HUT54293A - Method for increasing the milk yield of ruminants in milk as well as the fat and lactose content of their milk - Google Patents
Method for increasing the milk yield of ruminants in milk as well as the fat and lactose content of their milk Download PDFInfo
- Publication number
- HUT54293A HUT54293A HU89808A HU80889A HUT54293A HU T54293 A HUT54293 A HU T54293A HU 89808 A HU89808 A HU 89808A HU 80889 A HU80889 A HU 80889A HU T54293 A HUT54293 A HU T54293A
- Authority
- HU
- Hungary
- Prior art keywords
- milk
- ruminants
- avoparkin
- fat
- increasing
- Prior art date
Links
Classifications
-
- A—HUMAN NECESSITIES
- A23—FOODS OR FOODSTUFFS; TREATMENT THEREOF, NOT COVERED BY OTHER CLASSES
- A23K—FODDER
- A23K40/00—Shaping or working-up of animal feeding-stuffs
- A23K40/20—Shaping or working-up of animal feeding-stuffs by moulding, e.g. making cakes or briquettes
-
- A—HUMAN NECESSITIES
- A23—FOODS OR FOODSTUFFS; TREATMENT THEREOF, NOT COVERED BY OTHER CLASSES
- A23K—FODDER
- A23K20/00—Accessory food factors for animal feeding-stuffs
- A23K20/10—Organic substances
- A23K20/195—Antibiotics
-
- A—HUMAN NECESSITIES
- A23—FOODS OR FOODSTUFFS; TREATMENT THEREOF, NOT COVERED BY OTHER CLASSES
- A23K—FODDER
- A23K20/00—Accessory food factors for animal feeding-stuffs
- A23K20/10—Organic substances
- A23K20/184—Hormones
-
- A—HUMAN NECESSITIES
- A23—FOODS OR FOODSTUFFS; TREATMENT THEREOF, NOT COVERED BY OTHER CLASSES
- A23K—FODDER
- A23K40/00—Shaping or working-up of animal feeding-stuffs
- A23K40/25—Shaping or working-up of animal feeding-stuffs by extrusion
-
- A—HUMAN NECESSITIES
- A23—FOODS OR FOODSTUFFS; TREATMENT THEREOF, NOT COVERED BY OTHER CLASSES
- A23K—FODDER
- A23K50/00—Feeding-stuffs specially adapted for particular animals
- A23K50/10—Feeding-stuffs specially adapted for particular animals for ruminants
-
- A—HUMAN NECESSITIES
- A61—MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
- A61P—SPECIFIC THERAPEUTIC ACTIVITY OF CHEMICAL COMPOUNDS OR MEDICINAL PREPARATIONS
- A61P15/00—Drugs for genital or sexual disorders; Contraceptives
- A61P15/14—Drugs for genital or sexual disorders; Contraceptives for lactation disorders, e.g. galactorrhoea
Landscapes
- Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
- Chemical & Material Sciences (AREA)
- Polymers & Plastics (AREA)
- Engineering & Computer Science (AREA)
- Zoology (AREA)
- Food Science & Technology (AREA)
- Health & Medical Sciences (AREA)
- Animal Husbandry (AREA)
- Endocrinology (AREA)
- Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
- Veterinary Medicine (AREA)
- General Health & Medical Sciences (AREA)
- Organic Chemistry (AREA)
- Pharmacology & Pharmacy (AREA)
- Pregnancy & Childbirth (AREA)
- Bioinformatics & Cheminformatics (AREA)
- Nuclear Medicine, Radiotherapy & Molecular Imaging (AREA)
- Public Health (AREA)
- Medicinal Chemistry (AREA)
- General Chemical & Material Sciences (AREA)
- Gynecology & Obstetrics (AREA)
- Reproductive Health (AREA)
- Animal Behavior & Ethology (AREA)
- Birds (AREA)
- Fodder In General (AREA)
- Feed For Specific Animals (AREA)
- Medicines That Contain Protein Lipid Enzymes And Other Medicines (AREA)
- Medicinal Preparation (AREA)
- Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)
Description
A találmány tárgya eljárás tejelő állatok tejhozamának növelésére és a tej zsír- és laktóztártalmának növelésére.
Ezt a kívánatos célt úgy érjük el, hogy a tejelő szarvasmarháknak állatonként és naponta parenterálisan 5-50 mg szarvasmarha szomatotropir.t /BST/ és egyidejűleg orálisan 50-150 mg glikopeptid antibiotikumot vagy poliéter ioncfort adagolunk.
A BST-t adagolhatjuk naponta hígított oldat formájában szubkután injekcióval vagy folyamatosan olymódon, hogy egy késleltetett leadásu tulajdonságokkal rendelkező injektálható készítményt implantálunk és az igy lassan adja le a hatóanyagot. Ez utóbbi adagolási forma esetén a késleltetett leadásu készítményt u.gy állítjuk elő, hogy az állatonként és naponta
5-50 mg BST-t juttasson a kezelt állatok testfluidumaiba.
A találmány szerinti eljárásban alkalmazható BST készítmények általában oldható szénhidrát polimer készítmények, amelyekben a növekedési hormon arány 1,0/1,0 - 100,0/1,0 tömegé közötti.
Az oldható szénhidrát polimer és az oldószer aránya természetesen függ a szénhidrát oldhatóságától és az alkalmazott oldószertől. Ezeket a készítményeket, amelyekben az oldható szénhidrát polimer és a növekedési hormon aránya 1,0/1,0 és 100,0/1,0 közötti, vizes paszta vagy vizes oldat, vagy puffereit sóoldat formájában adagolhatjuk. Magasabb vizoldható polimer arányt is alkalmazhatunk. A viz vagy a puffereit sóoldat mennyisége függ a szénhidrát polimertől és oldhatósági tulajdonságaitól, valamint a puffereit sóoldat pH-jától. A találmány szempontjából előnyösek azok a készítmények, amelyekben a pH 3 és 10 közötti, a viz és a szénhidrát
- 3 polimer aránya 0,83:1-7,5:1. Az ilyen vizes készítményekkel magas szarvasmarha növekedési hormonszint adagolható és tartható fenn az állatokban.
A szarvasmarha növekedési hormonkészítmények előállításához előnyös polimerek közül megemlítjük a szénhidrát polimereket, például a dextránt, dextrént, alginátokat, keményítőket és frakciónált keményítőket, glikogént, pullulánt, agarózt cellulózt, chitosant, karragenant, valamint a szintetikus biopolimereket és gumikat, például a xantán gumit, a guar gumit, a szerxtjánoskenyér gumit, gumiarábikumot, tragantmézgát és a karagumit, ezek származékait és keverékeit.
A szarvasmarha növekedési hormontartalmu készítményeknél megfelelő oldószerek közül megemlítjük a foszfáttal puffereit sóoldatot /PBS/, amely 0,025 mól NaH^PO^ . H^O-t, 0,025 mól Na2HP04-et és 0,15 mól NaCl-t tartalmaz és amelynek pH-ja 7,1. Megemlítjük ezenkívül a karbonáttal puffereit sóoldatot /CBS/, amely 0,025 mól Na^O^-at, 0,025 mól NaHCO^-at és 0,15 mól NaCl-t tartalmaz és amelynek pH-ja 9,4, valamint megemlítjük a sóoldatot.tisztán és egyéb gyógyszerészetileg és farmakológiailag alkalmas vízzel elegyedő oldószerekkel kombinálva.
A gyógyszerészetileg és és farmakológiailag alkalmas oldószerek közül, amelyek felhasználhatók parenterális adagolásra készülő biológiai készítményekhez, például a különféle olajok, viaszok, folyékony alkoholok, glikolok, észterek és amidok.
A találmány szerinti eljárásnál jól használható szarvasmarha növekedési hormont tartalmazó vizes készítményt állíthatunk elő például a következő módon:
21758
A találmány tárgya közelebbről eljárás fejlett bendőfunkcióval rendelkező tejelő kérődzők tejhozamának, valamint ezen tejelő kérődzők által adott tej tejzsir- és laktózkoncentrációjánáík növelésére, amelyre jellemző, hogy a kérődzőknek állatonként és naponta parenterálisan 5-50 mg szarvasmarha szomatropint és ezzel egyidejűleg orálisan 50-150 mg glikopeptid antibiotikumot vagy poliéter ionofort adagolunk.
A találmány körébe tartozik továbbá egy eljárás fejlett bendőfunkcióval rendelkező tejelő kérődzők tejében a vaj zsír- és a laktózkoncentráció növelésére amelyre jellemző, hogy a tejelő kérődzőknek naponta állatonként parenterálisan 5-50 mg szarvasmarha szomatotropint és egyidejűleg orálisan 50-150 mg glikopeptid antibiotikumot vagy poliéter ionofort adagolunk.
A találmány szerinti eljárásnál jól használható szarvasmarha növekedési hormont tartalmazó vizes készítményt állíthatunk elő például a következő módon;
• · · · · ·.
g alacsony viszkozitású, dextrint, amelynek 25 %-os diszperziója 25 °C-on 50 mPa.s viszkozitású és savas, valamint 0,18 g szarvasmarha növekedési hormont összekeverünk 15 ml karbonát puffer sóoldattal, amelynek pH-ja 9,4
gén paszta eléréséig.
Késleltetett leadásu szarvasmarha növekedési hormont tartalmazó pelleteket készíthetünk olymódon, hogy 85-95 tömeg# szarvasmarha növekedési hormont és 5-15 tömeg# inért higitóanyagot, például camüba viaszt, karbowax-ot vagy hasonlót összekeverünk. Kívánt esetben egyéb töltőanyagot is adagolhatunk, például buzakeményitő gumiarábikumot vagy hasonlót, vagy kenőanyagot, például kalcium- vagy magnézium-sztearátot. Ezek a pelletek elkészítését megkönnyítik. A gyakorlatban azt találtuk, hogy néhány pellet adagolható az egyes állatoknak a kívánt 5-50 mg/állat/nap BST leadási sebesség eléréséhez. Azt találtuk továbbá, hogy az állatoknak további pelletek adagolhatok megszakításokkal a telelés! periódus alatt, annak érdekében, hogy az állatokban a kívánt hatóanyagszintet fenntartsuk.
Különösen előnyös parenterális készítmény a találmány szerinti eljáráshoz az, amely 20-40 tömeg# szarvasmarha növekedési hormont, 55-79 tömeg# gliceril-trisztearátot, 0-0,2 tömeg# mikrobiológiai konzerválószert, 0-1 tömeg# nem-ionos felületaktív anyagot és 0-2 tömeg# nátrium-benzoátot tartalmaz.
A találmány szerinti eljáráshoz az is alapvetően hozzátartozik, hogy az egyes tejelő állatok hatékony mennyiségű, orálisan adagolt glikopeptid antibiotikuDiot vagy poliéter-ionofort kapjanak,például avoparkint, aktaplanint, risztocetint, vankomycint, linkomicint, virginiamicint, karbcdoxot, monesint, lasolacidot vagy bambermicint.
A találmány szerinti eljárásban előnyös az avoparkin /AV 290 néven is ismert/ alkalmazása, amelyet különféle formákban lehet alkalmazni, például úgy, ahogy a 3 338 786. számú amerikai egyesült államokbeli, szabadalmi leírás ismerteti, vagyis AV 290 formában; vagy úgy, ahogy a 3 855 410. számú amerikai egyesült államokbeli szabadalmi leírásban ismertetik, AV 290 szulfát formában vagy a 3 832 462. számú amerikai egyesült államokbeli szabadalmi leírásban ismertetett A.V 290-szintán komplex formában, ezenkívül alkalmas még a 3 856 937. számú amerikai egyesült államokbeli szabadalmi leírásban ismertetett AV 290-alkil-szulfát komplex vagy a 3 954 973. számú amerikai egyesült államokbeli szabadalmi leírásban ismertetett AV 290-alkil-szármázék. Annak ellenére, hogy az említett AV 290 komplex származékok közül bármelyik alkalmazható a találmány szerinti eljárásban tejelő kérődzők kezelésére, különösen előnyös az AV 290-nátrium-lauril-szulfát alkalmazása.
A glikopeptid antibiotikum vagy poliéter-ionofor orális adagolása előnyösen úgy történhet, hegy a kívánt glikopeptidet vagy poliéter-ionofort vagy gyógyszerészetileg alkalmas sóját, komplexét vagy származékát egyenletesen diszpergáljuk az állat táplálékában és az igy elkészített, gyógyszerrel kiegészített táplálékot adjuk az állatoknak. A poliéter-ionofort vagy glikopeptidet orális adagolás céljára kiszerelhetjük tápkoncentrátumok, premixek, tabletták vagy boluszok formájában is, amelyeket jól ismert és elfogadott módszerekkel állít-Αhatunk elő. Ezekhez a készítményekhez gyógyszerészeti célra alkalmas hordozóanyagokat, higitószereket, kenőanyagokat és kötőanyagokat használhatunk fel.
A találmány szerinti eljárásnál különösen előnyösen alkalmazható, avoparkin boluszt készíthetünk, ha összekeverünk 1-18 tömegé avoparkint, előnyösen AV 290-nátrium-lauril-szulfát formájában, 10-18 tömegé savanyu montánviaszt, 10-18 tömeg% karnubaviaszt és 52-66 tömeg% boritot.
A borit és az összes viasz tömegaránya 1,4: és 5:1 közötti. Az alkotórészeket alkalmas berendezésben 10 peroen keresztül 80 °C-on keverjük össze.
Keverés után a keveréket kivesszük és pelletáló extruderbe és/vagy közvetlenül egy fröccsöntőgépbe visszük. Ez utóbbi, esetben, amikor a száraz keveréket használjuk, betápláló rendszert, például egy Vibra-Screw nevű rendszert alkalmazhatunk, ezzel visszük az anyagot a fröccsöntőrendszerbe, egy forró vezetőrendszert és egy kikapcsoló fuvókát használunk. A fröcsc söntési eljárásnak a műveleti körülményei a következők:
A keveréket a csavarhoz 60 °C alatti hőmérsékleten tápláljuk be, azután a keveréket folyamatosan melegítjük olvadáspontja feletti hőmérsékletig, és a megolvadt keveréket a fröccsöntőformába préseljük. Ezután a boluszt lehűtjük és elvesszük, 50 g-os boluszokat készítünk, amelyeknek sűrűsége 2,4 g/cnr, keménységük Delemai· présen mérve 75 kg.
Ha a pelletálást a fröccsöntés előtt végezzük, az összekevert anyagot úgy pelletáljuk, hogy a hőmérséklet profil 5 részből alakul, az első egy hütött betáplálás! szakasz, ahol a hőmérséklet 50 és 60 °C közötti, a második egy forró átvivő szakasz, igy a hőmérséklet 100-110 °C közötti, • ·· &
-Λvégül a harmadik egy hűtött adagoló szakasz, ahol a hőmérséklet 5-60 °C közötti, egy egyenes-átvivő 0,32 cm-es sajtolószerszámmal, amely egy 20 mesh méretű zuzólappal van ellátva. A sajtolószerszám hőmérsékletét 55-60 °C között tartjuk. A kapott extrudált anyagot levegővel hütjük /levegőáramot fujunk a sajtolószerszám kijövőnyilásához/, majd vágjuk egy forró felületű vágószerszámmal 0,63 cm hosszú pelletekké.
Összefoglalva elmondhatjuk, hogy a tejelő kérődzők tejhozamának növelése, a tejelő kérődzők által adott tej zsírtartalmának és laktózkoncentrációjónak növelése úgy történik, hogy parenterálisan szarvasmarha szomatotropint adagolunk és egyidejűleg a tejelő kérődzőknek orálisan egy tetraciklin tipusu vagy egy makrolid antibiotikumot adagolunk. A tetraciklin tipusu antibiotikumok közül megemlítjük magát a tetraciklint és ennek származékait, például a klór-tetraciklint, az 5-oxi-tetraciklint, az 5-Huor-tetraciklint és a 7-oxi-tetraciklint. A makrolid antibiotikumok közül megemlítjük a tilozint.
A következőkben az eljárást példával is szemléltetjük.
i. példa
Tejelő állatoknak egyidejűleg adagolt szarvasmarha szórna totropin /BST/és avoparkin hatásának meghatározása
Ebben a vizsgálatban 48 tejelő tehenet istállóban fülkékben tartunk és silótakarmánnyal táplálunk, amelyet ad libitum fogyaszthatnak egyidejű koncentrátumok mellett. Valamennyi állatnak hasonló a táplálási szintje napi átlagban. A koncentrátumot a legmagasabb tejhozamu tehéncsoportok becsült tejhozama alapján határozzuk meg.
Az állatokat tizenkét csoportra osztjuk csoportonként négy tehénnel a következők szerint:
·
-Λ'“ borjadzás szokásos tejhozam 35 napig post portum laktáció szám korábbi laktáció tejhozama tej coliform mastitis teszt a kondíció állapota.
A kezeléseket a csoporton belül az állatoknak véletlenszerűen juttatjuk lehetőség szerint a borjadzás után 42 napig adottak ugyanis a csoportosítás kényszerei.A kezelések a következők:
/a/ összehasonlító csoport;
/b/ napi 100 mg avoparkin /AVOTAN, 50/, amelyet orálisan adagolt 1 kg tejelő koncentrátumban osztunk el;
/c/ napi 25 mg szarvasmarha szomatotropin 2 ml pufferban szubkután injekcióként adagolva;
/d/ napi 25 mg szarvasmarha szomatotropin és napi 100 mg avoparkin a /b/ és /c/ pontban ismertetett módon adagolva.
Valamennyi állatot naponta kétszer fejjük és naponta adagoljuk az adott állatoknak a hatóanyagokat. Az /a/ és /b/ csoportba tartozó állatoknak naponta placebo injekciót adunk. Az /a/ csoportba tartozó kontroll állatok és a /c/ csoportba tartozó állatok, amelyek csak szarvasmarha szomatotropint kapnak, naponta 1 kg hatóanyag nélküli takarmánykoncentrátumot kapnak, ugyanolyat, mint az a koncentrátum, amely az avoparkint tartalmazza, csak avoparkin nélkül. Valamennyi kezelést egyéni alapon 84 napig végezzük.
A takarmány adalékokat és a kezelt konc ént rát uniókat a kísérlet kezelési fázisa előtt elemezzük.
··· ···
A tejhozamot naponta mérjük, hétfőtől-szombatig fejeskor, hétfőn, szerdán és pénteken este, kedden, csütörtökön és szombaton reggel. Ezeket az adatokat feljegyezzük három héttel a borjadzás utántól a kezelés végéig /vagyis közelítőleg 126 napig/, majd a laktáció végétől kezdve kéthetenként egyszer.
Szerdán esténként és csütörtök reggelenként a borjadzástól a kezelés végéig, ezután havonta egyszer a laktációs periódus végéig tejmintákat veszünk. A reggeli és az esti mintákat külön gyűjtjük, vizsgáljuk ezek fehérje-, zsír- és lakt ó ztartaImát.
Havonta szintén tejmintákat veszünk, ezeket sejtszámra elemezzük.
A koncentrátum bevitelt naponta feljegyezzük, a koncentrátumokat és a silótakarmányt havonta analizáljuk.
A testtömeget és az általános kondíciót kéthetenként ellenőrizzük.
Ugyancsak feljegyezzük a reprodukciós hatékonyságot /a folyatási napokat, a szerviz napokat és hasonlókat/, a vemhesség hosszát és a születő borjak súlyát. Rendszeres időközönként terhességi vizsgálatokat végzünk rektális kitapogatással.
A kezelési időszak alatt hetente háromszor a tejmintákból plazmát gyűjtünk és megvizsgáljuk progeszteron tartalmát, hogy igy meghatározzuk az első oestrus dátumát és az oestrus ciklus alatt az átlagos progeszteron koncentrációkat.
Ezenkívül plazmamintákat veszünk kezelésenként hat állattól a második héten és 11 állattól az injekciók utáni 0., 1., 2., 4., 8., 12., 16. és 24. órában. Ezekből a mintákból
4/
-X meghatározzuk a szomatotropin koncentrációt.
A mintákból meghatározzuk mind az endogén, mind az exogén növekedési hormont is.
A 126. napig hetente egyszer, és a laktáció végéig havonta egysze r minden tehenet klinikailag megvizsgálunk.
A kapott eredményeket az 1. táblázatban tüntetjük fel.
• · · ··· · • · • ··
1. táblázat
Szarvasmarha szomatotropin /BST/ és avoparkin tejelő állatoknak történő egyidejű adagolásának hatása
Kezeletlen Napi 25 mg Napi 100 mg Napi 100 mg avoparkin %-os növekedés o ra o -p ra ra >>:oo cd hű -P Ql CO N -rd 'CD !> CO rd
IP CM •H rd Ρι CO CO > P'O •rd d- O
CO T-3 ω P •rd ·Η i—I -Φ Ed p cn o PA
CO ‘rd Plrd O'CÖ > P CO o
-P P o Pi O ra o
t- | LP | CM | IP | CO | tP |
LP | CO | IP | CD | CM | co |
CM | CM | CM | 1 |
tP | ’sf | tP | LP ΓΡ | CM l>- ·* | |||
CM | IP | t— | ro | LC\ | tP | ||
rd | CM | CM | CM | CM |
co *« | r- | ·. | CM ·* · | rrd | CM | rd kO | |
CM | LP | CM | cn | i—1 | CP | ||
r~1 | CM | CM | 1—1 | CM |
LP | tP | Ο- ι, | in •K · | 05 tP | LP CP ·» · | 1—1 M3 | |
CM | IP | CO | CM | ’d | *d | tP | XÍ- |
rd | CM | CM | CM | CM |
CM rd
CD
P CO CD g Α'Φ
CD Φ Ed CQ
•d | 00 rd CM | LP ·* 00 1—1 |
IP | ||
CM | ||
'pi CO P | P | |
ra\ | P | CD |
'CD hű | CD | •P |
rd Λ4 | g^-P | 'CD |
<D~^ | CO Pi'CD | rP |
N | N COp | |
CD g | o p | • |
Λ5 co | · | CM |
*O N | •n hflCO | i—1 |
i—1 o | <D,y 1 | 1 |
W A | Ed\O | CO |
!>· | *d“ | -d- | |
CM | i—1 | ’d- | |
·* | - | ·* · | |
o | tP | ||
CM |
P | • -P | • | |
CD | P | •P | |
P | • | CO | P |
'CD | -P | P | co |
.P | P | CD | -P |
CO | •Γ3 | tSJ | |
• | •P | P | Ό |
CM | p | 'CD | -P |
rd | •rd | A | |
1 | ra | CD | C0 |
o | bd | Pl | A |
Szabadalmi igénypontok
Claims (10)
- kérődzők tejhozamának, valamint ezen tejelő kérődzők által adott tej tejzsir- és laktózkoncentrációjónak növelésére,· azzal jellemezve, hogy a kérődzőknek állatonként és naponta parenterálisan 5-50 mg szarvasmarha szomatotropint és ezzel egyidejűleg orálisan 50-150 mg glikopeptid antibiotikumot vagy poliéter-ionofort adagolunk.
- 2. Az 1. igénypont szerinti eljárásba ζ z a 1 jellemezve , hogy poliéter-ionoforként vagy glikopeptidként avoparkint, lazalocidot, monezint, aktaplanint, vankomicint, risztocetint, limkomicint, virginamicint, karbodoxot vagy barbermicint adagolunk.
- 3. Az 1. igénypont szerinti eljárás szarvasmarhák laktációjónak és tej zsir- és laktóztartalmának növelésére, azzal jellemezve, hogy a megfelelő hatóanyagokat adagoljuk.
- 4. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy antibiotikumként avoparkint adagolunk.
- 5. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy állatonként és naponta injekcióval 25 mg szarvasmarha szomatotropint és orálisan antibiotikumként 100 mg avoparkint adagolunk.
- 6. Az 5. igénypont szerinti eljárás szarvasmarha tejhozamának, valamint tej zsír- és laktózkoncentrációjának növelésére, azzal jellemezve, hogy a szarvasmarháknak naponta állatonként injekcióval 25 mg szarvasmarhaAh- szomatotropin t és antibiotikumként 100 mg avoparkint adagolunk.
- 7. Eljárás fejlett bendőfuhkcióval rendelkező tejelő kérődzők tejében a vaj zsír- és a laktózkoncentráció növelésére, azzal jellemezve, hogy a tejelő kérődzőknek naponta állatonként parenterálisan 5-50 mg szarvasmarha szomatotropint és egyidejűleg orálisan 50-150 mg glikopeptid antibiotikumot vagy poliéter-ionofort adagolunk.
- 8. A 7. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy poliéter-ionoforként vagy glikopeptidként avoparkint, lazalocidot, monezint, aktaplanint, vahkomi.cint, risztocetint, lihkomicint, virginamicint,, karbodoxot vagy bambermicint adagolunk.
- 9. A 7. igénypont szerinti eljárás szarvasmarha tejének vaj zsir- és laktóztartalma növelésére, azzal jellemezve , hogy a megfelelő hatóanyagokat adagoljuk.
- 10. A 7. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve , hogy antibiotikumként avoparkint adagolunk.
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
US15802088A | 1988-02-19 | 1988-02-19 |
Publications (1)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
HUT54293A true HUT54293A (en) | 1991-02-28 |
Family
ID=22566371
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
HU89808A HUT54293A (en) | 1988-02-19 | 1989-02-17 | Method for increasing the milk yield of ruminants in milk as well as the fat and lactose content of their milk |
Country Status (9)
Country | Link |
---|---|
EP (1) | EP0328870A3 (hu) |
JP (1) | JPH01249727A (hu) |
KR (1) | KR890012553A (hu) |
AU (1) | AU3008789A (hu) |
DK (1) | DK74589A (hu) |
HU (1) | HUT54293A (hu) |
IL (1) | IL88965A0 (hu) |
PT (1) | PT89734A (hu) |
ZA (1) | ZA891259B (hu) |
Families Citing this family (4)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
US4770157A (en) * | 1987-10-06 | 1988-09-13 | B. D. Wait Co. Limited | Food smoker device |
WO1993003756A1 (en) * | 1991-08-16 | 1993-03-04 | The Upjohn Company | Somatotropin for increasing reproductivite performance in cattle |
JPH06261697A (ja) * | 1992-10-14 | 1994-09-20 | Hanol Co Ltd | 尿素を含有する蛋白質飼料およびその製造方法 |
FR2697723B1 (fr) * | 1992-11-06 | 1995-03-03 | Ungda | Utilisation des antibiotiques ionophores polyéthers dans les procédés industriels d'extraction ou de production de produits sucrés. |
Family Cites Families (2)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
GR75473B (hu) * | 1981-04-20 | 1984-07-23 | Lilly Co Eli | |
EP0085036A1 (en) * | 1982-01-18 | 1983-08-03 | Monsanto Company | Method for improved bovine milk production |
-
1989
- 1989-01-12 EP EP19890100497 patent/EP0328870A3/en not_active Withdrawn
- 1989-01-16 IL IL88965A patent/IL88965A0/xx unknown
- 1989-02-15 JP JP1033886A patent/JPH01249727A/ja active Pending
- 1989-02-16 PT PT89734A patent/PT89734A/pt not_active Application Discontinuation
- 1989-02-17 AU AU30087/89A patent/AU3008789A/en not_active Abandoned
- 1989-02-17 DK DK074589A patent/DK74589A/da not_active Application Discontinuation
- 1989-02-17 ZA ZA891259A patent/ZA891259B/xx unknown
- 1989-02-17 HU HU89808A patent/HUT54293A/hu unknown
- 1989-02-18 KR KR1019890001962A patent/KR890012553A/ko not_active Application Discontinuation
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
DK74589D0 (da) | 1989-02-17 |
IL88965A0 (en) | 1989-08-15 |
KR890012553A (ko) | 1989-09-18 |
EP0328870A3 (en) | 1990-11-28 |
JPH01249727A (ja) | 1989-10-05 |
PT89734A (pt) | 1989-10-04 |
ZA891259B (en) | 1989-11-29 |
AU3008789A (en) | 1989-08-24 |
DK74589A (da) | 1989-08-20 |
EP0328870A2 (en) | 1989-08-23 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
JP2664398B2 (ja) | 徐放性ソマトトロピンおよび投与方法 | |
US3535419A (en) | Veterinary compositions and methods | |
EP0867186B1 (en) | A long acting injectable parasiticidal composition and the process for its preparation | |
HUT54293A (en) | Method for increasing the milk yield of ruminants in milk as well as the fat and lactose content of their milk | |
HU223944B1 (hu) | Nyújtott hatóanyag-leadású szomatotoprin komplex, eljárás előállítására és alkalmazása | |
US20040010042A1 (en) | Method for preventing decrease of breast milk amount in mammals | |
Juozaitiene et al. | Evaluation of automatic milking system variables in dairy cows with different levels of lactation stage and reproduction status | |
CA2339659A1 (en) | Method for increasing milk production in lactating dairy cattle | |
Blevins et al. | Milking frequency, estradiol cypionate, and somatotropin influence lactation and reproduction in dairy cows | |
JP7066888B2 (ja) | 反芻家畜の乳量及び乳脂肪含量増加方法 | |
Omontese et al. | Oestrus behaviour and conception rates of red sokoto goats following treatment with equine chorionic Gonadotrophin and Prostaglandin | |
US20230091429A1 (en) | Composition for enhancing chances of conception and female sex ratio in bovines | |
US3879548A (en) | Method of treating milk fever in dairy cattle with 1-alpha-hydroxycholecalciferol | |
EP0598790B1 (en) | Somatotropin for increasing reproductivite performance in cattle | |
EP1554936A1 (en) | Ketoprofen-supplemented animal feed and use thereof in the simultaneous treatment of a group of animals for processes which are accompanied by fever, inflammation and/or pain | |
US6254884B1 (en) | Somatotropin compositions mixed with vitamins | |
KR0177306B1 (ko) | 소마토트로핀과 비타민의 합제 조성물 | |
WO2024007014A2 (en) | Process for treating livestock exposed to toxic forage using melatonin compositions | |
US5308870A (en) | Ractopamine for pre-and peripubertal female bovidae | |
DE3885318T2 (de) | Oestriol als Mittel zur Förderung des Wachstums. | |
US20170143786A1 (en) | INTRAVAGINAL FORMULATIONS COMPRISING GnRH | |
Molik et al. | Changes in growth hormone and prolactin secretion in ewes used for milk under different photoperiodic conditions | |
JPH0370460B2 (hu) | ||
Gavan et al. | The effects of oral administration of propylene glycol and calcium propionate in dairy cows | |
JPH0291026A (ja) | 動物の肝膿瘍の予防および治療方法並びに動物飼料組成物 |
Legal Events
Date | Code | Title | Description |
---|---|---|---|
DFD9 | Temporary protection cancelled due to non-payment of fee |