HU221993B1 - Porlasztva szárító és szárítási eljárás hőérzékeny hatóanyagok szárítására - Google Patents

Porlasztva szárító és szárítási eljárás hőérzékeny hatóanyagok szárítására Download PDF

Info

Publication number
HU221993B1
HU221993B1 HU9702254A HUP9702254A HU221993B1 HU 221993 B1 HU221993 B1 HU 221993B1 HU 9702254 A HU9702254 A HU 9702254A HU P9702254 A HUP9702254 A HU P9702254A HU 221993 B1 HU221993 B1 HU 221993B1
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
housing
drying
dryer
nozzle
nozzle holder
Prior art date
Application number
HU9702254A
Other languages
English (en)
Inventor
Zsolt Csillag
István Márkus
Zsolt Nagy
Original Assignee
Csillag Zsoltné Szabó Zsuzsanna
Mitrovné Csillag Réka
István Márkus
Zsolt Nagy
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Csillag Zsoltné Szabó Zsuzsanna, Mitrovné Csillag Réka, István Márkus, Zsolt Nagy filed Critical Csillag Zsoltné Szabó Zsuzsanna
Priority to HU9702254A priority Critical patent/HU221993B1/hu
Publication of HU9702254D0 publication Critical patent/HU9702254D0/hu
Publication of HUP9702254A1 publication Critical patent/HUP9702254A1/hu
Publication of HU221993B1 publication Critical patent/HU221993B1/hu

Links

Abstract

A találmány tárgya eljárás hőérzékeny hatóanyagok ellenáramúporlasztásos szárítására oly módon, hogy a 6–15 t% szárazanyag-tartalmú folyadékfázist szárítókamrába beporlasztva 0,1–0,3 bar vákuummellett, 80–160 °C közötti bemenőlevegő-hőmérséklet és 35 °C fölöttikimenőlevegő-hőmérséklet mellett, kívánt esetben 0–30 v% szárításisegédanyag bekeverése után szárítják. A találmány további tárgyaporlasztva szárító hőérzékeny hatóanyagok szárítására, amelynek háza(1), a ház (1) tetejéhez csatlakozó levegőbevezető nyílása (2), aházhoz (1) fúvókatartóval (4) kapcsolódó porlasztófúvókája (7) éskivezetőnyílása (3) van, oly módon, hogy a ház (1) teteje kúpos, amelytangenciális levegő-belépőnyílással (2) rendelkezik, és a ház (1)falához gyorsan cserélhető kialakítású fúvókatartó (4) csatlakozik,amelyen ellenáramban porlasztófúvóka (7) van. ŕ

Description

KIVONAT
A találmány tárgya eljárás hőérzékeny hatóanyagok ellenáramú porlasztásos szárítására oly módon, hogy a
6-15 t% szárazanyag-tartalmú folyadékfázist szárítókamrába beporlasztva 0,1-0,3 bar vákuum mellett, 80-160 °C közötti bemenőlevegő-hőmérséklet és 35 °C fölötti kimenőlevegő-hőmérséklet mellett, kívánt esetben 0-30 v% szárítási segédanyag bekeverése után szárítják.
A találmány további tárgya porlasztva szárító hőérzékeny hatóanyagok szárítására, amelynek háza (1), a ház (1) tetejéhez csatlakozó levegőbevezető nyílása (2), a házhoz (1) fuvókatartóval (4) kapcsolódó porlasztófúvókája (7) és kivezetőnyílása (3) van, oly módon, hogy a ház (1) teteje kúpos, amely tangenciális levegő-belépőnyílással (2) rendelkezik, és a ház (1) falához gyorsan cserélhető kialakítású fuvókatartó (4) csatlakozik, amelyen ellenáramban porlasztófúvóka (7) van.
A leírás terjedelme 8 oldal (ezen belül 3 lap ábra)
HU 221 993 Β1
A találmány egyik tárgya eljárás hőérzékeny hatóanyagok ellenáramú porlasztásos szárítására oly módon, hogy a 6-15 t% szárazanyag-tartalmú folyadékfázist szárítókamrába beporlasztva 0,1-0,3 bar vákuum mellett, 80-160 °C közötti bemenőlevegő-hőmérséklet és 5 35 °C fölötti kimenőlevegő-hőmérséklet mellett, kívánt esetben 0-30 v% szárítási segédanyag bekeverése után szárítjuk.
A találmány további tárgya porlasztva szárító hőérzékeny hatóanyagok szárítására, amelynek háza, a ház 10 tetejéhez csatlakozó levegőbevezető nyílása, a házhoz fúvókatartóval kapcsolódó porlasztófúvókája és kivezetőnyílása van, oly módon, hogy a ház teteje kúpos, amely tangenciális levegő-belépőnyílással rendelkezik, és a ház falához gyorsan cserélhető kialakítású fúvóka- 15 tartó csatlakozik, amelyen ellenáramban porlasztófúvóka van.
Folyadék-halmazállapotú növényi extraktumok feldolgozása esetében gyakran előforduló probléma, hogy az oldószer elpárologtatósával nyerhető por alakú tér- 20 mékre van inkább szükség. Ez abban az esetben gondot jelenthet, ha hőérzékeny hatóanyagokról van szó, mivel ekkor a bepárlás és szárítás csak alacsony hőmérsékleten valósítható meg. Az előbbi kivitelezésére kis méretben elterjedt a vákuumbepárlók felhasználása, de az ipa- 25 ri méretű, nagy kapacitású berendezésekben a probléma csak részben megoldott. Az alapvető probléma az, hogy a hagyományos berendezésekkel nem lehet vákuum mellett szárítani. Ilyen berendezés ismert, erre példaként szolgálhatnak az Anhydro (Dánia) cég szári- 30 tói. A vastag, merevített falú készülékek gyártása viszont nehézkes és az áruk magas.
Az EP 628331 számú közzétételi irat vákuumszárítót ismertet, amely atomizálóeszközből (ultrahangos porlasztó), közvetett fűtésű, nem kúpos végekkel ellá- 35 tott kamrából, termékgyűjtő eszközből és elszivóeszközből áll. A berendezés egyenáramú. A készülék hátrányos abból a szempontból, hogy nagy felületű fal szükséges a hőközlés miatt, amely következtében nagy a készüléktest. Mivel nincs kúpos alj és tető, a kedvezőtle- 40 nebb áramlási viszonyok miatt a készülékfalra való anyaglerakódások jelentősebbek, gyakoribb tisztítást igényel a berendezés.
Találmányunk kidolgozása során célul tűztük ki, hogy a már ismert porlasztva szárítót és annak működé- 45 si paramétereit megjavítva, egy olyan új eljárást hozzunk létre, amellyel a gyógynövénydrogokból a leghőérzékenyebb hatóanyagok is gazdaságosan, nagyobb hatóanyag-tartalom mellett előállíthatok porextraktum formájában. 50
Találmányunk további célja az volt, hogy hőérzékeny hatóanyagok extraktumának feldolgozására olyan nagy kapacitású, az oldószer-körforgalom szempontjából is kedvező berendezést konstruáljunk, mellyel por alakú hatóanyag-koncentrátumok nyerhetők. 55
Kísérleteink során az extraktum beszárítását elemeztük. Ennek során az alábbi felismerések vezettek a megfelelő eljárás kialakításához.
A) Amennyiben a szárítót aránylag nagy vákuum mellett üzemeltetjük, akkor alacsony be- és kilépési hő- 60 mérséklet mellett is nagy lehet a párolgási sebesség. Ekkor arra viszont vigyázni kell, hogy a kilépésnél a leválasztóciklonok után jóval nagyobb vákuumot kell fenntartani, mint az adott hőfokon az oldószer forráspontjának süllyesztéséhez szükséges lenne. Kísérleteink során ugyanis megállapítottuk, hogy az oldószerek párolgási sebessége az első szakaszban (a vákuum növelésével) csak kismértékben növekszik a forráspont eléréséig, kb. 0,05-0,1 bar vákuum mellett (a légköri nyomáshoz viszonyítva). Ettől kezdve 0,1-0,3 bar vákuumig exponenciális jelleggel emelkedik a párolgási sebesség. Ezután a párolgási sebesség növekedése degresszíwé válik.
Tehát, mivel a vákuum fenntartása majdnem olyan nagy energiaigényt jelent, mint ami az ennek megfelelő párolgás előidézéséhez szükséges fűtési energia lennek, ezért a célszerűen fenntartandó maximális vákuum mértéke 0,2-0,3 bar körüli.
B) A szárítótérben, a porlasztófej közelében nem kell nagyobb vákuum, csak kb. 0,1 bar. A nagyobb vákuum a porleválasztó ciklontelepben szükséges, ugyanis a száradás végső fázisa itt megy végbe, amikor a szemcsék belsejéből kell a nagyobb vákuum segítségével gyorsan kivonni az oldószert.
C) A kívánt esetben felhasznált segédanyag mennyisége és minősége drasztikusan befolyásolja a porextraktum minőségét. A finom adszorbens szemcseméret kedvező, mivel így az extraktum viszkozitása oly mértékben megnő, hogy a cseppméret maximális lesz, így a ciklonban a leválasztást hatásfok nagy. A mennyiségi arány pedig akkor kedvező, ha az extraktum szerves anyagai éppen elegendőek az összes adszorbens szemcse összeragasztásához, mert ekkor képződnek a legnagyobb és legszilárdabb szemcsék, melyeket a ciklon biztosan leválaszt. Tapasztalataink szerint így a leválasztást hatásfokkal együtt nő a minőség. Ennek az a magyarázata, hogy a kialakuló szemcséknek csak a külső rétege melegszik át a belépő- (ill. a bomlási) hőmérsékletre, mivel a másodperc tört része alatt visszaesik a hőmérséklet az elpárolgó oldószer által elvont hőmennyiség következtében.
Minél nagyobbak viszont a kialakult szemcseátmérők, annál kisebb a szemcsék összfelülete, azaz az ezzel arányos, felületi rétegben elbomló hatóanyag mennyisége. A túl kis szemcseméret esetében akár a teljes szemcse túlmelegedhet, így a hatóanyag túlnyomó része elbomolhat.
D) A szokásosnál töményebb extraktumokkal a szárító üzembiztosabban működtethető. A híg oldatoknál ugyanis olyan szűk adszorbensadagolási intervallumot kell betartani, hogy az iparilag szinte megoldhatatlan, az adszorbensbemérés eltérése ugyanis nem lehet több mint ±0,1 g/1. Ebben a szűk sávban kb. 40 t%-ot változik a hatóanyag-kihozatal. 10 t% körüli szárazanyagtartalomnál viszont a kihozatalváltozás mindössze
5-101%.
E) Az adszorbens megfelelő diszpergálása szintén nagyon fontos. Erre ismert berendezések alkalmazhatók.
F) Az alacsony hőmérséklet és a jó leválasztás érdekében nagy légmennyiséggel kell dolgozni, ami önma2
HU 221 993 Bl gában lehetővé teszi a zárt téri minimális robbanási határérték alatti határkoncentrációk alatti üzemelést, így a rendszer már nem robbanásveszélyes.
A berendezés konkrét kiviteli alakjával kapcsolatos felismeréseink a következők:
A) A fúvókatartót úgy kell megszerkeszteni, hogy a fúvókadugulás esetén gyorsan cserélhető legyen. Ekkor egy rövid üzemszünet szükséges. Az üzemi paraméterek így hamar visszaállnak, míg ellenkező esetben ez hosszú időt vesz igénybe, és nagy veszteségek keletkeznek.
B) A szárító testét felül is kúposra kell készíteni, a tetején tangenciális levegőbevezetéssel. így a nyomásnak is jobban ellenáll, és nem keletkezik a tetőre tapadt, túlnyomórészt bomlott hatóanyagú kemény réteg.
A szárítóhoz csatlakoztatható kiegészítőberendezésekkel összefüggő felismeréseink:
A) A porleválasztás javul, ha a szokásos, egy nagyobb méretű ciklon helyett több, kisebb átmérőjű ciklonból álló multiciklontelepet alkalmazunk.
B) Az oldószer túlnyomó része visszanyerhető az elszívók után kapcsolt visszahűtővel, mert a hirtelen nyomásnövekedés hatására az oldószer minimális hűtésre kiválik. így visszaoldódik az a kevés hatóanyag is, ami a porciklonokon keresztülment, és az oldószerrel vissza- 25 kerül a rendszerbe.
A találmány tárgya a fentieknek megfelelően eljárás hőérzékeny hatóanyagok ellenáramú porlasztásos szárítására oly módon, hogy a 6-15 t% szárazanyagtartalmú folyadékfázist szárítókamrába beporlasztva 30 0,1-0,3 bar vákuum mellett, 80-160 °C közötti bemenőlevegő-hőmérséklet és 35 °C fölötti kimenőlevegő-hőmérséklet mellett, kívánt esetben 0-30 v% szárítási segédanyag bekeverése után szárítjuk.
Előnyösen a bemenőlevegő-hőmérséklet 90-135 °C, 35 még előnyösebben 100-120 °C közötti.
Célszerűen a kimenőlevegő-hőmérséklet 45 °C fölötti és a vákuum értéke 0,1-0,2 bar közötti.
A találmány további tárgya porlasztva szárító hőérzékeny hatóanyagok szárítására, amelynek háza, a ház 40 tetejéhez csatlakozó levegőbevezető nyílása, a házhoz fúvókatartóval kapcsolódó porlasztófúvókája és kivezetőnyílása van, oly módon, hogy az 1 ház teteje kúpos, amely 2 tangenciális levegő-belépőnyílással rendelkezik, és az 1 ház falához gyorsan cserélhető kialakítású 45 4 fúvókatartó csatlakozik, amelyen ellenáramban porlasztó 7 fúvóka van.
A gyorsan cserélhető kialakítású 4 fúvókatartó előnyösen gyorszár, bajonettzár, csavarmenet.
Kívánt esetben kiegészítő biztonsági berendezések- 50 kel is ellátható a találmányunk szerinti szárító. Ezek például lehetnek:
- a légáram-kimaradás ellen biztosító visszacsapó szelep,
- a por, korom és az esetleges szikráik bejutása ellen egy előporszűrő alkalmazása célszerű, melyben a (hőálló) porszűrő szövet előtt és után is Dawy-háló van beszerelve.
Találmányunkat részben az 1. és a 2. ábrákkal ismertetjük, amelyek a porlasztva szárító és a porlasztófej vázlatos keresztmetszeti rajzai. A 3. ábra a porextraktum előállításának elvi vázlata.
Az 1. ábrán látható módon, az 1 ház teteje kúpos, amely előnyös abból a szempontból, hogy a félig szá5 ráz, tapadós anyag ne tudjon a fedélhez ragadni. Ezt a 2 tangenciális levegő-belépőnyílás is gátolja. A kúpos kivitel a vákuum szempontjából mechanikailag is kedvező.
A szárító ellenáramú, a tangenciálisan belépő levegő 10 az örvényképződés miatt a hatásfokot javítja, és az oldalfalról is lesodoija az odatapadt részecskéket. Ily módon a hatóanyag-lebomlás mértéke csökken. A működés a kívánt esetben alkalmazott 6 betekintőnyíláson keresztül ellenőrizhető. A folyadék/szuszpenzió beadagolása a 15 4 fúvókatartóban elhelyezett fúvókán keresztül történik, ez a szerkezeti elem könnyen cserélhető, rövid leállással. A szárított anyag kihordása a 3 kimeneten keresztül történik. Ezen az ábrán látható még egy kiegészítőberendezés, az 5 levegőkeverő, amely a kívánt hőfokú levegő 20 előkeverésére szolgál és arányszabályozó szelepekkel, továbbá Dawy-hálós szűrővel ellátott. Ez a rendszer robbanás elleni védelmét szolgálja, mivel például alkoholos extraktumok esetén ez alapvető fontosságú.
A 4 fúvókatartó olyan tartószerkezet, amely rövid leállással eltávolítható. így egy esetleges dugulás esetén egy tartalék fúvóka behelyezésével 1-2 perc alatt ismét üzemkész a rendszer, szemben a hagyományos megoldásokkal, ahol a rendszer visszahűlése, a porlasztófej cseréje és a felfűtés, a rendszer „beállása” órákat vesz igénybe. A 7 fúvóka a 4 fúvókatartóhoz szerelt, célszerűen bontható kötéssel a könnyebb tisztítás érdekében.
Egy lehetséges kiviteli formát a 2. ábra mutat be,. amely vázlatos keresztmetszeti rajz.
A szárító előnyei:
- kis hatóanyag- és oldószerveszteség,
1. kíméletes szárítás és nagy kapacitás,
2. kevés lerakódás a falra,
- alacsony fajlagos energiafelhasználás,
- lehet robbanásveszélyes (például alkoholos) extraktumot szárítani inért gáz alkalmazása nélkül, ellentétben az atmoszferikus bepárlókkal,
- nagy hatásfok,
-gyors.
A találmányunk szerinti eljárást az alábbi, nem korlátozó kiviteli példákkal mutatjuk be.
1. példa
Porextraktum-előállítás
Ezt a megoldást a 3. számú elvi ábrán mutatjuk be. Ez a találmány szerinti szárító rendszerbe illesztésére szolgáló egyik lehetséges kiviteli mód.
Őszi margitvirágból kapott 445 1, 0,15 v% partenolidtartalmú extraktumot adagoló 32 szivattyú segítségével a keverős tartályba nyomattunk. Ehhez a 33 arány55 szabályozó által beállított módon 26 v% mennyiségben
1-5 pm szemcseméretű szilícium-dioxid-adszorbenst adagoltunk az adszorbens 31 tárolóból a 34 poradagoló segítségével. A keverős tartályból származó zagyot 35 dezaggregátorral oszlattuk el 10 perces időtartam 60 alatt. A finom szemcseméretű zagyot vezérelt 32 adago3
HU 221 993 Bl lószivattyú segítségével adagoltuk a találmány szerinti porlasztva 36 szárítóba. A hőmérséklet vezérlésével tudtuk a szárítás folyamatát leginkább befolyásolni, ugyanis a szárítás folyamata a kilépő-hőmérséklet változására reagál a legérzékenyebben, amit pedig a betáplált folyadék mennyisége befolyásol a legjobban. Az adagolást úgy végeztük, hogy a kimenő/bemenő levegő hőmérséklete 105 °C/46 °C volt.
A beadagolt, 96%-os etanolos extraktum bemenő térfogatárama 601/óra.
A találmányunk szerinti porlasztva szárítóban a vákuum értéke 0,2-0,3 bar volt, a porlasztófej mellett mérve ez az érték pedig 0,1 bar volt.
A levegőbetáplálás mértéke: 170m3/óra.
A poros levegőt 4 db, egyenként 500 mm átmérőjű ciklonból álló porleválasztó 37 multiciklontelepbe vezettük, melyből a páradús levegőt a 39 elszívóventilátorokkal a 40 oldószer-visszahűtőbe nyomattuk. Ennek kimeneteléhez oldószertároló tartály csatlakozott, melyben a folyamat végén 245 1 visszanyert oldószer gyűlt össze.
A porleválasztó 37 multiciklontelepből egy 38 porkihordó távolította el folyamatosan az extraktumport, melynek mennyisége a folyamat végén 25 kg, hatóanyag-tartalma: 2,46% partenolid.
A porlasztva szárító levegő betáplálását a következőképpen oldottuk meg. A levegőt 41 előszűrőn vezettük át, majd a 42 levegőmelegítőként alkalmazott gázégős fűtőrendszerrel 140-145 °C-ra melegítettük 100 m3/óra térfogatáramban. A meleg levegőt Dawy-hálós 43 előszűrőn tisztítottuk, majd a 33 arányszabályozó segítségével, kívánt esetben hideg levegőt kevertünk hozzá, annak érdekében, hogy a levegő hőmérséklete 105-110 °C közötti legyen. A szennyeződések leválasztása és a robbanásbiztonság érdekében Dawy-hálós 44 utószűrőn nyomattuk át, majd a rendszer üzemzavaraira, leállására reagáló 45 áramlásérzékelő közbeiktatásával vezettük a levegőt a porlasztva szárítóba.
2. példa
Porlasztva szárítás segédanyag nélkül kg szárított Gratiola officinalis 96%-os etanollal kapott extraktumát dolgoztuk fel a találmányunk szerinti porlasztva szárító segítségével.
A 0,07 t% hypericint tartalmazó oldat 420 1-jét 65 1/óra térfogatáramban beporlasztottuk a szárítóba. Az alkalmazott vákuum értéke 0,2 bar, a porlasztófej mellett 0,1 bar, a bemenő levegő hőmérséklete: 90-110 °C, a kijövő levegő hőmérséklete 35-45 °C, a levegő térfogatárama 200 m3/óra volt.
A termékkihozatal 95%, a kapott anyag hypericintartalma 1,91%, tömege pedig 15 kg.
3. példa
Könnyen oldható, kevésbé hőérzékeny hatóanyagok kinyerése
Ennek során Chrysanthenum partheneum drogból a szeszkviterpén gamma-lakton hatóanyagot nyertünk ki. Kiindulási anyagként 300 1, 0,14 t% hatóanyag-tartalmú 75%-os etanolos oldat szolgált. A találmányunk szerinti szárítót a 2. példában leírt módon üzemeltettük, azzal az eltéréssel, hogy a porlasztva szárító nagy vákuumú elszívóventilátora a visszahűtő után volt beépítve a rendszerbe - így magasabb hőmérsékleten volt üzemeltethető a szárító.
A működési paraméterek:
bemenő levegő: 135 °C kimenő levegő: 55 °C levegőbetáplálás: 200 m3/óra oldatbetáplálás: 651/óra vákuum: 0,2 bar
A folyamat végén kaptunk 17 kg 2,321% hatóanyagot tartalmazó anyagot.
4. példa
Referenciapélda
Kiindulási anyagként 100 kg 0,3 t% hatóanyag-tartalmú Chrisanthenum partheneum drogot használtunk, abból azonos eljárással 2 χ 146 1, 0,14 vegyes%-os extraktumot kaptunk.
A hagyományos eljáráshoz atmoszferikus Anhydro A/S porlasztva szárítót használtunk a porlasztva szárítónk helyett. A hagyományos eljárás esetében az oldatot etanolmentesítettük bepárlással, oldószercserét hajtottunk végre, a kapott vizes oldatot, amelynek térfogata 1361, hatóanyag-tartalma 0,14 v%, vittük az Anhydróra. így a következő anyagmérleget tudtuk felállítani.
Kapott anyag Kihozatal a hatóanyagra
mennyisége hatóanyag- tartalma
A találmányunk szerinti szárító 8,2 kg 2,3 t% 92%
Ismert szárító 4,8 kg 1,3 t% 32%
A szárítók működési paraméterei:
Hagyományos szárító és eljárás Az új szárító és eljárás
Bemenőlevegő-hőfok (°C) 180 105
Kimenőlevegő-hőfok (°C) 105 46
Nyomás (bar) =1 -0,2-0,3
Levegő-térfogatáram (m3/óra) 120 170
Keletkezett termék (kg/óra) 0,18 0,47
Bemenőanyag térfogatárama (1/óra) 5,4 8,6
SZABADALMI IGÉNYPONTOK

Claims (9)

  1. SZABADALMI IGÉNYPONTOK
    1. Eljárás hőérzékeny hatóanyagok ellenáramú porlasztásos szárítására, azzal jellemezve, hogy a 6-15 t% szárazanyag-tartalmú folyadékfázist szárítókamrába beporlasztva 0,1-0,3 bar vákuum mellett, 80-160 °C közötti bemenőlevegő-hőmérséklet és 35 °C fölötti ki4
    HU 221 993 Bl menőlevegő-hőmérséklet mellett, kívánt esetben 0-30 v% szárítási segédanyag bekeverése után szárítjuk.
  2. 2. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a bemenőlevegő-hőmérséklet 90-135 °C közötti.
  3. 3. Az 1. igénypont szerinti eljárás, αζζα/ jellemezve, hogy a bemenőlevegő-hőmérséklet 100-120 °C közötti.
  4. 4. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a kimenőlevegő-hőmérséklet 45 °C fölötti.
  5. 5. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a vákuum értéke 0,1 -0,2 bar közötti.
  6. 6. Porlasztva szárító hőérzékeny hatóanyagok szárítására, amelynek háza, a ház tetejéhez csatlakozó levegőbevezető nyílása, a házhoz fúvókatartóval kapcso- 15 lódó porlasztófúvókája és kivezetőnyílása van, azzal jellemezve, hogy a ház (1) teteje kúpos, amely tangenciális levegő-belépőnyílással (2) rendelkezik, és a ház (1) falához gyorsan cserélhető kialakítású fúvókatartó (4) 5 csatlakozik, amelyen ellenáramban porlasztófúvóka (7) van.
  7. 7. A 6. igénypont szerinti szárító, αζζα/ jellemezve, hogy a gyorsan cserélhető kialakítású fúvókatartó (4) gyorszár.
    10
  8. 8. A 6. igénypont szerinti szárító, azzal jellemezve, hogy a gyorsan cserélhető kialakítású fúvókatartó (4) bajonettzár.
  9. 9. A 6. igénypont szerinti szárító, azzal jellemezve, hogy a gyorsan cserélhető kialakítású fúvókatartó (4) csavarmenet.
HU9702254A 1997-11-27 1997-11-27 Porlasztva szárító és szárítási eljárás hőérzékeny hatóanyagok szárítására HU221993B1 (hu)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
HU9702254A HU221993B1 (hu) 1997-11-27 1997-11-27 Porlasztva szárító és szárítási eljárás hőérzékeny hatóanyagok szárítására

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
HU9702254A HU221993B1 (hu) 1997-11-27 1997-11-27 Porlasztva szárító és szárítási eljárás hőérzékeny hatóanyagok szárítására

Publications (3)

Publication Number Publication Date
HU9702254D0 HU9702254D0 (en) 1998-03-02
HUP9702254A1 HUP9702254A1 (hu) 2000-10-28
HU221993B1 true HU221993B1 (hu) 2003-03-28

Family

ID=89995796

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU9702254A HU221993B1 (hu) 1997-11-27 1997-11-27 Porlasztva szárító és szárítási eljárás hőérzékeny hatóanyagok szárítására

Country Status (1)

Country Link
HU (1) HU221993B1 (hu)

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CN102735027A (zh) * 2012-07-09 2012-10-17 北京中棉工程技术有限公司 一种籽棉真空干燥装置及其操作方法

Cited By (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CN102735027A (zh) * 2012-07-09 2012-10-17 北京中棉工程技术有限公司 一种籽棉真空干燥装置及其操作方法
CN102735027B (zh) * 2012-07-09 2014-07-30 北京中棉工程技术有限公司 一种籽棉真空干燥装置及其操作方法

Also Published As

Publication number Publication date
HU9702254D0 (en) 1998-03-02
HUP9702254A1 (hu) 2000-10-28

Similar Documents

Publication Publication Date Title
EP1173263B1 (en) A method of spray drying and a plant therefore as well as a partic ulate material obtained by the method
EP0961646B1 (en) Spray drying method and apparatus and cleaning method for such an apparatus
US9788566B2 (en) Process for drying and powderizing functional foods, nutraceuticals, and natural health ingredients
Cal et al. Spray drying technique. I: Hardware and process parameters
DK159478B (da) Fremgangsmaade og apparat til fremstilling af granulater samt granulat fremstillet ved fremgangsmaaden
CN106573181B (zh) 用于制备性能增强的粉末的改进的喷雾干燥方法
JP4334172B2 (ja) 噴霧乾燥の方法及びその装置
US6156120A (en) Apparatus for the uniform distribution of a small amount of liquid on bulk materials
US6998481B2 (en) Process for the preparation of β-mannitol for direct compression
JP2010540224A (ja) 乾燥製剤を製造するためのシステムおよび方法
CN105014063B (zh) 适用于活性粉体的喷雾造粒装置
US20040145069A1 (en) Nozzle valve type spray dryer
US6530534B1 (en) Pneumatic comminution and drying system
CN110585752A (zh) 干燥喷雾机结构
CN109589869A (zh) 连续式压力喷雾沸腾制粒干燥系统
US20030031784A1 (en) Method for collecting and encapsulating fine particles
HU221993B1 (hu) Porlasztva szárító és szárítási eljárás hőérzékeny hatóanyagok szárítására
JPH02194812A (ja) 廃ガス洗浄から残留物を除去する方法及び装置
JP7216657B2 (ja) 粒子の単離及び/又は調製のための装置及び方法
JP2006208002A (ja) 噴霧乾燥機
CN210495256U (zh) 石墨烯的喷雾干燥机
CN103506058A (zh) 微胶囊喷雾干燥装置
CN215084894U (zh) 用于调味品加工的喷雾干燥设备
Shinde et al. Spray Drying: A Promising Technique to Enhance Solubility
JP3078588B2 (ja) 噴水型ノズル装置とそれを組込んでなるスプレードライヤー装置

Legal Events

Date Code Title Description
HFG4 Patent granted, date of granting

Effective date: 20030109

HPC4 Succession in title of patentee

Owner name: NAGY ZSOLT, HU

Owner name: MARKUS ISTVAN, HU

Owner name: MITROVNE CSILLAG REKA, HU

Owner name: CSILLAG ZSOLTNE SZABO ZSUZSANNA, HU

HMM4 Cancellation of final prot. due to non-payment of fee