LT5172B - Nestabilus lazerio generatorius - Google Patents

Nestabilus lazerio generatorius Download PDF

Info

Publication number
LT5172B
LT5172B LT2003006A LT2003006A LT5172B LT 5172 B LT5172 B LT 5172B LT 2003006 A LT2003006 A LT 2003006A LT 2003006 A LT2003006 A LT 2003006A LT 5172 B LT5172 B LT 5172B
Authority
LT
Lithuania
Prior art keywords
active medium
resonator
mirror
plane
pushers
Prior art date
Application number
LT2003006A
Other languages
English (en)
Other versions
LT2003006A (lt
Inventor
Michailas GRIŠINAS
Andrėjus MICHAILOVAS
Original Assignee
Uždaroji akcinė bendrovė "EKSPLA"
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Uždaroji akcinė bendrovė "EKSPLA" filed Critical Uždaroji akcinė bendrovė "EKSPLA"
Priority to LT2003006A priority Critical patent/LT5172B/lt
Publication of LT2003006A publication Critical patent/LT2003006A/lt
Publication of LT5172B publication Critical patent/LT5172B/lt

Links

Landscapes

  • Lasers (AREA)

Abstract

Išradimas skirtas kvantinės elektronikos sričiai, o konkrečiai - lazerių, spinduliuojančių didelę vidutinę galią, rezonatoriams su dideliu aktyviosios terpės užpildymo koeficientu ir aukšta erdvine spinduliuotės kokybe, ir gali būti taikomas kuriantlazerius mokslo tyrimams, medžiagotyrai, įvairioms technologijoms ir t.t. Nestabilus lazerio rezonatorius, turi vienoje optinėje ašyje išdėstytus ir optiškai susietus visiškai atspindintį veidrodį, kokybės moduliatorių, poliarizatorių, aktyviąją terpę su kaupinimo įtaisu, išėjimo veidrodį, turintį radialiai besikeičiantį atspindžio koeficientą, kurio skersmuo yra M kartų mažesnis už aktyviosios terpės skersmenį, kur M " 1, be to, rezonatoriaus ilgis, veidrodžių kreivumo spinduliai ir terminis aktyviosios terpės lęšis yra tokie, kad suformuotų teleskopą. Nauja yra tai, kad visiškai atsispindintis veidrodis, veikiant deformavimo įtaisui, gali lanksčiai deformuotis plokštumoje, statmenoje plokštumai, kurioje guli aktyviosios terpės ir jos sužadinimo įtaiso išilginės ašys, taip, kad gautų suderintą minėtą suformuotą teleskopą. ą

Description

Išradimas skirtas kvantinės elektronikos sričiai, būtent lazerių, spinduliuojančių didelę vidutinę galią, rezonatoriams su dideliu aktyviosios terpės užpildymo koeficientu ir aukšta erdvine spinduliuotės kokybe, ir gali būti taikomas kuriant lazerius mokslo tyrimams, medžiagotyrai, įvairioms technologijoms ir t.t.
Yra žinomas nestabilus lazerio rezonatorius, turintis vienoje optinėje ašyje išdėstytus ir optiškai susietus sferinį pilnai atspindintį veidrodį, aktyviąją terpę su kaupinimo įtaisu ir išėjimo veidrodį, kurio atspindžio koeficientas radialiai kinta, o jo skersmuo yra mažesnis už rezonatoriaus išėjime generuojamo spindulio diametrą (EP No.O 231 050 A2,
1987 01 27).
Pagrindinis šio rezonatoriaus trūkumas yra tas, kad netolygus aktyviosios terpės sužadinimas sukelia astigmatizmą ir dėl to pablogėja spindulio kokybė.
Yra žinomas lazerio rezonatorius, turintis vienoje optinėje ašyje išdėstytus ir optiškai susietus asferinį visiškai atspindintį veidrodį, lęšį, aktyviąją terpę su kaupinimo įtaisu ir plokščiąjį išėjimo veidrodį, kuriame visiškai atspindintis veidrodis ir lęšis suformuoja teleskopą, skirtą užpildyti spinduliuote aktyviąją terpę; be to, dėl rezonatoriuje sukelto astigmatizmo kompensavimo asferinis veidrodis turi sudėtingą paviršiaus konfigūraciją (US patentas No.4 803 694,1989 02 07).
Pagrindiniai šio lazerio trūkumai yra didelis rezonatoriaus jautrumas mechaniniam nestabilumui bei labai sudėtinga asferinio vedrodžio gamyba.
Išradimu siekiama padidinti lazerio efektyvumą ir spinduliuotės kokybę, sumažinant rezonatoriaus difrakcinius nuostolius, maksimaliai užpildant aktyviąją terpę spinduliuote bei kompensuojant rezonatoriaus astigmatizmą.
Uždavinio sprendimo esmė yra ta, kad nestabiliame lazerio rezonatoriuje, turinčiame vienoje optinėje ašyje išdėstytus ir optiškai susietus visiškai atspinintį veidrodį, kokybės moduliatorių, poliarizatorių, aktyviąją terpę su kaupinimo įtaisu, išėjimo veidrodį, turintį radialiai besikeičiantį atspindžio koeficientą, kurio skersmuo yra M kartų mažesnis uz aktyviosios terpės skersmenį, kur M > 1, be to rezonatoriaus ilgis, veidrodžių kreivumo spinduliai ir terminis aktyviosios terpės lęšis yra tokie, kad suformuotų teleskopą, nauja yra tai, kad visiškai atspindintis veidrodis, veikiant deformavimo įtaisui, gali lanksčiai deformuotis plokštumoje, statmenoje plokštumai, kurioje guli aktyviosios terpės ir jos sužadinimo įtaiso išilginės ašys, taip, kad gautų suderintą minėtą suformuotą teleskopą.
Deformavimo įtaisas turi dvi atramas ir du stūmiklius, mechaniškai sąveikoj ančius su visiško atspindžio veidrodžiu per jo laikiklį ir išdėstytus atitinkamai iš priešingų minėto veidrodžio laikiklio pusių koncentriškai optinei ašiai taip, kad atramų veikimo vektoriai bei stūmiklių veikimo vektoriai gulėtų tarpusavyje statmenose plokštumose, kurių viena sutampa su plokštuma, kurioje guli aktyvios terpės ir jos sužadinimo įtaiso išilginės ašys.
Atramos yra išdėstytos iš vidinės veidrodžio laikiklio pusės taip, kad jų veikimo vektoriai gulėtų plokštumoje, kurioje yra aktyviosios terpės ir jos sužadinimo įtaiso išilginės ašys, o stūmikliai yra išdėstyti iš išorinės veidrodžio laikiklio pusės taip, kad jų veikimo vektoriai būtų plokštumoje, statmenoje atramų veikimo vektorių plokštumai.
Stūmikliai iš išorės sujungti skersiniu, kurį mechaniškai veikia vienas varomasis centrinis stūmiklis.
Centrinis varomasis stūmiklis yra varžtas, mechaniškai sąveikoj antis su skersiniu, kuris gali būti padarytas iš plono spyruokliuojančio lakšto.
Nestabilus lazerio rezonatorius detaliau paaiškinamas brėžiniais, kur:
Fig. 1 pavaizduota siūlomo lazerio rezonatoriaus principinė schema;
Fig. 2 pavaizduotas lazerio rezonatoriaus pagal Fig. lvaizdas C-C;
Fig.3 pavaizduotas visiškai atspindinčio mazgo konstrukcijos antrasis variantas.
Siūlomą lazerio rezonatorių sudaro vienoje optinėje ašyje išdėstyti ir optiškai susieti visiškai atspindintis įgaubtas sferinis veidrodis 1, kokybės moduliatorius 2, poliarizatorius 3, aktyvioji terpė 4, sužadinimo šaltinis 5 (pavyzdžiui, impulsinė lempa) su kaupinimo 3 LT 5172 B įtaisu 6, išėjimo veidrodis 7 su radialiai kintančiu atspindžio koeficientu, įtaisytas ant išgaubto sferinio pagrindo 8. Be to, visiškai atspindinčio veidrodžio 1 laikiklio vidinė pusė mechaniškai sąveikoja su atramomis 9, 9', kurių veikimo taškai išdėstyti tiesėje AA’, o išorinė minėto laikiklio pusė mechaniškai sąveikoja su stūmikliais 10, 10’, kurių veikimo taškai išdėstyti tiesėje BB’. Minėtos atramos 9, 9’ ir stūmikliai 10, 10’ išdėstyti koncentriškai optinei ašiai taip, kad atramų 9, 9‘ veikimo vektoriai gulėtų plokštumoje, kurioje guli aktyviosios terpės ir kaupinimo elemento išilginės ašys, o stūmiklių veikimo vektoriai gulėtų plokštumoje, statmenoje paminėtai plokštumai.
Fig. 2 pavaizduotas visiškai atspindinčio veidrodžio mazgo konstrukcijos antrasis variantas, kuriame stūmikliai 10, 10’ iš išorės sujungti skersiniu 11, kurį mechaniškai veikia vienas varomasis centrinis stūmiklis 12. Varomasis centrinis stūmiklis 12 gali būti varžtas, o jungiantysis skersinis 11 gali būti padarytas iš plono spyruokliuojančio lakšto.
Siūlomas lazerio rezonatorius dirba tokiu būdu. Kaupinant aktyviąją terpę 4 žadinimo šaltiniu 5 (pvz., impulsine lempa), patalpintu kaupinimo įtaise 6 iš vieno aktyviosios terpės 4 šono, dėl nesimetrinio sužadinimo aktyviojoje terpėje 4 susiformuoja nesimetrinis terminis lęšis, kurio greitoji ašis (kryptis, kuria terminis lęšis stipriausias) sutampa su einančia per optinę ašį tiese AA' bei gulinčia plokštumoje, kurioje yra aktyviosios terpės 4 ir žadinimo šaltinio 5 išilginės ašys. Nestabilusis rezonatorius yra suderintas, kai jo veidrodžių 1 ir 7 židinių nuotoliai kartu su aktyviosios terpės 4 židinio nuotoliu, esant fiksuotam rezonatoriaus ilgiui, yra tokie, kad minėti veidrodžiai ir terminis lęšis sudarytų suderintą teleskopą tai yra, jų suminis židinio nuotolis lygus begalybei. Kadangi terminis lęšis aktyviojoje terpėje 4 yra astigmatinis, tą padaryti pavyksta tik viena kryptimi. Siūlomo rezonatoriaus atveju tai yra kryptis, sutampanti su linija BB', einančia per stūmiklių 10,10' sąveikos taškus. Tam, kad rezonatorius būtų suderintas kryptimi AA', atramos 9,9' paveikiamos jėga ir pakeičiamas veidrodžio 1 kreivumas kryptimi AA'. Kadangi terminio lęšio astigmatizmas priklauso nuo aktyviojoje terpėje sugerto galingumo, tai jam pasikeitus, astigmatizmą galima kompensuoti pakeitus jėgą veikiančią stūmiklius 10,10'. Tokiu būdu pasiekiamas maksimalus aktyviosios terpės užpildymas lazerio šviesa ir gaunamas aukštos kokybės simetrinis lazerio spinduliuotės pluoštas. Be to, rezonatoriaus suderinimas gali būti vykdomas generacijos metu, tam nebūtina iš rezonatoriaus išimti visiškai atspindintį veidrodį.

Claims (5)

  1. IŠRADIMO APIBRĖŽTIS
    1. Nestabilus lazerio rezonatorius, turintis vienoje optinėje ašyje išdėstytus ir optiškai susietus visiškai atspinintį veidrodį, kokybės moduliatorių, poliarizatorių, aktyviąją terpę su kaupinimo įtaisu, išėjimo veidrodį turintį radialiai besikeičiantį atspindžio koeficientą kurio skersmuo yra M kartų mažesnis už aktyviosios terpės skersmenį, kur M > 1, be to, rezonatoriaus ilgis, veidrodžių kreivumo spinduliai ir terminis aktyviosios terpės lęšis yra tokie, kad suformuotų teleskopą besiskiriantis tuo, kad visiškai atspindintis veidrodis, veikiant deformavimo įtaisui, gali lanksčiai deformuotis plokštumoje, statmenoje plokštumai, kurioje guli aktyviosios terpės ir jos sužadinimo įtaiso išilginės ašys, taip, kad gautų suderintą minėtą suformuotą teleskopą.
  2. 2. Rezonatorius pagal 1 punktą besiskiriantis tuo, kad deformavimo įtaisas turi dvi atramas ir du stūmiklius, mechaniškai sąveikoj ančius su visiško atspindžio veidrodžiu per jo laikiklį ir išdėstytus atitinkamai iš priešingų minėto veidrodžio laikiklio pusių koncentriškai optinei ašiai taip, kad atramų veikimo vektoriai bei stūmiklių veikimo vektoriai gulėtų tarpusavyje statmenose plokštumose, kurių viena sutampa su plokštuma, kurioje guli aktyvios terpės ir jos sužadinimo įtaiso išilginės ašys.
  3. 3. Rezonatorius pagal 2 punktą besiskiriantis tuo, kad atramos yra išdėstytos iš vidinės veidrodžio laikiklio pusės taip, kad jų veikimo vektoriai gulėtų plokštumoje, kurioje yra aktyviosios terpės ir jos sužadinimo įtaiso išilginės ašys, o stūmikliai yra išdėstyti iš išorinės veidrodžio laikiklio pusės taip, kad jų veikimo vektoriai gulėtų plokštumoje, statmenoje atramų veikimo vektorių plokštumai.
  4. 4. Rezonatorius pagal 2 -3 punktus, besiskiriantis tuo, kad stūmikliai iš išorės sujungti skersiniu, kurį mechaniškai veikia vienas varomasis centrinis stūmiklis.
  5. 5. Rezonatorius pagal 4 punktą besiskirisntis tuo, kad centrinis varomasis stūmiklis yra varžtas, mechaniškai sąveikojantis su skersiniu, padarytu iš plono spyruokliuojančio lakšto.
LT2003006A 2003-01-27 2003-01-27 Nestabilus lazerio generatorius LT5172B (lt)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
LT2003006A LT5172B (lt) 2003-01-27 2003-01-27 Nestabilus lazerio generatorius

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
LT2003006A LT5172B (lt) 2003-01-27 2003-01-27 Nestabilus lazerio generatorius

Publications (2)

Publication Number Publication Date
LT2003006A LT2003006A (lt) 2004-08-25
LT5172B true LT5172B (lt) 2004-10-25

Family

ID=32733166

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
LT2003006A LT5172B (lt) 2003-01-27 2003-01-27 Nestabilus lazerio generatorius

Country Status (1)

Country Link
LT (1) LT5172B (lt)

Citations (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
EP0231050A2 (en) 1986-01-29 1987-08-05 Consiglio Nazionale Delle Ricerche Unstable laser resonator with output coupler having radially variable reflectivity
US4803694A (en) 1987-07-08 1989-02-07 Amada Company, Limited Laser resonator

Patent Citations (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
EP0231050A2 (en) 1986-01-29 1987-08-05 Consiglio Nazionale Delle Ricerche Unstable laser resonator with output coupler having radially variable reflectivity
US4803694A (en) 1987-07-08 1989-02-07 Amada Company, Limited Laser resonator

Also Published As

Publication number Publication date
LT2003006A (lt) 2004-08-25

Similar Documents

Publication Publication Date Title
JP3089017B2 (ja) 集束鏡の組合せを有する高出力レーザ装置
US7466734B1 (en) Compact external cavity mid-IR optical lasers
US6111900A (en) Solid-state laser apparatus and method with second harmonic wave features
CN107534266B (zh) 激光装置和窄带化光学系统
US5432811A (en) Laser rod with polyhedron shaped ends
US5125001A (en) Solid laser device
US7602832B2 (en) Surface emitting laser aligned with pump laser on single heat sink
JPH08213689A (ja) 固体レーザ媒質および固体レーザ装置
US7408970B2 (en) Optically pumped external-cavity semiconductor laser with multiple gain structures
LT5172B (lt) Nestabilus lazerio generatorius
CN113488845B (zh) 一种基于光谱合束的多管蓝光半导体倍频方法及装置
US7023620B1 (en) Beam array pitch controller
CN212276144U (zh) 空间光相位调制器
JPH11177167A (ja) 小型半導体レーザ励起固体レーザ装置
RU2735133C1 (ru) Устройство отражения излучения для твердотельных лазеров
JPH0388380A (ja) 固体レーザ装置
JP2727260B2 (ja) 光波長変換装置
CN1268044C (zh) 带角隅反射镜的激光谐振腔
CN117954962A (zh) 基于微加工器件和工艺的量子领域专用窄线宽激光器
CN116154617B (zh) 一种半导体激光器
CN2658980Y (zh) 带角隅反射镜的激光谐振腔
CN111965853A (zh) 空间光相位调制器
CN1630148A (zh) 具有轨道角动量的环形激光束发生器
CN115954755A (zh) 基于to封装的半导体激光器
Zanger et al. Diode-pumped DUV cw all-solid-state laser to replace argon ion lasers

Legal Events

Date Code Title Description
MK9A Expiry of a patent

Effective date: 20230127