HU203867B - Eljárás dialkoxi-fenil-aceto-nitrilek előállítására - Google Patents
Eljárás dialkoxi-fenil-aceto-nitrilek előállítására Download PDFInfo
- Publication number
- HU203867B HU203867B HU651589A HU651589A HU203867B HU 203867 B HU203867 B HU 203867B HU 651589 A HU651589 A HU 651589A HU 651589 A HU651589 A HU 651589A HU 203867 B HU203867 B HU 203867B
- Authority
- HU
- Hungary
- Prior art keywords
- formula
- derivative
- chloride
- reaction
- isonitrile
- Prior art date
Links
Landscapes
- Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)
Abstract
Eljárás (I) általános képletü nitrilek előállítására (II) általános képletü kloridokből — R jelentése 2-4 szénatomos alkilcsoport — vízben oldott alkáli-cia- niddal apoláros szerves oldószer jelenlétében való forralással oly módon, hogy a (III) általános képletü izonitril-származék R jelentése a fenti — keletkezésének visszaszorítasara sára a reakciót adalékként (IV) általános képletü kva- temer só R1, R2 és R3 jelentése 3-4 szénatomos alkil-csoport, X jelentése halogén jelenlétében játszatják le.
Description
Találmányunk tárgya eljárás (I) általános képlet nitrilek előállítására (II) általános képletű kloridokból vízben oldott alkáli-cianiddal apoláros szerves oldószer jelenlétében való forralással, oly módon, hogy a (III) általános képletű izonitril-származék keletkezésének visszaszorítására a reakciót (IV) általános képletű kvaterner só jelenlétében játszatjuk le.
Jelen szabadalmi leírásban a szubsztituensek jelentése mindig a következő:
R jelentése 2-4 szénatomos alkiícsoport,
R1, R2 és R3 jelentése 3-4 szénatomos alkiícsoport, X jelentése halogénatom.
A 3,4-dialkoxi-fenil-acetonitrilek fontos gyógyszeripari köztes termékek, többek között a Papaverin, No-spa, a Perparin és Verapamil, valamint heterociklikus készítmények gyártásakor. Előállításuk a megfelelő fenoléterek klór-metilezésével kapott alkoxi-benzil-klorid származéknak alkáli-cianidokkal történő regáltatása útján már kb. 50 éve ismeretes. A benzilklorid származékok reakciója fém-cianidokkal széleskörűen vizsgált folyamat. Amíg az irodalmi utalások a benzil-kloridnak benzil-cianiddá alakítására nem ritkán 97%-os konverziót is közölnek (Brit szab. 133 883 sz.) addig a fenil-gyűrűn szubsztituált származékokra — különösen alkoxi származékok esetén — ennél szerényebb termelések olvashatók (68-75%). Ennek oka, hogy a kiindulási dialkoxi-benzilkloridok reakciókészsége igen nagy, sok és sokféle melléktermék keletkezésére van lehetőség.
A magasabb kihozatal érdekében a kémiailag egymással elvben analóg eljárásokban a szerzők többféle módszerrel próbálkoztak:
— alkáli-cianidok mólarányainak növelése a reagáltatandó benzil-kloridhoz képest (2 783 265 sz. amerikai egyesült államokbeli szabadalmi leírás), — alkáli-halogenidek adagolása katalizátorként (103677 sz. csehszlovák szabadalmi leírás), — a klór-metilezési reakcióban használatos aromás oldószerektől mentesített benzil-klorid-származék továbbreagáltatása polárosabb oldószerekben, mint dimetil-formamid, acetonitril, aceton (Arch. Pharm. 296 [9], 591-7 [1963]., Indián J. Chem. fact 1985 1195., 103677 és 217194 sz. csehszlovák szabadalmi leírások), — - a nitrilezés kedvezőbb lefolytatása céljából adalékként illetve oldásközvetítőként dimetil-formamidot alkoholokat, ketonokat, szterogenolt, zsíralkohol-szulfonátot, trialkil-benzil-ammónium vegyületeket alkalmaztak, mind homogén, mind heterogén (benzol, toluol, xilol — víz) reakcióelegyekben (Indián J. Chem. fach 1985. 24 B (11) 1195., 2 783 265 sz. USA-beli, 171 730 sz. magyar, 3 472 672 sz. európai szabadalmi leírás), illetve fázistranszfer-katalizátorként trietil-amint toluolosacetonos 4 fázisú szuszpenzióban (3527338 sz. NSZK-beli közzétételi irat), — a lehetséges dezalkileződési reakciók visszaszorítására a dialkoxi-klórmetilbenzol-származék és alkáli-cianid reagáltatásakor kapott reakcióelegy frakcionálásakor trietil-amint adagoltak az elegybe (171 730 sz. magyar szabadalmi leírás).
A 3 527 338 sz. NSZK-beli közzétételi irat olyan leírást ajánlott veratril-cianid előállítására, amely szerint veratrol toluolos oldatban való klórmetilezésével kapott veratril-kloridot toluolban 1-5 mól alkálicianiddal reagáltalak a veratril-kloridra számítva mindössze 3-25 t% víz és adalékanyag-kombinációként a toluolra számított 5-501% 3-6 szénatomos keton mellett fázistranszfer katalizátor és nátrium-jodid jelenlétében. A példákban az aceton/trietilamin/nátrium-jodid adalékanyag-kombinációt mutatták be, amellyel kb. 95%-os kitermeléssel kaptak veratril-cianidot ax. 1,6 t% veratril-alkohol szennyezéssel. Mivel sem a bevitt nátrium-cianid sem a keletkező nátriumklorid nem oldódik ebben a keverékben, az eljárásnál legalább négy fázissal (2 folyadék és 2 szilárd) kell számolni a reakcióeíegyben, amely ezért speciális keverést igényel. További hátrány a ketonok és jodid bevitelének szükségessége mellett, hogy a toxikus alkálicianidot por alakban kell a reaktorba adagolni, ami rendkívül balesetveszélyes.
Ismeretes továbbá, hogy a diéterek aromás gyűrűjének fokozott reakcióképessége miatt üzemi körülmények között a dialkoxibenzil-kloridok kinyerése és desztillációs tisztítása aligha jöhet szóba, hiszen ezen próbálkozások még viszonylag alacsony hőmérsékleten is sósav lehasadással járó exoterm polikondenzációhoz vezettek, még 0,2-0,5 kPa (kb. 1,5-3,5 Hg mm) vákuumban történő frakcionálás esetén is. Ezért üzemben pl. aromás oldószerben végzett klórmetilezés végén a reakcióelegyböl elválasztották vizes sósavas oldatok majd a kimosott és közömbösített szerves fázist vizes alkáli-cianid oldatokkal reagáltatták a klórmetil-származék izolálása nélkül.
A reakcióelegyek feldolgozása általában az oldószer eltávolításával történt és a maradék tömegét tekintve az irodalomban gyakran meglehetősen magas kihozatalt közöltek. Néhány publikált módszer (pl. 156 817 sz. magyar szabadalmi leírás) reprodukciójakor azt tapasztaltuk, hogy a dialkoxi-szubsztituált benzil-kloridok nitrilezésekor kapott nyers maradék korántsem tekinthető egységes terméknek; ennek — esetenként többszöri — frakcionálása, vagy kristályosítása után nyerhető csak kémiailag egységes termés:; ennek megfelelően a kitermelés dietoxi-benzilcianid esetében 47,8% volt a kiindulási fenoléterre számítva (156 817 sz. magyar szabadalmi leírás).
A dialkoxi-benzol klór-metilezése és a nyers klórmetil-származék nitrilezése során számos melléktermék keletkezett, ill. számottevő kiindulási dialkoxibenzolt is tartalmazott a nyers termék. A dialkil-éterek klór-metilezése során már a reakció kezdeti szakaszában is megjelent a bisz-klórmetil ill. később a difenil-metán-származék. További melléktermékek a nitrilezés közben a tetra-alkoxi-difenil-metán, valamint a tetra-alkoxiantracén és a hidrolízis közben keletkező dialkoxi-benzilalkohol.
Megállapítottuk, hogy az irodalomban publikált adalékokkal a nitrilezési reakció — függően az adalék mennyiségétől — több-kevesebb mértékben meggyor-31
HU 203867 A sítható, de eközben nem kívánatos mellékreakció eredményeképpen mindig tapasztaltuk a (ΠΙ) általános képletű ún. „izonitril”-származék (izocianid, továbbiakban „izomtól”) keletkezését 3-7 t%-os mennyiségben. Azt találtuk, hogy izonitril kivételével az összes fent említett szennyezés gondos desztillációval eltávolítható a tennék mellől. Míg a dialkoxi-benzol és -benzilalkohol az elöpárlatokban, addig a biszciánmetil- és a difenil-metán, valamint antracén-származékok a desztillációs maradékban ddsulnak.
Az izonitril (a közeli forráspont miatt) csaknem változatlan mennyiségben szennyezi a terméket és azt további felhasználásra egyik főbb vonatkozásban alkalmatlanná teszi. A benzilcianid egy fő felhasználási területe ugyanis a belőle redukcióval készíthető feniletil-amin-származék gyártása.
Az izonitrilből ezzel szemben más szennyezőanyag keletkezik.
Célkitűzésünk volt az izonilriltől mentes tennék előállítása a korábban ismert technológiák által elért előnyök megtartása mellett.
Az izonitril eltávolítása kémiai úton elvben elvégezhető, leginkább parciális sósavas hidrolízist követő extrakcióval, amikor az izonitril aminná hidrolizálva a vizes fázisban eltávolítható. A folyamat azonban manipuláció-, idő — és anyagigényes. Ezért megkíséreltük a reakció szelektivitásának, a kívánt nitrilezési reakció sebességének adalékokkal való fokozását.
Találmányunk értelmében, a nitrilezési reakció sebességét befolyásoló lehetőségek vizsgálata során meglepő módon azt találtuk, hogy a (IV) általános képletű adalék jelenlétében kivitelezett reakcióban az izonitril képződése visszaszorul az addig tapasztalt 37 t%-nyi mennyiséggel szemben 0,3-1,3 t%-ra.
Találmányunk lényege tehát, hogy alkoxi-benzilkloridok és alkálicianidok reagáltatásakor új adalékokkal — mégpedig 3-4-szénatomos tetra-alkil-ammónium-sókkal biztosítjuk a termék „izonitril”-mentességét, miközben a korábban alkalmazott legjobb technológiák előnyeit megtartjuk.
Amint arra korábban már rámutattunk, alkoxi-benzil-cianidok előállításánál eddig (elsősorban a termelés növelésére) különféle adalékokat alkalmaztak, köztük különféle trialkil-benzil-anunóniiun vegyületeket is.
Találmányunk célja és feladata (az „izonitril-mentes termék” és annak adalékokkal való előállítása) olyan új cél és feladat, amelyet tudomásunk szerint sem a mieinkhez hasonló, sem attól lényegesen eltérő adalékokkal nem kívántak vagy tudtak megvalósítani.
Fentiek alátámasztására a találmányunk szerinti és az összehasonlító adatokat I és II táblázatokba foglaltuk. Az I. táblázatban a védeni kívánt adalékanyagok alkalmazását gyűjtöttük össze. A táblázatból látható, hogy a védett adalék alkalmazása esetén megvalósul a találmány célja — vagyis 2 t% alatti izonitril a termékhez viszonyítva — miközben a reagálatlan dietoxi-benzil-klorid mennyisége 0,5 tK% vagy az alatti. Látható az is, hogy megfelelően hosszú ideig vezetve a reakciót a reakcióelegy feldolgozható, a reagálatlan dietoxi-benzil-klorid mennyisége 0,5 t% miközben a feldolgozás utáni desztillációs maradék a korábban ismert optimális értéknél (45 t%, 6. példa) kevesebb (40t% alatti).
Összehasonlításképpen a Π. táblázatban olyan adalékanyagok alkalmazását mutattuk be, amelyek nem képezik találmányunk tárgyát A korábban általunk legjobbnak ismert dimetil-formamid (6. példa) alkalmazásakor 36-5,01% izonitril keletkezett és a kiindulási anyag teljes elreagáltatása után kb. 45 t% desztillációs maradék (mellékreakció eredménye) maradt vissza.
A kitermelés növelésére mások által ajánlott alkilbenzilammónium-bromidok (7. és 8. példa) nem biztosították az izonitril-szennyezés csökkenését — sót. A trietíl-benzilammónium-bromid (8. példa) alkalmazásakor ezen túlmenően a reagálatlan dietoxi-benzilklorid nagy mennyisége (61%) is kizárta, hogy ezt a módszert fejlesszük tovább.
A különféle trietil-ammónium-bromidok (9., 10. és
11. példa) alkalmazásakor az izonitril mennyiség ismét túl magasnak mutatkozott.
Találmányunk értelmében előnyösen úgy járunk el, hogy olyan aromás aprotikus oldószert választunk, amelyben egyaránt megvalósítható mind. a (Π) általános képletű klórmetil-származék előállítására szolgáló klórmetilezési reakció, mind a nitrilezés. Ebben az esetben ugyanis nincs szükség arra, hogy az igen reakcióképes és bomlékony II általános képletű klórmetilszármazékot elkülönítsük. Ez a folyamat ugyanis — mint már említettük — sósav lehasadásával, az anyag bomlásával jár, ami nagyobb mennyiségek esetében robbanást okozhat.
Üzemi szempontból mindenképpen az az eljárás ajánlható, melynél izolálás nélkül vezetjük tovább a klórmetil-származékot.
A reakció megvalósításához előnyös oldószerek az aromás aprotikus oldószerek, mint benzol, toluol, xilol.
Fenti előnyös eljárásmódnál az önmagában ismert módon (például sósavval és paraformaldehiddel, előnyösen benzolban) elvégzett klórmetilezési lépés után a sósavas vizes fázistól az oldószeres fázist elválasztjuk, majd a jelenlévő ásványi savak semlegesítése és kimosása után a reakcióelegyet közvetlenül vihetjük a találmányunk szerinti nitrilezési reakcióba.
Ezen eljárásvezetés mellett a klórmetíl-származékot szobahőmérsékleten kezeljük tehát, elkerülve az oldőszermentesítéssel járó magasabb hőmérsékletek alkalmazását is.
A találmányunk értelmében alkalmazott adalékanyagot a (II) általános képletű klorid-származékra vonatkoztatva célszerűen 2-10 mól% mennyiségben alkalmazhatjuk. Különösen előnyösnek találtuk, ha
2-8 mól% mennyiségben alkalmazunk tetrabutil tetrabutíl-ammónium-bromidot vagy tetrabutil-ammónium-kloridot.
Eljárásunk előnye — az izonitrilképződés visszaszorítása mellett —, hogy szignifikánsan csökken a nyers termék vákuum frakcionálásánál a kátrány
HU 203 867 A mennyisége, ezzel egyidejűleg nő a céltermék kihozatala. Ugyancsak jelentős haladást reprezentál a többi ismert eljáráshoz viszonyítva, hogy azonos reakcióidő elérése mellett 25-35 t%-al csökkenthető az alkalmazott alkálicianid mennyisége. Eljárásunk részleteit az alábbi példákban mutatjuk be.
1. példa
21,5 g desztillációval és kristályosítással tisztított 3,4-dietoxi-benzil-klorid 40 ml benzolban készült oldatát 0,4 g tetrabutil-ammónium bromid jelenlétében, 17 ml vízben oldott 8,3 g nátrium-cianiddal 2 órán keresztül forraljuk. A szokásos módon feldolgozva a reakcióelegyet a termék 20,2 g nyers (98,5 t%) illetve 18,6 g (90,61%) desztillált, 98 t%-nál magasabb hatóanyagtartalmú 3,4-dietoxi-fenil-acetonitril. Izonitriltartalom: 0,28 t%.
2. példa
250 kg 1,2 dietoxi-benzolt 58 ’C hőmérsékleten 600 dm3 benzolban 2 kgcetil-piridinium-bromid (sterogenol) jelenlétében 460 kg 38%-os sósavval és
67,5 kg paraformaldehiddel klórmetilezünk. A reakcióelegyet visszahűtve a savas résztől elváléasztjuk a benzolos dietoxi-benzil-kloridot, majd savmentesítés után 100 kg nátrium-cianid 200 dm3 vízben készült oldatával 6 kg tetrabutil-ammónium-bromid jelenlétében forraljuk 2 órán keresztül. A fenti idő alatt a 3,4-dietoxi-benzil-klorid teljes egészében lereagál, a GC vizsgálat tanúsága szerint a visszamaradt reagálatlan 3,4-dietoxi-benzil-klorid mennyisége 0,1 t% alatt van.
A reakcióelegy vizes hígítását követően további fél órás utóforralást végzünk, majd a szerves fázis elválasztása és kimosása után oldószermentesítjük az oldatot.
A nyers termék tömege: 275 kg A nyers terméket vákuumdesztillációval tisztítjuk. Fp.: 147-150 ’C, 1,5 mbar nyomáson.
Desztilláció közben 45 kg — zömmel 1,2-dietoxibenzol tartalmú — előpárlatot és 175 kg 3,4-dietoxifenil-acetonitrilt kapunk, amelynek tisztasága — GC vizsgálattal — magasabb 97%-nál.
Izonitril-tartalom: 0,35 t%. Desztillációs maradék,
44,6 kg
Kitermelés a kiindulási anyag visszanyerésével 69,1%.
3-14. példa
A művelet általános laboratóriumi leírása:
ml benzolban oldott 16,6 gh 1,2-dietoxi-benzolt
0,13 g sterogenol (cetil-piridinium-bromid) jelenlétében 30,5 g 38%-os sósavval és 4,5 g paraformaldehiddel klórmetilezünk, a 2. sz. példában közölt módon. A közömbösített 3,4-dietoxi-benzil-klorid oldatot forralás és erős keverés közben 6,5 g nátrium-cianidnak 13,3 ml vízben készült oldatával és 0,4 g I. és Π. táblázatban megadott adalék jelenlétében reagáltatunk, a táblázatokban megadott ideig.
A reakció előrehaladását a reakcióelegyből kivett minták gázkromatográfiás (GC) vizsgálatával követjük.
A reakcióelegyet csak akkor dolgoztuk fel, ha a reagálatlan klónnetil-száraiazék mennyisége kisebb volt, mint0,51% (3.,4.,5., 13., 14.,példák); ilyenkor a táblázat tartalmazza a desztillációs maradék mennyiségét is.
A találmányunk szerinti adalékokkal az I. táblázatban összefoglalt eredményeket kaptuk:
I. táblázat
3-5. példa
Izonitiila tennék tömé- | Nitrilezés reakcióidő | Reagálatlan dietoxi-benzil- | Deszt. maradék | ||
Példa | Adalék | géhez viszonyítva (t%) | (óra) | -klorid(t%) | a tennék tömegéhez viszo- |
nyitva (t%)
3. | Tri-propil-n-butil- ammónium-bromid | 1,23 | 2,0 | 0,3 | 29,0 |
4. | Tetrabutil-ammónium- -bromid | 0,3 | 1,0 | 0,1 | 26,0 |
5. | Tetrabutil-ammónium- -klorid | 0,25 | 1,0 | 0,1 | 25,6 |
Összehasonlításképpen néhány — hasonló reakcióhoz már korábban alkalmazott — adalék (6., 7., 8. példa) és a találmány szerinti adalékokkal rokon vegyület (9., 10., 11.12., 13. példa) azonos körülmények közötti alkalmazását mutatjuk be a II. táblázatban:
HU 203 867 A
II. táblázat
Példa | Adalék | Izomtól a termék tömegéhez viszonyítva (t%) | Nitólezés reakcióidő (óra) | Reagéladan dietoxi-benzil· -klorid(t%) | DeszL maradék a termék tömegéhez viszo- nyítva (t%) |
6. | Dimetil-formamid | 3,6-5,0 | 2,5-3,0 | 0,2-0,5 | 45,0 |
7. | Basacryl-salz (Trimetil-benzil-ammónium-bromid 50%-os vizes oldat) | 7,1 | 7,5 | 8,0 | |
8. | Trietil-benzil-ammómum- -bromid | 4,7 | 3,0 | 61,0 | |
9. | Trietil-n-propil- -anunőniiun-bromid | 5,7 | 3,0 | 59,0 | |
10. | Trietil-i-propil- -ammónium-bromid | 7,1 | 3,0 | 57,0 | |
11. | Trietil-n-butil- -ammónium-bromid | 7,2 | 3,0 | 58,0 | |
12. | Trietil-/(3,4-dietoxi- -fenil)-metil)/-ammőnium- -bromid | 3,1 | 4,0 | 66,0 | |
13. | Tributil-etil-ammónium-bromid a) b) | 2,1 2,4 | 6,0 13,0 | 1,5 0,5 | 55,0 |
14. | Tetra-propil-ammónium-bromid a) b) | 1,8 2,0 | 3,0 16,0 | 8,8 0,5 | 55,0 |
15. | Trietil-amin+metil-etil-keton * | 4,3 | 7,0 | 0,35 | |
16. | Trietil-amin+keton | 3,0 | 7,0 | 5,2 |
*0,4g/5ml
A taláblázatok összehasonlításából jól látszik a következő:
Az „izonitril-szennyezés” csak meghatározott adalékok esetében csökkent az általunk kívánatos 2 t% alá. A technológiává fejlesztés szempontjából csupán azok a megoldások jöhetnek számításba, amelyeknél egyidejűleg megfelelő konverzió is bekövetkezik, vagyis a kiindulási dietoxi-benzilklorid mennyisége a reakcióelegy 11% alatti — miközben a mellékreakciók nem növekednek (desztillációs maradék 45% alatti).
Claims (4)
- SZABADALMI IGÉNYPONTOK1. Eljárás (I) általános képletű nitrilek előállítására (II) általános képletű klőrmetil-származék — R jelentése 2-4 szénatomos alkilcsoport — nitrilezésével, vízben oldott alkálicianiddal apoláros szerves oldószer jelenlétében való forralással, azzal jellemezve,!) hog ya (III) általános képletüizonitril-származék —R jelentése a fenti—keletkezésének visszaszorítására a reakciót adalékként (TV) általános képletű kvaterner só- Rl, R2 és R3 jelentése 3-4 szénatomos aQdl-csoport,- X jelentése halogén jelenlétében játszatjuk le.
- 2. Azl. igéynpont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy adalékként tetrabutil-ammónium-bromidot, vagy -kloridot alkalmazunk.
- 3. Az 1. vagy 2. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy az alkalmazott adalék mennyisége a (Π) általános képletű klaridra számított 2-10 mól%.
- 4. Az 1-3. igénypontok bármelyike szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a (II) általános képletű klórmetil-származékot- R jelentése a fenti — (V) általános képletű — R jelentése a fenti — dialkoxi-benzol származék klórmetilezésével állítjuk elő paraformaldehiddel és sósavval apoláros szerves oldószer jelenlétében, és a kapott reakcióelegyben lévő (Π) általános képletű klórmetilszármazékot — R jelentése a fenti — izolálás nélkül nitrilezzük.
Priority Applications (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
HU651589A HU203867B (hu) | 1989-12-13 | 1989-12-13 | Eljárás dialkoxi-fenil-aceto-nitrilek előállítására |
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
HU651589A HU203867B (hu) | 1989-12-13 | 1989-12-13 | Eljárás dialkoxi-fenil-aceto-nitrilek előállítására |
Publications (2)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
HU896515D0 HU896515D0 (en) | 1990-02-28 |
HU203867B true HU203867B (hu) | 1991-10-28 |
Family
ID=10971758
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
HU651589A HU203867B (hu) | 1989-12-13 | 1989-12-13 | Eljárás dialkoxi-fenil-aceto-nitrilek előállítására |
Country Status (1)
Country | Link |
---|---|
HU (1) | HU203867B (hu) |
-
1989
- 1989-12-13 HU HU651589A patent/HU203867B/hu unknown
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
HU896515D0 (en) | 1990-02-28 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
US4337370A (en) | Process for the preparation of resorcinol derivatives | |
EP0707561B1 (en) | Process for the preparation of 2-hydroxyarylaldehydes | |
HU189752B (en) | Process for production of benzoxazoliloxi- and benztiazoliloxipropion and derivates | |
JP2009137955A (ja) | シクロアルキルおよびハロアルキルo−アミノフエニルケトン類の改良された製造方法 | |
EP0117882B1 (en) | Novel aminopropylpivalamides and a method of preparation | |
HU203867B (hu) | Eljárás dialkoxi-fenil-aceto-nitrilek előállítására | |
KR940003295B1 (ko) | 푸르푸릴 알코올류의 제조방법 | |
KR100859386B1 (ko) | 티오펜의 클로로메틸화 반응 | |
WO1995004032A1 (de) | Verfahren zur herstellung von o-substituierten hydroxylammoniumsalzen | |
US4681952A (en) | Intermediates in the preparation of 2,2-dimethyl-3-aryl-cyclopropanecarboxylic acids and esters | |
JPH0320375B2 (hu) | ||
EP0039173B1 (en) | Preparation of cyano substituted benzyl ester insecticides | |
KR920007232B1 (ko) | 베반톨올의 제법 | |
US5936103A (en) | Process for the preparation of aromatic compounds containing a heterocyclic system | |
JPS6133829B2 (hu) | ||
EP0090203B1 (en) | Process for preparing p.chlorophenoxyacetyl-piperonylpiperazine | |
EP0301311B1 (en) | Process for preparing naproxen | |
JP3996228B2 (ja) | 3−ピペラジニルベンズイソチアゾール類の製造法 | |
US5231180A (en) | Process for the manufacture of diazinon | |
GB2160204A (en) | Preparation of N-methyl-1-alkylthio-2-nitroethenamines | |
EP0244027B1 (en) | Process for the synthesis of allylated derivatives of 2,2,6,6-tetraalkylpiperidinols | |
JPH0572895B2 (hu) | ||
CA1049040A (en) | 7.7-dichlorobicyclo-(3.2.0)-hept-2-en-6-one | |
BE856317Q (fr) | Procede de preparation d'acides arylalcanoiques | |
JP2970161B2 (ja) | 2−アルキルレゾルシノールの製造法 |
Legal Events
Date | Code | Title | Description |
---|---|---|---|
HC9A | Change of name, address |
Owner name: CHINOIN GYOGYSZER- ES VEGYESZETI TERMEKEK GYAR, HU Free format text: FORMER OWNER(S): CHINOIN GYOGYSZER ES VEGYESZETI TERMEKEK GYARA RT., HU |