HU208869B - Fibreoptic measuring arrangement for measuring electric current - Google Patents

Fibreoptic measuring arrangement for measuring electric current Download PDF

Info

Publication number
HU208869B
HU208869B HU9200164A HU9200164A HU208869B HU 208869 B HU208869 B HU 208869B HU 9200164 A HU9200164 A HU 9200164A HU 9200164 A HU9200164 A HU 9200164A HU 208869 B HU208869 B HU 208869B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
optical fiber
measuring
light
degrees
conductor
Prior art date
Application number
HU9200164A
Other languages
English (en)
Other versions
HUT62708A (en
HU9200164D0 (en
Inventor
Dirk Prof Dr Ing Peier
Holger Dipl Ing Hirsch
Original Assignee
Messwandler Bau Ag
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Messwandler Bau Ag filed Critical Messwandler Bau Ag
Publication of HU9200164D0 publication Critical patent/HU9200164D0/hu
Publication of HUT62708A publication Critical patent/HUT62708A/hu
Publication of HU208869B publication Critical patent/HU208869B/hu

Links

Classifications

    • GPHYSICS
    • G01MEASURING; TESTING
    • G01RMEASURING ELECTRIC VARIABLES; MEASURING MAGNETIC VARIABLES
    • G01R15/00Details of measuring arrangements of the types provided for in groups G01R17/00 - G01R29/00, G01R33/00 - G01R33/26 or G01R35/00
    • GPHYSICS
    • G01MEASURING; TESTING
    • G01RMEASURING ELECTRIC VARIABLES; MEASURING MAGNETIC VARIABLES
    • G01R15/00Details of measuring arrangements of the types provided for in groups G01R17/00 - G01R29/00, G01R33/00 - G01R33/26 or G01R35/00
    • G01R15/14Adaptations providing voltage or current isolation, e.g. for high-voltage or high-current networks
    • G01R15/24Adaptations providing voltage or current isolation, e.g. for high-voltage or high-current networks using light-modulating devices
    • G01R15/245Adaptations providing voltage or current isolation, e.g. for high-voltage or high-current networks using light-modulating devices using magneto-optical modulators, e.g. based on the Faraday or Cotton-Mouton effect
    • G01R15/246Adaptations providing voltage or current isolation, e.g. for high-voltage or high-current networks using light-modulating devices using magneto-optical modulators, e.g. based on the Faraday or Cotton-Mouton effect based on the Faraday, i.e. linear magneto-optic, effect

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Power Engineering (AREA)
  • Physics & Mathematics (AREA)
  • General Physics & Mathematics (AREA)
  • Measuring Instrument Details And Bridges, And Automatic Balancing Devices (AREA)
  • Measurement Of Current Or Voltage (AREA)
  • Polyesters Or Polycarbonates (AREA)
  • Artificial Filaments (AREA)
  • Glass Compositions (AREA)
  • Communication Cables (AREA)
  • External Artificial Organs (AREA)
  • Measurement Of Radiation (AREA)
  • Measuring And Recording Apparatus For Diagnosis (AREA)

Description

A találmány száloptikás mérő elrendezés villamos áramerősség mérésére a Faraday-hatás alapján, miszerint az áram-átjárta vezetőt körülvevő mágneses mező hatással van egy optikai szálban terjedő fény polarizációjára, amely optikai szál tekercs formájában veszi körül a vezetőt, és az optikai szálból kicsatolt fény sugárhasítóval van két résznyalábba osztva, amely résznyalábok útjában egy-egy polarizátort követően egy-egy intenzitást mérő fotodetektor van elhelyezve.
Ilyen típusú elrendezéseket különösen a nagyfeszültségű rendszereknél alkalmaznak, ahol valamely nagyfeszültségű vezetéken átfolyó áram mérése a feladat. Mivel a fénysugarat vezető közeg üvegből van, amely köztudottan jó villamos szigetelő, így nem jelentkezik az a probléma, hogy hogyan szigeteljük el a földpotenciálon levő mérőberendezést a nagyfeszültségen levő vezetéktől, amelyen átfolyó áramot mérni szeretnénk.
Ilyen típusú mérő elrendezés ismeretes többek között például a DE 2261 151 számú közzétételi iratból. Itt a fényforrásból származó fényt egy polarizátoron és egy félig áteresztő lemezen vezetik keresztül. Onnan a polarizált fény egy optikai szálba jut (az iratban nyaláb hullámvezetőként van említve). Ez az optikai szál egy részében tekerccsé van kiképezve és a mérendő áram átjárta vezető ezen tekercs tengelyvonalában húzódik. Az optikai szál a végén fémezett tükörként van kialakítva. A polarizált fény végighalad a teljes optikai szálon, a Faraday-hatás értelmében az áram-átjárta vezető keltette mágneses mező függvényében végbemegy az optikai szál tekercs formátumú részében az abban haladó fény polarizációs síkjának elfordulása. A tekercs végén a fénysugár visszaverődik és még egyszer végighalad az üvegszálon és a tekercsen, amikor is a polarizációs sík elfordulása még egyszer megtörténik. A polarizáció síkjában elfordult fény kilép az optikai szálból és egy félig áteresztő lemezen keresztül egy analizátor eszközbe jut, amely meghatározza és kijelzi az optikai szálba belépő, majd később az abból kilépő fénysugár polarizációs síkja közötti elfordulás szögét, amely arányos a mágneses térerősség vonal mentén vett integráljával.
Egy másik, a DE 2 835 794 számú közzétételi iratból egy olyan száloptikás mérőelrendezést ismerhetünk meg villamos áramerősség mérésére, amely szintén a Farady-hatást használja fel a méréshez. Az áram-átjárta vezető körül kialakuló mágneses mező hatással van a fény polarizációs jellemzőire, amely fény egy optikai szálban a villamos vezetőt körülölelő tekercs formájában terjed. Ellentétben a DE 2261 151 közzétételi irat szerinti megoldással, ebben az esetben az elrendezés nem tartalmaz reflektáló felületet a szál egyik végén, hanem a fényt a szál egyik végén vezetik be abba, a másik végén kicsatolják abból és ebben az esetben az optikai szálból kialakított tekercsnek kétszeres menetszámúnak kell lennie ahhoz, hogy ugyanolyan mértékű polarizációs síkbeli szögelfordulást érjünk el, mint a másik esetben, mivel a fény csak egyszer halad keresztül a tekercsen.
Mindkét fent említett esetben az eszköz egy analizátor-, illetve Wollaston-prizmából áll, amely a kicsatolt fénysugarat két rész-nyalábba osztja, amely két rész-nyaláb polarizációs síkja egymáshoz viszonyítva merőleges lesz, és az intenzitások mérésére két fotodetektort használnak, amelyeknek fotoárama a következő lesz:
Ii =I0 (1 + sin 2Θ) és
I2=I0 (1 - sin 2 Θ) ahol a Θ szög a következő:
Θ = VNI
Az optikai szál áram-átjárta vezetőt körülölelő meneteinek száma N. Az anyagfüggő arányossági tényező a következő:
V = 2,6xl0-6 rád/A
A két fotoáramból a következő képlet szerint
UA = (1,-12)/(1, +12) = sin 2 Θ = sin 2 VNI az UA kimenőjel - mint a mérendő áram szinuszfüggvénye - nyerhető.
Azért, hogy a valós időben végrehajtandó számítási igény kicsi legyen, az érzékelő úgy van méretezve, hogy az áramfüggő Θ szög kicsi maradjon. Ekkor a szinuszfüggvényt lineáris közelítéssel tudjuk helyettesíteni. A kicsiny szögek szinusza ugyanis közelítőleg egyenlő magával a radiánban kifejezett szöggel.
Igen nagy áramok, mint például azok, amelyek rövidzár esetén állnak elő, nem mérhetőek a polarizációs sík elfordulása útján, mivel a fény polarizációs síkelfordulása meghaladja a 45°-ot és ez nem detektálható a fent leírt eljárás útján, mivel a szinuszfüggvény csak a ±90° tartományban egyértékű. Pontosan ezen célból például a DE 2541072 számú közzétételi irat szerint egy külön kompenzációs tekercs és egy szabályozó hurok segítségével a polarizációs sík elfordulása még csökkentésre kerül. Az áram-végfokozat beállítási értékének elkerülhetetlen korlátozásából adódóan a dinamika és a sávszélesség rendkívül kicsiny. Továbbá ezen végfokozat nagy energiafelhasználása is ezen megoldási módozat ellen szól.
A jelen találmány célkitűzése egy olyan, a bevezetésben már ismertetett típusú száloptikás mérőelrendezésnek a kialakítása volt, amely lehetővé teszi megnövelt áramérték tartományban a mérést, de nem igényel nagyobb energiafelhasználást.
Találmányunk szerint célkitűzésünket úgy érjük el, hogy a szokásos 45° szögben való elforgatás helyett a polarizátorokat egymáshoz képest szimmetrikusan forgatjuk el.
A találmány egy előnyös kiviteli alakjának megfelelően a polarizátorok és az optikai szálba belépő fény polarizációs síkjai által bezárt szög +20° és +40° között, illetve -20° és -40° között van.
A találmány azon a felismerésen alapul és előnye is éppen abban rejlik, hogy az (UA) kimenő feszültség lienáris közelítése lényegesen nagyobb elfordulási szögtartományokra érvényes. Következésképpen a dinamika tartomány lényegesen nagyobb, mint például az ismert mérőelrendezések analizátorainak dinamika tartománya. Továbbá számítógéppel segített analízis útján, amikor az (I, és 2) fotoáramokat közvetlenül
HU 208 869 Β detektáljuk, a polarizációs sík 45°-ot meghaladó elfordulása még mindig kimutatható.
Egy kiviteli alak a mellékelt rajzon látható, ahol az ábrák a következőket tartalmazzák:
Az 1. ábra a találmány szerinti mérőelrendezés vázlatos felépítése; és
A 2. ábra a találmány szerinti mérőelrendezés analizátor eszközének kimenő jele a polarizációs sík elfordulási (Θ) szögének függvényében.
Az 1. ábra szerinti villamos áramerősség mérésére szolgáló száloptikás mérőelrendezés tartalmaz egy (2) optikai szálat, amely a (7) lencsénél levő egyik (6) végénél kezdődik, tovább halad a nagyfeszültségen levő (1) vezető felé, majd az (1) vezetőt egy (3) tekercs formájában körülveszi, ahol a menetek egymás után sorban vannak kialakítva, majd a szál visszafordul a (7) lencse felé, ahol annak (4) vége fémezett (5) felülettel van ellátva, amely merőleges a (2) optikai szál tengelyére.
A (10) lézer kibocsátotta fény a (7) lencse segítségével kerül a (2) optikai szálba bevezetésre, illetőleg a fénysugár kilépve a (8) sugárhasítóra kerül. A (2) optikai szál belsejében azon a részen, ahol a (3) tekercs van kialakítva, az optikai hullámvezető mágneses térben halad, amely mágneses teret az (1) vezetőben folyó áram hozzá létre. A Faraday-hatás következtében a fénysugár polarizációs síkja elfordul, miközben az a (3) tekercsen keresztülhalad, ezáltal ki van téve a mágneses tér hatásának és a szögelfordulás mértéke a mágneses térerősség útmenti vonalintegráljával arányos.
Áthaladva a (3) tekercsen a fény a (2) optikai szál másik (4) végéhez ér, ott a fémezett (5) felületről viszszaverŐdik és így még egyszer végighalad ugyanazon az úton a (2) optikai szálban. Egyúttal, amikor a (3) tekercsen keresztülhalad a mágneses térben - csak ezúttal ellenkező irányban -, a polarizációs sík elfordulása ismét megtörténik, mégpedig úgy, hogy amikor a fény a (7) lencséhez ér, az elfordulás mértéke éppen kétszerese annak, mint amekkora elfordulás az (5) felületnél lett volna tapasztalható.
A fény be- és kicsatolása a (7) lencsével történik. Kicsatoláskor a (2) optikai szálból a fény a (8) sugárhasító után egy analizátor eszközhöz érkezik, amely tartalmaz egy további (9) sugárhasítót, két (11 és 12) polarizátort és két (13 és 14) fotodetektort, valamint ez az analizátor eszköz alkalmas arra, hogy kimutassuk vele a polarizációs sík elfordulását a fény esetében, amely elfordulás a (2) optikai szálon való áthaladás után következik be, és amelynek mérése egyben az (1) vezetőn átfolyó áram erősségének a mérését is jelenti.
A (11 és 12) polarizátorok szimmetrikusan vannak elforgatva egymáshoz képest, szemben az elterjedten és szokásosan alkalmazott 45°-os elforgatási szöggel, különösen pedig olyan módon, hogy a (11 és 12) polarizátorok közötti és a (2) optikai szálba becsatolt fény polarizációs síkja közötti szög +20° és +40° között, vagy -20° és -40° között legyen. Ezen polarizációs (a) szög segítségével kifejezve a fotoáramokat, a következő összefüggéseket kapjuk:
I, = Io {1 + cos (2Θ+2α)} és
I2 = Ιο {1 + cos (2Θ-2α)}
Az (UA) kimenő jelet a korábban említett módon határozzuk meg a fotoáramokból. Az eredményül kapott görbét a 2. ábra mutatja be, ahol az (UA) kimenő jel az elfordulás (Θ) szögének függvényében van ábrázolva, a (11, 12) polarizátorok különböző (a) szögű helyzetének esetére. A 2. ábrának megfelelően az (UA) kimenő jel függése a polarizációs sík (Θ) szögű elfordulásától - amely utóbbi a mérendő áram értékével arányos - a (11, 12) polarizátorok 20° és 40° közötti szögelfordulására nézve nagymértékben linearizáltnak tekinthető. Az (UA) kimenő jel lineáris közelítése az elfordulás lényegesen nagyobb szögtartományára nézve is jó közelítésnek tekinthető. Következésképpen a dinamika tartományt ki tudtuk terjeszteni nagymértékben, összevetve a hagyományos mérési módszerekkel. Egy számítógéppel segített analízis rendszerben, ahol az (L és 2) fotoáramokat közvetlenül kezeli a gép, a polarizációs sík 45°-ot meghaladó elfordulása még mindig könnyen detektálható.

Claims (2)

1. Száloptikás mérő elrendezés villamos áramerősség mérésére a Faraday-hatás alapján, miszerint az áram-átjárta vezetőt (1) körölvevő mágneses tér hatással van egy optikai szálban (2) terjedő fény polarizációjára, amely optikai szál (2) tekercs (3) formájában veszi körül a vezetőt (1), és az optikai szálból (2) kicsatolt fény sugárhasítóval (9) van két résznyalábba osztva, amely résznyalábok útjában egy-egy polarizátort (12, 11) követően egy-egy intenzitást (Ij, I2) mérő fotodetektor (14,13) van elhelyezve, azzal jellemezve, hogy a polarizátorok (12, 11) egymáshoz képest szimmetrikusan vannak elforgatva.
2. Az 1. igénypont szerinti száloptikai mérő elrendezés, azzal jellemezve, hogy a polarizátorok (12, 11) és az optikai szálba (2) belépő fény polarizációs síkjai által bezárt szög (a) +20° és +40° között, illetve -20° és -40° között van.
HU9200164A 1989-07-19 1990-07-12 Fibreoptic measuring arrangement for measuring electric current HU208869B (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE3923803A DE3923803A1 (de) 1989-07-19 1989-07-19 Faseroptische anordnung zum messen der staerke eines elektrischen stromes

Publications (3)

Publication Number Publication Date
HU9200164D0 HU9200164D0 (en) 1992-04-28
HUT62708A HUT62708A (en) 1993-05-28
HU208869B true HU208869B (en) 1994-01-28

Family

ID=6385321

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU9200164A HU208869B (en) 1989-07-19 1990-07-12 Fibreoptic measuring arrangement for measuring electric current

Country Status (23)

Country Link
US (1) US5237265A (hu)
EP (1) EP0523048B1 (hu)
JP (1) JP3014445B2 (hu)
KR (1) KR0173672B1 (hu)
CN (1) CN1025075C (hu)
AT (1) ATE99420T1 (hu)
AU (1) AU637120B2 (hu)
BA (1) BA97249A (hu)
BR (1) BR9007548A (hu)
CA (1) CA2064020C (hu)
DD (1) DD296752A5 (hu)
DE (2) DE3923803A1 (hu)
DK (1) DK0523048T3 (hu)
ES (1) ES2063982T3 (hu)
FI (1) FI100920B (hu)
HU (1) HU208869B (hu)
RU (1) RU2086988C1 (hu)
SI (1) SI9011361A (hu)
TR (1) TR26364A (hu)
UA (1) UA34432C2 (hu)
WO (1) WO1991001500A1 (hu)
YU (1) YU47228B (hu)
ZA (1) ZA905605B (hu)

Families Citing this family (14)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
AU643913B2 (en) * 1992-02-21 1993-11-25 Ngk Insulators, Ltd. Optical magnetic field sensor
DE4224190B4 (de) * 1992-07-22 2007-01-18 Abb Research Ltd. Faseroptischer Stromsensor
US5365175A (en) * 1993-01-21 1994-11-15 The United States Of America As Represented By The Administrator Of The National Aeronautics And Space Administration Method of locating ground faults
DE4342410A1 (de) * 1993-12-13 1995-06-14 Abb Research Ltd Verfahren zur magnetooptischen Strommessung und magnetooptische Strommeßeinrichtung
DE4344856A1 (de) * 1993-12-29 1995-07-06 Abb Research Ltd Faseroptischer Transmissionssensor mit Modulator
DE4432146A1 (de) * 1994-09-09 1996-03-14 Siemens Ag Verfahren und Vorrichtung zum Messen eines elektrischen Wechselstromes mit Temperaturkompensation
DE4436181A1 (de) * 1994-10-10 1996-04-11 Siemens Ag Verfahren und Vorrichtung zum Messen einer elektrischen Wechselgröße mit Temperaturkompensation durch Fitting
DE19601727C1 (de) * 1996-01-18 1997-04-30 Siemens Ag Optisches Meßverfahren und optische Meßanordnung zum Messen eines magnetischen Wechselfeldes mit erweitertem Meßbereich und guter Linearität
JP3910272B2 (ja) 1996-11-18 2007-04-25 富士フイルム株式会社 ネットワークフォトサービスシステム
RU2437106C2 (ru) * 2009-12-29 2011-12-20 Закрытое акционерное общество "Профотек" Волоконно-оптический датчик тока
DE112011100109B4 (de) * 2011-08-09 2017-11-23 Toyota Jidosha Kabushiki Kaisha Leiter, an dem ein Stromermittlungskopf befestigt ist, und bei dessen Herstellung benutzer Stromermittlungskopf
RU2497135C1 (ru) * 2012-05-18 2013-10-27 Закрытое акционерное общество "Профотек" Способ и волоконно-оптическое устройство (варианты) для измерения величины электрического тока и магнитного поля
JP6309200B2 (ja) 2013-03-26 2018-04-11 三菱重工業株式会社 雷電流計測装置及び雷電流計測方法
RU2767166C1 (ru) * 2021-04-26 2022-03-16 Акционерное общество "Центральное конструкторское бюро "ФОТОН" Измеритель тока оптический интерференционный

Family Cites Families (22)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR92558E (fr) * 1966-11-25 1968-11-29 Compteurs Comp D Dispositif optique astatique de transmission d'un signal électrique
FR1597072A (hu) * 1968-12-23 1970-06-22
FR2067547A5 (hu) * 1969-11-06 1971-08-20 Alsthom Savoisienne
FR2074728A1 (hu) * 1970-01-21 1971-10-08 Alsthom Savoisienne
CH520321A (de) * 1970-05-26 1972-03-15 Bbc Brown Boveri & Cie Verfahren und Anordnung zur Umformung des Signalflusses in einer lichtelektrischen Messeinrichtung
DE2130047C3 (de) * 1971-06-11 1974-11-28 Siemens Ag, 1000 Berlin Un8 8000 Muenchen Meßeinrichtung für Ströme
GB1524034A (en) * 1974-09-05 1978-09-06 Siemens Ag Magnetooptical transducers
DE2543134A1 (de) * 1975-09-26 1977-04-07 Siemens Ag Magnetooptischer hochspannungsstrom- messwandler
DE2924804A1 (de) * 1979-06-20 1981-01-15 Licentia Gmbh Verfahren zur eliminierung der temperaturabhaengigen aenderung des polarisationszustandes in einer von linear polarisiertem licht durchlaufenen tordierten lichtleitfaser
FR2461956A1 (fr) * 1979-07-24 1981-02-06 Thomson Csf Dispositif interferometrique de mesure de courant electrique a fibre optique
FR2475230A1 (fr) * 1980-02-01 1981-08-07 Electricite De France Dispositif de mesure d'intensite electrique dans un conducteur par determination des variations de marche d'un faisceau polarise dans un milieu optique materiel soumis au champ magnetique cree par le courant
DE3115433A1 (de) * 1981-04-16 1982-11-11 Philips Kommunikations Industrie AG, 8500 Nürnberg "messvorrichtung zur magneto-optischen strommessung"
DE3116149A1 (de) * 1981-04-23 1982-11-11 Max-Planck-Gesellschaft zur Förderung der Wissenschaften e.V., 3400 Göttingen Faseroptische anordnung zur messung der staerke eines elektrischen stromes i unter ausnutzung des faraday-effekts
GB2104213A (en) * 1981-08-12 1983-03-02 Giers Electric current measurement
JPS5828827U (ja) * 1981-08-18 1983-02-24 オリンパス光学工業株式会社 カメラの反射測光装置
DE3141325A1 (de) * 1981-10-17 1983-04-28 BBC Aktiengesellschaft Brown, Boveri & Cie., 5401 Baden, Aargau Verfahren zur strommessung an einem elektrischen leiter durch den faraday-effekt
JPS58139082A (ja) * 1982-02-15 1983-08-18 Hitachi Ltd 磁界測定装置
US4564754A (en) * 1982-03-08 1986-01-14 Hitachi, Ltd. Method and apparatus for optically measuring a current
FR2535464A1 (fr) * 1982-10-28 1984-05-04 Commissariat Energie Atomique Dispositif de mesure de temperature et/ou d'intensite electrique a effet faraday
US4613811A (en) * 1984-09-04 1986-09-23 Westinghouse Electric Corp. Faraday current sensor with fiber optic compensated by temperature, degradation, and linearity
FR2613839B1 (fr) * 1987-04-10 1990-11-16 Alsthom Procede de mise a jour du facteur d'echelle d'un appareil de mesure d'intensite d'un courant electrique alternatif par effet faraday
US5051577A (en) * 1990-03-20 1991-09-24 Minnesota Mining And Manufacturing Company Faraday effect current sensor having two polarizing fibers at an acute angle

Also Published As

Publication number Publication date
DE3923803A1 (de) 1991-01-31
DE59004058D1 (de) 1994-02-10
ZA905605B (en) 1991-07-31
BA97249A (bs) 2000-11-06
SI9011361A (sl) 1998-08-31
YU136190A (sh) 1994-01-20
KR920704145A (ko) 1992-12-19
CA2064020C (en) 1999-08-24
HUT62708A (en) 1993-05-28
FI920174A0 (fi) 1992-01-15
AU637120B2 (en) 1993-05-20
UA34432C2 (uk) 2001-03-15
DK0523048T3 (da) 1994-01-31
JPH05500709A (ja) 1993-02-12
EP0523048A1 (de) 1993-01-20
CN1049561A (zh) 1991-02-27
ATE99420T1 (de) 1994-01-15
TR26364A (tr) 1995-03-15
YU47228B (sh) 1995-01-31
BR9007548A (pt) 1992-06-30
FI100920B (fi) 1998-03-13
CA2064020A1 (en) 1991-01-20
EP0523048B1 (de) 1993-12-29
WO1991001500A1 (de) 1991-02-07
JP3014445B2 (ja) 2000-02-28
HU9200164D0 (en) 1992-04-28
AU5939190A (en) 1991-02-22
KR0173672B1 (ko) 1999-05-01
RU2086988C1 (ru) 1997-08-10
ES2063982T3 (es) 1995-01-16
DD296752A5 (de) 1991-12-12
US5237265A (en) 1993-08-17
CN1025075C (zh) 1994-06-15

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US4563639A (en) Temperature and/or electrical intensity measuring apparatus based on the Faraday effect
US4894608A (en) Electric current sensor using the faraday effect
US4539519A (en) Fiber optics device for measuring the intensity of an electric current utilizing the Faraday effect
US4698497A (en) Direct current magneto-optic current transformer
HU208869B (en) Fibreoptic measuring arrangement for measuring electric current
US4560932A (en) Magneto-optical converter utilizing Faraday effect
WO2007033057A2 (en) Fiber optic current sensor
JPS6325307B2 (hu)
WO1994000768A1 (en) Optical current sensor
US5502373A (en) Magneto-optical current measurement apparatus
JPH10319051A (ja) 電流の測定装置
JPH0322595B2 (hu)
CN110749551B (zh) 一种基于偏振分析的煤矿光纤电流传感器
JPS5935156A (ja) 光変流器
JP3494525B2 (ja) 光ファイバ電流計測装置
JPH0228574A (ja) 光磁界センサ
KR20010012508A (ko) 제너레이터 및 제너레이터 전압의 측정 방법
GB2100018A (en) Fibre optics measuring device
Ning et al. Demountable optical current sensor using a bulk glass sensing element
WO2000037953A1 (en) Optical sensors
JPH01276074A (ja) 光復調器
Liu et al. Magneto-optic current tranducer
SU757990A1 (ru) Оптико-электронный измеритель тока 1
JPH09274056A (ja) 光ファイバ電流計測装置
RU1796897C (ru) Устройство дл контрол шероховатости поверхности издели

Legal Events

Date Code Title Description
HMM4 Cancellation of final prot. due to non-payment of fee