojuma mērķis tiek sasniegts, izveidojot iekšdedzes dzinēju, kas satur darba cilindru, kurā atrodas virzulis, kas savienots kloķa klaņa mehānismu, virzuļa virzes kustības pārnešanai uz rotācijas kustību, un ieplūdes vārstu un izplūdes vārstu. Minētā konstrukcija un tās kinemātika ir jau zināmā iekšdedzes dzinēja konstrukcija. Taču papildus, lai sasniegtu izgudrojuma mērķi, iekšdedzes dzinējs ir aprīkots ar ārējo cilindru, kas apņem darba cilindru tā, ka starp apņemto darba cilindru un ārējo cilindru ir izveidota starpcilindru kamera. Minētā konstrukcija ir veidota kā cilindrs cilindrā, kur starp apņemtā cilindra ārējo virsmu un apņemošā cilindra iekšējo virsmu ir atstarpe, kas veido starpcilindra telpu.
[007] Turklāt minētajā starpcilindru kamerā ir izvietoti vismaz divi elektrolīzes elektrodi. Elektrolīzes elektrodu skaits ir atkarīgs no katra izveidojamā iekšdedzes dzinēja projektētās jaudas. Elektrolīzes elektrodi starpcilindru kamerā vēlams izvietot pa visu starpcilindru kameras perimetru, lai kameras ietvaros vienmērīgi ģenerētu ūdeņraža-skābekļa (ūdeņraža un skābekļa maisījumu) jeb Brauna gāzes maisījumu. Elektrolīzes elektrodi ir atdalīti no abiem cilindriem ar termoizturīgu elektroizolatoru palīdzību. Lai nodrošinātu elektrolīzi, starpcilindru kamerā tiek iepildīts ūdens. Ūdeni ir vēlams iepildīt tādā apjomā, lai elektrolīzes elektrodi atrastos iegremdēti ūdenī. Dzinējs ir aprīkots ar ūdens padeves kanālu, kas ir fluīdu savienojumā ar starpcilindru kameru, lai nodrošinātu ūdens padevi uz minēto starpcilindru kameru. Fluīdu savienojums ir tāds savienojums, kas nodrošina fluīda plūsmu vai pāreju, lai tas var no vienas vietas plūst uz citu vietu. Ūdens padeves kanāls satur ūdens padeves vārstu, kas ir konfigurēts tā, lai tas regulētu uz starpcilindru kameru padoto nepieciešamo ūdens daudzumu. Starpcilindra kamerā esošā ūdens daudzuma vai līmeņa kontrole tiek realizēta ar ūdens līmeņa devēju. Savukārt telpa, kas ir starpcilindru kamerā virs ūdens līmeņa, ir sadegšanas un tvaika telpa, kurā tiek aizdedzināts ūdeņraža-skābekļa maisījums.
[008] Iekšdedzes dzinēja starpcilindru kamera ir fluīdu savienojumā ar darba cilindru caur ieplūdes kanālu un izplūdes kanālu. Savukārt ieplūdes kanālam, savienojuma vietā ar darba cilindru, ir ieplūdes vārsts un izplūdes kanālam, savienojuma vietā ar darba cilindru, ir izplūdes vārsts. Ieplūdes kanālā ir izvietots redukcijas vārsts, kas konfigurēts starpcilindru kamerā esošā tvaika vadībai.
[009] Iekšdedzes dzinēja ārējo cilindru apņem termoizolācijas slānis. Ārējo cilindru termoizolācijas slānis apņem tādā veidā, ka ir nodrošināta starpcilindru kameras termoizolācija no apkārtējās vides. Attiecīgi Brauna gāzes sadegšanas rezultātā radītais siltums tiek noturēts iekšdedzes dzinēja robežās, samazinot tā zudumus uz apkārtējo vidi. Attiecīgi iekšdedzes dzinējs var efektīvāk izmantot paša radīto siltumu darba procesa uzturēšanai.
[010] Iekšdedzes dzinējs papildus satur aizdedzes sveci, kas izvietota starpcilindru kamerā un kas konfigurēta elektrolīzes ceļā izdalītās ūdeņraža-skābekļa (Brauna) gāzes aizdedzināšanai. Kā minētā aizdedzes svece var tikt izmantota lietpratējam jau zināmās aizdedzes sveces.
[011] Turklāt iekšdedzes dzinēja darba cilindrā ir iekārtots ūdens izsmidzināšanas vārsts. Ūdens izsmidzināšanas vārsts ir konfigurēts ūdens izsmidzināšanai darba cilindrā. Darba cilindrā ūdens tiek izsmidzināts iepriekš iestatītos gadījumos. Piemēram, viens no šādiem gadījumiem būtu tad, kad darba cilindra darba temperatūra sasniedz iepriekšnoteiktu temperatūras slieksni un ir nepieciešama tā dzesēšana līdz darba vai vēlamajam temperatūras diapazonam. Ūdens izsmidzināšanas vārsts ir izvietots darba cilindrā starp ieplūdes vārstu un izplūdes vārstu.
[012] Temperatūras kontrolei un vadībai iekšdedzes dzinējs papildus satur vairākus temperatūras devējus. Dzinējs satur starpcilindru kameras temperatūras devēju, kas izvietots tajā pašā starpcilindru kamerā un konfigurēts starpcilindru kamerā esošās temperatūras nolasīšanai. Tāpat dzinējs satur darba cilindra temperatūras devēju darba cilindrā esošās temperatūras nolasīšanai. Kā temperatūras devēji var tikt izmantoti tehnikā jau zināmie temperatūras devēji, piemēram, termopāri.
[013] Iekšdedzes dzinēja vadība tiek nodrošināta ar vadības bloka palīdzību, kas satur dzinēja vadības algoritmu tā izpildei. Vadības bloks ir savienots ar iekšdedzes dzinēja izpildorgāniem to vadībai. Vadības bloks ir savienots vismaz ar aizdedzes sveci, elektrolīzes elektrodiem, redukcijas vārstu, ūdens izsmidzināšanas vārstu, starpcilindru kameras temperatūras devēju, ūdens līmeņa devēju un ūdens padeves vārstu. Vadības bloka barošanu, kā arī citu iekšdedzes dzinēja elementu barošana tiek nodrošināta ar barošanas avota vai bloka starpniecību. Kā barošanas avots var kalpot jebkurš līdzstrāvas barošanas avots, piemēram, akumulatora baterija.
[014] Vienā no izgudrojuma iemiesojumiem, iekšdedzes dzinējā darba cilindra daļā, kas ir aiz virzuļa, ir izveidota papildus darba cilindra daļa, kas satur papildu ieplūdes vārstu un papildus izplūdes vārstu. Starpcilindru kamera ar starpsienas palīdzību ir sadalīta divās atsevišķās starpcilindru kamerās, kur katra atsevišķi satur savus elektrolīzes elektrodus un savu sadegšanas un tvaika telpu, kur papildus starpcilindru kamera ir fluīdu savienojumā ar papildus darba cilindra daļu caur papildus ieplūdes kanālu un papildu izplūdes kanālu. Minētais iekšdedzes dzinējs papildus satur: papildus aizdedzes sveci, kas izvietota papildus starpcilindru kamerā; papildus ūdens izsmidzināšanas vārstu, kas izvietots papildus darba cilindrā; papildus redukcijas vārstu, kas izvietots papildus ieplūdes kanālā; papildus temperatūras devēju un papildu ūdens līmeņa devēju, kas ierīkoti papildus starpcilindru kamerā; un papildus ūdens padeves kanālu, kas ir fluīdu savienojumā ar papildus starpcilindru kameru ūdens padevei uz minēto papildus starpcilindru kameru.
[015] Kā minēts iepriekš, tad iekšdedzes dzinēja vadība tiek nodrošināta ar vadības bloka palīdzību, kas satur dzinēja vadības algoritmu tā izpildei. Dzinēja vadības algoritms ietver Brauna gāzes ģenerēšanu, izmantojot starpcilindru kamerā esošos elektrolīzes elektrodus. Tam seko ģenerētās gāzes aizdedzināšana, kā rezultātā palielinās tās spiediens. Sekojoši aizdedzinātā gāze tiek iesmidzināta darba cilindrā, kā rezultātā tiek virzīts cilindrā esošais virzulis, nodrošinot dzinēja darbību.
[016] Metode iekšdedzes dzinēja vadībai pēc izvēles var saturēt papildu dzinēja vadības soļus, piemēram, ūdens izsmidzināšanu darba cilindrā, lai regulētu dzinēja darba temperatūru iepriekšnoteiktā temperatūras diapazonā.
[017] Izveidotajam iekšdedzes dzinējam nav nepieciešams gaiss un tajā esošais skābeklis. Tas var tikt izmantots arī slēgtās telpās, piemēram, uz zemūdenes. Tā, kā tā izplūdes produkti nav toksiski, jo tas atkal ir ūdens, tad to var izmantot atkātoti.
[018] Pirms detalizēti izklāsta esošā izgudrojuma variantus, vēršam uzmanību, ka izgudrojums nav ierobežots lietošanā un tehniskā izpildījumā kāds ir minēts zemāk esošajā aprakstā, jo izgudrojums var būt izpildāms arī citos veidos, neizejot no izgudrojuma aizsardzības apjoma. Lietotā terminoloģija ir paredzēta aprakstam un izgudrojuma izprašanai, nevis tā ierobežošanai.
Zīmējumu saraksts
[019] 1. zīm ilustrē iekšdedzes dzinēju tā šķērsgriezumā gareniski tā darba cilindra (1) garenasij (X), kad virzulis (2) pārvietojas virzienā uz augstāko maiņas punktu.
[020] 2. zīm ilustrē iekšdedzes dzinēju tā šķērsgriezumā šķērseniski darba cilindra (1) garenasij (X), kas redzams 1. zīm.
[021] 3. zīm. ilustrē vienu no izgudrojuma realizācijas variantiem, kur darba cilindri (1) un (1A) ir abās virzuļa (2) pusēs.
[022] 4. zīm. ilustrē 3. zīm. redzamo iekšdedzes dzinēju tā šķērsgriezumā perpendikulāri darba cilindra (1) garenasij (X).
[023] 1. zīm. ilustrēts iekšdedzes dzinējs, kas satur kloķa klaņa mehānismu (15), darba cilindru (1) un tajā izvietotu virzuli (2). Cilindrs (1) satur ieplūdes vārstu (3) un izplūdes vārstu (4). Iekšdedzes dzinējs papildus satur ārējo cilindru (16), kas apņem darba cilindru (1) tā, ka starp apņemto darba cilindru (1) un ārējo cilindru (16) ir izveidota starpcilindru kamera (17). Minētajā starpcilindru kamerā (17) pa tā perimetru ir izvietoti elektrolīzes elektrodi (6). Elektrodi (6) balstās uz termoizturīgiem elektroizolatoriem (12). Pati starpcilindru kamera (17) ir veidota tā, lai saturētu tajā iepildītu ūdeni (U). Attiecīgi telpa virs ūdens (U) līmeņa ir sadegšanas un tvaika telpa (7). Turklāt starpcilindru kamera (17) ir fluīdu savienojumā ar darba cilindru (1) caur ieplūdes kanālu (31) ar tam sekojošu ieplūdes vārstu (3) un caur izplūdes kanālu (41) ar tam sekojošu izplūdes vārstu (4). Dzinējs papildus satur termoizolācijas slāni (8), kas apņem ārējo cilindru (16) tādā veidā, ka ir nodrošināta starpcilindru kameras (17) termoizolācija no apkārtējās vides. Starpcilindru kamerā (17), tvaika telpā (7) ir izvietota aizdedzes svece (5), kas konfigurēta elektrolīzes ceļā izdalītās gāzes aizdedzināšanai. Turklāt darba cilindra (1) augšpusē virs virzuļa (2) ir izvietots ūdens izsmidzināšanas vārsts (11), kas konfigurēts ūdens (U) izsmidzināšanai darba cilindrā (1). Savukārt ieplūdes kanālā (31) ir izvietots redukcijas vārsts (10), kas konfigurēts starpcilindru kamerā (17) esošās uzkarsētās gāzes regulētai padevei caur ieplūdes kanālu (31) uz ieplūdes vārstu (3) un tālāk darba cilindrā (1). Papildus tam iekšdedzes dzinējs ir aprīkots ar ūdens padeves kanālu (9), kas ir fluīdu savienojumā ar starpcilindru kameru (17) ūdens (U) padevei uz minēto starpcilindru kameru (17). Ūdens (U) padeve ir regulējama ar ūdens padeves vārstu (19).
[024] 1. zīm. ilustrētais iekšdedzes dzinējs satur vadības bloku (20) ar barošanas avotu (18). Vadības blokam (20) ir pievienots temperatūras devējs (13), kas izvietots starpcilindru kamerā (17) un kas konfigurēts starpcilindru kamerā (17) esošās temperatūras nolasīšanai. Vadības blokam (20) papildus ir pievienots ūdens līmeņa devējs (14), kas izvietots starpcilindru kamerā (17) un konfigurēts starpcilindru kamerā (17) esošā ūdens līmeņa nolasīšanai.
[025] 2. zīm. ilustrēts iekšdedzes dzinējs tā šķērsgriezumā šķērseniski darba cilindra (1) garenasij (X), kur redzams darba cilindrs (1) un to apņemošā starpcilindru kamera (17) ar tai apkārt izvietoto termoizolācijas slāni (8). Tāpat redzams elektrolīzes elektrodu (6) izkārtojums pa perimetru starpcilindru kamerā (17), tādējādi nodrošinot vienmērīgu elektrolīzes procesu visā starpcilindru kamerā (17).
[026] Savukārt izgudrojuma objekts, saglabājot tā būtību, ir īstenojams ar divu cilindru apvienojumu jeb vienā cilindrā ir divas darba telpas (3. un 4. zīm.). Iekšdedzes dzinējam ir darba cilindrs (1) un papildus darba cilindrs (1A), kas no darba cilindra (1) ir nodalīts ar virzuli (2). Darba cilindra (1) pusē ir tam paredzēts ieplūdes vārsts (3) un izplūdes vārsts (4). Savukārt papildus darba cilindram (1A) ir savs papildus ieplūdes vārsts (3A) un papildu izplūdes vārsts (4A). Turklāt atšķirībā no iepriekš aprakstītā varianta, šis variants starpcilindru kamerā (17) satur starpsienu (21), ar kuras palīdzību starpcilindru kamera (17) ir sadalīta divās atsevišķās starpcilindru kamerās kā starpcilindru kamera (17) un papildu starpcilindru kamera (17A), kur katra atsevišķi satur savus elektrolīzes elektrodus (6) un (6X), un savu attiecīgo sadegšanas un tvaika telpu (7) un (7A). Papildus starpcilindru kamera (17A) ir fluīdu savienojumā ar papildus darba cilindra daļu (1A) caur papildus ieplūdes kanālu (31A) un papildus izplūdes kanālu (41A). Iekšdedzes dzinējs papildus satur papildus aizdedzes sveci (5A), kas izvietota papildus starpcilindru kamerā (17A). Bez tam papildus ir ierīkots papildus ūdens izsmidzināšanas vārstu (11A), kas izvietots papildus darba cilindrā (1A), papildus redukcijas vārsts (10A), kas izvietots papildus ieplūdes kanālā (31A), papildus temperatūras devējs (13A) un papildus ūdens līmeņa devējs (14A), kas ierīkoti papildus starpcilindru kamerā (17A), un papildus ūdens padeves kanāls (9A), kas ir fluīdu savienojumā ar papildus starpcilindru kameru (17A) ūdens (U) padevei uz minēto papildus starpcilindru kameru (17A).
[027] Izgudrojums ir aprakstīts, izklāstot dažādus izgudrojuma realizācijas variantus. Taču jomas lietpratējs atpazīs, ka ir iespējamas daudz un dažādas variācijas, modifikācijas un ekvivalenti, neizejot ārpus izgudrojuma aizsardzības apjoma, kas minēts pretenzijās.
Referenču saraksts
- darba cilindrs;
1A - papildus darba cilindrs;
- virzulis;
- ieplūdes vārsts;
3A - papildus ieplūdes vārsts;
- izplūdes vārsts;
4A - papildus izplūdes vārsts;
- aizdedzes svece;
5A - papildus aizdedzes svece;
- elektrolīzes elektrods;
6X - papildus elektrolīzes elektrods;
- sadegšanas un tvaika telpa;
7A - papildus sadegšanas un tvaika telpa;
- termoizolācijas slānis;
- ūdens padeves kanāls;
9A - papildus ūdens padeves kanāls;
- redukcijas vārsts;
A - papildus redukcijas vārsts;
- ūdens izsmidzināšanas vārsts;
A - papildus ūdens izsmidzināšanas vārsts;
- elektroizolators (termoiztuūgs);
- starpcilindru kameras temperatūras devējs;
13A - papildus starpcilindru kameras papildus temperatūras devējs;
- ūdens līmeņa devējs;
A - papildus ūdens līmeņa devējs;
- kloķa klaņa mehānisms;
- ārējais cilindrs;
- starpcilindru kamera;
17A - papildus starpcilindru kamera;
- barošanas avots;
- ūdens padeves vārsts;
- vadības bloks;
- starpsiena;
- ieplūdes kanāls;
31A - papildus ieplūdes kanāls;
- izplūdes kanāls;
41A - papildus izplūdes kanāls; un
U - ūdens
X - virzuļa garenass.

Claims (7)

  1. PRETENZIJAS
    1. Iekšdedzes dzinējs, kas satur darba cilindru (1), virzuli (2), kas izvietots darba cilindrā (1), ieplūdes vārstu (3) un izplūdes vārstu (4), raksturīgs ar to, ka iekšdedzes dzinējs papildus satur:
    ārējo cilindru (16), kas apņem darba cilindru (1) tā, ka starp apņemto darba cilindru (1) un ārējo cilindru (16) ir izveidota starpcilindru kamera (17), turklāt minētajā starpcilindru kamerā (17) ir izvietoti vismaz divi elektrolīzes elektrodi (6), kas konfigurēti, lai ūdens elektrolīzes ceļā veidotu ūdeņraža un skābekļa maisījumu, un starpcilindru kamera (17) ir veidota tā, lai saturētu tajā iepildītu ūdeni (U), turklāt starpcilindru kamera (17) ir fluīdu savienojumā ar darba cilindru (1) caur ieplūdes kanālu (31) ar tam sekojošu ieplūdes vārstu (3) un caur izplūdes kanālu (41) ar tam sekojošu izplūdes vārstu (4), termoizolācijas slāni (8), kas apņem ārējo cilindru (16) tādā veidā, ka ir nodrošināta starpcilindru kameras (17) termoizolācija no apkārtējās vides, aizdedzes sveci (5), kas izvietota starpcilindru kamerā (17) un kas konfigurēta elektrolīzes ceļā izdalītā ūdeņraža un skābekļa maisījuma aizdedzināšanai, ūdens izsmidzināšanas vārstu (11), kas izvietots darba cilindrā (1) un pielāgots ūdens izsmidzināšanai darba cilindrā (1), un redukcijas vārstu (10), kas izvietots ieplūdes kanālā (31) un pielāgots starpcilindru kamerā (17) esošās uzkarsētās gāzes, kas iegūta aizdedzes svecei (5) aizdedzinot ūdens un gaisa maisījumu, regulētai padevei caur ieplūdes kanālu (31) uz ieplūdes vārstu (3) un tālāk darba cilindrā (1).
  2. 2. Iekšdedzes dzinējs saskaņā ar 1. pretenziju, kas raksturīgs ar to, ka dzinējs papildus satur starpcilindru kameras (17) temperatūras devēju (13), kas izvietots starpcilindru kamerā (17) un konfigurēts starpcilindru kamerā (17) esošās temperatūras nolasīšanai
  3. 3. Iekšdedzes dzinējs saskaņā ar 1. vai 2. pretenziju, kas raksturīgs ar to, ka dzinējs papildus satur ūdens līmeņa devēju (14), kas izvietots starpcilindru kamerā (17) un konfigurēts starpcilindru kamerā (17) esošā ūdens līmeņa nolasīšanai.
  4. 4. Iekšdedzes dzinējs saskaņā ar jebkuru no 1. līdz 3. pretenzijai, kas raksturīgs ar to, ka dzinējs ir aprīkots ar ūdens padeves kanālu (9), kas ir fluīdu savienojumā ar starpcilindru kameru (17) ūdens (U) padevei uz minēto starpcilindru kameru (17).
  5. 5. Iekšdedzes dzinējs saskaņā ar jebkuru no 1. līdz 4. pretenzijai, kas raksturīgs ar to, ka ūdens izsmidzināšanas vārsts (11) ir izvietots darba cilindrā (1) starp ieplūdes vārstu (3) un izplūdes vārstu (4).
  6. 6. Iekšdedzes dzinējs saskaņā ar jebkuru no 1. līdz 5. pretenzijai, kas raksturīgs ar to, ka virzulis (2) ir savienots ar kloķa klaņa mehānismu (15), virzuļa (2) virzes kustības pārnešanai uz rotācijas kustību.
  7. 7. Iekšdedzes dzinējs saskaņā ar jebkuru no 1. līdz 5. pretenzijai, kas raksturīgs ar to, ka darba cilindra (1) daļā, kas ir aiz virzuļa (2), ir izveidota papildus darba cilindra daļa (1A), kas satur papildu ieplūdes vārstu (3A) un papildus izplūdes vārstu (4A), turklāt starpcilindru kamera (17) ar starpsienas (21) palīdzību ir sadalīta divās atsevišķās starpcilindru kamerās (17, 17A), kur katra atsevišķi satur savus elektrolīzes elektrodus (6) un savu sadegšanas un tvaika telpu (7, 7A), kur papildus starpcilindru kamera (17A) ir fluīdu savienojumā ar papildus darba cilindra daļu (1A) caur papildus ieplūdes kanālu (31A) un papildus izplūdes kanālu (41A), turklāt iekšdedzes dzinējs papildus satur:
    papildus aizdedzes sveci (5A), kas izvietota papildus starpcilindru kamerā (17A), papildus ūdens izsmidzināšanas vārstu (11A), kas izvietots papildus darba cilindrā (1A), papildus redukcijas vārstu (10A), kas izvietots papildus ieplūdes kanālā (31A), papildus temperatūras devēju (13A) un papildu ūdens līmeņa devēju (14A), kas ierīkoti papildus starpcilindru kamerā (17A), un papildus ūdens padeves kanālu (9), kas ir fluīdu savienojumā ar papildu starpcilindru kameru (17A) ūdens (U) padevei uz minēto papildu starpcilindru kameru (17A).
LVP-19-07 2019-02-18 2019-02-18 Iekšdedzes dzinējs LV15412B (lv)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PCT/IB2020/051240 WO2020170093A1 (en) 2019-02-18 2020-02-14 Internal combustion engine with electrolysis means

Publications (1)

Publication Number Publication Date
LV15412B true LV15412B (lv) 2021-09-20

Family

ID=

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US9771859B2 (en) Hydrogen generator and control for internal-combustion vehicle
US8381522B2 (en) Steam powered engine
US5085176A (en) Method of and apparatus for generating and injecting hydrogen into an engine
US9771658B2 (en) Hydrogen generation and control for internal-combustion vehicle
CA2046923C (en) Method of operating i.c. engines and apparatus thereof
JP5790344B2 (ja) リーンバーンエンジンの冷却装置
MX2008016434A (es) Motor de combustion interna.
JP6103261B2 (ja) 圧縮着火式エンジンの制御装置
US8163142B1 (en) Hydrogen system for internal combustion engine
LV15412B (lv) Iekšdedzes dzinējs
WO2017069868A1 (en) Hydrogen generation and control for internal-combustion vehicle
CN101858244A (zh) 点火系统、燃气发动机以及运行燃气发动机的方法
JP6789884B2 (ja) エンジンの触媒冷却装置
US9488125B2 (en) Control device of direct-injection engine
EP3927951B1 (en) Internal combustion engine with electrolysis means
RU177872U1 (ru) Система предпусковой подготовки двигателя внутреннего сгорания
US4627389A (en) Two-stroke internal combustion engine
JP2009275543A (ja) 触媒燃焼式燃料・吸気加熱システム
US20200131964A1 (en) Exhaust gas control apparatus for internal combustion engine
JP5845722B2 (ja) 内燃機関
WO2005066484A1 (es) Motor de explosión de ciclo combinado basado en el aporte de anhídrido carbónico (co2) a los gases de combustión
CN1171012C (zh) 外燃发动机的加热装置
JP5737103B2 (ja) カーボン除去方法及び火花点火式直噴エンジン
RU2115820C1 (ru) Способ подачи в цилиндры двигателей внутреннего сгорания негорючей жидкости с превращением ее в пар в парогенераторах с использованием тепла, теряемого в системе охлаждения и с уходящими газами, а также система как вариант осуществления этого способа
RU2072056C1 (ru) Машина теплового действия михайлова в.а.