HUT71755A - Injecting apparatus and system - Google Patents

Injecting apparatus and system Download PDF

Info

Publication number
HUT71755A
HUT71755A HU9400573A HU9400573A HUT71755A HU T71755 A HUT71755 A HU T71755A HU 9400573 A HU9400573 A HU 9400573A HU 9400573 A HU9400573 A HU 9400573A HU T71755 A HUT71755 A HU T71755A
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
pressure
chamber
injection
fluid
valve
Prior art date
Application number
HU9400573A
Other languages
English (en)
Other versions
HU9400573D0 (en
Inventor
Ronald Kukler
Original Assignee
Interlocking Buildings Pty Ltd
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Interlocking Buildings Pty Ltd filed Critical Interlocking Buildings Pty Ltd
Publication of HU9400573D0 publication Critical patent/HU9400573D0/hu
Publication of HUT71755A publication Critical patent/HUT71755A/hu

Links

Classifications

    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F02COMBUSTION ENGINES; HOT-GAS OR COMBUSTION-PRODUCT ENGINE PLANTS
    • F02MSUPPLYING COMBUSTION ENGINES IN GENERAL WITH COMBUSTIBLE MIXTURES OR CONSTITUENTS THEREOF
    • F02M49/00Fuel-injection apparatus in which injection pumps are driven or injectors are actuated, by the pressure in engine working cylinders, or by impact of engine working piston
    • F02M49/02Fuel-injection apparatus in which injection pumps are driven or injectors are actuated, by the pressure in engine working cylinders, or by impact of engine working piston using the cylinder pressure, e.g. compression end pressure

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Combustion & Propulsion (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • General Engineering & Computer Science (AREA)
  • Fuel-Injection Apparatus (AREA)
  • Feeding, Discharge, Calcimining, Fusing, And Gas-Generation Devices (AREA)
  • Beans For Foods Or Fodder (AREA)
  • Consolidation Of Soil By Introduction Of Solidifying Substances Into Soil (AREA)
  • Polarising Elements (AREA)
  • Injection Moulding Of Plastics Or The Like (AREA)
  • Chemical Or Physical Treatment Of Fibers (AREA)
  • General Preparation And Processing Of Foods (AREA)
  • Seeds, Soups, And Other Foods (AREA)

Description

A találmány befecskendező készülék folyadéknak nyomás alatti befecskendezésére, különösen üzemanyagnak belső égésű motornál történő befecskendezésére, folyadékok, például katalítikumok vegyi például reakciótartályba történő befecskendezésére ill. más folyadék adagok befecskendezésére.
A találmány továbbá alkalmazható minden olyan helyzetben, ahol meghatározott mennyiségű folyadék adagokat kell befecskendezni nyomás alatt. A találmányt azonban részletesen egy belső égésű motornál alkalmazott befecskendezd készülék kapcsán ismertetjük.
Belső égésű motoroknál akár gyertyagyújtású, akár kompressziós gyújtású (mint például dízel) a motor, általában egy külső pumpát alkalmaznak folyadéknak megfelelő nyomású szállítására, amely folyadékot a motor hengerébe kell befecskendezni. A befecskendezési időpontok beállítását a motor működési ciklusához a befecskendező szelep működésének mechanikus szabályzása révén végzik, külső ellenőrzés mellett. Ilyen külső pumpálás és ellenőrzés egyik hátránya, hogy ez külső rendszeres ellenőrzést, szabályozást és karbantartást igényel.
Befecskendező készülékeknél, különösen, melyek külső pumpától kapják a folyadékot, általános probléma, hogy hiányzik a reakcióképesség a hozzá tartozó henger bármely hibája, zavara esetére, például ha valamelyik dugattyógyűrű eltörik, az ismert befecskendező készülékek injektorok folyamatosan tovább adagolják az üzemanyagot a hengerekbe. Az üzemanyag a motorból kiürítésre kerül, és az elégetlen üzemanyag szennyezi a levegőt.
• ··«· · ·<··· · · • · · «· · · • ··· « ··« ··· • · · · · ······ ······ ·
- 3 Az elmúlt időben javasolták, hogy a belső égésű motornál hogyan hasznosítsák a hengerben keletkező nyomást a kompressziós ütem alatt az üzemanyagnak a befecskendezési testen belüli komprimálásához. Javasolták egy olyan üzemanyag befecskendező alkalmazását, amelynek teste és dugattyúja van, amely a testen belül mozgatható a hengerben uralkodó nyomás hatására. A dugattyúnak a befecskendező testben végzett elmozdulása az üzemanyag nyomásának növekedését idézi elő a testben azon pontban, amikor a nyomás lehetővé teszi egy befecskendező fúvókéval társított visszacsapó szelep nyitását, amely azután megengedi az üzemanyagnak a nyomás alatti befecskendezését a motor hengerébe. Itt a probléma, hogy nehézséget okoz és bizonytalan a szelep zárása, ami a folyadéknak a befecskendező készülékből történő további csöpögését, szivárgását idézi elő a szükséges zárási pont után. így azt lehet mondani, hogy nem biztosított a befecskendező készülék szabályzott, ellenőrzött működése.
A 2.516.690 sz. US-PS egy üzemanyag befecskendező készüléket ismertet, amely hasznosítja a társított motor hengernyomását, a befecskendező folyadék nyomásának létrehozásához. Ennél a megoldásnál egy egyszeri rugóval előfeszített visszacsapó szelep van a befecskendező fúvókéban, és így a befecskendező szelep nyitása és zárása ellenőrizve, illetve szabályozva van a nyomáskülönbség és a rugóerő révén. Ennek a készüléknek azonban igen korlátozott az ellenőrző képessége a befecskendezési idő, nyomás és a befecskendezett folyadék mennyisége tekintetében.
• 4 4 «
• · ·
- 4 A 4.394.856 sz. US-PS szintén olyan befecskendező készüléket ismertet, melynél a motor hengernyomását használják fel a befecskendezéshez szükséges nyomás előállításához. Ez a szabadalom visszacsapó szelepet alkalmaz befecskendező szelepként. Egy szolenoid által működtetett visszacsapó szelep a pumpatér kiömlésében van elrendezve, és egy szabályozható fojtás van a kiömlésben elrendezve áramlási irányban a visszacsapó szelep után, hogy lehetővé tegye az áram lehetséges mennyiségének szabályozását a visszacsapó szelep nyitott helyzetében. Hasonlóan a 2.516.690 sz. US-PS-hez ennél is igen korlátozott a szabályozó képesség a befecskendezés idő, nyomás, a befecskendezett folyadék mennyisége és a hatásfok tekintetében.
Ugyancsak hasonló befecskendező készüléket ismertet a 4.427.151 sz. US-PS azzal a különbséggel, hogy itt intézkedés van a szolenoiddal ellenőrzött szeleptag és a szelepülék közötti rés szabályozására úgy, hogy ez a szabályozás lehetővé teszi az ellenőrző kamrából kifolyó üzemanyag mennyiség ellenőrzését. Ugyanúgy, mint a 2.516.690 sz. USPS és a 4.394.856 sz. US-PS leírások esetén ennek a megoldásnak is korlátozott a szabályozhatósága, csökkentett a működés hatásossága, különösen a visszacsapó szelepnél.
A találmány célja befecskendező készülék létesítése folyadéknak nyomás alatti befecskendezésére.
A találmány befecskendező készülék folyadékok nyomás alatti befecskendezésére, amelynek lényege, hogy teste, a betáplált folyadék nyomásával mozgatott dugattyúi vannak a befecskendezendő folyadéknak nagynyomású kamrában történő
komprimálására, ahol a dugattyúk külön-külön mozgathatók az alacsony nyomású kamrában uralkodó folyadéknyomással szemben és a dugattyúk mozgása külön-külön szabályozható az alacsony nyomású kamrában a nyomás szabályozásával, továbbá külön szabályozható befecskendező szelepe és egy társított befecskendező nyílása van, amely a nagynyomású kamrával áll kapcsolatban, aholis a nagynyomású kamrából· a folyadék a befecskendező nyíláson keresztül a befecskendező szelep szelektív nyitásával fecskendezhető be a befecskendező szelep működésének szelektív szabályozása és az alacsony nyomású kamrában a folyadék nyomásának szelektív szabályozása történik, amely szabályozza a dugattyúk mozgását és szelektíven szabályozza a befecskendező nyíláson át befecskendezett folyadék nyomását, térfogatát és a befecskendezés idejét.
Előnyösen a befecskendező szelepnek az ellenőrző kamrában uralkodó folyadéknyomással szemben mozgatható tagja van, és az ellenőrző kamrában a folyadéknyomás szelektíven szabályozható, a befecskendező szelep szabályozására.
A találmány értelmében célszerű az a megoldás, ahol a befecskendező készüléknek teste, a testben a betáplált folyadék nyomásával mozgatható dugattyúi vannak, a befecskendező folyadéknak a nagynyomású kamrában történő komp rimálására a dugattyúk mozgathatók kamrában uralkodó folyadéknyomással az alacsony nyomású szemben a dugattyúk működése szelektív szabályozva van az alacsony nyomású kamrában a folyadéknyomás szabályozásával, továbbá szelek tíven szabályozható befecskendező szelepe és egy társított «
• · « • · »··4·« * ·
9··»«ι ·· • · · ·
- 6 befecskendező nyílása van, amely a nagynyomású kamrával áll kapcsolatban, aholis a folyadék a nagynyomású kamrából befecskendezhető a befecskendező nyíláson keresztül a befecskendező szelep szelektív nyitása révén a befecskendező szelepnek az ellenőrző kamrában uralkodó folyadéknyomással szemben mozgatható tagjai vannak, és az ellenőrző kamrában a folyadék nyomása szabályozásával van a befecskendező szelep működése szabályozva.
Előnyösen az ellenőrző kamra folyadék oldali kapcsolatban van az alacsony nyomású kamrával, aholis a dugattyúk mozgásával szembeni ellenállás céljából az alacsony nyomású kamrában történő folyadéknyomás növekedése következtében nő a nyomás az ellenőrző kamrában a befecskendező szelep nyitása ellenében.
Célszerű megoldás, ha nagynyomású kamra a befecskendező nyílással szállítókamrán keresztül kapcsolatban van, a nagynyomású folyadék a nagynyomású kamrából a visszacsapó szelepen keresztül kerül a szállítókamrába, a visszacsapó szelep működtehető a szállítókamra lezárására és egyidejűleg a szállítókamrában egy adag folyadék van.
Célszerű megoldás, ha a visszacsapó szelepnek mozgatható szeleptagja van, és a szeleptag mozgási útjának egy első állásában az zárja a kapcsolatot a nagynyomású kamrából a szárítókamra felé, és mozgásának egy további szakaszában egy korlátozott nyomás csökkenést enged meg a szállítókamrában, és így csökkenti a befecskendező szelep folyadéknyomás fojtását.
Előnyösen a dugattyú a külső folyadéknyomással egy fő «·« · • -*·· • ·' • · · • * ··· ««· ·«
Hl
V ♦
- 7 rugó ereje ellenében mozgatható, a fő rugó ereje legalább részben determinálja a kívül használandó folyadéknyomást, amely a dugattyúk mozgatásához szükséges, a befecskendező készüléknek továbbá szállítórugója van, amely ereje ellenében a befecskendező szelep elmozdul, hogy megengedje a folyadék befecskendezését a befecskendező nyíláson keresztül és a szállítórugó ereje legalább részben meghatározza a nagynyomású kamrában a folyadék nyomását, amely szükséges a befecskendező fúvóka nyitásához, amely lehetővé teszi a folyadék befecskendezését a befecskendező nyíláson keresztül.
Előnyösen a nagynyomású folyadék számára kifolyónyílás van a nagynyomású kamrából történő kicsöpögéshez a dugattyú mozgása következtében egy előre meghatározott mértékig, az előbbi meghatározott mozgás maximum következtében a kifolyónyílás nyitása előidézi a nyomáscsökkenést a nagynyomású kamrában olyan mértékig, hogy megállítsa a folyadék befecskendezését a befecskendező szelepen keresztül.
A találmány továbbá befecskendezési rendszer. A befecskendezési rendszer lényege, hogy folyadékkamrái vannak, melyek révén az alacsony nyomású kamra folyadéknyomása szabályozhatóan csökkenthető, hogy a dugattyúk szabályozási mozgását megengedjék, továbbá folyadéknyomást irányító eszközei vannak, amelyek szelektíven szabályozhatók, a folyadék nyomásának az alacsony nyomású kamrában történő szabályozása céljából az alacsony nyomású kamrából a folyadékcsökkentő kamrákon át történő nyomáscsökkenés szelektív megelőzésére vagy progresszív határolására a dugattyúk moz• · ·
- 8 gásának hatására.
A találmány szerinti rendszer előnyös megoldása, ha az irányító eszközeinek folyáskorlátozó eszköze a nyomáscsökkentő szakaszban annak szelektív szabályozására, a folyáskorlátozó eszköznek társított hajtóeszköze van, továbbá az irányítóeszközeinek visszacsapó szelepe van nyomáscsökkentő szakaszban elrendezve, áramlási irányban a folyáskorlátozó eszköz után.
Célszerű, ha a folyadéknyomás csökkentő szakaszban nyomáskompenzátor van elrendezve, amelynek fojtóeszköze, valamint változtató eszköze van a fojtás mértékének változtatására a folyadéknyomás változásának megfelelően.
Előnyös, ha a nyomáskompenzátornak az alacsony nyomású kamrával kapcsolatban álló első kamrája van, továbbá mozgó szelepe az első kamra és folyás irányban a nyomáscsökkentő szakaszban lejjeb levő hely közötti nyomáskülönbségtől függő működéssel, ahol a nyomáskülönbség növekedés függvényében válik működővé, hogy csökkentse a fojtási tartományt, és ezáltal késlelteti a nyomáscsökkenést az első kamrától az alacsony nyomású kamra felé.
A találmány szerinti befecskendező rendszernek előnyösen ellenőrizhető csillapító eszköze van a nyomáscsökkentő szakasszal kapcsolatban, a csillapító eszköznek mozgó csillapítótagja van a nyomáscsökkentő szakaszban, a folyadéknyomás növekedéstől függő mozgással, továbbá a csillapító eszköznek állítótagja van, társítva a mozgó csillapítótaggal.
Célszerű, ha a találmány szerinti befecskendező rend- • φ · · · ··· ·♦· • · φ · ·
Φ Φ φ · · Φ Φ ··4 • φ· Φ «
Φ Φ · φφφφφφ·· szernél a mozgó csillapítótag egy rugalmas csillapítótárcsa, amely egy csillapítókamra egyik falát alkotja, amely kamra kapcsolatban áll a folyadéknyomás csökkentő szakasszal és az állítótagnak véghelyzet meghatározója van. Célszerűen a folyadéknyomás csökkentő szakaszban nagysebességű szolenoid szelep van a nyomáscsökkentő szakasz nyitására és zárására. Az irányító eszközök áramlási irányban a szolenoid szelep után vannak elrendezve.
A találmányt részletesen kiviteli példák kapcsán, a rajzok alapján ismertetjük. Természetesen a rajzokon bemutatott kiviteli példák nem korlátozzák a bejelentést, az az igénypontok oltalmi körén belül szabadon változtatható. A rajzokon az
1. ábra a találmány szerinti befecskendező készülék kiviteli példájának hosszmetszete, a
2. ábra az irányítószerv vagy gyorsító elrendezését szemlélteti metszetben, amelyet a befecskendező működésének ellenőrzésére használunk, a
3. ábra a találmány szerinti befecskendező készülék egy további kiviteli példájának hosszmetszete, a
4. ábra a találmány szerinti befecskendező készülék egy újabb változata, hátsó részének metszete, amely megmutatja a befecskendezés ellenőrzésére szolgáló eszközöket, az
5. ábra a 4. ábra szerinti befecskendező készülék A részletének rajza, a
6. ábra a 4. ábra szerinti VI-VI vonal mentén vett metszet.
Az 1. ábra szerinti befecskendező készüléknek 10 teste van, amely 11 elülső testrészből áll, melynek például 12 menetes vége lehet, amely révén egy motor menetes beömlőnyílásához csatlakoztatható, továbbá egy 13 hátsó testrészből áll. A 10 testben továbbá 15 belépőnyílás van, amelynek 17 rugóval működtetett 16 visszacsapó szelepe van. Használatban az üzemanyag alacsony nyomással kerül a 15 belépőnyílásba szállításra, amely nyomás elegendő a rugó erejének legyőzéséhez. A rugó ereje nem kritikus. A nyomás viszonylag alacsony lehet, és így nagynyomású üzemanyag vonalra nincs szükség.
Egy 20 kilépőnyílásnak 21 visszacsapó szelepe van, melyet 22 rugó aktivizál, és amelynek ereje szintén nem kritikus. Ezen elrendezés révén az üzemanyagot folyamatosan lehet pumpálni, vagy alacsony nyomással a 15 belépőnyílásba szállítani, majd 25 átvezetésen át és a 20 kilépőnyíláson át továbbítani. Ez a folyamatos üzemanyag áram hűtve lehet, vagy utólagos hűtés alkalmazható.
A befecskendező készüléknek 30 alacsony nyomású dugattyúja van, amely a 11 elülső testrészben elmozdul, amikor a motor hengernyomás hat a 31 homlokra. A 32 kompresszió gyűrű és a 33 olaj lehúzó gyűrű hagyományos célra nyer alkalmazást. A 30 alacsony nyomású dugattyúhoz 35 nagynyomású dugattyú van csavarozva. A 30, 35 dugattyúkból álló egység 10 testen belül mozog a 36 főrugó ereje ellenében. A 36 főrugó által kifejtett erő határozza meg részben, hogy a 30, 35 dugattyúkból álló egység el fog-e mozdulni a 31 homlokra ható hengernyomás következtében. A 36 főrugó el
van helyezve az alacsony nyomású 37 nyomókamrában is, amely a 38 téren keresztül áramlási kapcsolatban áll a 25 átvezetéssel, és 21 szelepen keresztül a 20 kilépőnyílással, úgyhogy a folyadéknyomás a 37 nyomókamrában a majd szemben hat a 30, 35 dugattyúkból álló egység mozgásának viszonylag alacsony lehet, mint ahogy azt majd később ismertetjük.
Az ábrázolt és leírt előnyös kiviteli változatánál a 36 főrugó helyett alkalmazható pneumatikus vagy más előfeszítő szerkezet.
A 35 nagynyomású dugattyúnak egy viszonylag kis keresztmetszetű 40 toldata van, amely a 42 nagynyomású test 41 furatán belül mozog. A nagynyomású testnek 43 alapszakasza és 44 nagynyomású hordója van, amelyben 40 toldat mozog. A 43 alapszakasz és a 44 nagynyomású hordó együtt biztosítva van és meghatározzák a 45 nagynyomású kamrát, amelyben az üzemanyag nagy nyomásra van komprimálva a 35 nagynyomású dugattyú 40 toldata révén. A 47 rugó által működtetett 46 visszacsapó szelep megengedi, hogy üzemanyag érkezzen a 45 nagynyomású kamrába a 25 átvezetésből a 40 toldatnak a 41 furatban történő visszahúzódása következtében. A 47 rugó ereje nem kritikus.
A 40 toldatban 50 kifolyó furat, a 44 nagynyomású hordóban 51 kifolyó furat van, amely a kisnyomású 37 nyomókamrába torkollik. Amennyiben a 30, 35 dugattyúkból álló egység lökete elegendő, hogy az 50 kifolyó furat egyvonalba kerüljön az 51 kifolyó furattal, az üzemanyag a 45 nagynyomású kamrán belül kapcsolatba kerül a kisnyomású 37 nyomókamrával és a 45 nagynyomású kamrában azonnal csökken a
- 12 nyomás és így elégtelen a nyomás az üzemanyag befecskendezés folytatására. Az 50 kifolyó furat és az 51 kifolyó furat hosszirányban történő szétválasztása meghatározza a maximális üzemanyag adagot, melyet a 30, 35 dugattyúkból álló egység egy lökete alatt be tud fecskendezni, és ez korlátozza a kapcsolt motor maximális sebességét.
A 35 nagynyomású dugattyú 40 toldatán keresztül egy 55 üzemanyag átvezetés fut, amelyen keresztül a nyomás alá helyezett üzemanyag a 45 nagynyomású kamrából átáramlik, ahogy a 30, 35 dugattyúkból álló egység a hengernyomás hatására elmozdul. Az üzemanyag átáramlik az 56 visszacsapó szelepen keresztül, amely - ahogy a rajzon látszik - 58 rugó hatására 57 vállra fekszik fel. Működéskor a nagynyomású üzemanyag az 56 szelepet elmozdítja az 57 vállról az 58 rugó ereje ellenében. Az üzemanyag csak akkor áramlik át az 56 szelepen, ha az elegendő mértékben mozdul el ahhoz, hogy a szelep válla az 59, 60 átvezetésben elmozduljon, amelyet a 35 nagynyomású dugattyú belső felülete határol. Ezen elrendezés révén, amikor az 56 szelep zár, és az üzemanyag áram a szelepen keresztül le van állítva, mikor az 59 váll eléri a 60 átvezetés végét és ezután az 56 szelep folytatja mozgását további korlátozott mértékben, míg el nem éri az 57 vállat. Az 56 szelep ezen folytatólagos mozgására - miután a szelep lezárt - az üzemanyag nyomása csökken az 56 szelep kiömlő oldalán. Ennek okát később ismertetjük.
A 30 alacsony nyomású dugattyúnak egy 65 szállítókamrája van, amelyben nagynyomású üzemanyag áramlik a 67 • · ·
- 13 távtartó 66 furatán keresztül. A 65 szállítókamra elülső végén 68 befecskendező nyílás van egy 69 betétben elrendezve. A 68 befecskendező nyílás zártan látható az ábrán, mégpedig egy szállítószelep - itt a kiviteli példánál 70 tűszelep - révén, amely 69 betétre fekszik fel, 71 szállítórugó hatására. Amikor az üzemanyag nyomása a 65 szállítókamrában elég nagy, a 70 tűszelep a 71 szállítórugó ereje ellenében elmozdul, és kinyitja a 68 befecskendező nyílást és az üzemanyag ezen a nyílson keresztül a motor hengerébe kerül befecskendezésre.
A 68 befecskendező nyíláson keresztül történő befecskendezés a 65 szállítókamrában az üzemanyag nyomásának azonnali csökkenését idézi elő, és a 70 tűszelep igyekszik ismét lezárni a 68 befecskendező nyílást. Ez viszont lehetővé teszi, hogy a 65 szállítókamrában a nyomás ismét nőjön és ismét kinyissa a 70 tűszelepet. Ez a folyamat ismétlődik, és a 70 tűszelep gyorsan nyitja és zárja a 68 befecskendező nyílást, mégpedig nagy sebességgel. Ezt nevezik a 70 tűszelep búgásának és ez okozza az üzemanyag hullámban történő befecskendezését a 68 befecskendező nyíláson keresztül.
A 70 tűszelepnek 75 szára van, amely 76 vezetéken belül mozog. A 75 szárnak a 68 befecskendező nyílással ellentétes 77 vége 78 ellenőrző kamrát zár le. A 78 ellenőrző kamra a 67 távtartóban lévő 79 furaton és a 30 alacsony nyomású dugattyúban lévő 80 furaton keresztül és a 30 alacsony nyomású dugattyú körüli 81 résen keresztül az alacsony nyomású 37 nyomókamrával áll kapcsolatban. A 78 • · · ·
- 14 ellenőrző kamra rendszerint kapcsolatban van az alacsony nyomású üzemanyaggal, és megengedi a 70 túszelepnek és 75 szárnak a 69 betéttől való elmozdulását és a 68 befecskendező nyílás nyitását a 65 szállítókamrában lévő üzemanyag nyomásának hatására.
A 2. ábrán az irányító eszköz vagy gyorsító látható, amely lehetővé teszi az üzamanyag folyás szabályozását a befecskendező készülék elfolyó oldalán. Részleteiben használat esetén a 2. ábra szerinti irányító eszköz 85 testtel rendelkezik, amelynek 86 furata van, amely kapcsolatban áll a befecskendező készülék 20 kilépőnyílásával. A 86 furat vége lesarkított 87 ülékkel van ellátva. A 86 furaton belül szelektíven hosszirányban mozgathatóan 9 irányító van elrendezve, amely megfelelően lesarkított 91 vállal rendelkezik, amely a 87 ülékre felülve teljesen lezárja a 86 furatot. A 90 irányítónak 92 szára van, amely a 86 furatba nyúlik és szorosan illeszkedik a furatba. A 92 szárnak 93 hornya van, amely kúposán indul a 91 válltól a 92 szár áramlási irányban vett hátsó 94 végéig. Az üzemanyag be tud folyni a 86 furatba a 93 horony mentén, és a 90 váll és 80 ülék között amikor a 90 irányító vissza van húzva A nyí1 irányába.
Ha a 90 szabályzó csak kismértékben van visszahúzva a 87 ülékről, az áramlás a 93 horonyban jelentősen csökkentett, mivel az üzemanyagnak a 93 horony keskenyebb végén kell keresztül áramolnia, ahol a 87 ülék találkozik a 86 furattal a 95 pontban. Amennyiben a 90 irányítót tovább mozgatjuk az A nyíl irányában, nagyobb áram halad el a 90 ··«·
- 15 pontban, mivel a 93 horony mélyül a 94 vég felé. A 90 irányítónak a szelektív kihúzása és betolása a 86 furatból ill. furatba, lehetővé teszi a nyomás szabályozását a befecskendező készülék alacsony nyomású 37 nyomókamrájában, amely így ellenőrizni tudja a 30, 35 dugattyúból álló egység löketét. Amikor a 90 szabályzót úgy mozgatjuk, hogy a 91 váll érintkezésbe kerül a 87 ülékkel, az üzemanyag kiáramlás a befecskendező készülék 20 kilépőnyílásán keresztül lezárásra kerül és ez hidraulikusan blokkolja a 30, 35 dugattyúkból álló egység mozgását az alacsony nyomású 37 nyomókamrából történő üzemanyag nyomás csökkenésének blokkolásával.
A 2. ábra szerinti 90 szabályzó mozgatása megvalósítható egy megfelelő eszközzel, mint például a 90 szabályzó helyzetének mechanikus mozgatásával. Változatként a 90 szabályzó mozgatható villamos motorral, lineáris motorral, amely lehetővé teszi az Üzemanyag befecskendezés elektronikus szabályozását. Ezen az úton lehetséges folyamatosan változtatni az üzemanyag befecskendezést a 90 szabályzó folyamatos szabályozásával. Folytonosan szabályozzuk közben a befecskendező készülék alacsony nyomású oldalát, amely lehetővé teszi a működési ciklus azon pontjának szabályozását, amelyben a 30, 35 dugattyúkból álló egység mozgása megkezdődhet. Általában tehát a befecskendező készülék 30, 35 dugattyúkból álló egység, alacsony nyomású oldalának hidraulikus szabályozása lehetővé teszi a 30, 35 dugattyúkból álló egység löket kezdetének szabályozását, amely így szabályozza a befecskendezésre kerülő Üzemanyag mennyiségét • · · «
- 16 egészen a maximumig, amelyet az 50, 51 kifolyó furatok mérete determinál.
A befecskendező készüléknek belső égésű motorban történő működésekor a 30 alacsony nyomású dugattyú 31 homlokoldalán bekövetkező nyomásnövekedés a motor kompressziós lökete alatt igyekszik a 30, 35 dugattyúkból álló egységet mind a 36 főrugó, mind a 37 nyomókamrában uralkodó nyomás ellenében elmozdítani. Amennyiben a 37 nyomókamrában a nyomás csökkenése a 20 kilépőnyíláson keresztül megengedett a 30, 35 dugattyúkból álló egység visszatér, hogy üzemanyagot komprimáljon a 45 nagynyomású kamrában. Az üzemanyag átáramlik az 55 átvezetésen, 56 szelepen és a 65 szállítókamrába jut. A 65 szállítókamrában a nyomás előidézi a 70 tűszelep nyitását a 71 szállítórugó ereje és a 37 nyomókamrában uralkodó nyomás ellenében, amely utóbbi kapcsolatban van a 78 ellenőrző kamrával úgy, hogy a 68 befecskendező nyíláson keresztül megtörténik az üzemanyag befecskendezése .
Kezdetben az üzemanyag befecskendezése nagy cseppekben történik, mivel a nyomás a motor hengerben viszonylag még alacsony. Bár kompessziós gyújtású motor esetén az üzemanyagnak a hengerben történő azonnali gyújtása előidézi a hengernyomás gyors növekedését, amely a 30 dugattyú 31 homlokára hat. A nyomás ugrás azonnal előidézi az üzemanyag befecskendezési nyomás sokszoros növekedését úgy, hogy a 68 befecskendező nyíláson keresztül megnövelt nyomással befecskendezett üzemanyag sokkal kisebb cseppeket eredményez, ami növeli az égési hatásfokot. A belső befecskendezési * · ·· • · · • · · «· · «
- 17 nyomás 4000 psi-ről 25000 psi-re ugrik fel. A befecskendezési nyomás és a bevezetési nyomás viszonya 6:1 - 12:1 között van.
Lehetséges szabályozni a befecskendezett teljes üzemanyag arányát, a viszonylag alacsony belső nyomással injektált üzemanyaghoz, amit a 36 főrugó és a 71 szállítórugó beszabályozásával állítunk be. Például növeljük a 36 főrugó erejét, az késlelteti a 30, 35 dugattyúkból álló egység mozgását, ami viszont késlelteti a befecskendezés kezdetét és csökkenti a belső, alacsony nyomású ütemben történő befecskendezés arányát, szemben a gyújtás alatti befecskendezéssel. Ezen rugó előzetes beállításával lehetséges az égés hatásosságának fokozása, és a kibocsátás beállítása a különböző hengerméretekhez. Az alacsony és magas nyomású befecskendezés viszonya is beállítható, illetve szabályozható.
A maximális üzemanyagot meghatározza az 50, 51 kifolyó furatok mérete, ami egyidejűleg a maximális motor sebességet is korlátozza. Részleteiben tehát, ha az 50, 51 kifolyó furatok egyvonalban vannak, az üzemanyag nyomás a 45 nagynyomású kamrában azonnal csökken az 50, 51 kifolyó furatokon keresztül, és ez a nyomáscsökkenés azonnal továbbítódik a 65 szállítókamra felé, és így a 70 tűszelep azonnal lezár.
A nyomás a 20 kilépőnyíláson keresztül történő csökkenésének kívülről való szabályozása az irányító révén (2. ábra) nemcsak a 30, 35 dugattyúkból álló egység nyitási mozgáspontját szabályozza, hanem szabályozza az alacsony • 4« » · · · 4 * « • ··· ♦ ·*· *·· • · · « « · ······ «··«·· ·
- 18 nyomású oldalt a 37 nyomókamrában a befecskendezési folyamat alatt. Ha a 20 kilépőnyíláson keresztüli nyomáscsökkenés késleltetve van, a 30, 35 dugattyúkból álló egység mozgása szintén korlátozva van az alacsony nyomású 37 kamra nyomásának csökkenése révén é a 70 tűszelep nyitási mozgásának is ellenáll a 78 ellenőrző kamrában a késleltetett nyomáscsökkenés, amely nyomás a 70 tűszelep 75 szárának 77 végére hat. Ez az alacsony nyomásoldali hidraulikus zárás szabályozza a befecskendezési művelet végét. A befecskendezési folyamat vége bekövetkezik maximális üzemanyag befecskendezése után és az 50, 51 kifolyónyílások egyvonalba esnek és azonnali nyomásesés történik a nagynyomású oldalon. Egyik esetben a szállító 70 tűszelep lezárja a 68 befecskendező nyílást. Az 56 szelep is azonnal elmozdul saját zárási helyzete felé az 58 rugó hatására úgy, hogy az 59 váll eléri a 60 átvezetés végét és lezárja a kapcsolatot a 45 nagynyomású kamra és a 65 szállítókamra között. Mivel az 56 szelep folytatja mozgását azon a ponton túl, ahol az 59 váll eléri a 60 átvezetés végét a 65 szállítókamrában a folyadéknyomás tovább tud csökkenni, megakadályozandó a 70 tűszelep nyitását mindaddig, amig a nagy nyomás ki nem alakul újra a 65 szállítókamrában. Az alacsony nyomású oldal a hidraulikus zárásnak vagy a nagynyomású oldal nyomáscsökkenésének kombinációja együtt az 56 szelep kétlépcsős mozgásával biztosítja az üzemanyag befecskendezés azonnali és biztos befejezését.
A 3. ábra szerinti befecskendező készülék legtöbb vonatkozásban azonos az 1. ábrán bemutatott készülékkel és « ···· « ·*·« ·» • · · «· 4* • ··· 4 4····« • · · * ·4 ······ ··«·«· «
- 19 azonos részek azonos hivatkozási számokkal vannak jelölve.
Eltérő a 3. ábra szerinti megoldásnál a módosított 70 tűszelep, amely kúpos hegy helyett egy tompított 70a orrrésszel rendelkezik, amely lényegében lezárja, kitölti a 72 zsákot, amely kis nyílás a 68 befecskendező nyílás előtt. Az üzemanyag, amely a 72 zsákban marad, a korábbi ismert befecskendező készüléknél az üzemanyag további bejuttatását eredményezte a hengerbe, a lezárási pont után.
A 3. ábra szerint is a 67 távtartó el van látva 100 visszacsapó szeleppel, amely engedi az áramlást a 78 ellenőrző kamrából az alacsony nyomású 37 nyomókamra felé, de megakadályozza a lökés mindenkori továbbítását a 78 ellenőrző kamrába.
A 3. ábrán a 10 belépőnyílás más helyen van kialakítva egy viszonylag kis 16 szeleppel, amely megengedi az üzemanyag alacsony nyomáson történő áramlását a 15 belépőnyílásból a 102 bevezető idom felé, amely körülveszi a 10 testet és lehetővé teszi, hogy a folyadék a 103 térből a 104 átvezetésen keresztül az alacsony nyomású 37 nyomókamrába áramoljon.
A 3. ábrán a készülék el van látva egy nagysebességű szolenoiddal, amely 106 szeleptaggal áll kapcsolatban, amely a 20 kilépőnyílás szelektív zárását biztosítja. A 105 szolenoid egy 107 villamos kapcsoló révén szabályozható, amely révén a befecskendezés kezdetének ideje és a befecskendezési periódus hossza szabályozható. Részleteiben a 105 szolenoiddal a 106 szeleptag nyitása a 107 villamos kap csoló szabályozása révén történik, és ez lehetővé teszi a befecskendezés indítását. A 106 szelep nyitása előtt a 30, 35 dugattyúkból álló egység hidraulikusan blokkolva van elmozdulás ellen. Hasonlóan a 106 szelep zárása újra blokkolja a 30, 35 dugattyúkból álló egység mozgását, és ezzel befejezve a befecskendezést.
Áramlási irányban a 106 szelep után 110 kiömlőnyílás van, amelyen keresztül nyomáscsökkenés következik be, ha a 106 szelep nyitva van. A 110 kiömlőnyílásnál vagy utána előnyösen egy áramlás korlátozó szerv van elrendezve, a 110 kiömlőnyíláson keresztül történik a nyomáscsökkenési folyamat mértékének szelektív szabályozására. Az áramlás korlátozó szerv a 2. ábrán látható szabályzó.
A 4. ábra a befecskendező készülék szabályzó szervének egy változatát szemléteti, mely a befecskendező készülék 13 hátsó testrészén van elrendezve. A szabályzó szerv egy önálló egység is lehet, amely az alacsony nyomású 37 nyomókamra kivezetésében van elrendezve. A 4. ábra szerinti kivitelnél az alacsony nyomású 37 nyomókamra nyomáscsökkentő átvezetése egy 120 első kamrával, és ahhoz csatlakozó 121 közbenső kamrával rendelkezik. Ha a nyomáskülönbség a 121 közbenső kamra és 130 alacsony nyomású kamra között elegendő mértékben nő, a 125 mozgó szelep elmozdul és a 126 fej korlátozza az áramot a 123 hasítékon keresztül lehetővé téve a 121 közbenső kamrában a nyomás csökkenését, a 130 alacsony nyomású kamra felé történő áramlással. A 121 közbenső kamra és a 130 alacsony nyomású kamra közötti átvezetésbe egy szelektíven szabályozható 135 fojtáskorlátozó eszköz van beépítve, amelynek 136 tűszelepe van 137
- 21 kúpos orr-résszel, és el van rendezve a 121 közbenső kamra és a 130 alacsony nyomású kamra közötti 138 átvezetésben. A 136 tűszelep szelektíven mozgatható villamos vagy mechanikus 139 szabályzó eszközzel, és így szabályozható a nyomásesés a 138 átvezetésen keresztül. Ezáltal szabályozható a befecskendezés mértéke.
Áramlási irányban a 135 folyáskorlátozó eszköz után egy 140 visszacsapó szelep van, amely egy maximális hátnyomás fenntartását biztosítja, amelyet meghatároz egy 141 rugó ereje, amit maga a rugó és a 142 ülék helyzete határoz meg. A motor kis sebesség esetén a 140 visszacsapó szelepnek határozza meg a minimális hátnyomást. Nagyobb motor sebesség esetén a 140 visszacsapó szelep nyitva marad teljes időben.
A 4. ábrán bemutatott rendszer el van látva továbbá szabályozható 150 csillapító eszközzel, amely részleteiben a 6. ábrán látható. A 150 csillapító eszköz mozgatható 151 csillapítótaggal rendelkezik, amely csillapítótárcsaként kialakítva 152 csillapítókamrában van elrendezve, és ez 153 vezetéken keresztül kapcsolatban áll a 121 közbenső kamrával. A 151 csillapítótag ill. -tárcsa rugalmasan enged a 121 közbenső kamrában bekövetkező nyomásnövekedés hatására. Itt el van rendezve egy szabályozható 155 leállítótag, amely 156 szabályzó csavar segítségével állítható be a 151 csillapítótag rugalmas mozgásának korlátozására. A 155 leállítótag helyzetének beállításával a motor sebességének beállítása hatásosan szabályozható. Részleteiben viszonylag nagy rés a 155 leállítótag és a 151 csillapítótag, ill.
-tárcsa között, ami lehetővé teszi a 30, 35 dugattyúkból álló egység löketét, mielőtt a másik áramlás korlátozó eszköz vagy nyomáscsökkenés korlátozó eszköz hatásossá válna, és ezáltal lehetővé tenné nagyobb sebesség beállíthatóságát.
A 4-6. ábrákon bemutatott befecskendező készülék változat el van látva a befecskendező készüléket szabályzó eszközökkel, beleértve a befecskendezés kezdetének és végének, idejének szabályozását biztosítandó, a befecskendezési mennyiséget, az üresjárati sebességet és egy befecskendezési cikluson belüli mennyiséget, illetve ezek variációját. A nagyobb szabályozási fokozat alkalmassá teszi a befecskendezési rendszert közvetlen tüzelésű, belső égésű motorokhoz történő alkalmazásra.
A befecskendezési rendszer szerkezete és kialakítása és a kapcsolt szabályzó eszközök, melyek a rajzokon és a leírásban szerepelnek lehetővé teszik a befecskendezés kezdési pontjának ismételhető szabályozását, valamint egy befecskendezési ciklus alatt bejuttatott folyadékadag mennyiségének és a befecskendezés időtartamának szabályozását. A befecskendezés háromlépcsős, pozitív időzítése a készüléket alkalmassá teszi nagysebességű, kétütemű motorokban történő alkalmazásra.
Az automatikus szennyeződés szabályzás egyik előnye a hengernyomásnak a befecskendezési nyomás létesítésére történő felhasználásból származik. Amennyiben egy motorhenger meghibásodik, például egy dugattyú gyűrű eltörik, amit a hengerben a nyomásesés követ, akkor ez azonnal megszakítja, vagy legalább csökkenti azt a folyadékadagot, amit a befecskendező készülék a motorba juttat. Ez a motor kevesebb elégetlen üzemanyagot pufog ki, mint az, amelynél változatlan adag kerül befecskendezésre a hengerbe.
Másik előnye a befecskendező készüléknek automatikus időbeállíthatóság. Amikor például a motor sebessége el kezd nőni, ideálisan a befecskendezés kezdetét előre kell hozni a működési ciklusban, mivel az üzemanyagnak egy előre meghatározott minimális időre van szüksége ahhoz, hogy teljesen maradékmentesen elégjen, tekintet nélkül a motor sebességére. A találmány szerinti befecskendező készüléknél, amikor a dugattyú megkezdi a kompressziós ciklusát, gyorsabban nő a nyomás a hengerben, nagyobb motorsebességnél, mivel a hő nem távozik olyan gyorsan a motorból, mint alacsony nyomású sebesség esetén. Ez a gyorsabb sebességnövekedés automatikusan további időpontra állítja be a befecskendezés kezdetét a motor ciklusán belül. Ez az előre hozás 15°-ot tehet ki, maximális motorsebesség esetén.
A találmány szerinti leírt és bemutatott befecskendező készülék további előnye a csökkentett átlagos gyújtási nyomásban van, amely az új gyújtási mód következménye. Ez könnyebb részek alkalmazását teszi lehetővé. Az új gyújtási mód az üzemanyag gyújtásának különböző fázisaiból származik. Amennyiben a hagyományos motor ellennyomás időgrafikonját mutatjuk, akkor a grafikon elején nő a csúcsig, majd hirtelen esik. A javasolt befecskendező készüléknél a befecskendezett csepp méret és befecskendezési nyomás szabályozása lehetővé teszi az égési folyamat ellenőrzését • ·
- 24 úgy, hogy a nyomás görbének viszonylag lapos lefutása lehet, és így a grafikon alatti terület, amely a munkára vonatkozik azonos lehet, mint a hagyományos motornál, de az alacsonyabb maximális nyomás kisebb igénybevételt jelent a motorban és lehetővé teszi kisebb és könnyebb szerkezeti részek alkalmazását.
Tekintettel arra, hogy a találmány szerinti befecskendező készülék kismértékű kenést igényel, mivel nincsenek súrlódó alkatrészek, lehetséges a befecskendező készüléket nem kenő dízel üzemanyag esetén is alkalmazni, ami különösen előnyös hideg klimatikus viszonyok között. Gondos anyagválasztás mellett LPG-t lehet közvetlenül választani.
A javasolt megoldás és működésének további előnye a befecskendező készülék automatikus üzemelési képessége. Külső szabályzó eszköz lezárásával hidraulikus zárás jön létre az alacsony nyomású oldalon, és az üzemanyag tárolása következik be a 65 szállítókamrában, mivel az üzemanyag nem tud átáramolni a 68 befecskendező nyíláson és az 56 szállítószelepen keresztül. Amikor a motort újra kell indítani, a motor első kompressziós ciklusa lehetővé teszi, hogy az üzemanyag a 65 szállítókamarában lévő nyomás hatására befecskendezésre kerüljön a normál üzem beindításához.
A találmány szerinti befecskendező készülék esetén fém a fémen érintkezést alkalmazunk, hogy elkerüljük a zárást a nem mozgó részek között. Például a 11 elülső testrész és a 13 hátsó testrész a 13 hátsó részen levő 96 éles lépcsők és a 11 elülső testrész 97 ferde homloka közötti fém a fémen érintkezés révén, vannak egymással össze• · · · 4 * · • · · *·« ··· ·«· r
- 25 kapcsolva. Ez nyer alkalmazást a 67 távtartó és az alacsony nyomású 30 dugattyú közötti kapcsolat esetén is, valamint a 36 nagynyomású dugattyú és a 67 távtartó közötti, valamint a 44 nagynyomású hordó és a 43 alapszakasz közötti kapcsolatnál is. Ez a kapcsolat módosított Lenz-gyűrűs illeszkedést és jó zárást biztosít nagy nyomás esetén is.
A szelepeknél, beleértve a 16 bevezetőszelepet és a kivezetőszelepet, valamint 46 visszacsapó szelept és 56 szállítószelepet, előnyösen illesztett érintkezés van a szeleptag és az ülék között, amely utóbbinak kisebb, mint 90°-os, előnyösen kb. 60°-os belső szöge van. Például a 70 tűszelep esetén ez 70°, előnyösen 60°. Ez a viszonylag enyhe ülék dőlési szög jó tömítést biztosít a folyadéknyomás széles skálája esetére.

Claims (15)

  1. SZABADALMI IGÉNYPONTOK
    1. Befecskendező készülék folyadékok nyomás alatti befecskendezésére, azzal jellemezve, hogy teste (10) a testben (10) folyadék nyomásával mozgatott dugattyúi (30, 35) vannak, a befecskendező folyadéknak a nagy nyomású kamrában történő komprimálására, ahol a dugattyúk (30, 35) külön mozgathatók és az alacsony nyomású kamrában uralkodó folyadéknyomással szemben és a dugattyúk (30, 35) mozgása külön-külön szabályozható az alacsony nyomású kamrában a nyomás szabályozásával, továbbá külön szabályozható befecskendező szelepe (70) és egy társított befecskendező nyílása (68) van, amely a nagynyomású kamrával (45) áll kapcsolatban, aholis a nagynyomású kamrából (45) a folyadék a befecskendező nyíláson (68) keresztül a befecskendező szelep (70) szelektív nyitásával fecskendezhető be, a befecskendező szelep (70) működésének szelektív szabályozása és az alacsony nyomású kamrában (37) a folyadék nyomásának szelektív szabályozása történik, amely szabályozza a dugattyúk (30, 35) mozgását, és szelektíven szabályozza a befecskendező nyíláson (68) át befecskendezett folyadék nyomását, térfogatát és a befecskendezés idejét.
  2. 2. Az 1. igénypont szerinti befecskendező készülék, azzal jellemezve, hogy a befecskendező szelepnek (70) az ellenőrző kamrában (78) uralkodó folyadéknyomással szemben mozgatható tagja (75) (szára) van, és az ellenőrző kamrában (78) a folyadéknyomás szelektíven szabályozható, a befecskendező szelep (70) szabályozása céljából.
  3. 3. Befecskendező készülék folyadék nyomás alatti befecskendezésére, azzal jellemezve, hogy teste (10) a testben (10) a betáplált folyadék nyomásával mozgatható dugattyúi (30, 35) vannak a befecskendezendő folyadéknak a nagynyomású kamrában (45) történő kompr imálására, a dugattyúk (30, 35) mozgathatók az alacsony nyomású kamrában (37) uralkodó folyadéknyomással szemben, a dugattyúk (30, 35) működése szelektíven szabályozva van az alacsony nyomású kamrában (37) a folyadéknyomás szabályozásával, továbbá szelektíven szabályozható befecskendező szelepe (70) és egy társított befecskendező nyílása (68) van, amely a nagynyomású kamrával (45) áll kapcsolatban, aholis a folyadék a nagynyomású kamrából (45) befecskendezhető a befecskendező nyíláson (68) keresztül a befecskendező szelep szelektív nyitása révén, a befecskendező szelepnek (70) az ellenőrző kamrában (78) uralkodó folyadéknyomással szemben mozgatható tagjai (70, 75) vannak, és az ellenőrző kamrában (78) a folyadéknyomás szabályozásával van a befecskendező szelep (70) működése szabályozva.
  4. 4. A 2. vagy 3. igénypont szerinti befecskendező készülék, azzal jellemezve, hogy az ellenőrző kamra (78) folyadék oldali kapcsolatban van az alacsony nyomású kamrával (37), aholis a dugattyúk (30, 35) mozgásával szembeni ellenállás céljából az alacsony nyomású kamrában (37) történő folyadék nyomás növekedése következtében nő a nyomás az ellenőrző kamrában (78) a befecskendező szelep (70) nyitása ellenében.
  5. 5. Az 1-4. igénypontok bármelyike szerinti befecsken- dező készülék, azzal jellemezve, hogy a nagynyomású kamra (45) a befecskendező nyílással (68) szállítókamrán (65) keresztül kapcsolatban van, a nagynyomású folyadék a nagynyomású kamrából (45) a visszacsapó szelepen (56) keresztül kerül a szállítókamrába (65) , a visszacsapó szelep (56) működtethető a szállítókamra (65) lezárására és egyidejűleg a szállítókamrában egy adag folyadék van nyomás alatt.
  6. 6. Az 5. igénypont szerinti befecskendező készülék, azzal jellemezve, hogy a visszacsapó szelepnek (56) mozgatható szeleptagja van, és a szeleptag mozgásútjának egy első állásában zárja a kapcsolatot a nagynyomású kamra (45) és a szállítókamra (65) között és mozgásának további szakaszában egy korlátozott nyomáscsökkenést enged meg a szállítókamrában és így csökkenti a befecskendező szelep (70) folyadéknyomás fojtását.
  7. 7. Az 1-6. igénypontok bármelyike szerinti befecskendező készülék, azzal jellemezve, hogy a dugattyú (30, 35) a külső folyadéknyomással egy fő rugó ereje ellenében mozgatható, a fő rugó (36) ereje legalább részben determinálja a kivül használandó folyadéknyomást, amely a dugattyúk (30, 35) mozgatásához szükséges, a befecskendező készüléknek továbbá szállítórugója (71) van, amely ereje ellenében a befecskendező szelep (70) elmozdul, hogy megengedje a folyadék befecskendezését, a befecskendező nyíláson (68) keresztül, és a szállítórugó ereje legalább részben meghatározza a nagynyomású kamrában (45) a folyadék nyomását, amely szükséges a befecskendező szelep (70) nyitásához, amely viszont lehetővé teszi a folyadék befecskendezését a befecskendező nyíláson (68) keresztül.
  8. 8. Az 1-7. igénypontok bármelyike szerinti befecskendező készülék, azzal jellemezve, hogy a nagynyomású folyadék számára kifolyónyílása (50, 51) van a nagynyomású kamrából (45) kicsepegéshez a dugattyú (30, 35) mozgása következtében egy előre meghatározott mértékig, az előbbi előre meghatározott mozgás maximum következtében a kifolyónyílás (50, 51) nyitása előidézi a nyomáscsökkenést a nagynyomású kamrában (45) olyan mértékig, hogy megállítsa a folyadék befecskendezését a befecskendező szelepen (70) keresztül.
  9. 9. Befecskendező rendszer, amelynek az 1-8. igénypontok bármelyike szerinti befecskendező készüléke van, azzal jellemezve, hogy folyadékkamrái (120, 121, 130) vannak, melyek révén az alacsony nyomású kamra (37) folyadék nyomása szabályozhatóan csökkenthető, hogy a dugattyúk (30, 35) szabályzó mozgását megengedjük további folyadéknyomást irányító eszközei (85, 90, 135, 139) vannak, melyek szelektíven szabályozhatók a folyadéknyomásnak az alacsony nyomású kamrában (37) történő szabályozása céljából, az alacsony nyomású kamrában (37) a folyadék csökkentő kamrákon át történő nyomáscsökkenés szelektív megelőzésére, vagy progresszív határolására a dugattyúk (30, 35) mozgásának hatására.
  10. 10. A 9. igénypont szerinti befecskendező rendszer, azzal jellemezve, hogy irányító eszközeinek folyáskorlátozó eszköze (135) van a nyomáscsökkentő szakaszban, annak szelektív szabályozására, a folyáskorlátozó eszköznek (135)
    9 ···
    - 30 társított hajtóeszköze (139) van, továbbá az irányítóeszközeinek visszacsapó szelepe (140) van a nyomáscsökkentő szakaszban elrendezve áramlási irányban a folyáskorlátozó eszköz (135) után.
  11. 11. A 9. vagy 10. igénypont szerinti befecskendező rendszer, azzal jellemezve, hogy folyadéknyomás csökkentő szakaszban (120, 121, 130) nyomáskompenzátor (122) van elrendezve, amelynek fojtóeszköze (123), valamint változtató eszköze (125, 126) van, a fojtás mértékének változtatására a folyadéknyomás változásának megfelelően.
  12. 12. A 11. igénypont szerinti befecskendező rendszer, azzal jellemezve, hogy a nyomáskompenzátornak (122) az alacsony nyomású kamrával (37) kapcsolatban álló első kamrája (120) van, továbbá mozgószelepe (125) az első kamra (12) és folyás irányban a nyomáscsökkentő szakaszban lejjebb levő hely (130) közötti nyomáskülönbségtől függő működéssel, amely a nyomáskülönbség növekedés függvényében válik működővé, hogy csökkentse a fojtási (123) tartományt, és ezáltal késlelteti a nyomáscsökkenést az első kamrától (120) az alacsony nyomású kamra (130) felé.
  13. 13. A 9-12. igénypontok bármelyike szerinti befecskendező rendszer, azzal jellemezve, hogy szabályozható csillapító eszköze (150) van a nyomáscsökkentő szakasszal kapcsolatban, a csillapító eszköznek (150) mozgó csillapítótagja (151) van, a nyomáscsökkentő szakaszban a folyadéknyomás növekedéstől függő mozgással, továbbá a csillapító eszköznek (150) állítótagja (155) van társítva a mozgó csillapítótaggal (151).
    • · ·
  14. 14. A 13. igénypont szerinti befecskendező rendszer, azzal jellemezve, hogy a mozgó csillapítótag (151) egy rugalmas csillapítótárcsa, amely egy csillapítókamra (152) egyik falát alkotja, amely kamra kapcsolatban áll a folyadéknyomás csökkentő szakasszal, és állítótagnak (155) véghelyzet meghatározója van.
  15. 15. A 9. igénypont szerinti befecskendező rendszer, azzal jellemezve, hogy a folyadéknyomás csökkentő szakaszban nagysebességű szolenoid szelep (105, 160) a nyomáscsökkentő szakasz nyitására és zárására az irányító eszközök (85, 90, 135, 139) áramlási irányban a szolenoid szelep (105, 160) után vannak elrendezve.
HU9400573A 1991-08-26 1992-08-26 Injecting apparatus and system HUT71755A (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
AUPK798491 1991-08-26

Publications (2)

Publication Number Publication Date
HU9400573D0 HU9400573D0 (en) 1994-05-30
HUT71755A true HUT71755A (en) 1996-01-29

Family

ID=3775643

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU9400573A HUT71755A (en) 1991-08-26 1992-08-26 Injecting apparatus and system

Country Status (13)

Country Link
US (1) US5484104A (hu)
EP (1) EP0601038B1 (hu)
JP (1) JPH06510581A (hu)
AT (1) ATE149638T1 (hu)
AU (1) AU666331B2 (hu)
BR (1) BR9206436A (hu)
CA (1) CA2116429A1 (hu)
CZ (1) CZ43294A3 (hu)
DE (1) DE69217965T2 (hu)
FI (1) FI940836A (hu)
HU (1) HUT71755A (hu)
RU (1) RU2102625C1 (hu)
WO (1) WO1993004275A1 (hu)

Families Citing this family (27)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JPH08144896A (ja) * 1994-11-25 1996-06-04 Zexel Corp 可変噴孔型燃料噴射ノズル
EP0789142B1 (en) 1995-08-29 2003-02-05 Isuzu Motors Limited Storage type fuel injection device
US5934254A (en) * 1998-03-27 1999-08-10 Cummins Engine Company, Inc. Top stop assembly for a fuel injector
US6000628A (en) * 1998-04-06 1999-12-14 Siemens Automotive Corporation Fuel injector having differential piston for pressurizing fuel
US6240897B1 (en) * 1998-05-22 2001-06-05 William Han Fuel injection valve with a movable valve seat
DE10024702A1 (de) * 2000-05-18 2001-11-22 Bosch Gmbh Robert Einspritzanordnung für ein Kraftstoff-Speichereinspritzsystem einer Verbrennungsmaschine
DE10032517A1 (de) * 2000-07-05 2002-01-24 Bosch Gmbh Robert Injektor mit Steuerteilführung
US6629650B2 (en) 2001-07-10 2003-10-07 Delphi Technologies, Inc. Fuel injector with integral damper
US7431226B2 (en) * 2004-06-03 2008-10-07 Continental Automotive Systems Us, Inc. Modular fuel injector with a harmonic annular damper member and method of reducing noise
US8028930B2 (en) * 2006-01-23 2011-10-04 Kimberly-Clark Worldwide, Inc. Ultrasonic fuel injector
US7735751B2 (en) * 2006-01-23 2010-06-15 Kimberly-Clark Worldwide, Inc. Ultrasonic liquid delivery device
US8191732B2 (en) 2006-01-23 2012-06-05 Kimberly-Clark Worldwide, Inc. Ultrasonic waveguide pump and method of pumping liquid
US7819335B2 (en) * 2006-01-23 2010-10-26 Kimberly-Clark Worldwide, Inc. Control system and method for operating an ultrasonic liquid delivery device
US7424883B2 (en) 2006-01-23 2008-09-16 Kimberly-Clark Worldwide, Inc. Ultrasonic fuel injector
US7810743B2 (en) * 2006-01-23 2010-10-12 Kimberly-Clark Worldwide, Inc. Ultrasonic liquid delivery device
US7744015B2 (en) * 2006-01-23 2010-06-29 Kimberly-Clark Worldwide, Inc. Ultrasonic fuel injector
US7963458B2 (en) * 2006-01-23 2011-06-21 Kimberly-Clark Worldwide, Inc. Ultrasonic liquid delivery device
US9346075B2 (en) * 2011-08-26 2016-05-24 Nordson Corporation Modular jetting devices
US8708246B2 (en) 2011-10-28 2014-04-29 Nordson Corporation Positive displacement dispenser and method for dispensing discrete amounts of liquid
US9228550B2 (en) 2013-03-11 2016-01-05 Stanadyne Llc Common rail injector with regulated pressure chamber
GB2528981B (en) * 2014-08-08 2021-03-31 Rklab Ag Injecting apparatus and method of using an injecting apparatus
US10352761B2 (en) * 2016-08-22 2019-07-16 United Technologies Corporation Piezo actuated high speed air valve used for blade and component excitation
US10775269B2 (en) * 2017-02-08 2020-09-15 Raytheon Technologies Corporation Blade health inspection using an excitation actuator and vibration sensor
GB2574841A (en) 2018-06-19 2019-12-25 Rklab Ag Injector apparatus
GB2589861A (en) * 2019-12-09 2021-06-16 Rklab Ag Injector apparatus
GB2590365A (en) * 2019-12-09 2021-06-30 Rklab Ag Injector apparatus
GB2590367A (en) * 2019-12-09 2021-06-30 Rklab Ag Injector apparatus

Family Cites Families (11)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US2230920A (en) * 1936-08-31 1941-02-04 Wirtsen Ernst Injection valve for internal combustion engines
US2333944A (en) * 1940-08-17 1943-11-09 Sulzer Ag Fuel injection device for internal combustion engines
US2389492A (en) * 1944-02-12 1945-11-20 Timken Roller Bearing Co Fuel injector
US2516690A (en) * 1945-05-08 1950-07-25 Louis O French Automatic fuel injector
US4129256A (en) * 1977-09-12 1978-12-12 General Motors Corporation Electromagnetic unit fuel injector
US4427151A (en) * 1979-02-28 1984-01-24 General Motors Corporation Fuel injector
US4247044A (en) * 1979-12-26 1981-01-27 General Motors Corporation Compression operated injector
US4306680A (en) * 1980-05-12 1981-12-22 General Motors Corporation Compression operated injector
US4394856A (en) * 1981-06-29 1983-07-26 General Motors Corporation Compression operated injector with fuel injection control
US4948049A (en) * 1989-02-24 1990-08-14 Ail Corporation Rate control in accumulator type fuel injectors
US4948044A (en) * 1989-08-21 1990-08-14 Harper-Wyman Company Electronic digital thermostat having an improved power supply

Also Published As

Publication number Publication date
JPH06510581A (ja) 1994-11-24
BR9206436A (pt) 1995-05-02
RU2102625C1 (ru) 1998-01-20
EP0601038A1 (en) 1994-06-15
HU9400573D0 (en) 1994-05-30
DE69217965T2 (de) 1997-09-11
FI940836A (fi) 1994-04-20
DE69217965D1 (de) 1997-04-10
EP0601038A4 (en) 1994-08-24
CA2116429A1 (en) 1993-03-04
FI940836A0 (fi) 1994-02-22
CZ43294A3 (en) 1995-01-18
AU2495492A (en) 1993-03-16
EP0601038B1 (en) 1997-03-05
WO1993004275A1 (en) 1993-03-04
US5484104A (en) 1996-01-16
ATE149638T1 (de) 1997-03-15
AU666331B2 (en) 1996-02-08

Similar Documents

Publication Publication Date Title
HUT71755A (en) Injecting apparatus and system
JP2645577B2 (ja) 電子ユニットインジェクタ
EP1683954B1 (en) Fuel supply apparatus
US5429309A (en) Fuel injector having trapped fluid volume means for assisting check valve closure
EP0365185B1 (en) Accumulator fuel injection system
EP2011994A1 (en) Method for controlling the overpressure in a fuel-supply system of a common-rail type
JPS61286573A (ja) エンジンの燃料噴射装置
US4852808A (en) Fuel injection valve used in fuel injection apparatus for internal combustion engine
GB2279706A (en) Fuel injection pumping system
US5295470A (en) Fuel injection apparatus for internal combustion engines
US6908040B2 (en) Unit injector with stabilized pilot injection
EP0974750B1 (en) Fuel-injection pump having a vapor-prevention accumulator
JPS6146459A (ja) 内燃機関用の燃料噴射ポンプ
KR0174251B1 (ko) 내연기관용 연료분사 펌프
US5617998A (en) Fuel injection nozzles
US5462252A (en) Spill valve for a fuel pump
EP0805271A1 (en) Fuel injection system
JP2953667B2 (ja) 住復ピストン機関の燃焼室内に燃料を噴射する装置
GB2273319A (en) Fuel injection pump.
JPH05332219A (ja) ディーゼルエンジンの燃料噴射装置
JPH0633735B2 (ja) 蓄圧式燃料噴射装置
JPH0521657Y2 (hu)
JP2553011B2 (ja) 燃料噴射ポンプ
JPH06511529A (ja) ディーゼルエンジン用燃料噴射装置
JPH0456145B2 (hu)

Legal Events

Date Code Title Description
DFD9 Temporary protection cancelled due to non-payment of fee