HU187336B - New process for producing intermediates of carbacycline - Google Patents

New process for producing intermediates of carbacycline Download PDF

Info

Publication number
HU187336B
HU187336B HU811694A HU169481A HU187336B HU 187336 B HU187336 B HU 187336B HU 811694 A HU811694 A HU 811694A HU 169481 A HU169481 A HU 169481A HU 187336 B HU187336 B HU 187336B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
carbon atoms
hydroxy
formula
alkyl
ether
Prior art date
Application number
HU811694A
Other languages
English (en)
Inventor
Werner Skuballa
Bernd Raduechel
Helmut Vorbrueggen
Original Assignee
Schering Ag
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Schering Ag filed Critical Schering Ag
Publication of HU187336B publication Critical patent/HU187336B/hu

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07CACYCLIC OR CARBOCYCLIC COMPOUNDS
    • C07C405/00Compounds containing a five-membered ring having two side-chains in ortho position to each other, and having oxygen atoms directly attached to the ring in ortho position to one of the side-chains, one side-chain containing, not directly attached to the ring, a carbon atom having three bonds to hetero atoms with at the most one bond to halogen, and the other side-chain having oxygen atoms attached in gamma-position to the ring, e.g. prostaglandins ; Analogues or derivatives thereof
    • C07C405/005Analogues or derivatives having the five membered ring replaced by other rings
    • C07C405/0075Analogues or derivatives having the five membered ring replaced by other rings having the side-chains or their analogues or derivatives attached to a condensed ring system
    • C07C405/0083Analogues or derivatives having the five membered ring replaced by other rings having the side-chains or their analogues or derivatives attached to a condensed ring system which is only ortho or peri condensed, e.g. carbacyclins

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)
  • Heterocyclic Carbon Compounds Containing A Hetero Ring Having Oxygen Or Sulfur (AREA)
  • Furan Compounds (AREA)

Description

A találmány tárgya új eljárás karbaciklin-származékok szintézisére alkalmas közbenső termékek előállítására, 7-hidroxi-2-oxabiciklo [3.3.0] oktán3-ilidén-ecetsav-észterekből.
A találmány szerinti eljárással előállított vegyületekből előnyösen állíthatók elő stabil, és farmakológiailag hatásos karbaciklin-származékok.
A 2 912 409 sz. német szövetségi közlársaságbeli nyilvánosságrahozatali irat a karbaciklin olyan szintézisét írja le, amelynél valamely biciklusos laktonból indulnak ki, és amely a laktongyürü felnyitásán, valamint egy ecetsavészter bevezetésén át dikarbonsavészter képződéséhez és előzetes hidrogénezés után végül ciklizálással karbaciklinközbenső termékhez vezet. Ez a szintézis nemcsak bonyolult, és sok munkát igényel, de egyes lépései így például az ecetsav-metil-észter-csoportnak a nyitott laktongyürübe történő bevezetése, különösen azonban a dikarbonsav-diészter ciklizálása és az azt követő dekarboxilezés - jelentős kitermelést veszteséggel járnak.
Azt találtuk, hogy a 7-hidroxi-2-oxabiciklo[3.3.0] oktán-3-ilidén-ecetsav-észterek, mint prosztaciklinelőtermékek előzetes oxidáció után bázisokkal végzett kezelés (és ezt követő redukció) útján nagy kitermeléssel 3-oxo-7-hidroxi-biciklo [3.3.0] oktán-2-il-karbonsav-észterekké alakíthatók át.
A találmány tárgya tehát eljárás az (I) általános képletű 3-oxo-7-hidroxi-biciklo [3.3.0] oktán-2-ilkarbonsav-észterek előállítására, a képletben
R, jelentése valamely 1-4 szénatomos alkilcsoport és R2 jelentése hidrogénatom, trialkil-szililcsoport, amelyben az alkil-rész 1-4 szénatomos vagy egy olyan —C(=O)—R3általános képletű csoport, amelyben R3 6-10 szénatomos karbocíklusos arilcsoportot jelent, a találmány szerinti eljárást az jellemzi, hogy egy (II) általános képletű
7-hidroxi-2-oxabtciklo [3.3.0]-oktán-3-ilidén-ecetsav-észtert - amelyben R, és R2 jelentése a fentiekben megadottakkal megegyező - oxidálunk, majd valamilyen bázissal - előnyösen 1,5-diazabiciklo [4.3.0] -non-5-énnel vagy 1,8-diazabiciklo [5.4.0] undec-7-énnel - kezelünk és végül redukálószerrel, előnyösen nátrium-bór-hidriddel, reagáltatunk.
Az (I) általános képletű vegyületek kiválóan alkalmas közbenső termékek olyan stabil, farmakológiailag hatásos karbaciklinszármazékok előállítására, melyekben a prosztaciklinek 9-helyzetű éteres oxigénatomját metiléncsoport helyettesíti.
A (II) általános képletű vegyületek hidroxilcsoportjának oxidációja szakember számára ismert módszerekkel történhet. Oxidálószerként és oxidációs módszerként például a Collins-féle reagens (Tetrahedron Letters, 1968, 3368 old.), a Jones-féle reagens (J. Chem. Soc., 1953, 2555 old.), a piridinium-klór-kromát (Tetrahedron Letters, 1975,2647), a piridinium-dikromát (Tetrahedron Letters, 1979, 399. old.) vagy a Moffat-Pfitzner-féle módszer, alkalmazható. Az oxidációt Collins-féle reagenssel — 20 ’C és -I- 30 ’C közötti, előnyösen 0 °C és — 5°C közötti hőmérsékleten, Jones-féle reagenssel -40°C és + 30 °C közötti, előnyösen ~30°C és 0 °C közötti hőmérsékleten vagy piridinium-klórkromáttal vagy piridinium-dikromáttal -20°C és + 40 °C közötti, előnyösen 20 ’C és 30 °C közötti hőmérsékleten, oxidálószerekkel szemben iners oldószerekben hajtjuk végre. Oldószerként az alkalmazott reagenstől függően metilén-klorid, kloroform, etilén-klorid, dimetil-formamid, piridin stb. alkalmasak. A gyakorlatilag kvantitatív kitermeléssel nyert keton - melyben R( és R2 jelentése a fenti - további tisztítás nélkül reagáltatható tovább.
A további reakcióhoz bázisként például tercier aminok, így az 1,5-diazabiciklo [4.3.0] non-5-én (DBN) és az 1,8-diazabiciklo [5.4.0] undec-7-én (DBU), továbbá a kálium-terc-butilát és a nátriumlerc-butilát jönnek számításba. Különösen előnyösen használható bázis a DBN és a DBU. A reakció oldószer jelen-, vagy távollétében, -40 °C és + 60°C közötti, előnyösen 0°C és 30 °C közötti hőmérsékleten végezhető. Oldószerként a tetrahidrofurán, dietil-éter, dioxán, toluol alkalmas. A ketoncsoport ezt követő redukciója ugyanazon reakcióedényben, a szokásos redukálószerek hozzáadásával — 80 °C és + 30 °C közötti előnyösen — 30 °C és +10°C közötti hőmérsékleten hajtható végre. Redukálószerként alkalmasak például a nátriumbór-hidrid, lítium-tri-(terc-butoxi)-alumíniumhidrid, cink-bór-hídrid, alumínium-izopropilát, stb. előnyösen nátrium-bőr hidridet használunk. Az oldhatóság javítására célszerűen valamely alkoholt, így például metanolt, etanolt, propánok, vagy izopropanolt adunk az elegyhez.
Noha az (I) általános képletű vegyületek nyerstermékeinek vékonyréteg-kromatográfiás vizsgálata csak kismennyiségű kísérőanyagokat mutat ki és nem tesz szükségessé tisztítást, a nyerstermék adott esetben kromatografálássa.1 tisztítható. Ily módon a tiszta (I) általános képletű vegyületek az elméletihez képest 70%-os kitermeléssel nyerhetők a (11) általános képletű vegyületekből.
1-4 szénatomos alkilcsoport alatt egyenes vagy elágazó szénláncú alkilcsoportokat, így pl. metil-, etil-, η-propil-, izopropil-, η-butil-, izobutil-, szekbutil-, terc-butil-csoportot értünk.
Az R2 jelentésében a trialkil-szilil-csoport alkilcsoportjai egyenes vagy elágazó szénláncú alkilesoportok, így pl. a metil-, etil-, η-propil-, izopropil-, m-butil-, izobutil-, szek-butil-, terc-butii-csoport.
Az Rj szubsztituens jelentésében az arilcsoport fenil-, a- vagy β-naftil-csoport.
A találmány szerinti eljárás során kiindulási anyagként alkalmazott (II) általános képletű vegyületek az ismert (III) általános képletű laktonokból - a képletben R2 jelentése a fenti és R4 jelentése hidrogénatom vagy olyan — C — R3 általános képII o
letű csoport, ahol R3 jelentése arilcsoport - állíthatók elő, úgy, hogy azokat valamely (IV) általános képletű lítium-ecetsav-észterrel - ahol R, jelentése a fenti - - 80 °C és 0 °C közötti, előnyösen - 70 °C és - 50 ’C közötti hőmérsékleten, valamely, fémorganikus reakcióra alkalmas oldószerben reagáltatjuk. Oldószerként használhatók például a dietiléter, tetrahidrofurán, dioxán, dimetoxi-etán stb.
Víz lehasítása céljából a fémorganikus reakció nyerstermékét valamely vízzel nem elegyedő oldó-2187 336 szerben - így például toíuolban, metilén-kloridban, kloroformban, széntetrakloridban, dietil-éterben -, előnyösen toíuolban oldott katalitikus mennyiségű savval, 20 ’C és 100 ’C közötti, előnyösen 20 °C és 30 °C közötti hőmérsékleten kezeljük. Savként alkalmas például a p-toluol-szulfonsav, kénsav, sósav, bór-trifluorid stb.
Az adott esetben jelenlevő acilcsoportokat például valamely, alkoholban oldott alkálifém- vagy alkáliföldfém-karbonáttal szappanosíthatjuk el. Alkoholként alifás alkoholok, így például a metanol, etanol, butanol, előnyösen a metanol alkalmazható. Alkálifém- vagy alkáliföldfém-karbonát, nátrium-karbonát, kalcium-karbonát, bárium-karbonát használható. A reakciót - 10 C és + 70 °C közötti, előnyösen 25 °C hőmérsékleten végezzük.
Az (I) általános képletű vegyületeket karbaciklinszármazékokká ismert módon alakítjuk át, például úgy, hogy azokat pl. 1,4-diazabiciklo [2.2.2] oktánnal toíuolban dekarboxilezzük, például benzoil-kloriddal vagy ecetsavanhidriddel észterezzük és a védőcsoportot lehasítjuk.
Az ily módon nyert (V) általános képletű keton, melyben R4 jelentése a fenti, például a 2 912 409 vagy 2 845 770 sz. NSZK-beli nyilvánosságrahozatali iratban leírt módszerrel alakítható át a kívánt karbaciklinekké.
/. példa
KIS. 2RS, 5S, 6S. 7 R)-7-Hidroxi-3-oxo-6- (dimelil-terc-butil-szililoxímetil) -bicikli) [3.3.0] oktán-2-il]-karbonsav-etil-észter
540 g Collins-féle reagens 4,6 1 abszolút metilénkloriddal készült oldatához jégfürdő-hőmérsékleten hozzáadjuk a 94,4 g (IS, 5R, 6S, 7R)-7-hidroxi6-(dimetil-terc-butil-szililoximetil)-2-oxabiciklo [3.3.0] oktán-3-ilidén-ecetsav-etil-észter 1,6 1 metilén-kloriddal készült oldatát és az elegyet 15 percig 5 °C-on keverjük. Ezután a reakcióelegyet 101 éterrel hígítjuk, a szerves fázist 5%-os nátrium-hidrogén-karbonát-oldattal 4-szer, vízzel 1-szer, 10%-os kénsavval 2-szer és vízzel 3-szor rázzuk ki. Ezután nátrium-szulfáton szárítjuk és vákuumban bepároljuk.
Az ily módon előállított (95 g) ketont 320 ml tetrahidrofuránban oldjuk, 0 °C-on 134 ml 1,5-diazabiciklo-[4.3.0] non-5-ént adunk hozzá, 105 percig 0 ’C-on keverjük, - 20 °C-ra hütjük, 10,2 g nátrium-bór-hidridet, majd 385 ml metanolt adunk hozzá, 100 percen át —20 °C-on keverjük, 160 ml acetont adunk hozzá, 30 percig keverjük, majd 2 1 10%-os citromsavoldalra öntjük. Éterrel extraháljuk, a szerves fázist vízzel semlegesre mossuk, nátrium-szulfáton szárítjuk és vákuumban bepároljuk. A maradék kovasavgélen végzett kromatografálása után hexán-éter (3 : 2 arányú) oldószereleggyel a címben nevezett vegyület 65,5 g-ját nyerjük színtelen olaj alakjában.
Infravörös spektrum (CHClj): 3520, 2955, 2930, 2860, 1750, 1720, 1660, 1620, 834 cm*’.
A fenti (címben megnevezett) vegyület kiindulási anyagát a következő módon állítjuk elő:
la) (IS, 5R, 6S, 7R)~7-benzoiloxi-6- ( dimetil-terc-butil-szililoximetil)-2-oxabiciklo [3.3.0] okiún-3-on
100 g (IS, 5R, 6S, 7R)-7-benzoi!oxi-6-hidroxímetil-2-oxabiciklo [3.3.0] oktán-3-on és 62 g imidazol 110 ml dimetil-íörmamiddal készült oldatához 0 °C-on 65 g terc-butil-dimetilszilil-kloridot adunk és 24 órán át 24°C-on argongáz alatt keverjük a reakcióelegyet. Ezután 6 I éterrel hígítjuk, 5%-os kénsavval kétszer, vízzel négyszer kirázzuk, magnézium-szulfáton szárítjuk és vákuumban bepároljuk. A maradékot hexán- metilén-klorid oldószerelegyből átkristályosítjuk. Ily módon a szililéter 137 g-ját nyerjük színtelen kristályok alakjában (olvadáspont: 75 °C).
Ib) (IS, 5R, 6S, 7R)-7-Hídroxi-6-(dimetil-terc-butil-szililoxi-metil)-2-oxabiciklo [3.3.0] oktán-3-ilidén-ecelsav-etilészter ml diízopropílaminhoz -25°C-on argongáz alatt 425 ml 1,6 mólos hexános butil-lítium-oldatot csepegtetünk és 1 órán át -25°C-on keverjük. Ebbe a reackióelegybe ~70°C-on 66 ml ecetsavetil-észtert csepegtetünk, 20 percen át keverjük, majd az la) példában leírt módon előállított 66 g mennyiségű szililéter 500 ml dietil-éterrel és 500 ml tetrahidrofuránnal készült oldatát adjuk hozzá. 20 percig -70°C-on keverjük, a reakcióelegyet 1,4 1 telített ammónium-klorid-oldat és 1,4 1 10''()-os citromsav oldat elegyébe öntjük, éterrel extraháljuk, a szerves extraktumot vízzel semlegesre mossuk, magnézium-szulfáton szárítjuk és vákuumban bepároljuk.
A maradékot 1,5 1 toíuolban oldjuk, 1,5 g p-toluolszulfonsavat adunk hozzá, 2 órán át 25 ’C-on keverjük és 40 °C-on vákuumban bepároljuk. 24 g vízmentes kálium-karbonátot adunk hozzá, 500 ml metanollal elegyítjük és 3 órán át 25 °C-on argongáz alatt keverjük. Ezután éterrel hígítjuk, konyhasó-oldattal semlegesre mossuk, nátrium-szulfáton szárítjuk és vákuumban bepároljuk. A maradék kovasavgélen hexán-etil-acetát 7 : 3 arányú oldószereleggyel végzett kromatografálása után a címben jelzett vegyület 48 g-ját kapjuk meg, színtelen kristályok alakjában. Olvadáspont: 35 ’C.
Infravörös spektrum (CHC13): 3520, 2955, 2930, 2860, 1742, 1635, 832 cm
2. példa f(!S, 2RS, 5S, 6S. 7R)-6-Bea:ailaxiinetil- 7-hidraxi-3-axabieiklo [3.3.0] okián-2-ilJ-karbansav-etil-észter g Collins-féle reagens 250 ml metilén-kloriddal készült oldatához jégfürdö-hömérsékleten 5 g 90 ml metilén-kloridban oldott (IS, 5R, 6S, 7R)-6benziloximetil-7-hidroxi-2-oxabiciklo [3.3.0] oktán-3-ilidén-ecetsav-etil-észtert adunk és az elegyet 5 ’C-on 15 percig keverjük. Ezután a reakcióelegyet 600 ml éterrel hígítjuk, 5%-os nálrium-hidrogénkarbonát-oldattal négyszer, vízzel egyszer, 10%-os
-3187 336 kénsavval kétszer és vízzel háromszor rázzuk ki. Magnézium-szulfáton szárítjuk és vákuumban bepároljuk.
A maradékot (5 g) 18 ml tetrahidrofuránban oldjuk, 0 ’C-on 7,5 ml 1,5-diazabiciklo [4.3.0] non5-ént adunk hozzá, 100 percig 0’C-on keverjük,
- 20 ’C-ra hűtjük, 550 mg nátrium-bór-hidridet és 18 ml metanolt adunk hozzá, 100 percig — 20 ’C-on keverjük, 10 ml acetont adunk hozzá, 30 percig keverjükj majd 100 ml 10%-os citromsavoldatba öntjük. Éterrel extraháljuk, a szerves fázist vízzel semlegesre mossuk, nátrium-szulfáton szárítjuk és vákuumban bepároljuk. A maradék kovasavgélen éter-hexán 3 : 2 arányú oldószereleggyel végzett kromatografálása útján a címben szereplő vegyület 5
3,4 g-ját nyerjük színtelen olaj alakjában.
Infravörös spektrum: 3540, 2930, 2860, 1755, 1725, 1660, 1620 cm
A fenti, címben nevezett vegyület kiindulási 2Q anyagát a következő módon állítjuk elő.
2a) (IS, 5R, 6S, 7R)-6-Benzoiloximetil-7-hidroxi~2-oxabiciklo[3.3.0] oktán-3-ilidén-ecetsav-etil-észter ml diizopropilaminhoz —25’C-on argongáz alatt 550 ml 0,91 mólos hexános butil-lítium-oldatot csepegtetünk és 1 órán át -25 ’C-on keverjük. Ehhez az elegyhez —70’C-on 49 ml ecetsav-etilésztert csepegtetünk, 20 percig -70’C-on keverjük, majd hozzáadjuk 26,2 g (IS, 5R, 6S, 7R)-6benziloximetil-7-hidroxi-2-oxabiciklo [3.3.0] oktán-3-on 300 ml dietil-éterrel és 300 ml tetrahidrofuránnal készült oldatát. 20 perc múlva a reakcióelegyet 1 1 telített ammónium-klorid oldatba öntjük, éterrel extraháljuk, a szerves extraktumot konyhasó-oldattal semlegesre mossuk és magnézium-szulfáton szárítjuk.
A bepárlási maradékot 700 ml toluolban oldjuk,
0,25 g p-toluolszulfonsavat adunk hozzá, 2 órán át 25 ’C-on keverjük, 40’C-on vákuumban kb. 400 ml toluolt ledesztillálunk, vízzel semlegesre mossuk, magnézium-szulfáton szárítjuk és vákuumban bepároljuk. 45
A maradék kovasavgélen hexán-etil-acetát oldószereleggyel végzett kromatografálása után a címben nevezett vegyület 20,3 g-ját kapjuk meg színtelen kristályok alakjában (pentán-éter oldószerelegyből végzett átkristályosítás után az olvadás- 50 pont 59’C).
Infravörös spektrum (CHC13): 3540, 2990, 2945, 2870, 1695, 1639, 1120/cm.
3. példa (felhasználás) (ÍR, 5S, 6S, 7R)-7-Benzoiloxi-6-hidroximetil-biciklo [3.3.0]-oktán-3-on g, az 1. példában leírt módon előállított β-ketoészter 1,2 1 toluolial készült oldatához 157 g 1,4diazabiciklo [2.2.0] oktánt adunk és 5 órán át viszszafolyató hütő alkalmazása mellett, argongáz alatt forraljuk. Ezután az elegyet vákuumban bepároljuk, a maradékot 320 ml tetrahidrofuránban feloldjuk, 0 ’C-on 23 ml benzoil-kloridot adunk hozzá és 15 percig 0’C-on keverjük. 9 ml vizet adunk a reakeióelegyhez, azt 2 órán át 25 ’C-on keverjük, a kristálypépet 2,5 1 éterben oldjuk, 10%os kénsavval többször, vízzel kétszer kirázzuk és vákuumban bepároljuk. A maradékot 5 órán át 30 ’C-on egy jégecetből, vízből és tetrahidrofuránból 65 : 35 : 10 arányban készített elegyben keverjük, majd vákuumban bepároljuk. A maradék kovasavgélen, éterrel végzett kromatografálása után a címben nevezett vegyület 24,2 g-ját nyerjük színtelen olaj alakjában.
Infravörös spektrum (CHC13): 3510, 2945, 1739, 1712, 1602, 1588, 1278/cm.

Claims (1)

  1. Eljárás az (I) általános képletű 3-oxo-7-hidroxibiciklo [3.3.0] oktán-2-il-karbonsav-észterek előállítására, a képletben
    R, jelentése valamely 1-4 szénatomos alkilcsoport és R2 jelentése hidrogénatom, trialkil-szililcsoport, amelyben az alkil-rész 1-4 szénatomos vagy egy olyan —C (= O)—R3 általános képletű csoport, amelyben R3 6-10 szénatomos karbociklusos arilcsoportot jelent, azzaljellemezve, hogy egy (II) általános képletű 7-hidroxi-2-oxabicikIo [3.3.0] oktán-3-ilidén-ecetsav-észtert - amelyben R, és R2 jelentése a fentiekben megadottakkal megegyező oxidálunk, majd valamilyen bázissal - előnyösen 1,5-diazabiciklo [4.3.0] non-5-énnel vagy 1,8-diazabiciklo [5.4.0] undec-7-énnel - kezelünk és végül redukálószerrel, előnyösen nátrium-bór-hidriddel, reagáltatjuk.
HU811694A 1980-06-06 1981-06-05 New process for producing intermediates of carbacycline HU187336B (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE3021895A DE3021895A1 (de) 1980-06-06 1980-06-06 Neues verfahren zur herstellung von carbacyclin-zwischenprodukten

Publications (1)

Publication Number Publication Date
HU187336B true HU187336B (en) 1985-12-28

Family

ID=6104355

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU811694A HU187336B (en) 1980-06-06 1981-06-05 New process for producing intermediates of carbacycline

Country Status (6)

Country Link
US (1) US4359581A (hu)
EP (1) EP0041661B1 (hu)
JP (1) JPS5726644A (hu)
AT (1) ATE8496T1 (hu)
DE (2) DE3021895A1 (hu)
HU (1) HU187336B (hu)

Families Citing this family (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US5283349A (en) * 1985-09-13 1994-02-01 Teijin Limited 2,6,7-trisubstituted-3-methylenebicyclo(3.3.0)-octanes, and process for production thereof
DE3638762A1 (de) * 1986-11-13 1988-05-26 Schering Ag Racematspaltung von 7(alpha)-acyloxy-6ss-hydroxy-methyl-2-oxabicyclo (3.3.0)octan-3-onen durch stereospezifische enzymatische acylat-hydrolyse
US5169960A (en) * 1987-08-11 1992-12-08 Schering Aktiengesellschaft Process for the production of E/Z mixtures of 2-(bicyclo[3.3.0]octan-3-ylidene)-acetic acid derivatives with predominant E or Z portion
US4871869A (en) * 1988-01-06 1989-10-03 Nisshin Flour Milling Co., Ltd. Optically active bicyclo[3.3.0]octane and processes for the preparation thereof
DE3816801A1 (de) * 1988-05-13 1989-11-23 Schering Ag Verfahren zur herstellung von carbacyclinen

Family Cites Families (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JPS5463059A (en) * 1977-10-26 1979-05-21 Sumitomo Chem Co Ltd Novel bicyclooctane derivatives and their preparation
JPS54119441A (en) * 1978-03-09 1979-09-17 Sumitomo Chem Co Ltd Novel bicyclooctane derivative
IT1113341B (it) * 1978-03-31 1986-01-20 Ono Pharmaceutical Co Analoghi della 6,9-metano-pgi2
DE2845770A1 (de) * 1978-10-19 1980-04-30 Schering Ag Neue prostacyclin-derivate und verfahren zu ihrer herstellung

Also Published As

Publication number Publication date
EP0041661A3 (en) 1982-01-27
ATE8496T1 (de) 1984-08-15
JPS5726644A (en) 1982-02-12
EP0041661A2 (de) 1981-12-16
DE3021895A1 (de) 1981-12-24
JPH0148256B2 (hu) 1989-10-18
EP0041661B1 (de) 1984-07-18
US4359581A (en) 1982-11-16
DE3164871D1 (en) 1984-08-23

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US5539130A (en) 7-Oxabicycloheotane carboxylic acid prostaglandin analog intermediates useful in the preparation of anti-thrombotic and anti-vasospastic compounds and method for preparing same
BE1003843A4 (fr) Procede stereospecifique pour la preparation des enantiomeres de la furo (3,4-c) pyridine et composes ainsi obtenus.
HU187336B (en) New process for producing intermediates of carbacycline
KR0144684B1 (ko) 디카르복실산의 모노에스테르 및 그의 제조방법
EP0024095B1 (en) Total synthesis of (1rs, 4sr, 5rs)-4-(4,8-dimethyl-5-hydroxy-7-nonenyl)-4-methyl-3,8-dioxabicyclo (3.2.1) octane-1-acetic acid and intermediates
EP0585104B1 (en) A method of preparing a saturated monocyclic hydrocarbon compound and an intermediate therefor
NO175589B (no) Fremgangsmåte for fremstilling av en optisk aktiv forbindelse
US5296615A (en) Process and intermediates for chiral epoxides
FR2467210A1 (fr) Procede de preparation de derives de l'acide 1,1-dioxopenicillanique
US5102793A (en) Stereospecific keto reduction of bicyclooctandione-carboxylic acid esters by microorganisms
US4277401A (en) Total synthesis of 1RS,4SR,5RS-4-(4,8-dimethyl)-5-hydroxy-7-nonen-1-yl)-4-methyl-3,8-dioxabicyclo[3.2.1]octane-1-acetic acid
US4925956A (en) Novel process for manufacturing optically active carbacyclin intermediates
JPH047346B2 (hu)
KR850000218B1 (ko) 디옥사비시클로[3.2.1]옥탄 유도체의 합성방법
US4749797A (en) Tetra-alkyl-2,2,5,5-cyclohexanone-4-01-1 compounds and their sulphonyl derivatives, the process and the intermediates for preparing them and their use in the synthesis of cis-cyclopropane lactones
US4044005A (en) Peroxides of 2-oxo-cyclopenta[b]furans
EP0094776A2 (en) Novel process for the preparation of biotin
US4307019A (en) Total synthesis of 1RS,4SR,5RS,-4-(4,8-dimethyl-5-hydroxy-7-nonen-1-yl)-4-methyl-3,8-dioxabicyclo[3.2.1]octane-1-acetic acid
Matsuo et al. Concise formal synthesis of (S)-gregatin B
KR810001248B1 (ko) 시클로펜탄올의 락톤유도체의 제조방법
US4694087A (en) Imidazolidinone precursors for the preparation of biotin
JPH06172297A (ja) ヒドロキシカルボニル誘導体およびその製造方法
US5084581A (en) Process for preparing (3R-(3aα,4β,7ββ,7aα))-octahydro-4,7 epoxyisobenzofuranol from associated aldehydes
US5245055A (en) Process for preparing a cis oxabicyclo olefinic acid and ester from an oxabicyclo pyranol
US4581459A (en) Process for the preparation of biotin

Legal Events

Date Code Title Description
HU90 Patent valid on 900628
HMM4 Cancellation of final prot. due to non-payment of fee