LT6097B - Liktinis įdėklas tuštumoms betone formuoti - Google Patents

Liktinis įdėklas tuštumoms betone formuoti Download PDF

Info

Publication number
LT6097B
LT6097B LT2014051A LT2014051A LT6097B LT 6097 B LT6097 B LT 6097B LT 2014051 A LT2014051 A LT 2014051A LT 2014051 A LT2014051 A LT 2014051A LT 6097 B LT6097 B LT 6097B
Authority
LT
Lithuania
Prior art keywords
residual
concrete
elements
voids
thin
Prior art date
Application number
LT2014051A
Other languages
English (en)
Other versions
LT2014051A (lt
Inventor
Juozas Valivonis
Vladimir Popov
Bronius Jonaitis
Arnoldas ŠNEIDERIS
Tomas Skuturna
Mykolas Daugevičius
Gintaras JURKĖNAS
Remigijus Šalna
Dainius Šakinis
Original Assignee
Vilniaus Gedimino technikos universitetas
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Vilniaus Gedimino technikos universitetas filed Critical Vilniaus Gedimino technikos universitetas
Priority to LT2014051A priority Critical patent/LT6097B/lt
Publication of LT2014051A publication Critical patent/LT2014051A/lt
Publication of LT6097B publication Critical patent/LT6097B/lt

Links

Landscapes

  • Filling Or Discharging Of Gas Storage Vessels (AREA)
  • Forms Removed On Construction Sites Or Auxiliary Members Thereof (AREA)
  • Joining Of Building Structures In Genera (AREA)

Abstract

Išradimas priklauso statybos sričiai ir gali būti panaudotas gaminant statinių ir pastatų gelžbetonines perdangas, denginio plokštes ir kitas gelžbetonines konstrukcijas. Jo panaudojimas pagerintų gelžbetoninių konstrukcijų kokybę , užtikrintų jų eksploatacines savybes, patikimumą bei saugą, sumažintų medžiagų ir darbų sąnaudas. Liktinis įdėklas tuštumoms betone formuoti, pagamintas iš plastiko, susidedantis iš dviejų, plonasienių kvadratinės plane nupjautos piramidės formos apvalkalo tipo elementų, užapvalintais kampais su atviru pagrindu (1), veidrodiškai sujungtų vienas su kitu, turintis kojeles fiksatorius(2, 3) išsikišusius iš elementų dugno, ir nukreiptus žemyn ir viršun. Elemento kampuose ir šoninių paviršių pusiaukraštinėse suformuoti įgaubti grioveliai-piliastrai (4, 5),viršutiniame paviršiuje (dugne) lygiagrečiai kraštinėms suformuoti horizontalūs grioveliai (6,7), o vidinėje elemento pusėje įrengtos standumo briaunos (8). Kojelės-fiksatoriai sudalinti į segmentus (12) sutarpais armatūros strypams fiksuoti, o jų su elemento dugnu sujungimo vietoje yra palikti grioveliai (13) ir skylės (14) oro pašalinimui betonuojant iš apatinės liktinio klojinio dalies.

Description

Išradimas priklauso statybos sričiai ir gali būti panaudotas gaminant statinių ir pastatų gelžbetonines perdangas arba denginio plokštes. Taip pat gali būti naudojamas ir kitose gelžbetoninėse konstrukcijose.
Žinoma aprašyta perdangų plokštės konstrukcija (EP O 884 427), kurią galima gaminti statybos aikštelėje, naudojant tuščiavidurius elementus (tuštymės formas arba paslepiamuosius klojinius), daromus iš perdirbto plastiko, kurie išdėstomi klojamame betone. Tuščiavidurius elementus sudaro nupjautinės piramidės formos konteineris su atviru pagrindu, apverstu j viršų ir uždaromu plokščiu dangčiu, kuris remiasi ant nupjauto kūgio formos detalių, iškylančių vertikaliai iš konteinerio vidaus ir ant formos kraštų. Konteinerio dugne įrengtos kojelės, kurias galima praleisti tarp armatūros tinklo strypų. Dangčio ir konteinerio kraštuose įrengti perforuoti liežuvėliai, kurie užtikrina jų tarpusavio sujungimą sraigtais arba varžtais. Dangtyje įrengti, atitinkamai nuspalvinti išsikišimai, skirti vamzdžiams, maitinimo laidams ir pan., pritvirtinti prie konteinerio. Gretimi elementai gali būti sujungti vienas su kitu sujungimo plokštelėmis arba panašiomis priemonėmis. Šį sprendinį galima įgyvendinti statybos aikštelėje.
Šis sprendinys, reikalaujantis surinkimui naudoti daug atskirų detalių ir didelį kiekį sujungimo elementų. Konstrukcijos forma nėra standi, todėl reikalingos papildomos standumą užtikrinančios detalės, kurios komplikuoja sprendinį. Kampuotos formos kraštai sukelia įtemp imu koncentracijos pavojų gelžbetoninėje konstrukcijoje, kas sumažina jos patikimumą. Sprendimo įgyvendinimui reikalingi dideli darbo resursai ir ilgas parengimo laikas, kas didina sprendinio kaštus.
Žinomas aprašytas sprendimas (EP 1207987), jame tuščiaviduris elementas sudarytas iš dviejų kevalų, kurie uždėti vienas ant kito ir sujungti vienas su kitu atitinkamais komplektavimo elementais. Kevalai tarpusavyje sujungti nupjautinio kūgio formos detalėmis, iškylančiomis vertikaliai iš formos vidaus ir elemento kraštais. Kevalo dugno paviršiuje yra įrengti susikryžiuojantys arba lygiagretūs kanalai dviem būdais; einantys kampu per elemento įstrižaines arba einantys statmenai šoniniams elemento paviršiams. Pirmuoju atveju elementai neturi vertikalių standumo briaunų, antruoju - kevalai pagaminti su tankiai išdėstytomis, šoniniame paviršiuje, pertvarų formos standumo briaunomis. Apatiniame ir viršutiniame kiekvieno kevalo paviršiuose yra įtaisyti išardomi, plokštelės formos, plastikiniai armatūros fiksatoriai, išdėstyti statmenomis kryptimis pagal poreikį. Tuščiaviduriai elementai jungiami tarpusavyje išardomais plokščiais plastikiniais fiksatoriais, kurie tuo pačiu pritaikyti papildomos armatūros strypų fiksavimui perdangos plokštės briaunose.
Kaip ir ankstesnis šis sprendimas yra reikalaujantis surinkimui naudoti daug atskirų detalių ir didelį kiekį sujungimo elementų, tiek atskirų tuščiavidurių elementų paruošimui, tiek ir gretimų elementų montavimui, todėl jo įgyvendinimui reikalingas ilgas pasirengimo laikas ir didelės darbo sąnaudos. Kevalų formos yra labai sudėtingos konstrukcijos, komplikuota jų gamybą, kas didina šio sprendinio kaštus. Išardytos jos užima daug erdvės todėl, kad jų negalima sudėti vieną į kitą sandėliuojant ir pervežant. Elementų ir armatūros fiksavimas prie elementų yra nepatikimas dėl išardomų plastikinių fiksatorių didelio kiekio, kas gali sukelti tuščiavidurių elementų išdėstymo nuokrypas juos paruošiant ir montuojant, taip pat iškraunant, klojant ir tankinant betoną, kas savo ruožtu sukelia riziką konstrukcijos kokybei, jos eksploatacinėms savybėms, saugai ir patikimumui.
Siūlomo išradimo artimiausias sprendimas (WO 03/048471) skiriasi nuo anksčiau minėtų tuo, kad paliekamas betone elementas, vadinamas paslėptu klojiniu iš plastiko, kuris talpinamas tarp perdangos plokštės apatinio ir viršutinio armatūros tinklų ir kurio apačia yra atvira ir kuris turi kojeles prie apatinio krašto. Tuščiavidurio elemento forma yra nupjautinė piramidė su viršun nukreiptu dugnu, kurios standumui užtikrinti formos kampuose padaryti piliastrai, o viršutinis paviršius dviem besikryžiuojančiais kanalais sudalintas į sekcijas su tankiu reljefu. Du kanalai, statmeni vienas kitam ir paviršiaus šonų atžvilgiu, j šiuos kanalus galima įdėti inžinerines komunikacijas, pvz., vamzdžius arba kabelius. Reljefo elementai skirti sustiprinti elemento viršutinį paviršių ir leidžia darbininkams saugiai vaikščioti ant jų plokštės montavimo metu. Be to, jie suformuoja atitinkamus atraminius elementus, kurie palaiko atstumą nuo armatūros strypų iki elemento paviršiaus. Apatinės kojelės leidžia išlaikyti reikiamą atstumą nuo elemento apačios iki gelžbetoninės plokštės paviršiaus, kad apatinėje gelžbetoninės plokštės lentynoje būtų galima išdėstyti armatūros strypus ir gauti įvairių storių betono sluoksnių po klojiniais.
Kiekviename plastikinio elemento apatiniame krašte yra įrengtas plokščias liežuvėlis, su daug skylučių arba kaištelių, skirtas sujungimui su šalia esančio plastikinio elemento tokiu pačiu liežuvėliu. Kelios angos leidžia nustatyti pagal poreikį atstumą tarp šalia esančių elementų, kad būtų įmanoma suformuoti įvairių matmenų betoninės briaunos storį.
Šis sprendinys yra paprastesnis, negu anksčiau minėti, dėl sumažinto detalių kiekio, tačiau jis turi visa eilę esminių trūkumų. Visų pirma, nagrinėjamas plastikinis nėra pakankamai standus dėl šoninių piliastrų ir kanalų viršutiniuose paviršiuose, o elementų sujungimas plokščiais plastikiniais liežuvėliais neužtikrina jų patikimo sujungimo tarpusavyje, kas gali sukelti tuščiavidurių elementų mechaninius pažeidimus ir formos praradimus ne tik montavimo, bet ypač betonavimo eigoje, iškraunant, klojant ir tankinat betoną. Plokščias dugnas apsunkina betono patekimą po paliekamu plastikiniu elementu betonuojant konstrukciją. Todėl perdangos plokštės apatinėje dalyje gali likti blogai sutankinto betono ruožai, kavernos ir netgi tuštumos dėl uždarų oro ertmių. Nelygumai viršutiniame elemento paviršiuje apsunkina betono patekimą tarp klojinio ir viršutinio armatūros tinklo. Apatinės kojelės nefiksuoja plastikinio elemento apatinio armatūros tinklo atžvilgiu, todėl betonas gali nepatekti tarp elemento ir apatinio armatūros tinklo. Tokiu būdu nėra užtikrinta patikima darbo armatūros antikorozinė apsauga ir jos inkaravimas gelžbetoninėje perdangos plokštėje, dėl ko armatūra nėra pilnai išnaudojama. Visi minėti trūkumai blogina perdangos konstrukcijos eksploatacines savybes, mažina jos saugą ir patikimumą.
Išradimo tikslas - sukurti optimalios formos standžią liktinio įdėklo tuštumoms betone formuoti konstrukciją, kurios panaudojimas pagerintų gelžbetoninės konstrukcijos kokybę, užtikrintų jos eksploatacines savybes, patikimumą bei saugą, sumažintų darbų sąnaudas.
Šis tikslas pasiekiamas naudojant liktinį įdėklą tuštumoms betone formuoti, kuris pagamintas iš plastiko, susidedantis iš dviejų, plonasienių kvadratinės plane nupjautos piramidės formos apvalkalo tipo elementų, užapvalintais kampais su atviru pagrindu (I), veidrodiškai sujungtų vienas su kitu, turintis kojeles-fiksatorius (2, 3) išsikišusius iš elementų dugno, ir nukreiptus žemyn ir viršun. Elementų šoniniuose paviršiuose suformuoti įgaubti grioveliai-piliastrai (4, 5), viršutiniame paviršiuje (dugne) suformuoti grioveliai (6, 7), o vidinėje pusėje įrengtos briaunos (8).
Pateikiami brėžiniai:
pav. parodytas išradime siūlomo liktinio įdėklo tuštumoms betone formuoti aksonometrijos vaizdas;
pav. parodytas išradime siūlomo liktinio įdėklo tuštumoms betone formuoti vaizdas iš šono;
ir 4 pav. parodyti išradime siūlomo liktinio įdėklo tuštumoms betone formuoti plonasienio apvalkalo elemento aksonometrijos vaizdai iš išorės ir iš vidaus su išpjautu ketvirčiu;
pav. parodytas išradime siūlomo liktinio įdėklo tuštumoms betone formuoti plonasienio apvalkalo elemento vaizdas iš viršaus;
pav. parodytas išradime siūlomo liktinio įdėklo tuštumoms betone formuoti plonasienio apvalkalo elemento vaizdas iš šono;
pav. parodytos išradime siūlomo liktinio įdėklo tuštumoms betone formuoti segmentinių kojelių-fiksatorių detalės aksonometrijos vaizde;
pav. parodytos išradime siūlomo liktinio įdėklo tuštumoms betone formuoti segmentinių kojelių-fiksatorių detalės vaizde iš viršaus;
pav. parodyta betonavimui paruošta perdangos plokštės liktinių įdėklų tuštumoms betone formuoti grupė kartu su viršutiniu ir apatiniu armatūros tinklais aksonometrijos vaizde;
pav. parodytas betonavimui paruoštos perdangos plokštės liktinio įdėklo tuštumoms betone formuoti fragmentas kartu su viršutiniu armatūros tinklu aksonometrijos vaizde;
11, 12 ir 13 pav. parodyti perdangos fragmento su skirtingo aukščio įbetonuotais liktiniais įdėklais tuštumoms betone formuoti vaizdai pjūvyje;
ir 15 pav. parodyti išradime siūlomo liktinio įdėklo tuštumoms betone formuoti plonasienio apvalkalo elementai paruošti sandėliavimui ir transportavimui.
Kiekvienas liktinio įdėklo tuštumoms betone formuoti elementas (pav. 3, 4) pagamintas iš plastiko yra tuščiaviduris kvadratinės (pav. 5) formos plane su užapvalintais kampais, apvalkalo tipo plonasienis kūnas (1). Šoninis elemento kontūras iš visų kraštų yra trapecinės formos, smailėjantis nuo pagrindo link viršūnės su nedideliu (apie 2°) kraštinių nuožulnumu taip, kad tūrinė elemento forma yra artima nupjautinės piramidės kūno geometrijai su aštriu viršūnės kampu (pav. 6).
Nupjautinės piramidės viršutinio pagrindo plokštuma, formuojanti liktinio įdėklo elemento dugną, turi keturias lūžio linijas, einančias per įstrižaines, kurių pagalba formuojamas nežymus jos centro iškilimas į elemento išorę taip, kad dugnas turėtų labai lėkštos piramidės formą su kvadratinio kontūro pagrindu.
Elemento dugno kraštas yra užapvalintas visu perimetru. Nupjautinės piramidės apatinio pagrindo plokštuma yra atvira. Sienelės storis visu apvalkalo kontūrų yra vienodas. Liktinio įdėklo tuštumoms betone formuoti elemento aukščiai gali būti skirtingų standartinių matmenų.
Formos standumui užtikrinti elementai turi standumo briaunų ir griovelių sistemą.
Grioveliai turi apvalkalo sienutės {spaudimų į elemento vidų kontūrą su užapvalintomis vidinėmis ir išorinėmis briaunomis. Standumo briaunos iš plastiko suformuotos liejant ir yra iškilusios į elemento vidų arba išorę, priklausomai nuo jų padėties ir paskirties.
Vertikalūs grioveliai-piliastrai (4, 5) yra įrengti visuose elemento kampuose (4) ir šonuose per kraštinių centrus (5) ir suteikia elementui reikiamą standumą vertikaliąja kryptimi. Vertikalių kampinių ir šoninių griovelių-piliastrų gylis ir plotis yra vienodas.
Horizontalūs standumo grioveliai (6) yra įrengti elemento dugne, lygiagrečiai su kraštinėms visu perimetru taip, kad jos sudaro kvadrato formos uždarą kontūrą su prasi tęsiančiomis iki elemento krašto griovelių atkarpomis (10). Du papildomi grioveliai yra įrengti kryžmai einantys per elemento dugno kraštinių centrus (7) taip, kad jie susijungtų su vertikaliais grioveliais-piliastrais (11). Elemento dugne iš vidaus yra įrengtos dvi papildomos standumo briaunos (8), einančios per elemento dugno įstrižaines. Šių briaunų (8) ir griovelių (6, 7) sistema suteikia elemento dugnui reikiamą standį. Be to, horizontalūs grioveliai (6 ,7) reikalingi betono apsauginio sluoksnio formavimui tarp liktinio įdėklo ir armatūros tinklo strypų. Betonuojant horizontalūs grioveliai padeda pašalinti oro burbulus iš liktinio įdėklo apačios.
Visu liktinio įdėklo elemento apatinio pagrindo perimetru yra įrengta ištisa standumo briauna išsikišusi į elemento išorę (9). Ji skirta suformuoti elementų sujungimo kontūrą ir užtikrinti jo standj.
Visi liktinio įdėklo plonasieniai apvalkalo tipo elementai turi kojeles-fiksatorius (2, 3) išsikišusius iš elementų dugno į išorę (pav. 5, 6). Kojelės-fiksatoriai skirti liktinio įdėklo fiksavimui prie armatūros tinklo ir klojinio, taip pat betono apsauginio sluoksnio tarp liktinio įdėklo ir armatūros tinklo formavimui. Kojelės-fiksatoriai išdėstyti liktinio įdėklo horizontalių griovelių suformuoto kvadrato viršūnėse (2) ir pusiaukraštinėse (3). Kampinės kojelės-fiksatoriai yra sudaryti iš trijų, o viduriniai - iš dviejų segmentų (12) (pav. 7, 8). Kojelių-fiksatorių segmentai, yra tuščiavidurės prizmės formos elementai su vienu užaklintu nukreiptu į elemento dugno pusę ir kitu į išorę nuo elemento nukreiptu atviru galu, išdėstyti kojelės-fiksatoriaus kampuose taip, kad jie suformuoja kojelę su tarpu armatūros strypo fiksavimui (pav. 10). Kojelių-fiksatorių su elemento dugnu sujungimo vietoje yra paliktas griovelis (13) ir skylė (14) oro pašalinimui betonuojant iš apatinės liktinio klojinio dalies (pav. 7, 8). Kiekvieno liktinio įdėklo plonasienio apvalkalo tipo elemento dugno centre yra palikta skylė (15), kuri skirta orui pašalinti iš betonavimo metu po liktiniu įdėklu susiformuojančios uždaros ertmės.
Liktinis įdėklas tuštumoms betone formuoti gaunamas veidrodiškai sudėjus ir sujungus du plonasienius apvalkalo tipo elementus (1) (pav. 1, 2) taip, kad kiekvienas elementas iš poros būtų nukreiptas viršun (pav. 3) ir žemyn (pav. 4) nupjautos piramidės viršūnėmis. Liktinio įdėklo tuštumoms betone formuoti plonasieniai apvalkalo tipo elementai sujungiami visu perimetru per aštuonias kiaurymes (16), įrengtas ištisoje standumo briaunoje (9) elemento kampuose ir pusiaukraštinėse. Sujungimui gali būti naudojami varžtai su veržlėmis arba standartiniai fiksatoriai.
Plonasieniai apvalkalo tipo elementai gali būti skirtingų standartinių modulinių matmenų. Sujungus trijų standartinių aukščių liktinio įdėklo elementus poromis, visomis įmanomomis kombinacijomis, gaunami skirtingi liktinio įdėklo tuštumoms betone formuoti aukščių variantai. Visais atvejais liktinio įdėklo tuštumoms betone formuoti plano matmenys išlieka vienodi. Tokie liktinio įdėklo aukščiai leidžia suformuoti norimo storio gelžbetoninę perdangos arba denginio plokštės konstrukciją (pav. 11-13).
Gelžbetoninių perdangų arba denginio plokščių konstrukcijoje liktiniai įdėklai tuštumoms betone formuoti išilgine ir skersine kryptimi išdėstomi eilėmis standartiniu žingsniu (pav. 9). Toks išdėstymo būdas leidžia suformuoti lygią iš viršaus ir apačios perdangą su paslėptomis briaunomis. Norint praplatinti paslėptas briaunas arba suformuoti ištisinio skerspjūvio plokštės betono ruožus, liktinių įdėklų išdėstymas gali būti keičiamas.
Betonavimo metu liktiniai įdėklai tvirtinami tarp apatinio (17) ir viršutinio (18) armatūros tinklų, tokiu būdu, kad armatūros strypai būtų fiksuojami kojelių-fiksatorių poros tarpuose (pav. 10). Kojelių-fiksatorių padėtis leidžia išdėstyti armatūros tinklo strypus kiekvienoje, kas antroje ir tik vienoje kojelių-fiksatorių poroje atitinkamais žingsniais (pav. 11-13). Papildoma išilginė (19) ir skersinė perdangos arba denginio plokštės armatūra gali būti išdėstyta vertikaliose briaunose tarp liktinių įdėklų tuštumoms betone formuoti.
Toks fiksavimo būdas yra universalus, kadangi liktiniai įdėklai yra patikimai fiksuojama tarp apatinio (17) ir viršutinio (18) armatūros tinklų projektinėje padėtyje eliminuojant liktinių įdėklų išdėstymo nuokrypas, apsaugant juos nuo mechaninių pažeidimų ir formos praradimų vykdant montavimo ir betonavimo darbus, iškraunant, klojant ir tankinant betoną. Tuo pačiu patys liktiniai įdėklai atlieka armatūros tinklų tikslios projektinės padėties fiksavimo funkciją, kadangi jų forma yra modulinė ir geometriškai tiksli, o armatūros strypų pozicija yra užtikrinta dėl segmentinių kojeliųfiksatorių konstrukcijos ypatumų.
Dėl iškilios formos bei standumo elementų sistemos (piliastrų šoniniuose, griovelių ir briaunų viršutinėse paviršiuose) liktiniai įdėklai tuštumoms betone formuoti yra pakankamai standūs, kad atlaikytų mechaninius poveikius juos montuojant ir jbetonuojant konstrukcijoje. Liktiniai įdėklų tuštumoms betone formuoti iškili šonų, dugno forma, bei griovelių sistema viršutiniame ir apatiniame paviršiuose užtikrina gerą betono pasiskleidimą ir jo sutankinimą perdangos (denginio) plokštės briaunose ir ypač po pačiu liktiniu įdėklu, panaikina perdangos (denginio) plokštės apatinėje dalyje kavernų ir tuštumų dėl uždarų oro ertmių susiformavimo galimybę. Tie patys konstrukciniai ypatumai - įspaustų griovelių sistema viršutiniame ir apatiniame liktinių įdėklų tuštumoms betone formuoti paviršiuose, segmentinės kojelės-fiksatoriai užtikrina betono patekimą tarp formos ir apatinio bei viršutinio armatūros tinklų ir tuo pačiu užtikrina patikimą armatūros strypų apsaugą nuo korozijos ir armatūros inkaravimą perdangos plokštės betone, kas garantuoja armatūros pilną išnaudojamą konstrukcijoje.
Artima kubui liktinių įdėklų geometrija leidžia suformuoti taisyklingą gelžbetoninės perdangos plokštės su paslėptomis briaunomis struktūrą, tuo pačiu iškyla šonų, dugno forma bei suapvalintos briaunos ir kampai, glotnios formos piliastrai ir grioveliai nesukelia įtempiu koncentracijos betone.
Visi minėti faktoriai genna perdangos (denginio) plokštės konstrukcijos eksploatacines savybes, didina jos saugą ir patikimumą.
Šį sprendimą galima nesunkiai įgyvendinti statybos aikštelėje, kadangi liktinio įdėklo tuštumoms betone formuoti surinkimui nereikalinga daug atskirų detalių. Jo įgyvendinimui nereikalingos didelės darbo sąnaudos ir ilgas parengimo laikas, kas ženkliai mažina sprendimo kaštus palyginus su prototipais. Liktinių įdėklų apvalkalo tipo elementų gamybai gali būti naudojamas perdirbtas plastikas.
Ne surinkti liktinių įdėklų tuštumoms betone formuoti plonasienio apvalkalo tipo elementai dėl formos ypatumų gali būti sudėti eilėmis vieni j kitus (pav. 14, 15), tokiu būdu jie neužima daug erdvės sandėliavimo metu ir gali būti patogiai transportuojami į statybos aikštelę dideliais kiekiais.
Išradimo apibrėžtis

Claims (9)

  1. Išradimo apibrėžtis
    1. Liktinis įdėklas tuštumoms betone formuoti pagamintas iš plastiko, besiskiriantis tuo, kad susideda iš dviejų plonasienių kvadratinės plane nupjautos piramidės apvalkalo tipo elementų, užapvalintais kampais su atviru pagrindu (1), veidrodiškai sujungtų vienas su kitu, elementų šoniniuose paviršiuose suformuoti įgaubti grioveliai-piliastrai (4, 5), elementų viršutiniame paviršiuje suformuoti grioveliai (6, 7), o vidinėje pusėje įrengtos briaunos (8).
  2. 2. Liktinis įdėklas tuštumoms betone formuoti pagal 1 punktą, besiskiriantis tuo, kad turi kojeles - fiksatorius (2, 3) išsikišusius iš liktinio įdėklo elementų dugno ir nukreiptus į išorę, kurie sudalinti į segmentus (12), kiekvienas iš kurių yra tuščiavidurės prizmės kūno elementas su vienu užaklintu, nukreiptu į elemento dugno pusę ir kitu į išorę nuo elemento atviru galu, išdėstytos kojelės-fiksatoriai kampuose taip, kad jie suformuoja tarpą armatūros strypo fiksavimui.
  3. 3. Liktinis įdėklas tuštumoms betone formuoti pagal 1-2 punktus, besiskiriantis tuo, kad kiekvieno apvalkalo tipo elemento kampuose ir šoniniuose paviršiuose per elemento kraštinių centrus yra įrengti vertikalūs grioveliai-piliastrai (4, 5).
  4. 4. Liktinis įdėklas tuštumoms betone formuoti pagal bet kurį iš ankstesnių punktų, besiskiriantis tuo, kad kiekvieno plonasienio apvalkalo tipo elemento dugno plokštumoje lygiagrečiai kraštinėms visu perimetru yra įrengti horizontalūs grioveliai (6) su prasitęsiančiomis iki formos krašto atkarpomis (10) ir du papildomi grioveliai einantys kryžmai per elemento kraštinių centrus (7) ir susijungiantys su vertikaliais grioveliais-piliastrais (11).
  5. 5. Liktinis įdėklas tuštumoms betone formuoti pagal bet kurį iš ankstesnių punktų, besiskiriantis tuo, kad kiekvieno plonasienio apvalkalo tipo elemento dugno plokštumoje, elemento viduje, yra įrengtos dvi standumo briaunos (8), einančios per dugno įstrižaines.
  6. 6. Liktinis įdėklas tuštumoms betone formuoti pagal bet kurį iš ankstesnių punktų, besiskiriantis tuo, kad kiekvieno plonasienio apvalkalo tipo elemento apatinio atviro pagrindo kontūru yra įrengta ištisa standumo briauna (9) išsikišusi į elemento išorę.
  7. 7. Liktinis įdėklas tuštumoms betone formuoti pagal bet kurį iš ankstesnių punktų, besiskiriantis tuo, kad kiekvieno liktinio įdėklo plonasienio apvalkalo tipo elemento viršutinė plokštuma, formuojanti elemento dugną, turi keturias lūžio linijas, einančias per įstrižaines, kurių pagalba formuojamas jos centro taško iškilimas į išorinę elemento pusę taip, kad dugnas turi lėkštos piramidės formą su kvadratinio kontūro pagrindu.
  8. 8. Liktinis įdėklas tuštumoms betone formuoti pagal bet kurį iš ankstesnių punktų, besiskiriantis tuo, kad kojelės-fiksatoriai išdėstyti elemento dugno horizontalių griovelių (6, 7) suformuoto kvadrato viršūnėse ir pusiaukraštinėse ir kojelių-fiksatorių ir elemento dugno sujungimo vietoje yra palikti grioveliai (13) ir skylės (14) oro pašalinimui betonuojant iš apatinės liktinio klojinio dalies.
  9. 9. Liktinis įdėklas tuštumoms betone formuoti pagal bet kurį iš ankstesnių punktų, besiskiriantis tuo, kad kiekvieno plonasienio nupjautinės piramidės formos apvalkalo tipo elemento dugno plokštumos centre yra skylė (15) oro pašalinimui betonuojant iš apatinės liktinio klojinio dalies.
LT2014051A 2014-03-24 2014-03-24 Liktinis įdėklas tuštumoms betone formuoti LT6097B (lt)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
LT2014051A LT6097B (lt) 2014-03-24 2014-03-24 Liktinis įdėklas tuštumoms betone formuoti

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
LT2014051A LT6097B (lt) 2014-03-24 2014-03-24 Liktinis įdėklas tuštumoms betone formuoti

Publications (2)

Publication Number Publication Date
LT2014051A LT2014051A (lt) 2014-09-25
LT6097B true LT6097B (lt) 2014-12-29

Family

ID=51567240

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
LT2014051A LT6097B (lt) 2014-03-24 2014-03-24 Liktinis įdėklas tuštumoms betone formuoti

Country Status (1)

Country Link
LT (1) LT6097B (lt)

Citations (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
EP0884427A2 (en) 1997-06-11 1998-12-16 Eduarda Fanha N. Ferreira Rebelo A better solution for the concrete boxes normally used in the fungiform pavements
EP1207987A1 (en) 1999-07-12 2002-05-29 Antonio Francisco Febra Lost mould element for manufacturing reinforced concrete flat slabs
WO2003048471A1 (en) 2001-12-05 2003-06-12 Daliform S.R.L. Embedment-type mould for manufacturing building slab structures

Patent Citations (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
EP0884427A2 (en) 1997-06-11 1998-12-16 Eduarda Fanha N. Ferreira Rebelo A better solution for the concrete boxes normally used in the fungiform pavements
EP1207987A1 (en) 1999-07-12 2002-05-29 Antonio Francisco Febra Lost mould element for manufacturing reinforced concrete flat slabs
WO2003048471A1 (en) 2001-12-05 2003-06-12 Daliform S.R.L. Embedment-type mould for manufacturing building slab structures

Also Published As

Publication number Publication date
LT2014051A (lt) 2014-09-25

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US4604843A (en) Lost-form concrete falsework
RU2242360C2 (ru) Закладной формовочный элемент для изготовления плоских железобетонных плит
KR101709858B1 (ko) 기초 일체형 pc 벽체를 이용한 건축물의 시공방법
US20090188186A1 (en) Building Construction System and Structural Modules Thereof
EP1236843A2 (en) System, method and modular forms for the production of floors
EP1325991A1 (en) Method for manufacturing a floor of concrete and shuttering slab for use therein
US7784227B2 (en) Modular pool constructive design
US8973322B2 (en) Masonry units and structures formed therefrom
US10260233B2 (en) Prefabricated module for casting a concrete wall
EP1936038A1 (en) Non-retrievable formwork
EP2322733A1 (en) Modular building element for forming cavities, for example in ventilated under-floor spaces, floors and ceilings
US11168475B2 (en) Shuttering framework for insulated sandwich walls
RU2601883C1 (ru) Пустотообразующий элемент несъёмной опалубки для железобетонных многопустотных плитных конструкций
US20180135298A1 (en) Method and Apparatus For Reducing Propagation of Cracks in Concrete
KR102159180B1 (ko) 건축용 중단열 시스템 및 이를 이용한 시공방법
RU2014139332A (ru) Универсальная домостроительная система
KR101588115B1 (ko) 트러스 데크를 활용한 프리패브 중공벽 및 그 제작방법
US20140196392A1 (en) Masonry units and structures formed therefrom
LT6097B (lt) Liktinis įdėklas tuštumoms betone formuoti
KR101388248B1 (ko) 유로폼 타입의 와플형 슬래브 거푸집 및 와플형 슬래브 거푸집의 시공방법
CZ303550B6 (cs) Stavebnicový systém pro presnou výstavbu
JP6196088B2 (ja) 一体式基礎型枠および基礎型枠連結構造
CA2861147C (en) Reversible, thermo-acoustic panel for reversible, variable-geometry formwork
KR101895803B1 (ko) 주택 시공방법
EP2053182A2 (en) Reusable modular formwork for making ribbed reinforced concrete floors

Legal Events

Date Code Title Description
BB1A Patent application published

Effective date: 20140925

FG9A Patent granted

Effective date: 20141229

MM9A Lapsed patents

Effective date: 20170324