LT6049B - Mobili platforma metalinių sienų diagnostikai - Google Patents

Mobili platforma metalinių sienų diagnostikai Download PDF

Info

Publication number
LT6049B
LT6049B LT2012109A LT2012109A LT6049B LT 6049 B LT6049 B LT 6049B LT 2012109 A LT2012109 A LT 2012109A LT 2012109 A LT2012109 A LT 2012109A LT 6049 B LT6049 B LT 6049B
Authority
LT
Lithuania
Prior art keywords
main
module
electromagnets
mobile platform
track
Prior art date
Application number
LT2012109A
Other languages
English (en)
Other versions
LT2012109A (lt
Inventor
Maciej Cader
Original Assignee
Przemyslowy Instytut Automatyki I Pomiarow Piap
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Przemyslowy Instytut Automatyki I Pomiarow Piap filed Critical Przemyslowy Instytut Automatyki I Pomiarow Piap
Publication of LT2012109A publication Critical patent/LT2012109A/lt
Publication of LT6049B publication Critical patent/LT6049B/lt

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B25HAND TOOLS; PORTABLE POWER-DRIVEN TOOLS; MANIPULATORS
    • B25JMANIPULATORS; CHAMBERS PROVIDED WITH MANIPULATION DEVICES
    • B25J5/00Manipulators mounted on wheels or on carriages
    • B25J5/005Manipulators mounted on wheels or on carriages mounted on endless tracks or belts
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B62LAND VEHICLES FOR TRAVELLING OTHERWISE THAN ON RAILS
    • B62DMOTOR VEHICLES; TRAILERS
    • B62D55/00Endless track vehicles
    • B62D55/08Endless track units; Parts thereof
    • B62D55/18Tracks
    • B62D55/26Ground engaging parts or elements
    • B62D55/265Ground engaging parts or elements having magnetic or pneumatic adhesion

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Combustion & Propulsion (AREA)
  • Transportation (AREA)
  • Robotics (AREA)
  • Investigating Or Analyzing Materials By The Use Of Magnetic Means (AREA)
  • Vehicle Cleaning, Maintenance, Repair, Refitting, And Outriggers (AREA)
  • Manipulator (AREA)

Abstract

Mobili platforma metalinių sienų diagnostikai, galinti judėti dviem statmenomis viena kitos atžvilgiu kryptimis, vertikaliai ir horizontaliai, susideda iš pagrindinio modulio (16) ir viršutinio karkaso (17), ir turi pagrindinį variklį (1), pavaros perdavimo mechanizmą (5) ir vieną pagrindinį vikšrą (14), kuriame yra įtaisyti elektromagnetai (2), sumontuoti po du ant kiekvieno vikšro (14) elemento (6), be to, dar turi šyną (3), kuria tiekiamas maitinimas elektromagnetams (2). Pasižymi tuo, kad variklis (1), patalpintas krepšyje, kietai sujungtame su pagrindiniu moduliu (16), yra sujungtas su pavaros perdavimo mechanizmu (5), ant kurio veleno (11) yra sumontuoti pagrindinio vikšro (14) ratai (12), kur pagrindinis vikšras (14) susideda iš elementų (6) su tinkamai pritvirtintais elektromagnetais (2).

Description

Išradimo objektas yra mobili platforma metalinių sienų diagnostikai, galinti judėti sienomis dviem statmenomis viena kitos atžvilgiu kryptimis - vertikaliai ir horizontaliai.
Didelių objektų, tokių kaip, pavyzdžiui, didelės galios energetiniai katilai, bunkeriai (talpyklos), naftos rezervuarai ir pan., atveju didelę reikšmę turi galimybė nuolat atlikti tokių rezervuarų sienelių diagnostiką, kad būtų galima stebėti jų išorinių paviršių susidėvėjimą (atlikti korozijos, įtrūkimų, dėl susidėvėjimo pasikeitusio storio analizę ir pan.).
Išradimo technikos lygis
Pramoninės konstrukcijos, kurios susiduria su cheminiais ir taip pat fizikiniais poveikiais, pavyzdžiui, yra eksploatuojamos aukštose temperatūrose, dėl korozijos netenka dalies savo medžiagos ir dėl to pasikeičia jų geometriniai matmenys, ypač sienelių storis. Pernelyg sumažėjus sienelės storiui, sumažėja konstrukcijos stiprumas, dėl ko gali įvykti avarija su sunkiai numatomomis pasekmėmis. Todėl tokio tipo konstrukcijų būklę būtina periodiškai tikrinti. Kontrolė atliekama įvairiais būdais. Paprasčiausias, bet kartu ir brangiausias kontrolės būdas yra vizuali kontrolė. Tikrinantis darbuotojas vizualiai įvertina paviršiaus būklę ir, esant įtarimų, kad yra medžiagos nuostolių, tokią vietą nuvalo ir po to, naudodamas įprastus įrenginius, matuoja sienelės storį.
Tokius matavimus galima atlikti naudojant įrenginį, nurodytą Europos patento Nr. EP 1348952 aprašyme.
Iš Lenkijos patento Nr. PL 210805 B1 aprašymo yra žinomas pramoninių konstrukcijų diagnozavimo robotas, kuris, kaip nurodoma išradime, skirtas medžiagų nuostolių kontrolei įrenginiuose, tokiuose kaip vamzdynai, rezervuarai, cisternos, laivų korpusai, katilų vamzdžiai ir pan. Robotas turi mobiliąją platformą su pagrindu, ant kurio tvirtinamas mažiausiai vienas magnetinis griebtuvas; be to, yra numatyti slankūs magnetiniai griebtuvai. Robotas pasižymi tuo, kad jo magnetinis griebtuvas yra sujungtas su pagrindu linijine pavaros sistema, leidžiančia judėti statmenai pagrindo atžvilgiu, o slankūs magnetiniai griebtuvai yra išdėstyti simetriškai magnetinio griebtuvo atžvilgiu, kuris sujungtas su pagrindu linijinių pavaros sistemų kraštiniuose elementuose, sudarytuose iš tiesia linija slenkančių savo paties atžvilgiu elementų. Be to, linijinių pavaros sistemų kraštiniuose elementuose yra sumontuotos magnetinių griebtuvų rotacinės pavaros, ir magnetiniai griebtuvai yra numatyti su linijine pavaros sistema, leidžiančia judėti vertikaliai, ir su linijine pavaros sistema, leidžiančia judėti skersai linijinės sistemos judėjimo atžvilgiu.
Lenkijos patente Nr. PL207433 B1 aprašytas pramoninių instaliacijų tyrimui skirtas mobilusis robotas. Jis yra įrengtas pagrindo plokštėje, prie kurios stacionariai yra pritvirtinta mažiausiai viena magnetinių griebtuvų grupė su pastoviais magnetais ir mažiausiai viena slanki magnetinių griebtuvų grupė su pastoviais magnetais, be to, yra pavaros valdymo mazgas, skirtas griebtuvų grupių valdymui ir pagrindo plokštės stumdymui.
Taip pat yra žinomos ir konstrukcijos, kuriomis galima atlikti sienų diagnostiką. Prie tokių priskiriami žingsniuojantys robotai, kuriuose pavaros sistemos funkciją vykdo predipuliatoriai, ratiniai robotai, varomi magnetiniais ratais, o taip pat vikšriniai robotai.
Šiuose techniniuose sprendimuose elektromagnetų maitinimui naudojami elektroniniai jungikliai, ir skersinis judėjimas pasiekiamas dėl skirtingo kairiojo ir dešiniojo vikšro judėjimo greičio. Tačiau tokio tipo sprendimuose gali pasireikšti nepageidaujamas vikšro atsikabinimo nuo sienos efektas, kadangi, robotui atliekant posūkio manevrą, vienas vikšras sukasi greičiau, o kitas - lėčiau arba visai nesisuka.
Išradimo esmė
Išradimo tikslas yra sukurti mobiliąją platformą, neturinčią žinomiems sprendimams būdingų trūkumų, kuria būtų galima perkėlinėti matavimo prietaisus, skirtus metalinių sienų diagnostikai atlikti, ir/arba kitus įrenginius, reikalingus tų sienų būklės nustatymui.
Mobili platforma metalinių sienų diagnostikai, galinti judėti dviem statmenomis viena kitos atžvilgiu kryptimis, vertikaliai ir horizontaliai, apima pagrindinį modulį ir viršutinį karkasą, ir turi pagrindinį variklį, pavaros perdavimo mechanizmą bei vieną pagrindinį vikšrą, kuriame yra elektromagnetai, išdėstyti po du ant kiekvieno vikšro elemento, be to dar turi šyną, kuria yra tiekiamas maitinimas elektromagnetams. Mobili platforma pasižymi tuo, kad variklis, įtaisytas krepšyje, kietai sujungtame su pagrindiniu moduliu, yra sujungtas su pavaros perdavimo mechanizmu, ant kurio išėjimo veleno sumontuoti pagrindinio vikšro ratai, o pagrindinis vikšras susideda iš elementų su tinkamai pritvirtintais elektromagnetais. Be to, viršutinio karkaso modulis yra sujungtas su pagrindiniu moduliu varžtiniu sujungimu, kurio varžtai, esantys ant variklių velenų, leidžia pakelti arba nuleisti viršutinio karkaso modulį. Viršutinio karkaso modulyje yra įtaisyti varikliai, du iš šių variklių leidžia judėti lygiagrečiai sienos paviršiui, o keturi likę varikliai - judėti statmenai sienos paviršiui.
Trumpas brėžiniu aprašymas
Išradimo objekto įgyvendinimas pavaizduotas brėžiniuose, kur:
Fig. 1 parodytas mobilios platformos perspektyvinis vaizdas, Fig.2 - mobilios platformos su pavaros sistema perspektyvinis vaizdas, Fig.3 - pavaros sistemos elementų išdėstymo perspektyvinis vaizdas, Fig. 4 - mobilios platformos, kur parodytas viršutinio karkaso ir pagrindinio modulio varžtinis sujungimas, perspektyvinis vaizdas.
Pažymėjimu paaiškinimas pagrindinis variklis elektromagnetai šyna (maitinimo) elektromagnetai pavaros perdavimo mechanizmas vikšro elementai varikliai kreipiančiosios varikliai vikšro grandinė velenas ratai varžtinis sujungimas pagrindinis vikšras pagrindinis modulis viršutinis karkasas skersinio rėmas.
Detalus išradimo aprašymas
Mobilioji platforma, skirta metalinių sienų diagnostikai, galinti judėti dviem statmenomis viena kitos atžvilgiu kryptimis, vertikaliai ir horizontaliai, susideda iš pagrindinio modulio 16 ir viršutinio karkaso 17, ir turi pagrindinį variklį 1, pavaros perdavimo mechanizmą 5 ir vieną pagrindinį vikšrą 14, kuriame yra elektromagnetai 2, sumontuoti po du ant kiekvieno vikšro 14 elemento 6; be to, dar turi šyną 3, kuria tiekiamas maitinimas elektromagnetams 2. Variklis 1 yra patalpintas krepšyje, kietai sujungtame su pagrindiniu moduliu 16, ir yra sujungtas su pavaros perdavimo mechanizmu 5, ant kurio išėjimo veleno 11 yra sumontuoti pagrindinio vikšro 14 ratai 12. Pagrindinis vikšras susideda iš elementų 6 su tinkamai pritvirtintais elektromagnetais 2. Viršutinio karkaso 17 modulis yra sujungtas su pagrindiniu moduliu 16 varžtiniu sujungimu 13, kurio varžtai yra pritvirtinti ant variklių velenų. Viršutinio karkaso modulyje 17 yra varikliai 7, 9; iš kurių du varikliai 7 leidžia judėti lygiagrečiai sienos paviršiui, o keturi likę varikliai 9 leidžia judėti statmenai sienos paviršiui.
Pagrindinis variklis prie maitinimo jungiamas kabeliu arba maitinimas jam tiekiamas iš akumuliatorių baterijos. Variklio velenas 1 per kampinį pavaros mechanizmą 5 yra sujungtas su pagrindiniu velenu 11, ant kurio sumontuoti ratai 12, varantys iš elementų 6 sudaryto vikšro grandinę 10. Prie elementų 6 yra įtaisyti elektromagnetai 2. Pagrindinis variklis 1 perduoda sukimo momentą pagrindiniam vikšrui 14, ir platforma gali judėti aukštyn arba žemyn.
Kad būtų galima judėti skersai, pagrindinis platformos variklis 1 sustabdomas, po to, panaudojant variklius 9, pakeliamas į viršų ir, panaudojant variklius 7, iškišamas ta kryptimi, kur turi judėti platforma (j kairę arba į dešinę). Po to, iškišus kreipiančiąsias 8, viršutinio karkaso 17 modulis prispaudžiamas prie sienos paviršiaus. Tuo metu įjungiami elektromagnetai 4, o pagrindinio vikšro 14 magnetai 2 atjungiami. Sekantis žingsnis yra pagrindinio modulio 16 kėlimas ir perkėlimas kreipiančiųjų 8 iškišimo kryptimi. Pasiekus nustatytą padėtį, pagrindinis modulis 16 nuleidžiamas, o viršutinio karkaso 17 modulis pakeliamas ir nustumiamas j Fig.1 parodytą padėtį. Prie kiekvieno vikšro 14 elemento 6 yra pritvirtinti du elektromagnetai 2, po vieną kiekviename gale. Elektromagnetai 2 sąveikauja su maitinimo šyna 3, stacionariai įtvirtinta pagrindiniame modulyje 16.
Tokio mechaninio sprendimo dėka eliminuojamas elektroninis elektromagnetų valdymas (t. y., įjungimas ir išjungimas). Elektromagnetai 2, išdėstyti ant besisukančio vikšro 14 elementų 6, įsijungia kontakto su šyna 3 momentu. Šyna 3 suprojektuota taip, kad elektromagneto 2 įjungimo/išjungimo momentas įvyktų prieš/po pilno elektromagneto 2 kontakto/atsijungimo. Be to, elektromagnetai 2 yra tokiu būdu sumontuoti vikšro 14 elemente 6, kad leistų elektromagnetui 2 pasislinkti nedideliame intervale, tuo pačiu sudarant galimybę geriau jį pritaikyti prie sienos paviršiaus profilio, o tai žymiai pagerina platformos prigludimo prie sienos jėgą.
Skersinis judėjimas realizuojamas, panaudojant tam skirtas rutulines kreipiančiąsias 8, kurias varo du varikliai 7 ir kurios yra sumontuotos ant viršutinio karkaso 17. Prie kreipiančiųjų 8 pritvirtintas skersinio rėmas 18, prie kurio abiejuose galuose tinkamu būdu pritvirtinti po du elektromagnetai 4. Skersinio judėjimo metu prie sienos paviršiaus priglunda visi keturi elektromagnetai 4.
Ί
IŠRADIMO APIBRĖŽTIS

Claims (3)

  1. IŠRADIMO APIBRĖŽTIS
    1. Mobili platforma metalinių sienų diagnostikai, galinti judėti dviem statmenomis viena kitos atžvilgiu kryptimis, vertikaliai ir horizontaliai, apimanti pagrindinį modulį (16) ir viršutinį karkasą (17), taip pat turinti pagrindinį variklį (1), pavaros perdavimo mechanizmą (5) ir vieną pagrindinį vikšrą (14), kuriame yra elektromagnetai (2), išdėstyti po du ant kiekvieno vikšro (14) elemento (6), be to, dar turinti šyną (3) maitinimo elektromagnetams (2) tiekimui, besiskirianti tuo, kad variklis (1), įtaisytas krepšyje, kietai sujungtame su pagrindiniu moduliu (16), yra sujungtas su pavaros perdavimo mechanizmu (5), ant kurio išėjimo veleno (11) yra sumontuoti pagrindinio vikšro (14) ratai (12), kur pagrindinio vikšro (14) elementai (6) padaryti su tinkamai pritvirtintais elektromagnetais (2).
  2. 2. Mobili platforma pagal 1 punktą, besiskirianti tuo, kad viršutinio karkaso (17) modulis yra sujungtas su pagrindiniu moduliu (16) varžtiniu sujungimu (13), kurio varžtai, esantys ant variklių velenų (9), leidžia pakelti arba nuleisti viršutinio karkaso (17) modulį.
  3. 3. Mobili platforma pagal 1 punktą, pasižyminti tuo, kad viršutinio karkaso (17) modulyje yra įtaisyti varikliai (7, 9), du iš kurių variklių (7) leidžia judėti lygiagrečiai sienos paviršiui, o keturi likę varikliai (9) leidžia judėti statmenai sienos paviršiui.
LT2012109A 2012-10-19 2012-12-06 Mobili platforma metalinių sienų diagnostikai LT6049B (lt)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL401290A PL224375B1 (pl) 2012-10-19 2012-10-19 Mobilna platforma do diagnostyki ścian metalowych

Publications (2)

Publication Number Publication Date
LT2012109A LT2012109A (lt) 2014-04-25
LT6049B true LT6049B (lt) 2014-07-25

Family

ID=49679463

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
LT2012109A LT6049B (lt) 2012-10-19 2012-12-06 Mobili platforma metalinių sienų diagnostikai

Country Status (4)

Country Link
EP (1) EP2722135B1 (lt)
LT (1) LT6049B (lt)
PL (1) PL224375B1 (lt)
RU (1) RU2012151927A (lt)

Families Citing this family (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CN104880219A (zh) * 2015-05-13 2015-09-02 温州大学瓯江学院 一种新型爬壁定位遥控装置
CN107839774A (zh) * 2017-11-14 2018-03-27 华电电力科学研究院 一种柔性分离式爬壁探伤机器人及其使用方法
CN110988121B (zh) * 2019-11-28 2022-10-28 合肥通用机械研究院有限公司 一种储罐电磁声检测机器人
CN113581305B (zh) * 2021-08-13 2023-04-28 西南石油大学 一种角钢塔架自动检测机器人

Citations (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
PL207433A1 (pl) 1977-06-07 1979-06-04 Impulsa Veb K Sposob wytwarzania nadajacego sie do smarowania produktu z mleka
PL210805A1 (lt) 1978-11-07 1980-11-17 Zbigniew Wasilczuk
EP1348952A2 (en) 2002-03-28 2003-10-01 Avistar, Inc. dba Reliadigm Mutual inductance bridge for detection of degradation in metallic components

Family Cites Families (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3811320A (en) * 1973-03-12 1974-05-21 Rockwell International Corp Surface scaler apparatus
JPS56137150A (en) * 1980-03-28 1981-10-26 Umetani Yoji Mobile device
FR2519576B1 (fr) * 1982-01-11 1985-11-29 Int Robotic Engineerin Robot a pattes grimpeur
GB2153312A (en) * 1984-01-18 1985-08-21 Uvitek Propelling vehicles on vertical surfaces
GB8708235D0 (en) * 1987-04-07 1987-05-13 Babcock Energy Ltd Vehicles
US5366038A (en) * 1992-08-25 1994-11-22 Nishiguchi Hidetsugu Robot traveling on wall face

Patent Citations (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
PL207433A1 (pl) 1977-06-07 1979-06-04 Impulsa Veb K Sposob wytwarzania nadajacego sie do smarowania produktu z mleka
PL210805A1 (lt) 1978-11-07 1980-11-17 Zbigniew Wasilczuk
EP1348952A2 (en) 2002-03-28 2003-10-01 Avistar, Inc. dba Reliadigm Mutual inductance bridge for detection of degradation in metallic components

Also Published As

Publication number Publication date
LT2012109A (lt) 2014-04-25
PL401290A1 (pl) 2014-04-28
RU2012151927A (ru) 2014-06-10
PL224375B1 (pl) 2016-12-30
EP2722135A1 (en) 2014-04-23
EP2722135B1 (en) 2017-12-20

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US3811320A (en) Surface scaler apparatus
CN111605572B (zh) 一种具有自主变轨功能的轨道式巡检机器人
LT6049B (lt) Mobili platforma metalinių sienų diagnostikai
KR101430251B1 (ko) 배관 상태 검사용 로봇
CN204674585U (zh) 轨道车辆车底状态观察装置
KR100687304B1 (ko) 교량 하부 결함 점검 장치
EP2431977B1 (de) Roboterplattform zur Ferngesteuerten und/oder selbständigen Inspektion von Technischen Einrichtungen
CN105020537A (zh) 管道无损检测机器人
RU2644844C1 (ru) Установка и способ для контроля стрелочных приводов
CN102513995A (zh) 水泥储罐清理机械手
CN106238761A (zh) 一种自定心卡盘
CN109623351A (zh) 一种货运火车钩尾框托板螺栓拆卸装置
KR101490773B1 (ko) 고소 철 구조물 검사 장치
CN113826312B (zh) 检查车辆
CN110376228B (zh) 一种应用于架空高压输电线路的检测系统
CN103697306A (zh) 升降回转装置
CN206155055U (zh) 用于检测车钩连接性能的机构
CN105539491A (zh) 用于车钩的摘钩装置
CN205220691U (zh) 用于车钩的摘钩装置
KR20150112232A (ko) 내시경 로봇
CN207670524U (zh) 一种tofd探伤爬壁机器人
RU2051058C1 (ru) Транспортное средство для перемещения по ферромагнитным поверхностям
CN205087808U (zh) 提升机构及具有该提升机构的运输设备
CN108483261B (zh) 一种直线运动监测反馈模块及其监测方法和应用
CN110043753B (zh) 一种两轮平衡管道检测机器人

Legal Events

Date Code Title Description
BB1A Patent application published

Effective date: 20140425

FG9A Patent granted

Effective date: 20140725

MM9A Lapsed patents

Effective date: 20161206