HU201704B - Brake accelerator for penumatic brake of indirect operation - Google Patents

Brake accelerator for penumatic brake of indirect operation Download PDF

Info

Publication number
HU201704B
HU201704B HU852493A HU249385A HU201704B HU 201704 B HU201704 B HU 201704B HU 852493 A HU852493 A HU 852493A HU 249385 A HU249385 A HU 249385A HU 201704 B HU201704 B HU 201704B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
piston
pressure
valve
control
chamber
Prior art date
Application number
HU852493A
Other languages
German (de)
English (en)
Other versions
HUT42391A (en
Inventor
Johann Huber
Original Assignee
Knorr Bremse Ag
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Knorr Bremse Ag filed Critical Knorr Bremse Ag
Publication of HUT42391A publication Critical patent/HUT42391A/hu
Publication of HU201704B publication Critical patent/HU201704B/hu

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B60VEHICLES IN GENERAL
    • B60TVEHICLE BRAKE CONTROL SYSTEMS OR PARTS THEREOF; BRAKE CONTROL SYSTEMS OR PARTS THEREOF, IN GENERAL; ARRANGEMENT OF BRAKING ELEMENTS ON VEHICLES IN GENERAL; PORTABLE DEVICES FOR PREVENTING UNWANTED MOVEMENT OF VEHICLES; VEHICLE MODIFICATIONS TO FACILITATE COOLING OF BRAKES
    • B60T15/00Construction arrangement, or operation of valves incorporated in power brake systems and not covered by groups B60T11/00 or B60T13/00
    • B60T15/02Application and release valves
    • B60T15/36Other control devices or valves characterised by definite functions
    • B60T15/42Other control devices or valves characterised by definite functions with a quick braking action, i.e. with accelerating valves actuated by brake-pipe pressure variation

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Transportation (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Valves And Accessory Devices For Braking Systems (AREA)
  • Control Of Throttle Valves Provided In The Intake System Or In The Exhaust System (AREA)
  • Braking Systems And Boosters (AREA)
  • Braking Arrangements (AREA)
  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)
  • Regulating Braking Force (AREA)

Description

A találmány vasúti járművek közvetett (indirekt) működésű légfékéhez olyan fékgyorsítóra vonatkozik, amelynek a fő légvezeték légtelenítésébe beiktatott gyorsítószelep vezérléséhez olyan vezérlődugattyúja van, amelynél a vezérlődugattyút egyfelől, a gyorsítószelep zárásának irányába hatva, fojtás nélkül a fő légvezetékbeli nyomás, másfelől pedig annak a vezérlőkamrának a vezérlőnyomása terheli, amely a fő légvezetékhez, vagy a fő légvezetékről táplált tartályhoz csatlakozik, továbbá, amelynek a vezérlőkamra légtelenítésébe beiktatott olyan kieresztőszelepe van, amelyet a zárás irányába a fő légvezetékbeli nyomással terhelt szelepdugattyú vezérel.
Ilyen jellegű fékgyorsító az EU - A - 00 50 278 számú szabadalmi leírásból ismert. Ennél a fő légvezeték nyomása, a kieresztő szelep záróirányába hatva, a másoldalról rugóval terhelt szelepdugattyúra hat. A kieresztő szelep a fékgyorsító újbóli gyors üzemképességét biztosítja annak üzembelépése után akkor, ha a fő légvezeték nyomása legalább közelítőleg az atmoszférikus nyomásig csökken. Ebből az adódik, hogy a fékgyorsító üzembelépése után a fő légvezetéket a fékek azonali ismételt oldásához ismét nyomás alá lehet helyezni olyképpen, hogy természetesen a fő légvezetékbeli nyomást a külső légkörrel közelítőleg egyező nyomásáról ismét a szabályozónyomásra kell emelni. Ez egyrészt a szerelvény hossza mentén egyenlőtlen fékoldásra vezethet, másrészt pedig azáltal tetemes sűrítettlevegő felhasználás jelentkezik és a fékoldás időben elhúzódik.
A DE - PS 29 29 649 számú szabadalmi leírásból a fékgyorsítók részére olyan légtelenítő szelepet ismerünk, amely a fékgyorsító kivezető csatornájának a külső légtér felé kiépített kapcsolatába van beiktatva. Ennek a légtelenítő szelepnek az a feladata, hogy függetlenül a fő légvezeték térfogatától a fékgyorsitó üzembelépésénél a fő légvezetékben egy meghatározott, rögzített értékig lehetővé tegye a nyomásesést és ilymódon viszonylag pontosan meghatározott nagyságú visszamaradó nyomást tartson meg a fő légvezetékben, aminek következtében a fékek gyors újbóli oldása lehetővé válik a sűrített levegő energiájának megtakarítása mellett. A légtelenítő szelepen azonban keresztül kell vezetni a légtelenítendő fő légvezetéket, ennek a nagy légmennyiségnek megfelelően nagy átáramlási keresztmetszetűnek kell lennie és ennek ellenére ellenállást jelent a főlégvezetékből a fékgyorsítón keresztül kibocsátott sűrített levegő számára.
A találmány célja a bevezetésben említett fékgyorsítót olymódon, tehát a főlégvezetékből a sűrített levegő kiáramlását akadályozó kiegészítő berendezés nélkül kialakítani, hogy az, mint fékgyorsító a hozzá tartozó légtelenítő szeleppel, üzembe lépése esetén a fő légvezeték térfogatától függetlenül a főlégvezetékben mindig gyors nyomáscsökkenést váltson ki a meghatározott rögzített visszamaradó nyomásérték eléréséig és amely ilymódon a meghatározott, értéke szerint viszonylag pontosan rögzített -visszamaradó nyomás megtakarításával a főlégvezetékben lehetővé teszi a sűrített levegő energiájának megtakarítását és a fékek gyors újbóli oldását.
Ez a feladat a találmány szerint olymódon oldható meg, hogy a főlégvezetékbeli nyomásnak nyitott gyorsító és kieresztőszelep mellett kisebb mértékű nyomáscsökkenésbeli gradiense van, mint a vezérlőnyo2 másnak, legalább zárt kieresztőszelep esetében a szelepdugattyúnak különböző nagyságú terhelő felületei vannak, melyek közül a nagyobbra a főlégvezetékbeli, a kisebbre pedig ezzel ellentétesen a vezérlő nyomás hat, továbbá a kieresztő szelep nyitása után hatásos olyan nyitvatartó szerkezet lép működésbe, amely a kieresztő szelepet legalább közelítőleg a főlégvezetékben és a vezérlőkamrában egyenlő nyomásérték eléréséig nyitva tartja és csak ezután váltja ki a kieresztőszelep ismételt elzáródását.
Az ilymódon kialakított fékgyorsító találmány szerinti további célszerű kiképzését az igénypontok ismertetik.
A rajzokon a találmány szerinti fékgyorsító kiviteli példái vannak vázlatosan ábrázolva, mégpedig:
az 1. ábra az első kiviteli példa metszeti képe. az la. ábra ennek egyik részlete megnövelt léptékben, és a 2. ábra a második kiviteli példa egyik részlete.
Az 1. ábra szerint a membrándugattyúként kiképzett 1 vezérlődugattyú a fékgyorsító házában lévő teret az első 2 kamrába és a második, a továbbiakban 3 vezérlőkamraként nevezett térre osztja fel. A 2 kamra fojtás nélkül csatlakozik a 4 csatornán keresztül az egyébként nem ábrázolt főlégvezetékhez. Egy további 5 csatornán, az ebbe beiktatott 6 fojtáson, valamint az ez utánlévő 7 be- és kieresztő szelepen keresztül a nem ábrázolt légtartály csatlakozik a 3 vezérlőkamrához. Az 1 vezérlődugattyú egyik, az ábrán feltüntetett helyzetében a 7 be- és kieresztőszelep 7’ beeresztő nyílása nyitott, úgyhogy a nem ábrázolt légtartályhoz a 6 fojtáson és a 7 be- és kieresztőszelep 7’ beeresztő nyílásán keresztül vezető 5 csatorna a 3 vezérlőkamrához csatlakozik. A légtartályt a nem ábrázolt ellenőrző szelep a szokásos módon tölti fel ’a főlégvezetékből sűrített levegővel.
A jelen leírásból eltérően az 5 csatorna közvetlenül is összeköttetésben lehet a főlégvezetékkel.
A 7 be- és kieresztőszelep kieresztő részének a nyitásához az 1 vezérlődugattyún olyan 8 nyúlvány van, amely a szabad homlokoldalán szelepülésként van kiképezve. A 7 be- és kieresztő szelepnek a 7” kieresztő nyílásánál a külső légtér felé nyitott, központi furat van, ami egy fúvókában végződik. A 7 be- és kieresztőszelep nyitott 7’ beeresztő nyílással ábrázolt helyzetében a fúvókás 7” kieresztő nyílást az 1 vezérlődugattyú 8 nyúlványa elzárja.
A 2 kamrában van az a 9 rugó, amely az 1 vezérlődugattyút terheli. Az 1 vezérlődugyattyún olyan 10 szár van kiképezve, amely a 2 kamrát határoló 11 házfalon tömítetten nyúlik át a 12 kamrába. A 12 kamra a 4 csatornához és ezzel a főlégvezetékhez csatlakozik és a 13 csatornán keresztül a külső légtér felé légteleníthető. A 12 kamrában van az a kamrát az előbb említett csatlakozások tekintetében felosztó 14 gyorsítószelep, amelyet a zárás irányába a 15 rugó terhel és amely a zárt állásában a 4 csatornát és ezzel a 13 csatornától, azaz a külső légtértől a főlégvezetéket elzárja.
Egyebekben felépítése és működési módja tekintetében a fékgyorsító megfelel a bevezetésben említett EU - A 00 50 278 számú szabadalmi leírásban szereplőnek, úgyhogy további ismertetése itt nem szükséges.
Az 1. ábra szerinti fékgyorsító házának metszetében látható, az a 17 különbségi dugattyú, amelynek
HU 201704 Β a 18 nagyobb dugattyúfelülete a 19 kamrát, a 20 kisebb dugattyúfelülete pedig azt a további kamrát határolja, amelyet a házban rögzített 21 szelepülés a 22 központi kamrára és az ezt körülvevő 23 külső kamrára oszt fel. A 21 szelepülésnek Ílymódon kisebb átmérője van, mint a 17 különbségi dugattyú 20 kisebb dugattyúfelületének. A 17 különbségi dugattyúba a 21 szelepüléshez csatlakozó, a 21 szelepülésből és 24 tömítőgyűrűből álló kieresztő-szelep van bemélyítve, ílymódon a 17 különbségi dugattyú egy szelepdugattyút és egyidejűleg a kieresztőszelep kapcsolóelemét képviseli. A 20 kisebb dugattyúfelület külső kerülete a 17 különbségi dugattyúnak előreugró 25 gyűrűnyúlványa van, amely szűk 26 gyűrűalakú rés képzése mellett a 16 házon lévő 27 gyűrűalakú vállat fogja körül, ami különösen világosan az 1A. ábrán látható. A 25 gyűrűnyúlványon sugárirányban kívül van a 16 házban egy 28 kamra, amely a 29 csatornán keresztül csatlakozik a külső légtérhez. A 17 különbségi dugattyú a 18 nagyobb dugattyú felületének és a 20 kisebb dugattyú felületének megfelelő átmérő szakaszán a 16 házban tömítve eltolhatóan helyezkedik el; a 30 különbségi felülete az állandóan a külső légtérhez csatlakozó 31 kamrát határolja. A 19 kamrában van a 21 szelepülést tartalmazó kieresztő szelep zárásának az irányába a 17 különbségi dugattyút terhelő 32 rugó.
A 4 csatornától a 33 elágazó csatorna vezet a 19 kamrához, úgyhogy ez utóbbi állandóan a főlégvezeték nyomása alatt áll. A 22 központi kamra a 34 csatornán keresztül a 3 vezérlőkamrához csatlakozik és Ílymódon állandóan az abban uralkodó vezérlőnyomás alatt áll.
A 32 rugó viszonylag lágy, lényegében csupán arra szogál, hogy a fékgyorsító nyomásmentes állapotában a kieresztőszelepet zárva tartsa, így a légfék sűrített levegővel történő első feltöltésénél nincs szükségtelen levegőkieresztő nyílás nyitva, a feltöltés tehát zavartalanul és sűrített levegő veszítése nélkül történhet.
Oldott fék esetén a 17 különbségi dugattyú mindkét oldalán, a 19 kamrában és a 22 központi kamrában a főlégvezeték szokásos nyomása uralkodik, amely egyidejűleg a fékgyorsítónak ebben a kapcsolódó állásában a 3 vezérlő-kamrabeli vezérlőn nyomást jelenti, emelett a kieresztőszelep zárt. A főlégvezetékben meghatározott nyomásgradienst meghaladó nyomáscsökkenés esetén az 1 vezérlődugattyú nyitja a 14 gyorsítószelepet és ezzel a főlégvezeték nagy keresztmetszetű légtetelenítés a külső légtér felé megnyitja, egyidejűleg a fojtott 7” kieresztő nyílás kinyílik úgy, hogy a 3 vezérlőkamrában csak lassú nyomáscsökkenés lép fel. A főlégvezetékben és ezzel a 19 kamrában fellépő gyors nyomáscsökkenés, valamint a 3 vezérlőkamrában és ezzel a 22 központi kamrában jelentkező nagyon lassú nyomásesés következtében az emelített, a 17 különbségi dugattyút határoló kamrák között növekvő nyomáskülönbség alakul ki; amint ez a nyomáskülönbség egy meghatározott értéket túlhalad, akkor a 17 különbségi dugattyú a kieresztőszelepet megnyitja a 19 kamra felé eltolódik. Az előbb említett, ilyenkor a 17 különbségi dugattyúra ható nyomáskülönbség úgy van megválasztva, hogy a főlégvezetékben legfeljebb még olyan nyomás uralkodjon, ami teljes fékezést eredményez. Abban az esetben, ha a főlégvezetékben a szabályozó nyomás oldott fékeknél, amint szokásos, 5 bar-nak felel meg, teljes fékezésnél pedig a főlégvezetékben a nyomásesés 3,5 bárt ér el, célszerű lehet az, hogy a 21 szelepülést tartalmazó kieresztőszelep nyitásához szükséges említett nyomáskülönbség a 19 kamra és a 22 központi kamra között körülbelül 2,5 bar-ban legyen megállapítva. A 2,5 bar nyomáskülönbség ez esetben elegendő biztosítékot jelent ahhoz, hogy a fékgyorsító működésbe lépésekor gyors teljes fékezés valósuljon meg. A nyomáskülönbség alacsonyabb értéknél történő megállapítása, például 2,0 bar-nál, kismértékben csökkentett biztonságot jelent a teljes fékezés gyors elérése tekintetében és nagyobb sűrítettlevegő megtakarítást a szerelvény valamennyi kocsijában. A nyomáskülönbség a 17 különbségi dugattyúnak a 21 szelepüléssel körülzárt felületéhez képest a 18 nagyobb dugattyúfelületének a megfelelő méretezésével rögzíthető.
A kieresztőszelep előzőleg említett kinyitása után a sűrítettlevegő a 3 vezérlőkamrából és a 22 központi kamrából kiáramlik a 23 külső kamrába és amíg a kieresztőszelep csak kissé van nyitva, addig a 28 kamrába való kilépésnél fojtva és visszatartva áramlik át a 26 gyűrűalakú résen, végül pedig a 28 kamrából a 29 csatornán a szabadba jut. A 23 külső kamrában a 26 gyűrűalakú rés által létrehozott torlasztás a 17 különbségi dugattyú kiegészítésként a kieresztőszelep nyitásának irányába terheli, úgyhogy az hirtelen és nagymértékben kinyúlik olyképpen, hogy a 25 gyfirűnyúlvány tengelyirányban a 27 gyűrűalakú váll környezetéből elmozdul és így a 26 gyűrűalakú rés kitágul, illetve megszűnik. ílymódon a sűrített levegő a 3 vezérlőkamrából hirtelen eltávozik a külső légtérbe, úgyhogy ez gyors vezérlőnyomáscsökkenést eredményez, a vezérlőnyomás nyomáscsökkenésének meredeksége nagyobb, mint a fólégvezetékbeli nyomásé. Mihelyt a vezérlőnyomás pillanatnyi értéke közelítőleg eléri a főlégvezetékbeli nyomás pillanatnyi értékét, az 1 vezérlődugattyú a 14 gyorsítószelep és a 7” kieresztőnyílást jelentő szeleprész záródása mellett ismét felemelkedik, ezzel a főlégvezeték további légtelenítése a külső légtér felé megyszűnik. Erre az időpontra és ennél a nyomásviszonynál a maradék főlégvezetékbeli nyomás a 17 különbségi dugattyút is fel tudja emelni ismét a 21 szelepülést tartalmazó kieresztő szelep elzárásra közben úgy, hogy a 3 vezérlőkamra a külső légtértől elválasztódik és a pillanatnyi nyomásértékét megtartja. Ezzel a főlégvezetékben számottevő maradéknyomás megtartása mellett a fékgyorsítási folyamat befejeződik; lehetséges azonnal és így nagyon gyorsan a gyorsfékezési folyamat létrehozása után, vagy később, sűrített levegő betáplálásával és így nyomásnöveléssel a főlégvezetékben a fékoldási folyamatot kiváltani. Későbbiekben, a fékoldási folyamat közben a 7’ beeresztő nyílás kinyílik, ezzel a fékgyorsító ismét a kiindulási állásába kerül vissza.
Ha a 21 szelepülést tartalmazó kieresztő szelep zárása után a főlégvezetékben uralkodó maradéknyomás mellett más helyről folytatódik a főlégvezeték légtelenítése gyorsfékezéshez, akkor az 1 vezérlődugattyúnál ismét fellép a 14 gyorsítószelepet újból nyitó olyan nyomáskülönbség, amely az előbb részletezett folyamatot váltja ki ismételten a főlégvezeték 3
HU 201704 Β teljes légtelenítésére a külső légköri nyomásig. A főlégvezeték és a 3 vezérlőkamra teljes légtelenítése esetén a 17 különbségi dugattyút a kieresztő szelep zárásával a 32 rugó felemeli úgy, hogy amint már említettük, a főlégvezeték ezt követően ismételt feltöltését nem gátolja a 3 vezérlőkamra szükségtelen légvesztesége.
A fékgyorsítónak a 2. ábra szerinti kiviteli példájánál szelepdugattyúként az előzőleg leírt különbségi dugattyú helyett egyszerű 35 dugattyú nyer alkalmazást. A 35 dugattyú egyfelől a 32 rugót magába foglaló, a 33 elágazó csatornán keresztül a 4 csatornával és így a főlégvezetékkel csatlakoztatott 19 kamrát határolja és a 24 tömítőgyűrűjével, valamint a házban kiképzett 21 szelepüléssel azt a kieresztőszelepet képezi, amely a 22 központi kamrát ebben az esetben a külső légtérrel közvetlenül összekötött 23’ külső kamrától elválasztja. A 22 központi kamra ismét a 34 csatornán keresztül a 3 vezérlőkamrával van összekötve és ilymódon a vezérlőnyomás uralkodik benne. A 2. ábra csupán a fékgyorsító megváltoztatott részletét ábrázolja.
Ha a gyorsfékezésnél a 19 kamra és a 22 központi kamra között a terhelési nyomásban meghatározott nyomáskülönbség lép fel, akkor amint előzőleg az
1. ábrával kapcsolatban már leírtuk, a 21 szelepülést tartalmazó kieresztő szelep a már ugyancsak leírt, meghatározott nyomáskülönbség elérésénél kinyílik, amire a sűrített levegő a 3 vezérlőkamrából a 23’ külső kamrába áramlik be és a 35 dugattyú gyűrűalakú, a 23’ külső kamrát határoló felületét terheli kiegészítésként. Ezáltal a kieresztőszelep hirtelen és nagymértékben kinyílik és nyitva marad addig, amíg a főlégvezetékbeli nyomáscsökkenés után a 3 vezérlőkamrában az ezt utolérő nyomáscsökkenés és ezzel a körülbelül nyomásegyenlőség ezek között úgy a 14 gyorsítószelepet, mint a kieresztőszelepet is ismét lezárja. A gyorsfékezési folyamat ezzel legalább előszőne befejeződik és a főlégvezetékben a maradék nyomás megmarad, a főlégvezetékbeli pillanatnyi nyomásérték ismét bizonyos biztonsággal a teljes fékezést kiváltó nyomásérték alatt van. A 2. ábra szerinti fékgyorsító működése egyebekben az 1. ábra szerintinek felel meg és ezért ismételt leírása nem szükséges.
A 23’ külső kamrának a külső légtér felé nyíló kapcsolatát megfelelő módon úgy lehet méretezni, hogy a 23’ külső kamrában a kieresztő szelepet a 35 dugattyúra hatva elegendően hosszan, a vezérlő és a főlégvezetékbeli nyomás közötti nyomáskiegyenlítődésig nyitvatartó torlónyomás lép fel; ilyenkor azonban arra kell ügyelni, hogy nyitott kieresztőszelep esetében a vezérlőnyomás nyomáscsökkenésének meredeksége a 3 vezérlőkamrában nagyobb, mint a főlégvezetékbeli nyomásnál ugyanez az érték.

Claims (4)

  1. SZABADALMI IGÉNYPONTOK
    1. Fékgyorsító vasúti járművek közvetett működésű légfékéhez, amelynek a főlégvezeték légtelenítésébe beiktatott gyorsítószelep (14) vezérléséhez olyan vezérlő dugattyúja (1) van, amelynél a vezérlődugattyút (1) egyfelől, a gyorsítószelep (14) zárásának irányába a főlégvezetékbeli teljes nyomás, másfelől pedig annak a vezérlőkamrának (3) a vezérlőnyomása terheli, amely a főlégvezetékhez, vagy a főlégvezetékről táplált tartályhoz csatlakozik, továbbá, amelynek a vezérlőkamra (3) légtelenítésébe beiktatott olyan kieresztőszelepe van, amely a zárás irányába a főlégvezetékbeli nyomással terhelt dugattyúval (35) vagy különbségi dugattyúval (17) kapcsolatos, azzal jellemezve, hogy nyitott gyorsítószelepnél (14) és a szelepülést (21) tartalmazó nyitott kieresztőszelepnél a főlégvezetékbeli nyomás fojtása nagyobb, mint a vezérlőkamra (3) légtelenítésének fojtása és a különbségi dugattyúnak (17) két olyan különböző nagyságú dugattyú-felülete van, amelyek közül a nagyobb dugattyúfelület (18) a főlégvezeték nyomásánál, a kisebb dugattyúfelület (20) pedig ezzel ellentétesen a vezrélőnyomás hatása alatt van és a kieresztőszelephez egy, a vezérlőkamra (3) légtelenítésében utána elhelyezett, egy külső kamrát (23, 23’) tartalmazó nyitvatartó szerkezet tartozik
  2. 2. Az 1. igénypont szerinti fékgyorsító, melynek jellemzője, a kieresztőszelep tömítőgyűrűjét (24) záró irányba szorító rugó.
  3. 3. Az 1. vagy 2. igénypont szerinti fékgyorsító, azzal jellemezve, hogy a kieresztőszelep záróelemét vele központosán'elhelyezett, a külső kamrával (23, 23’) körülvett dugattyú (35) vagy különbségi dugattyú (17) alkotja és a kieresztőszelep átmérője kisebb, mint az említett dugattyúk hatásos átmérője.
  4. 4. A 3. igénypont szerinti fékgyorsító, azzal jellemezve, hogy a különbségi dugattyú (17) kisebb dugattyúfelületén (20) e felületnél kisebb átmérőjű kieresztőszelep van és a különbségi dugattyú (17) a házzal (16) együtt olyan hatásos gyűrűalakú rést (26) képez, amelynek az átmérője megfelel a kisebb dugattyúfelület (20) azon átmérőjének, mely a külső kamrát (23) körülveszi és a maga részéről a külső légtérbe vezető kamrával (28) van körülzárva, továbbá a nagyobb dugattyúfelületen (18) a főlégvezetékbeli nyomással terhelt különbségi dugattyú különbségi felülete (30) a külső légnyomás hatása alatt van.
HU852493A 1984-06-26 1985-06-25 Brake accelerator for penumatic brake of indirect operation HU201704B (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19843423507 DE3423507A1 (de) 1984-06-26 1984-06-26 Schnellbremsbeschleuniger fuer indirekt wirkende druckluftbremsen

Publications (2)

Publication Number Publication Date
HUT42391A HUT42391A (en) 1987-07-28
HU201704B true HU201704B (en) 1990-12-28

Family

ID=6239165

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU852493A HU201704B (en) 1984-06-26 1985-06-25 Brake accelerator for penumatic brake of indirect operation

Country Status (6)

Country Link
EP (1) EP0166927B1 (hu)
AT (1) ATE33113T1 (hu)
CS (1) CS261882B2 (hu)
DD (1) DD234647A5 (hu)
DE (2) DE3423507A1 (hu)
HU (1) HU201704B (hu)

Families Citing this family (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CN101676156B (zh) * 2008-09-18 2012-02-22 陈仲明 电子后桥制动阀

Family Cites Families (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4145090A (en) * 1977-03-21 1979-03-20 Westinghouse Air Brake Company Continual quick service valve device
ZA786782B (en) * 1977-12-15 1979-11-28 Westinghouse Brake & Signal Continuous quick service valves for braking systems
ATA712879A (de) * 1978-11-16 1988-10-15 Knorr Bremse Ag Schnellbremsbeschleuniger fuer indirekt wirkende druckluftbremsen von schienenfahrzeugen
DE3060383D1 (en) * 1979-04-06 1982-07-01 Oerlikon Buehrle Ag Quick-braking accelerator
DE2929649C2 (de) * 1979-07-21 1982-01-21 Knorr-Bremse GmbH, 8000 München Entlüftungsventil für Schnellbremsbeschleuniger von Schienenfahrzeug-Druckluftbremsen
DE3039686A1 (de) * 1980-10-21 1982-05-27 Knorr-Bremse GmbH, 8000 München Schnellbremsbeschleuniger

Also Published As

Publication number Publication date
CS374585A2 (en) 1988-06-15
CS261882B2 (en) 1989-02-10
ATE33113T1 (de) 1988-04-15
DE3423507A1 (de) 1986-01-02
HUT42391A (en) 1987-07-28
EP0166927B1 (de) 1988-03-23
EP0166927A1 (de) 1986-01-08
DD234647A5 (de) 1986-04-09
DE3561936D1 (en) 1988-04-28

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CA2170854C (en) Train brake pipe pressure exhaust control system and regulating valve therefor
US5390988A (en) Air brake pilot adaptor
US4775194A (en) Pneumatically operated graduated release valve for rail vehicles
US4155603A (en) Anti-skid vehicle braking systems
US3456991A (en) Relay emergency valve
MXPA02006737A (es) Montaje de valvula rele moduladora y metodo.
US4210370A (en) Anti-skid vehicle braking systems
US5613741A (en) Air brake pilot adaptor
HU201704B (en) Brake accelerator for penumatic brake of indirect operation
US4405182A (en) Control valve arrangement for combined brake cylinder and air reservoir device
US4103976A (en) Two-pressure brake control valve for single stage releasing indirectly acting airbrakes
US2276927A (en) Fluid pressure braking system and valve mechanism relating thereto
USRE29831E (en) Fluid brake control system
US4002375A (en) Service portion for brake control valves
US2087623A (en) Fluid pressure brake
US2812985A (en) Fluid pressure brake apparatus
US4188072A (en) Brake accelerator device for an air brake system of a railway vehicle
US5244260A (en) Automatic braking device for a vehicle
KR100365681B1 (ko) 영공식 화차용 제동장치
NO151189B (no) Hurtigbremsingsakselerator.
US5118166A (en) Quick service function for railway freight brake control valve device
US3988041A (en) Apparatus for preventing release of an emergency brake application prior to a complete stop of the train
US3927917A (en) Operator{3 s brake valve for a railway vehicle air braking system
US1114821A (en) Train-pipe vent-valve device.
HU221707B1 (hu) Vezérlőszerkezet légfékekhez

Legal Events

Date Code Title Description
HMM4 Cancellation of final prot. due to non-payment of fee