LT4771B - Universalus elektroaerozolį sudarantis aparatas - Google Patents

Universalus elektroaerozolį sudarantis aparatas Download PDF

Info

Publication number
LT4771B
LT4771B LT2000021A LT2000021A LT4771B LT 4771 B LT4771 B LT 4771B LT 2000021 A LT2000021 A LT 2000021A LT 2000021 A LT2000021 A LT 2000021A LT 4771 B LT4771 B LT 4771B
Authority
LT
Lithuania
Prior art keywords
nozzle
electroaerosol
fluid
chamber
particles
Prior art date
Application number
LT2000021A
Other languages
English (en)
Other versions
LT2000021A (lt
Inventor
Justinas Antanas Dobilas
Original Assignee
Justinas Antanas Dobilas
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Justinas Antanas Dobilas filed Critical Justinas Antanas Dobilas
Priority to LT2000021A priority Critical patent/LT4771B/lt
Publication of LT2000021A publication Critical patent/LT2000021A/lt
Publication of LT4771B publication Critical patent/LT4771B/lt

Links

Landscapes

  • Nozzles (AREA)

Description

Išradimas priskiriamas medicininei ir veterinarinei technikai. Siūlomas aparatas sudaro aukšto dispersiškumo (1-9 μπι dalelės) elektroaerozolius, o taip pat polidispersinius (1 - 150 /xm dalelės) dezinfekcinius aerozolius ir gali būti panaudotas žmonių gydymui nuo bronchitų ir bronchopneumonijų aukšto dispersiškumo medikamentų elektroaerozoliais, gyvulių ir paukščių grupinei elektroaerozolinei vakcinacijai nuo užkrečiamųjų ligų, o taip pat patalpų ir kamerų dezinfekcijoms polidispersiniais dezinfekcinių medžiagų elektroaerozoliais.
Žinomas elektroaerozolį sudarantis aparatas (išrad. SU 1132953 A, A61M 11/00, paskelbtas 1985 01 07), aprūpintas elektroaerozolį sudarančiu purkštuku (išrad. SU 854402, A61M 11/02, paskelbtas 1981 08 15), aerozolio dalelių separacijos kamera su skysčių rezervuaru, kuris sudaro aukšto dispersiškumo (ΙΟ gm) medikamentų ir vakcinų tirpalų elektroaerozolius (išpurškia daleles su + arba - elektros dalelių krūviais, arba aerozolius) ir naudojamas gydymui nuo bronchopneumonijų arba gyvulių ir paukščių vakcinacijoms nuo užkrečiamų ligų kamerose ar patalpose. Vienas šio aparato trūkumų - purkštuko elektrodas ir oro bei skysčių praėjimo antgaliai yra nekintamo diametro, todėl nėra galimybių keisti purkštuko darbo našumą, kas kartais būtina reguliuoti, ypač vykdant gydymą medikamentų elektroaerozoliais.
Antras šio aparato trūkumas - po gydymo elektroaerozoliais nėra galimybių tą patį aparatą panaudoti kamerų ir patalpų dezinfekcijoms elektroaerozoliais. Šiuo atveju iš aparato reikia paimti purkštuką ir prijungti prie kito dezinfekcijai skirto rezervuaro ir tik po to vykdyti dezinfekcinių skysčių išpurškimą patalpose ar kamerose. Tai sudaro nepatogumų vykdant šiuos darbus, tuo labiau, kad ir aparatas taip pat turi skysčių rezervuarą, kurį galima būtų panaudoti dezinfekcijoms ir nereikėtų tam tikslui papildomų įrenginių.
Išradimo uždavinys - reguliuoti universalaus elektroaerozolį sudarančio aparato darbo našumą ir praplėsti jo panaudojimo diapazoną; t.y. aparatą panaudoti tiek aukšto dispersiškumo gydomųjų elektroaerozolio dalelių, tiek t · T · · 1 · P 1. · · 11. 1 ’ 111· i
P v HiUiNĮjCi Milių UCA111J LzKUll 11 ll ClCMl OdCI U/.O1 Ik ) GdJCll U hUUtll V U l UI.
Šį uždavinį išsprendžia universalus elektroaerozolį sudarantis aparatas, sudarytas iš korpuso, kurio dugne yra skysčio rezervuaras, virš pastarojo suformuota elektroaerozolio dalelių separacijos kamera su centre išdėstytu kaskadiniu separatoriumi, korpusas turi dangtį, ir iš elektroaerozolį sudarančio purkštuko, kurio elektrodas, apsuptas skysčio ir oro praėjimo antgalių, kuriame nauja tai, kad turi kintamo našumo elektroaerozolį sudarantį purkštuką, be to, korpuso dangtis turi papildomą dangtį, o purkštukas - fiksavimo priemones.
Panaudojimo diapazono išplėtimo tikslu aparato elektroaerozolį sudarantis purkštukas aprūpintas atsarginiu nupjauto kūgio formos elektrodu, 3-4 kartus mažesnio diametro už pagrindinį elektrodą, atsarginiais skysčių ir oro praėjimo antgaliais atitinkamai mažesnių diametrų.
Tuo pačiu tikslu viena iš purkštuko fiksavimo priemonių yra rankena, o dezinfekcinių tirpalų rezervuaru naudojama aparato separacijos kamera, dengta korpuso dangčiu, naudojamu kaip nukreipiamasis diskas arba dar dengta ir papildomu dangčiu.
Aparatą naudojant patalpų dezinfekcijoms, viena iš purkštuko fiksavimo priemonių yra prie korpuso dangčio tvirtinamos dvi auselės su vertikaliomis ir įstrižomis įpjovomis purkštuko fiksavimui vertikalioje arba pusiau horizontalioje iki 56° padėtyje.
Patogu aparatą naudoti patalpų dezinfekcijoms, kai aparato separacijos kameroje su skysčių rezervuaru esanti kaskadinio separatoriaus viršūnė padaroma cilindro formos, ant kurios užfiksuotas purkštukas vertikalioje ar pusiau horizontalioje padėtyje, esant iki 56° pasvirimo kampui.
Stacionarinėse grupinio žmonių gydymo medikamentų elektroaerozolio kamerų centre aparatas turi papildomą gaubtą su aerozolio dalelių išėjimo angomis ir mikrokamerą individualiam pacientų gydymui su 3 kartus mažesnio našumo elektroaerozolį sudarančio aparato variantu.
Išradimas toliau aprašomas, remiantis brėžiniais, kuriuose pateikti šie aparato konstrukciniai variantai:
Fig. 1 - universalaus elektroaerozolį sudarančio aparato schema;
Fig. 2 ir Fig. 2A- bendra aparato purkštuko schema ir purkštuko vaizdas A;
Fig. 3 - stacionarinės gydymo medikamentų aerozoliais kamera, naudojant šiems f 1 Izę 1 p m c 11 nn 'G τς π 111 r>l pi't rn n r* i enrlornnt» onomfu·
Fig. 4 - aparato variantas, skirtas profilaktiniam gydymui nuo bronchitų vaistinių žolelių elektroaerozoliais;
o
Fig. 5 - aparato variantas, skirtas laboratorijų, patalpų, boksų ir kitų patalpų dezinfekcijoms vidutinio dispersiškumo (1 - 100 pm dalelės) dezinfekcinių medžiagų elektroaerozoliais;
Fig. 6 ir Fig. 7 - aparato variantas, kuris panaudojamas įvairios paskirties patalpų dezinfekcijoms polidispersinių tirpalų elektroaerozoliais;
Fig. 8 ir Fig. 9 - aparato variantas, skirtas žemų patalpų dezinfekcijoms polidispersiniais dezinfekcinių tirpalų elektroaerozoliais.
Universalaus elektroaerozolį sudarančio aparato schema parodyta Fig. 1.
Aparatas sudarytas iš dviejų pagrindinių dalių: elektroaerozolį sudarančio purkštuko 1 ir korpuso - elektroaerozolio dalelių separacijos kameros 2. Aparato korpusas - elektroaerozolio dalelių separacijos kamera 2 nežymiai platėja į viršų, turi elektroaerozolio dalelių išėjimo angas 3, o apatinė dalis suformuoja skysčių rezervuarą 4. Aparato patalpoje ar kameroje pakabinimui prie korpuso viršaus pritvirtintų dviejų laikiklių 5 jų angelėse fiksuoti rankenos 6 antgaliai. Ant viršutinės korpuso - separacijos kameros 2 dalies uždėtas dangtis 7. Dangtis 7 apačioje turi fiksuojamąją sienelę 8, įeinančią į korpuso 2 viršutinę dali, cilindrinę angą 9 purkštuko 1 įstatymui ir fiksavimo auseles 10, į kurias įeina purkštuko skysčių padavimo į purkštuką kanalai. Purkštuko 1 kanalas 11 sujungiamas su oro padavimo kompresoriumi, o per kontaktus purkštukas 1 sujungiamas su elektros lygintuvu 12. Korpuso - separatoriaus kameros 2 viršuje elektroaerozolio dalelių fakelas prie skysčių rezervuaro 4 pritvirtintas kūginis kaskadinis separatorius 13, turintis kūginius paviršius 14, elektroaerozolio dalelių nukreipiamuosius paviršius 15 ir cilindro formos viršūnę 16, ant kurios vykdant patalpų dezinfekcijas pritvirtinamas purkštukas 1. Virš skysčių rezervuaro 4 uždėtas dangtis 17.
Korpuso - separatoriaus 2 viduje yra du vamzdeliai 18, kurių apatinis galas įeina iki skysčių rezervuaro dugno ir panardinamas į išpurškiamus skysčius, o viršutinės vamzdelio dalys medicininėmis guminėmis 5 mm žarnelėmis 19 sujungiamos su purkštuko 1 skysčių padavimo kanalais. Išpurškiant tirštus skysčius į korpuso - separatoriaus 2 vidų įstatomas elektroaerozolio dalelių nukreipiamasis žiedas 20.
plnl'l rnpnrnynl i ciirproyitii,' nnrVčti įVoc 1 ’ o' n ? 11' *' ' r? t'“' oirlAp sudarytas iš šių konstrukcinių elementų (Fig. 2 ir Fig. 2A). Purkštukas turi korpusą 1 ir centrinį kanalą indukcinio elektrodo 21 įsukimui. Indukcinis elektrodas 21 yra cilindro formos, turi oro praėjimo kanalus 22 ir 23, įsukamą nupjauto kūgio formos antgalį 24. Ant korpuso priekinės dalies užsuktas vidinis cilindrinis antgalis 25, į kurį įsuktas kūginis antgalis 26, turintis oro išėjimo angą. Ant vidinio antgalio 26 užsuktas išorinis antgalis 27, kurio kūginis antgalis 28 suformuoja skysčių praėjimo kanalą, esantį virš oro praėjimo kanalo, į kuriuos įeina indukcinio elektrodo 21 antgalis 24. Antgalių hermetiškumą užtikrina fiksuojantys žiedai 29 ir 30. Antgaliai 26 ir 28 kartu su indukcinio elektrodo nupjauto kūgio formos antgaliu 24 formuoja oro 31 ir skysčių 32 praėjimų plyšius, kurių dydžius galima keisti sukant antgalius 25 ir 27. Indukciniam elektrodui 21 yra padarytas atsarginis antgalis 24a tris kartus mažesnio diametro kaip indukcinis antgalis 24, o taip pat analogiškų diametrų oro 26a ir skysčių 28a praėjimo antgaliai. Keičiant šiuos antgalius atsiveria galimybės didinti arba mažinti išpurškiamų skysčių kiekį ml/ min ir taip reguliuoti purkštuko našumą.
Indukcinio elektrodo viduje yra oro praėjimo kanalas 22, oras per angas 23 patenka Į elektrodo antgalyje suformuotus oro 31 ir skysčių 32 praėjimo plyšius. Tikslu išcentruoti oro 31 ir skysčių 32 praėjimo plyšius, kad būtų vienodi plyšiai aplink elektrodo antgalį 24, purkštuko korpuse įsukti tr>rs varžtai 33, sujungiantys elektrodą 21 kontaktu su elektros lygintuvo antgaliu. Skysčių padavimui į antgalį 27 purkštuko vidiniame antgalyje 25 įsukti du skysčio padavimo kanalai 34 su kontaktu 35 įžeminimui.
Ant korpuso 1 kito galo prisuktas cilindras 36, turintis viduje kamerą 37, oro įėjimo kanalą 11, turintis fiksatorių 39 purkštuko pritvirtinimui prie oro padavimo į purkštuką kanalo. Cilindro 36 kameroje 37 įdėtas vidinis cilindras 40, turintis sienelę 41. Viršutinėje vidinio cilindro dalyje yra kamera 42, užpildyta filtriniu elementu 43, prispaustu metaliniu tinkleliu 44. Kamera 42 jungiasi su kamera 37 oro praėjimo angelėmis 45 ir angelėmis 46 ištekėti iš filtro kondensuotiems skysčiams, jei jų būna praeinant per purkštuką ore. Vidinio cilindro 40 išorinė sienelė su išorinio cilindrinio 36 vidine sienele 41 suformuoja skysčių praėjimo kanalą 47, oro praėjimo plyšį 48, kur oras per angeles 49, esančias vidiniame cilindre 40, patenka į indukcinio elektrodo 21 oro kanalą 22.
ęVyęrni rHjtpl'AiirrilH t-onipro 77 c ii i 1i n n t cu ičru·,·^ i-vrvv kanalą 50, kuriame įsuktas varžtas 51, turintis kalibruotą skysčių išpurškimo angelę. Išorinio cilindro 36 dugne yra padarytos dvi angos 52, reikalingos purkštuką pritvirtinti prie aparato separacijos kameros ir jo korpuso.
Aparato išpurškiamų elektroaerozolio dalelių dispersiškumas reguliuojamas tokiu būdu:
a) Kai sudaromos didesnio dispersiškumo (1 - 100 μτη dalelės) elektroaerozolio dalelės, vidinis purkštuko cilindrinis antgalis 25 sukamas taip, kad kūginis antgalis 26 artėtų prie nupjauto kūgio formos antgalio 24 priekinio galo, o išorini antgalį 27 su kūginiu antgaliu 28 sukame į priešingą pusę. Šiuo atveju padidėja suspausto oro išėjimo plyšys 31, esantis tarp indukcinio elektrodo antgalio 24 ir vidinio kūginio antgalio 25 angos ir sumažėja skysčių praėjimo plyšys 32, esantis tarp indukcinio elektrodo antgalio 24 ir išorinio kūginio antgalio 28 angos. Taigi, į purkštuko antgalį, kur skysčių plėvelė suardoma, į aerozolio daleles patenka padidintas suspausto iki 3 at oro kiekis ir sumažinamas įsiurbimo į oro srovę skysčių kiekis, todėl išpurškiamos mažesnio diametro, t.y. didesnio dispersiškumo elektroaerozolio dalelės. Šiuo atveju purkštukas įjungiamas į elektroaerozolį sudarančio aparato sistemą ir naudojamas gydymo tikslais, sudarant aukšto dispersiškumo (1-9 μτη dalelės) medikamentų ir kitų preparatų elektroaerozolius.
b) Tuo atveju, kai sudaromos stambesnės elektroaerozolio dalelės (1-150 μτη dalelės), vidinis cilindrinis antgalis 25 sukamas taip, kad suspausto oro praėjimo plyšys 31 sumažėtų, o išorinis cilindrinis antgalis sukamas į priešingą pusę, kad oro ir skysčių praėjimo plyšys 32 padidėtų. Šiuo atveju į purkštuko antgalį, kur skysčių plėvelė suardoma į elektroaerozolio daleles, patenka sumažintas suspausto iki 3 at oro kiekis ir padidinamas įsiurbiamo į oro srovę skysčių kiekis, todėl ir išpurškiamos didesnio (1 - 150 μτη didumo) diametro elektroaerozolio dalelės. Šiuo atveju purkštukas, įjungus jį į aparato sudėtį, naudojamas dezinfekcinių medžiagų elektroaerozolių sudarymui, atliekant įvairios paskirtis patalpų oro dezinfekcijas elektroaerozoliais.
Purkštuko filtruose susikaupęs skystis pašalinamas per kanalą, atsukant varžtelį 51. Šitaip purkštukas paruošiamas darbui.
i ; i...!,. , -,. :... *: ..1....,,. t: j :*: ,,. : , i .. .m . 1. - . . . .. r , v .iujuu/jiiu tuou pauiumu uni v vi duiduo WuMi uavl uz-Oiį auUuiilliLiU aparato našumą purkštukas turi atsarginius mažesnių diametrų nupjauto kūgio formos antgalį 24a ir kūginius antgalius su oro 26a ir skysčių 28a išėjimų angomis.
Jų pakeitimas purkštuke atliekamas tokiu būdu:
a) nuo išorinio antgalio 27 atsukamas kūginis antgalis 28 su oro arba skysčio išėjimo anga;
b) nuo vidinio cilindrinio antgalio 25 atsukamas kūginis antgalis 26 su oro išėjimo anga;
c) nuo indukcinio elektrodo 21 atsukamas nupjauto kūgio formos antgalis
24.
Toliau atliekamos šios operacijos:
a) atsarginis nupjauto kūgio formos antgalis 24a įsukamas į purkštuko indukcinį elektrodą 21;
b) atsarginis kūginis antgalis 26a su oro išėjimo anga įsukamas į vidini cilindrinį antgalį 25;
c) atsarginis kūginis antgalis 28a su oro arba skysčių išėjimo anga įsukamas į išorinį antgalį 27.
Po to įjungiamas kompresorius ir patikrinamas purkštuko darbas. Jei išpurškimo metu susidaro nepilnas dalelių fakelas, purkštukas reguliuojamas varžtais, anksčiau aprašytu būdu sureguliuotas darbui purkštukas 1 įjungiamas į aparato sudėtį (Fig. 1).
Užpildžius universalaus elektroaerozolį sudarančio aparato skysčių rezervuarą 4 (Fig. 1) išpurškiamais tirpalais, aparatas pakabinamas kameroje ar patalpoje, o purkštuko 1 oro kanalas 11 sujungiamas su kompresoriaus oro padavimo kanalu. Suspaustas oras iš kompresoriaus kanalo patenka į purkštuko oro įėjimo kanalą 11 (Fig. 2) ir iš karto pakliūna į filtrą 43, išvalomas nuo nešvarumų, po to patenka į kamerą 37, ir iš jos per kanalus 48 ir 49 patenka į elektrodo 21 oro praėjimo kanalą 22. Tokiu būdu per elektrodo 21 kanalą 23 į oro 31 ir skysčių 32 praėjimo plyšius patenka išvalytas nuo nešvarumų oras. Oras esant 3 - 3,5 at slėgiui purkštuko antgaliuose praeinant pro oro 31 ir skysčių 32 praėjimo plyšį purkštuko skysčių antgalyje sudaro vakuumą ir neigiamą oro slėgį. Susidariusio vakuumo skysčių antgalyje ir neigiamo slėgio dėka išpurškiami ęlrvęrioi VnnnlpK 12 ruirlv’omi ię nnnvnfn cl-vcniti ΓΑ7ππ’υη··η '1 f'TT.'r, 1\ ,·· ,> X
.............................. .. ......aJOvavj A --- , . ΛΟ· purkštuko apačioje, patenka per skysčių kanalą 34 (Fig. 2) į purkštuko antgalį ir pro ten praeinančią oro srovę susmulkina 1 - 150 ųm didumo aerozolio dalelėmis. Praleidžiant elektros srovę per elektros lygintuvą 12, į elektrodą 21 (Fig. 2) ir kontaktą 33, purkštuko antgalyje per elektrodą 24 susidariusios aerozolio dalelės jsielektrina teigiamu, o perjungus jungiklį - ir neigiamais elektros krūviais. Elektros šaltinio neigiamas polius įžeminamas per kontaktą 35. Elektroaerozolio dalelių fakelas patenka ant aparato kūginio kaskadinio separatoriaus 14 sienelių (Fig. 1). Stambiausios elektroaerozolio dalelės, esančios fakelo centre, surenkamos pirmos kaskadinio separatoriaus pakopos 13, vidutinio smulkumo dalelės kondensuojamos ant antros 14 ir trečios 15 kaskadinio separatoriaus pakopos, o pačios smulkiausios 1-9 μηι elektroaerozolio dalelės nukreipiamaisiais kaskados paviršiais 14 ir 15 nukreipiamos į kamerą ir per separacijos kameros 2 angas 3 išeina į išorę į aerozolio kamerą ir patalpą užpildo aukšto dispersiškumo (1-9 μπι dalelės) išpurškiamų skysčių dalelių elektroaerozoliais.
Stacionarinėje gydymo medikamentų elektroaerozoliais kamerose 53 su prieškambariu 54 (Fig. 3) centre įrengiama antra mikrokamera 55 ir virš jos gaubtas 56 elektroaerozolį sudarančiam aparatui 2 pakabinti su elektroaerozolio dalelių išėjimo angomis 3. Atidarius šio gaubto 56 dureles, jo viduje pakabinamas aparatas (Fig. 1). Šio aparato oro kanalas sujungiamas su oro atėjimo kanalu 57, o skysčių kanalas ir elektrodas sujungiamas su elektros lygintuvu 12, aparato rezervuaras užpildomas išpurškiamų medikamentų skysčiais ir gaubto 56 durelės uždaromos. Elektroaerozolių kamera turi būti ne didesnė kaip 500 mJ, aprūpinta ištraukiamąja ventiliacija, jos išvėdinimui po gydymo elektroaerozoliais. Šioje kameroje elektroaerozolį sudarantis aparatas per 1 min išpurškia 25 - 28 ml medikamentų tirpalo 1-9 /xm didumo elektroaerozoliais su teigiamu (+), neigiamu (-) arba be elektros krūvio ir kameroje vienu metu galima gydyti po 10 - 15 ligonių, sergančių kvėpavimo organų ligomis.
Tais atvejais, kai reikia gydyti vieną, du, tris ar keturis ligonius, įrengiama elektroaerozolių mikrokamera 55, turinti individualaus dalelių įkvėpimo angas 58, aprūpintas angų uždengimo dangteliais 59. Šioje mini elektroaerozolio kameroje panaudojamas UEA-5 elektroaerozolį sudarančio aparato antras vų vr.iiHųc ( n et tz n 11 11 c t > 11 t* L ’ 1 r ’ L' ··' t I · ?», 'M · i n 1 n »t, i * c i t r, c l· · j r 1 1n· »->->< i ·/.><· i <1, m»·/,
.........'l'·’ * ·' ----- V ‘O· r.toiUJ antgalius), kuris prijungiamas prie oro padavimo kanalo ir elektros lygintuvo, užpildomas išpurškiamų medikamentų tirpalu ir uždaromas kameros dangtis. Šis aparatas per 1 minutę išpurškia 4 - 5 ml tirpalo 1-9 gm didumo medikamentų elektroaerozolius ir naudojamus individualiam sergančių ligonių gydymui.
Profilaktiniam gydymui nuo bronchitų vaistinių žolelių elektroaerozoliais naudojamas elektroaerozolio aparato toks variantas (Fig. 4). Šiam tikslui panaudojamos atsarginės aparato dalys, kūginis separatorius 60, su dangteliu 61 (Fig. 5) ir rankena 62 purkštuko fiksavimui prie aparato. Šis aparato variantas darbui paruošiamas tokiu būdu: iš aparato (Fig. 1) nuimamas dangtis 7, prie aparato separacijos kameros 2 viršaus pritvirtinama rankena 62, virš jos angos uždedamas kūginis dangtis 60 prieš tai nusukus dangtelį 61 (Fig 5) ir į rankenos 62 ir į kūginio dangčio angą 63 įstatomas purkštukas 1, kaip parodyta Fig. 4. Po to į rezervuarą 4 įpilamas išpurškiamas skystis, purkštuko 1 skysčių kanalai sujungiami skysčių žarnelėmis, einančiomis iš rezervuaro, purkštuko 1 oro padavimo kanalas sujungiamas su kompresoriaus oro kanalu, o elektros lygintuvas įjungiamas į elektros tinklą. Šis aparato variantas išpurškia 1 - 150 gm elektroaerozolio daleles, o jo darbo našumas padidėja 10 - 16 %.
Laboratorijų, patalpų, boksų ir kitų patalpų dezinfekcijoms vidutinio dispersiškumo (1 - 100 gm dalelės) dezinfekcinių medžiagų aerozoliais naudojamas toks elektroaerozolį sudarančio aparato variantas (Fig. 5). Kūginis aparato separatorius 60 antro varianto (Fig. 4) išimamas iš purkštuko 1 antgalio, ant angelės užsukamas dangtelis 61 (Fig. 5) ir įdedamas į korpusą separatorius, kaip parodyta Fig. 5. Purkštukas 1 vėl įstatomas į rankenos 62 angą, į korpuso skysčių rezervuarą pripilama dezinfekcinių skysčių, o purkštukas 1 prijungiamas prie kompresoriaus oro kanalo. Šiuo atveju, įjungus kompresorių susidaręs dezinfekcinių medžiagų elektroaerozolio dalelių fakelas atsimuša i kūginį separatorių 60, stambios dalelės kondensuojasi ir suteka į rezervuarą, o smulkios ir vidutinių dydžių elektroaerozolio dalelės pakyla į viršų ir po to pasisklaido patalpoje.
Elektroaerozolį sudarantis aparatas panaudojamas ir patalpų dezinfekcijoms dezinfekcinių tirpalų polidispersiniais elektroaerozoliais (Fig. 6 ir Fig. 7). Šiuo atveju elektroaerozolinio aparato purkštukas išimamas iš dangčio 7 nni.nlA,· -f.’b,· . ........ 1 ζ,. Λ 4 ........ !.·< . T^:.. f ' r-·· ~ r. 1 i ., H I li.uu /juiliil.· uu.tviv.K O “i . ’ į l i < / K l S i »i i I L.. ' ’ II i I L,. / . I I P. I i , I >
nukreipiamas į šoną, arba fakelas išpurškiamas į viršų.
Patalpų dezinfekcijoms polidispersiniais dezinfekcinių tirpalų elektroaerozoliais galima panaudoti aparato tokį variantą (Fig. 8 ir Fig. 9). Šiuo atveju nuimamas viršutinis aparato dangtis, o purkštukas 1 vertikaliai fakelu į viršų arba 56° kampu pritvirtinamas angelėmis 52 ir kūginio separatoriaus 13 viršutinės cilindrinės dalies, kaip parodyta Fig. 8 ir Fig. 9. Oro padavimo nuo kompresoriaus kanalas pritvirtinamas prie purkštuko oro kanalo 11, o skysčių kanalai 19 prijungiami prie aparato skysčių kanalų, rezervuaras 4 užpildomas dezinfekciniais skysčiais ir įjungus kompresorių dezinfekciniai skysčiai išpurškiami į patalpas polidispersiniais 1 - 150 μπι didumo dezomedžiagų elektroaerozoliais, prieš tai įjungus elektros lygintuvą į elektros tinklą.

Claims (7)

  1. IŠRADIMO APIBRĖŽTIS
    1. Universalus elektroaerozolį sudarantis aparatas, sudarytas iš korpuso, kurio dugne yra skysčio rezervuaras (4), virš pastarojo suformuota elektroaerozolio dalelių separacijos kamera (2) su centre išdėstytu kaskadiniu separatoriumi (13), korpusas turi dangtį (7), ir iš elektroaerozolį sudarančio purkštuko (1), kurio elektrodas (24), apsuptas skysčio ir oro praėjimo antgalių (26, 28), b e s i s k i r i antis tuo, kad turi kintamo našumo elektroaerozolį sudarantį purkštuką (1), be to, korpuso dangtis (7) turi dar papildomą dangtį (60), o purkštukas - fiksavimo priemones (52).
  2. 2. Aparatas pagal 1 punktą, besiskiriantis tuo, kad aparato elektroaerozolį sudarantis purkštukas (1) aprūpintas atsarginiu nupjauto kūgio formos elektrodu (24a), 3-4 kartus mažesnio diametro už pagrindinį elektrodą (24), atsarginiais skysčių ir oro praėjimo antgaliais (26a, 28a) atitinkamai mažesnių diametrų.
  3. 3. Aparatas pagal 1 - 2 punktus, besiskiriantis tuo, kad viena iš purkštuko (1) fiksavimo priemonių yra rankena (62), o dezinfekcinių tirpalų rezervuaru naudojama aparato separacijos kamera (2), dengta korpuso dangčiu (60), naudojamu kaip nukreipiamasis diskas.
  4. 4. Aparatas pagal 3 punktą, besiskiriantis tuo, kad dezinfekcinių tirpalų rezervuaru naudojama aparato separacijos kamera (2), dengta korpuso dangčiu (60), naudojamu kaip nukreipiamasis diskas, tiesiogiai virš tirpalo ir papildomu dangčiu (61).
  5. 5. Aparatas pagal 1-2 punktus, besiskiriantis tuo, kad viena iš purkštuko fl) fiksavimo priemonių vra prie korpuso dangčio tvirtinamos dvi auselės (64) su vertikaliomis ir įstrižomis įpjovomis purkštuko fiksavimui vertikalioje arba pusiau horizontalioje iki 56° padėtyje.
    II
  6. 6. Aparatas pagal 1 - 2, 5 punktus, besiskiriantis tuo, kad aparato separacijos kameroje su skysčių rezervuaru esanti kaskadinio separatoriaus (13) viršūnė padaroma cilindro formos, ant kurios užfiksuotas purkštukas (1) vertikalioje ar pusiau horizontalioje padėtyje, esant iki 56° pasvirimo kampui.
  7. 7. Aparatas pagal 1-6 punktus, besiskiriantis tuo, kad stacionarinėse grupinio žmonių gydymo medikamentų elektroaerozolio kamerų (53) centre aparatas turi papildomą gaubtą (56) su aerozolio dalelių išėjimo angomis ir mikrokamerą (55) individualiam pacientų gydymui su 3 kartus mažesnio našumo elektroaerozolį sudarančio aparato variantu.
LT2000021A 2000-03-30 2000-03-30 Universalus elektroaerozolį sudarantis aparatas LT4771B (lt)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
LT2000021A LT4771B (lt) 2000-03-30 2000-03-30 Universalus elektroaerozolį sudarantis aparatas

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
LT2000021A LT4771B (lt) 2000-03-30 2000-03-30 Universalus elektroaerozolį sudarantis aparatas

Publications (2)

Publication Number Publication Date
LT2000021A LT2000021A (lt) 2000-10-25
LT4771B true LT4771B (lt) 2001-02-26

Family

ID=19721455

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
LT2000021A LT4771B (lt) 2000-03-30 2000-03-30 Universalus elektroaerozolį sudarantis aparatas

Country Status (1)

Country Link
LT (1) LT4771B (lt)

Citations (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
SU854402A2 (ru) 1979-11-30 1981-08-15 Литовский Научно-Исследовательский Институт Ветеринарии Электроаэрозольный распылитель
SU1132953A2 (ru) 1983-06-07 1985-01-07 Литовский Научно-Исследовательский Институт Ветеринарии Электроаэрозольный аппарат дл вакцинации и терапии животных

Patent Citations (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
SU854402A2 (ru) 1979-11-30 1981-08-15 Литовский Научно-Исследовательский Институт Ветеринарии Электроаэрозольный распылитель
SU1132953A2 (ru) 1983-06-07 1985-01-07 Литовский Научно-Исследовательский Институт Ветеринарии Электроаэрозольный аппарат дл вакцинации и терапии животных

Also Published As

Publication number Publication date
LT2000021A (lt) 2000-10-25

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US5267555A (en) Apparatus and method for ionizing medication containing mists
CN102844067B (zh) 雾化器套件及雾化器
RU2626891C2 (ru) Вентилятор эжекторного типа с электростатическим фильтром
US2869188A (en) Medicinal inhalant atomization
KR102195941B1 (ko) 클린에어 공급장치
CN108379702B (zh) 医用雾化器
US6230703B1 (en) Aerosol inhalation device providing improved aerosol delivery
EP4146987A1 (de) Luftwäscher mit elektroabscheidung
US3733060A (en) Mist generator
CN109268978A (zh) 一种便携式医用空气消毒装置
CN211854372U (zh) 一种用于收集经口鼻播散的飞沫及气溶胶的无害化处理装置
LT4771B (lt) Universalus elektroaerozolį sudarantis aparatas
JP2005505308A (ja) 薬剤移送と分泌物回収の2つの目的を有する装置及びこれを使用する方法
US2847248A (en) Nebulizer
WO2019218428A1 (zh) 一种一体式的密封微网喷雾模块
KR102339302B1 (ko) 싸이클론을 활용한 이동형 음압기
WO2022018458A2 (en) Biological air filtration assembly, cartridge and system
CN111617352A (zh) 一种呼吸科用移动式医用雾化机
CN208710699U (zh) 雾化发生组件及雾化给药装置
CN209121052U (zh) 一种养鸭场诱虫灯
CN208959016U (zh) 一种多功能医用雾化器
SU854402A2 (ru) Электроаэрозольный распылитель
EP4149570A1 (de) Desinfektionsvorrichtung
DE10148718C1 (de) Verfahren und Vorrichtung zur Luft- und Raumreinigung
CA2216103A1 (en) Improved nebulizer and inhalation device containing same

Legal Events

Date Code Title Description
MM9A Lapsed patents

Effective date: 20020330