HU214451B - Eljárás cukorgyártáskor a Gram-pozitív baktériumok szaporodásának megakadályozására vagy csökkentésére és poliéter ionofor antibiotikumok alkalmazása cukorgyártásnál a baktériumok szaporodásának megakadályozására - Google Patents

Eljárás cukorgyártáskor a Gram-pozitív baktériumok szaporodásának megakadályozására vagy csökkentésére és poliéter ionofor antibiotikumok alkalmazása cukorgyártásnál a baktériumok szaporodásának megakadályozására Download PDF

Info

Publication number
HU214451B
HU214451B HU9501316A HU9501316A HU214451B HU 214451 B HU214451 B HU 214451B HU 9501316 A HU9501316 A HU 9501316A HU 9501316 A HU9501316 A HU 9501316A HU 214451 B HU214451 B HU 214451B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
sugar
production
monensin
preventing
reproduction
Prior art date
Application number
HU9501316A
Other languages
English (en)
Other versions
HU9501316D0 (en
HUT73618A (en
Inventor
Michael De Miniac
Original Assignee
Union Nationale Des Groupements De Distillateurs D'alcool (U.N.G.D.A.)
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Union Nationale Des Groupements De Distillateurs D'alcool (U.N.G.D.A.) filed Critical Union Nationale Des Groupements De Distillateurs D'alcool (U.N.G.D.A.)
Publication of HU9501316D0 publication Critical patent/HU9501316D0/hu
Publication of HUT73618A publication Critical patent/HUT73618A/hu
Publication of HU214451B publication Critical patent/HU214451B/hu

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A23FOODS OR FOODSTUFFS; TREATMENT THEREOF, NOT COVERED BY OTHER CLASSES
    • A23LFOODS, FOODSTUFFS, OR NON-ALCOHOLIC BEVERAGES, NOT COVERED BY SUBCLASSES A21D OR A23B-A23J; THEIR PREPARATION OR TREATMENT, e.g. COOKING, MODIFICATION OF NUTRITIVE QUALITIES, PHYSICAL TREATMENT; PRESERVATION OF FOODS OR FOODSTUFFS, IN GENERAL
    • A23L3/00Preservation of foods or foodstuffs, in general, e.g. pasteurising, sterilising, specially adapted for foods or foodstuffs
    • A23L3/34Preservation of foods or foodstuffs, in general, e.g. pasteurising, sterilising, specially adapted for foods or foodstuffs by treatment with chemicals
    • A23L3/3454Preservation of foods or foodstuffs, in general, e.g. pasteurising, sterilising, specially adapted for foods or foodstuffs by treatment with chemicals in the form of liquids or solids
    • A23L3/3463Organic compounds; Microorganisms; Enzymes
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C13SUGAR INDUSTRY
    • C13BPRODUCTION OF SUCROSE; APPARATUS SPECIALLY ADAPTED THEREFOR
    • C13B10/00Production of sugar juices
    • C13B10/006Conservation of sugar juices
    • YGENERAL TAGGING OF NEW TECHNOLOGICAL DEVELOPMENTS; GENERAL TAGGING OF CROSS-SECTIONAL TECHNOLOGIES SPANNING OVER SEVERAL SECTIONS OF THE IPC; TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y10TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC
    • Y10STECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y10S435/00Chemistry: molecular biology and microbiology
    • Y10S435/8215Microorganisms
    • Y10S435/822Microorganisms using bacteria or actinomycetales
    • Y10S435/886Streptomyces

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Biochemistry (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Food Science & Technology (AREA)
  • Polymers & Plastics (AREA)
  • General Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Nutrition Science (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Microbiology (AREA)
  • Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
  • Saccharide Compounds (AREA)
  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)
  • Preparation Of Compounds By Using Micro-Organisms (AREA)
  • Compounds Of Unknown Constitution (AREA)
  • Medicines Containing Plant Substances (AREA)
  • Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)
  • Feed For Specific Animals (AREA)
  • Fodder In General (AREA)

Abstract

A találmány tárgya eljárás cűkőrgyártáskőr a Gram-pőzitív baktériűmőkszapőrődásának megakadályőzására vagy csökkentésére, és pőliéteriőnőfór antibiőtikűmők alkalmazása cűkőrgyártás fől amán baktériűmőkszapőrődásának megakadályőzására vagy csökkentésére. A találmányértelmében őlyan módőn járnak el, hőgy a cűkőrgyártás főlyamán egypőliéter iőnőfórt, példáűl mőnenzint, adnak 0,5–3ppm mennyiségben,előnyösen az extrakciós főlyamatban keletkező édes léhez. ŕ

Description

A találmány tárgya eljárás cukorgyártáskor a Gram-pozitív baktériumok szaporodásának megakadályozására vagy csökkentésére, és poliéter ionofór antibiotikum alkalmazása baktériumok szaporodásának megakadályozására cukor(szacharóz) gyártása során. Különféle takarmány, például cukorrépa- és cukomádlé, hidrolizált gabonamagvak (például kukorica vagy búza), vagy bármilyen más, keményítőt vagy cukrot tartalmazó egyszerű cukrok gyártására alkalmas anyagok esetében alkalmazható.
A cukorgyártás egyik kulcslépése egy extrakciós művelet, amelynek során a cukorrépát és cukornádat kezelik a cukor növényi anyagból (vizes oldat formájában, amelyet a továbbiakban „édes lé”-nek nevezünk) történő kivonására. Például, cukorrépa esetében általában egy diffúziós eljárást alkalmaznak, amikor is a répát meleg vízben áztatják. Ezt tipikusan mintegy 70 °C hőmérsékleten, savas körülmények között (pH 6 körüli értéken), 1-2 órán át végzik (Wertán Pál: Cukorgyártás, Műszaki Könyvkiadó, Bp., 1965). Ezalatt hőtűrő baktériumok szaporodása mehet végbe, miután a cukrot tápanyagként fogyasztják; ezáltal a cukornak végső, kinyerhető és piacra vihető mennyisége csökken. Ez a termelékenységet kedvezőtlenül befolyásolja, és az ipar számára jelentős problémát okoz. A cukornád esetében is alkalmaznak egy extrakciós műveletet, amely őrlést is magában foglal, és ezek során is hasonló nehézségek merülnek fel.
E problémát okozó mikroorganizmusok főként Gram-pozitív baktériumok, amelyek a Lactobacillus genus törzshöz tartoznak. Streptococcus, Bacillus, Clostridium, Leuconostoc és Pediococcus törzsek is jelen lehetek. Korábban formaldehidet használtak a baktériumok szaporodásának megakadályozására, ez azonban súlyos biztonsági problémákat vet fel.
A találmány tárgya eljárás cukor gyártására olyan módon, hogy egy poliéter ionofór antibiotikumot, például monenzint, narazint, szalinomicint, lazalocidot, maduramicint vagy szemduramicint alkalmazunk baktériumok gyártás folyamán történő szaporodásának megakadályozására vagy gátlására. Az említett vegyületek jó aktivitást mutatnak Gram-pozitív baktériumokkal szemben és állás közben vagy magas hőmérsékleten nem könnyen bomlanak el. E tulajdonságuk miatt vonzóak a cukoripar számára, mivel:
1. több napon át, a cukor termelési folyamatának tipikus körülményei között aktivitásukat megtartják; és
2. ugyancsak megmarad aktivitásuk az extrakciós lépésben alkalmazott magasabb hőmérsékleteken és savas pH értékeknél.
Az extrakciós fürdőben a baktérium populáció jelentősen csökken a poliéter ionofór, például monenzin, bakteriosztatikus vagy baktericid, például 0,5 és 3,0 ppm közötti, előnyösen 0,5 és 1,5 ppm közötti koncentrációban való hozzáadása révén. Ily módon jelentősen csökken a bakteriális cukor fogyás, s ez a termelés produktivitásának számottevő javulásához vezet. Ez az eredmény különösen fontos, mert lehetővé teszi, hogy a találmány révén élelmiszer minőségű, fehér kristályos cukrot termeljünk.
Az alábbiakban egy tipikus cukor gyártási folyamat négy kulcslépését, nevezetesen az extrakciót, tisztítást, töményítést (koncentrálást) és kristályosítást ismertetjük.
Az extrakció célja a cukor növényből való kivonása. Eredménye az édes lé, amelynek pH-ja 6 körül van, vagyis nagyon érzékeny a bakteriális szennyeződésre. A folyamat során vízoldékony anyagok, például fehérjék is extrahálódnak, amelyeket el kell távolítani, mert a cukor kristályosodását meggátolják.
A tisztítási lépésben a cukorral együtt extrahált nedves anyagokat kell eltávolítani. Az édes léhez mész és víz keverékét adják, majd szén-dioxid áramban a kalciumot kalcium-karbonát formájában leválasztják. Szűrés után tiszta levet nyernek, amely a cukron kívül csak kevés szerves anyagot tartalmaz.
A sűrítés (töményítés) során a mintegy 14 tömeg% cukrot tartalmazó tiszta levet hevítéssel sziruppá töményítik, amelynek cukortartalma 60 és 70 tömeg% között van.
Az utolsó lépésben fehér cukrot és melléktermékként melaszt kapnak. E műveletben a fenti szirupot vákuumban 85 °C-on hevítve a cukorkoncentráció szempontjából túltelítik (úgynevezett „szupertelítettséget” hoznak létre). Ezután kevés (mintegy 0,5 g) kristályos cukor hozzáadásával a kristályosodást iniciálják, amely gyorsan szétterjed a folyadékban és végül egy fehér kristályos cukor-masszát eredményez a szennyezésektől színes szirupban. A fehér kristályos cukrot centrifúgálással különítik el, majd szárítják.
A centrifúgálással kapott nem-kristályos szirupot még kétszer kristályosítják. Második és harmadik alkalommal barna színű cukrot kapnak, amelyet nem értékesítenek, hanem azt a bepárlási lépésben kapott sziruphoz injektálják a kristályosítási művelet megkezdésekor; ily módon értékesebb fehér cukrot nyernek. Csak a fehér cukrot értékesítik.
A harmadik ismétlés után a sötét színű, nem-kristályos léből melasz képződik; ez mintegy 50 tömeg% cukrot és 30% idegen anyagot tartalmaz, ami a további kristályosodást megakadályozza.
1. példa
Az alábbiakban egy cukorgyártási folyamatot részletesen is ismertetünk; az üzemben óránként 500 tonna cukorrépát dolgozunk fel.
1. Extrakciós művelet
Üzemi körülmények:
Hőmérséklet: 70 °C; pH = 6; időigény: 1-2 óra; üzemmód: folyamatos üzem.
Az eljárásban egy vízbe merülő szállítószalagot alkalmazunk. Az egyik végén aprított répát, a másik végén különböző cukortartalmú meleg vizet vezetünk be. A répa a vízárammal szemben halad, így a répában a cukor koncentrációja csökken olyan arányban, ahogyan a vízben nő.
így mintegy 14 tömeg% cukrot (valamint vízoldékony fehérjéket és más szennyezéseket) tartalmazó édes levet kapunk a berendezés végén, ahol friss répát táplálunk a szalagra, miközben a másik végén távolítjuk el a kimosott répát (kásás maradék formájában).
HU 214 451 Β
2. Tisztítási művelet
Üzemi körülmények:
Hőmérséklet: 75 °C; pH = 8,5; időigény: 1 óra; üzemmód: folyamatos.
Az extrakciós lépésben kapott édes levet egy kádba vezetjük, ahol mésznek vízzel készített szuszpenziójával (200 g CaO literenként) keverjük össze. A kádon széndioxid áramot buborékoltatunk át, ezzel a kalcium-karbonátot leválasztva, amely a kristályosodást zavaró nagy molekulákat, így a fehérjéket is magával viszi.
Az óránként bevitt 500 m3 édes léhez mintegy 30 m3 vizes-meszes szuszpenziót használunk, és az eljárással mintegy 500 m3 tisztított édes levet nyerünk.
3. Sűrítés
Üzemi körülmények:
Hőmérséklet: 130 °C-tól, csökkenő 85 °C-ra; pH = 8,5; üzemmód: folyamatos.
A tisztított édes levet besűrítjük.
Óránként 500 m3 édes lé (cukortartalma 14-16 tömeg%) feldolgozásával 110 m3 sűrített szirupot (cukortartalma 60-70%) kapunk.
4. Kristályosítás
A kapott 100 m3 koncentrált szirupot a kristályosítási lépés különböző fázisain visszük végig; ezalatt 106 m3 vizet párologtatunk el. Végül óránként 60 tonna fehér cukrot és 20 tonna 50 tömeg% cukrot tartalmazó melaszt kapunk.
Az alábbiakban ismertetjük a poliéter ionofór antibiotikumok legfontosabb tulajdonságait.
Kísérleteket végeztünk néhány poliéter ionofór anti15 biotikummal, így monenzinnel, lazalociddal és szalinomicinnel a cukorrépából extrahált édes lé baktérium tartalmára gyakorolt hatásukat tanulmányozva. Vizsgálataink megerősítették, hogy az említett antibiotikumok
1. táblázat
Monensin hatása baktériumok számára különféle mikroorganizmusok esetében
Baktérium szám
t = 0 óra t - 6 óra ceökkenés (%)
Lactobacillus plantarium 1,2 x 10® 4,1 x 105 -99,70
Lactobacillus fermentum 6,2 x 108 4,4 x 104 -99,99
Lactobaciilus vaccimostercus 2,8 x 108 2,1 x 105 -99,90
Lactobaciilus buchneri 5,5 x 10® 3,0 x 103 -99,99
Lactobaciilus yamanashiensis 1,8 x 105 4,6 x 104 -74,40
Lactobaciilus coryniformis 3,7 x 10® 3,3 x 10® -99,10
Leuconostoc mesenteroides 8,0 x 10’ 5,4 x 103 -99,30
Leuconostoc acidilactici 8,2 x 10’ 3,7 x 10® -54,90
Bacillus subtilis 3,1 x 105 5,5 x 104 -82,30
Bacillus brevis 3,3 x 10’ 6,0 x 103 -99,99
Bacillus megaterium 1,3 x 10® 5,8 x 107 -55,40
Bacillus coagulans 1,1 x 105 6,1 x 104 -44,60
HU214451 Β
2. táblázat
Monenxin tartalom A tisztítási műveletben eltávolított monenxin %-ban
tisztítás előtt tisztítás után
0,5 < 0,1 > 80
1,0 0,13 87
1.5 0,17 89
bizonyos koncentrációban bakteriosztatikus, illetve baktericid hatást fejtenek ki. E koncentráció értékek 0,5 ppm és 3,0 ppm között vannak. Bakteriosztatikus koncentrációkban a baktérium populáció növekedése gátolt, míg baktericid koncentrációban a populáció csökken.
Érvényességi vizsgálatokat is végeztünk, amelyek azt mutatják, hogy a poliéter ionofór antibiotikumok hatásosak a legtöbb, a cukorgyártásban előforduló baktériummal szemben. Például úgy találtuk, hogy 3,0 ppm monenzinnel végzett kezelés után 6 órával a baktérium-szám csökkent. E kísérlet eredményeit az 1. táblázatban ismertetjük.
Továbbá azt is megfigyeltük, hogy a poliéter ionofór antibiotikumok mintegy 70 °C hőmérsékleten és 6 körüli pH-értéken - vagyis az extrakciós fürdőben lévő körülményekhez hasonló körülmények között - stabilisak, és így a szokásos üzemi körülmények között hatásosak. Mindazonáltal részlegesen bomlanak az extrakció utáni magasabb hőmérsékleteken; ez a tulajdonságuk viszont elősegíti, hogy monenzin maradványoktól mentes fehér kristályos cukrot kapjunk.
A „French Sugár Research Institute” (Francia Cukor Kutató Intézet) - amely az ipar által támogatott kutató szervezet - segítségével több kísérletben maradvány analízist végeztünk annak igazolására, hogy a kapott fehér kristályos cukor monenzint nem tartalmaz. Valamennyi monenzin meghatározást a jól ismert, független „European Institute fór the Environment” (Európai Környezetvédelmi Intézet, székhelye: Bordeaux, Franciaország) intézményben, a hivatalosan elfogadott meghatározási módszerrel (HPLC, ami nagynyomású folyadékkromatográfia) végezték.
Megvizsgáltuk a monenzin koncentráció alakulását a tisztítási lépésben. Először monenzin kristályokból 96 téfogat%-os alkohollal literenként 20 g monenzint tartalmazó törzsoldatot készítettünk. Ennek egy részét 150 mg monenzin/liter koncentrációig hígítottuk, és a kapott oldattal állítottuk be az extrakcióban nyert édes lé monenzin koncentrációját. Három különböző koncentrációval (0,5 ppm, 1,0 ppm és 1,5 ppm) végeztük a kísérleteket.
A monenzinnal kiegészített édes lé tisztítását a szokásos módon végeztük el. A szűrt, tisztított léből, közvetlenül a tisztítás után kijövő áramból 500 ml térfogatú mintákat vettünk, majd a hivatalosan elfogadott HPLC módszerrel analízist végeztünk. Az eredményeket a 2. táblázatban foglaljuk össze.
A fenti adatokból kitűnik, hogy a tisztítási lépésben a monenzin közel 90 százalékát eltávolítottuk. Ez az eredmény a monenzinnek pozitív ionok iránt mutatott affinitása alapján jól értelmezhető: a monenzin a tisztítási lépésben kalciummal kombinálódva eliminálódik.
A következőkben megvizsgáltuk a monenzin koncentráció alakulását a sűrítési műveletben. A tisztítási lépésben kapott tisztított lé szárazanyag-tartalmát standardizálás céljából desztillált vízzel 14,7 tömeg%-ra állítottuk be, majd a lé monenzin koncentrációját 1,5 ppmre állítottuk be az extrakciós lépésben használt 150 mg/1 koncentrációjú hígított alkoholos oldattal. Ezután a monenzint tartalmazó oldatot 10 percen át 120 °C-on hevítettük, majd a hőmérsékletet 100 °C-ra csökkentettük, és addig hevítettük az oldatot, amíg a szárazanyag koncentrációja mintegy 61 tömeg %-ot el nem ért. Ekkor meghatároztuk a szirup monenzin tartalmát HPLC módszerrel. A mért érték 2,2 ppm. Vagyis ez kevesebb, mint a várt érték, mivel a koncentrációnak 1,5 ppm-ről 6,2 ppm-re kellett volna nőnie. így az eredetileg bevitt mennyiség 64%-a (megfelelően a 6,2-2,2 = 4,0 ppm különbségnek) a hő hatására elbomlott.
Végül megvizsgáltuk a monenzin koncentráció alakulását a kristályosítási fázisban is. A töményitési fázisban kapott sziruphoz 1,5 ppm koncentrációban monenzint adtunk (ismét az extrakciós lépésben készített 150 mg/1 koncentrációjú híg alkoholos oldatot használtuk), majd a fehér cukor kristályosítása, szárítása után, méréseket végeztünk mind a cukorban, mind a melaszban lévő monenzin meghatározása céljából. A mérések szerint
- a fehér cukorban a monenzinen nem mutatható ki (kimutathatósági határ: 0,5 ppm);
- a visszamaradó nem-kristályos melaszban a mért érték 1,5 ppm.
Megállapítható tehát, hogy a monenzin a folyadékban marad és a megmosott fehér kristályos cukor monenzint nem tartalmaz, hanem a monenzin a melaszban jelenik meg.
Fentiek alapján a gazdasági előnyök az alábbiakban összegezhetők. A cukorgyártás extrakciós lépésében a
HU 214 451 Β fürdőben lévő baktérium szám normálisan 105—106 organizmus/ml. Problémát jelent az e fölötti érték, míg jelentős mértékű a szennyeződés, ha a szám eléri a 109/ml értéket. E baktériumok a cukorból táplálkoznak, és végső soron a kinyert cukor mennyiségét csökkentik.
Az 1. folyamatábrán az 500 t/óra cukorrépát feldolgozó üzem műveleteit ismertetjük, azt mutatjuk be, hogy 1,5 ppm monenzinnek az extrakciós léhez adása után hogyan alakul a monenzin koncentráció az egyes műveleti fázisokban. Az adatokból kitűnik, a monenzin legnagyobb része elbomlik, s végül a melaszban 2,6 ppm koncentrációban jelenik meg.
E számítások feltételezik, hogy a cukorgyártás folyamán a monenzint folyamatosan használják. A gyakorlatban azonban, a bakteriális szennyezés kézben tartása az extrakciós lének csupán hetente egy napi kezelését igényli, amivel biztosítható, hogy a baktérium-szám a problematikus határ alatt maradjon a következő kezelés elvégzéséig. Ilyen körülmények között a melaszban a monenzin átlagos koncentrációja 0,4 ppm lenne.
így ez az érték igen előnyös összehasonlítva a szarvasmarha takarmány-kiegészítőként alkalmazott 30 ppm monenzin mennyiséggel, és nem befolyásolja a melasz állati takarmányként való alkalmazását.

Claims (7)

  1. SZABADALMI IGÉNYPONTOK
    1. Eljárás cukorgyártáskor a Gram-pozitív baktériumok szaporodásának megakadályozására vagy csökkentésére, azzal jellemezve, hogy a cukros léhez 0,5-3 ppm mennyiségű poliéter ionofór antibiotikumot adagolunk.
  2. 2. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a poliéter ionofór hozzáadását az extrakciós fázisban végezzük.
  3. 3. Az 1. vagy 2. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a poliéter ionofórt 0,5-2,5 ppm mennyiségben alkalmazzuk.
  4. 4. A 3. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a poliéter ionofórt 0,5-1,5 ppm mennyiségben alkalmazzuk.
  5. 5. Az 1-4. igénypontok bármelyike szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy poliéter ionofórként monenzint, narazint, szalinomicint, lazalocidot, maduramicint vagy szemduramicint alkalmazunk.
  6. 6. Az 1-5. igénypontok bármelyike szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy poliéter ionofórként monenzint használunk.
  7. 7. Poliéter ionofór antibiotikumok alkalmazása cukorgyártás folyamán Gram-pozitív baktériumok szaporodásának megakadályozására vagy csökkentésére.
HU9501316A 1992-11-06 1993-11-04 Eljárás cukorgyártáskor a Gram-pozitív baktériumok szaporodásának megakadályozására vagy csökkentésére és poliéter ionofor antibiotikumok alkalmazása cukorgyártásnál a baktériumok szaporodásának megakadályozására HU214451B (hu)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
FR9213389A FR2697723B1 (fr) 1992-11-06 1992-11-06 Utilisation des antibiotiques ionophores polyéthers dans les procédés industriels d'extraction ou de production de produits sucrés.

Publications (3)

Publication Number Publication Date
HU9501316D0 HU9501316D0 (en) 1995-06-28
HUT73618A HUT73618A (en) 1996-08-28
HU214451B true HU214451B (hu) 1998-03-30

Family

ID=9435304

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU9501316A HU214451B (hu) 1992-11-06 1993-11-04 Eljárás cukorgyártáskor a Gram-pozitív baktériumok szaporodásának megakadályozására vagy csökkentésére és poliéter ionofor antibiotikumok alkalmazása cukorgyártásnál a baktériumok szaporodásának megakadályozására

Country Status (24)

Country Link
US (1) US5630882A (hu)
EP (1) EP0666717B1 (hu)
JP (1) JP3424233B2 (hu)
KR (1) KR950703873A (hu)
CN (1) CN1040026C (hu)
AT (1) ATE138790T1 (hu)
AU (1) AU669592B2 (hu)
BR (1) BR9307385A (hu)
CA (1) CA2148718C (hu)
CZ (1) CZ116195A3 (hu)
DE (1) DE69303029D1 (hu)
FR (1) FR2697723B1 (hu)
HU (1) HU214451B (hu)
MA (1) MA23024A1 (hu)
MD (1) MD950374A (hu)
MX (1) MX9306941A (hu)
PH (1) PH31086A (hu)
PL (1) PL172722B1 (hu)
RU (1) RU2105065C1 (hu)
SK (1) SK58295A3 (hu)
TR (1) TR28110A (hu)
WO (1) WO1994010862A1 (hu)
ZA (1) ZA938262B (hu)
ZW (1) ZW14893A1 (hu)

Families Citing this family (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
AT500496B8 (de) * 2000-05-16 2007-02-15 Tulln Zuckerforschung Gmbh Verfahren zur hemmung von thermophilen mikroorganismen in zuckerhaltigen medien
WO2009013750A2 (en) * 2007-07-24 2009-01-29 Evogene Ltd. Polynucleotides, polypeptides encoded thereby, and methods of using same for increasing abiotic stress tolerance and/or biomass and/or yield in plants expressing same
BR112014027478B1 (pt) * 2012-05-03 2019-07-02 Virdia, Inc. Métodos de processamento de materiais lingnocelulósicos
CA2952069C (en) 2014-06-16 2022-06-14 University Of Rochester Small molecule anti-scarring agents
CA3029993A1 (en) 2016-07-06 2018-01-11 Virdia, Inc. Methods of refining a lignocellulosic hydrolysate
JP7267284B2 (ja) * 2017-12-20 2023-05-01 アレス トレーディング ソシエテ アノニム ポリエーテルイオノフォアを使用するタンパク質マンノシル化プロファイルの調節方法
CN114196710B (zh) * 2021-11-30 2024-05-17 广东轻工职业技术学院 盐霉素作为杀菌剂在酒精发酵中的应用

Family Cites Families (10)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3734773A (en) * 1971-08-02 1973-05-22 B Haley Process for selectively purifying sugar beet diffusion juice and by-product recovery of valuable organic acids therefrom
CH622004A5 (hu) * 1975-04-10 1981-03-13 Pfeifer & Langen
US4394377A (en) * 1981-07-31 1983-07-19 Syntex (U.S.A.) Inc. Ruminant animal performance by co-administering choline and propionate enchancers
US4547523A (en) * 1983-11-07 1985-10-15 Pfizer Inc. Polyether antibiotic from streptomyces
US4652523A (en) * 1983-11-07 1987-03-24 Pfizer Inc. Method of preparing a new polyether antibiotic from streptomyces
US4824829A (en) * 1984-08-15 1989-04-25 American Cyanamid Company Non-dusting antibiotic, anticoccidial premix compositions and a process for their manufacture
EP0328870A3 (en) * 1988-02-19 1990-11-28 American Cyanamid Company Improvement in milk production from lactating ruminants while increasing milk fat and lactose content in the milk produced
US4795494A (en) * 1988-03-14 1989-01-03 The Western Sugar Company Beet juice purification system
FR2683825B1 (fr) * 1991-11-18 1995-01-06 Ungda Utilisation des antibiotiques ionophores polyethers pour limiter la croissance bacterienne en fermentation alcoolique industrielle.
ES2109282T3 (es) * 1992-01-09 1998-01-16 Limex Metodo y aparato para producir azucar con regeneracion y reciclaje de la escoria de carbonacion.

Also Published As

Publication number Publication date
HU9501316D0 (en) 1995-06-28
ATE138790T1 (de) 1996-06-15
MX9306941A (es) 1995-01-31
TR28110A (tr) 1996-02-06
AU669592B2 (en) 1996-06-13
PL308747A1 (en) 1995-08-21
PL172722B1 (pl) 1997-11-28
DE69303029D1 (de) 1996-07-11
RU2105065C1 (ru) 1998-02-20
CA2148718A1 (fr) 1994-05-26
CZ116195A3 (en) 1995-10-18
MD950374A (ro) 1997-02-28
EP0666717A1 (fr) 1995-08-16
CN1040026C (zh) 1998-09-30
SK58295A3 (en) 1995-09-13
ZW14893A1 (en) 1994-06-08
JP3424233B2 (ja) 2003-07-07
BR9307385A (pt) 1999-08-31
PH31086A (en) 1998-02-05
JPH08503130A (ja) 1996-04-09
AU5424894A (en) 1994-06-08
FR2697723A1 (fr) 1994-05-13
HUT73618A (en) 1996-08-28
CA2148718C (fr) 2004-04-20
CN1087123A (zh) 1994-05-25
ZA938262B (en) 1994-06-08
MA23024A1 (fr) 1994-07-01
FR2697723B1 (fr) 1995-03-03
US5630882A (en) 1997-05-20
KR950703873A (ko) 1995-11-17
RU95112809A (ru) 1997-02-10
WO1994010862A1 (fr) 1994-05-26
EP0666717B1 (fr) 1996-06-05

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Liggett et al. Corn steep liquor in microbiology
HU206447B (en) Method for increasing the mass gain in weight of animals and improving the fodder utilization by applying bacteriolysing enzimes and proteases and method for producing fodders serving for the same
WO1992001389A1 (en) Enzymatic treatment of silage
US2202161A (en) Production of compositions containing components of the vitamin b complex
US5858424A (en) Use of an organic acids containing fraction for preserving forage
HU194583B (en) Process for ensilaging food and cereals
HU214451B (hu) Eljárás cukorgyártáskor a Gram-pozitív baktériumok szaporodásának megakadályozására vagy csökkentésére és poliéter ionofor antibiotikumok alkalmazása cukorgyártásnál a baktériumok szaporodásának megakadályozására
JPS5948678B2 (ja) 共生微生物利用による食品工場廃水処理法
US5888788A (en) Use of ionophoretic polyether antibiotics for controlling bacterial growth in alcoholic fermentation
CN1210147A (zh) 酶复合物
EP0317036A1 (en) Glycoside hydrolysis
RU2104301C1 (ru) Способ задержки роста бактерий в средах спиртовой ферментации
JPS6318480B2 (hu)
JP3072670B2 (ja) ガラクトオリゴ糖の製造方法
CN1167828A (zh) 烟草工业专用酒精的生产方法
EP2730175B1 (en) Method for increasing the bacterial mass in the rumen of a ruminant and corresponding uses
DE3247703A1 (de) Verfahren zur herstellung von l-threonin
US2361498A (en) Method of producing starches
NAKAMURA et al. Adaptation of ruminal bacteria to concentrated feed
JPH02119790A (ja) キシロビオースの製造法
SU1081207A1 (ru) Питательна среда дл культивировани @
Gaden et al. Citrus waste utilization, microbiological production of riboflavin and citric acid from citrus molasses
Rajvaidya Industrial Applications of Microbiology
EP0266258B1 (fr) Procédé de préparation d&#39;acide lactique
JP2001213773A (ja) 高血圧および糖尿病改善剤とγ−アミノ酪酸の製造方法

Legal Events

Date Code Title Description
MM4A Lapse of definitive patent protection due to non-payment of fees