HU190422B - Wc-öblítö készülék és összetett csap a készülékhez - Google Patents

Wc-öblítö készülék és összetett csap a készülékhez Download PDF

Info

Publication number
HU190422B
HU190422B HU823474A HU347482A HU190422B HU 190422 B HU190422 B HU 190422B HU 823474 A HU823474 A HU 823474A HU 347482 A HU347482 A HU 347482A HU 190422 B HU190422 B HU 190422B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
water
flushing
conduit
line
supply line
Prior art date
Application number
HU823474A
Other languages
English (en)
Other versions
HUT37190A (en
Inventor
Janos Zsambok
Original Assignee
Janos Zsambok
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Janos Zsambok filed Critical Janos Zsambok
Priority to HU823474A priority Critical patent/HU190422B/hu
Priority to SE8304782A priority patent/SE8304782D0/xx
Publication of HUT37190A publication Critical patent/HUT37190A/hu
Publication of HU190422B publication Critical patent/HU190422B/hu

Links

Landscapes

  • Sanitary Device For Flush Toilet (AREA)

Abstract

A készülék lényege, hogy a csővezetékrendszere a hálózathoz csatlakoztatott tápvezetékből (2), ebből kiágaztatott, a zárt légüstbe (1) mint torkolódó üstvezetékből (3) - egyetlen becsatlakoztatott vezetékből - és a WC csészébe (5) vezető öblítővezetékből (4) áll, mimellett az öblítövezeték (4) és célszerűen az üstvezeték (3) egyaránt legalább 3/4' átmérőjű. A tápvezeték (2), az üstvezeték (3) és az öblítő-vezeték (4) közös csomópontjában alkalmazható ösz- szetett csap lényege, hogy elosztó kamrájának (12) három csatlakoztató csőcsonkja van, amelyek közül az egyik a tápvezeték (2) csatlakoztató csőcsonkja (2'), amelybe az előnyösen ütközőtüskékkel (11) ellátott, golyós (10) visszacsapószelep (6) van beépítve, a másik az üstvezeték (3) csatlakoztató csőcsonkja (3'), míg a harmadik az öblítővezeték (4) csatlakoztató csöcsonkja (4'), amelybe az elfordítható indítókarral (15) kapcsolt excenterrel (14) emelhető, súlyszelepből (13) álló müködtetőcsap (7) van beépítve.

Description

A találmány WC öblítő készülék, amelynek légüstje, ezt, valamint a vízvezetéki hálózatot és a WC-csészét összekötő csővezetékrendszere és a készülék működését megindító és leállító működtető csapja van, valamint a hálózatba visszaáramlást megakadályozó visszacsapó szelep van.
Tárgya még, a készülékhez alkalmas összetett csap.
Az ismert és általában használatos WC öblítő készülékek nagyobb része a vízvezeték nyomásától függetlenített megoldás különféle változatából áll. Ezek közös jellemzője, hogy e vízvezetékből érkező vízzel egy különálló, a WC csésze fölött mintegy
1,5-2,0 m magasságban elhelyezett tartályt töltenek fel s a csésze öblítésekor ezt a vizet a vízvezetékei nyomásnál kisebb saját magassági nyomásával, de a vízvezetékből érkező hozamnál nagyobb hozammal, tehát általában megfelelő mozgási energiával hasznosítják. A tartály feltöltésére, a vízvezeték nyitására és zárására, a túltelítődés megakadályozására különféle szerkezeti megoldásokat alkalmaztak, mint pl. a vízvezetékei csőnek úszókarral vezérelt szelepes nyitását és zárását, szivomyát, túlfolyót stb. E szerkezeti elemek kényesek és igen gyakran meghibásodnak, ezért helyettesítésükre számos javaslattal kísérleteztek, azonban ezek is mind bonyolult szerkezetek voltak és általánosan elterjeni nem is tudtak.
Ezeket a vízvezeték nyomásától független szerkezeteket azért kellett mégis alkalmazni, mivel sok államban nem engedélyeztek olyan szerkezetet, amely a vízvezetéki hálózattal közvetlen kapcsolatban van. Ezeknél ugyanis - bár nagyon kivételesen, de legalábbis - elméletileg lehetségessé válhatik az, hogy részleges nyomáskiesés és ugyanakkor fellépő szívóhatás esetén a WC kagylóból - a felszívás útján - szennyezett víz kerülhet a vízvezetéki hálózatba.
Ez az oka annak, hogy a közvetlenül a vízvezetéki nyomást hasznosító, azzal szerves összefüggésben álló öblítőkészülék csak korlátozott mértékben tudott elterjedni. Az ilyen készülék kiküszöböli a külön tartályt és a vízvezetéki hálózatból közvetlenül engedi az öblítővizet a csészébe. A kényes szerkezeti elemek itt már elmaradnak s mindössze egy nyitó-záró csapra van szükség, amely haladottabb formájában kézi indítású (nyitású), de általában rugó hatására bizonyos késleltetéssel önműködően záró szokott lenni. Ennek az öblitőkészűléknek a szerkezeti egyszerűsége mellett is van azonban egy hátránya: mivel az ide alkalmazott vízvezetéki cső nem lehet a házi csővezetékek pl. 1/2 vagy 3/4 méreténél nagyobb átmérőjű, az érkező víz a WC csésze nagyobb öblítendő felülete következtében túl kis hozam miatt az öblítéshez elégséges mozgási energiát szolgáltatni nem tud. Különösen feltűnő ez a hátrány akkor, ha a vízvezetéki nyomás kicsi, ami sik városrészek felső emeletein gyakran előfordul.
Említést érdemel a H-2565 számú halasztott vizsgálatú magyar bejelentésben ismertetett megoldás, amely elhagyja a magastartályból az úszós szivomyás megoldást, és csupán a zárt tartály tetején alkalmaz légbeszívó visszacsapó szelepet; ezenkívül ide torkollik a vízvezetéki hálózat tápcsöve és
190422 . 2 innen indul ki a WC-be vezető öblítőcső: tehát két csőcsatlakozása van s a víz lényegében keresztülfolyik a tartályon. Ily módon, ha ez a tartály megtelik s üríteni kezdik, a légbeszívó szelep kinyílik, levegőt 5 enged be s a tartályban levő víz gravitációsan, értelemszerűen ismét csak a hálózati nyomásnál kisebb nyomással folyik le. Előnye tehát csak az úszós szerkezet elmaradása; a készülékkel gyakorlati tapasztalatok nem állanak rendelkezésünkre.
10 Ki kell emelni a 2 122 069 sz. francia szabadalmi leírásban ismertetett víztartályt, amely adott esetben WC öblítő céljára is használható. A készülék légüst, amelynek három csatlakozó csővezetéke van: egy a fenékbe torkolló cső a befolyó víz, egy 15 a fenékből kiágazó cső a kiáramló víz, egy felületről benyúló cső pedig a bejuttatandó levegő számára. A levegőbevezető cső a légüst feltöltési ideje alatt zárva van, a zárást az emelkedő víznyomás által záró szelep, és ennek hibás működése esetére alkal20 mázott második szelep végzi. Zárt állapotban a vízvezetékből beáramlik a víz a tartályba mindaddig, amíg a benne levő levegőt a vízvezetéki nyomással azonos nyomásúra nyomja össze. Ha most a kivezető vezetéken levő csapot nyitjuk, az a nyo25 más a tartályban levő vizet kinyomja, a vele kiszökött levegőt ezután a nyomás hiányában kinyílt szelepű légbevezető csövön át beáramló levegő pótolja.
Ez a szerkezet kétségtelen műszaki haladást je3θ lent az előbbi szerkezetekhez képest, mégis hátránya, hogy ugyancsak bonyolult szerkezet három csőcsatlakozással, a levegőbevezető csőben két szeleppel. Emellett ez a szerkezet nem küszöböli ki azt a ritkán előfordulható lehetőséget, hogy a vízveze35 tékbe szívóhatás következtében szennyezett víz jusson.
Hasonló elvű, de lényegesen bonyolultabb megoldást tartalmaz a DE 2 634 248 számon közzétett NSzK-AS. Ez kórházak, egészségügyi intézmé40 nyék részére készülhet és egyaránt használ hideg és meleg öblítővizet, amelyekbe fertőtlenítőszert is lehet adagolni s amelynek működése automatizálható is. Membránnal két részre osztott légüstöt, szűrőket, többféle szelepet stb. találunk benne bonyo45 lult elrendezésben. Ez a szerkezet tehát éppen bonyolultsága és költséges volta miatt nyilvánvalóan nem alkalmas a lakásokban lévő WC-kben történő alkalmazásra.
Sokkal egyszerűbb megoldást szolgáltat a
174 527 sz. magyar szabadalmi leírásban ismertetett szerkezet. Ennek lényege, hogy olyan légüstből áll, amelynek a vízvezetéki hálózat részét képező, a légüst feneke felett térközzel elrendezett nyílású bevezető tápcsöve és pl. kézi nyitású, de önműkö55 dően záródó, zárószerkezettel ellátott, a WC csészével összekötött a bevezető csőénél nagyobb átmérőjű kivezető öblítőcsöve van.
Á H-2776 számú halasztott vizsgálatú magyar bejelentés szerkezete annyiban különbözik a fengQ tebb már emlitett H-2565 számú bejelentés készülékétől, hogy a magastartálynál - amely ez esetben nem kell, hogy feltétlenül magas tartály legyen - a légbeszívó szelepet egy úszó - a francia megoldáshoz hasonlóan - már akkor lezárja, amikor a tar65 tályban a vízállás már egy meghatározott szintet
190 422 elér s ezzel válik légüstté és ezután a fölötte levő légtér már átveszi és tárolja a vízvezetéki nyomást. E tartályhoz is két vezeték csatlakozik, a vízvezetékhez kapcsolt tápvezeték és a nála nagyobb átmérőjű öblítővezeték, s a szerkezetet komplikálja ismét egy úszós vezérlés.
Mindezek ismeretében a jelen találmány célja egy olyan, légüstöt tartalmazó, nagy vízszállítású vízöblítést eredményező készülék létesítése, amely minden eddiginél egyszerűbb megoldáson alapszik, s emellett minden használat esetén vízpazarlás nélkül, csak az öblítéshez szükséges vízmennyiséget használja fel.
A találmány azon a felismerésen alapszik, hogy ez a célkitűzés az eddig ismert elrendezésekkel szemben megoldható a légüstbe torkolló egyetlen csővezetékkel is.
Ennek megfelelően a találmány szerinti WC öblítő készülék lényege, hogy légüstje, ezt, a vízvezetéki hálózatot és a WC csészét összekötő csővezetékrendszere, a készülék működését megindító és leállító működtető csapja, valamint a hálózatba történő visszaáramlást megakadályozó visszacsapó szelepe van, amik közül az összekötő csőrendszer a hálózathoz csatlakoztatott tápvezetékből ebből kiágaztatott, a zárt légüstbe torkolló üsvezetékből mint egyetlen becsatlakoztatott vezetékből - és ugyancsak a tápvezetékből kiágaztatott, a WC csészébe vezető öblítővezetékből áll, mimellett az öblítővezeték és célszerűen az üstvezeték egyaránt legalább 3/4* méretű. A visszacsapó szelep általában a tápvezetékbe, míg a működtető csap az öblítővezetékbe van beépítve.
A találmány egyik különösen ajánlott kiviteli alakjának azonban olyan összetett csapja van, amely a tápvezeték, az üstvezeték és az öblítővezeték közös csomópontjában van elhelyezve és amelybe a működtető csap és a visszacsapó szelep be van építve.
Részleteiben ennek az összetett csapnak a találmány értelmében elosztó kamrája, ebből kiágazó három csatlakoztató csőcsonkja van, amelyek közül az egyik a tápvezeték csatlakoztató csőcsonkja, amelybe az előnyösen ütközőtüskékkel ellátott golyós visszacsapószelep van beépítve, a másik az üstvezeték csatlakoztató csőcsonkja, amelybe a forditókarral kapcsolt excenterrel emelhető súlyszelepből álló működtetőcsap van beépítve.
Előnyös, ha ebben az összetett csapban a fordítókarral kapcsolt excenter elfordítási szögét beállító szabályozó határolóelem pl. csavar van beépítve.
A következőkben találmányunkat és annak működését annak két példaképpeni kiviteli alakján a csatolt rajzokra való hivatkozással magyarázzuk meg részletesebben.
A rajzokon az 1. ábra a készülék egyik, a 2. ábra egy másik kiviteli alakjának működési vázlata, mig a 3. ábra a 2. ábrán bemutatott kiviteli alakban alkalmazott összetett csap metszetét ábrázolja.
Az 1. ábrán látható kiviteli alakban a vízvezetéki hálózathoz kapcsolt, általában l/2'-os 2 tápvezeték el van látva a szokásos 8 kiiktató csappal és a 6 visszacsapó szeleppel, majd két ágra oszlik szét, a bárhol és bármilyen magasságban elhelyezhető 1 légüstbe torkolló 3 üstvezetékre és a WC csészébe vezető 4 öblítővezetékre. Mind a 3 üstvezeték, mind. a 4 öblítővezeték legalább 3/4’, esetleg Γ átmérőjű. A 4 öblítővezetékbe van beiktatva a 7 működtető csap.
A készülék működése a következő. A vízvezetéki hálózatból a 2 tápvezetéken át érkező víz az ott uralkodó nyomással megtölti az 1 légüstöt addig a szintig, ameddig az általa összenyomott levegő engedi, amely átvéve a hálózati nyomás mértékét, a vízzel egyensúlyt tart. A vízvezetékből áramló vizet a 6 visszacsapó szelep ebbe az irányba átengedi, a víz a 4 öblítővezetékben a 7 működtető csapon túl nem haladhat, mivel az zárva van. Amikor a készüléket a 7 működtető csap 15 indítókarjának elforgatásával működésbe hozzuk, a víz a vízvezetéki, általában tekintélyes nyomással lezúdul az 1 légüstből az 5 WC tartályba a 3 üstvezetéken és a 4 öblítővezetéken át. Mivel mind a 3 üstvezeték, mind a 4 öblítővezeték elegendő nagy - legalább 3/4’-os - szelvényű, a víz nemcsak nagy nyomással és sebességgel, hanem bőséges mennyiségben is öblíteni tudja a WC csészét. Amikor az öblítést kellően eredményesnek ítéljük, a működtető csap karját elengedjük s a működtető csap önműködően zár. Ily módon csak annyi vizet használunk fel az 1 légüstből, amennyi szükséges s nem kényszerülünk arra a vízpazarlásra, amely pl. a magastartályos úszós készülékeknél elkerülhetetlen.
Ezután a 2 tápvezetéken át azonnal, mintegy 7-8 s alatt megtörténik az 1 légüst újabb feltöltése a vízvezetéki nyomás eléréséig.
A 6 visszacsapó szelep biztonsági célokat szolgál, hogy a vízvezetéki hálózatba semmiféleképpen se kerülhessen vissza az öblítőkészülékből öblítővíz.
Ami a 7 működtető csapot illeti, a készülékbe be lehet építeni ismert késleltetéssel működő csapot is, de előnyösebbnek tartjuk a kézzel elforgatva tartott és záráshoz elengedett indítókarú működtetőcsapot, mert ezzel pontosabban tudjuk szabályozni az öblítővíz szükséges mennyiségét. Az általunk ajánlott szerkezeti megoldást a továbbiakban, az összetett csapba való beépített formájában ismertetjük.
A 2. ábrán bemutatott kiviteli alak rajzán elhagytuk a 8 kiiktató csap ábrázolását, amely más készülékeknél is sokszor a falon belüli csővezeték más helyén van elhelyezve. A 3 tápvezetéknek is csak a falon kívüli rövid szakasza Iáható, amely a beépített 6 visszacsapó szelepet tartalmazó 9 összetett csapba torkollik. Ebből a 9 összetett csapból ágazik ki a 3 üstvezeték és a beépített 7 működtető csapon át a 4 öblítővezeték. Ez a kiviteli alak tehát a légüstön, a WC csészén és a három csővezetéken kívül csak egyetlen szerelvény: az összetett csap beszerelését kívánja meg. A 3 üstvezeték és a 4 öblítővezeték itt is legalább 3/4' méretű. A készülék egyébként ugyanúgy működik, mint az 1. ábrán ábrázolt kiviteli alak.
A 3. ábrán a 9 összetett csap egy kiviteli alakja látható. A 12 kamrából a vízvezetéki hálózat 2 tápvezetékének összekötésére a 2' csőcsonk, az 1 légüst felé vezető 3 üsvezeték bekötésére a 3' csőcsonk, míg a 4 öblítővezeték csatlakoztatására a 3' csőcsonk ágazik ki. A 2' csőcsonk előtt a l/2'-os 2' csőcsonk és a nagyobb, pl. Γ szelvényű kamra között kialakított váll és a 11 ütközőtüskék között el van helyezve a vízzel azonos fajsúlyú 10 golyó, amely a 6 visszacsapó szelepet képezi. A 4' csőcsönk fölött van elhelyezve a 13 súlyszelep, alatta a 14 excenterrel ellátott 17 tengely, amelyhez a 9 összetett csapból kiálló részén a 15 indítókar van mereven kapcsolva, együttesen alkotva a 7 működtető csapot. A 17 tengelyből ebben az esetben még a 18 szabályozó excenter is kiáll, amelynek mozgási térségében a kívülről igazítható szabályozó határelem, a 16 csavar van elhelyezve.
A részleteiben leírt fentebbi 9 összetett csap működése a következő. A 13 súlyszelep zárt állapotában, amennyiben az 1 légüstben a korábbi használat következtében kisebb a nyomás a vízvezetéki hálózaténál, a 2 tápvezetékből áramló víz akadálytalanul áthalad a 12 kamrán és a 3' csőcsonkon át a 3 üstvezetékbe és az 1 üstöt mindaddig feltölti, amíg a benne levő levegőt annyira össze nem nyomja, hogy az is felveszi a vízvezetéki hálózat nyomását; ekkor a víz áramlása megszűnik és nyugalmi állapot következik be. A 10 golyó, amelyet előbb a víz áramlása a 11 ütközőtüskékhez nyomott, most szabadon lebeg. A 11 ütközőtüskék száma legalább kettő, de előnyösebben három lehet; ezek a 10 golyót mozgási pályájának tengelyében tartják és bőséges átáramlási szelvényt is nyitva hagynak.
Amikor elfordítjuk a 15 inditókart, a 14 excenter megemeli a 13 súlyszelepet és a víz áramlása megindul a 4' csőcsonkon át a 4 öblítővezetékbe s onnan a WC csészébe. A víz a hálózati nyomással kezd indulni, mégpedig a hálózati l/2-os vezetéknél nagyobb, itt 3/4'-os vezeték nagyobb szelvényén át, lényegesen nagyobb vízszállítással. S bár az 1 légüstben a vízmennyiség csökkenésével a nyomás is csökken, a 2 tápvezeték felől változatlanul a hálózati nyomással érkező víz az együttes víznyomást kissé megemeli és magával ragadó erejével besegít a 3 üstvezeték felől érkező víz áramlásának is. Az öblítéssel nem kell megvárnunk, amíg az 1 üstben a viz elfogy, hanem amikor az öblítést bevégzettnek ítéljük, a 15 indítókart elengedjük, ezután a 13 súlyszeiep súlyánál fogva beül a szelepfészkébe s a víz útját a 4 öblítőcső felé lezárja. Mivel az öblítéshez csak az éppen szükséges vízmennyiséget használtuk el, a vízfogyasztásban jelentős megtakarítást érhetünk el.
Ami a 18 excenter és a 16 csavar szerepét illeti, ezekre csak olyan esetben van szükség, ha különösen nagy hálózati nyomásra is számítani lehet, mert ekkor esetleg az öblítővíz a WC csészéből kicsaphat. Ezt megakadályozandó a 16 csavart addig csavarjuk be, amíg az az excenterbe ütközve a 17 tengely elfordulásának gátat szabva, a 13 súlyszelep emelési magasságát korlátozza és lecsökkenti a 4 öblítővezeték felé áramló vízszállítást is annyira, hogy a víznek a WC csészéből történő kicsapása már ne történhessék meg. Erre a szabályozási lehetőségre az épületek nagy részénél nincsen szükség s ilyenkor az alkalmazandó 9 összetett csap szerkezete is leegyszerűsödik, mert mind a 16 csavar, mind a 18 excenter, mind a 18 excentert magába foglaló oldalkamra elmaradhat s a 17 tengely és a 15 indítókar is egy darabból készülhet.
1422
A 10 golyóból álló visszacsapó szelepnek csupán a megkívánt biztonsági szerepe van: megakadályozza, hogy bármily rendkívüli esetben a legcsekélyebb víz visszaáramlását a vízvezetéki hálózatba 5 kerülhessen.
Minthogy a légüst teljesen zárt, csak egyetlen csatlakozó csővezetékkel, a 3 üstvezetékkel, a benne levő levegő hosszú - mintegy 2000-szeri - használat után annyira megcsappanhat, hogy utántölté0 se szükségessé válhat. Ez igen egyszerű módon történhetik: a 8 kiiktató csapot elzárjuk s a 15 indítókart elforgatva a készüléket víztelenítjük; ezután az indítókart elengedjük s a 8 kiiktató csapot kinyitjuk. Ezzel a készülék vízzel önműködően ismét 5 feltöltődik, egyben újabb légpárnát létesítve a légüstben.
Megjegyezzük, hogy a 3 üstvezetéknek előnyösen szintén az öblítővezetékkel azonos átmérőjűnek, tehát legalább 3/4-osnak kell lennie. Kivételes 20 esetben - főleg nagynyomású vízvezetéki hálózat esetén elképzelhető, hogy ez kisebb átmérőjű is lehessen, különösen, ha az üstvezeték hossza viszonylag kicsiny. Mégis az esetek döntő többségében mérete nem szabad, hogy 3/4-nál kisebb le25 gyen.
Amint látjuk, a készülék minden hibásodó alkatrész nélkül, minden eddiginél egyszerűbb felépítésben, kis szerelési munkával beépíthető, a légüstje a helyiség legelőnyösebbnek ítélt helyén elhelyezhető, 30 emellett a készülék működése is egyszerű, víztakarékos és csaknem kizárja a hibásodási lehetőséget. Szerelésénél különös előnye, hogy a lélgüsthöz egyetlen csővezetéket kell vezetnünk s ha összetett csapot alkalmazunk, úgy - a szokásos kiiktató csa35 pon kívül - csak egyetlen szerelvényt kell beépítenünk.

Claims (5)

  1. Szabadalmi igénypontok
    1. WC öblítő készülék, amelynek légüstje, ezt, valamint a vízvezetéki hálózatot és a WC csészét összekötő csővezetékrendszere és a készülék működését megindító és leállító működtető csapja, vala45 mint a hálózatba visszaáramlást megakadályozó visszacsapó szelepe van, azzal jellemezve, hogy csővezetékrendszere a hálózathoz csatlakoztatott tápvezetékből (2), ebből kiágaztatott, a zárt légüstbe (1) kizárólagosan - mint egyetlen becsatlakoztatott
    50 vezetékből - torkolló üstvezetékből (3) és a WCcsészébe (5) vezető öblítővezetékből (4) áll, mimellett az öblítővezeték (4) és célszerűen az üstvezeték (3) egyaránt legalább 3/4’ méretű.
  2. 2. Az 1. igénypont szerinti kézülék, azzal jellege mezve, hogy visszacsapó szelepe (6) a tápvezetékbe (2) van beépítve.
  3. 3. Az 1. igénypont szerinti készülék, azzal jellemezve, hogy összetett csapja (9) van, amely a tápvezeték (2), az üstvezeték (3) és az öblítővezeték (4) csomópontjában van elhelyezve és amelybe a működtető csap (7) és a visszacsapó szelep (6) be van építve. (Elsőbbsége: 1983. 02. 25.)
  4. 4. összetett csap, főleg a 3. igénypont szerinti készülékhez, azzal jellemezve, hogy elosztó kamrág5 jának (12) három csatlakoztató csőcsonkja van,
    -4, 190 422 amelyek közül az egyik a tápvezeték (2) csatlakoztató csőcsonkja (2'), amelybe az előnyösen ütközőtüskékkel (11) ellátott golyós (10) visszacsapó szelep (6) van beépítve, a másik az üstvezeték (3) csatlakoztató csőcsonkja (3'), míg a harmadik az öblítővezeték (4) csatlakoztató csőcsonkja (4'), amelybe az elfordítható indítókarral (15) kapcsolt excenterrel (14) emelhető, súlyszelepet (13) tartalmazó működtetőcsap (7) van beépítve. (Elsőbbsége: 1983. 02. 25.)
  5. 5. A 4. igénypont szerinti összetett csap, azzal jellemezve, hogy a fordítókarral (15) kapcsolt ex5 center (14) elfordítási szögét beállító szabályozó határolóeleme pl. csavarja (16) van. (Elsőbbsége:
    1983. 02. 25.)
HU823474A 1982-10-29 1982-10-29 Wc-öblítö készülék és összetett csap a készülékhez HU190422B (hu)

Priority Applications (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
HU823474A HU190422B (hu) 1982-10-29 1982-10-29 Wc-öblítö készülék és összetett csap a készülékhez
SE8304782A SE8304782D0 (sv) 1982-10-29 1983-09-06 Tryckbasseng for spolning av wc-stolar

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
HU823474A HU190422B (hu) 1982-10-29 1982-10-29 Wc-öblítö készülék és összetett csap a készülékhez

Publications (2)

Publication Number Publication Date
HUT37190A HUT37190A (en) 1985-11-28
HU190422B true HU190422B (hu) 1986-09-29

Family

ID=10964165

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU823474A HU190422B (hu) 1982-10-29 1982-10-29 Wc-öblítö készülék és összetett csap a készülékhez

Country Status (2)

Country Link
HU (1) HU190422B (hu)
SE (1) SE8304782D0 (hu)

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
WO2000042259A1 (de) 1999-01-15 2000-07-20 Vas Laszlo Spülvorrrichtung für toiletten

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
WO2000042259A1 (de) 1999-01-15 2000-07-20 Vas Laszlo Spülvorrrichtung für toiletten

Also Published As

Publication number Publication date
HUT37190A (en) 1985-11-28
SE8304782D0 (sv) 1983-09-06

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US4420845A (en) Float valve assembly with flow control and volume balancing means
US4408361A (en) Diverter valve
US20130061944A1 (en) Systems and Methods for Water Conservation
US6470505B1 (en) Water efficient toilet
EP2201185B1 (en) System used to feed wc flushing tanks with recycled water
WO2008059348A2 (en) Circulating water reservoir tank
US7509973B1 (en) System to prevent excess fluid flow with a secondary resetting shut-off valve assembly
JP2000027251A (ja) 下水渠システム
HU190422B (hu) Wc-öblítö készülék és összetett csap a készülékhez
US4993086A (en) Emergency shut-off mechanism for flush tank
JP2574129B2 (ja) 衛生設備又は衛生備品のシャワー兼滅菌装置
US20200318332A1 (en) Tank used for collecting and recycling bathroom shower warm up water
US7059342B2 (en) Liquid shut-off system
US20120227172A1 (en) Water saver toilet control valves and methods
EP1201834B1 (en) Device for domestic exploitation of rain water
JP3969472B2 (ja) 消火設備
CN201715722U (zh) 新型太阳能热水器
US658823A (en) Water-pumping apparatus.
GB2448496A (en) Water recycling system
HU222206B1 (hu) Öblítőkészülék toalettekhez
JP3046778B2 (ja) 水洗トイレの給水設備
GB2365912A (en) Storage tank and filtration unit for a grey water processing system
CN1982807A (zh) 节水防冻型太阳能热水器
JPH09151522A (ja) 温水洗浄装置
JP2024081170A (ja) サイフォン解消型逆流防止給水器

Legal Events

Date Code Title Description
HU90 Patent valid on 900628
HMM4 Cancellation of final prot. due to non-payment of fee