LT5137B - Kosmetinio vazelino ir/arba balzamo kompozicijos - Google Patents

Kosmetinio vazelino ir/arba balzamo kompozicijos Download PDF

Info

Publication number
LT5137B
LT5137B LT2003076A LT2003076A LT5137B LT 5137 B LT5137 B LT 5137B LT 2003076 A LT2003076 A LT 2003076A LT 2003076 A LT2003076 A LT 2003076A LT 5137 B LT5137 B LT 5137B
Authority
LT
Lithuania
Prior art keywords
oil
skin
vitamin
siberian
composition
Prior art date
Application number
LT2003076A
Other languages
English (en)
Other versions
LT2003076A (lt
Inventor
Alvyda GUDELEVIČIŪTĖ
Julijus Budilovskis
Danas Budilovskis
Original Assignee
Alvyda GUDELEVIČIŪTĖ
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Alvyda GUDELEVIČIŪTĖ filed Critical Alvyda GUDELEVIČIŪTĖ
Priority to LT2003076A priority Critical patent/LT5137B/lt
Publication of LT2003076A publication Critical patent/LT2003076A/lt
Publication of LT5137B publication Critical patent/LT5137B/lt

Links

Landscapes

  • Cosmetics (AREA)

Abstract

Šis išradimas yra iš kosmetikos srities ir yra susijęs su bevandenėmis, minkštos konsistencijos gydomosios ir profilaktinės kosmetikos priemonių kompozicijomis, skirtomis pažeistos odos gydymui ir/arba sveikos odos apsaugojimui nuo agresyvių supančios aplinkos poveikių. Pateikiamos vazelinų ir/arba balzamų kompozicijos, kurių pagrindą sudaro išvalytas medicininis vazelinas ir augalinis aliejus. Bioaktyviaisiais ingredientais, pasirinktinai, yra Sibiro spygliuočių išvalyti sakai, vaistinių augalų aliejiniai ekstraktai arba eteriniai aliejai ir vitaminų A ir E dariniai. Į kompozicijas dar gali įeiti, pasirinktinai, bičių vaškas, cerezinas, lanolinas, kvapioji kompozicija, UV filtras ir riebalų konservantas. ą

Description

Išradimas yra iš parfumerijos-kosmetikos srities, o konkrečiai yra skirtas gydomosios ir profilaktinės kosmetikos priemonių, tokių kaip kosmetinis vazelinas ir/arba balzamas, kompozicijoms, skirtoms pažeistos odos atstatymui ir/arba sveikos odos apsaugojimui nuo agresyvių supančios aplinkos poveikių.
Šiame išradime pateikiama serija bevandenių, minkštos konsistencijos tepalų kompozicijų, kurių bazę sudaro išvalytas medicininis vazelinas bei augalinis aliejus, o vienas iš bioaktyvių komponentų - Sibiro spygliuočių išvalyti sakai, ištirpinti ricinos aliejuje (kosmetiniai balzamai).
Kiti bioaktyvūs ingredientai gali būti tinkamų pareikštai paskirčiai odos pažeidimų gydymui, regeneracijai - vaistingųjų augalų ekstraktai ir vitaminai.
Vazelinas - vienalytė skaidri klampi masė, praktiškai bekvapė.
Natūralus vazelinas - naftos perdirbimo produktas, kietų ir skystų stambiamolekulių angliavandenilių mišinys. Dėka savo minkštinančių, plastifikuoj ančių, vandenį atstumiančių savybių, vazelinas ilgą laiką buvo naudojamas kaip bazė kremų, dekoratyvinės kosmetikos, depiliatorių, kosmetinių vazelinų gamyboje. Šiuolaikiniuose kosmetiniuose gaminiuose vazelinas naudojamas rečiau, užleidęs dalį savo pozicijų augaliniams ir sintetiniams riebalams. Vazelinas - viena iš naftos frakcijų, o nafta jau nuo seno liaudies ir oficialiojoje medicinoje dalyvauja odos gydyme (pvz., kurortas Naftalan Azerbaidžane, kuriame gydomos odos ligos, įskaitant ir psoriazę, distiliuotu žibalu suvilgytos servetėlės, dedamos ant pooperacinių siūlių, Mirusios jūros dumblas, turintis asfalto frakcijų, naudojamas odos ligoms gydyti ir kt.).
“Balzamas - augalinės kilmės smalinga medžiaga, gaunama tirpinant sakus eteriniuose aliejuose. Balzamai turi aitrų balzaminį kvapą ir karstelėjusį skonį. Jie praktiškai netirpsta vandenyje, dalinai arba pilnai tirpsta spirite, eteryje, benzine, eteriniuose ir riebiuosiuose aliejuose. Gaunami iš tropinių bei subtropinių amžinai žalių augalų žievės ar medienos. Renkami dėka įpjovų ar gręžinių medžio žievėje.”
Taip aprašomi vazelinai ir balzamai kosmetiniame žodyne (Tojikobeih cjiOBapb no KOCMeTHKe h naprįnoMepHH, toM II, MocKBa «KocMeTHKa h Me/ĮHiĮHHa», 2000).
Tačiau farmacijoje bei kosmetikoje terminas “balzamas” vartojamas platesne prasme - tai dažniausia riebalinės masės (tepalai), turinčios balzamą kaip komponentą, (pvz,, farmacijoje Višnevskio balzamas, įvairūs vietnamietiški arba kinietiški balzamai su lakiais eteriniais aliejais, turintys vietinės anestezijos poveikį, kosmetikoje - plaukų balzamai, dažnai net neturintys balzamo kaip komponento, lūpų balzamai ir kt.; maisto pramonėje - ištisa gėrimų klasė “balzamai”). Kosmetinis balzamas (Tojikobeih cjioBapE no KOCMeTHKe h nap<į)iOMepHH) reiškia kosmetinę priemonę, turinčią teigiamą įtaką odai arba organizmui, pavyzdžiui apsaugančią arba raminančią. Šiandieninėje terminologijoje - tai priemonės, turinčios gydomąjį-profilaktinį poveikį.
Iš technikos lygio žinomas US patentas Nr. 4389418 (publikuotas 1983-06-21), kuriame pateikiama odos apsaugos losjonas arba kremas medicininio vazelino arba alyvos pagrindu, dar turinti ketvirtinės amonio druskos kaip emulsiklio, riebiųjų alkoholių ir riebalų rūgščių esterių kaip minkštiklių.
RU patente Nr. 2067444 (publikuotame 1996-10-10) aprašytas skystas kosmetinis balzamas, skirtas odos ir plaukų priežiūrai. Jo pagrindą sudaro rūgštys (salicilo ir boro, ir/arba druskos, ir/arba gintaro, ir/arba citrinų rūgštys), karbamidas, o biologiškai aktyvius priedus sudaro vandens-spiritoglicerolio vaistinių augalų (tokių kaip apynių, dilgėlių) ekstraktai, o taip pat aminorūgščių hidrolizatai, dažikliai, kvapiosios medžiagos ir vitaminai.
RU patente Nr. 2163481 (patento galiojimo pradžia 2001-02-27) 5 pateikiamas kėnio aliejaus kremas-balzamas, kuris naudojamas medicinoje gydyti dermatitus, egzemas, nudegimus, poliartritus, miozitus ir kt. susirgimus. Be kėnio aliejaus, jis dar turi vinilino, florentos, lanolino ir vazelino.
Artimiausias aprašomiems gaminiams yra kosmetinis vazelinas (SU 10 1335287 (publikuotas 1987-09-07), TPK A61 K 7/00). Jo sudėtis, masės %:
Parafinas 4,0-6,0
Cerezinas 14,0-16,0
Dezodoruoti audinės taukai 3,0-5,0
Jonažolių aliejinis ekstraktas 0,1-0,3
Ramunėlių aliejinis ekstraktas 0,2-0,4
Daigintų miežių aliejinis ekstraktas 0,2-0,4
Kvapioji kompozicija 0,1-1,5
Parfumerinis aliejus likęs kiekis iki 100.
Kosmetinis vazelinas yra skirtas odos tonizavimui, regeneravimui ir
priešuždegiminiam poveikiui. Tačiau deklaruojamas tonizuojantis poveikis teoriškai pagrįstas jonažolės ir miežių daigų aliejinių ekstraktų veikimu lieka abejotinas, kadangi kosmetiniame vazeline nurodyti vaistažolių aliejinių ekstraktų kiekiai 0,1-0,4 masės % yra per maži, kad būtų galima tikėtis tonizuojančio ar priešuždegiminio efekto. Galima teigti, kad tik kažkuri dalis iš pareikšto kiekio patenka į gilesnius epidermio sluoksnius. Jeigu kosmetinis vazelinas naudojamas kaip regeneruojanti priemonė pažeistai odai, jame nereikėtų kvapiosios kompozicijos pareikštu kiekiu. Be to, šiandien nėra teigiamai vertinami ir audinių riebalai (kaip vidiniai gyvuliniai riebalai), kurie pereitame amžiuje buvo plačiai naudojami Rusijos kosmetikoje. Augalų aliejiniai ekstraktai nėra apsaugoti nuo oksidacijos, todėl tikėtina, kad po ilgesnio laiko jie gali pagesti. Nors kosmetinis vazelinas buvo plačiai naudojamas buvusioje Tarybų Sąjungoje kaip apsauginė ir rėgeneruojanti priemonė, tačiau aukščiau paminėti trūkumai neleidžia jo laikyti optimalia priemone šiam tikslui įgyvendinti.
Išradimo autoriai intensyviai tyrė įvairias kompozicijas, siekdami gauti tokios sudėties kompozicijas, kurios turėtų pakankamai apsauginių, minkštinančių ir gydančių savybių, turėtų ilgalaikį poveikį, slopintų uždegiminius procesus, normalizuotų odos drėgmės balansą, iki minimumo sumažinant alergizavimo riziką.
Tikslas pasiekiamas tuo, kad išradime pateikiama kosmetinio vazelino ir/arba balzamo kompozicija, turinti tokią sudėtį, masės %:
Vazelinas (medicininis) 50-55,3
Augalinis aliejus 24-35,3
Sibiro spygliuočių balzamas 2,0
Vaistingųjų augalų aliejiniai ekstraktai arba eteriniai aliejai 2-10,0
Vitaminas A (retinolio palmitatas) 1,0
Vitaminas E (tokoferolio acetatas) 1,0
Riebalų konservantas 0,2
Lanolinas 0-5,0
Bičių vaškas 0-1,0
Cerezinas 0-2,0
Kvapioji kompozicija 0-0,5
UV filtras 0-0,2
Titano dioksidas ir žėrutis 0-1,0.
Sukurtos kompozicijos bendrą pagrindą sudaro medicininis aukščiausio išvalymo laipsnio vazelinas ir augalinis aliejus (74-90,6 masės
%). Kaip veiklioji medžiaga į visas kompozicijas įjungti Sibiro spygliuočių balzamai (iki 2 masės %), o kaip antioksidantas visuose tepaluose figūruoja vitaminas E (DL-a-tokoferolio acetato formoje); visuose tepaluose yra ir vitamino A (retinolio palmitato formoje), skirtų normaliai odos būklei palaikyti (po 1 masės %).
v
Siame išradime augalinis aliejus gali būti: alyvų, Sibiro kedro riešutų, linų sėmenų, makadamijos riešutų arba daigintų kviečių.
Sibiriniais spygliuočiais, kurių gyvasakiai įjungti į tepalų kompozicijų sudėtį, gali būti: Sibiro kedras (Pinus Sibirica), maumedis (Larix Sibirica)
1.0 arba kėnis (Abies Sibirica). Visi minėti gyvasakiai pasižymi baktericidiniu, priešuždegiminiu, gydomuoju poveikiu.
Vaistingųjų augalų, aliejiniai ekstraktai arba eteriniai aliejai (2-10 masės %) šiame išradime gali būti: medetkų (Calendula officinalis), šaltalankių (Hippophae rhamnoides), ramunėlių žiedų (Matricoria
Camomilla), vynuogių sėklų aliejiniai ekstraktai, arba levandų (Lavandule officinalis) ar arbatmedžio (Camelia senensis) eteriniai aliejai.
Žemiau pateikiamos pareikštos kompozicijos sudedamųjų dalių charakteristikos.
Kompozicijos bazę sudaro aukščiau minėti kosmetinis vazelinas ir 20 augalinis aliejus.
Vazelinas - naftos perdirbimo produktas, gaunamas lydant kietus angliavandenilius arba jų mišinius naftos alyvoje ir valant šį mišinį, kol gaunamas medicininis sniego baltumo vazelinas. Tai pusiau kietų angliavandenilių mišinys, kurio formulė CnH2n +2. (The Merck Index, 12 edition, 1996, 7326) (Tiekėjas - Shuman Sasoll, Vokietija) Jis inertiškas, negenda, nesioksiduoja, nesigeria į odą. Vazelino plėvelė ant odos veikia kaip diafragma, praleidžianti orą, bet nepraleidžianti vandens. Kadangi po hidrofobine plėvele sudaromos sąlygos pasiskirstyti odoje vandens balansui bei jį atstatyti, vazelinas naudojamas kaip pagrindas farmakologinių tepalų ir emulsijų gamybai. Farmacijoje vazelinas naudojamas ir kaip savarankiškas produktas, skirtas apsaugoti nuo žalingų aplinkos poveikių sveiką ir pažeistą odą bei gleivinę. Kosmetikos gaminiuose vazelinas naudojamas kaip drėkinantis ir minkštinantis komponentas.
Drėkinančių priemonių poveikis aiškinamas vandens sulaikymu higroskopiniame raginiame sluoksnyje, o to pasėkoje - raginio sluoksnio paviršinės dalies pabrinkimąir vizualų odos išlyginimo efektą.
J. L. Leveąue (Measurement of Transepidermal Water Loss in
Cutaneous Investigation in Health and Disease. In: Leveąue JL, ed. Cutaneous Investigation in Health and Disease. New York: Marcei Dekker. Ine., 1989) parodė, kad ant odos užteptas sluoksnis vazelino ar parafino, sudaro kompreso (okliuzinės aplikacijos) efektą, leidžia atstatyti ir pagerinti skysčio difuziją iš kapiliarų.
D. T. Downing su bendradarbiais (Downing D.T., Stewart M.E., Wertz P.W., Straus J.S: “Essential Fatty Acids and Acne, J. Am. Acad. Dermatol., 1986 Feb, 14, P. 221-5) įrodė, kad, išlaikant tarpmolekulinių lipidų savybes po okliuzine aplikacija, vanduo efektyviai prijungiamas ir paskirstomas visame epitelio sluoksnyje.
S. E. Friberg (S. E. Friberg, Stratum Comeum Lipids, Petrolatum and White Oils, Cosmet Toilet, 1993: 107:55-9) išraiškingais bandymais patvirtina vazelino antiseptines ir apsaugines savybes pažeistos odos paviršiuje. Netgi daugiau: Fribergo gauti rezultatai leidžia daryti prielaidą, kad vazelino dermatologinio veikimo mechanizmas dar nėra pilnai išaiškintas, nes duoda nelauktai aukštus teigiamus rezultatus. Tokią prielaidą palaiko ir dermatologų susidomėjimas tolesniu šios temos vystymu, bei jos įtraukimas į 2004 m. Paryžiuje vyksiančią “IV Stratum Corneum” konferenciją.
Kaip bazinės medžiagos, sudarančios apie trečdalį kompozicijos masės, yra augaliniai aliej ai.
v
Saitai spaustas alyvų aliejus - tai nedžiūstantis augalinis aliejus, gaunamas iš alyvmedžio uogų ir naudojamas farmacijoje, kosmetikoje bei maisto pramonėje. Kosmetikoje naudojamas kaip pagrindinis riebalinis komponentas šalia migdolų, persikų aliejaus. Alyvų aliejaus sudėtyje yra apie 80% oleino rūgšties gliceridų, iki 10 % linolo rūgšties ir iki 10 % sočiųjų rūgščių gliceridų. Alyvų aliejus turi vitaminų A, E, B grupes, o taip pat ir labai svarbų odai elementą skvaleną. Skvalenas - natūralus odos riebalų komponentas. Tai triterpenas. Kaip žinoma, terpenai - tai neprisotinti angliavandeniliai, išreiškiami formule (C5H8)n. Skvaleno molekulė panaši į karotino. Ir vienas, ir kitas produktas turi šešias dvigubas jungtis, kurios lemia jų antioksidacines savybes. Antioksidacines skvaleno savybes apibendrintos Kiara de Luca disertacijoje “Skvalenas kaip prooksidacinių poveikių žmogaus odai akceptorius” Maskva, RGMU, 2002 m. (rusų kalba).
Ricinos aliejus gaunamas iš ricinmedžio sėklų (Ritinus communis L.), turi gelsvą spalvą, yra klampios konsistencijos ir ore nesioksiduoja. Turi odą minkštinančių savybių, mažina vandens išgaravimą iš odos, visiškai netoksiškas, todėl dažniausiai vartojamas lūpų dažų gamyboje (Tojikobbih cjiOBapt no KocMeTHKe h napcįnoMepHH r.l, 119, MocKBa, «KoMnjieHr ąH3aHH» 1998.) Ricinos aliejus turi riebalinių rūgščių, subalansuotą vitaminų kiekį. Naudojamas tepalų, balzamų gamybai nudegimams, žaizdoms, opoms gydyti /Kompanijos “Mirra” produkcija. Žinynas, t.l, 2000 m. Vilnius/. Ricinos aliejus derinamas su spygliuočių gyvasakiais.
Makadamijos aliejus (Macadamia ternifolia) taip pat rekomenduojamas derinti su alyvų aliejumi, pridedant jo ne daugiau 3 masės
%. Eterinis makadamijos aliejus turtingas vitaminais, riebiųjų rūgščių trigliceridais; stearino rūgšties trigliceridu apie 60 masės %, palmitino rūgšties apie 21 masės %, gausi vitaminų B ir PP grupė. Pagal savo savybes panašus į audinių riebalus, lengvai susigeria į odą, minkština ir maitina. Ypač tinka sausai, vystančiai odai.
Daigintu kviečiu aliejus - labai vertinga kosmetinė žaliava, kuri yra biologiškai aktyvių medžiagų šaltinis. Šios medžiagos maitina, drėkina ir generuoja odą. Šio aliejaus sudėtyje yra apie 80 masės % neprisotintų riebiųjų rūgščių (oleino, linolo, linoleno), karotinoidai, proteinai, polisacharidai, tokoferoliai, vitaminas A, aminorūgštys, mikroelementai. Ypač tenka pažymėti aktyvias antioksidantines savybes, kurias lemia vitaminas E.
Linu sėmenų aliejus (Linum usitatissimum). Gaunamas iš linų sėmenų. Jo sudėtyje yra linolo, linoleno, oleino, palmitino stearino rūgštys, o taip pat baltyminės medžiagos, vitaminai A, E, F, fermentai, organinės rūgštys.
Sėmenų aliejus gerai minkština ir ramina odą, sušvelnina odos sudirgimą, turi gydančių ir priešuždegiminių savybių.
Sibiro kedro riešutu aliejus - tai unikalus natūralus antioksidantas. Jo sudėtyje yra vitamino E (iki 54,8 mg/l00 g produkto), vitamino F, neprisotintų riebiųjų rūgščių: oleino (iki 35,8 %) hadoleino (iki 1,04 %), linolo (iki 72 %), linoleno (iki 28 %). Farmakologijoje rekomenduojamas dermatitams, nervinėms dermatozėms seborėjiniam dermatitui, psoriazei, ilgai neužgyjančioms žaizdoms bei opoms gydyti. Ypač efektingas naudojant jį kartu su Sibiro kedro balzamu. (AHHOTaųHa no Ke^poBon προ/ĮyKiĮHH. ripeflCTaBJieHa Φοη/įom «CipaHHHK» r. EKaTepuHbypr 2000 r., Natūrai
Products of Siberia).
Kaip bioaktyviosios medžiagos, įjungtos į pareikštą kompoziciją, gali būti:
Sibiro kedro (Pinus sibirica) balzamas - dervinių rūgščių mišinys ricinos aliejuje (santykiu 1:1). Be dervinių rūgščių (abieto, lambertiano, izopimarino), kedro balzamo sudėtyje yra eteriniai aliejai, karotinoidai, chlorofilas, vitaminai C, E, K, D, P, makro- ir mikroelementai. Kedro balzamas turi baktericidinį, antiseptinį ir konservuojantį poveikį. Be to, pastebėtas jo švelninantis poveikis alerginiams odos suerzinimams.
Sibiro kėnio fAbies Sibirica) balzamas. Tai amžinai žalia balteglės šeimos medis. Iš jo medienos gaunamas eterinis aliejus ir balzamas. Kėnio balzamas gaunamas ekstrahuojant ir valant sakus. Jo sudėtyje yra dervinių rūgščių, rauginių medžiagų, fitoncidų, vitamino C. Pasižymi dideliu biologiniu aktyvumu, baktericidinėmis, dezinfekuojančiomis ir gydančiomis savybėmis. Stimuliuojančiai veikia odą ir plaukus, kas sąlygoja jo panaudojimą šampūnuose, kremuose, balzamuose, priemonėse inkštiruotai odai, dantų pastose.
Sibiro maumedis (Larix Sibirica). jo neutralūs sakai - naujas biologiškai aktyvus produktas, siūlomas mokslinės - įdiegėjų firmos «JIecMa» (Nižnij Novgorod, Rusija). Dėl unikalios sakų sudėties, jie turi vertingų kosmetikos gaminiams savybių: priešuždegiminį, gydantį ir antimikrobinį poveikį, adhezines ir plėvelę sudarančias savybes. Be to jie yra netoksiniai ir biologiškai suskylantys.
Pareikštoje kompozicijoje be jau aprašytų biologiškai aktyvių Sibiro spygliuočių balzamų, dar yra vitaminų ir vaistingųjų augalų aliejinių ekstraktų arba eterinių aliejų.
Vitaminas A (Retinolio palmitatas) - stabili vitamino A forma 25 medicinoje naudojama įvairiems odos susirgimams gydyti. Jis reguliuoja keratinocidų diferenciaciją ir proliferaciją bei neleidžia vykti hiperkeratinizacijai. Vitaminas A dalyvauja oksidacijos-redukcijos reakcijose. Nei vienas kosmetinis gaminys, skirtas sausai odai arba kosmetikai prieš senėjimą neapsieina be vitamino A. Dermatologijoje ir kosmetikoje taikomas gleivinių apsaugojimui nuo suragėjimo ir uždegimo, odos regeneracijos pagerinimui, plaukų ir nagų stiprinimui. Įrodyta jo antioksidacinė funkcija. Kosmetikoje plačiai taikomas priemonėse, skirtose vystančios odos priežiūrai, sausos rankų odos priežiūrai, įtrūkimų gydymui. Į pareikštus tepalus įtrauktas odos regeneracijai pagerinti, antioksidantinėms savybėms stiprinti ir pažeisto odos paviršiaus gydymui.
Vitaminas E (Tokoferolio acetatas) - stabilesnė vitamino E forma - taip pat neatskiriamas odos priežiūros priemonių ingredientas. Tai vienas iš nedaugelio ingredientų, sugebančių įveikti transdermalinį barjerą. Pagrindinė jo funkcija - antioksidacinis poveikis, dėl kurio sulėtėja odos senėjimo procesas, sumažėja uždegiminių procesų lygis. Vitaminas E stimuliuoja ląstelių kvėpavimo procesus, stiprina ląstelių membranas. Tokoferolio: dariniai naudojami kaip priešuždegiminiai ir regeneruojantys ingredientai sausos, jautrios odos priežiūrai. Vitaminas E, įtrauktas į kosmetinio produkto sudėtį saugo ne tik kitus produkto ingredientus nuo singletinio deguonies poveikio, bet, patekęs ant odos paviršiaus, taip pat atlieka antioksidanto rolę. Jis, kaip taisyklė, įtraukiamas į kosmetiką, ginančią nuo saulės, nes turi ir lengvų UV filtro savybių.
Šaltalankiu (Hippophae rhamnoides) aliejus. Šaltalankis pagal savo farmakologines savybes priskiriamas skausmą malšinančioms ir žaizdas gydančioms priemonėms ir naudojamas sunkiai gyjančioms žaizdoms gydyti: nudegimams, spinduliniams odos pažeidimams, burnos ertmės gleivinės v
pažeidimams. Šaltalankio uogose randamas didelis kiekis vitaminų E, C, B, karotino, organinių rūgščių, rauginių medžiagų, fitoncidų, eterinio aliejaus ir kt. Vitaminų ir mikroelementų, flavonoidų bei eterinių aliejų kompleksas formuoja unikalias gydomąsias šaltalankių savybes. Šaltalankių preparatai naudojami trofinėms žaizdoms, praguloms gydyti. Į aprašomus tepalus šaltalankio aliejus įtraukiamas pažeistos odos gydymo tikslu.
Medetkų (Calendula officinališ} aliejinis ekstraktas. Medetkų žieduose yra tokių medžiagų kaip karotinoidai, fitoncidai, eteriniai aliejai, salicilo bei obuolių rūgštys, triterpeniniai saponinai, vitaminas C, oleino rūgštys, gleivės. Farmacijoje medetkų aliejiniai ekstraktai naudojami nudegimų, įpjovimų, žaizdų, pūlinių, nago pagrindo uždegimo gydymui. Medetkų kompresai naudojami, gydant sausgyslių patempimus ir raumenų traumas. Kosmetikoje naudojami visi medetkų ekstraktų tipai, nes visi jie turi baktericidinį, dezinfekuojantį ir žaizdas gydantį poveikį, taip pat jie veikia ir kaip UV filtrai. Jie taikomi drėkinančiuose kremuose ir geliuose, maitinamuose kremuose, skirtuose jautriai odai, losjonuose ir geliuose, skirtose riebiai odai, vaikų kosmetikoje, kojų priežiūros priemonėse, skutimosi priemonėse ir kt. Medetkų ekstraktai papildo ir sustiprina kitų augalinių ekstraktų poveikį.
Aliejinis medetkų ekstraktas gaunamas ekstrakcijos būdu iš medetkų žiedlapių, naudojant sojos aliejų.
Pareikštoje kompozicijoje išnaudojamos jo gydomosios, dezinfekuojančios ir UV filtro savybės.
Vynuogių sėklų (Vitis vinifera) aliejus - tai vynuogių sėklų presavimo produktas. Vynuogių sėklų aliejus - šviesiai gelsvas skystis, praktiškai bekvapis. Savo sudėtimi ir savybėmis panašus į saulėgrąžų aliejų. Jo sudėtyje yra oleino (25 %) ir linolo (75 %) rūgštinių trigliceridų. Šis aliejus turi vandenį sulaikančių savybių, pasižymi stipriu biologiniu aktyvumu Dėl stipraus antioksidanto - oligomerino proantocianido - suriša laisvuosius radikalus. Rekomenduojamas lūpų pieštukų receptūrose, odos, ypač senstančios (t.y., neatliekančios pilno funkcijų ciklo) priežiūrai. Vynuogių sėklų aliejus stimuliuoja kolageno sintezę regeneruoja, minkština odą. Ypač rekomenduojamas paakių ir akių vokų odos (jautrios odos) priežiūrai.
Ramunėlių žiedu (Matricaria Camomilla) aliejinis ekstraktas. Jame yra ramunėlių eterinio aliejaus - tamsiai mėlynos spalvos klampaus skysčio, kuris suteikia atspalvį, konsistencijų ir žolės kvapą su vaisių nata visam aliejiniam ekstraktui. Jo sudėtyje yra chamazuleno, L - bisabololio, bisabololio oksido, o taip patfarmezeno bei kitų seksviterpenų. Chamazulenas aliejaus komponentas veikia raminamai ir turi priešuždegiminių savybių. Dažnai naudojamas odos regeneracijai.
Levandos (Lavandule officinalis) eterinis aliejus gaunamas distiliacijos būdu iš augalo žiedų ir žaliosios masės. Jo pagrindinis komponentas 10 menalilacetatas; jo sudėtyje yra ocimeno, kamfeno, kariofileno. Turi raminantį poveikį, mažinantį odos suerzinimą. Plačiai naudojamas dėl savo antiseptinių, gydančių, priešreumatinių, antiparazitinių savybių.
Arbatmedžio (Camelia senensis) eterinis aliejus gaunamas iš arbatmedžio sėklų. Jo sudėtyje yra lipidų, kofeino, tanino, ksalino.
Pagrindinis komponentas - fosfato-diecholinas. Aliejus turi daug teigiamų savybių: minkština ir tonizuoja odą, nesukelia odos suerzinimo. Ypač svarbios savybės - baktericidinis, priešgrybelinis ir antivirusinis aktyvumas.
Kaip pagalbinės medžiagos, atliekančios svarbią funkciją kompozicijos produktų sudaryme, yra:
Lanolinas. Tai išvalyti ir dezodoruoti avių vilnų riebalai, sudaryti iš riebiųjų rūgščių ir vaško pavidalo eterių, cholesterolio ir cetilio alkoholio (The Merck Index, 12 edition, 5371). Nuo antikos laikų lanolinas naudojamas kaip tepalas ir kosmetinių priemonių pagrindas. Šiandien išvalytas lanolinas - svarbus ingredientas kosmetikos ir farmacijos produktuose. Jis naudojamas kaip natūralus emulsiklis. Be to, lanolinas efektyviai minkština odą. Jo minkštinančios ir drėkinančios savybės skatina panaudoti jį kosmetikoje, skirtoje sausai odai. Be to, lanolinas gerai įsigeria į epidermį ir padeda įsisavinti riebalinėje fazėje esančias veikliąsias medžiagas. Kadangi lanolinas suriša 3-4 tūrius vandens, tai naudojamas kaip natūralus drėkiklis. Pagaliau, lanolinas naudojamas ir kaip struktūrą formuojantis elementas, o taip pat kaip ingredientas, palaikantis gaminio termostabilumą. Į aptariamą receptūrą lanolinas įtrauktas kaip struktūrą formuojantis elementas.
Bičių vaškas - struktūrą reguliuojantis, vandenį sulaikantis, baktericidinis komponentas. Naudingas odai: jo ant odos sudaroma plėvelė lėtina dehidratacijos procesą. Pagal sudėtį artimas eilei komponentų, įeinančių į odos riebalų sudėtį. Aptariamos receptūros atveju įtrauktas į sudėtį kaip struktūrą ir termostabilumą reguliuojantis elementas.
Kvapioji kompozicija, tiekiama firmos Jean Niel S.A. (Prancūzija), įtraukta į kompoziciją organoleptiniu savybių pagerinimui - suteikti gaminiui malonų kvapą.
Benzofenonas-3 (2-hidroksi-4-metoksibenzofenonas) - balta, kristalinė vandenyje netirpstanti medžiaga, naudojama kosmetikoje kaip UV-A ir UV-B filtras (The Merck Index, 12 edition, 1130). Dėka ypatingos cheminės struktūros benzofenono molekulė sugeba išlaisvinti absorbuotą šviesos energiją į aplinką šiluminės energijos pavidalu. Absorbuotas UV šviesos kvantas turi pakankamai energijos, kad aktyvintų elektronus jį absorbavusioje molekulėje. Aktyvinta molekulė perskirsto savo vidinę energiją į daugybę mažų osciliuojančių kvantų (vidinė konversija). Šių kvantų energija per maža, kad būtų perduota kitoms molekulėms susidūrimo metu. Tokiu būdu UVA ir UVB energija benzofenono-3 dėka neatneša žalos odos paviršiui. Benzofenono-3 kiekis receptūroje priklauso nuo numatomo saulės apsaugos faktoriaus (SPF).
Įvairiose šalyse leidžiami vartoti skirtingi jo kiekiai, kaip antai:
ES JAV Japonija iki 10% 2-6% iki 5%.
(Katalogas “Fine Chemicals” , BASF, UVinul grades,1999 , Vokietija).
Šiame išradime benzofenonas-3 įtrauktas į sudėtį kaip paties produkto apsauga nuo UV spinduliuotės. Norint apsaugoti spalvotų produktų pigmentus nuo išblukimo, arba natūralius aliejus, rekomenduojama benzofenono-3 norma sudaro 0,05-0,5 masės %. Kaip parodė bandymai, atlikti aprašomą produktą sendinant saulės spinduliuose, 0,2 masės % yra pakankamas kiekis.
Be to, į kompozicijos sudėtį įjungtas konservantas Oxynex-K®, tiekiamas firmos BASF (Vokietija). Tai provitaminai poliėtilenglikolio tirpale. Jų funkcija antioksidantinė - apsaugoti riebalus (mūsų atveju alyvų aliejų bei šaltalankių ir medetkų aliejinius ekstraktus) nuo gedimo. OxynexK® sudarytas iš, masės %; poliėtilenglikolio 400 - 0,12 %; tokoferolio ekstrakto - 0,06 %; askorbilo palmitato - 0,01 %; L-askorbo rūgšties - 0,002 %; ir citrinų rūgšties - 0,002 %. Vietoje Oxynex K® gali būti naudojamas kitas riebalų konservantas, kurio pagrindinę veikliosios masės dalį sudaro vitamino E modifikacijos.
Cerezinas - tai mineralinis vaškas, išvalytas ozokeritas. Tai smulkiakristalinė medžiaga, sudaryta iš angliavandenilių (daugiausia alifatinių) mišinio (The Meck Index, 12 edition, 2033). Naudojama kosmetikoje apsauginių kremų bei dekoratyvinės kosmetikos bei higieninių lūpų pieštukų gamybai.
Titano dioksidas - kosmetikoje naudojamas gerai išvalytas smulkiadispersinis TiO2, turintis geras dengiamąsias savybes, turintis savybę nudažyti ir suteikti opalescencinį efektą kosmetikos gaminiams. Dar viena labai svarbi TiO2 savybė - puikus mechaninis UV spindulių filtras, atspindintis UV-A ir UV-B spindulius. Kosmetikos gaminiuose ir pareikštame medetkų balzame jis atlieka užpildo, balto pigmento su blizgesiu (ant jo užneštas perlamutrinis pigmentas - titanuotas žėrutis), skirto malonios išvaizdos suteikimui ir UV filtro funkcijas.
Toliau pateikiami konkretūs aukščiau pateiktos kompozicijos įgyvendinimo pavyzdžiai.
Vienas gaminys vazelino pagrindu su bioaktyviais komponentais (šaltalankių aliejumi, Sibiro kedro balzamu, medetkų ekstraktu) vadinamas vazelinu, o kitas panašus gaminys su tais pačiais bioaktyviais komponentais, bet kitu pagrindu, vadinamas balzamu.
Pavyzdys - šaltalankiu vazelinas su Sibiro kedro balzamu
Jo sudėtis, masės % :
Vazelinas 50,0
Alyvų aliejus 35,3
Lanolinas 5,0
Medetkų (Calendula officinalis) aliejinis ekstraktas 2,0
Šaltalankių (Hippophae rhamnoides) aliejus 2,0
Sibiro kedro (Pinus sibirica) balzamas 2,0
Bičių vaškas 1,0
Vitaminas E 1,0
Vitaminas A 1,0
Kvapiųjų medžiagų kompozicija 0,5
Benzofenonas-3 0,2
Oxynex K 0,2.
Jis rekomenduojamas naudoti pažeistos odos (nudegimų, įpjovimų, nubrozdinimų, šerpetojimų, odos raukšlių, iššutimų, pragulu, trofinių opų) gydymui, o taip pat sveikos odos apsaugojimui nuo šalčio, vėjo, sūraus ar chloruoto vandens bei kitų neigiamų aplinkos poveikių.
v
Šaltalankių vazelino gamybos technologinis procesas:
1. Fazėje A į metalinį puodą sudedamas kosmetinis vazelinas ir lanolinas. Puodas statomas ant elektrinės viryklės ir šildomas 60-70 °C temperatūroje, kol turinys išsilydo. Lydant periodiškai maišoma. Toliau, į išlydytą masę maišant supilami alyvų aliejus, medetkų ir šaltalankių aliejai.
2. Fazėje B termiškai atspariame stikliniame inde 70-80 °C temperatūroje maišant išlydomas bičių vaškas, kuris po to supilamas į A fazėje paruoštą masę.
3. Fazėje C termiškai atspariame stikliniame inde 60-70 °C 10 temperatūroje išlydomas kedrų balzamas su vitaminais A ir E, kvapiosiomis medžiagomis, konservantu ir benzofenonu-3. Indo turinys maišant supilamas į A ir B fazėse paruoštą mišinio masę. Po to indo turinys maišomas tol, kol gaunama vienalytės konsistencijos masė.
4. Paruošta išlydyta masė išpilstoma į stiklinius indelius. Masei 15 sustingus, indeliai užsukami plastmasiniais dangteliais ir užklijuojamos etiketės.
Šaltalankių vazelinas - klampi, minkšta, oranžine riebalinė masė, rekomenduojama laikyti +5-h-25°C temperatūroje, galiojimo terminas - 1 metai.
2 pavyzdys - šaltalankiu balzamas jautriai odai
Nuo aprašyto 1 pavyzdyje gaminio šaltalankių vazelino 2 pavyzdyje aprašytas gaminys skiriasi tuo, kad jo sudėtyje nėra lanolino ir bičių vaško. Šie produktai kai kuriuose literatūriniuose šaltiniuose traktuojami kaip potencialūs alergenai. Be to, daugelis dermatologų taip pat yra tokios nuomonės. Statistiniai duomenys, kuriuos autoriams pavyko rasti, nurodo oksietilintą lanoliną kaip potencialų alergeną o taip pat bičių pikį (bet ne bičių vašką). Vis tik dalis vartotojų įtariai žiūri į lanolino ir bičių produktus. Todėl šiame pavyzdyje pateikiama 1 pavyzdžio modifikaciją - šaltalankių balzamas jautriai odai. Siame gaminyje vietoje struktūrą sudarančių ir termostabilumą palaikančių lanolino ir bičių vaško naudojamas cerezinas.
Šiame gaminyje nėra kvapiosios kompozicijos, taip pat kaip potencialaus alergeno ar erzinančio jautrią odą ingrediento; Šaltalankių 5 balzamas jautriai odai naudojamas tais pačiais atvejais, kaip ir šaltalankių vazelinas.
v
Šaltalankių balzamo jautriai odai sudėtis, masės %:
Vazelinas 55,3
Alyvuogių aliejus 34,5
Medetkų (Calendula officinalis} aliejinis ekstraktas 2,0 v
Šaltalankių (Hippophae rhamnoides} aliejinis ekstraktas 2,0 Sibiro kedro {Pinus sibirica) balzamas 2,0
Cerezinas 2,0
Vitaminas E 1,0
Vitaminas A 1,0
Oxynex-K 0,2.
Šaltalankių balzamo jautriai odai technologinis gamybos procesas:
1. Fazėje A į metalinį puodą sudedamas kosmetinis vazelinas. Puodas statomas ant elektrinės viryklės ir vazelinas šildomas 60-70 °C temperatūroje, kol išsilydo. Lydant periodiškai maišoma. Toliau, į išlydytą masę, eilės tvarka supilami alyvų aliejus, medetkų ir šaltalankių aliejai.
2. Fazėje B termiškai atspariame stikliniame inde 85-90 °C temperatūroje maišant išlydomas cerezinas, kuris po to supilamas į A fazėje paruoštą masę.
3. Fazėje C termiškai atspariame stikliniame inde 60-70 °C temperatūroje išlydomas kedrų balzamas su vitaminais A ir E bei riebalų konservantas. Indo turinys maišant supilamas į A ir B fazėse paruoštą mišinio masę. Po to indo turinys maišomas tol, kol gaunama vienalytės konsistencijos masė.
4. Paruošta išlydyta masė išpilstoma į stiklinius indelius. Masei sustingus, indeliai užsukami plastmasiniais dangteliais ir užklijuojamos etiketės.
Šaltalankių balzamas jautriai odai - klampi minkšta riebalinė masė. Rekomenduojama laikyti tamsoje +5-++25°C temperatūroje. Galiojimo terminas -1 metai.
pavyzdys - medetkų balzamas
Nuo 1 pavyzdyje pateikto produkto - šaltalankių vazelino, šiame pavyzdyje pateiktas gaminys skiriasi tuo, kad jame nėra šaltalankių aliejaus. Be to, dalis alyvų aliejaus pakeista vynuogių sėklų aliejumi. Medžiagų pakeitimas dalinai keičia ir produkto pritaikymą. Kadangi nėra šaltalankių aliejaus, tai iš panaudojimo sferos iškrinta sunkiai gyjančios opos, trofinės žaizdos, pragulos. Tačiau medetkų balzamą gryną, arba praskiestą lengvojo parafino aliejumi, rekomenduojama naudoti masažui sportiniuose dispanseriuose, traumuotų raumenų bei sausgyslių atstatymui pagreitinti. O bendras apsauginis ir regeneruojantis balzamo poveikis išlieka: saugo odą nuo saulės, vėjo, šalčio, sūraus ar chloruoto vandens, gydo nudegimus, įpjovimus, nubrozdinimus, atstato odos drėgmės balansą.
Į medetkų balzamo sudėtį dar įtraukti titano dioksidas su žėručiu.
Medetkų balzamo sudėtis, masės %:
Vazelinas 52,3
Alyvuogių aliejus 24,0
Vynuogių kauliukų aliejus 10,0
Lanolinas 5,0
Medetkų (Calendula officinalis) aliejinis ekstraktas 2,0
Sibiro kedro (Pinus sibirica) balzamas 2,0
Titano dioksidas ir žėrutis 1,0
Bičių vaškas 1,0
Vitaminas E 1,0
Vitaminas A 1,0
Kvapiųjų medžiagų kompozicija 0,5
Benzofenonas-3 0,2
Oxynex-K 0,2.
Medetkų balzamo technologinis gamybos procesas:
1. Fazėje A į metalinį puodą sudedami vazelinas ir lanolinas. Puodas statomas ant elektrinės viryklės, ir šildomas 60-70 °C temperatūroje, kol turinys išsilydo. Lydant periodiškai maišoma medine mente. Toliau, į išlydytą masę maišant supilami alyvų ir vynuogių sėklų aliejai, medetkų aliejus.
2. Fazėje B termiškai atspariame stikliniame inde 70-80 °C temperatūroje maišant išlydomas bičių vaškas, kuris po to supilamas į A fazėje paruoštą masę.
3. Fazėje C termiškai atspariame stikliniame inde 60-70° temperatūroje išlydomas kedrų balzamas su vitaminais A ir E, kvapiosiomis medžiagomis, konservantu ir benzofenonu-3. Indo turinys maišant supilamas į A ir B fazėse paruoštą mišinio masę. Po to indo turinys maišomas tol, kol gaunama vienalytės konsistencijos masė.
4. Paruošta išlydyta mase išpilstoma į stiklinius indelius. Masei sustingus, indeliai užsukami plastmasiniais dangteliais ir užklijuojamos etiketės.
Medetkų vazelinas - klampi minkšta masė - tepalas - turintis geltoną spalvą. Rekomenduojama laikyti uždarame inde +5°-+25°C temperatūroje, tamsioje vietoje. Galiojimo terminas - 1 metai.
Biologiniai tyrimai
Šių gaminių biologiniai tyrimai atlikti trijų mėnesių laikotarpyje Vilniaus universitete ir Respublikinėje Vilniaus Universitetinėje vaikų ligoninėje traumatologijos skyriuje sveikstantiems po nudegimų ligoniams ir davė gerus rezultatus. Šaltalankių vazelinas ir šaltalankių balzamas jautriai odai efektyviausi gydant gyjančius nudegimus ir sugijusią atsistatančią odą. Ramunėlių balzamas turi lengvą spazmolitinį, raminantį ir antibakterinį poveikį. Medetkų balzamas pasižymi anestezuoj ančių poveikiu, mažina niežėjimą, drėkina odą. Ypatingai geri rezultatai gauti taikant alergiškiems ligoniams šaltalankių balzamą jautriai odai. Kadangi pooperacinėje terapijoje šaltalankių ir medetkų aliejai taikomi nuo seno, tyrėjai pažymi, kad lyginant gijimo rezultatus galima teigti, jog tepalai, pagaminti pagal šį išradimą ir susidedantys iš kelių natūralių gamtinių produktų bei odai tinkamų vitaminų, yra efektyvesni. Tyrėjai mano, kad tirti produktai pasižymi sinergetinėmis savybėmis. Jie rekomenduoja tirtus tepalus vartoti esant nedideliems odos pažeidimams, nedidelio laipsnio nudegimams, netgi nedideliems gleivinių pažeidimams gydyti tiek buityje, tiek darbo higienos srityje. Jie pilnai gali būti vartojami profesinių dermatitų bei alergijų gydymui ir profilaktikai. Kadangi produktai savo sudėtyje turi daug gamtinių medžiagų, kaip taisyklė, jie neturi stipraus šalutinio poveikio ir tyrėjai rekomenduoja, kad jie gali būti parduodami be recepto vaistinėse.

Claims (5)

  1. IŠRADIMO APIBRĖŽTIS
    1. Kosmetinio vazelino ir/arba balzamo kompozicija, turinti riebalinį pagrindą, vaistingųjų augalų aliejinių ekstraktų, cerezino > ir kvapiųjų
    5 medžiagų, besiskirianti tuo, kad riebalinį pagrindą sudaro išvalytas medicininis vazelinas ir augaliniai aliejai, pasirinktinai, vaistingųjų augalų aliejiniai ekstraktai arba eteriniai aliejai, papildomai turinti vitaminų A ir E darinių, Sibiro spygliuočių balzamo ir, pasirinktinai, lanolino, bičių vaško, UV filtro benzofenono-3, titano dioksido ir žėručio, riebalų konservanto
    10 Oxynex-K®, esant tokiai kompozicijos sudėčiai, masės %:
    Vazelinas (medicininis) 50-55,3 Augalinis aliejus 24-35,3 Sibiro spygliuočių balzamas 2,0 Vaistingųjų augalų aliejiniai ekstraktai arba eteriniai aliejai 0-10,0 Vitaminas A (retinolio palmitatas) 1,0 Vitaminas E (tokoferolio acetatas) 1,0 Riebalų konservantas 0,2 Lanolinas 0-5,0 Bičių vaškas 0-1,0 Cerezinas 0-2,0 Kvapioji kompozicija 0-0,5 UV filtras 0-0,2 Titano dioksidas ir žėrutis 0-1,0.
    25
  2. 2. Kompozicija pagal 1 punktą, besiskirianti tuo, kad joje augaliniai aliejai parenkami iš alyvų aliejaus, Sibiro kerdo riešutų, linų sėmenų, makadamijos arba daigintų kviečių aliejaus.
  3. 3. Kompozicija pagal 1 arba 2 punktą, besiskirianti tuo, kad joje vaistingųjų augalų aliejiniai ekstraktai pasirenkami iš medetkų (Calendula officinalis), šaltalankių (Hippophae rhamnoides), ramunėlių žiedų (Matricaria Camomilla), vynuogių sėklų arba levandų (Lavandule officinalis) ar arbatžolių (Camelia senensis) eterinių aliejų.
  4. 4. Kompozicija pagal 1-3 punktus, besiskirianti tuo, kad joje Sibiro spygliuočių balzamai parenkami iš Sibiro kedro (Pinus Sibirica), maumedžio (Larix Sibirica) arba kėnio (Abies Sibirica) išvalytų sakų.
  5. 5. Kompozicija pagal 1-4 punktus, skirta panaudoti kaip gydomoji ir/arba profilaktinė priemonė pažeistos odos atstatymui ir/arba sveikos odos apsaugojimui nuo agresyvių supančios aplinkos poveikių.
LT2003076A 2003-08-19 2003-08-19 Kosmetinio vazelino ir/arba balzamo kompozicijos LT5137B (lt)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
LT2003076A LT5137B (lt) 2003-08-19 2003-08-19 Kosmetinio vazelino ir/arba balzamo kompozicijos

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
LT2003076A LT5137B (lt) 2003-08-19 2003-08-19 Kosmetinio vazelino ir/arba balzamo kompozicijos

Publications (2)

Publication Number Publication Date
LT2003076A LT2003076A (lt) 2004-02-25
LT5137B true LT5137B (lt) 2004-06-25

Family

ID=30768233

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
LT2003076A LT5137B (lt) 2003-08-19 2003-08-19 Kosmetinio vazelino ir/arba balzamo kompozicijos

Country Status (1)

Country Link
LT (1) LT5137B (lt)

Citations (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4389418A (en) 1981-02-25 1983-06-21 S. C. Johnson & Son, Inc. Skin care composition
SU1335287A1 (ru) 1984-02-09 1987-09-07 Специальное Конструкторское Бюро Химизации Косметический вазелин
RU2067444C1 (ru) 1992-12-30 1996-10-10 Малое научно-производственное предприятие "Биотеро" Косметический бальзам для ухода за кожей и волосами
RU2163481C1 (ru) 2000-05-26 2001-02-27 Котикова Марина Анатольевна Крем-бальзам пихтовый и его варианты

Patent Citations (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4389418A (en) 1981-02-25 1983-06-21 S. C. Johnson & Son, Inc. Skin care composition
SU1335287A1 (ru) 1984-02-09 1987-09-07 Специальное Конструкторское Бюро Химизации Косметический вазелин
RU2067444C1 (ru) 1992-12-30 1996-10-10 Малое научно-производственное предприятие "Биотеро" Косметический бальзам для ухода за кожей и волосами
RU2163481C1 (ru) 2000-05-26 2001-02-27 Котикова Марина Анатольевна Крем-бальзам пихтовый и его варианты

Non-Patent Citations (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Title
D. T. DOWNING ET AL.: "Essential Fatty Acids and Acne", J. AM. ACAD. DERMATOL., 1986, pages 221 - 225, XP025596795, DOI: doi:10.1016/S0190-9622(86)70025-X
S. E. FRIBERG: "Stratum Corneum Lipids, Petrolatum and White Oils", COSMET TOILET, 1993, pages 55 - 59

Also Published As

Publication number Publication date
LT2003076A (lt) 2004-02-25

Similar Documents

Publication Publication Date Title
EP2174648B1 (en) Skin-care compositions and uses thereof
AU639721B2 (en) Aloe water, preparation process and compositions containing it
KR101913808B1 (ko) 말린 꽃잎을 함유하는 피부 보습용 화장료 조성물
JP6921440B2 (ja) アザミ抽出物を有効成分として含むメラニン生成促進用組成物
KR102083294B1 (ko) 피부재생 효과를 갖는 미선나무 추출물 및 그 추출물을 함유하는 피부재생용 조성물
KR20200029981A (ko) 아토피 예방 또는 개선용 조성물 및 이의 제조방법
JP2009539950A (ja) ワサビを含む局所用美容組成物
US20220110993A1 (en) Compositions for treatment of jaw pain, temporomandibular joint and muscle disorder and bruxism
KR101732906B1 (ko) 병풀추출물, 목련수피 추출물, 나한백가지 추출물, 유칼립투스잎오일, 보리지씨오일을 유효성분으로 하는 피부진정 및 아토피 개선용 화장료 조성물
WO2002076479A1 (en) Composition for treating acne vulgaris and fabrication method
KR102278167B1 (ko) 지질산화 방지, 자외선에 의한 손상 피부 개선 및 피부 진정 효과가 우수한 화장료 조성물
RO120171B1 (ro) Produse cosmetice şi pentru igienă, procedeu de obţinere şi procedeu de aplicare a acestora
CA2524375A1 (en) Topical composition for the treatment of skin disorders and methods of using the same
RU2475230C1 (ru) Лечебно-косметическое средство для защиты кожи от солнечных ожогов
KR100816265B1 (ko) 대황 추출물을 유효성분으로 함유하는 피부자극 완화용화장료 조성물
KR100898308B1 (ko) 피부 진정 효과를 가지는 화장료 조성물
LT5137B (lt) Kosmetinio vazelino ir/arba balzamo kompozicijos
RU2702907C1 (ru) Косметическая маска-пленка
KR102337422B1 (ko) 호호바오일을 포함하는 피부진정 및 트러블 개선용 화장료 조성물 및 이의 제조방법
RU2723483C1 (ru) Косметический крем для рук
RU2367410C1 (ru) Крем для ног &#34;антимозолин&#34;
RU2139704C1 (ru) Крем для ног
JP2009521425A (ja) 治療用および化粧品用バルサム
JP2003040758A (ja) 化粧料
US20230404866A1 (en) Skin care formulation

Legal Events

Date Code Title Description
MM9A Lapsed patents

Effective date: 20110819