LV14815B - Lode rokas ieroča munīcijai - Google Patents

Lode rokas ieroča munīcijai Download PDF

Info

Publication number
LV14815B
LV14815B LVP-13-25A LV130025A LV14815B LV 14815 B LV14815 B LV 14815B LV 130025 A LV130025 A LV 130025A LV 14815 B LV14815 B LV 14815B
Authority
LV
Latvia
Prior art keywords
weight
ball
lead
calcium
alloy
Prior art date
Application number
LVP-13-25A
Other languages
English (en)
Other versions
LV14815A (lv
Inventor
Jevgenijs Zils
Original Assignee
Jevgenijs Zils
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Jevgenijs Zils filed Critical Jevgenijs Zils
Priority to LVP-13-25A priority Critical patent/LV14815B/lv
Publication of LV14815A publication Critical patent/LV14815A/lv
Publication of LV14815B publication Critical patent/LV14815B/lv

Links

Landscapes

  • Compositions Of Macromolecular Compounds (AREA)
  • Paints Or Removers (AREA)

Description

paredzētas pistolēm un revolveriem ar 38,40 un 45 kalibru.
Zināmā tehnikas līmeņa analīze
Lielākā daļa ložu ir izgatavotas no svina. Svina priekšrocības ir tā tehnoloģiskums, augsts blīvums, un zema pašizmaksa, salīdzinot ar citiem materiāliem. Svinam kā ložu materiālam ir grūti atrast alternatīvu. Vienīgi svina trūkums ir tā zemā cietība. Tāpēc, lai lode nenorautos no stobra vītnes un tai būtu labas caursišanas spējas, to pārklāj ar daudz cietāka metāla apvalku, bet kaujas ieroču gadījumā vēl apgādā ar cietkausējuma serdeni. Bezapvalku lodes satur misiņa pamatni, kas to pasargā no deformācijas un no noraušanās no stobra vītnēm šāviena brīdī. Iepriekš minētā tipa lodes ražo tādi munīcijas ražotāji kā, piemēram, Lapua, Winchester, Remington®, GECO, Fiocchi, Magtech.
Arvien lielāku popularitāti iemanto šaušanas sporta veidi, lietojot militārus šaujamieročus - pistoles, revolverus, karabīnes. Katru gadu vairāk un vairāk populārs kļūst šaušana sports, lietojot šaujamieročus militāriem mērķiem - pistoles, revolverus, šautenes. Saskaņā ar IPSC (Starptautiskās praktiskās šaušanas asociācija), IDPA (Starptautiskā asociācija aizsardzībā ar pistoli) tiek rīkoti pasaules un kontinenta čempionāti. Šajās asociācijās ir miljoniem aktīvo biedru, šāvēju - sportistu, kuriem nepieciešama kvalitatīva un lēta munīcija. Lai vidējais šāvējs būtu konkurētspējīgs, ir jātrenējas vismaz divreiz nedēļā, izdarot pa 200 līdz 500 šāvienu. Iepriekš minēto firmu produkcija ir kvalitatīva, bet ne katrs to var atļauties tās augstās cenas dēļ. Patstāvīgi tiek meklēts kā izveidot lētāku munīciju, konkrēti lodes, nesamazinot tās kvalitātes rādītājus.
Eiropas patentā EP 0010845 ir aprakstīta ar plastmasas apvalku pārklāta lode, kurai kā plastmasas pārklājums tiek lietots neilonu 11 saturošs plastmasas materiāls. Minētā materiāla lietošana sadārdzina lodes pašizmaksu.
Ir zināmas lodes mazkalibra rokas šaujamieroču munīcijai, kas aprakstīta Eiropas patentā EP 2012083, kas arī piedāvā lodi pārklāt ar plastmasas slāni.
Slovākijas uzņēmums ĀRES kā alternatīvu piedāvā dažādu veidu un izmēru bezapvalka lodes. Lodes serdenis tiek izgatavots no sakausējuma, kas ietver svinu, alvu un antimonu, turklāt sakausējuma cietība pēc Brineļa cietības (HB) skalas ir 15. Lai pasargātu stobru no piesārņošanas ar svinu, to pārklāj ar plastmasas pārklājumu, kas ietver sarežģītu tehnoloģisko procesu. Tehnoloģiskais process ietver ložu liešanu, taču viens no būtiskākajiem liešanas procesa trūkumiem ir tā nespēja nodrošināt viendabīgu izlietā materiāla blīvumu un cietību. Tas var negatīvi ietekmēt lodes ballistiskās īpašības. Minētās lodes nevar izmantot lielākas jaudas ieročos, jo to nepieļauj minētās lodes relatīvi mazā cietība. Piemēram, cietības palielinājums līdz HB 20 pieprasa lielāku leģējošo elementu saturu - antimonu līdz 15% un alvu līdz 5%, kas atkal noved pie izmaksu pieaugumu.
Svina lodes bez apvalka parasti tiek izgatavotas sporta pneimatisko ieroču un mazkalibra ieroču vajadzībām. Minētās lodes tiek izgatavotas, izmantojot štancēšanu. Minētā tipa lodēm nav paaugstinātas prasības pret to cietību un to sākotnējo ātrumu. Svins, atšķirībā no citiem metāliem, kļūst mīkstāks, kad tas tiek pakļauts plastiskās deformācijas procesiem, jo svins rekristalizējas. Attiecīgi štancēšanas izmantošana jaudīgākiem ieročiem paredzētām lodēm ir ierobežota.
Izgudrojuma mērķis un būtība
Izgudrojuma mērķis ir radīt ekonomiski pieejamu lodi, kas ir paredzēta rokas ieroču munīcijai, jo īpaši lodēm, kas paredzētas pistolēm un revolveriem ar 38, 40 un 45 kalibru. Lodes ekonomisko pieejamību nodrošina tādi faktori kā ekonomiska izejvielu izmantošana un produktīva ražošanas procesa izveide.
Izgudrojuma mērķis ir sasniegts, izveidojot rokas ieroču munīcijas lodi, kura sastāv no viengabala metāla serdeņa, ko vismaz daļēji ietver apvalks. Minētā lode ir raksturīga ar to, ka metāla serdenis ir izveidots no sakausējuma, kas sastāv no svina (Pb) un kalcija (Ca). Kalcija masas % sakausējumā galvenokārt ir līdz 1,0 masas %, vēlams no 0,60 līdz 0,90 masas %, jo īpaši 0,65 līdz 0,85 masas %. Minētais sakausējums var tikt papildināts ar tādiem leģējošiem elementiem kā alva (Sn), kadmijs (Cd), varš un/vai magnijs. Kadmija sastāvs lodes sakausējumā var svārstīties līdz 0,7 masas %, vara līdz 0,1 masas %, magnija līdz 0,1 masas %.
Minētais sakausējums ir pakļaujams kalšanai, nezaudējot savas raksturīpašības, konkrēti cietību. Pateicoties jaunajam sakausējumam, nenotiek svina rekristalizācija. Papildus tam ir iespējams kontrolēt materiāla cietību, mainot kalcija masas % sakausējumā. Piemēram, jaunizveidotais sakausējums, kura cietība pēc
Brineļa skalas ir 21, satur 0,85 masas % kalcija, 2,3 masas % alvas, bet pārējo veido svins. Savukārt sakausējums, kura cietība pēc Brineļa skalas ir 17, satur 0,65 masas % kalcija, 2,0 masas % alvas, bet pārējo veido svins. Minētā cietība tiek sasniegta, nelietojot relatīvi dārgākus materiālus, tādus kā antimons un/vai alva, tādējādi nodrošinot ekonomiskāku ložu ražošanu.
Viens no variantiem ir lodes sakausējums, kas sastāv no 2,8 masas % alvas, līdz 1 masas % kalcija, līdz 0,7 masas % kadmija, bet pārējo veido svins.
Savukārt minētais apvalks ir raksturīgs ar to, ka tas ir epoksīda apvalks. Kā epoksīda apvalks var kalpot epoksīdu saturoša krāsa. Apvalka biezums var būt robežās no 50 līdz 80 mikrometriem, vēlams no 60 līdz 70 mikrometriem.
Papildus tam izgudrojums ietver metodi minētās lodes ražošanai, kas ir raksturīga ar sagataves izveidošanu no sakausējuma, kas sastāv no svina, alvas, kalcija un var būt papildināts ar kadmiju, varu un magniju. Pēc tam sagatave tiek pakļauta štancēšanai iepriekš noteiktā formā, konkrēti lodes formā, kam seko štancētas sagataves pārklāšana ar epoksīdu saturošu vielu, vēlams ar epoksīdu saturošu krāsu. Tehnoloģisko procesu noslēdz lodes termiskā apstrāde.
Štancēšanu var realizēt ar štanci, kuras spiediena spēks ir 14 tonnas uz kvadrātcentimetru. Sagatave tiek ieveitota štancē, kur sagatave tiek izštancēta caur kalibrētu caurumu. Gala rezultātā tiek iegūta lodes formas sagatave ar tehnoloģisko asti. Tehnoloģiskā aste kalpo diviem mērķiem - štancēšanā tā nodrošina telpu liekajam materiālam, bet krāsošanas procesā tā kalpo kā turētājs.
Termiskā apstrāde ietver lodes izturēšanu 24 stundas, pakāpeniski paaugstinot termiskās apstrādes temperatūru no 20 līdz 80°C, vēlams no 30 līdz 70°C.
Izgudrojumu sīkāk ir paskaidrots Fig. 1, kurā ir ilustrēta lode 1, kas satur sakausējuma serdeni 2. Minētais serdenis 2 ir pārklāts ar apvalku 3, vēlams, ar krāsu 3 uz epoksīda bāzes. Lode 1 papildus satur fazīti 6, lai to vieglāk ievietot patronā, un tehnoloģisko asti 4. Papildus tam Fig. 1 ir ilustrēta lode 1, kam ir plakana virsotne 5. Ar minētās tehnoloģiskās astes 4 palīdzību lodes sagataves ir iespējams bāzēt krāsošanas cehā un realizēt to krāsošanu un turpmāko termisko apstrādi.

Claims (10)

  1. Pretenzijas
    1. Lode (1) rokas ieroča munīcijai, kurai ir viengabala metāla serdenis (2) , ko vismaz daļēji ietver apvalks (3), kas raksturīga ar to, ka metāla serdenis (2) ir izveidots no sakausējuma, kas sastāv no svina un kalcija, vēlams - līdz 1,0 masas % kalcija, pie kam pārējo veido svins.
  2. 2. Lode saskaņā ar 1. pretenziju, kas raksturīga ar to, ka sakausējums satur kalciju, vēlams, no 0,60 līdz 0,90 masas %, jo īpaši no 0,65 līdz 0,85 masas %.
  3. 3. Lode saskaņā ar 1. un/vai 2. pretenziju, kas raksturīga ar to, ka papildus, iespējams, satur tādus elementus kā alva, kadmijs, varš un/vai magnijs, vēlams - 2,8 masas % alvas, līdz 0,7 masas % kadmija, līdz 0,1 masas % vara, līdz 0,1 masas % magnija.
  4. 4. Lode saskaņā ar 1. vai 3. pretenziju, kas raksturīga ar to, ka minētais sakausējums sastāv no 2,8 masas % alvas, līdz 1 masas % kalcija, pie kam pārējo veido svins.
  5. 5. Lode saskaņā ar 1. vai 3. pretenziju, kas raksturīga ar to, ka minētais sakausējums sastāv no 2,8 masas % alvas, līdz 1 masas % kalcija, līdz 0,7 masas % kadmija, pie kam pārējo veido svins.
  6. 6. Lode (1) saskaņā ar 1. pretenziju, kas raksturīga ar to, ka apvalks (3) ir epoksīda apvalks.
  7. 7. Lode (1) saskaņā ar 6. pretenziju, kas raksturīga ar to, ka epoksīda apvalks (3) ir epoksīdu saturoša krāsa.
  8. 8. Lode (1) saskaņā ar 6. vai 7. pretenziju, kas raksturīga ar to, ka apvalka (3) biezums ir robežās no 50 līdz 80 mikrometriem, vēlams - no 60 līdz 70 mikrometriem.
  9. 9. Metode lodes (1) ražošanai, kas raksturīga ar to, ka minētā metode ietver:
    a) sagataves izveidošanu no sakausējuma saskaņā ar jebkuru no 1. līdz 5. pretenzijai,
    b) sagataves pakļaušanu štancēšanai iepriekš sagatavotā formā, jo īpaši iepriekš sagatavotas lodes formā;
    c) štancētas sagataves pārklāšanu ar epoksīdu saturošu vielu, vēlams ar epoksīdu saturošu krāsu;
    d) solī c) iegūtās sagataves termisko apstrādi.
  10. 10. Metode saskaņā ar 8. pretenziju, kas raksturīga ar to, ka sagataves termiskā apstrāde solī d) ietver tās izturēšanu 24 stundas, pakāpeniski paaugstinot termiskās apstrādes temperatūru no 20 līdz 80 °C, vēlams - no 30 līdz 70 °C.
LVP-13-25A 2013-02-26 2013-02-26 Lode rokas ieroča munīcijai LV14815B (lv)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
LVP-13-25A LV14815B (lv) 2013-02-26 2013-02-26 Lode rokas ieroča munīcijai

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
LVP-13-25A LV14815B (lv) 2013-02-26 2013-02-26 Lode rokas ieroča munīcijai

Publications (2)

Publication Number Publication Date
LV14815A LV14815A (lv) 2014-02-20
LV14815B true LV14815B (lv) 2014-04-20

Family

ID=50154125

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
LVP-13-25A LV14815B (lv) 2013-02-26 2013-02-26 Lode rokas ieroča munīcijai

Country Status (1)

Country Link
LV (1) LV14815B (lv)

Also Published As

Publication number Publication date
LV14815A (lv) 2014-02-20

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US5535495A (en) Die cast bullet manufacturing process
US20050183617A1 (en) Jacketed ammunition
US7765934B2 (en) Lead-free projectile
CA1191737A (en) Projectile for hand and shoulder weapons and a cartridge fitted with said projectile
US7555987B2 (en) Frangible powered iron projectiles
CA2485067A1 (en) Partial fragmentation and deformation bullets having an identical point of impact
JP2002508501A (ja) 無鉛スズ弾丸
US10330448B2 (en) Fragmentation projectile and method for its manufacturing
US20110290141A1 (en) Subsonic small-caliber ammunition and bullet used in same
AU2005241136B2 (en) Lead-free projectile
WO2015053820A1 (en) Ballistic zinc alloys, firearm projectiles, and firearm ammunition containing the same
US4109581A (en) Projectile for an infantry rifle
US20110290142A1 (en) Subsonic small-caliber ammunition and bullet used in same
US9702679B2 (en) Frangible projectile
US7127996B2 (en) Dimpled projectile for use in firearms
US3553804A (en) Method of making a bullet
US20200141706A1 (en) Small-arms ammunition with non-brass casing and non-lead projectile
LV14815B (lv) Lode rokas ieroča munīcijai
RU2516879C1 (ru) Пуля для патронов стрелкового оружия
EP0647308B1 (en) Soft steel projectile
US20190033046A1 (en) Small-arms ammunition with non-brass casing and non-lead projectile
WO2017194759A1 (en) Low carbon steel projectile for a rifled barrel weapon
Kharel SCHOOL OF ENGINEERING DEPARTMENT OF MECHANICAL ENGINEERING
AU667542B2 (en) Improved rifle
CZ35162U1 (cs) Netoxická střela