LT3235B - Circuit arrangement for electric rectifing substation - Google Patents
Circuit arrangement for electric rectifing substation Download PDFInfo
- Publication number
- LT3235B LT3235B LTIP326A LTIP326A LT3235B LT 3235 B LT3235 B LT 3235B LT IP326 A LTIP326 A LT IP326A LT IP326 A LTIP326 A LT IP326A LT 3235 B LT3235 B LT 3235B
- Authority
- LT
- Lithuania
- Prior art keywords
- thyristor
- line
- diagram according
- current
- switching
- Prior art date
Links
Landscapes
- Protection Of Static Devices (AREA)
Description
Šiame išradime aprašoma elektrifikuoto transporto srovės lyginimo pastotės sujungimo schema, kai pastotė yra srovės lyginimo centras. Srovės lyginimo centras gali būti valdomas, iš dalies valdomas arba nevaldomas.
Srovės lyginimo pastotėje, pritaikytoje nuolatinės srovės linijų aprūpinimui, naudojami linijos atsišakojimuose esantys staigieji jungikliai, kurie, nustatant tam tikrą Įjungimo dydį, esant srovės perkrovimui arba trumpam sujungimui, gali patikimai atjungti. Tokie jungikliai yra mechaniniai ir palyginus neekonomiški, ir kelia papildomas problemas saugumui dėl susidarančio kibirkščiavimo tarp jungiklio kontaktų. Dėl kibirkščiavimo jungikliai greičiau nusidėvi, todėl būtina dažna staigiųjų jungiklių priežiūra.
Pagal EP-A-206150 yra žinomi nuolatinės srovės kaupimo šynų tiristoriai - jungikliai. Lyginimo pastotė srovės kelyje į srovės lyginimo bloką aprūpinta papildomu jungikliu ir dėl to bendrame įrengimo ekspoatavime sudaromi didesni nuostoliai, reikalaujant didesnių investicinių išlaidų. Be to, turi būti naudojami papildomi ventiliai, kad per stotį, t. y. per srovės lyginimo pastotę būtų sudaroma grįžtamojo maitinimo galimybė stabdymo energijos grįžtamajam maitinimui.
Kitas sprendimas su tiristoriais - jungikliais trifazės srovės kaupimo šynose, kurie skirti trukdančių linijos atsišakojimų atjungimui, yra žinomas pagal DD-A-261485.
Nepaisant reikalavimo ir šiuo atveju pritaikyti ventilius, skirtus stabdymo energijos grįžtamajam maitinimui, toks lyginimo pastotės defektuotos atkarpos atjungimo sprendimas yra netinkamas, kadangi dėl pasireiškiančio trumpojo jungimo pastovumo, pvz., per 200 ms laiko tarpą, tiristorių - jungiklių išdėstymas sąlygoja negrįžtamus nuostolius.
Buvo pasiūlyta lygintuvą iš dalies įrengti kaip pusiau tiristorinį bloką, kuris sąlygotų staigų atjungimą per gesinimo schemą, kai per trumpą momentą, be įtampos staigusis skyriklis išjungia atitinkamą atsišakojimą. Taip gali būti tęsiama tolesnė eksploatacija. Deja, tai visuomet sąlygoja trumpas pertraukas be Įtampos.
Išradimo užduotis yra sukurti sujungimo schemą srovės lyginimo pastotės eksploatavimui, naudojamą elektrifikuoto transporto srovės aprūpinimui, naudojant centrinį lyginimo vienetą ir staigiuosius skyriklius, kurie iš vienos pusės yra ekonomiški, iš kitos pusės - saugiai atjungia trumpąjį jungimą bei grįžtamojo maitinimo sroves, o taip pat sudaro sąlygas paprastu būdu kontroliuoti linijos atsišakojimus.
Pagal išradimą užduotis išsprendžiama sekančios schemos dėka:
Plius - nuolatinės srovės - kaupimo šynoje per staigųjį skyriklį ir srovės keitiklį aprūpinami reikalingi atsišakojimai. Nuolatinės srovės kaupimo šynas savo ruožtu aprūpina centrinis lygintuvas. Jis gali būti valdomas, iš dalies valdomas arba nevaldomas lyginimo blokas. Kiekviename staigaus skyriklio poliuje yra struktūrinė sujungimo grupė, susidedanti poliuje iš 2 nelygiagrečių ventilių, geriausia diodų, vedančių į šleifinę liniją, prie kurios prijungtas komutacinis įrengimas. Jis sujungtas su centrinio lygintuvo pliuspoliumi. (Atvirkščia polių padėtis taip pat įmanoma).
Tuo atveju, jei lygintuvas yra valdomas, centriniam lyginimo bloke numatytas gesinimo įrengimas sujungtas su trifazės srovės-kaupimo šyna.
Komutacinis Įrengimas, geriausiu atveju, sudarytas iš komutacinio tiristoriaus, turinčio bent vieną gesinimo atsisakoj imą.
Gesinimo atsišakojimas sudarytas žinomu būdu, iš gesinimo tiristoriaus ir gesinimo kondensatoriaus. Geriausiu atveju jis sujungiamas per diodą su komutaciniu tiristoriumi.
Komutacinė grupė, geriausiu atveju gali būti sudaryta iš vieno vienintelio gesinimo įrengimo, jei staigiajam skyrikliui priskiriamas atskiras komutacinis tiristorius. Teigiamas sprendimas yra, kai kiekviena srovės kryptis yra aprūpinta komutaciniu tiristoriumi ir gesinimo atsišakojimu.
Schemos veikimo būdas:
Konstruktyviai, turint lygintuvą kaip lyginimo centrą, tam tikroje defekto vietoje atjungiamos didelės trumpo jungimo srovės nuo centrinio srovės lyginimo bloko, tuo tarpu gesinant tiristoriaus bloką ir panaudojant tam gesinimo įrengimą.
Į defekto vietą srovės iš tolimų maitinimo taškų teka per komutacinį įrengimą ir atjungiamos komutacinio įrengimo gesinimo šakoje. Tokiu būdu, užfiksavus antsrovį, sąlygojamas staigiojo jungiklio atidarymas, tuo pačiu metu užkertant kelią uždegimo impulsams patekti į centrinį lyginimo bloką. Laikinai uždegamas gesinimo įrengimo tiristorius, o po to pagal nustatytą uždegimo trukmę uždegamas komutacinio įrengimo komutacinis tiristorius, ir po tam tikro pastovaus laiko intervalo arba gavus signalą iš staigiojo jungiklio, atjungiamas komutacinio įrengimo gesinimo atsišakojimas, tuo pačiu ir srovė atitinkamame išėjime.
Atsižvelgiant į technikos lygą, tiristoriaus pusblokis po to vėl gali būti įjungiamas, kad būtų galima toliau maitinti nedefektuotas atkarpas. Po to, esant bet kuriems atsišakojimų atjungimams, įjungiamas staigusis skyriklis ir uždegamas komutacinis tiristorius, taip, kad srovė per trumpą laiką pereitų iš staigiojo jungiklio srovės linijos į komutacinį tiristorių. Po pastovaus laiko intervalo, uždegus komutaciną tiristorių, arba gavus signalą iš staigaus skyriklio, uždegamas komutacinio įrengimo gesinimo atsišakojimas ir, nepriklausomai nuo srovės krypties, per staigųjį skyriklį vyksta elektroninio pajėgumo atjungimas.
Konstrukcijoje su nevaldomu centriniu lygintuvu atjungiami visi linijos atsišakojimai - taigi ir trumpojo - atjungimai, remiantis paskutiniu minėtu būdu. Po tam tikros linijos atjungimo komutacinio tiristoriaus pagalba gali būti vykdomas jos patikrinimas, nereikalaujantis specialios kontrolinės varžos. Su esamu gesinimo ratu kontrolinė srovė gali būti vėl išjungiama ir patikrinta atkarpa vėl įjungiama pagal aprašytą technikos lygį.
Jei naudojamas tiristorius, pritaikytas grįžtamąją srovę valdantiems jungiamųjų struktūrinių grupių ventiliams, tai geriausiu atveju, abu jungiamųjų struktūrinių grupių ventiliai suvedami į vieną šleifinę liniją, kuri atlieka funkciją kaip laisvoji šleifinė linija ir kaip grįžtamojo maitinimo šleifinė linija.
Išradimo objekto konstrukcija giliau paaiškinama apibrėžtyje.
Išradimas paaiškinamas konstrukcijos pavyzdžiais.
Brėžiniuose parodyta:
Fig. 1 - lyginimo pastotės sujungimo schema pagal išradimą su centriniu iš dalies valdomu lygintuvu,
Fig. 2 - išdėstymo schema pagal išradimą, pritaikyta lyginimo pastotei su nevaldomu centriniu lygintuvu,
Fig. 3 - schemos pagal Fig. 2 variantas su papildoma rezervine gesinimo galimybe ir
Fig. 4 - variantas su tik viena šleifine linija.
Pirmenybė teikiama lyginimo pastotės sujungimo schemos pavyzdžiui su iš dalies valdomu lygintuvu ir tai schematiškai pavaizduota Fig. 1.
Centrinis lygintuvas sudarytas iš tiristoriaus pusblokio 1 ir diodų pusblokio 2. Jis maitina, pvz., Plius - nuolatinės srovės - kaupimo šyną 3. Plius nuolatinės srovės - kaupimo šynoje 3 yra 2 linijų išėjimai 4 ir 5, turintys po vieną struktūrinę ryšių grupę 6 ir 7. Pagal šį pavyzdį linijos prijungimas realizuojamas taip, kad kontaktiniame tinkle, greta parodytos brėžinyje lyginimo pastotės, būtų maitinamos ir kitos lyginimo pastotės, sudarant ištisinį ryšį tarp kontaktinio tinklo atkarpų, kurios brėžinyje neparodytos. Lyginimo pastotei su tiristorine technika pagal išradimą priklauso gesinimo įrengimas 8 ir komutacinis įrengimas 9. Pastarieji gali atlikti defekto linijos atjungimo ir linijos patikrinimo funkcijas.
Pasireiškus atsišakojimo 5 defektui, vykdomas sekantis procesas:
- tiristoriaus pusblokio 1 blokavimas, gesinimo tiristorių 10 ir 11 uždegimas,LT 3235 B
- staigiojo skyriklio 14 suveikimas,
- komutacinio tiristoriaus 12 uždegimas ir,
- pvz., esant pastoviam distanciniam laikui, gesinimo tiristoriaus 15 ir komutacinio įrengimo 9 uždegimas.
Uždarant tiristoriaus pusblokį 1 ir uždegant gesinimo įrengimą 8, staigiai atjungiama artimos lyginimo pastotės didelė trumpo jungimo srovė. Atsidaro staigusis jungiklis 14 ir atsiradęs atsidariusioje skyriklio atkarpoje įtampos kritimas sutrumpinamas komutacinio tiristoriaus 12 pagalba, kad srovė iš toliau esančių lyginimo pastočių tekėtų ne per staigųjį skyriklį 14, bet per ryšio diodą 17, R-L - kombinaciją 67, uždegtą komutacinį tiristorių 12, ryšio liniją 18 į laisvos eigos šleifinę liniją 20 ir iš ten, per pagalbinį skyriklį 25 ir per laisvos eigos diodą 27 patektų į atsišakojimo 5 defekto vietą.
Po bet kurio atsišakojimo atjungimo ir tiristoriaus pusblokio 1 uždegimo, gali būti vykdomas atkarpos patikrinimas per ryšio diodą 17 ir komutacinį tiristorių 12, kartu vėl atjungiant kontrolinę srovę per gesinimo šakos - gesinimo tiristorių 15 arba 31, gesinimo kondensatorių 35 arba 36. Šiuo atveju defektuotas atsišakojimas po to vėl įjungiamas. Kitu atveju, esant išjungtam atsišakojimui 5, gali būti atidaromi dvipoliai pagalbiniai skyrikliai 24, 25 ir kontaktinio tinklo atsišakojimo 5 įjungimas bus galvaniškai pilnai atskirtas.
Normalus atsišakojimo išjungimas parodomas grįžtamosios maitinimo srovės išjungimo pavyzdžiu. Kai grįžtamoji srovė teka iš atsišakojimo 5 į atkarpos įjungimą 4, o šis turi būti išjungiamas, tuo metu suveikia staigusis jungiklis 14 ir uždegamas komutacinis tiristorius 12. Grįžtamoji maitinimo srovė komutuoja iš atsidarančio staigiojo jungiklio 14 į sekantį ratą: grįžtamojo maitinimo diodas 29, pagalbinis skyriklis 24, grįžtamojo maitinimo - šleifinė linija 21, ryšio linija 19, per uždegtą komutacinį tiristorių 12, R-L kombinaciją 66 ir ryšio diodą 16 į Plius - nuolatinės srovės - kaupimo šyną 3 ir ten ratas užbaigiamas linijos įjungimu 4, kur turėjo įtekėti grįžtamojo maitinimo srovė. Lygiagrečiai ryšio diodui 16, dalis grįžtamojo maitinimo srovės teka per ryšio liniją 18, pagalbinį skyriklį 23 ir laisvos eigos diodą 26 į linijos įjungimą 4.
Analogišku būdu vyksta grįžtamojo maitinimo srovės atjungimas per staigųjį jungiklį 13 atkarpoje 4 komutuojant į grįžtamojo maitinimo diodą 28, pagalbinį skyriklį 22, grįžtamojo maitinimo - šleifinę liniją 21 ir komutavimo tiristorių 12.
Kadangi tėkmės seka visuomet yra viena, nepriklausomai nuo srovės krypties, tai srovės krypties nereikia matuoti.
Siekant sukurti paprastą rezervą, tinkamiausiu būdu komutaciniame įrengime 9 numatytos dvi gesinimo šakos, kur visuomet viena gesinimo šaka su gesinimo kondensatoriais 35, 36 užgesina komutacinę srovę per komutacinį tiristorių 12, būtent, Įjungiant atitinkamą gesinimo tiristorių 15 arba 31, esant pastoviam distanciniam laikui komutacinio tiristoriaus 12 uždegimo atžvilgiu.
Gesinimo kondensatorius 30 gesinimo įrengime 8 per trumpą laiką perkraunamas per atraminę šaką 32, todėl šiuo atveju nereikia rezervo. Tiristoriaus pusblokis 1 geriausiu atveju Įjungiamas po 6 ms po uždarymo. Nepaliestose linijose esančios transporto priemonės nepastebi įtampos kritimo.
Geriausiu atveju naudojamas laisvos eigos diodas 38, sukuria ryšį tarp bėgio (anodas) ir atkarpos įjungimo (katodas), kad, esant staigiems trumpo jungimo srovių išjungimams, neatsirastų viršįtampis induktyvumo išvadose .
Ryšio diodas 37 garantuoja nepriekaištingą defektuotos srovės komutavimą nuo tiristoriaus pusblokio 1 į gesinimo kondensatorių 30 ir atjungia atraminę šaką 32 nuo Plius - nuolatinės srovės - kaupimo šynos 3.
Naudojamas ryšio diodas 39 užtikrina nepriekaištingą atjungiamos srovės komutavimą per komutacinį tiristorių 12 į gesinimo kondensatorių 35 arba 36 ir tuo pačiu atjungia atraminę šaką 32, kuri per ryšio liniją 40 elektriškai sujungta su gesinimo kondensatoriais 35, 36, nuo kontrolinių srovių ir kitų srovių, tekančių per komutacinį tiristorių 12.
Lyginimo pastotė pagal Fig. 2 turi maitinimo centrą su Plius - nuolatinės srovės - kaupimo šyna 3, nuo kurios pajungti atsišakojimai 4 ir 5. Atsišakojimai 4, 5 gali būti atskiriami per staigųjį jungiklį 13, 14 nuo nuolatinės srovės - kaupimo šynos 3. Kiekvienam staigiajam jungikliui 13, 14 priklauso po vieną ryšio struktūrinę grupę 6, 7. Ryšio grupės 6, 7 sudarytos iš laisvos eigos diodų 26, 27 bei iš antilygiagrečių jiems grįžtamojo maitinimo diodų 28, 29, kurių poliai yra staigiojo jungiklio 13, 14 pusėje. Jie veda per pagalbinius skyriklius 22, 23, 24, 25 į laisvos eigos šleifinę liniją 20 arba į grįžtamojo maitinimo šleifinę liniją 21, kurios savo ruožtu veda į komutacinį įrengimą 47.
Komutacinis įrengimas 47 susideda iš mažiausiai dviejų gesinimo šakų, pirminės gesinimo šakos, sudarytos iš gesinimo tiristoriaus 15 bei gesinimo kondensatoriaus 35 ir pirminės gesinimo šakos su gesinimo konden•satoriumi 41 ir gesinimo tiristoriumi 42, atvirkščiai srovės krypčiai.
Komutaciniai tiristoriai 43, 45 arba 44, 46 šiame pavyzdyje yra sujungti lygiagrečiai staigiems skyrikliams 13, 14.
Atjungiant atsišakojimą 4 arba 5, sąlygojamas atitinkamo staigiojo skyriklio 13, 14 atidarymas, kartu uždegant atitinkamą komutacini tiristorių 43, 44. Srovė komutuoja iš atsidarančio staigiojo skyriklio 13, 14 į atitinkamą komutacini tiristorių 43, 44. Per tam tikrą laiko tarpą, arba dėl atsirandančio staigiojo skyriklio 13, 14 kontakto, uždegamas gesinimo tiristorius 15 ir srovė vėl išjungiama per komutacinį tiristorių 43 arba 44, per pirmąją gesinimo šaką, susidedančią iš gesinimo tiristoriaus 15 ir gesinimo kondensatoriaus 35.
Lygiagrečiai staigiesiems skyrikliams 13, 14 išdėstytų komutacinių tiristorių 43, 44 dėka, gali būti patikrinama viena linija ir priklausomai nuo gauto rezultato, patikrintas linijos atsišakojimas 4, 5 vėl gali būti įjungiamas.
Grįžtamosios srovės gesinimas, pavyzdžiui, srovei tekant nuo atsišakojimo įėjimo 4 per Plius - nuolatinės srovės šyną 3 į įėjimą 5, vyksta tuo pačiu būdu, tik per komutacinį tiristorių 45, gesinimo tiristorių 42 ir gesinimo kondensatorių 41. Norint abiejose srovės kryptyse turėti paruoštus gesinimui rezervinius gesinimo kondensatorius, abi gesinimo šakos yra sudarytos pagal variantą, parodytą Fig. 3 taip, kad gesinimo kondensatoriai 35, 41 nukreipti į laisvos eigos šleifinę liniją 20 arba grįžtamojo maitinimo šleifinę liniją 21, į šias linijas nukreipti gesinimo kondensatorių 35, 41 elektrodai statmenai vienas su kitu per tiristorius 48 ir 50 su Plius - nuolatinės srovės - kaupimo šyna 3, o kiti kondensatoriai sujungti per tiristorius 51, 49. Antrajame gesinimo procese naudojamas gesinimo kondensatorius 41, pvz., gesinimo proceso su gesinimo kondensatoriumi pabaigoje uždegant tiristorius 50, 51.
Išjungta atkarpa 4 patikrinama su komutaciniu tiristoriumi 43, kuris uždegamas ir viršijant srovės slenkstinę vertę, gavus informaciją apie srovę iš srovės transformatoriaus, automatiškai uždegamas gesinimo tiristorius 15 ir atjungiama defektuota srovė. Neviršijus srovės slenkstinės vertės, pasibaigus kontroliniam laikui, pvz., apie 3 s vėl įjungiamas staigusis skyriklis 13 ir vėl normaliai aprūpinama srove atkarpa 4.
Brėžinyje parodytos dvi lyginimo pastotės su srovės padavimais la ir lb, kur pirmoji lyginimo pastotė paaiškinta pilniau negu antroji. Šių pastočių struktūra panaši ir jos taip sujungtos viena su kita, kad palaipsniui perjungiama dviejų bėgių linija.
Kita lyginimo pastotė gali būti sudaryta ir kitaip, pvz., gali turėti staigiuosius jungiklius.
Pavaizduota lyginimo pastotė sudaryta iš Plius - nuolatinės srovės - kaupimo šynos 3, nuo kurios įjungtos linijos atkarpos A, B, C ir D, parodytos brėžinyje sekančių elementų pagalba: staigieji skyrikliai 13, 14, srovės transformatorius 52, laisvos eigos diodai 26, 27, grįžtamojo maitinimo ventiliai 28, 29, pagalbiniai skyrikliai 23, 25. Pagalbiniai skyrikliai 23, 25 prijungti prie laisvos eigos šleifinės linijos 20. Tarp Plius - nuolatinės srovės - kaupimo šynos 3 ir laisvos eigos šleifinės linijos 20 yra komutacinis įrengimas. Jis sudarytas iš komutacinio tiristoriaus 12 ir gesinimo šakos, kurią sudaro gesinimo tiristorius 15, gesinimo kondensatorius 35 ir ryšio diodas 39.
Tarp linijos žemė (Minus-Polius) ir laisvos eigos šleifinės linijos 20 yra prijungtas laisvos eigos diodas 38.
Abu anodai, būtent ryšio diodas 39 ir laisvos eigos diodas 38 sujungti per atraminę šaką 32, sudarytą iš induktyvumo ir varžos. Taip pat kaip linijos nuo A iki D ir komutacinis įrengimas 9, tokie patys antros lyginimo pastotės elementai yra ir kitose pastotėse.
Linijos atkarpos 53, 54, 55, 56, 57 ir 58 sujungtos su sekančiais linijų atsišakojimais: 53 su B, 54 su D ir su B2, 55 su D2, 56 su A, 57 su C ir su A2, 58 su C2. Parodytas taip pat skersinis ryšis su komutaciniu prietaisu 59. Komutacinis prietaisas 59 šiuo atveju yra įjungtas.
Darbo režimas paaiškinamas, išjungiant defektuotas atkarpas, kai trumpasis jungimas 60 atsiranda linijoje 54. Linijų atsišakojimai D ir B įjungti, o linijų šakos A ir C išjungtos. Tai taikoma ir antrai lyginimo pastotei bei kitoms, be to, tik linijos šakose D ir B2 pasiekiama įsijungimo reikšmė. Kiti linijų įėjimai gali būti sužadinti di/dt - apsaugos pagalba.
Linijos šakų D ir B2 išjungimas aprašomas linijos šakos
D išjungimo pavyzdžiu. Linijos šakos D staigusis skyriklis 63 turi išjungimo komandą; komutacinis tiristorius 12 ir grįžtamojo maitinimo tiristorius (brėžinyje neparodytas, analogiškas 28 arba 29) uždegami, kad srovė nuo atsidarančio staigiojo skyriklio 63 komutuoja į komutacinį tiristorių 12, į laisvos eigos - šleifinę liniją 20, per pagalbinį skyriklį 61 ir linijos įėjimo D laisvos eigos diodą 62 į linijos šaką D taip, kad trumpojo jungimo srovė į trumpąjį jungimą 60 patenka sekančiu keliu: nuo Plius nuolatinės srovės - kaupimo šynos 3 per komutacinį tiristorių 12, per laisvos eigos - šleifinę liniją 20, skyriklį 61, laisvos eigos diodą 62 ir linijos šakos D srovės transformatorių 52.
Taip pat traktuojama linijos šakos B2 komutacija, panaudojant antros lyginimo pastotės komutacinį įrengimą 9.
Po pastovaus nustatyto laiko arba sukontaktavus atsidarančiai linijos šakai D, staigiajam skyrikliui 63, uždegamas gesinimo tiristorius 15, perimantis komutacinio tiristoriaus 12 srovę (negatyvus komutacinio tiristoriaus 12 anodo potencialas dėl kondensatoriaus išėjimo įtampos), pakeičiant gesinimo kondensatoriaus 35 krūvį, blokuojamas gesinimo tiristorius 15 ir tuo baigiamas linijos šakos D išjungimas. Uždegus gesinimo tiristorių 15, trumpa impulsinė srovė teka per visas ryšių šakas (laisvos eigos diodus ir pagalbinius skyriklius), o kai staigieji skyrikliai uždaryti, konkrečiai, šiuo atveju, paliečiamas linijos įėjimas B. Šios impulsinės srovės dydį riboja varža 64. Impulsinės srovės, pvz., per linijos atsišakojimo B elementus, visiškai išvengiama, jei laisvos eigos diodai pakeičiami tiristoriais ir uždegamas tik tiristorius, kurio linijos įėjimas turi būti įjungiamas, o šiuo pavyzdžiu tik nuo linijos šakos D.
Atraminė linija 32 užtikrina saugų atjungimą, jei linijos yra tuščioje eigoje. Laisvos eigos diodas 38 sumažina jungimo įtampą.
Jei yra trumpas sujungimas 60, ir tuo pačiu metu, arba esant nedideliam laiko skirtumui, elektriškai sujungiama atsiskyrimo vieta tarp linijos atsišakojimų B ir D. Dabar į trumpo jungimo tašką 60 per B teka srovė, kuri gali pasiekti tokį stiprumą, kad staigusis skyriklis 14 linijoje B atsidarytų ir vėl būtų uždegti komutacinis tiristorius 12 ir linijos B grįžtamojo maitinimo tiristorius 29, arba pagal pavyzdį, teka komutacinė srovė, vėliau įjungiami rezervinis gesinimo tiristorius 31 ir gesinimo kondensatorius 36, siekiant visiškai išjungti pirmosios lyginimo pastotės (kaip buvo aprašyta), trumpo jungimo srovę.
Taip pat iš anksto deklaruojamas defekto apibūdinimas. Visi linijos atsišakojimai A, B, C, D duotame pavyzdyje yra įjungti. Gali reikėti išjungti linijos atsišakojimus B, C ir D, arba dar ir atsišakojimą A. Visos aprašytos schemos veikia aprašytu būdu. Pavyzdyje parodyta, kad judėjimo 65 parodyta defektuota srovė pasireiškia nepalankiu laiko tarpu, kai yra būtinas rezervinis gesinimo tiristorius 31, kadangi jau prasidėjęs pirmojo gesinimo perkrovimas.
Grįžtamojo maitinimo srovės, pvz., tekančios per atsidarantį staigųjį skyriklį 13 į linijos atsišakojimą D, pajungiamos sekančiai:
- staigiojo skyriklio 13 atsidarymo komanda,
- komutacinio tiristoriaus 12 uždegimas, ir tuo pačiu metu linijos šakos A grįžtamojo maitinimo tiristoriaus 28 uždegimas.
Srovė komutuoja į sekančią liniją:
- linijos atsišakojimo A grįžtamojo maitinimo tiristorius 28,
- pagalbinis skyriklis 23,
- laisvos eigos šleifinė linija 20,
- linijos atsišakojimo D laisvos eigos diodas 62 į linijos šaką D.
Grįžtamojo maitinimo tiristorius 28 neužgesinamas, jis savaime užgęsta, kai srovė stabdymo režime pasiekia nulį.
Po įvykusio išjungimo gali būti per komutacinį tiristorių 12 patikrinama linija, kai kontrolinė srovė vėl išjungiama per gesinimo šaką - gesinimo tiristorių 15, gesinimo kondensatorių 35 ir ryšio diodą 39.
Su aprašyta sujungimo schema yra įmanoma, nepriklausomai nuo defektuotos srovės ir apkrautos srovės krypčių, nuo nuolatinės srovės kaupimo šynų jas atjungti, kai tam reikalinga tik informacija apie linijos srovės reikšmes (absoliuti vertė). Linija patikrinama be linijos kontrolinės varžos, kadangi pritaikyti įmontuoti techniniai ryšio ir gesinimo grupės elementai.
Claims (12)
- IŠRADIMO APIBRĖŽTIS1. Srovės lyginimo pastotės sujungimo schema su nuolatinės srovės kaupimo šyna, prie kurios per staigųjį skyriklį prijungta keletas linijos atsišakojimų, ir su centriniu lyginimo vienetu, besiskirianti' tuo, kad prie kiekvieno staigiojo skyriklio (13,14,63) linijos pusėje esančio poliaus prijungta ryšio struktūrinė grupė (6,7), nuvesta į laisvos eigos šleifinę liniją (20) ir grįžtamojo maitinimo šleifinę liniją (21), kurios veda į komutacinį įrengimą (9), sudarytą iš vieno arba keleto komutacinių tiristorių (12), kuriems lygiagrečiai pajungta mažiausiai viena gesinimo šaka.
- 2. Sujungimo schema pagal 1 punktą, besiskirianti tuo, kad centrinis lyginimo vienetas yra valdomas lygintuvas.
- 3. Sujungimo schema pagal 1 punktą, besiskirianti tuo, kad centrinis lyginimo vienetas yra nevaldomas lygintuvas.
- 4. Sujungimo schema pagal 1 ir 2 punktus, besiskirianti tuo, kad centrinis lyginimo vienetas yra iš dalies valdomas lygintuvas.
- 5. Sujungimo schema pagal 1, 2 arba 4 punktą, besiskirianti tuo, kad centrinio lyginimo bloko tiristoriaus pusblokis (1) yra atskiras gesinimo įrengimas.
- 6. Sujungimo schema pagal 1 punktą, besiskirianti tuo, kad komutacinis tiristorius (12) per prijungimo diodus (16,17) ir/arba per R-L-kombinaciją iš abiejų pusių prijungtas prie Plius - nuolatinės srovės - kaupimo šynos (3) .
- 7. Sujungimo schema pagal 1 punktą, besiskirianti tuo, kad ryšio struktūrinė grupė sudaryta iš laisvos eigos ventilio, antilygiagrečiai pajungto grįžtamojo maitinimo ventilio ir atitinkamų pagalbinių skyriklių (22,23,24,25).
8. Sujungimo schema pagal 7 punktą, b e s i s k i - r i a n t i tuo, kad laisvos eigos ventilis yra laisvos eigos diodas (26,27 ,62) . 9. Sujungimo schema pagal 7 punktą, b e s i s k i - r i a n t i tuo, kad laisvos eigos ventilis yra laisvos eigos tiristorius. 10.Sujungimo schema pagal 7 punktą, b e s i s k i - r i a n t i tuo, kad grįžtamojo maitinimo diodas naudojamas kaip grįžtamojo maitinimo ventilis. - 11.Sujungimo schema pagal 7 punktą, besiskirianti tuo, kad grįžtamojo maitinimo tiristorius (28,29) naudojamas kaip grįžtamojo maitinimo ventilis.
- 12.Sujungimo schema pagal 1 punktą, besiskirianti tuo, kad gesinimo šaką sudaro gesinimo tiristorius (15,31) ir gesinimo kondensatorius (35,36).
- 13.Sujungimo schema pagal 11 punktą, besiskirianti tuo, kad gesinimo šaka arba šakos per ryšio diodą (39) sujungtos su komutaciniu tiristoriumi (12) .
- 14. Sujungimo schema pagal 11 punktą, besiskirianti tuo, kad gesinimo šaka arba šakos sujungtos su minus - linija per atraminę šaką (32), sudarytą iš ominės varžos ir induktyvumo.
- 15. Sujungimo schema pagal 1 punktą, besi r i a n t i tuo, kad tarp minus - linijos ir eigos - šleifinės linijos (20) yra prijungtas eigos diodas (38).
Priority Applications (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
LTIP326A LT3235B (en) | 1993-02-04 | 1993-02-04 | Circuit arrangement for electric rectifing substation |
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
LTIP326A LT3235B (en) | 1993-02-04 | 1993-02-04 | Circuit arrangement for electric rectifing substation |
Publications (2)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
LTIP326A LTIP326A (en) | 1994-10-25 |
LT3235B true LT3235B (en) | 1995-04-25 |
Family
ID=19721095
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
LTIP326A LT3235B (en) | 1993-02-04 | 1993-02-04 | Circuit arrangement for electric rectifing substation |
Country Status (1)
Country | Link |
---|---|
LT (1) | LT3235B (lt) |
Citations (1)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
EP0206150A2 (en) | 1985-06-17 | 1986-12-30 | Kabushiki Kaisha Meidensha | Power supply installation for DC electric railroad |
-
1993
- 1993-02-04 LT LTIP326A patent/LT3235B/lt not_active IP Right Cessation
Patent Citations (1)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
EP0206150A2 (en) | 1985-06-17 | 1986-12-30 | Kabushiki Kaisha Meidensha | Power supply installation for DC electric railroad |
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
LTIP326A (en) | 1994-10-25 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
CN101611535B (zh) | 在直流电压中间电路短路时限制具有功率半导体的变流器损坏的方法 | |
CN106711931B (zh) | 一种直流断路器及其控制方法 | |
EP1974429A1 (en) | A converter station | |
KR20200123837A (ko) | 자동차용 교류 충전 디바이스 및 자동차용 교류 충전 디바이스를 작동시키기 위한 방법 | |
KR20200125982A (ko) | 자동차용 교류 충전 디바이스 및 자동차용 교류 충전 디바이스를 작동시키기 위한 방법 | |
CN113422360A (zh) | 一种直流断路器及控制方法 | |
CN111934290B (zh) | 一种多端直流断路器及其控制方法 | |
US4200907A (en) | Method of taking a pole of a high-voltage d-c transmission station out of service | |
LT3235B (en) | Circuit arrangement for electric rectifing substation | |
CZ159793A3 (en) | Process of operating and circuit arrangement of a converting substation for feeding electric railways with direct current | |
CN112952983A (zh) | 一种电源切换电路及其控制方法 | |
CN112018880A (zh) | 柴油发电机组联锁装置及其控制方法 | |
RU124991U1 (ru) | ТЯГОВАЯ ПОДСТАНЦИЯ СИСТЕМЫ ЭЛЕКТРОСНАБЖЕНИЯ ПОСТОЯННОГО ТОКА ПОВЫШЕННОГО НАПРЯЖЕНИЯ (12-24 кВ) | |
BG98524A (bg) | Схема на изправителна подстанция | |
CN112491035A (zh) | 一种基于晶闸管的直流耗能装置及其控制方法 | |
RU16226U1 (ru) | Тяговая подстанция переменного тока | |
CN114156846B (zh) | 低损耗多端直流断路器及其控制方法 | |
CN217135155U (zh) | 一种共直流母线系统故障快速隔离系统 | |
CN215498253U (zh) | 一种直流断路器 | |
SU943957A1 (ru) | Способ автоматического повторного включени линии электропередачи | |
RU124980U1 (ru) | ТЯГОВАЯ ПОДСТАНЦИЯ СИСТЕМЫ ЭЛЕКТРОСНАБЖЕНИЯ ПОСТОЯННОГО ТОКА ПОВЫШЕННОГО НАПРЯЖЕНИЯ (12-24 кВ) | |
SU1118495A1 (ru) | Многопостова система дл электродуговой сварки | |
KR200279044Y1 (ko) | 직류전철 부하전력 제어회로 | |
SU748610A1 (ru) | Распределительное устройство высокого напр жени | |
CN113541125A (zh) | 供电装置 |
Legal Events
Date | Code | Title | Description |
---|---|---|---|
MM9A | Lapsed patents |
Effective date: 19970204 |