LT5944B - Gintaro, aromatų ir muzikos terapijos grota - Google Patents

Gintaro, aromatų ir muzikos terapijos grota Download PDF

Info

Publication number
LT5944B
LT5944B LT2011084A LT2011084A LT5944B LT 5944 B LT5944 B LT 5944B LT 2011084 A LT2011084 A LT 2011084A LT 2011084 A LT2011084 A LT 2011084A LT 5944 B LT5944 B LT 5944B
Authority
LT
Lithuania
Prior art keywords
amber
therapy
aroma
music therapy
music
Prior art date
Application number
LT2011084A
Other languages
English (en)
Other versions
LT2011084A (lt
Inventor
Petras Dagilis
Original Assignee
Uab "Raminora"
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Uab "Raminora" filed Critical Uab "Raminora"
Priority to LT2011084A priority Critical patent/LT5944B/lt
Publication of LT2011084A publication Critical patent/LT2011084A/lt
Publication of LT5944B publication Critical patent/LT5944B/lt

Links

Landscapes

  • Percussion Or Vibration Massage (AREA)
  • Medicines Containing Plant Substances (AREA)
  • Radiation-Therapy Devices (AREA)

Abstract

Išradimas yra kompleksinės netradicinės medicinos metodų sveikatinimo, gydomosios bei profilaktinės paskirties įrenginys bei jo panaudojimo būdas. Išradimas gali būti panaudotas bet kurioje SPA arba sveikatos priežiūros įstaigoje. Išradimą sudaro specialiai įrengta patalpa - grota, kuri yra įrengiama ramioje ir neturinčioje greta įvairių kvapų, triukšmo ir vibracijos patalpoje. Grotos kompleksą sudaro specialaus interjero, kuriam įrengti panaudota išskirtinai ekologiškos medžiagos, procedūrų atlikimo patalpa ir aparatinė. Šio įrenginio panaudojimo būdas pasireiškia 5 modulių - gintaro terapijos, aromatų terapijos, refleksoterapijos, muzikos terapijos ir psichofizinės treniruotės - kompleksiniu panaudojimu, kurie naudojami kartu vienas kitą papildo bei sustiprina vienas kito teigiamą poveikį bei veikimą į žmogaus fiziologines sistemas.

Description

Technikos sritis:
Gintaro, aromatų ir muzikos terapijos sistema yra įrenginys (gintaro, aromatų ir muzikos terapijos grota) bei jo panaudojimo būdas, kurio paskirtis yra gydomoji ir sveikatinimo procedūra. Išradimas priklauso fizioterapijos (TPK klasifikacijos indeksas A61H) technikos sričiai ir gali būti panaudota SPA centruose bei bet kurioje sveikatos priežiūros įstaigoje (poilsio arba globos namuose, profilaktoriume, sanatorijoje, poliklinikoje ar ligoninėje).
Technikos lygis:
Gintaro gydomasis poveikis žmogaus organizmui buvo žinomas jau nuo seno. Yra žinoma, kad viena iš gintarą sudarančių medžiagų - gintaro rūgštis, kurios Baltijos gintare yra 38 proc., stimuliuoja nervų sistemą, stiprina žarnyno ir inkstų veiklą, pasižymi priešstresiniu, priešuždegiminiu ir antioksidiniu poveikiu. Buvo žinota, kad pats gintaras, kaip organinės kilmės medžiaga, turi savybes pakelti nuotaiką, atpalaiduoti, harmonizuoti žmogaus organizmą.
Tarptautinis patentas Nr. WO 02/46116 Al, paskelbtas 2002-06-13 apibūdina kaitrinę lempą, kuri turi gintaro spalvos stiklą ir kurios sudėtyje nėra švino. Pabrėžiant gintaro aromatų ir muzikos terapijos grotos skirtumą nuo šio patento, verta pažymėti, kad gintaro aromatų ir muzikos terapijos grotos išradimo esmė yra skirta sveikatinimosi, kineziterapijos tikslais, siekiant pagerinti žmonių fizinę ir dvasinę sveikatą, savijautą, tuo tarpu patento Nr. WO 02/46116 esmė yra skirta aplinkos bei žmonių apsaugai nuo švino komponentų, kurių paprastai būna kaitrinėse lemputėse.
Lietuvos patentas Nr. 4810, paskelbtas 2001-06-25, aprašo gintaro panaudojimą žmogaus drabužių, galvos apdangalų, patalynės ir kitų žmogaus namų aplinkoje esančių daiktų pagerinimui, taip pat žmogaus artimos aplinkos: darbo patalpų, poilsio patalpų, medicininių procedūrų kambarių pagerinimui. Šio išradimo esmė yra ta, kad gintaras naudojamas kaip užpildas, smulkius jo gabalėlius patalpinant tarp audinio sluoksnių. Pabrėžiant gintaro aromatų ir muzikos terapijos sistemos skirtumus nuo aukščiau aprašyto patento, verta pažymėti, kad gintaro, aromatų ir muzikos terapija yra naudojama ne žmogaus drabužių, galvos apdangalų, patalynės ir kitų žmogaus namų aplinkoje esančių daiktų pagerinimui, o sveikatinimo tikslais. Skirtumas nuo aukščiau paminėto patento pasireiškia dar ir tuo, kad gintaro aromatų ir muzikos terapijos grotoje yra naudojamas ne tik gintaras, tačiau tam, kad būtų pasiektas atitinkamas teigiamas poveikis žmonių sveikatai, yra naudojami iš viso 5 (penki) skirtingi, vienas kitą papildantys ir veikimą į žmogaus fiziologines sistemas sustiprinantys moduliai: gintaro terapijos, aromatų terapijos, refleksų terapijos, muzikos terapijos ir psichofizinės treniruotės. Taip pat, norint dar labiau pabrėžti gintaro aromatų ir muzikos terapijos skirtumą nuo aukščiau aprašyto patento, reikia akcentuoti, kad gintaro, aromatų ir muzikos terapijoje tam, kad būtų pasiektas gintaro aromatų ir muzikos terapijos gydomasis ir sveikatinimo poveikis, yra naudojamas ne tik gintaras, tačiau taip pat ir vaistingųjų augalų kompozicijos, specialiai atrinkti muzikiniai kūriniai, psichofizinė treniruotė ir refleksų terapija.
Tarptautinis patentas Nr. WO 02/085314 Al aprašo gintaro žaliavos panaudojimo būdą kosmetikos pramonėje, kuomet šiame patente aprašytu būdu gintaro žaliavą galima paversti į medžiagą kurią galima naudoti įvairių kosmetikos gaminių gamybai, tokiu būdu gintaro žaliavai neprarandant savo natūralių gydomųjų savybių. Pažymime, kad gintaro aromatų ir muzikos terapijos grotos panaudojimo būdas pasižymi ne tik tuo, kad gintaro aromatų ir muzikos terapijos grotos panaudojimas suteikia kosmetinių savybių tačiau taip pat turi sveikatinimo savybių. Taip pat pažymime, kad šis tarptautinis patentas Nr. WO 02/085314 Al pasireiškia tuo, kad vienintelis būdas, kaip žmogaus organizmas įsisavina teigiamas gintaro savybes, yra per odą tuo tarpu gintaro aromatų ir muzikos terapijos grotos panaudojimo būdo atveju teigiamos gintaro savybės yra įsisavinamos ne tik per odą tačiau taip pat ir kvėpavimo būdu. Taip pat atkreiptinas dėmesys, kad gintaro, aromatų ir muzikos terapijos grotos panaudojimo atveju yra naudojamas ne tik gintaras, tačiau taip pat iš viso penki, aukštesnėje pastraipoje įvardinti būdai.
Išradimo tikslas:
Šio išradimo, t.y. gintaro aromatų ir muzikos terapijos grotos tikslas yra sustiprinti gydomąsias gintaro savybes, kurių pats gintaras be gintaro aromatų terapijos neturėtų, šios metodologijos pagalba gintaro, aromatų ir muzikos terapijai suteikiant ypatingą gydomąjį, profilaktinį ir sveikatinimo poveikį žmogaus organizmui. Šios specialios metodikos dėka žmogaus organizmas yra gydomas, veikiamas profilaktiškai, sveikatinančiai, yra mažinamas žmogaus organizmo nuovargis ir didinamas darbingumas.
Išradimo gydomąjį ir sveikatinimo veikimą į žmogaus organizmą sudaro:
1. Oksidacinių - redukcinių medžiagų apykaitos procesų stimuliavimas audiniuose, pagerėjus jų kvėpavimui ir deguonies pasisavinimui:
2. Įvairių organų mikrocirkuliacijos, metabolitų ir laisvųjų radikalų pašalinimo iš organizmo pagerėjimas;
3. Vidaus ir endokrininės sistemos organų funkcijos pagerėjimas bei normalizavimas;
4. Ląstelinio (T-limfocitai) ir humoralinio (B-limfocitai) imuniteto pagerėjimas;
5. Antibakterinis (fitoncidai) ir detoksikuojantis veikimas;
6. Energetinių procesų žmogaus organizme normalizavimas.
Gintaro, aromatų ir muzikos terapijos grotoje naudojami moduliai:
Išradimo tikslas yra pasiekiamas vienu metu naudojant 5 (penkių) skirtingų modulių, t.y. gintaro terapijos, aromatų terapijos, muzikos terapijos, refleksų terapijos, ir psichofizinės treniruotės, metodologiją.
Gintaro terapija. Kaip minėta, gintaro rūgštis, kuri yra viena iš sudėtinių gintaro dalių, stimuliuoja nervų sistemą stiprina žarnyno ir inkstų, endokrininės sistemos veiklą pasižymi priešstresiniu, priešuždegiminiu ir antioksidiniu poveikiu. Gintaras, kaip organinės kilmės medžiaga, turi savybes pakelti nuotaiką atpalaiduoti, harmonizuoti žmogaus organizmą. Teigiamos gintaro savybės gintaro, aromatų ir muzikos terapijos grotoje yra įsisavinamos per odą taip pat kvėpavimo būdu. Gintaro šviestuvų skleidžiama šviesa veikia raminančiai ir atpalaiduoja, grotos inteijeras taip pat teigiamai veikia žmogų. Gintaro terapiniam poveikiui sustiprinti taip pat panaudojami kiti, žemiau apražomi terapijos būdai.
Aromatų terapija. Pagrindinis aromatų terapijos bruožas - terapinis eterinių aliejų poveikis per kvėpavimo takus. Dėl šios priežasties aromatų terapija taikoma profilaktikos tikslais ir relaksacijai. Aromatinės medžiagos giliai įkvepiamos taip, kad jose esančios veikliosios sudėtinės dalys patektų į organizmą. Priklausomai nuo pasirinktų vaistinių augalų bei eterinių aliejų, efektas pasiekiamas keičiantis žmogaus nuotaikai: vieni aromatai ramina, kiti stimuliuoja, žadina jausmus ar keičia nuotaiką šalina nuovargį, lengvina kvėpavimą. Gintaro, aromatų ir muzikos terapijos grotoje naudojami tik iš aukščiausios rūšies natūralių medžiagą palankiai veikiančių žmogaus organizmą frakcinio distiliavimo būdu išgauti eteriniai aliejai. Tai biologiškai aktyvūs, lakūs fitoorganiniai augalų junginiai.
Lakiosios fitoorganinės medžiagos (toliau - LFOM) organizmą veikia dviem būdais: neurofleksniu ir humoraliniu. Neurofleksinis būdas pasižymi veikliųjų medžiagų poveikiu centrinei nervų sistemai. Nosies ertmės gleivinėje yra apie 10 mln. nervinių receptorių, reaguojančių į lakiąsias medžiagas ir perduodančių centrinei nervų sistemai nervini impulsą. Uoslės centras yra smegenyse greta centro, tvarkančio emocijas ir jų sąveika lemia žmogaus nuotaikos pasikeitimą. Humoralinis LFOM poveikio organizmui būdas pasireiškia jų įsiurbimu į kraują. Kvėpavimo takuose ir plaučių alveolėse yra labai daug kapiliarų, todėl veikliosios medžiagos labai greitai įsiurbiamos į kraują - 20 kartų greičiau nei medžiagos ištraukų ar nuovirų pavidalu.
Muzikos terapija. Gintaro, aromatų ir muzikos terapijos grotoje, panaudojant specialiai atrinktus muzikos kūrinius, terapinis muzikos poveikis gaunamas pritaikant terapines muzikos raminančiąją atpalaiduojančiųjų bei įkvepiančią funkcijas. Parenkama efektyviausią poveikį turinti muzika - vidutinio garsumo, lėto, ramaus tempo, vidurinių registrų diapozono, melodinga, su švelnia, be aštrių disonansų, harmonija. Tinkamai parinktais kūriniais gali būti pasiekiamas raumenų įtampos sumažėjimas. Atsipalaidavimo efektas pasireiškia įvairiais požymiais, pavyzdžiui, netikėtai išnykusiu galvos skausmu.
Refleksų terapija. Vegetacinis refleksų reguliavimo mechanizmas užtikrina įvairių vidaus ir endokrininių sistemos organų projekciją odos biologiškai aktyviose zonose (BAZ) ir taškuose (BAT). Gintaro, aromatų ir muzikos terapijos grotoje teigiamas refleksoterapijos poveikis pasiekiamas panaudojant gintaro medalionus - amuletus bei gintaro rankų delnų masažuoklius. Odos receptorių dirginimas sukelia vidaus organų veiklos pokyčius. Veikiant gintaro medalionui - amuletui krūtinkaulio viršutinio trečdalio odos sritį stimuliuojama čiobrialiaukės veikla, dėl to pagerėja ląstelinis ir humoralinis imunitetas. Pagal savo topografiją plaštaka yra panaši į žmogaus kūno topografiją. Plaštakos nykštys (pirmasis pirštas) atitinka galvą ir kaklą - trumpą išsiskiriančią kūno dalį. Rodomasis (antrasis pirštas) ir mažasis (penktasis pirštas) atitinka kojas. Delno dalis prie nykščio atitinka krūtinės ląstą o visas delnas pilvo ertmę. Gintaro rankų delnų masažuokliais veikiant rankų plaštakas pagal SU-DŽOK terapiją (pradininkas - Pietų Korėjos profesorius Pak Čže Vu), kartu teigiamai veikiamos žmogaus vidaus organų sistemos.
Psichofizinė treniruotė. Šis modulis naudojamas gintaro, aromatų ir muzikos terapijos procedūros metu, paaiškinus šios procedūros esmę ir gydomojo bei sveikatinančio mechanizmo veikimo į žmogaus fiziologines organizmo sistemas. Procedūros dalyviams rekomenduoj ama:
1. Patogiai įsitaisyti gultuose;
2. Gerai atpalaiduoti rankų ir kojų raumenis;
3. Giliai kvėpuoti;
4. Dėmesį fiksuoti į centrinį šviestuvą (piramidę);
5. Galvoti kažką malonaus, apie malonias minutes, atostogas:
6. Šią valandą nespręsti jokių klausimų, o visas problemas palikti už šio kabineto durų;
Žmogui, kartu su bakterijas ir virusus naikinančiomis LFOM, t.y. lakiosiomis fitoorganinėmis medžiagomis (terpenų, esterų, laktonų ir kt.) bei fitoncidų veikimu yra sukeliamos teigiamos emocijos. Tuo pačiu metu vyksta ir psichofizinė treniruotė: derinami kvėpavimo pratimai su raumenų įtampa ir atsipalaidavimu, sutelkiamas dėmesys į vaistingųjų augalų skleidžiamus aromatus, girdimus muzikos kūrinius, centrinio šviestuvo skleidžiamą šviesą. Viena kitą sustiprinančiai veikiant uoslės, klausos ir regos analizatorių periferinės dalies, požievio ir galvos smegenų žievės centrus, sukuriamas naujas teigiamas jaudinimo židinys „dominantė“, kuris užslopina neigiamus dirginimo židinius galvos smegenų žievėje, atsiradusius dėl įvairių ligų.
Modulių komponentai atrenkami priklausomai nuo asmens nervų sistemos tipo. Pavyzdžiui, vyraujant susijaudinimo, stresinės būklės, įtampos tipui, komponentams rekomenduojama vaistingųjų augalų kvapų raminamoji kompozicija, naudojama vaistingųjų augalų kvapų generatoriuje: kvapnioji ramunė, kiečio, gelsvės žolė, valerijonų šaknys, peletrūno žolė, apynių spurgai ir kt. Gi aromatinėse lempose naudojamos kompozicijos: „Ramuma“, „Relax“ arba „Poilsis“ (eteriniai aliejai - citrinų, mairūno, bergamočių, levandų, santalmedžių ir kt.).
Vyraujant vegetodistonijos, sumažėjusio tonuso, apatijos reiškiniams, taikoma tonizuojanti vaistigųjų augalų kompozicija, naudojama vaistingųjų augalų kvapų generatoriuje: gvazdikai, rožės, narcizai, pipirmėtė, juozažolė ir kt. Aromatinėse lempose naudojamos kompozicijos: „Harmonija“ arba „Įkvėpimas“ (eteriniai aliejai - jazminų, juozažolių, kedrų, rožių, rozmarinų, ilangilangų ir kt.).
Atitinkamai vaistingųjų augalų kompozicijos veikimui (raminanti arba tonizuojanti) suderintai naudojami atitinkami muzikiniai kūriniai: raminantys - F. Šuberto „Avė Maria“, R. Paulo „Nino Rotos atminimui“, M. K. Čiurlionio simfoninė poema „Miške“, V. A. Mocarto Andante iš koncerto fortepijonui Nr. 21 C-dur ir kt. Gi taikant tonizuojančią vertingųjų augalų kvapų kompoziciją atliekami ir tonizuojančios paskirties muzikiniai kūriniai, kaip pvz., Dž. Rosinio Uvertiūra iŠ operos „Šarka vagilė“, M. Ravelio „Bolero“ ir kt.
Šios specialios metodikos dėka žmogaus organizmas yra veikiamas priešuždegiminiai, nuskausminančiai, nujautrinančiai, normalizuojama žmogaus medžiagų apykaita, imunitetas, neurovegetacinis reaktyvumas ir gijimo procesai, atpalaiduojama, raminama.
Išradimo esmė:
1. Gintaro aromatų ir muzikos terapijos grota turi būti įrengiama ramioje ir neturinčioje greta įvairių kvapų (chloro ir kt.), triukšmo ir vibracijos patalpoje. Maksimalus triukšmo lygis negali būti didesnis nei 50 decibelų.
2. Grotos plotas yra apie 36 kv. m. (be aparatinės) (vienam gintaro terapijos gultui skiriama 3 kv. m. ploto, esant grotos aukščiui 2,5 m, 1 asmeniui tenka ne mažiau 6 kūb. m.), kad būtų galima sudaryti ir palaikyti pastovią gintaro ir vaistingųjų augalų LFOM (lakiųjų fitoorganinių medžiagų) bei fitoncidų koncentraciją ore.
3. Gintaro aromatų ir muzikos terapijos grotos kompleksą sudaro procedūrų atlikimo patalpa ir aparatinė, kurioje yra automatinės ištraukiamos - įpučiamos ventiliacijos sklendžių ir grotos šviestuvų jungikliai, audioaparatūra ir specialus (originalios konstrukcijos) vaistingųjų augalų kvapų generatorius.
4. Grotos aparatinėje yra staliukas, lentynėlė ir kėdė. Čia gali būti laikomos vaistingąų augalų pakuotės, fonoteka, eterinių aliejų mišinių kompozicijos, gintaro aliejus, smulkus gintaras ir jo drožlės, distiliuotas vanduo ir kt.
5. Specialiame originalios konstrukcijos kvapų generatoriaus viduje, lygiais tarpais kas 5 cm pakabinama 22 marliniai maišeliai 14x16 cm dydžio su džiovintais (ekologiškais, nesmulkintais) augalais. Augalai privalo būti nesmulkinti.
6. Vaistingųjų augalų kompozicijos mišinį sudaro: kvapioji ramunė, pankuolio vaisiai, paprastoji kiečio žolė, vaistinės gelsvės žolė, valerijono šaknys, peletrūno žolė, apynių spurgai, tikroji levanda, vaistinė melisa, dašio žolė, kvapnioji garduolė, kvapiojo šalavijo, kvapiojo snapučio ir aniūžės žolė.
7. Grotos vidaus inteijere panaudotos apdailos medžiagos yra išskirtinai ekologiškos ir natūralios. Dekoratyviniai meno kūriniai: skulptūros, mozaika, pano, paveikslai, piramidės formos šviestuvas, 4 bra, staliukas - aukuras, medalionai - amuletai, rankų delnų masažuokliai - biostimuliatoriai. Visi šie aksesuarai pagaminti iš natūralaus Baltijos gintaro (amžius - apie 20 milijonų metų). Lubų dekoro gintaro mozaika pagaminta iš apdirbto baltiškojo gintaro. Kietumas pagal Moso skalę 2-2,5, tankis 1,05-1,096 %, lūžimo rodiklis 1537-1545. Gintaro žaliavos frakcija +4-8 mm.
7.1. Dekoratyvinis gintaro pano. Pano sudėtinės dalys:
7.1.1. Grūdintas stiklas, kurio dydis 2500x1230x6 mm, padengtas smūgiui atsparia plėvele;
7.1.2. Gintaro mozaika iš apdirbto baltiškojo gintaro (radimvietė - Jantamyj, Kaliningrado sritis, Rusijos Federacija). Kietumas pagal Moso skalę - 2-2,25, tankis - 1,05-1,096, lūžio rodiklis - 1537-1545.
7.1.3. Pašvietimas: plokštė viduje, kurios dydis 2450x1150, įmontuota 600 vnt. LED (šviesos diodų), kurių bendras galingumas 160W, paklijuota speciali matinė antirefleksinė plėvelė, kuri užtikrina tolygų pašvietimą.
7.2. Gintaro šlifuotos mozaikos bra (šoniniai šviestuvai):
7.2.1. Žalvarinis apskritimas, kurio diametras 550 mm, metalinis žalvaris 1,2 mm, markė L63 (cheminė sudėtis CuZn37) faktūruotas, sendintas, padengtas Capon lack;
7.2.2. Lempos gaubto mozaika - šlifuotas apdorotas baltiškas gintaras (radimvietė Jantamyj, Kaliningrado sritis, Rusijos Federacija). Kietumas pagal Moso skalę - 22,5, tankis - 1,05-1,096, lūžimo rodiklis - 1537-1545. Gintaro žaliava, reikalinga mozaikai - frakcija 3 klasė, kiekis 1 vnt. apie 4,0 kg.
7.2.3. Gintaro vėriniai - 17 vnt. vienam pano. Jie suverti ant plieninio plastikuoto troselio, apdirbto gintaro kiekis sudaro apie 70-80 gr. Vienam troseliui ir vėriniui yra fiksuojamas sidabro Ag925 prabos rutuliukais, vėrinio užbaigimas žalvario rutuliuku, kurio markė L63 (cheminė sudėtis CuZn37), kurio skersmuo apie 14-15 mm.
7.2.4. Lempa - kaitrinė, kurios galingumas 2x5 W;
7.2.5. Lempos gaubte įdėtas specialus matinis įdėklas;
7.2.6. Lempos gaubtelis žalvarinis su įpjova, pašvietimu į viršų.
7.3. Piramidės formos šviestuvas - tai Cheopso piramidės, sumažintos 266 kartus, modelis. Ji pagal auksinio pjūvio indeksą 062 sudaro daugiasienės, kurio pagrindas yra keturkampis, o kitos sienos - lygūs lygiašoniai trikampiai. Piramidės kraštinės yra po 55 cm kiekviena, tūris V=l/3Sh; S - pagrindo plotas, h - aukštinė. Piramidės formos šviestuvo sudėtinės dalys:
7.3.1. Lempos gaubto taisyklinga piramidė 550x550x550 mm organinis stiklas 3 mm storio;
7.3.2. Lempos gaubto užbaigimą sudaro žalvaris 1,0 mm markė L63 (cheminė sudėtis CuZN3T), faktūruotas, sendintas, padengtas Capon lack;
7.3.3. Lempos gaubto mozaika - šlifuotas apdorotas baltiškas gintaras (radimvietė Jantamyj, Kaliningrado sritis, Rusijos Federacija) apie 4,5 kg. Kietumas pagal Moso skalę - 2-2,5, tankis - 1,05-1,096, lūžimo rodiklis - 1537-1545:
7.3.4.40 W kaitrinė lemputė.
7.4. Gintaro staliukas - aukuras (6 brėžinys);
7.4.1. Gintaro staliukui - aukurui į stiklinį cilindrą talpinamą 30 kg. Baltiškojo gintaro, kuris privalo būtų termiškai-chemiškai neapdirbtas (radimvietė - Jantamyj, Kaliningrado sritis, Rusijos Federacija). Kietumas pagal Moso skalę - 2-2,5. Gintaro žaliavos, reikalingos gamybai, frakcija +8-14 mm.
7.4.2. Staliuko centre aukurui naudojamas stiklo cilindras, cilindro dydis H-400 mm, diametras - 600 mm, sienelės storis 5-6 mm.
7.4.3. Pašvietimas: naudojama skaidraus stiklo rutulio formos gaubto lempa, kurios diametras 40 mm, jos viduje montuojama kaitrinė lemputė 150 W galingumo;
7.4.4. Staliuko medinės dalies skersmuo 900 mm;
7.4.5. Vizualizacija.
7.5. Gintaro aromatų ir muzikos terapijos grotos įrangą sudaro: patentuotų išradimų pagrindu sukurtiems aukštųjų technologiją inovacinio, modernaus dizaino gintaroterapiniams paklotams - čiužiniams, pagalvėlėms-voleliams, šviestuvams, specialiam vaistingųjų augalų kvapų generatoriui, išskiriančiam natūralias atpalaiduojančios bei raminančios kompozicijos lakiąsias fotoorganines medžiagas ir fitoncidus bei „Therapy Air Ion“ Zepter oro valdymo profesionaliam prietaisui, turinčiam penkių lygių oro valdymo filtrus (pirminį, elektrostatinį, antibakterinį, Hepa, antialerginį ir aktyvuotos anglies), ekologišką lengvųjų deguonies jonų generatorių ir automatinį nuotolinį valdymą.
7.6. Gintaro, aromatų ir muzikos terapijos grotoje lygiais tarpais, amfiteatro principu yra išdėstomi 8 transformuojami poilsio gultai su terapiniais gintaro čiužiniais-paklotais (BERNSTEINBETT) ir pagalvėlėmis-voleliais, uždengtais vienkartinio naudojimo lininėmis paklodėmis (1 specifikacija);
Ί.Ί. Gintaro medalionas - amuletas.
7.7.1. Paskirtis:
7.7.1.1. Stimuliojamami BAZ ir BAT gydytojo nustatytoje vietoje;
7.7.1.2. Žmogaus organizmas pasisavina lakiąją gintaro rūgštį C4H604;
7.7.1.3. Žmogaus organizmas gintaro pagalba nuelektrinamas;
7.7.1.4. Žmogaus organizmas veikiamas magnetiniu gintaro lauku;
7.7.1.5. Stimuliuoja ląstelinį ir humoralinį imunitetą.
7.7.2. Fizinės savybės: gintaro medaliono - amuleto svoris 150 gr. Jis pagamintas iš Baltijos gintaro, kuris būtų termiškai chemiškai neapdorotas, maksimalus mechaninis apdirbimas poliravimo būdu būtų 30 proc. (radimvietė -Jantamyj.
Kaliningrado srtitis, Rusijos Federacija). Kietumas pagal Moso skalę - 2-2,5. Gintaro žaliavos, kuri reikalinga gamybai, 2 klasė - 100-200 gr.;
7.7.3. Rekomenduojamas dydis - 120x80x30 mm ribose.
7.8. Gintaro rankų delnų masažuoklis - biostimuliatorius.
7.8.1. Paskirtis:
7.8.1.1. Stimuliuoja rankų delnų BAT;
7.8.1.2. Žmogaus organizmas įsisavina lakiąją gintaro rūgštį C4H604;
7.8.1.3. Žmogaus organizmas gintaro pagalba nuelektrinamas;
7.8.1.4. Žmogaus organizmas veikiamas magnetinių gintaro laukų;
7.8.2. Fizinės savybės: gintaro rankų delnų masažuoklio - biostimuliatoriaus svoris 30 60 gr., kuris būtų pagamintas iš Baltijos termiškai - chemiškai neapdirbto gintaro, kurio maksimalus mechaninis apdirbimas poliravimo būdų būtų 30 proc. (radimvietė - Jantamyj, Kaliningrado sritis, Rusijos Federacija). Kietumas pagal Moso skalę - 2-2,5. Gintaro žaliava, reikalinga gamybai: 2 klasė, svoris 50-100 gr.
7.8.3. Rekomenduojamas dydis 100x80x50 mm;
7.9. Gintaro aromatų ir muzikos terapijos lubų kampuose sumontuotos keturios kokybiškos akustinės sistemos pseudokvadrofonijos efektui gauti.
7.10. Grotos sienos ir grindys yra išklotos specialia garsą sugeriančia medžiaga.
Išradimo esmė yra papildomai paaiškinama brėžiniuose:
1. Fig. 1 pavaizduotas gintaro aromatų ir muzikos terapijos grotos vaizdas iš viršaus;
2. Fig. 2 pavaizduotas gintaro aromatų ir muzikos terapijos grotoje naudojamas aprašytasis staliukas - aukuras;
3. Fig. 3 pavaizduotas gintaro aromatų ir muzikos terapijos grotos šildymo bei vėdinimo schema.
Gintaro, aromatų ir muzikos terapijos grotos panaudojimo būdas:
Šio išradimo panaudojimo tikslas - pasiūlyti pateikti tokį gintaro aromatų ir muzikos terapijos grotos panaudojimo būdą, kuris padėtų pasiekti geriausius gydomuosius bei relaksacinius rezultatus, panaudojant gintaro aromatų ir muzikos terapijos grotą.
Korėjos patentas Nr. 1020050100376 A, paskelbimo data 2003-02-28, aprašo gintaro panaudojimo būdą. kuomet gintaro rutulys yra naudojamas masažo seanso metu, masažuojant juo specialias patente aprašytas žmogaus veido vietas, tokiu būdu suteikiant teigiamą poveikį žmogaus veido odai bei jos grožiui. Pabrėžiame, kad gintaro aromatų ir muzikos terapijos grotos panaudojimo būdas numato gintaro panaudojimą ne tik masažinio seanso metu, tačiau taip pat ir gintaro šviesos, gintaro smilkalų panaudojimą, kuris teigiamai veikia ne tik žmogaus veido odą, tačiau turi itin teigiamą poveikį visai žmogaus sveikatai bei emocinei savijautai. Pabrėžiame, kad, skirtingai nuo minimo Korėjos patento, gintaro aromatų ir muzikos terapijos grotos panaudojimas yra pirmiausiai skirtas ne žmogaus veido odos grožiui, tačiau pirmiausiai žmogaus sveikatai, organizmo būklės gerinimui, emocinei savijautai.
Gintaro, aromatų ir muzikos terapijos grotos procedūra:
1. Gintaro, aromatų ir muzikos terapijos procedūras gali atlikti tik praėjęs apmokymą gydytojas, psichoterapeutas arba medicinos psichologas;
2. Gintaro, aromatų ir muzikos terapijos procedūros atliekamos specialiai tam įrengtoje patalpoje - Gintaro aromatų ir muzikos terapijos grotoje, izoliuotoje nuo pašalinio triukšmo, vibracijos, kvapų ir turinčią autonominę ištraukiamosios - įpučiomosios ventiliacijos sistemą ir „Therapy Air Ion“ Zepter oro valytuvą bei specialų vaistingųjų augalų kvapų generatorių;
3. Prieš Gintaro, aromatų ir muzikos terapijos procedūrą grota gerai išvėdinama iš aparatinės, 10 min. įjungiant autonominę ventiliaciją;
4. Išjungus autonominę ventiliaciją, 20 min. išjungiamas „Therapy Air Ion“ Zepter oro valytuvas ir iš aparatinės išjungiamas specialus vaistingųjų augalų kvapų generatorius;
5. Tuo pat metu paruošiami gultai (užvelkamos naujos paklodės), medalionai - amuletai yra nuvalomi servetėle „Bacillol“ ir užveriami vienkartine virvute; rankų delnų masažuokliai - biostimuliatoriai nuvalomi servetėle „Bacillol“ bei sudedami ant specialaus šildomo gintaro padėklo (nuvalyto servetėle „Bacillol“);
6. 10 min. prieš Gintaro aromatų ir muzikos terapijos procedūrą specialiu dujiniu degikliu uždegamos 4 aromatinės lempos su relaksacinės kompozicijos gintaro ir eteriniais aliejais (Karlo Hadeko rožių medžių, levandos, harmonija ir kt.);
7. 5 min. prieš Gintaro aromatų ir muzikos terapijos procedūrą iš aparatinės įjungiama raminanti (X, XIV) arba relaksacinė (XI, XII, XIII, XV) muzika bei bendras apšvietimas (centrinis, pano, šviestuvo - piramidės, stelelio aukuro, 4 bra ir darbo stalelio);
8. Procedūra atliekama komforto zonoje (oro temperatūra 22-24 laipsniai pagal Celsijų, oro drėgmė - 60-70 proc.);
9. Žmonės (ne mažiau 4 ir ne daugiau 8). apsirengę tik maudymosi kostiumais ir susisupę į linines paklodes nuo išdezinfekuoto specialaus gintarinio padėklo paima išdezinfekuotus ir pašildytus iki 30 laipsnių pagal Celsijų medalionus - amuletus su vienkartinėmis visvutėmis (po 1 vienetą) ir rankų delnų masažuoklius - biostimuliatorius (po 2 vienetus) ir gulasi ant specialių gultų su gintaro paklotais - čiužiniais ir pagalvėlėmis - voleliais.
10. Žmonėms per 5 min. paaiškinama, kaip teisingai pasikabinti medalioną - amuletą (krūtinkaulio viršutinio trečdalio - čiobrialiaukės BAZ projekcijoje) ir atlikti su masažuokliais - biostimuliatoriais rankų delnų B AT masažą. Taip pat paaiškinamos gintaroterapijos, refleksoterapijos, aromaterapijos, muzikosterapijos poveikis žmogaus organizmui, poveikis žmogaus organizmo fiziologinėms sistemoms. Po to yra taikomos psichofizinės treniruotės elementai;
11. Išjungiamas grotos centrinis ir darbo stalo apšvietimas, o kitų šviestuvų (piramidės, staliuko - aukuro ir 4 bra) optimalus intensyvumas reguliuojamas potenciometru.
12. Gintaro aromatų ir muzikos terapijos procedūrai pasibaigus, yra išjungiamas centrinis apšvietimas, žmonės medalionus - amuletus ir masažuoklius - biostimuliatorius tvarkingai sudeda ant specialaus, tik jiems skirto stiklinio padėklo;
13. Gintaro aromatų ir muzikos terapijos procedūra trunka 60 min., rekomenduojama ją atlikti chronoterapijos principu nuo 10-19 vai. (kad nebūtų sutrukdytas monofazinis miego rėžimas) pagal parodymus ir priešparodymus. Procedūra atliekama kasdien arba kas antrą dieną. Kursui iš viso reikia 6-8-10 procedūrų.
14. Gintaro aromatų ir muzikos terapijos procedūros metu yra sinchroniškai taikoma relaksacinės kompozicijos - gintaro, vaistingųjų augalų, eterinių aliejų mišinių kvapai, muzikos kompozicijos bei gintaro šviesos efektai.

Claims (6)

  1. IŠRADIMO APIBRĖŽTIS
    1. Gintaro terapijos grota, besiskirianti tuo, kad ypatingą teigiamą poveikį žmogaus organizmui suteikia penki vienas kitą papildantys ir veikimą j žmogaus fiziologines sistemas sustiprinantys moduliai:
    Gintaro terapija
    Aromatų terapija
    Refleksoterapija
    Muzikos terapija
    Psichofizinė treniruotė.
  2. 2. Gintaro, aromatų ir muzikos terapijos grota pagal 1 punktą, besiskirianti tuo, kad jos technologiją sudaro trys viena kitą sustiprinančios ir papildančios dalys, t.y., gintaro, aromatų ir muzikos terapijos grotos vidaus interjeras, įranga ir metodikos algoritmas.
  3. 3. Gintaro, aromatų ir muzikos terapijos grota pagal 1 punktą, besiskirianti tuo, kad jos veikloje yra kompleksiškai naudojamos specialiai atrinktų augalų kompozicijos, specialiai atrinkti muzikiniai kūriniai, psichofizinė treniruotė ir refleksoterapija.
  4. 4. Gintaro, aromatų ir muzikos terapijos grota pagal 1 punktą, besiskirianti tuo, kad gintaro, aromatų ir muzikos terapijos grotos įrangoje naudojama augalų kompozicija, kurią sudaro kvapioji ramunė, pankolio vaisiai, paprastoji miečio žolė, vaistinės gelsvės žolė, valerijono šaknys, peletrūno žolė, apynių spurgai, tikroji levanda, vaistinė melisa, dašio žolė, kvapnioji garduolė, kvapiojo šalavijo, kvapiojo snapučio ir aniūžės žolė.
  5. 5. Gintaro, aromatų ir muzikos terapijos grota pagal 1 punktą, besiskirianti tuo, kad joje panaudota dekoratyvinių meno kūrinių iš gintaro visuma, t.y., skulptūros, mozaika, pano, paveikslai, piramidės formos šviestuvas, 4 bra, staliukas - aukuras, medalionai - amuletai, rankų delnų masažuokliai - biostimuliatoriai.
  6. 6. Gintaro, aromatų ir muzikos terapijos grotos panaudojimo būdas, besiskiriantis tuo, kad grota skirta žmonių sveikatinimui, gydymui, profilaktikai, darbingumo didinimui ir nuovargio mažinimui.
LT2011084A 2011-09-28 2011-09-28 Gintaro, aromatų ir muzikos terapijos grota LT5944B (lt)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
LT2011084A LT5944B (lt) 2011-09-28 2011-09-28 Gintaro, aromatų ir muzikos terapijos grota

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
LT2011084A LT5944B (lt) 2011-09-28 2011-09-28 Gintaro, aromatų ir muzikos terapijos grota

Publications (2)

Publication Number Publication Date
LT2011084A LT2011084A (lt) 2013-04-25
LT5944B true LT5944B (lt) 2013-06-25

Family

ID=48143706

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
LT2011084A LT5944B (lt) 2011-09-28 2011-09-28 Gintaro, aromatų ir muzikos terapijos grota

Country Status (1)

Country Link
LT (1) LT5944B (lt)

Citations (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
LT4810B (lt) 2000-06-23 2001-06-25 Vincas Mocevičius Gintaro užpildas
WO2002046116A1 (en) 2000-12-05 2002-06-13 Koninklijke Philips Electronics N.V. Lead-free amber-colored electric lamp
WO2002085314A1 (en) 2001-04-24 2002-10-31 Fabryka Kosmetyków 'pollena-Ewa' S.A. Cosmetic and perfume products with amber

Patent Citations (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
LT4810B (lt) 2000-06-23 2001-06-25 Vincas Mocevičius Gintaro užpildas
WO2002046116A1 (en) 2000-12-05 2002-06-13 Koninklijke Philips Electronics N.V. Lead-free amber-colored electric lamp
WO2002085314A1 (en) 2001-04-24 2002-10-31 Fabryka Kosmetyków 'pollena-Ewa' S.A. Cosmetic and perfume products with amber

Also Published As

Publication number Publication date
LT2011084A (lt) 2013-04-25

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CA2568199C (en) Therapeutic shower enclosure
CN205954832U (zh) 一种巴马生态能量房
KR101406864B1 (ko) 방향 패치를 이용한 팬 타입 복합 기능 피톤치드 향 발산장치
CN201005977Y (zh) 黄土药物蒸房
CN105925019A (zh) 一种中药养生硅藻泥
WO2016053139A1 (ru) Индивидуальная инфракрасная соляная сауна-тренажер и соляной тепловентилятор
KR200457647Y1 (ko) 건식 반신욕기
WO2001045780A1 (en) Process and apparatus for relaxing human organism and improvi ng general condition
WO2015022697A1 (en) A wellness/multi-therapy system
LT5944B (lt) Gintaro, aromatų ir muzikos terapijos grota
JP2003052828A (ja) 居住空間内環境改善方法
RU59410U1 (ru) Релаксационный комплекс
LT5910B (lt) Aktyviai šildomas fizioterapinis gaminys su gintaro užpildu ir šio gaminio panaudojimo būdas
CN209316829U (zh) 一种神经内科用治疗装置
RU2324463C2 (ru) Способ искусственного создания оздоровительного климата мертвого моря и климатрон для его осуществления
KR20080084345A (ko) 웰빙 부스
CN206279800U (zh) 一种艾灸房
KR102562040B1 (ko) 적외선 온열부를 포함하는 침대
US20230142810A1 (en) Steam tent system and method
CN1222327A (zh) 芳香抑菌保健垫
RU117807U1 (ru) Индивидуальный тренажер-сауна
RU2319521C2 (ru) Способ светового воздействия на физическое и психоэмоциональное состояние человека
RU153480U1 (ru) Индивидуальная инфракрасная соляная сауна-тренажер
UA63351A (en) Haloclimatic module chamber
Zhao et al. Research and Analysis on Non-medical Approaches to Alleviate Fatigue

Legal Events

Date Code Title Description
BB1A Patent application published

Effective date: 20130425

FG9A Patent granted

Effective date: 20130625

PC9A Transfer of patents

Owner name: UAB "RAMINOROS TURTAS", LT

Effective date: 20190829

MM9A Lapsed patents

Effective date: 20210928