HU203276B - Device and method for determining the cicatrical capacity of cut wounds or connective tissues - Google Patents
Device and method for determining the cicatrical capacity of cut wounds or connective tissues Download PDFInfo
- Publication number
- HU203276B HU203276B HU884828A HU482888A HU203276B HU 203276 B HU203276 B HU 203276B HU 884828 A HU884828 A HU 884828A HU 482888 A HU482888 A HU 482888A HU 203276 B HU203276 B HU 203276B
- Authority
- HU
- Hungary
- Prior art keywords
- sponge
- wound
- capillary tube
- cells
- determining
- Prior art date
Links
Classifications
-
- A—HUMAN NECESSITIES
- A61—MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
- A61B—DIAGNOSIS; SURGERY; IDENTIFICATION
- A61B10/00—Other methods or instruments for diagnosis, e.g. instruments for taking a cell sample, for biopsy, for vaccination diagnosis; Sex determination; Ovulation-period determination; Throat striking implements
-
- A—HUMAN NECESSITIES
- A61—MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
- A61B—DIAGNOSIS; SURGERY; IDENTIFICATION
- A61B10/00—Other methods or instruments for diagnosis, e.g. instruments for taking a cell sample, for biopsy, for vaccination diagnosis; Sex determination; Ovulation-period determination; Throat striking implements
- A61B10/02—Instruments for taking cell samples or for biopsy
Landscapes
- Health & Medical Sciences (AREA)
- Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
- Veterinary Medicine (AREA)
- Medical Informatics (AREA)
- Engineering & Computer Science (AREA)
- Heart & Thoracic Surgery (AREA)
- Molecular Biology (AREA)
- Surgery (AREA)
- General Health & Medical Sciences (AREA)
- Public Health (AREA)
- Pathology (AREA)
- Animal Behavior & Ethology (AREA)
- Biomedical Technology (AREA)
- Investigating Or Analysing Biological Materials (AREA)
- Materials For Medical Uses (AREA)
- Looms (AREA)
- Electrotherapy Devices (AREA)
- Soil Working Implements (AREA)
- Apparatus For Radiation Diagnosis (AREA)
- Media Introduction/Drainage Providing Device (AREA)
- Magnetic Resonance Imaging Apparatus (AREA)
- Catching Or Destruction (AREA)
- Measurement Of The Respiration, Hearing Ability, Form, And Blood Characteristics Of Living Organisms (AREA)
- Auxiliary Devices For Music (AREA)
- Investigation Of Foundation Soil And Reinforcement Of Foundation Soil By Compacting Or Drainage (AREA)
- Electrical Discharge Machining, Electrochemical Machining, And Combined Machining (AREA)
- Communication Control (AREA)
Description
A találmány tárgya készülék és eljárás vágott sebek hegesedő képességének meghatározására.
A szövet hegesedési folyamata másodperceken belül megkezdődik attól számítva, hogy egy seb keletkezik, vagy egy műtétet megkezdenek, és folytatódik a vér koagulációjával és a legkülönbözőbb biológiai reakciólánccal a kötőszövet hegesedése irányában. Ami kezdetben egy sejtekben túltengő, laza és mechanikailag instabil szövet volt, mind a szilárdabb és szilárdabb szövetté válik, amint a napok és hetek múlnak. Lassanként ennek a szövetnek az anyagcseréje lassabb lesz. A hegesedett szövet mikroszkopikus szövetszerkezetét, végső alakját és méretét a beteg kora, neme, általános anyagcseréje és a helyi szövetvastagság határozza meg.
Állatkísérletekkel be lehet mutatni, hogy az első napok alatt a seb környezetében megjelenő sejtek mennyisége és azok relatív kvantitatív aránya a gyógyulás folyamatát hetekkel előre meghatározza. Kísérleti állatokkal továbbá lehetőség van arra is, hogy tanulmányozzák a szövetek helyi gyógyulási sebességét több különböző módon, a sebből magából, amire embereknél eddig nem volt mód. Klinikai becslések szerint a szövetek hegesedése vagy sikerül, vagy nem. Egy zárt, vágott sebből semmiféle információt nem lehet nyerni a gyógyulás lelassulására, valamint ennek okára vonatkozóan.
Ismeretes egy készülék és egy eljárás, amellyel vágott sebekből sebsejteket lehet gyűjteni (Viljanto, J., J. Surg. Rés. 20 (1979) 115-119. old.). Ennél az ismert módszernél a sebbe egy vékony szilikonkaucsuk csövet helyeznek el, amelynek egyik végén cellulóz szivacs van, hogy a sebsejtekből egy mintát vegyen ki, analízis céljából.
A találmány feladata, hogy ezt a készüléket és eljárást tökéletesítse, és olyan megbízhatóan működő, szövethegesedést vizsgáló készüléket, valamint eljárást hozzon létre, amely megbízhatóan reprodukálható, és amelynél az analízis eredményeinek pontossága javul, és alkalmazása egyszerű.
A találmány szerint ezt a feladatot olyan készülék segítségével oldjuk meg vágott sebek hegedőképességének meghatározására, amely hajlékony kapilláris csövet tartalmaz, amely szokásos módon van a sebbe behelyezve, és a csőnek a sebben maradó vége cellák kötődésére és növekedésére szolgáló szivaccsal van ellátva. A találmány értelmében a kapilláris csőnek legalább a seb belsejében maradó vége legalább egy belső horonnyal van ellátva és a szivacs nedvességre expandáló viszkóz cellulóz szivacs, amelyben egymással közlekedő makro- és mikropólusok vannak. A találmány szerinti kapüláris cső belső kialakítása olyan, hogy szilárd kapcsolatot biztosít a szivacs és a cső vége között, és ugyanakkor a sejteket tartalmazó sebváladék szabadon tud a kapilláris csőbe és a szivacsba belépni és abban mozogni.
Egy előnyös kivitelnél a kapilláris cső belseje négy, lényegében egyenlő méretű horonyra van osztva. Ezáltal két szemben lévő horonypárt kapunk, amelyek között gerincek vannak és ezek rögzítik a szivacsdarabot.
A viszkóz cellulóz szivacs előnyösen négyszögletes keresztmetszetű, és úgy van méretezve, hogy amikor száraz, a kapilláris cső egyik hornyától a szembenlévő horonyig ér, és az oldalsó hornyok szabadon maradnak a viszkóz szivacs expandált helyzetében is úgy, hogy a folyadék szabadon tudjon áramlani ezekben az oldalsó hornyokban. A kapillá5 ris cső előnyösen szilikongumiból készül.
A találmány a vágott sebek hegesedőképességének meghatározására szolgáló eljárásra is vonatkozik, amikor s sejtek megtapadására és növekedésére szolgáló szivacs van egy kapilláris csőre szerelve, amely a sebbe van behelyezve mintavétel céljából. A találmány értelmében, a mintavétel után a szivacsot megfelelő őblítőfolyadékkal megfelelő öblítést sebességgel és megfelelő mennyiségű öblítő folyadékkal öblítjük, majd a sejtes szuszpenziót önmagában ismert módon kezeljük, hogy a sejteket differenciáltai megszámoljuk és a kapott eredményt a referenciaértékekkel összehasonlítjuk. Az összehasonlítást előnyösen komputerrel végezzük
A találmány szerinti készülékkel lehetőség van arra, hogy már a gyógyulás korai szakaszában, általában 48 óra után egy jellegzetes sejtfajtát kapjunk, amely a várható gyógyulásnak elébevág. További kezeléssel és a sejtek differenciális számolásával meg lehet állapítani, hogy a vizsgált beteg sebének gyógyulása úgy megy-e végbe, amint az a korától és nemétől függően elvárható. Hogyha valamiféle rendellenesség van a helyi citológiai reagálásnál a gyógyulás korai szakaszában, akkor a legtöbb esetben annak klinikai jelentőségét ki lehet deríteni. Ha a probléma abban van, hogy a zavart a tápanyag, vagy a nyomelem hiánya okozza, akkor ez legalább részben helyrehozható a gyógyulás folyamata alatt.
A sebsejtek analízisének célja nemcsak az, hogy a vizsgált seb gyógyulását előre meg lehessen hatá35 rozni. A citológiai reagálás elsősorban is felfedi a vizsgált egyén reagáló képességét és ellenálló képességét az egész gyógyulási folyamat alatt. Azt mondják, hogy a seb hegesedése egy jelzőszám az ember teljes vitalitására, mivel az összes vércella, a kötő40 szövetsejt, valamint egy tucat különböző enzim, katalizátor és közbenső anyag koordinált, kombinált hatását igényli.
Annak érdekében, hogy a sebanalízist megbízhatóan reprodukálni lehessen, a sebsejteket gyűjtő ké45 szüléket szabványosítani kell. Ez különösen igaz a szilikon-gumicső belsejébe helyezett cellulóz szivacs esetében. A sejtek rendkívül érzékenyek arra, ha a szivacs pórus-méreteiben vagy felületi szövetszerkezetében a legkisebb változás következik be.
Ezért a szivacs szövetszerkezetének homogénnek és méretében pontosan meghatározottnak kell lenni, még mikroszkóp! vizsgálatokkal mérve is.
Az analízis értelmezése gyakorlatilag nem lehetséges adatfeldolgozó technológia nélkül. A talál55 mány szerinti eljárás megkönnyíti a sejtanalízisből kapott információk elkészítését és klinikai felhasználásra alkalmassá tételét néhány percen belül, attól számítva, hogy az adatot a komputer terminálja szolgáltatja. Ezután lehetőség van arra, hogy folya60 matosan növő anyagot gyújtsunk abból a célból, hogy a szövetek gyógyulását befolyásoló kóros és örökölt hatásokat megállapítsuk.
A találmányt részletesebben a rajzok alapján ismertetjük, amelyek a találmány szerinti készülék példakénti kiviteli alakját tüntetik fel.
-2HU 203276Β
4
Az 1. ábra a készüléket mutatja védőcsomagolásba burkolva.
A 2. ábra a készüléket mutatja a sebbe behelyezve.
A 3. ábra a kapilláris cső szivacs felé mutató végét ábrázolja, hosszanti metszetben, nagyobb léptékben.
A 4. ábra a 3. ábra szerinti kivitelt ábrázolja, amikor azonban a szivacs folyadékkal van átitatva.
A 4a. ábra a 4. ábra szerinti cső keresztmetszetét ábrázolja.
Az 5. ábra az ismert szivacs esetében a makro- és mikropórusokban az eloszlási görbét mutatja.
A 6. ábra az eloszlási görbét mutatja a makro és mikropórusokban a találmány szerinti szivacs esetében.
A találmány szerinti készülék hajlékony 1 kapilláris csövet tartalmaz, amely előnyösen szilikon-gumiból készül, és amelynek egyik végére sejteket gyűjtő 2 szivacs van szerelve. Használat céljából az 1 kapilláris csövet átlátszó 3 védőburkolatba helyezzük, amelybe az 1 kapilláris cső a fenékhez van rögzítve védőfilmek segítségével. Alkalmazás céljából a védőfilmeket az 1 kapilláris cső végéről le lehet tépni, amint az az 1. ábrán látható és több ilyen kapilláris csomagot lehet egymás mellé rakni és egyenként eltávolítani.
A csomagból eltávolított 1 kapilláris csövet a sebbe helyezzük,amintaza2.ábránlátható.Az 1 kapilláris csövet ebben a helyzetben kb. 48 órát tartjuk úgy, hogy folyadék gyűljön össze az 1 kapilláris csőbe, és abszorbeálódjon a 2 szivacsba.
Fontos, hogy az 1 kapilláris cső és a 2 szivacs alakja olyan legyen, hogy a 2 szivacs expandált állapotában is a helyén maradjon. Az is fontos, hogy a sebből jövő váladék képes legyen szabadon áramolni az 1 kapilláris csőben, és azt az expandált 2 szivacs ne zárja el. A 3. és 4. ábrákon látható kivitelnél az 1 kapilláris csőben legalább egy belső 4,6 horony van. A 3. és 4. ábrákon látható kivitelnél a 4,6 hornyok száma négy, amely 4,6 hornyok közül kettőkettő egymással szemben helyezkedik el. így a 4,6 hornyok között 5 gerincek képződnek, amelyek az 1 kapilláris cső közepe felé mutatnak.
Az 1 kapilláris csőbe behelyezett 2 szivacs négyszögletes keresztmetszetű és úgy van behelyezve, hogy a keresztmetszet szemben lévő végei az 1 kapilláris cső belső 4 hornyaiba nyúlnak be, míg a másik pár 6 hornyot szabadon hagyják. Ezenfelül a 2 szivacs úgy van behelyezve az 1 kapilláris csőbe, hogy expandált állapotában ne nyúljon ki az 1 kapilláris csőből (lásd 4. ábra).
Amikor az 1 kapilláris csövet a 2 szivacsával együtt behelyezzük a sebbe, a seb váladéka akadálytalanul be tud lépni az 1 kapilláris csőbe, annak következtében, hogy a 2 szivacs mindegyik oldalán van egy 6 horony. A 4 és 6 hornyok közötti 5 gerincek megakadályozzák a 2 szivacsot abban, hogy behatoljon az oldalsó 6 hornyokba, amelyek szabadon maradnak, és megkönnyítik a sebből jövő váladék beáramlását az 1 kapilláris csőbe.
Annak érdekében, hogy jó eredményt érjünk el a viszkóz anyagból lévő 2 szivacsnak a lehető leghomogénebbnek kell lenni. Olyan mikro- és makropórusokat kell tartalmaznia, amelyek egymással közlekednek úgy, hogy a sejtek képesek legyenek az egyik pórusból a másikba vándorolni. A 2 szivacsnak ezenkívül ldinikaílag tisztának kell lennie, és ilyennek kell lennie az 1 kapilláris csőnek is. Ebben a vonatkozásban makropórasok alatt olyan pórusokat értünk, amelyeknek átmérője 1,0 mm nagyságrendű mikropórusok alatt pedig olyanokat, amelyeknek átmérője vagy lineáris mérete 10 μΐη nagyságrendű. Mivel a 2 szivacs célja, hogy összegyűjtse a sejteket a sebészeti sebből és azoknak természetes tenyészközeget biztosítson, szövetszerkezetének elsődleges fontossága van a találmány szempontjából, és meghatározó a 2 szivacs szerepét illetően. A működés szempontjából nagyon fontos a mikro- és makropórasok közötti arány, a pórusok megfelelő mérete és alakja, valamint a pórusok válaszfalaiban a nyílások mérete és alakja, hogy megkönnyítsék a sejtek vándorlását az egyik pórusból a másikba.
Ha az emberi testet vizsgáljuk, akkor gyakorlati okokból kis készüléket kell alkalmazni, így tehát a viszkóz szivacsnak is kicsinek kell lennie. Ahhoz, hogy jó eredményt érjünk el, az alkalmazott viszkóz szivacsnak a lehető leghomogénebbnek kell lenni. Ennek előfeltétele, hogy a szivacs pórusméretének eloszlásában a lehető legkisebb fluktuáció legyen. A mikro- és makropórus-eloszlások csúcsainak a lehető legkeskenyebbnek kell lennie. Egy nagyon nagy makropórus jelenléte a 2 szivacsban az egész analízist semmissé teheti.
Az iparilag előállított szivacsokban a makropórasok túl nagyok a jó működés szempontjából, és megakadályozzák, hogy a sejtek a pórusok falához kötődjenek, azonkívül a makropórasok eloszlása is túl széles (lásd 5. ábra). A jó működés szempontjá35 ból nagyon fontos, hogy a mikropórusok minél nagyobbak legyenek, eloszlásuk 5-15 pm nagyságrenden belül legyen, a makropórasok minél kisebbek legyenek, eloszlásuk 0,4-0,9 mm nagyságrenden belüli legyen (6. ábra).
A viszkóz cellulóz szivacs gyártása önmagában ismert. így a mikro- és makrópórusokat tartalmazó, találmány szerinti szivacs gyártása az ismert eljárási lépésekkel a következőképpen történik:
Száltartalmú speciális viszkózhoz szitált nátri45 um-szulfát kristályt adunk hozzá vákuum alatt. A viszkózt megszilárdítjuk, és a nátrium-szulfát kristályt feloldással eltávolítjuk. A szivacsot fehérítjük és sajtoljuk, szárítjuk, és megfelelő méretű darabokra vágjuk.
A mintavételt követően az 1 kapilláris cső végét öblítő készülékhez csatlakoztatjuk, ahol a 2 szivacsot öblítjük, hogy a benne összegyűjtött sejteket visszanyerjük analízis céljából. Az eljárás működése és reprodukálhatósága szempontjából fontos, hogy megfelelő öblítőszert, öblítési sebességet és öblítőfolyadék mennyiséget alkalmazzunk. Amikor ezeket a paramétereket megválasztjuk, ügyelni kell arra, hogy a szivacsban lévő sejtek ne törjenek össze az öblítési művelet alatt.
A kapott eredményeket analizáljuk és összehasonlítjuk a hasonló kísérletekben korábban kapott eredmények értékeivel. Kiterjedt és különböző összehasonlítások gyakorlatilag csak komputerrel végezhetők, amelyből az eredmény majdnem azon65 nal kinyerhető, és a szükséges terápiái intézkedések
-3HU 203276Β a lehető leggyorsabban megindíthatok.
A sejt-mintavevő készülék klinikai felhasználása:
Egy operáció végén, mielőtt a sebet lezárnánk, előre meghatározott alakra és méretre vágott cellulóz szivacsot, amely szilikon gumicső egyik végére van rögzítve, 0,9% só oldattal itatunk át, majd ezután a csövet a sebbe helyezzük be olymódon, hogy a cső nyitott végét steril körülmények között ragtapasz segítségével a bőrhöz erősítjük.
A csövet a sebből bizonyos idő után könnyed húzással eltávolítjuk. A cső nyitott végét, amely a bőrön volt, a szivacs öblítése céljából szivattyúhoz kapcsoljuk, amely állandó térfogatú és kb. 2 ml izotóniás-citrát oldatot szállít adott időn, általában 5 mp-en keresztül. Az öblítő folyadékot, szállított mennyiségét és sebességét úgy választjuk meg, hogy a sejteket a szivacs felületéről és pórusaiból el lehessen távolítani anélkül, hogy a sejtek megsérülnének.
Öblítés után egyenlő méretű (200 μΙ-es) mintaadagokat veszünk a sejtes szuszpenzióból és a mintákat sejtcentrifugában 1000 fordulat/perc sebességgel 7 percig centrifugáljuk. A lemezre átvitt mintákat levegővel megszárítjuk, abszolút-etanolban rögzítjük, és a May-Grünwald-Giemsa eljárással automatikus elszínező berendezésben elszínezzük. Ezekből az elszínezett lemezekből sejt különbözet számokat képezünk és a kapott eredményt összehasonlítjuk egészségesen operált betegekből kapott referencia anyaggal.
A seb hegedését akkor tekintjük normálisnak, ha az ún. biológiai hegesedés olyan mértékben halad előre, amilyen mértékben a paciens korának megfelelő gyógyulásra szükséges kronológiai idő előrehalad. Ha a biológiai hegesedés, amelyet ebben az esetben az egyes megfigyelési pontokban a sebben a sejtek abszolút mennyiségéből és az egyes cellatípusok arányából mérünk, nem halad előre a megkívánt mértékben a kronológiai gyógyulási idő alatt, akkor a seb hegedőse késik. Ha a biológiai hegesedési folyamat gyorsabban következik be, mint a kronológiai gyógyulás, akkor a seb hegesedése gyorsabban megy végbe, mint az ugyanabba a csoportba tartozó átlagé. A seb hegesedési sebességének meghatározásához szükség van megfelelő referencia anyagra és saját adp-programra.
Példa
Tegyük fel, hogy az 1 kapilláris csövet 47,8 óra után távolítottuk el a sebbe való behelyezés után. A kronológiai idő, amely a gyógyuláshoz szükséges, így ugyanannyi, azaz 47,8 óra. Az 1 kapilláris cső sejt-tartalmát, amely a kapilláris cső speciális kialakítása miatt a sebben lévő sejtek relatív mennyiségének és típusának felel meg, az MGG színező szerint a szokásos differenciál számítással számítjuk. A kapott értékek a komputer-terminálról vannak betáplálva, és a CELLCO adaptációs programmal dolgozzuk fel és a referencia anyaggal hasonlítjuk össze. Mindegyik tíz sejtarány speciális gyógyulási időt mutat, egyesek pontosabban, mint a többiek. A sejtarányok előre jósolt értékeit mint átlagértékeket vettük figyelembe az adp-programban. Tegyük fel, hogy a biológiai gyógyulási idő a példaként vett betegnél 44,7 óra. A különbség a gyógyulási idők kö4 zött -3,1 óra, több mint -2SD (-2,4 óra) és így ezt a különbséget jelentősnek mondhatjuk. így a példaként vett beteg sebének hegesedése lassabb, mint az átlagosé ugyanabban a csoportban. Egy szorosabb összehasonlítás a sejtarányok között az adp-program segítségével a kapukban” 99%-os megbízhatósági határral számolva sok esetben szuggesztív információt ad a késleltetés elsődleges okairól. Bizonyos esetekben ekkor a hegesedést gyorsítani lehet megfelelő post-operációs kezelésekkel.
Hangsúlyozni kívánjuk, hogy a sejtminta, amelyet a sebből nyerünk a találmány szerinti kapilláris cső segítségével, az előzőeken túlmenően vizsgálható igen sokféle biomedikális módszerrel abból a célból, hogy speciális problémákat oldjunk meg a beteg gyógyulását illetően.
A legáltalánosabb inplantációs idő 48 óra. Hosszabb, vagy rövidebb periódusok alkalmazhatók, ha az öblítőfolyadéksebességét változtatjuk. 24 órás mintavételi periódusnál kisebb öblítési sebességeket alkalmazunk, míg 72 órás mintavételi periódus nagyobb sebességet igényel.
Claims (9)
- SZABADALMI IGÉNYPONTOK1. Készülék vágott sebek vagy kötőszövet hegesedési képességének meghatározására, amely a sebben maradó hajlékony kapilláris csőből (1) áll, és a sebbe helyezendő csővég a sejtek megtapadására és növekedésére szolgáló szivaccsal (2) van f elszerelve, azzal jellemezve, hogy a kapilláris csőnek (1) legalább a sebben maradó vége legalább egy belső horonnyal (4,6) van ellátva és a szivacs (2) nedvességre expandáló viszkóz cellulóz szivacs, amely egymással közlekedő mikro- és makropórusokat tartalmaz.
- 2. Az 1. igénypont szerinti készülék, azzal jellemezve, hogy a mikropórusok eloszlása 5-15 pjn nagyságrendbe esik és a makropórusok átmérőjének átlagos eloszlása 0,4-0,9 mm nagyságrendbe esik.
- 3. Az 1. igénypont szerinti készülék, azzal jellemezve, hogy a kapilláris cső (1) belseje négy, lényegében egyenlő méretű horonyra (4,6) van osztva.
- 4. A 2. igénypont szerinti készülék, azzal jellemezve, hogy a szivacs (2) keresztmetszete négyszögletes és a kapilláris csőben (1) az egyik horonytól (4) a szemben fekvő horonyig (4) ér, míg az oldalsó hornyok (6) a szivacs expandált állapotában is szabadon maradnak.
- 5. Az 1-4. igénypontok bármelyike szerinti készülék, azzal jellemezve, hogy a kapilláris cső (1) oxigént áteresztő szilikon-gumiból készül.
- 6. Eljárás seb hegesedési képességének meghatározására, amikor kapilláris csőre szerelt, sebsejteket gyűjtő eszközt, előnyösen szivacsot helyezünk a sebbe mintavétel céljából, azzal jellemezve, hogy a mintavétel után a szivacsot (2) előre meghatározott paraméterű öblítőfolyadékkal, öblítési sebességgel és előre meghatározott mennyiségű folyadékkal öblítjük, amely paraméterek azonosak a referencia kísérletben alkalmazott paraméterekkel, majd a sejtes szuszpenziót a cellák differenciális számolása céljából kezeljük és az így kapott eredményt a referencia értékekkel összehasonlítjuk.-4HU 203276Β
- 7. A 6. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy az öblítőfolyadék izotóniás citrát oldat, amely adott esetben foszfát oldattal van pufferolva.
- 8. A 7. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemez8 ve, hogy az öblítőfolyadék nátrium-citrát oldat.
- 9. A 6. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy az összehasonlítást komputerrel végezzük.
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
FI873075A FI77569C (fi) | 1987-07-13 | 1987-07-13 | Anordning foer bestaemning av saorlaekningsfoermaogan i ett operationssaor eller en vaevnad. |
Publications (2)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
HUT52933A HUT52933A (en) | 1990-09-28 |
HU203276B true HU203276B (en) | 1991-07-29 |
Family
ID=8524799
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
HU884828A HU203276B (en) | 1987-07-13 | 1988-07-08 | Device and method for determining the cicatrical capacity of cut wounds or connective tissues |
Country Status (12)
Country | Link |
---|---|
US (1) | US5113871A (hu) |
EP (1) | EP0395642B1 (hu) |
JP (1) | JP2811639B2 (hu) |
KR (1) | KR890701060A (hu) |
AT (1) | ATE107847T1 (hu) |
CA (1) | CA1325971C (hu) |
DE (1) | DE3850504T2 (hu) |
DK (1) | DK164984C (hu) |
FI (1) | FI77569C (hu) |
HU (1) | HU203276B (hu) |
NZ (1) | NZ225366A (hu) |
WO (1) | WO1989000403A1 (hu) |
Families Citing this family (60)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
US5636643A (en) * | 1991-11-14 | 1997-06-10 | Wake Forest University | Wound treatment employing reduced pressure |
US5645081A (en) * | 1991-11-14 | 1997-07-08 | Wake Forest University | Method of treating tissue damage and apparatus for same |
US5205816A (en) * | 1992-04-13 | 1993-04-27 | O. R. Concepts, Inc. | Laparoscopic irrigator-aspirator blunt dissector |
US6741877B1 (en) * | 1997-03-04 | 2004-05-25 | Dexcom, Inc. | Device and method for determining analyte levels |
US20050033132A1 (en) | 1997-03-04 | 2005-02-10 | Shults Mark C. | Analyte measuring device |
US6001067A (en) | 1997-03-04 | 1999-12-14 | Shults; Mark C. | Device and method for determining analyte levels |
US7192450B2 (en) | 2003-05-21 | 2007-03-20 | Dexcom, Inc. | Porous membranes for use with implantable devices |
FI108357B (fi) * | 2000-05-25 | 2002-01-15 | Cellomeda Oy | Sairauksien diagnostiikassa nõytteen ottoon kõytettõvõksi tarkoitettu võline ja sen kõytt÷ |
US20030032874A1 (en) | 2001-07-27 | 2003-02-13 | Dexcom, Inc. | Sensor head for use with implantable devices |
US6702857B2 (en) | 2001-07-27 | 2004-03-09 | Dexcom, Inc. | Membrane for use with implantable devices |
US7613491B2 (en) | 2002-05-22 | 2009-11-03 | Dexcom, Inc. | Silicone based membranes for use in implantable glucose sensors |
US8364229B2 (en) | 2003-07-25 | 2013-01-29 | Dexcom, Inc. | Analyte sensors having a signal-to-noise ratio substantially unaffected by non-constant noise |
US7226978B2 (en) | 2002-05-22 | 2007-06-05 | Dexcom, Inc. | Techniques to improve polyurethane membranes for implantable glucose sensors |
US20060258761A1 (en) * | 2002-05-22 | 2006-11-16 | Robert Boock | Silicone based membranes for use in implantable glucose sensors |
US20030225347A1 (en) * | 2002-06-03 | 2003-12-04 | Argenta Louis C. | Directed tissue growth employing reduced pressure |
US20040122434A1 (en) * | 2002-08-23 | 2004-06-24 | Argenta Louis C. | Bone treatment employing reduced pressure |
US7846141B2 (en) | 2002-09-03 | 2010-12-07 | Bluesky Medical Group Incorporated | Reduced pressure treatment system |
US6979324B2 (en) * | 2002-09-13 | 2005-12-27 | Neogen Technologies, Inc. | Closed wound drainage system |
US7520872B2 (en) * | 2002-09-13 | 2009-04-21 | Neogen Technologies, Inc. | Closed wound drainage system |
GB0224986D0 (en) | 2002-10-28 | 2002-12-04 | Smith & Nephew | Apparatus |
US20040082914A1 (en) * | 2002-10-28 | 2004-04-29 | Hooper Sandra Marie | System and method for delivering medications |
US7134999B2 (en) | 2003-04-04 | 2006-11-14 | Dexcom, Inc. | Optimized sensor geometry for an implantable glucose sensor |
US7875293B2 (en) | 2003-05-21 | 2011-01-25 | Dexcom, Inc. | Biointerface membranes incorporating bioactive agents |
US9763609B2 (en) | 2003-07-25 | 2017-09-19 | Dexcom, Inc. | Analyte sensors having a signal-to-noise ratio substantially unaffected by non-constant noise |
EP1648298A4 (en) | 2003-07-25 | 2010-01-13 | Dexcom Inc | OXYGEN-IMPROVED MEMBRANE SYSTEMS FOR IMPLANTABLE DEVICES |
WO2005012871A2 (en) * | 2003-07-25 | 2005-02-10 | Dexcom, Inc. | Increasing bias for oxygen production in an electrode system |
GB0325129D0 (en) | 2003-10-28 | 2003-12-03 | Smith & Nephew | Apparatus in situ |
GB0325126D0 (en) | 2003-10-28 | 2003-12-03 | Smith & Nephew | Apparatus with heat |
US7364592B2 (en) * | 2004-02-12 | 2008-04-29 | Dexcom, Inc. | Biointerface membrane with macro-and micro-architecture |
US8100887B2 (en) * | 2004-03-09 | 2012-01-24 | Bluesky Medical Group Incorporated | Enclosure-based reduced pressure treatment system |
US10058642B2 (en) | 2004-04-05 | 2018-08-28 | Bluesky Medical Group Incorporated | Reduced pressure treatment system |
US7909805B2 (en) * | 2004-04-05 | 2011-03-22 | Bluesky Medical Group Incorporated | Flexible reduced pressure treatment appliance |
US8062272B2 (en) * | 2004-05-21 | 2011-11-22 | Bluesky Medical Group Incorporated | Flexible reduced pressure treatment appliance |
US7708724B2 (en) * | 2004-04-05 | 2010-05-04 | Blue Sky Medical Group Incorporated | Reduced pressure wound cupping treatment system |
US20050245799A1 (en) * | 2004-05-03 | 2005-11-03 | Dexcom, Inc. | Implantable analyte sensor |
US8277713B2 (en) | 2004-05-03 | 2012-10-02 | Dexcom, Inc. | Implantable analyte sensor |
US7837673B2 (en) * | 2005-08-08 | 2010-11-23 | Innovative Therapies, Inc. | Wound irrigation device |
US7608066B2 (en) * | 2005-08-08 | 2009-10-27 | Innovative Therapies, Inc. | Wound irrigation device pressure monitoring and control system |
WO2007089739A2 (en) | 2006-01-27 | 2007-08-09 | Stryker Corporation | Low pressure delivery system and method for delivering a solid and liquid mixture into a target site for medical treatment |
US7931651B2 (en) | 2006-11-17 | 2011-04-26 | Wake Lake University Health Sciences | External fixation assembly and method of use |
US8377016B2 (en) | 2007-01-10 | 2013-02-19 | Wake Forest University Health Sciences | Apparatus and method for wound treatment employing periodic sub-atmospheric pressure |
US8083712B2 (en) * | 2007-03-20 | 2011-12-27 | Neogen Technologies, Inc. | Flat-hose assembly for wound drainage system |
US20200037874A1 (en) | 2007-05-18 | 2020-02-06 | Dexcom, Inc. | Analyte sensors having a signal-to-noise ratio substantially unaffected by non-constant noise |
BRPI0817544A2 (pt) * | 2007-10-10 | 2017-05-02 | Univ Wake Forest Health Sciences | aparelho para tratar tecido de medula espinhal danificado |
CN102014980B (zh) | 2008-01-09 | 2014-04-09 | 韦克福里斯特大学健康科学院 | 用于治疗中枢神经系统病理的装置和方法 |
ES2633142T3 (es) | 2008-07-18 | 2017-09-19 | Wake Forest University Health Sciences | Aparato para la modulación de tejido cardiaco mediante la aplicación tópica de vacío para minimizar la muerte y el daño celular |
US20110112490A1 (en) * | 2009-07-14 | 2011-05-12 | Vogel David C | Releasably Sealable Wound Dressing for NPWT |
US20110015585A1 (en) * | 2009-07-14 | 2011-01-20 | Pal Svedman | Method and device for providing intermittent negative pressure wound healing |
US20110015590A1 (en) * | 2009-07-14 | 2011-01-20 | Pal Svedman | Disposable therapeutic device |
US8444613B2 (en) * | 2009-07-14 | 2013-05-21 | Richard Vogel | Pump leak monitor for negative pressure wound therapy |
US20110015589A1 (en) * | 2009-07-14 | 2011-01-20 | Pal Svedman | Disposable therapeutic device |
US20110015619A1 (en) * | 2009-07-16 | 2011-01-20 | Pal Svedman | Wound dressings for negative pressure therapy in deep wounds and method of using |
US20110112574A1 (en) * | 2009-09-11 | 2011-05-12 | Svedman Pal Paul | Device for manual traction wound closure |
US20110106058A1 (en) * | 2009-10-29 | 2011-05-05 | Pal Svedman | Adhesive Flange Attachment Reinforcer For Suction Port |
US8066243B2 (en) * | 2010-01-08 | 2011-11-29 | Richard C. Vogel | Adapter for portable negative pressure wound therapy device |
US10085892B2 (en) * | 2013-03-07 | 2018-10-02 | Life Sciences Llc | Apparatus and method for wound infection prevention |
US11007082B2 (en) | 2014-07-23 | 2021-05-18 | Innovative Therapies Inc. | Foam laminate dressing |
US11096677B2 (en) | 2014-09-18 | 2021-08-24 | Covidien Lp | Regions of varying physical properties in a compressible cell collection device |
US10792020B2 (en) | 2014-09-18 | 2020-10-06 | Covidien Lp | Tapered geometry in a compressible cell collection device |
US10751033B2 (en) | 2014-09-18 | 2020-08-25 | Covidien Lp | Use of expansion-force elements in a compressible cell collection device |
Family Cites Families (7)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
US1596754A (en) * | 1923-10-30 | 1926-08-17 | Judson D Moschelle | Reenforced tubing |
US3640268A (en) * | 1965-10-23 | 1972-02-08 | Hugh J Davis | Method and device for biopsy specimen collecting and handling |
GB1302548A (hu) * | 1969-07-28 | 1973-01-10 | ||
US3957054A (en) * | 1973-09-26 | 1976-05-18 | Mcfarlane Richard H | Surgical drainage tube |
FR2285148A1 (fr) * | 1974-09-20 | 1976-04-16 | Porges | Drain abdominal |
ZA761847B (en) * | 1976-03-26 | 1977-10-26 | A Baskind | Detection of oesophageal cancer |
US4774962A (en) * | 1985-09-23 | 1988-10-04 | Walter Sarstedt Kunststoff-Spritzgusswerk | Method of extracting human saliva |
-
1987
- 1987-07-13 FI FI873075A patent/FI77569C/fi not_active IP Right Cessation
-
1988
- 1988-07-08 KR KR1019890700277A patent/KR890701060A/ko not_active Application Discontinuation
- 1988-07-08 AT AT88907027T patent/ATE107847T1/de not_active IP Right Cessation
- 1988-07-08 JP JP63506210A patent/JP2811639B2/ja not_active Expired - Fee Related
- 1988-07-08 DE DE3850504T patent/DE3850504T2/de not_active Expired - Fee Related
- 1988-07-08 US US07/457,726 patent/US5113871A/en not_active Expired - Fee Related
- 1988-07-08 EP EP88907027A patent/EP0395642B1/en not_active Expired - Lifetime
- 1988-07-08 HU HU884828A patent/HU203276B/hu not_active IP Right Cessation
- 1988-07-08 WO PCT/FI1988/000113 patent/WO1989000403A1/en active IP Right Grant
- 1988-07-11 CA CA000571715A patent/CA1325971C/en not_active Expired - Fee Related
- 1988-07-12 NZ NZ225366A patent/NZ225366A/en unknown
-
1990
- 1990-01-09 DK DK005990A patent/DK164984C/da active
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
DK5990A (da) | 1990-03-09 |
JPH03500610A (ja) | 1991-02-14 |
US5113871A (en) | 1992-05-19 |
DE3850504D1 (de) | 1994-08-04 |
EP0395642B1 (en) | 1994-06-29 |
DK164984B (da) | 1992-09-28 |
JP2811639B2 (ja) | 1998-10-15 |
FI77569B (fi) | 1988-12-30 |
KR890701060A (ko) | 1989-12-19 |
DK5990D0 (da) | 1990-01-09 |
DK164984C (da) | 1993-02-08 |
HUT52933A (en) | 1990-09-28 |
FI873075A0 (fi) | 1987-07-13 |
FI77569C (fi) | 1989-04-10 |
DE3850504T2 (de) | 1994-10-13 |
WO1989000403A1 (en) | 1989-01-26 |
EP0395642A1 (en) | 1990-11-07 |
ATE107847T1 (de) | 1994-07-15 |
NZ225366A (en) | 1990-11-27 |
CA1325971C (en) | 1994-01-11 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
HU203276B (en) | Device and method for determining the cicatrical capacity of cut wounds or connective tissues | |
US6071247A (en) | Skin blister biopsy apparatus and method | |
US5394886A (en) | Skin biopsy plug and method | |
Globus et al. | Effect of apical epidermal cap on mitotic cycle and cartilage differentiation in regeneration blastemata in the newt, Notophthalmus viridescens | |
Diegelmann et al. | A subcutaneous implant for wound healing studies in humans | |
Cohen et al. | Models of wound healing | |
GB2362466A (en) | Testing resorbable wound dressings | |
US5247941A (en) | Multifunction collecting device for body fluids | |
CA2359567C (en) | Cervical cancer self-screening methods and apparatus | |
US20140336533A1 (en) | Non-invasive device for removing exudate from a wound, use thereof and kit comprising said device | |
CN105999359A (zh) | 一种外用敷料及其制备方法和应用 | |
EP3313293A1 (en) | Wearable device and method for collecting ocular fluid | |
CN110747168A (zh) | 一种前列腺癌原位pdx模型构建方法 | |
Vertes et al. | Methodological aspects of some inner ear vascular techniques | |
RU1797484C (ru) | Устройство дл отбора раневого содержимого | |
Viljanto | A cellstick device for wound healing research | |
AU618016B2 (en) | Device and method for the determination of incisional wound healing ability | |
Haber et al. | The surface ultrastructure of urinary casts | |
US5006460A (en) | Method for measuring DNA damage in single cells | |
Hawke et al. | Artificial eustachian tube-induced keratin foreign-body granuloma | |
Goodson | Application of expanded polytetrafluoroethylene (ePTFE) tubing to the study of human wound healing | |
Aliaga et al. | Woringer-Kolopp disease | |
Senada et al. | The Effect of Platelet-Rich Fibrin on Donor Site of Split Thickness Skin Graft in Burned Patients | |
CN117230148A (zh) | 一种检测屏障膜细菌穿透性的方法及所用装置 | |
RU2058031C1 (ru) | Способ определения активации свертывания плазмы крови фрагментами клеточных мембран |
Legal Events
Date | Code | Title | Description |
---|---|---|---|
HMM4 | Cancellation of final prot. due to non-payment of fee |