LT3158B - Preparation for treatment of protozoan induced infection - Google Patents
Preparation for treatment of protozoan induced infection Download PDFInfo
- Publication number
- LT3158B LT3158B LTIP223A LTIP223A LT3158B LT 3158 B LT3158 B LT 3158B LT IP223 A LTIP223 A LT IP223A LT IP223 A LTIP223 A LT IP223A LT 3158 B LT3158 B LT 3158B
- Authority
- LT
- Lithuania
- Prior art keywords
- bacitracin
- zinc
- infection
- salt
- polyvinylpyrrolidone
- Prior art date
Links
Classifications
-
- A—HUMAN NECESSITIES
- A61—MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
- A61K—PREPARATIONS FOR MEDICAL, DENTAL OR TOILETRY PURPOSES
- A61K38/00—Medicinal preparations containing peptides
- A61K38/04—Peptides having up to 20 amino acids in a fully defined sequence; Derivatives thereof
- A61K38/12—Cyclic peptides, e.g. bacitracins; Polymyxins; Gramicidins S, C; Tyrocidins A, B or C
-
- A—HUMAN NECESSITIES
- A61—MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
- A61P—SPECIFIC THERAPEUTIC ACTIVITY OF CHEMICAL COMPOUNDS OR MEDICINAL PREPARATIONS
- A61P33/00—Antiparasitic agents
-
- Y—GENERAL TAGGING OF NEW TECHNOLOGICAL DEVELOPMENTS; GENERAL TAGGING OF CROSS-SECTIONAL TECHNOLOGIES SPANNING OVER SEVERAL SECTIONS OF THE IPC; TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
- Y02—TECHNOLOGIES OR APPLICATIONS FOR MITIGATION OR ADAPTATION AGAINST CLIMATE CHANGE
- Y02A—TECHNOLOGIES FOR ADAPTATION TO CLIMATE CHANGE
- Y02A50/00—TECHNOLOGIES FOR ADAPTATION TO CLIMATE CHANGE in human health protection, e.g. against extreme weather
- Y02A50/30—Against vector-borne diseases, e.g. mosquito-borne, fly-borne, tick-borne or waterborne diseases whose impact is exacerbated by climate change
Landscapes
- Health & Medical Sciences (AREA)
- Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
- Veterinary Medicine (AREA)
- Animal Behavior & Ethology (AREA)
- Chemical & Material Sciences (AREA)
- Public Health (AREA)
- General Health & Medical Sciences (AREA)
- Medicinal Chemistry (AREA)
- Pharmacology & Pharmacy (AREA)
- Immunology (AREA)
- Epidemiology (AREA)
- Proteomics, Peptides & Aminoacids (AREA)
- Bioinformatics & Cheminformatics (AREA)
- Engineering & Computer Science (AREA)
- Gastroenterology & Hepatology (AREA)
- Nuclear Medicine, Radiotherapy & Molecular Imaging (AREA)
- Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
- General Chemical & Material Sciences (AREA)
- Tropical Medicine & Parasitology (AREA)
- Organic Chemistry (AREA)
- Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)
- Saccharide Compounds (AREA)
- Acyclic And Carbocyclic Compounds In Medicinal Compositions (AREA)
- Preparation Of Compounds By Using Micro-Organisms (AREA)
- Compounds Of Unknown Constitution (AREA)
- Medicines That Contain Protein Lipid Enzymes And Other Medicines (AREA)
- Measuring Or Testing Involving Enzymes Or Micro-Organisms (AREA)
Description
Išradimas apima bacitracino dvivalenčių metalų druskų poveikį į kai kurių parazitinių bei laisvai gyvenančių pirmuonių sukeltas infekcijas.
Pirmuonys yra vienaląsčiai eukariotiniai mikroorganizmai, neturintys ląstelės sienelės. Dažniausiai jie bespalviai ir judrūs. Pirmuonys nuo bakterijų paprastai skiriasi savo didesne apimtimi ir eukariotine prigimtimi, nuo jūros dumblių - chlorofilo neturėjimu, nuo mielių bei kitų grybų - savo judrumu bei ląstelės sienelės neturėjimu, nuo gleivėtų pelėsių - vaisiakūnių neformavimu.
Paprastai pirmuonys maitinasi prarydami kitus organizmus bei organines medžiagas. Pirmuonys dažnai randami ir jūros vandenyse. Dauguma jų yra kitų gyvūnų parazitai, įskaitant žmones. Kai kurie pirmuonys randami dirvožemyje arba ore, pavyzdžiui, ant medžių paviršiaus.
Kaip būdinga organizmams, kurie gaudo savo maistą, dauguma pirmuonių yra judrūs. Jų judėjimo mechanizmai yra požymis, skirstant juos į dideles sistemines grupes. Pirmuonys, kurie juda amebiniais judesiais, yra priskiriami Sarcodina (bendrinis pavadinimas: amebos); tie, kurie juda žiuželių pagalba - Mastigophora , (žiuželiniai) ; tie, kurie juda blakstienų pagalba Ciliophora (blaksteliniai). Sporagyviai, ketvirta klasė, paprastai yra nejudrūs ir visi yra aukštesnių gyvūnų parazitai.
Tipiški Mastigophora grupės atstovai yra Trypanosoma (sąlygojanti afrikietiškąją miego ligą), Giardia, Leishmania, Trichomonas ir Tritrichomonas. Šios pirmuonių grupės nariai juda žiuželių pagalba.
Tarp sarkodinių yra tokie organizmai kaip Amoeba ir Entamoeba, kurie visada yra neizoliuoti vegetatyvinėje fazėje. Entamoeba histolytica yra tipiškas pavyzdys šios parazitinės formos.
Blaksteliniai pirmuonys yra tie pirmuonys, kurie tam tikrame savo gyvenimo etape įgyja blakstienas. Tipiški jų atstovai yra Balantidium ir Paramecium. Balantidium coli visų pirma yra naminių gyvūnų parazitas, bet retkarčiais jis infekuoja ir žmogaus žarnyną, sukeldamas žarnų simptomus, panašius į tuos, kuriuos sukelia Entamoeba histolytica.
Sporagyviai apima didelę pirmuonių grupę, kurios visi nariai yra obligatiniai parazitai. Tipiškas sporagyvių atstovas yra Plasmodium (maliarijos sukėlėjas), Toxoplasma ir Cryptosporidium.
Endoparzitų buveinės yra įvairios. Vieni jų yra viduląsteliniai, kaip, rijos parazitai. Kiti Entamoeba histolytica individualias ląsteles.
stuburinių maliakaip, pavyzdžiui, audinius, o ne tripinosomų gyvena pavyzdžiui, parazitai, pakenkia Dauguma stuburinių šeimininkų kraujuje. Daugelis kitų parazitų gyvena virškinimo trakto kraujagyslių spindyje arba kartais bestuburių celominėse ertmėse, kur sudaro tikrus sambūrius.
Laisvai gyvenantys parazitiniai pirmuonys yra daugelio žmonių bei gyvūnų ligų ir infekcijų priežastis. Pavyzdžiui, pirmuonių parazitas Entamoeba histolytica yra aptiktas beveik pas 480 milijonų žmonių. Nėra žinomas gyvūnas - šeimininkas šiam parazitui. Nors didesnioji dalis E. histolytica infekcijų yra nepatogeninės kilmės, apie 36 milijonų atvejų tai baigiasi klinikine liga.
Didesnioji dalis E. histolytica infekcijos klinikinių atvejų pasireiškia amebinės dizenterijos forma. Ameba sąlygoja opas storojoje žarnoje. Tai iššaukia viduriavimą ir kraujavimą į kraujagyslių spindį.
E. histolytica klinikiniai požymiai dažniausiai apsiriboja storose žarnose. Be to, jei negydyti, kai kurios iš šių infekcijų gali baigtis storojo žarnyno prakiurimu, o ekstremaliomis sąlygomis - net mirtimi nuo peritonito.
Kitais E. histolytica infekcijų atvejais gali pasitaikyti parazito ekstra-žarnyninė invazija. Parazitas per kraują bei limfinę sistemą praeina į pilvo bei kitus organus, sudarydamas amebinius pūlinius. Esant ekstremaliomis sąlygomis, šios infekcijos taip pat gali baigtis rimta liga arba mirtim.
Metronidazolas tapo vaistu, pasirinktu gydyti E. histolytica infekciją nuo pirmo paskelbto pranešimo apie jo efektyvumą 1966 m. (Powel et ai., Lancet 2, 1329-31 (1966)). Aštri diarėja bei kepenų abscesai, susiję su E. histolytica infekcija, gerai gydomi metranidazolu. Tačiau metranidazolas yra mažiau efektyvus nesimptominiais atvejais (Spillman et ai., Am. J. Trop. Med. Hyg. 25, 549-51 (1976)).
Apie E. histolytica infekcijų gydymo metranidazolu nesėkmę pranešė atskiri pacientai kartu su tarptautiniu skraidymo personalu. (Weber et ai., Trans. Roy. Soc. Med. Hyg. 84, 803-5 (1990)).
Atsitiktinai parinktų penkiasdešimties Pietų Afrikos pacientų, sergančių amebine dizenterija, tyrimas parodė 55 % gydymo nesėkmę, esant aštriai ligai, naudojant standartinę metronidazolo terapiją 2.4 g/dienai, gydant dienas (Jackson et ai., Symposium on Amoebiasis, New Delhi, India (1990)).
Nors metronidazolas yra efektyvus gydant E. histolytica infekcijas, jis turi kai kurių nepageidaujamų pašalinių efektų. Pavyzdžiui, jo negalima naudoti nėščioms moterims, kurios yra padėtyje pirmus 3 mėnesius. Be to, metronidazolo naudingumas yra griežtai priklausomas nuo alkoholio metabolizmo Įsikišimo. Vaistai rodo mutageniškumą Ames teste (Vogd et ai., Mutat. Res. 26, 483-90 (1974)) . Dėl savo toksiškų pašalinių efektų metronidazolas buvo kovalentiškai sujungtas su kvarco dalelytėmis, kad panaikintų vaistų absorbciją, gydant amebinę žarnų dizenteriją. Nors trumpas metranidazolo vartojimo periodas yra reliatyviai saugus, yra stebimi žiurkių sėklidžių atrofijos, judesių koordinacijos sutrikimo bei polineuropatijos reiškiniai. Taip pat yra pastebėta metalo skonis, galvos skausmai ir periferinė neuropatij a.
Kadangi problemos surištos su metranidazolo naudojimu, yra būtini alternatyviniai pirmuonių infekcijų paveikimo būdai.
Antibiotinis bacitracinas parodė ribotą pajėgumą, užmušant abi - patogeninę ir nepatogeninę - amebinės žarnų infekcijos formas (Most et ai., Am. J. Trop. Med. 30, 491-497 (1950)). Pavyzdžiui stebint 51 pacientą, parazitologinis pasveikimas gautas 66 % atvejų, skiriant preparatą 10-20 dienų ir naudojant 40,000 160,000 vienetų dozę. Terapijos pratęsimas daugiau 10 dienų arba dozės padidinimas iki beveik 80,000 vienetų žymiai nepadidino pasveikimo galimybės už 66 % ribos. Nežymus bacitracino efektyvumas amebinės dizenterijos atžvilgiu neleido šio vaisto toliau panaudoti kaip priemonės prieš E. histolytica amebinę dizenteriją.
Kitas dažnai pasitaikąs pirmuonių sąlygojamas susirgimas yra jaučių trichomonozė. Jaučių trichomonozė yra lytiniu keliu perduodamas susirgimas, sąlygojamas žiuželinių Tritrichomonas foetus pirmuonių. T. foetus visais atžvilgiais duoda didžiulius nuostolius tose galvijų auginimo pasaulio infekcij a ekonomikos zonose, kur yra išplitęs natūralūs gyvulių auginimas.
T. foetus infekcija yra pripažinta kaip svarbi gyvulių nevaisingumo priežastis. Ši infekcija liečia kiekvieną gamintojo pajamų komponentą. Būdinga, kad ji mažina abu - bendrą apsiveršiavusių gyvulių skaičių ir žinduklių auginimo periodą. Be to, T. foetus infekcija sąlygoja vėlesnę galvijų reprodukciją sezono metu, tuo būdu duoda mažesnio svorio jauniklius, kurie yra nevienodi savo amžiumi ir svoriu. Esant šioms sąlygoms, abejotina, kad jaunikliai gali būti realizuojami savo pilna pardavimo kaina. Be to, padidėję maitinimo, gydymo, brokavimo ir veislės atstatymo išlaidos sąlygoja nuostolį. Nuostolis, kokį turės JAV skerdienos pramonė 1992 m. dėl T. foetus infekcijų, sudarys apie 500 milijonų JAV dolerių.
T. foetus perdavimas beveik išimtinai vyksta lytiniu keliu. Šio tipo infekcija apsiriboja dauginimosi organais, pasirinkdama jaučių prepucialinę ertmę ir šlapimkanalio angą. Dažniausiai bulių T. foetus infekcijos paplitimas su amžiumi didėja ir yra laikytinas pagilėjusios ertmės prepucialiniame epitelyje priežastimi pas vyresnio amžiaus jaučius.
Buvo pasiūlytos įvairios vietinės priemonės prieš T. foetus sukeltą jaučių infekciją. Tokių priemonių pavyzdžiai susideda iš akriflavino balzamų, chloroheksidino ir metronidazolo. Dažniausiai šios priemonės yra tiktai nežymiai efektyvios.
Kai kurių 5-nitroimidazolo junginių terapinė vertė yra nustatyta, juos naudojant prieš T. foetus infekciją. Daugkartinių oralinių dimetridazolo dozių vartojimas patvirtino jų vidutini efektyvumą, tuo tarpu jos gali sąlygoti nepageidaujamus pašalinius efektus, kaip, pavyzdžiui, skrandžio stazę ir apetito nebuvimą. Atskiras intraveninis dimetridazolo Įvedimas taip pat patvirtino vidutini efektyvumą. Be to, tai taip pat gali iššaukti nepageidaujamus pašalinius efektus, tokius, kaip kvėpavimo apsunkinimas, judesių koordinacijos sutrikimas ir plaučių kolapsas.
Nors 5-nitroimidazolo junginių poveikis i T. foetus infekciją gali būti vidutinio efektyvumo, jis yra pernelyg brangus. Pavyzdžiui, 1991 m. kiekvieno oralinio vaistų davimo kaina buvo apytiksliai 100.00 JAV dolerių 1 buliui, o intraraumeninio įvedimo - 50.00 JAV dolerių 1 buliui. Be to, 5-nitroimidazolo junginių naudojimas nėra aprobuotas JAV Maisto ir vaistų ministerijoje. Vienas toks junginys, ipronidazolas, yra įtariamas kaip kancerogenas.
Kaip galima matyti, jaučių trichomonozės kontrolė sudaro didžiulę problemą net, palyginti, gerai sutvarkytame JAV jaučių bandų ūkyje. Ši problema taip išaugo, kad jungtinės specialios paskirties pajėgos, tokios, kaip Kalifornijos Gyvulių augintojų asociacija, JAV Gyvūnų sveikatos asociacija bei Naminių gyvulių ligų tyrimo laboratorija, paskelbė jaučių trichomonozės tyrimus kaip turinčius aukščiausią prioritetą.
Kiti laisvai gyvenančių bei parazituojančiu pirmuonių, kurie infekuoja žmones bei gyvūnus, pavyzdžiai apima be apribojimų Trichomonas vaginalis, Tritrichomonas gallinae, Giardia lamblia, Cryptosporidium parvumr Cryptosporidium sp. ir Plasmodium sp. Šie ir kiti pirmuonys yra žinomi kaip sekančių ligų priežastys:
trichomonozių, lambliozių, kryptosporodiozių, maliarijos, babeziozių, teileriozių, toksoplazmozių bei leišmaniozės, pridedant visas kitas žarnyno bei sistemines pirmuonių infekcijas.
Būtina rasti efektyvią priemonę prieš laisvai gyvenančių bei parazitinių pirmuonių žmonėms ir gyvūnams sukeltas infekcijas. Tokia priemonė negali turėti ne tik žalingo pašalinio metronidazolo poveikio, bet taip pat turi būti efektyvesnė už bacitraciną.
Pateikta žmonių bei gyvulių infekcijų, sukeltų laisvai gyvenančių bei parazitinių pirmuonių, poveikio priemonė. Šios priemonės esmė - efektyvaus bacitracino dvivalenčio metalo druskos kiekio skyrimas infekuotam žmogui ar gyvuliui.
Išradimas taip pat susietas su tokių bacitracino druskų panaudojimu preparatų gamybai, kurie yra naudingi žmonių bei gyvulių infekcijoms, sukeltoms laisvai gyvenančių bei parazitinių pirmuonių, paveikti.
Mes nustatėme, kad, įvedus bacitracino dvivalenčių metalų druskas į infekuotus laisvai gyvenančiais bei parazitiniais pirmuonimis žmones bei gyvūnus, daugeliu atveju bacitracino druskos yra efektyvesnės už nekompleksinį bacitraciną.
Kaip čia panaudota, terminas bacitracinas nurodo į visas įvairias bacitracino formas ir iš to gaunamus bet kokius mišinius. Tai apima, be apribojimų, bacitraciną A, Bx, B2, B3, Cx, C2 ir C3.
Kaip čia panaudota, terminas bacitracino dvivalenčių metalų druskos ir bacitracino druskos yra panaudoti pasikeistinai ir remiasi įvairiomis bacitracino formomis bei jo mišiniais, kuris sudaro kompleksus su dvivalenčio metalo jonu. Dvivalenčių metalų jonų, kurie gali sudaryti kompleksus su bacitracinu, duodami bacitracino druską su esamu išradimu, pavyzdžiai apima, be apribojimų, Co2+, Cd2+, Cu2+, Mn2+, Ni2+ ir Zn2+.
Komercinis bacitracinas yra mišinys keleto skirtingų bacitracinu, kurie vienas nuo kito skiriasi amino rūgščių sąstatu. Tipiškas komercinis mišinys susideda iš sekančių aktyvių bacitracino formų (sv. %): bacitracino A (54.0), bacitracino Bi (14.0), Bacitracino B2 (12.0), bacitracino B3 (11.0) ir kitų bacitracinu (9.0). Kaip parodė branduolinis magnetinis rezonansas, dominuojanti bacitracino A (C6ęH1 03N17O16S)
24forma sudaro su dvivalenčiu metalo jonu (Zn ) kompleksą, sąveikaudamas per 4 peptido grupes. Tos grupės yra sekančios: (a) tiazolo žiedas tarp Ilej ir Cys2; (b) karboksilinė grupė iš Glu4; (c) His10 imidazolo žiedas ir (d) Ilej amino grupė. Komplekso susidarymo metu atsilaisvina du protonai. Atitinkamai, bacitracino dvivalenčių metalų druskų empirinė formulė skiriasi nuo bacitracino A formulės. Amino rūgščių liekanų, dalyvaujančių ryšyje su metalo jonais, pKa, taip pat ryšiui artimų liekanų pKa yra sumažėjęs. Aplamai, visaapimanti metalo jono ryšio pasekmė yra molekulė, kuri yra labiau neutrali.
Nesant dvivalenčio metalo jonui, bacitracinas A turi aromatinių liekanų hidrofobinį centrą ir pakankamai hidrofilinę išorę. Tai nulemia bacitracino A platų tirpumą poliariniuose tirpikliuose. Nežiūrint to, sudarant kompleksą su dvivalenčio metalo jonu, elektrostatinės sąveikos sąlygoja peptido susisukimą spirale apie metalo atomą. Tai invertuoj a hidrofilinių bei hidrofobinių liekanų pasiskirstymą. Atitinkamai, metalo kompleksas rodo žemą tirpumą vandenyje bei padidėjusį giminingumą hidrofobinėms struktūroms, tokioms, kaip membranos.
‘ 9
Padidėjusi hidrofobinė bacitracino druskų sandara didina jų įėjimo į membranos sienelę tendenciją. Todėl šios druskos turi stipresni antimikrobinį aktyvumą, lyginant su jų nekompleksiniu antrininku.
Bacitracino A branduolinio magnetinio rezonanso tyrimai parodė, kad jis tirpale yra struktūriškai nestabilus. Ši molekulė turi lanksčią struktūrą, susidedančią iš skirtingų konformacijų serijų, kurios labai greitai interkonvertuoj a. Iš kitos pusės, cinko bacitracino panašūs tyrimai parodė, jog jis turi žymiai stabilesnę struktūrą. Jis yra mažiau struktūriškai lankstus negu bacitracinas A. Tai priklauso nuo komplekso su dvivalenčio metalo jonu sudarymo.
Bacitracinas A bei jo dvivalenčių metalų druskos taip pat skiriasi savo atitinkamu cheminiu stabilumu. Pavyzdžiui, nekompleksinis bacitracinas A yra objektas, kurį galima oksiduoti ir paversti į bacitraciną F, turintį mažą antimikrobinį aktyvumą. Iš kitos pusės, cinko bacitracinas priešinasi oksidacijai (Foreyshov, The Bacitracins: Properties, Biosynthesis, and Fermentation, In: Biotechnology of Industrial Antiblotics (Vandamme, E. J., ed.) Marcei Dekker, Ine., New Jork, N. Y., p. 665-694 (1984)).
Be to, N-terminalinės amino rūgšties liekanos (IleJ ryšys su cinku taip pat trukdo dezamininimui. Branduolinio magnetinio rezonanso tyrimai patvirtino Zn2+ ryšį su bacitracino Ilex liekana.
Reziumuojant, šie branduolinio magnetinio rezonanso tyrimai parodo, kad bacitracinas A ir cinko bacitracinas skiriasi vienas nuo kito sturktūra, forma, chemij a.
Yra parodytas bacitracino, kaip antibakterinio agento efektyvumas. Taigi, iki šiol buvo bendrai žiūrima, kad bacitracino veikimas į pirmuonis (pav., E. histolytica) buvo priklausomas nuo žarnyno bakterijų, kuriomis minta ameba, vaistų sumažinimo. Tačiau eksperimentuojant, mes patvirtinome Gillin ir Diamond tyrimus (J. Antimicrob. Chemother. 8, 305-16 (1981)), kad bacitracinas yra tiesiogiai aktyvus prieš parazitinius pirmuonis, net ir nesant bakterijų. Taip pat eksperimentų metu mes pirmiausia parodėme, kad dauguma bacitracino dvivalenčių metalų druskų yra mažiausiai vienu eilės dydžiu aktyvesnės prieš pirmuonis, lyginant su nekompleksiniu bacitracinu.
Cinko bacitracinas yra labiausiai tinkama bacitracino druska, naudojama kaip priemonė prieš pirmuonių infekciją. Skirtingai nuo metronidazolo, dabartinė pasirinkta priemonė prieš E. histolytica infekciją cinko bacitracinas yra nemutageniškas, kaip parodyta serijoje ankstesnių tyrimų. Cinko bacitracinas neturi mutageninio poveikio Salmonella typhimurium histidino auksotrofuose, nesant ir esant žiurkės kepenis aktyvuoj ančiai sistemai. Kituose tyrimuose cinko bacitracinas sukelia nežymų padidėjimą TK geno lokuso mutacinių dažnių pelių limfinių ląstelių mutacijos sistemoje su ar be aktyvavimo. Bet kaip parodyta kituose tyrimuose cinko bacitracinas neindukuoja jokio nuostolio žmogaus periferinių limfocitų chromosominėje struktūroje, kaip tik aukštose konferencijose stebimas žymus ląstelių dalijimosi sumažėjimas. In vivo tyrimuose apyaštris oralinis cinko bacitracino davimas žiurkėms 5 dienas dozėmis 10, 50 ir 250 mg/kg gyvo svorio, ekvivalentiškai maisto davimo koncentracijoms 100, 500 ir 2500 mg/kg, sąlygoja nežymius nuostolius žiurkių kaulų smegenų ląstelių chromosomų struktūroje. Pagaliau cinko bacitracinas turi nežymų poveikį į pusiau konservatyvinės DNR sintezę, neplaninės DNR n
sintezę (reparacinė DNR) ir nukleotidų sedimentaciją sacharozės gradiente (supersusukta DNR), išskirtas iš žiurkės, maitintos 8.3 ir 41 mg/kg (gyvo svorio) cinko bacitracinu dienai, kas atitinka maisto davinio koncentraciją 136 ir 833 mg/kg 7 dienom, blužnies ląstelių. Tik nedidelis sumažėjimas nukleotidų sedimentacijos greityje yra pastebėtas po 24 valandų inkubacijos prie aukštesnio vaistų davimo lygio.
Kadangi cinko bacitracinas nėra absorbuojamas iš žarnyno, jo oralinis toksiškumas yra pakankamai žemas. Buvo parodytas jo netoksiškumas abiejuose subchroniškuose ir chroniškuose toksiškumo tyrimuose, tiriant žiurkes, esant maitinimo lygiui iki 1.000 m.d. kuris yra pilnai efektyvi koncentracija, reikalinga E. histolytica infekcijos paveikimui. Gyvūnai toleruoja visas dozes be matomų žalingų pasekmių. Patikrintų kai kurių gyvūnų kepenyse neaptikta cinko bacitracino. Gyvūnų, kurie mirė tyrimo metu, lavonų skrodimai parodė, jog ne nuo vaistų poveikio ištiko mirtis.
Bacitracino druskos gali būti suderinamos su įprastiniais farmacijoje naudojamais užpildais, sutinkamai su bendrai pr,iimta farmacijos technika. Užpildai gali įgauti įvairias formas. Pavyzdžiui, kietoms oralinių dozių formoms, užpildais gali būti krakmolai, cukrus, skiedikliai, granuliuojantys agentai, tepalai, rišlios medžiagos, dezintegruojantys agentai ir į juos panašios medžiagos. Be to, dozės gali būti miltelių, kapsulių ar tablečių pavidale. Kontroliuojamos išsiskiriančios formos gali būti taip pat panaudotos. Tabletės bei kapsulės dėl savo patogumo skiriant vaistus pateikiamos kaip labiausiai naudinga oralinės dozės vieneto forma. Jei pageidaujama, tabletės gali būti padengtos cukrumi arba enterosoliubizuotu apvalkalu, sutinkamai su standartine technika.
Sutinkamai su viena pageidautina išraiška, cinko bacitracinas skiriamas kaip tabletė, kurioje pagrindinis tabletės agentas yra celiuliozė, ypač mikrokristalinė celiuliozė.
Tinkamiausia tabletės forma turi sekančią sudėtą:
Cinko bacitracinas (nesterilus) išsk. sv. 380 mg (25,000 T. V.)
Mikrokristalinė celiuliozė 150-250 mg
Polivinilpirolidonas, skersai sujungtas 10-40 mg
Magnio stearatas_5-10 mg
Tabletės svoris 545-680 mg
Charakteringa, jog cinko bacitracinas turi apie 5 svorio % cinko. Galia, nustatyta kaip antimikrobinis aktyvumas prieš jautrų Micrococcus luteus štamą, svyruoja tarp 65-70 TV/mg.
Išbandant šą išradimą, šiuo metu tinkamiausia priemonė prieš Entamoeba histolytica, Giardia lamblia ir Cryptosporidia sp. sukeltas infekcijas yra oraliniu būdu tabletėmis skiriama bacitracino druska. Vienas pavyzdys atitinkamos tabletės yra pateiktas aukščiau.
Taikant priemonę prieš Tritrichomonas foetus infekciją, sutinkamai su šiuo išradimu, šiuo metu pirmenybė atiduodama pateikti bacitracino druską emulsijos, putų ar tepalo nešėjo pavidalu. Nešėjas turi sugebėti išnešioti efektyvią dozę ą jaučio lytinio organo ertmę ir turėti pakankamą klampumą, kad prisitvirtintų prie gyvūno lytinio organo ir prepuliacinės ertmės. Jis turi būti pakankamai skystas, kad būtų išnešiojamas, esant žemam slėgimui. Emulsija, besiplečiančios putos ir/arba tepalas turės pageidaujamas savybes.
Nors abi - aliejaus vandenyje ar vandens aliejuje emulsijos gali būti naudojamos, pirmenybė atiduodama pastarajai dėl jos aukštesnio klampumo. Aliejaus vandenyje emulsijos gali būti paruoštos iš mineralinių, augalinių bei gyvulinių aliejų, stabilizuotų vandens fazėje lašelių pavidalu, emulgatorių, tokių kaip natrio stearatas, trietanolamino stearatas bei natrio stearilsulfatas, pagalba, juos naudojant iki 1% koncentracijos. Emulgatorius gali taip pat turėti vieną iš polisorbatų, kurie yra polioksietileno riebiųjų rūgščių eteriai. Ypač emulgatoriui gali būti naudingas polioksietileno (20) sorbitanmonooleatas, bendrai daugiau žinomas kaip polisorbatas 80.
Vandens aliejuje emulsijos gali būti paruoštos iš mineralinių, augalinių bei gyvulinių aliejų, kur vandens fazė yra stabilizuota kaip lašeliai aliejaus fazėje, naudojant tokius emulgatorius, kaip lecitinas, stearilo alkoholiai, cholesterinas ir sorbitas koncentracijose iki 5%. Emulgatoriui gali būti naudinga taip pat turėti vieną iš sorbito anhidrido riebiųjų rūgščių nepilną eterį, kaip pvz., sorbito monooleatą.
Abejos - vandeninės ir nevandeninės putos - gali būti panaudotos vietiniam bacitracino druskų išnešiojimui. Šios dvejos putos turi šiek tiek skirtingas savybes tūrio padidėjimo, sukibimo paviršiaus ir reaktyvumo tarp bacitracino dvivalenčių metalų druskų atžvilgiu. Nevandeninės putos tipiškai yra paruošiamos iš polialkoholių, tokių kaip glikolis ar glicerinas, ir stabilizuojamos emulgatoriais, tokiais, kaip emulguoj antys vaškai, gauti iš Croda, Ine. su firmos ženklu Polawax° arba bet kokiais aukštesniųjų alifatinių alkoholių polioksietileno eteriais, gautais iš ICI Americas, Ine. su firmos ženklu Brij°. Izobutanas ar kitos polialkoholyje tirpios dujos gali būti panaudotos kaip nešėjai. Vandeninės putos gali būti paruošiamos sumaišant polialkoholius (propileno glikolį, gliceriną ir t.t.) ir vandenį bei stabilizuojant tokiais emulgatoriais, kaip Softigen, gautu iš Huls AG, Polawax'J ir/arba Montawax .
Sutinkamai su dar kita išraiška, nešėjas gali susidaryti iš tepalo, paruošto iš aliejaus bei vaškų mišinio ir kiekybiškai išbalansuoto, kad būtų galima gauti pageidaujamas fizikines, chemines ir mechanines savybes.
Šių bacitracino formuluočių, taikomų prieš T. foetus infekcijas, tiekimas gali būti įgyvendintas tokių agentų pagalba, kaip suspaustas oras ar inertinės dujos. Suspaustas oras ar dujos išneš formuluotes pro aplikatorių, įstatytą į gyvulio prepuliacinę ertmę. Alternatyviai galima panaudoti švirkštą.
Daugumos jaučių trichomonozių infekcijų atvejų išnešimo tūris svyruoja 50-100 ml ribose, kas turi užtikrinti viso paviršiaus ploto apribojimą. Apdorojimo metu pageidautina aplikatorių sukinėti prepuliacinės ertmės viduje.
Taikant bacitracino druskos formuluotę prieš žmogaus parazitą Trichomonas vaginalis, tinkamiausia ją pateikti suformuoto supozitorij aus formoje.
Naudojant bacitracino druskas prieš Cryptosporidia sp. infekciją, šiuo metu tinkamiausias jų skyrimo būdas yra toks pats, kaip ir E. histolytica atveju, t.y., oraliniu būdu duodama tabletė. Tačiau veikimo prieš Cryptosporidia sp. infekcijas dozė bendrai gali svyruoti nuo 0.5 iki 5 gramų per dieną. Be to gali būti būtina tęsti skyrimą ilgiau 20 dienų.
Naudojant bacitracino druską prieš vištinių paukščių (t. y. paukščių, turinčių gurklius) Tritrichomonas gallinae infekcijas, šiuo metu tinkamiausia skirti bacitracino druską su paukščių lesalu. Vaistai turi būti duodami tokiu būdu, kad jie galėtų susilaikyti gurklyje. Aplamai, pageidautina dozė turi būti nuo 100 iki 500 gramų bacitracino druskos 1 tonai paukščių lesalo.
Kad pasiekti individualios pirmuonių infekcijos sumažėjimą, sutinkamai su išradimu, bacitracino dvivalenčių metodų druskos gali būti skiriamos bet kokiais kiekiais. Tie kiekiai gali būti įvairūs, dalinai priklausomi nuo ligos sunkumo bei paciento svorio ir/ar skyrimas yra profilaktinis ar terapinis. Dėl žemo bacitracino dvivalenčių metalų druskų, tokių, kaip cinko bacitracinas, toksiškumo, duodant oraliniu būdu, yra patartinas jų profilaktinis panaudojimas pirmuonių lokalizavimosi vietose.
Šio reikalo specialistai gali nustatyti tinkamą dienos dozę bei veikimo režimą, atsižvelgiant į specifines aplinkybes. Aplamai, bacitracino druskos oralinė dozė žmogui turi būti nuo 0.5 iki 5.0 gramų dienai, pageidautina nuo 1.0 iki 3.0 gramų per dieną. Bendrai veikimas turi tęstis nuo 3 iki 10 dienų. Didesni ar mažesni vaistų kiekiai bei veikimo intervalai gali būti naudojami, kaip bus laikoma reikalinga. Pavyzdžiui, sutinkamai su klinikinių tyrimų rezultatais, pateiktais žemiau, 1.5 gramo cinko bacitracino dozė dienai, esant kursui nuo 3 iki 5 dienų, įrodo žmogaus E. histolytica sukeltos infekcijos, esančios įvairiose stadijose, efektyvų išnaikinimą.
Sutinkamai su šiuo išradimu kaip priemonė prieš infekuotus žmones bei gyvulius laisvai gyvenančiais bei parazitiniais pirmuonimis gali būti naudojamos bacitracino dvivalenčių metalų druskos. Tokie pavyzdžiai, be apribojimų, apima Entamoeba histolytica, Trichomonas vaginalis, Tritrichomonas foetus, Tritrichomonas gallinae, Giardia lamblia, Cryptosporidium parvum, Cryptosporidium sp. ir Plasmodium sp. Šie bei kiti pirmuonių organizmai sukelia tokius susirgimus, kaip amebinė dizenterija, jaučių trichomonozė, babeziozė, teileriozė, toksoplazmozė, leišmaniozė, lambliozė, kryptosporodiozė ir visos maliarijos formos (žmogaus ir veterinarinės), bet kuriems iš šių susirgimų gali būti taikoma išrastoji priemonė.
Sekantys pavyzdžiai nurodo i bacitracino dvivalenčių metalų druskų taikymą prieš pirmuonių sukeltas infekcijas ir lygina kai kurių pirmuonių jautrumą bacitracino druskoms bei bacitracinui.
Reikia pažymėti, kad pavyzdžiai ketina parodyti išradimo atrinktas išraiškas ir nėra jokiu būdu skirti apriboti jo apimti1 Pavyzdys
Entamoeba histolytica analizės rezultatai
Šis in vitro tyrimas parodo, kad cinko bacitracinas yra daug kartų aktyvesnis prieš E. histolytica negu bacitracinas.
Nesterilios kultūros tyrimas
E. histolytica izoliatai, atstovaujantys tris skirtingus zimodimus (I, II ar XIV), buvo išskirti iš eilės geografinių vietovių. Pacientai, iš kurių izoliatai buvo gauti, buvo arba patogeniški (pav., turėjo dizenteriją) arba nepatogeniški (pav., turėjo infekcijos nedizenterinę stadiją, charakterizuojamą cistų bei trofozitų perdavimu). Sekanti lentelė identifikuoja E. histolytica izoliatus pagal aukščiau išdėstytus kriterijus:
Lentelė
Entamoeba histolytica izoliatų identifikavimas
Izoliatas Šalis | Patogeniškas/nepatoge niškas | Zimodimas | |
T2k | AFRIKA | NP1 | ND3 |
T4 | AFRIKA | NP | I |
T6 | AFRIKA | NP | I |
418 | INDIJA | NP | I |
70k | NORVEGIJA | NP | I |
116k | NORVEGIJA | NP | I |
AiDO | AFRIKA | NP | I |
1 | NORVEGIJA | NP | I |
OMAk | NORVEGIJA | NP | I |
MS | AFRIKA | NP | I |
BiLO | AFRIKA | NP | I |
GS | AFRIKA | NP | I |
URU1 | AFRIKA | NP | I |
URU19 | AFRIKA | NP | I |
SI | ANGLIJA | p2 | II |
1246 | ANGLIJA | P | II |
DA | AFRIKA | P | II |
DOGO | AFRIKA | P | II |
Sh2 | INDIJA | P | XIV |
C1 | INDIJA | P | XIV |
C2 | INDIJA | P | XIV |
1 Išskirta iš trofozitus, bet | paciento, perduodančio nesergančio dizenterija. | cistas ar |
Išskirta iš sergančio dizenterija paciento. Zimodimas nenustatytas.
Kiekvienas izoliatas buvo nesterili kultūra, t.y., be E. histolytica amebų ji turėjo normaliai pas pacientą pasitaikančią fekalinę mikroflorą. Kultūros buvo palaikomos pagal Robinson metodą (Trans. Roy. Soc. Trop. Med. Hyg. 62, 285-94, (1968)). Bacitracinas (70 TV/mg) ir jo cinko druska (65 TV/mg) buvo gauti iš Apothekernes Laboratorium A.S (Oslo, Norvegija). Laikantis mikrotitro testo standartizacijos ir pagalbinio vaistų testavimo (duomenys nepateikti) , yra nustatyta sekanti analizės procedūra. Bacitracinas buvo aptiktas, esant koncentracijai diapazone 20.0-0.625 mg/ml, atlikus dvigubą skiedimą. 30 mg/ml bacitracino koncentracija taip pat buvo tyrinėta. Cinko bacitracinas buvo aptiktas prie koncentracijų diapazono 10.0-0.156 mg/ml, atliekant dvigubą skiedimą. Likę šaltiniai dalyvavo kaip kontroliniai. Pradinis bazinis 75 mg/ml koncentracijos bacitracino tirpalas buvo ruošiamas krakmolo neturinčioje Robinson terpėje (KNRT). Sekant pirmos pasėjamosios kiuvetėje užnešimu, bazinis tirpalas buvo skiedžiamas KNRT pagalba iki 50 mg/ml koncentracijos, kuri buvo naudojama ruošiant likusias koncentracijas. Cinko bacitracinas buvo tirpinamas iki 250 mg/ml koncentracijos parūgštintame destiliuotame vandenyje (60 μΐ kone. HCl/ml destiliuoto vandens) ir vėliau lašinamas i 9 ml KNRT (25 mg/ml) . 100 μΐ abiejų vaistų tūriai tada buvo dvigubai praskiesti KNRT-ėje, kad būtų galima paruošti reikalingų galutinių koncentracijų 2.5X koncentratus mikrotitro lėkštelėse. 50 μΐ 25 mg % krakmolo (BDH) tirpalo (KNRT-ėje) tada buvo pridedama į kiekvieną kiuvetę. 16-18 valandų prieš reikalingą 48 valandų kultivavimo periodą amebų izoliatai buvo perkelti į švarius mėgintuvėlius, turinčius Robinsono terpę, laisvą nuo krakmolo. Kultivavimo periodo pabaigoje amebos buvo perkeltos mažame terpės tūryje ir vėl suspenduotos mažiausiai 20-yje KNRT tūrių. Suspensijos buvo centrifuguo j amos 5 min. prie 1000 rpm, prieš tai resuspendavus šviežioje terpėje ir suskaičiavus modifikuotoje Neubauer kameroje. Amebos buvo centrifuguojamos kaip anksčiau ir nuosėdos resuspenduojamos iki
2.5 x 104 /ml koncentracijos KNRT. 100 μΐ kiekiai tada buvo pipete lašinami į atitinkamas kiuvetes, kad galima būtų paruošti dviem egzemplioriais kiekvieno izoliato kultūros kiekvienai tiriamai koncentracijai. Tada lėkštelės buvo patalpintos i anaerobinę kamerą (HP11, Oxoid) 24 valandoms prie 37°C. Nors ši procedūra užtikrino ameboms pakankamą krakmolo kiekį, koncentracija buvo tokia, kad 24-ą valandą lėkštelės buvo lengvai studijuojamos ir kiekybiškai įvertinamos tiesioginiu stebėjimu, naudojant invertinį mikroskopą. Gyvybingumas buvo Įvertintas pridėjus Trypan mėlynojo iki galutinės 0.1% koncentracijos.
Lentelė (bacitracinas) ir 3 Lentelė (cinko bacitracinas) pateikia E. histolytica izoliatų 21 nesterilios kultūros trijų tyrimų rezultatus. Kiekvieno šių tyrimų parodymai buvo surinkti ir saugomi iki tol, kol visi trys eksperimentai buvo baigti, kad sumažinti bet kokius nukrypimus vėlesniuose aiškinimuose. Minimalios inhibitorinės ir minimalios letalinės koncentracijos yra gautos mg/ml.
Lentelė
Bacitracino minimali inhibitorinė koncentracija (MIK) ir minimali letalinė koncentracija (MLK) Entamoeba histolytica nesteriliose kultūrose
Izoliatas 1 eksperimentas MIK MLK | 2 eksperimentas MIK MLK | 3 eksperimentas MIK MLK | ||||
T2k | 2.5 | 30.0 | 2.5 | 30.0 | 0.63 | 30.0 |
T4 | 5.0 | 30.0 | 2.5 | 30.0 | 0.63 | 30.0 |
T6 | 2.5 | 30.0 | 2.5 | 20.0 | 2.5 | 20.0 |
418 | 5.0 | 30.0 | 0.63 | 20.0 | 0.63 | 20.0 |
70k | 5.0 | 30.0 | 5.0 | 20.0 | 10.0 | 30.0 |
116k | 10.0 | 30.0 | 1.25 | 30.0 | 1.25 | 30.0 |
AiDO | 10.0 | 30.0 | 2.5 | 30.0 | 2.5 | 30.0 |
1 | 5.0 | 30.0 | 10.0 | 30.0 | 5.0 | 30.0 |
OMAk | 2.5 | 30.0 | ND | ND | 1.25 | 30.0 |
MS | 5.0 | 30.0 | 2.5 | 20.0 | 1.25 | 20.0 |
BiLO | 5.0 | 30.0 | N D | ND | 1.25 | 20.0 |
GS | 2.5 | 30.0 | 1.25 | 20.0 | 0.63 | 30.0 |
URU1 | 2.5 | 30.0 | 2.5 | 20.0 | 1.25 | 30.0 |
URU19 | 2.5 | 30.0 | ND | ND | ND | ND |
SI | 2.5 | 30.0 | N D | ND | 2.5 | 20.0 |
1246 | 2.5 | 30.0 | 10.0 | 20.0 | 0.63 | 20.0 |
DA | 2.5 | 30.0 | 5.0 | 30.0 | 0.63 | 20.0 |
DOGO | 2.5 | 30.0 | 2.5 | 20.0 | 0.63 | 10.0 |
Sh2 | — | -- | 5.0 | 20.0 | 2.5 | 30.0 |
C1 | 10.0 | 30.0 | 5.0 | 20.0 | 1.25 | 20.0 |
C2 | 2.5 | 30.0 | 5.0 | 20.0 | 2.5 | 30.0 |
Lentelė
Cinko bacitracino minimali inhibitorinė koncentracija (MIK) ir minimali letalinė koncentracija (MLK)
Entamoeba histolytica nesteriliose kultūrose
Izoliatas | 1 eksperimentas | 2 eksperimentas | 3 eksperimentas | |||
MIK | MLK | MIK | MLK | MIK | MLK | |
T2k | 0.63 | 5.0 | 0.31 | 5.0 | 0.16 | 2.5 |
T4 | 0.31 | 2.5 | 0.31 | 2.5 | 0.16 | 2.5 |
T6 | 0.31 | 2.5 | 0.63 | 2.5 | 0.31 | 2.5 |
418 | 0.63 | 5.0 | 0.31 | 2.5 | 0.31 | 2.5 |
70k | 0.63 | 2.5 | 0.63 | 2.5 | 0.63 | 2.5 |
116k | 0.63 | 2.5 | 0.31 | 1.25 | 0.31 | 2.5 |
AiDO | 0.63 | 2.5 | 0.16 | 2.5 | 0.16 | 2.5 |
1 | 0.63 | 2.5 | 1.25 | 2.5 | 0.31 | 2.5 |
OMAk | 0.31 | 2.5 | ND | ND | 0.16 | 2.5 |
MS | 0.63 | 2.5 | 0.63 | 1.25 | 0.63 | 2.5 |
BiLO | 0.31 | '2.5 | ND | ND | 0.31 | 2.5 |
GS | 0.63 | 2.5 | 0.63 | 2.5 | 0.31 | 2.5 |
URU1 | 0.63 | 2.5 | 1.25 | 2.5 | 0.63 | 2.5 |
URU19 | 0.63 | 2.5 | ND | ND | 0.31 | 2.5 |
SI | 0.63 | 2.5 | ND | ND | 0.63 | 2.5 |
1246 | 0.16 | 2.5 | 0.63 | 2.5 | 0.31 | 1.25 |
DA | 0.63 | 2.5 | 0.63 | 2.5 | 0.63 | 2.5 |
DOGO | 0.16 | 2.5 | 0.31 | 2.5 | 0.31 | 1.25 |
Sh2 | 0.63 | 2.5 | 0.63 | 2.5 | 0.31 | 2.5 |
Cl | 1.25 | 2.5 | 0.31 | 2.5 | 0.31 | 2.5 |
C2 | 0.63 | 2.5 | 0.63 | 2.5 | 0.31 | 2.5 |
Nežiūrint | to, kad | bacitracinu apdorotų | kultūrų | MIK kito | ||
ribose (0. | 63-10.0 | mg/ml), | pereinant nuo | vieno | izolianto | |
prie kito | ir nuc | > vienų | tyrimų | prie | kitų, | MLK buvo |
lengvai atgaminamos (20-30 mg/ml). Kultūros su 30 mg/mi MLK bendrai atstovauja tiktai keletą gyvų prie 20 mg/ml koncentracijos parazitų. Kaip kontrastas, cinko bacitracinu paveiktos kultūros yra labiau jautrios ir atstatomos, turinčios MIK 0.16-1.25 mg/ml ribose ir MLK - 1.25-5.0 mg/ml ribose. Tačiau precipitacij a įvyksta, esant 5 mg/ml ir aukštesnei cinko bacitracino koncentracijai.
Taip kaip dvigubais j autrumą diapazono. Lentelėj e.
ir 3 Lentelių duomenys rėmėsi vaistų skiedimais, mes tyrėme E. histolytica virš siauresnio vaistų koncentracijos Vieno tyrimo rezultatai yra pateikti 4 Du kiti izoliatai dalyvavo tame pačiame bandyme, bet buvo atmesti kaip kontroles. Minimalios letalinės gautos mg/ml.
sąlygojantys blogas koncentracijos buvo
Lentelė
Bacitracino ir cinko bacitracino minimalios letalinės koncentracijos Entamoeba histolytica nesteriliose kultūrose
Bacitracino MLK | Cinko bacitracino MLK | |
Izoliatas 1 | 21 | 1.6 |
Izoliatas Cl | 24 | 1.4 |
Kaip galima matyti iš 4 Lentelės duomenų, nesterilioje kultūroje cinko bacitracinas buvo apie trylika kartų aktyvesnis negu bacitracinas.
II Pavyzdys
Entamoeba histolytica analizės rezultatai
Šie tyrimai rodo, kad cinko bacitracinas žudo E. histolytica savo tiesioginiu toksiniu poveikiu į amebas, iki tam tikro laipsnio paprastai naikindamas žarnyno bakterijas, kuriomis organizmas maitinasi.
Grynos kultūros tyrimas
Grynos kultūros yra amebų izoliatai, kurie adaptuoti jos apima sterilias kultūros (NIH: 200) Diamond metodu (J. ) TP-S-1 terpėje, augti, nesant bakterijų, pav., kultūras. E. histolytica grynos buvo palaikomos sutinkamai su Parasitol. 54, 1047-56 (1968/ .
rnodifikuotoj e pakeičiant 2.5% NCTC 135 vitamino tirpalą. Mėgintuvėliai (10 ml, lygiais kraštais) pripildyti su 2 χ 105 amebomis ir patalpinti 1 valandai į inkubatorių prie 37°C, prieš tai pridėjus 1 ml 10Χ bazinio vaistų tirpalo (bacitracino ar cinko bacitracino). Amebos buvo perkeltos į atšaldytus prie 4°C mėgintuvėlius 20 min., patalpinant juos ledo vonioje, prieš tai nucentrifugavus prie 1,000 rpm ir 4°C 8 min. Mėginiai buvo išlaikomi virš 36-48 valandų, skirtingai negu nesterilioms kultūroms naudojamas 24 valandų periodas, ryšium su daugiau ištęstu sterilių kultūrų dalijimosi laiku. Visi bandymai buvo atlikti tris kartus.
Visos amebos buvo sunaikintos per 48 valandas, esant 20 mg/ml bacitracino koncentracijai. Ląstelių skaičiaus sumažėjimas 76.4% ir 92.3%, palyginus su kontrole, yra pastebėtas, kada ląstelės buvo inkubuojamos su 2.5 ir 5 mg/ml bacitracino koncentracijomis atitinkamai. Šis sumažėjimas išauga iki 97.7% prie 10 mg/ml bacitracino koncentracijos ir iki 99.9%, esant 15 mg/ml bacitracino koncentracijai. Palyginus, cinko bacitracinas duoda 68.3% sumažėjimą prie 1 mg/ml koncentracijos, 90.6% sumažėjimą prie 2 mg/ml koncentracijos ir virš 99.5% sumažėjimą prie 5 mg/ml koncentracijos. Kadangi šie rezultatai rodo, kad steriliose kultūrose letališkumui pasiekti reikia 2-3 kartus didesnės cinko bacitracino koncentracijos negu nesteriliose amebų kultūrose, yra nustatytas tiesioginis toksinis poveikis į E. histolytica. Bacitracinų poveikis į amebas nėra tik žarnyno floros, ant kurios E. histolytica išsilaiko, eliminavimo antrinis efektas.
III Pavyzdys
Amebiozių klinikiniai tyrimai
Pacientai - žmonės gaudavo cinko bacitraciną 25,000 TV tabletėmis, 1 žmogui dieninė dozė sudarė 100,000TV. Visi pacientai turėjo klinikinį susirgimą ir laboratorinius amebiozės požymius. E. histolytica cistos ir trofozitai iš pradžių buvo nustatyti, darant šlapius išmatų preparatus ir vėliau patvirtinti formalino - eterio metodika. Pilnas parazitologinis pasveikimas rėmėsi 1-2 neigiamų išmatų pavyzdžių buvimu, praėjus vienai savaitei po preparato skyrimo nutraukimo.
Dozės - efekto tyrimo dalyje dviems grupėms simptomiškų E. histolytica cistų ir trofozitų nešiotojų, slaugomų
klinikoje skiriamas Lentelėje: | ligonių 10 arba | dėl pilvo skausmų, preparatas buvo | ||
5 dienas. Rezultatai | yra | pateikti 5 | ||
5 Lentelė | ||||
Dozės | efekto | į simptomiškus cistų | ir | trofozitų |
nešiotojus | tyrimas |
Skyrimo | Pacientų | Reaguoj ančių | Recidyvų |
dienos | skaičius | skaičius | skaičius |
10 | 9 | 9 | 0 |
5 | 5 | 5 | 0 |
Dozės veikimo trukmė tyrimuose buvo stebimos trys pacientų grupės: 1 grupė - simptomiški cistų ir trofozitų nešiotojai; 2 grupė - dizenteriniai pacientai su kruvinu viduriavimu; 3 grupė - asimptomiški cistų nešiotojai. Rezultatai yra pateikti 6-8 lentelėse.
Lentelė
Dozės veikimo trukmės į simptomiškus cistų ir trofozitų nešiotojus tyrimas
Skyrimo | Pacientų | Reaguoj ančių | Recidyvų |
dienos | skaičius | skaičius | skaičius |
5 | 5 | 5 | 1 |
3 | 12 | 12 | 2 |
2 | 9 | 5 | 3 |
1 | 2 | 1 | 1 |
7 Lentelė | |||
Dozės veikimo | trukmės dizenterijos atvejais | tyrimas | |
Skyrimo | Pacientų | Reaguoj ančių | Recidyvų |
dienos | skaičius | skaičius | skaičius |
3 | 5 | 5 | 1 |
8 Lentelė | |||
Dozės veikimo | trukmės as | imptomiškus cistų | nešiotojus |
tyrimas | |||
Skyrimo | Pacientų | Reaguoj ančių | Recidyvų |
dienos | skaičius | skaičius | skaičius |
5 | 9 | 9 | 4 |
3 | 9 | 8 | 2 |
Dozės - efekto tyrime 9 pacientai gavo preparatą 10 dienų ir 100% pasveiko. Ten, kur tirta, nebuvo klinikinių ar parazitologinių recidyvų (5 Lentelė).
Penki pacientai naudojo preparatą 5 dienas ir visi pasveiko.
Dozės veikimo trukmės tyrimas 1 grupės pacientams (simptomiški cistų ir trofozitų nešiotojai) apima 5 atvejus, skiriant preparatą 5 dienas ir pasiekiant pilną efektą, išskyrus vieno paciento recidyvą 12-tą dieną, (6 Lentelė). Skiriant preparatą 12 pacientų 3 dienas, pradinis pasveikimo laipsnis buvo 100%, bet 2 pacientai turėjo recidyvus 6-tą ir 10-tą dienomis (16%). 9 pacientams naudojant preparatą 2 dienas, pasveikimo laipsnis buvo 55%, o recidyvų laipsnis 60%. 2 pacientai gavo preparatą 1 dieną, bet nepasveiko.
grupės pacientų (dizenteriniai pacientai su kruvinu viduriavimu) dozės veikimo trukmės tyrimuose 5 atvejai atitinka pilną klinikini ir parazitologinį pasveikimą, vartojant preparatą 3 dienas, bet 1 pacientas turėjo parazitologinį recidyvą 12-ą dieną (7 Lentelė).
grupės (asimptomiškų cistų nešiotojai) dozės veikimo trukmės tyrimai apėmė 9 asmenis, skiriant preparatą 5 dienas. Visi 9 asmenys pasveiko tarp 2 ir 4 dienų (8 Lentelė) . Po 2 savaičių 44% atvejų vėl buvo aptikti parazitai jų išmatose. 3 dienų preparato vartojimas apėmė 9 atvejus. 1 asmuo nepasveiko. 2 pacientams buvo recidyvai.
Klinikiniai rezultatai rodo, kad cinko bacitracinas yra veiksminga priemonė tiek prieš asimptomišką amebiozę, tiek prieš simptomišką susirgimą, o taip pat prieš mukozinę invazinę ligą su kruvinu viduriavimu. Pašalinių efektų neduodama.
Šie rezultatai, nurodantys 100% pasveikimą, naudojant cinko bacitracino 100,000 T.V. dienos dozę, juos skiriant 3-5 dienas, gali būti palyginti su ankstesniais Most ir kt. tyrinėjimais (Am. J. Trop. Med. 30, 491-497 (1950)), kur 100% pasveikimo laipsnis nebuvo gautas, skiriant virš 10 dienų tokią pačią dieninę bacitracino dozę.
IV Pavyzdys
Trichomonas vaginalis analizės rezultatai
Šie tyrimai lygina T. vaginalis jautrumą bacitracinui ir cinko bacitracinui.
T. vaginalis izoliatai buvo surinkti iš žmonių. 12 iš šių izoliatų buvo jautrūs metronidazolui, o 6 - jam nejautrūs. Visi izoliatai buvo veikiami arba bacitracinu, arba cinko · bacitracinu. Veikimas buvo atliekamas pagal metodą, aprašytą Meingassner, J. G. ir Thurner, J., Strains of Trichomonas vaginalis resistant to metronidazole and other 5-imidazoles, .Antimikrobial Agents and Chemotherapy, 15, pp. 254-257 (1979) .
Prieš skiedžiant su terpe bacitracinas iš pradžių buvo ištirpintas vandenyje iki 250 mg/ml koncentracijos. Cinko druska buvo ištirpinta parūgštintame vandenyje (60 μΐ HCl/ml). Kiekvienam izoliatui buvo paruoštos dublikatinės lėkštelės. Vienas lėkštelių komplektas buvo patalpintas aerobinėje aplinkoje, o kitas komplektas - anaerobinėje aplinkoje. Oxoid HP11 anaerobinių dujų kamera ir BR 38 dujas gaminantis įrengimas buvo naudojami anaerobinių sąlygų sudarymui. Sekantis bacitracino skiedimas (pav., 500-3,500 TV su 500 TV intervalais) ir cinko bacitracino (pav., 100-400 TV su 50 TV intervalais) skiedimas buvo labiau naudojami, negu dvigubi skiedimai metronidazolo atveju. Rezultatai pateikti 9 lentelėje.
Lentelė
Metronidazolui jautrių ir metronidazolui nejautrių Trichomonas vaginalis izoliatų jautrumas bacitracinui ir cinko bacitracinui
Jautrumas | Bacitracinas | Cinko bacitracinas | Metronidazolas | ||||
metroni- dazolui | Izo- liatas | Anaerobinė MLK (TV/ml) | Aero- binė MLK (TV/ml) | ||||
Anaerobinė MLK (TV/ml) | Aero- binė MLK (TV/ml) | Anaerobinė MLK (pg/ml) | Aero- binė MLK (pg/ml) | ||||
1031 | 2000 | 2000 | 350 | 250 | 4 | 40 | |
1043 | 2000 | 2500 | 350 | 350 | <1 | 20 | |
1044 | 2000 | 2000 | 300 | 250 | <1 | <10 | |
1064 | 1500 | 1500 | 300 | 250 | <1 | - | |
1065 | 2000 | 2000 | 400 | 300 | <1 | <10 | |
Jautrūs | 1165 | 2000 | 2000 | 250 | 350 | <1 | 40 |
1910 | 2000 | 2000 | 350 | 400 | 2 | 40 | |
6950 | 2000 | 2000 | 400 | 350 | 2 | 20 | |
UCH-1 | 2000 | 2000 | 400 | 400 | 4 | 40 | |
UCH-2 | 2500 | 2500 | 400 | 350 | 2 | <10 | |
UCH-M1 | 2000 | 2000 | 250 | 250 | 4 | 20 | |
UOB-1 | 2000 | 2000 | 400 | 400 | <1 | 20 | |
Nejautrūs | 89532.2 | 2000 | 2000 | 350 | 350 | 2 | 200 |
90576 | 2000 | 2500 | 350 | 250 | 2 | 80 | |
CDC85 | 2000 | 1500 | 350 | 350 | 20 | 200 | |
IR78 | 2000 | 2000 | 300 | 300 | 4 | 200 | |
PHLS289 | 2500 | 2000 | 250 | 200 | 8 | 60 | |
STH-1 | 2000 | 2000 | 350 | 250 | 8 | 60 |
Kaip galima matyti iš 9 Lentelės, metronidazolui jautrūs izoliatai (pav., turintys MLK < 40 ųg / metronidazolo prie aerobinių kultūros sąlygų) turi MLK bacitracinui, svyruojančią nuo 1,500 iki 2,500 TV/ml (pav., 21.44-35.71 mg/ml) ir MLK cinko bacitracinui, svyruojančią nuo 200 iki 350 TV/ml (pav., 3.13-5.47 mg/ml). Tokiu būdu, cinko bacitracinas yra apytikriai 4-10 kartų efektyvesnis prieš T. vaginalis infekciją negu bacitracinas.
Bacitracinų aktyvumas prieš sterilias T. vaginalis kultūras rodo, kad vaistai yra tiesiogiai aktyvūs prieš parazitą, kas prieštarauja nuomonei ji esant aktyvų per antrinį kelią (pav., maitinimo nutrūkimas dėl vaistų poveikio į bakterijas). Faktas, kad bacitracinai buvo efektyvūs prieš abu - metronidazolui jautrius ir metronidazolui nejautrius - izoliatus, rodo, kad bacitracinai veikia skirtingu mechanizmu, lyginant su metronidazolu.
V pavyzdys
Trichomonas vaginalis analizės rezultatai
Šie tyrimai rodo kitų bacitracino druskų efektyvumą prieš T. vaginalis izoliatus.
Buvo pakartota IV pavyzdžio procedūra, pakeičiant bacitracino druskos cinką sekančiais metalais: nikeliu, kadmiu, kobaltu, manganu, variu ir geležimi. Bacitracino druskų MLK yra išėję iš ribų. Vienok, MIK rodo, kad, išskyrus geležies bacitraciną, kompleksų su dvivalenčių metalų druska sudarymas padidino bacitracino aktyvumą. Rezultatai pateikti 10 Lentelėje:
30 | |
10 Lentelė |
Bacitracino ir bacitracino dvivalenčių metalų druskų minimalios inhibitorinės koncentracijos prieš Trichomonas vaginalis izoliatus
Vaistas | Izoliatas |
UCM1 MIK 1910 MIK (mg/ml) (mg/ml) | |
Bacitracinas | 10.00 10.00 |
Cinko bacitracinas | 2.50 2.50-5.00 |
Nikelio bacitracinas | 1.25 2.50 |
Kadmio bacitracinas | 0.31 0.15 |
Kobalto bacitracinas | 1.25 1.25 |
Vario bacitracinas | 2.50 1.25 |
Magnio bacitracinas | 0.15 1.26 |
Geležiea bacitracinas | >10.00 >10.00 |
VI pavyzdys
Cinko bacitarcino suformuotas makšties supozitorijus
Tipiškas cinko bacitracino makšties supozitorijus prieš T. vaginalis infekciją turi sekančią kompoziciją:
Aktyvus ingredientas Specifikacija
Cinko bacitracinas 27,500 TV(EP) Ph. Eur.
Užpildas
Sunkieji riebalai (Novata BD)1,450 mg_Ph. Eur.
Supozitorij aus svoris 1,830 mg
Cinko bacitracino ir riebalų kiekiai yra dedami, atsižvelgiant į cinko bacitracino stiprumą, kad būtų užtikrinta, jog kiekvienas suformuotas supozitorijus turėtų 27,500 TV (EP) (įskaitant 10% perteklių).
VII pavyzdys
Tritrichomonas foetus analizės rezultatai
Yra parodyta priemonės prieš trichomonozę efektyvumas, bacitraciną lyginant su bacitracino druska.
T. foetus izoliatai buvo surinkti ir veikiami bacitracinu ar cinko bacitracinu sutinkamai su IV pavyzdžio procedūra. Penki iš apdorotų Γ. foetus izoliatų buvo išskirti iš geografiškai skirtingų jaučių trichomonozių protrūkio vietų Šiaurės Kalifornijoje (pav., izoliatų Nr. : TF.7, TF.3741, 810,138 ir 121). Vienas iš apdorotų T. foetus izoliatų kilęs iš Amerikos Kultūrų štamų kolekcijos grupės (pav., izoliato Nr. ATCC 30166).
Kiekvienam izoliatui buvo paruoštos dublikatinės lėkštelės. Vienas lėkštelių komplektas buvo patalpintas į aerobinę aplinką, o antras - anaerobinę aplinką. Oxoid HP11 anaerobinių dujų kamera ir BR 38 dujas gaminantis įrengimas buvo naudojami anaerobinių sąlygų sudarymui. Buvo naudojamas sekantis bacitracino (7-49 mg/ml) ir cinko bacitracino (1.5-7.5 mg/ml) skiedimas. Rezultatai yra pateikti 11 Lentelėje.
Lentelė
Tritrichomonas foetus izoliatų jautrumas bacitracinui
ir cinko | bacitracinui | |||
Izoliatas | Bacitracinas | Cinko bacitracinas | ||
Anaerobinė | Aerobinė | Anaerobinė | Aerobinė | |
MLK (mg/ml) | MLK (mg/ml) | MLK (mg/ml) | MLK (mg/ml) | |
ATCC | ||||
30166 | 28 | 28 | 6 | 6 |
TF.7 | 28 | 28 | 6 | 6 |
FT.3741 | 28 | 28 | 5 | 6 |
S10 | 28 | 28 | 6 | 6 |
138 | 28 | 28 | 6 | 6 |
121 | 28 | 28 | 6 | 6 |
Duomenys | rodo, jog | cinko bacitracinas yra | 5 kartus | |
efektyvesnis už bacitraciną, | veikiant i | T. foetus. | ||
Bacitracinų efektyvumas prieš | sterilias | T. foetus | ||
kultūras | vėl rodo, jog vaistai | yra tiesiogiai aktyvūs | ||
prieš parazitą, kas | prieštarauja nuomonei | juos esant | ||
aktyvius | per antriną | kelią (pav., maitinimo | nutrūkimas | |
dėl vaistų poveikio | 1 bakteri | jas) . Faktas, | kad tiek | |
bacitracino tiek cinko bacitracino aktyvumas yra | ||||
nepriklausomas nuo | kultūros | būvio, rodo, | jog šie |
vaistai veikia skirtingais mechanizmais, lyginant su metronidazolu.
VIII pavyzdys
Cinko bacitracino aliejaus vandenyje emulsija
Cinko bacitracino aliejaus vandenyje emulsija, kaip priemonė prieš trichomonozę, gali būti paruošta derinant sekančius komponentus:
Parafino aliejus
10.0 g
Polisorbatas 80 (Tvinas'J 80)
0.5 g
Vanduo 84.5 g
Cinko bacitracinas 5.0 g
Cinko bacitracinas yra maišomas su parafinu ir polisorbatu 80. Bacitracino/aliej aus mišinys tada yra disperguojamas vandeninėje fazėje emulsijos sudarymo būdu.
IX pavyzdys
Cinko bacitracino vandens aliejuje emulsija
Cinko bacitracino vandens aliejuje emulsija, kaip priemonė prieš trichomonozę, gali būti paruošta derinant sekančius komponentus:
Parafino aliejus 60.0 g
Monooleato sorbitanas (Span 80) 2.0 g
Vanduo 28.0 g
Cinko bacitracinas 10.0 g
Cinko bacitracinas yra maišomas su parafino aliejumi ir monooleato sorbitanu. Vanduo tada yra disperguojamas aliejaus fazėje emulsijos sudarymo būdu.
X pavyzdys
Cinko bacitracino nevandeninės putos
Cinko bacitracino nevandeninės putos, turinčios sekančią kompoziciją, gali būti paruoštos:
Emulsijos vaškas (Polawax°) 0.74 g Polioksietileno-stearilo eteris 2.99 g (Brij0 76)
Propileno glikolis
Izobutanas
Cinko bacitracinas
80.77 g 5.50 g 10.00 g
Visi komponentai, išskyrus izobutaną ir cinko bacitraciną, yra sumaišomi (pav., kieti komponentai yra susmulkinami ir sumaišomi su skysčiais). Cinko bacitracinas yra dedamas po atšaldymo. Tada mišiniu yra pripildomos metalinės dėžutės, kurios hermetiškai uždaromos. Dujos-nešėjos (izobutanas) yra įleidžiamos per dėžutės vožtuvą, panaudojant aukštą slėgimą. Dėžučių turiniai tada yra kruopščiai sumaišomi. Preparatas gali būti naudojamas prieš jaučių trichomonozę.
XII pavyzdys
Cinko bacitracino vandeninės putos
Cinko bacitracino vandeninės putos, turinčios sekančią kompoziciją, gali būti paruoštos:
Polawax°
Montawax
Softigen
Propileno glikolis Vanduo
Izobutanas
1.70 g 1.80 g 17.00 g 36.00 g 28.00 g 5.50 g 10.00 g
Cinko bacitracinas
Visi komponentai, išskyrus izobutaną ir cinko bacitraciną, yra sumaišomi (pav., kieti komponentai yra susmulkinami ir sumaišomi su skysčiais). Cinko bacitracinas yra dedamas po atšaldymo. Tada mišiniu yra pripildomos metalinės dėžutės, kurios hermetiškai uždaromos. Dujos-nešėjos (izobutanas) yra įleidžiamos per dėžutės vožtuvą, panaudojant aukštą slėgimą.
Dėžučių turiniai tada yra kruopščiai sumaišomi. Preparatas gali būti naudojamas prieš jaučių trichomonozę.
XIII pavyzdys
Cinko bacitracino tepalas
Cinko bacitracino tepalas, kompoziciją, yra paruošiamas:
turintis sekančią
Vazelinas 75 g Parafino aliejus 15 g Cinko bacitracinas 10 g
Vazelinas yra išlydomas prie 70°C. Yra pridedamas parafino aliejus ir cinko bacitracinas kruopščiai sumaišomas angliavandenilių bazėje. Preparatas gali būti skiriamas prieš jaučių trichomonozę.
XIV pavyzdys
Tritrichomonas gallinae analizės rezultatai
Šie tyrimai lygina bacitracino ir cinko bacitracino aktyvumą prieš Tritrichomonas gallinae.
Vienintelis T. gallinae izoliatas buvo gautas ir apdorotas bacitracinu ir cinko bacitracinu sutinkamai su IV pavyzdžio procedūra.
Buvo paruoštos dublikatinės lėkštelės izoliatui. Viena lėkštelė buvo patalpinta į aerobinę aplinką. Antra lėkštelė buvo patalpinta į anaerobinę aplinką. Nuoseklus bacitracino skiedimas (500-3,500 TV su 500 TV intervalais) ir cinko bacitracino skiedimas (100-400 TV su 50 TV intervalais) buvo labiau naudojami, negu dvigubi' skiedimai, naudojami metronidazolo atveju. Iš pradžių cinko bacitracinas buvo tirpinamas iki 250 mg/ml koncentracijos parūgštintame vandenyje (60 μΐ HCl/ml) prieš skiedžiant su terpe. Rezultatai yra pateikiami 12 Lentelėje:
Lentelė
Tritrichomonas gallinae izoliatų jautrumas bacitracinui, cinko bacitracinui ir metronidazolui
Izolia- tas | Bacitracinas | Cinko bacitracinas | Metroni- dazolas | ||
Anaerobinė MLK (TV/ml) | Aerobinė MLK (TV/ml) | Anaerobinė MLK (TV/ml) | Aerobinė MLK (TV/ml) | Anaerobinė MLK (ųg/ml) | |
gh85 | 1500 | 2000 | 300 | 250 | 2 |
Pagal 12 Lentelę bacitracino MLK randasi ribose 1,5002,000 TV/ml (pav., 21.43-28.57 mg/ml), priklausomai nuo kultūros būvio. Iš kitos pusės, cinko bacitracino MLK yra ribose 250-300 TV/ml (pav., 3.91-4.87 mg/ml). Atitinkamai, cinko bacitracinas yra apytikriai nuo 5 iki 8 kartų efektyvesnis prieš T. gallinae, negu bacitracinas.
Duomenys taip pat rodo, kad vaistai yra tiesiogiai aktyvūs prieš parazitą, kas prieštarauja nuomonei juos esant aktyvius per antrinį kelią (pav., maitinimo nutrūkimas dėl vaistų poveikio į bakterijas).
XV pavyzdys
Giardia lamblia analizės rezultatai
Šie tyrimai lygina bacitracino ir cinko bacitracino aktyvumą prieš Giardia lamblia izoliatus.
G. lamblia izoliatas bacitracinu ir cinko pavyzdžio procedūra.
iš Protlendo buvo veikiamas bacitracinu sutinkamai su IV
Oxoid HP11 anaerobinių dujų kamera ir BR 38 dujas gaminantis įrengimas buvo naudojami anaerobinių sąlygų sudarymui. Nuoseklus bacitracino skiedimas (pav., 5003,500 TV su 500 TV intervalais) ir cinko bacitracino (pav., 100-400 TV su 50 TV intervalais) skiedimas buvo labiau naudojami, negu dvigubi skiedimai, naudojami metronidazolo atveju. Cinko bacitracinas iš pradžių buvo tirpinamas iki 250 mg/ml koncentracijos parūgštintame vandenyje (60 μΐ HCl/ml). Prazitai buvo inkubuojami su veikimo medžiaga 24 valandas. Parazitų gyvybingumas buvo grindžiamas morfologija ir judrumu. Rezultatai pateikti 13 Lentelėje.
Lentelė
Gardia lamblia izoliatų jautrumas bacitracinui, cinko bacitracinui ir metronidazolui bei šių medžiagų minimalios inhibitorinės koncentracijos
Bacitracinas Cinko Metronidazolas bacitracinas
Ižo- | MIK | MLK | MIK | MLK | MIK | MLK |
liatas | (TV/ml) | (TV/ml) | (TV/ml) | (TV/ml) | (gg/ml) | (gg/ml) |
Port- | ||||||
lendąs | 2500 | >3500 | 400 | >400 | <1 | 2 |
2000 | >3500 | 150 | 300 | <1 | <1 |
2.3-6.3 mg/ml MIK cinko bacitracinui palyginus su 28.635.7 mg/ml MIK bacitracinui patvirtina, kad šiomis sąlygomis cinko bacitracinas yra apytikriai 5 kartus efektyvesnis už bacitraciną, veikiant G. lamblia.
XVI pavyzdys
G. lamblia klinikiniai tyrimai
Klinikiniam vartojimui prieš G. lamblia infekcijas pacientai buvo veikiami 200,000 TV cinko bacitracino tabletėmis kiekvieną dieną/ po keturias 25,000 vienetų tabletes du kartus per dieną/ 10 dienų laikotarpyje. Šio režimo pasėkoje 6 iš 10 Švedijos pacientų, atsparių metronidazolui, pasveiko nuo infekcijos. Be to, 21 pacientas, esantis aukščiausiame nuo asimptominės cistos iki simptominio blogos absorbcijos sindromo infekcijos laipsnyje, buvo veikiami Rumunijoje. Kaip nustatyta II dieną, visi pacientai reagavo į ši veikimo režimą. Du pacientai iš 21 turėjo recidyvą, stebint įvertinimą. Iš likusių 19 pacientų, pateikusių mažiausiai du išmatų pavyzdžius 2 savaičių laikotarpyje, pasibaigus veikimo periodui, tiktai 1 pacientas /5,26%/ patyrė recidyvą; šis pacientas buvo žinomas kaip nesutinkąs kad būtų veikiamas cinko bacitracinu.
XVII pavyzdys
Cryptosporidium Parvum paciento tyrimai
Pacientas buvo 12 metų amžiaus berniukas, sveriantis apytiksliai 30 kg. Pacientas metų metais kentėjo nuo nestipraus viduriavimo. Prieš skiriant cinko bacitraciną, paciento išmatos buvo pakartotinai testuotos ir rodė teigiamą reakciją, tiriant žarnyno Cryptosporidia.
Pradžioje pacientas vartojo cinko bacitraciną tris kartus per dieną po 30,000 vienetų. Vartojimo metu ir jį baigus išmatų pavyzdžiai buvo reguliariai tiriami parazitologiškai. Po 8 nuoseklių dienų cinko bacitracino davimas buvo nutrauktas dėl panašios į gripą karštligės išplitimo. Pacientas gavo sulfonamidą ir cefaleksiną gydymui nuo gripo, sustabdžius cinko bacitracino davimą. Cinko bacitracino vartojimas atnaujintas apytiksliai, po vieno mėnesio ir tęstas po to 2 savaites.
Po vartojimo periodo pastebėta, jog vaistai buvo gerai paciento toleruoti. Po šio kurso išmatų parazitai nebuvo rasti, akivaizdžiai įrodant efektingumą prieš susirgimą. Tačiau praėjus vienai savaitei po kurso nutraukimo, pacientas pradėjo vėl būti pozityvus žarnyno Cryptosporidia. Tai rodo, kad naudojant optimalią bacitracino dozę yra galimas pilnas Cryptosporidia išnaikinimas, nežiūrint šitos nepagydomos ligos.
Šis išradimas gali būti išreikštas kitoms specifinėms formoms, nenutolstant nuo jo esmės ar pagrindinių požymių. Tokiu būdu, rekomendacija gali būti atlikta, papildant reikalavimus labiau, negu prieš tai einanti specifikacija, kas rodo išradimo apimtį.
Claims (32)
- IŠRADIMO APIBRĖŽTIS1. Priemonė pirmuonių sukeltai infekcijai paveikti, besiskirianti tuo, kad turi bacitracino dvivalenčio metalo druskos efektyvų kiekį.
- 2. Priemonė pagal 1 punktą, besiskirianti tuo, kad bacitracino druska apima druską bent vieno bacitracino, atrinkto iš grupės, bacitracino A, bacitracino Blf bacitracino B3, bacitracino Cx, susidedančios bacitracino bacitracino isB2,C2, bacitracino C3, ir bet kokias jų kombinacijas.
- 3. Priemonė pagal 1 punktą, besiskirianti tuo, kad bacitracino druska yra atrinkta iš bacitracino druskų grupės, susidedančios iš Co2+, Cd2+, Cu2+, Mn2+,Ni2+, Zn2+ druskų, ir bet kokios jų kombinacijos.
- 4. Priemonė pagal 3 punktą, besiskirianti tuo, kad bacitracino druska yra cinko bacitracinas.Priemonė pagal 1 punktą, besiskirianti tuo, kad paveikti.skirta Trichomonas vaginalis infekcijai
- 6. Priemonė pagal 1 punktą, besiskirianti tuo, kad skirta Tritrichomonas foetus infekcijai paveikti.
- 7. Priemonė pagal 1 punktą, besiskirianti tuo, kad paveikti.skirta Tritrichomonas gallinae infekcijai
- 8. Priemonė pagal 1 punktą, besiskirianti tuo, kad skirta Cryptosporidium sp. infekcijai paveikti.
- 9. Priemonė pagal 1 punktą, besiskirianti tuo, kad skirta Giardia lamblia infekcijai paveikti.
- 10. Priemonė pagal 1 punktą, besiskirianti tuo, kad skirta Entamoeba histolytica infekcijai paveikti.
- 11. Priemonė pagal 10 punktą, besiskirianti tuo, kad turi cinko bacitracino ir skiriama žmonėms oraliniu būdu.
- 12. Priemonė pagal 11 punktą, besiskirianti tuo, kad cinko bacitracino dienos dozė yra nuo 0,5 iki 5 gramų.
- 13. Priemonė pagal 12 punktą, besiskirianti tuo, kad cinko bacitracino dienos dozė yra nuo 1 iki 3 gramų.
- 14. Priemonė pagal 12 punktą, besiskirianti tuo, kad dienos dozė yra skiriama nuo trijų iki dešimt dienų.
- 15. Priemonė pagal 13 punktą, besiskirianti tuo, kad dienos dozė yra skiriama nuo trijų iki dešimt dienų.
- 16. Priemonė pagal 1 punktą, besiskirianti tuo, kad skiriama kompozicija iš bacitracino dvivalenčio metalo druskos ir farmacijos priimtino nešėj o.
- 17. Priemonė pagal 16 punktą, besiskirianti tuo, kad kompoziciją sudaro cinko bacitracinas, mikrokristalinė celiuliozė, polivinilpirolidonas ir magnio stearatas.
- 18. Priemonė pagal 17 punktą, besiskirianti tuo, kad kompoziciją sudaro:(a) mikrokristalinė celiuliozė nuo 150 iki 250 mg, (b) poiivinilpirolidonas nuo 10 iki 40 mg, (c) magnio stearatas nuo 5 iki 10 mg, ir (d) likutį sudarantis cinko bacitracinas.
- 19. Bacitracino dvivalenčio metalo druskos panaudojimas medikamentų, skirtų pirmuonių sukeltai infekcijai paveikti, gamybai.
- 20. Panaudojimas pagal 19 punktą, besiskiriantis tuo, kad bacitracino druska apima druską bent vieno bacitracino, atrinkto iš grupės, susidedančios iš bacitracino A, bacitracino Blf bacitracino B2, bacitracino B3, bacitracino CR, bacitracino C2, bacitracino C3, ir bet kokią jų kombinaciją.
- 21. Panaudojimas pagal 19 punktą, besiskiriantis tuo, kad bacitracino druska yra atrinkta iš bacitracino druskų grupės, susidedančios iš Co ,
Cd , Cu , Μη , .. 2 + Ni , 2 + Zn druskų, ir bet kokios jų kombinacij os . 22. Panaudojimas pagal 21 punktą, besi s k i - riantis tuo, kad bacitracino druska yra cinko bacitracinas. 23. Panaudojimas pagal 19 punktą, besi s k i - riantis tuo, kad yra efektyvus Trichomonas vaginalis infekcijai paveikti. - 24. Panaudojimas pagal 19 punktą, besiskiriantis tuo, kad yra efektyvus Tritrichomonas foetus infekcijai paveikti.
- 25. Panaudojimas pagal 19 punktą, besiskiriantis tuo, kad yra efektyvus Tritrichomonas gallinae infekcijai paveikti.
- 26. Panaudojimas pagal 19 punktą, besiskiriantis tuo, kad yra efektyvus Cryptosporidium sp. infekcijai paveikti.
- 27. Panaudojimas pagal 19 punktą, besiskiriantis tuo, kad yra efektyvus Giardia lamblia infekcijai paveikti.
- 28. Panaudojimas pagal 19 punktą, besiskiriantis tuo, kad yra efektyvus Entamoeba histolytica infekcijai paveikti.
- 29. Panaudojimas pagal 19 punktą medikamento, susidedančio iš bacitracino dvivalenčio metalo druskos ir farmacijoje priimtino nešėjo, paruošimui.
- 30. Panaudojimas cinko bacitracino pagal 29 punktą, besiskiriantis tuo, kad medikamentą sudaro cinko bacitracinas, mikrokristalinė celiuliozė, polivinilpirolidonas ir magnio stearatas.
- 31. Panaudojimas pagal 30 punktą, besiskiriantis tuo, kad medikamentą sudaro:(a) mikrokristalinė celiuliozė nuo 150 iki 250 mg, (b) polivinilpirolidonas nuo 10 iki 40 mg, (c) magnio stearatas nuo 5 iki 10 mg, ir (d) likutį sudarantis cinko bacitracinas.
- 32. Kompozicija pirmuonių sukeltai infekcijai paveikti, besiskirianti tuo, kad susideda iš dvivalenčio metalo druskos bent vieno bacitracino, atrinkto iš grupės, susidedančios iš bacitracino A, bacitracino Bx, bacitracino B2, bacitracino B3, bacitracino ClA bacitracino C2, bacitracino C3, ar bet kokios jų kombinacijos, kai druska yra atrinkta iš grupės, susidedančios iš Co , Cd , Cu , Μη , Ni , Zn bacitracino druskų, arba bet kokios jų kombinacijos, mikrokristalinės celiuliozės, polivinilpirolidono ir magnio stearato.
- 33. Kompozicija pagal 32 punktą, b e s i s k r i a n t i tuo, kad ją sudaro:(a) mikrokristalinė celiuliozė nuo 150 iki 250 mg, (b) polivinilpirolidonas nuo 10 iki 40 mg, (c) magnio stearatas nuo 5 iki 10 mg, ir (d) likutį sudaranti bacitracino dvivalenčio metalo druska.
- 34. Kompozicija pagal 32 punktą, besiskirianti tuo, kad ją sudaro zinko bacitracinas, mikrokristalinė celiuliozė, polivinilpirolidonas ir magnio stearatas.
- 35. Kompozicija pagal 32 punktą, besiskirianti tuo, kad ją sudaro:(a) mikrokristalinė celiuliozė nuo 150 iki 250 mg, (b) polivinilpirolidonas nuo 10 iki 40 mg, (c) magnio steratas nuo 5 iki 10 mg, ir (d) likutį sudarantis cinko bacitracinas.
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
US78566691A | 1991-10-31 | 1991-10-31 |
Publications (2)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
LTIP223A LTIP223A (en) | 1994-06-15 |
LT3158B true LT3158B (en) | 1995-01-31 |
Family
ID=25136245
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
LTIP223A LT3158B (en) | 1991-10-31 | 1992-10-30 | Preparation for treatment of protozoan induced infection |
Country Status (18)
Country | Link |
---|---|
US (1) | US5300491A (lt) |
EP (1) | EP0669831B1 (lt) |
JP (1) | JPH07500601A (lt) |
AT (1) | ATE190847T1 (lt) |
AU (1) | AU664721B2 (lt) |
CA (1) | CA2122598C (lt) |
CZ (1) | CZ105794A3 (lt) |
DE (1) | DE69230835T2 (lt) |
EE (1) | EE9400161A (lt) |
ES (1) | ES2147554T3 (lt) |
IL (1) | IL103584A (lt) |
LT (1) | LT3158B (lt) |
LV (1) | LV10392B (lt) |
NZ (1) | NZ244966A (lt) |
RU (1) | RU94021356A (lt) |
SK (1) | SK49794A3 (lt) |
WO (1) | WO1993008822A1 (lt) |
ZA (1) | ZA928421B (lt) |
Families Citing this family (9)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
US5620953A (en) * | 1994-07-27 | 1997-04-15 | Merck & Co., Inc. | Antiprotozoal cyclic tetrapeptides |
US6955908B1 (en) * | 2000-06-21 | 2005-10-18 | Lambl Barbara B | Organism associated with nongonococcal urethritis |
US8992999B2 (en) * | 2004-06-25 | 2015-03-31 | Alltech, Inc. | Methods and compositions for controlling parasitic infections of animals |
FR2890560B1 (fr) * | 2005-09-13 | 2011-06-24 | Galderma Sa | Mousses dermatologiques a base de metronidazole et emulsions pour leur preparation |
FR2890559B1 (fr) * | 2005-09-13 | 2011-06-24 | Galderma Sa | Mousses dermatologiques a base de metronidazole et emulsions pour la preparation |
DE102008027375A1 (de) * | 2008-06-09 | 2009-12-10 | Henkel Ag & Co. Kgaa | Bacitracin-Metall-Komplexe als Bleichkatalysatoren |
HUE029412T2 (en) | 2009-10-28 | 2017-02-28 | Xellia Pharmaceuticals Aps | New bacitracin antibiotics |
PL434639A1 (pl) * | 2020-07-13 | 2022-01-17 | Adifeed Spółka Z Ograniczoną Odpowiedzialnością | Weterynaryjna kompozycja do leczenia i/lub zapobiegania chorób wywoływanych przez pierwotniaki u zwierząt, zawierająca olejek eteryczny oraz sposób jej wytwarzania |
PL434640A1 (pl) * | 2020-07-13 | 2022-01-17 | Adifeed Spółka Z Ograniczoną Odpowiedzialnością | Weterynaryjna kompozycja do leczenia i/lub zapobiegania chorób wywoływanych przez pierwotniaki u zwierząt zawierająca olejek eteryczny oraz sposób jej wytwarzania |
Family Cites Families (9)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
US2594374A (en) * | 1949-10-11 | 1952-04-29 | Usa | Streptomycin-polymyxin-bacitracin composition |
US2676134A (en) * | 1951-04-27 | 1954-04-20 | Commercial Solvents Corp | Therapeutic composition of neomycin and bacitracin |
US2803584A (en) * | 1953-12-16 | 1957-08-20 | Commercial Solvents Corp | Zinc bacitracin-containing troche |
US3021217A (en) * | 1958-06-13 | 1962-02-13 | Grain Processing Corp | Bacitracin product and processes utilizing cobalt compounds |
US2903357A (en) * | 1958-06-13 | 1959-09-08 | Grain Processing Corp | Bacitracin product and processes utilizing nickel compounds |
US2985533A (en) * | 1958-06-13 | 1961-05-23 | Grain Processing Corp | Bacitracin product and processes utilizing manganese compounds |
US4101539A (en) * | 1977-10-17 | 1978-07-18 | Imc Chemical Group, Inc. | Bacitracin recovery process |
US4693992A (en) * | 1985-08-26 | 1987-09-15 | International Minerals & Chemical Corp. | Bacitracin-metal-polyether antibiotic complexes |
US5061689A (en) * | 1986-12-24 | 1991-10-29 | Bioderm, Inc. | Zinc bacitracin containing wound dressing |
-
1992
- 1992-10-23 US US07/967,471 patent/US5300491A/en not_active Expired - Lifetime
- 1992-10-29 IL IL10358492A patent/IL103584A/en not_active IP Right Cessation
- 1992-10-30 JP JP5508337A patent/JPH07500601A/ja active Pending
- 1992-10-30 EP EP92923108A patent/EP0669831B1/en not_active Expired - Lifetime
- 1992-10-30 AU AU29161/92A patent/AU664721B2/en not_active Expired
- 1992-10-30 SK SK497-94A patent/SK49794A3/sk unknown
- 1992-10-30 CA CA002122598A patent/CA2122598C/en not_active Expired - Lifetime
- 1992-10-30 DE DE69230835T patent/DE69230835T2/de not_active Expired - Lifetime
- 1992-10-30 AT AT92923108T patent/ATE190847T1/de not_active IP Right Cessation
- 1992-10-30 ES ES92923108T patent/ES2147554T3/es not_active Expired - Lifetime
- 1992-10-30 ZA ZA928421A patent/ZA928421B/xx unknown
- 1992-10-30 WO PCT/NO1992/000179 patent/WO1993008822A1/en active IP Right Grant
- 1992-10-30 LT LTIP223A patent/LT3158B/lt not_active IP Right Cessation
- 1992-10-30 NZ NZ244966A patent/NZ244966A/en not_active IP Right Cessation
- 1992-10-30 RU RU94021356/14A patent/RU94021356A/ru unknown
- 1992-10-30 CZ CZ941057A patent/CZ105794A3/cs unknown
- 1992-10-31 LV LVP-92-177A patent/LV10392B/en unknown
-
1994
- 1994-11-23 EE EE9400161A patent/EE9400161A/xx unknown
Non-Patent Citations (1)
Title |
---|
E.J. VANDAMME: "Biotechnology of industrial antibiotics", pages: 665 - 694 |
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
AU664721B2 (en) | 1995-11-30 |
EP0669831B1 (en) | 2000-03-22 |
EP0669831A1 (en) | 1995-09-06 |
DE69230835T2 (de) | 2000-11-02 |
EE9400161A (et) | 1996-02-15 |
DE69230835D1 (de) | 2000-04-27 |
SK49794A3 (en) | 1995-06-07 |
LV10392B (en) | 1995-08-20 |
RU94021356A (ru) | 1996-08-10 |
LTIP223A (en) | 1994-06-15 |
LV10392A (lv) | 1995-02-20 |
CA2122598A1 (en) | 1993-05-13 |
NZ244966A (en) | 1995-05-26 |
ZA928421B (en) | 1993-05-14 |
ATE190847T1 (de) | 2000-04-15 |
CZ105794A3 (en) | 1994-12-15 |
WO1993008822A1 (en) | 1993-05-13 |
IL103584A (en) | 1996-06-18 |
IL103584A0 (en) | 1993-03-15 |
ES2147554T3 (es) | 2000-09-16 |
AU2916192A (en) | 1993-06-07 |
US5300491A (en) | 1994-04-05 |
CA2122598C (en) | 2000-06-20 |
JPH07500601A (ja) | 1995-01-19 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
Seddiek et al. | The antitrichomonal efficacy of garlic and metronidazole against Trichomonas gallinae infecting domestic pigeons | |
US5935591A (en) | Method for treatment of equine protozoal myeloencephalitis with thiazolides | |
LT3158B (en) | Preparation for treatment of protozoan induced infection | |
Holt et al. | Diseases of tortoises: a review of seventy cases | |
RU2197237C2 (ru) | Способ лечения заболеваний животных, вызванных бактериями (варианты), и способ изготовления лекарственного средства | |
US7709534B2 (en) | Method of treating strongyloides infections and medicaments therefor | |
KR100420377B1 (ko) | 라이소자임이량체의신규용도 | |
Adair et al. | An experimental study of the behavior of sulfanilamide | |
JP2915296B2 (ja) | 抗真菌製剤 | |
Sculier et al. | Successful treatment with liposomal amphotericin B in two patients with persisting fungemia | |
Castro-Hermida et al. | Evaluation of β-cyclodextrin against natural infections of cryptosporidiosis in calves | |
HUT63335A (en) | Process for producing pharmaceutical compositions for treating diseases of mammals | |
Siben et al. | Studying efficiency of the method of treating nematodoses in sheep | |
US3574853A (en) | Composition and method of reducing serum cholesterol with thiobiscresols | |
NO312008B1 (no) | Anvendelse av et toverdig metallsalt av bacitracin for fremstilling av et medikament for behandling av protozoinfeksjon | |
Tseng | Care of oiled seabirds: A veterinary perspective | |
RU2705098C2 (ru) | Фармацевтическая композиция для лечения грибковых поражений слизистых оболочек | |
RU2695069C1 (ru) | Способ лечения крупного рогатого скота при букстонеллёзе | |
Said et al. | MORPHOLOGICAL PARAMETERS OF DOGS'BLOOD, WITH EXPERIMENTAL INFESTATION WITH TOXOCARIASIS AND “FENBENZYL” | |
WO1997005867A1 (en) | Treatment of trichomonal infections with ditiocarb or disulfiram | |
KR100215738B1 (ko) | 항 병원성 세균 및 내독소 중화능을 갖는 새로운 동물용 복합항생제 조성물 | |
EP0441475A2 (en) | Baquiloprim for treating protozoal infections | |
Bezeau | LA REVUE VETERINAIRE CANADIENNE | |
US4093746A (en) | Method of and fodder for rearing white-meat calves for slaughter | |
Feyerherm | Toxicity of ingested gamma-1, 2, 3, 4, 5, 6 benzene hexachloride (lindane) to albino rats |
Legal Events
Date | Code | Title | Description |
---|---|---|---|
PC9A | Transfer of patents |
Free format text: APOTHEKERNES LABORATORIUM AS,HARBITZALLEEN 3, N-0275 OSLO,NO,950217 |
|
MM9A | Lapsed patents |
Effective date: 19961030 |