HU186114B - Method for operating multichannel coaxial equipments on dependent transmitting network of symmetric cable and reporting chain for implementing this method - Google Patents
Method for operating multichannel coaxial equipments on dependent transmitting network of symmetric cable and reporting chain for implementing this method Download PDFInfo
- Publication number
- HU186114B HU186114B HU286182A HU286182A HU186114B HU 186114 B HU186114 B HU 186114B HU 286182 A HU286182 A HU 286182A HU 286182 A HU286182 A HU 286182A HU 186114 B HU186114 B HU 186114B
- Authority
- HU
- Hungary
- Prior art keywords
- line
- damping
- network
- cable
- backbone
- Prior art date
Links
Classifications
-
- H—ELECTRICITY
- H04—ELECTRIC COMMUNICATION TECHNIQUE
- H04B—TRANSMISSION
- H04B3/00—Line transmission systems
- H04B3/02—Details
- H04B3/04—Control of transmission; Equalising
- H04B3/10—Control of transmission; Equalising by pilot signal
-
- H—ELECTRICITY
- H04—ELECTRIC COMMUNICATION TECHNIQUE
- H04B—TRANSMISSION
- H04B3/00—Line transmission systems
- H04B3/02—Details
- H04B3/36—Repeater circuits
Landscapes
- Engineering & Computer Science (AREA)
- Computer Networks & Wireless Communication (AREA)
- Signal Processing (AREA)
- Cable Transmission Systems, Equalization Of Radio And Reduction Of Echo (AREA)
- Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)
Description
A találmány tárgya eljárás sokcsatornás koaxiális berendezések üzemeltetésére szimmetrikus kábellel kialakított, távtáplálású átviteli hálózaton, mely eljárás a korrekciós kiegyenlítés új módon való végrehajtásával lehetővé teszi, hogy hosszabb gerinchálózat mentén is megfelelő átviteli feltételek között lehessen a már üzemelő szimmetrikus kábeles átviteli hálózatokat koaxiális sokcsatornás berendezések üzemeltetésére felhasználni. A találmány tárgya továbbá sokcsatornás hírátviteli lánc, melynek gerinchálózati erősítő állomásai a találmány szerinti eljárás foganatosítására alkalmas módon vannak kialakítva.
A telekommunikációban a csatornaszám növelése iránti igény már hosszú ideje monoton nő és ezért márégóta foglalkoznak annak megoldásával, hogy a régebben lefektetett szimmetrikus kábeles hálózatokon is üzemeltetni lehessen a sokcsatornás koaxiális berendezéseket.
A technika állásából ismeretesek az ilyen célra kifejlesztett ún. N+N rendszerek, melyek koaxiális és szimmetrikus kábeles átviteli láncokban egyaránt üzemelnek. Ilyen rendszereket ismertet pl. a PATTANTYÚS: GÉPÉSZ- ÉS VILLAMOSMÉRNÖKÖK KÉZIKÖNYVE c. kiadvány II. kötete (Műszaki Könyvkiadó, Budapest 1971.) a 149, 150, 157 és 181 oldalakon. Ezek az ismert megoldások azonban csak rövidtávú hálózatokban használhatók.
A találmány szerinti eljárás nagy távolságokra kiterjedően is lehetővé teszi a szokásos koaxiális kábeles berendezésekkel való forgalmazást szimmetrikus kábeles hírátviteli láncban olyan pótszerelvények beiktatása révén, melyeknek minimális a költség- és alkatrészigénye.
Elvileg a kétféle (szimmetrikus, koaxiális) kábelek távvezetéki magatartása hasonló, csillapítás-karakterisztikáik menete jó közelítéssel azonos. Míg azonban a koaxiális kábeleknél a gyakorlatban mérhető karakterisztika menete ezzel egybevág, s az elméleti karakterisztikából kiindulva tervezhetők a hálózatok, addig a szimmetrikus kábelek tényleges karakterisztikája az elméletitől matematikailag nem követhető módon eltér. Ezért az ismert megoldásnál a koaxiális berendezéseket úgy üzemeltették a szimmetrikus kábellel kialakított hálózatban, hogy a P vonalszakaszt magáben foglaló gerinchálózati szakaszonként egy vonalerősítőt gerinchálózati kiegyenlítő taggal láttak el, melynek kis alapcsillapítása elég nagy volt ahhoz, hogy a gerinchálózati szakasz karakterisztikájának torzulásait kompenzáló módon lehessen a szükséges kiemeléseket és elnyomásokat belállítani anélkül, hogy az empirikus korrekció során a csillapítás bármely pontban előjelet váltson. (Az együtt korrigálandó vonalszakoszok számát a vonalszakaszok hosszától és sajátosságaitól függően szokás megválasztani, általában P=4, 5 vagy 6.) Ehhez azonban a gerinchálózati kiegyenlítő tagot („magisztrális kiegyenlítő”) tartalmazó P-ik vonalerősítő állomás felépítését kellett változtatni, eltérően kialakított vonalerősítőt kellett alkalmazni. A találmány szerint valamennyi vonalszakaszban egyező felépítésű vonalerősítőket alkalmazunk, de a gerinchálózati kiegyenlítő tagot tartalmazó P-ik erősítő állomást megelőző, 1......(P— l)-ik erősítő állomásokban előkiegyenlítést végzünk, melynél a csillapítás pilotfrekvencián megegyezik a gerincházózati kiegyenlítő tag megfelelő frekveciájú csillapítása: így a gerinc2 hálózati kiegyenlítő tagot tartalmazó P-ik vonalszakasz bemenetére olyan jel érkezik, mely — az előző szakaszok tényleges frekvencia-karakterisztikáiban mutatkozó eltérések mellett is gyakorlatilag frekvenciafüggetlenül — a jelátviteli sávban szinttöbbletet tartalmaz és ez a szinttöbblet teszi lehetővé a gerinchálózati kiegyenlítő tag alapcsillapításának kompenzálását.
A találmány szerint tehát a koaxiális berendezéseket az átviteli hálózat szimmetrikus be-, illetve kimenetével transzformátorokon át csatolva, a Ρ, (P pl. 4, 5 vagy 6) vonalszakaszt magában foglaló gerinchálózati szakasz P-ik vonalszakaszában végrehajtjuk a technika állása szerint is alkalmazott gerinchálózati korrekciós kiegyenlítést, de az 1., ..., (P-1) vonalszakaszokban előkiegyenlítést hajtunk végre.
Találmányunkat részletesebben az 1—3. ábrák segítségével magyarázzuk. Az 1. ábra a hagyományos koaxialitás telekommunikációs láncnak problémánkra redukált vázlata. A 2. ábra a találmány szerinti lánc vázlatát mutatja, melynél a szokásos kivitelű koaxiális sokcsatornás berendezés szimmetrikus kábeles átviteli láncba van beiktatva. A 3. ábra egy gerinchálózati szakasz példakénti vázlatos tagolását mutatja. Az 1. ábrán látható, hogy koaxialitás kábeles átvitel esetén a vonalszakasz erősítő állomásának bemenetét 11 tápgyűrű, kimenetét további 11 tápgyűrű alkotja, s a bemenet és kimenet közötti lánc kábelkiegyenlítő 12 tagot, szabályozó 14 áramkört, 14 vonalerősítőt és 15 pilotvevőt tartalmaz. A kábelkiegyenlítő 12 tag fix csillapítású. A tápfeszültséget példánk szerint a 16 Zener-dióda stabilizálja.
Ha az átviteli hálózat szimmetrikus kábellel van kialakítva (2. ábra), a vonalerősítő állomás be-, illetve kimenetét 21 transzformátorok alkotják, az állomás változatlan kialakításban tartalmazza a kábelkiegyenlítő 22 tagot, szabályozó 23 áramkört, 24 vonalerősítőt, 25 pilotvevőt és 26 Zener-diódát, de a gerinchálózati szakasz utolsó, P-ik vonalszakaszában járulékos kiegyenlítést (korrekciót) is alkalmazunk. A szimmetrikus kábeles gerinchálózati szakaszban — koaxiális berendezést üzemeltetve — tehát eddig is alkalmaztak korrekciós kiegyenlítést; ehhez külön magisztrális egységet iktattak be a P-ik erősítőt állomásba és ennek megfelelően kellett erősítéstöbbletről gondoskodni, mely azonban csak kisebb távolságú hírátviteli láncban tette lehetővé a helyes illesztést. A beiktatás individuális és bonyolult kialakítást eredményezett.
A találmány szerint viszont a gerinchálózati szakasz valamennyi vonalszakaszában gyakorlatilag egységes az erősítő állomások felépítése, amennyiben a 2. ábrán látható tömbvázlat szerinti a kialakítás, de a járulékos kiegyenlítő 27 tag a P-ik vonalszakaszban individuálisan állítható csillapítású gerinchálózati kiegyenlítő tag, míg az 1......(P - l)-ik vonalszakaszokban a járulékos kiegyenlítő 27 tag olyan előkiegyenlítő tag, melynek karakterisztikája mind a (P-1) vonalszakaszban megegyező.
Alkalmas méretezéssel elérhető, hogy a P-ik erősítő állomás bemenetén meghatározott értékű — a jelátviteli sávban gyakorlatilag frekvenciafüggetlen — szinttöbblet jelenjen meg, melyet a gerinchálózati kiegyenlítő tag csökkent le a szükséges mértékben.
A találmány szerinti átviteli láncban tehát valamennyi vonalerősítő ismert módon és egyezően kiala-2186114 kitolt, a gerinchálózati kiegyenlítőként alkalmazott járulékos kiegyenlítő 27 tag úgy van beállítva, hogy alapcsillapítása a teljes jelátviteli sávban néhány dB értékű legyen és így a csillapítás előjelváltás nélkül megvalósítható a mindenkori szükséges frekvenciakiemelés, illetve -elnyomás. A helye eredő átviteli karakterisztika úgy alakul ki, hogy az igy alkalmazott vonalerősítők és gerinchálózati kiegyenlítő tag mellett az 1., ..., (P-l)-ik vonalszakaszokban járulékos kiegyenlítő 27 tagként olyan előkiegyenlítő tagot alkalmazunk, melynek csillapítása a pilotfrekvencián a Pik vonalszakaszban eszközölt korrekciós csillapítással egyező értékű, a jelátviteli sávban pedig a korrekciós csillapításnál kisebb értékű.
Általánosságban megállapítható, hogy az ilyen felépítésű átviteli láncban a követelmények akkor teljesülnek optimálisan, ha minden üzem frekvencián teljesül az alábbi feltétel:
Ρ x au + (P — 1) x ae + am = P x Ac, ahol a^ — a vonalszakasz kábelcsillapítása, ac — az előkiegyenlítő tag csillapítása, aM — a gerinchálózati kiegyenlítő tag csillapítása és Ae — a vonalszakaszonkénti vonalerősítő erősítése.
Ebből a feltételből kapjuk az előkiegyenlítő tagok méretezési képletét, mert átrendezve:
Abból indultunk ki, hogy a koaxialitás berendezést egyéb változtatások nélkül kívánjuk alkalmazni, tehát a pilotvevőnél sem kívánunk semmiféle változtatást. Ez akkor érhető el, ha a méretezést úgy végezzük, hogy a pilotfrekvencián a vonalerősítők erősítése és a kábelszakasz eredő csillapítása megegyező, így ezen a frekvencián a gerinchálózati kiegyenlítő tag és a előkiegyenlítő tagok csillapításai is — a gyártási tűrés határain belül — megegyező értékűek, vagyis a pilotfrekvencián:
ac = A< —au, aw = ae = állandó;
és a távtáplált állomások erősítése is megegyező ezen a frekvencián:
A = Ac — 3c = Akorr Ac Hm ·
A 3. ábrán mutatott gerinchálózati szakaszban P = 5, egy vonalszakasz hossza: I, (i=l., ..., 5) = 3,84 km, s így az öt vonalszakaszból álló gerinchálózati szakasz teljes hossza: L» = 5x3,84= 19,2 km. A 2. ábrán mutatott járulékos kiegyenlítő tag az 1....., (P—l)-ik vonalszakaszoknál az előkiegyenlítő 371. tag, a P-ik vonalszakasznál a gerinchálózati kiegyenlítő 372. tag és valamennyi vonalszakaszban egyenlően kialakított 34 vonalerősítőt alkalmazunk.
A funkcionális mennyiségeket szimbolizáló hivatkozási jeleket a 3. ábrán a már megadott értelemmel használjuk.
\z erősítési viszonyok alakulását a tájékoztató adatokat tartalmazó Táblázat szemlélteti; mintaszakasz kísérleti eredményei alapján az értékek természetesen változhatnak.
Táblázat
f (MHz) | 0,308 | 0,5 | 1 1,4 | 2 | 2,4 |
ak i,dB) | 10,26 | 13,08 18,78 22,26 | 26,82 | 29,40 | |
Ac (dB) | 11,69 | 14,80 21,03 24,94 | 29,78 | 32,59 | |
ac (dB)* | 0,97 | 1,31 | 2,04 2,49 | 2,92 | 3,15 |
A (dB) | 10,72 | 13,49 18,99 22,45 | 26,86 | 29,44 | |
Afcor (dB) | 8,43 | 11,54 17,77 21,68 | 26,52 | 29,33 | |
f (MHZ) | 3 | 3,4 | 4 | 4,287 | 4,4 |
ak (dB) | 33,18 | 35,40 | 38,64 40,22 | 40,80 | |
Ae (dB) | 36,40 | 38,74 | 42,00 43,48 | 44,05 | |
a. (dB)* | 3,37 | 3,43 | 3,37 | 3,26 | 3,21 |
A (dB) | 33,03 | 35,31 | 38,63 40,22 | 40,84 | |
Afcon (dB) | 33,14 | 35,48 | 38,74 40,22 | 40,79 |
* Az előkiegyenlítő csillapításának kiszámításánál a kábelcsillapítás feltehetően mérési hibából származó egyenetlenségeit korrigáltuk.
Claims (6)
- Szabadalmi igénypontok1, Eljárás sokcsatornás koaxiális berendezések üzemeli etésére szimmetrikus kábellel kialakított távtávolságú átviteli hálózaton, mely hálózatban vonalszakaszonként erősítő állomás van elrendezve, s melyben minden P-ik (P a vonalszakaszok hosszától és átviteli sajátosságaitól függően választott szám, előnyösen P=4, 5 vagy 6) vonalszakaszban korrigáljuk a P vonalszakaszt magában foglaló gerinchálózati szakaszban — fix kábelkiegyenlítőkkel — megvalósított kiegyenlítést, a vonalszakaszonkénti jelerősítést pedig — a jelfrekvenciás sávnál célszerűen nagyobb frekvenciájú — pilotjelekkel vezéreljük, azzal jellemezve, hogy* a koaxiális berendezéseket az átviteli hálózat be-, illetve kimenetével transzformátorokon át csatolva, a gerinchálózati szakaszhoz tartozó1., . (P-l)-ik vonalszakaszokban előkiegyenlitést hajtunk végre úgy, hogy a csillapítás a pilotfrekvencián a P-ik vonalszakaszban eszközölt korrekciós csillapítással egyező értékű, a jelátviteli sávban pedig a korrekciós csillapításnál kisebb értékű legyen.
- 2. Az 1. igénypont szerinti eljárás foganatosítási módja, azzal jellemezve, hogy a gerinchálózati ki-31861 ;4 egyenlítő tag csillapításait úgy állítjuk be, hogy minden üzemi frekvencián teljesüljön az alábbi feltétel:Pxak + (P-l)xae + aM = PxAc, ahol ak — a vonalszakasz kábelcsillapítása, ae — az előkiegyenlítő tag csillapítása, üm — a gerinchálózati kiegyenlítő tag csillapítása és A« — a vonalszakaszonkénti vonalerősítő erősítése.
- 3. A 2. igénypont szerinti eljárás foganatositási módja, azzal jellemezve, hogy a csillapításokat úgy állítjuk be, hogy pilotfrekvencián teljesüljön az alábbi feltétel:ae + Ac = aM + Ae, vagyis: ae = aM.
- 4. Sokcsatornás hírátviteli lánc koaxiális telekommunikációs berendezésekkel és az átviteli gerinchálózat legalább egy — P vonalszakaszból álló (P előnyösen 4,
- 5 vagy 6) — szakaszában szimmetrikus kábellel kialakított távtáplálású átviteli hálózattal, vonalszakaszonként erősítő állomással, mely állomás tartalmaz láncbakapcsolt kábelkiegyenlítő tagot, szabályozó áramkört és vonalerősítőt, valamint a lánccal csatolt pilotvevőt és minden P-ik vonalszakasz erősítő állomásában a láncba gerinhálózati kiegyenlítő tag is be van iktatva, azzal jellemezve, hogy a koaxiális berendezések bemeneti és kimeneti fokozat! transzfomátorok (21) és bemeneti transzformátor (21) és a kábelkiegyenlítő tag (22) közé láncban járulékos kiegyenlítő f tag (27) van beiktatva, melyet az 1......(P -1 )-ik vonalszakaszoknál egyezően kialakított — fix csillapítású — előkiegyenlítő tag (371) és a P-ik szakaszoknál kialakított individuálisan állítható karakterisztikájú gerinchálózati kiegyenlítő tag (372) alkot. io 5. A 4. igénypont szerinti hírátviteli lánc kiviteli alakja, azzal jellemezve, hogy a járulékos kiegyenlítő tagok (27) csillapításai közötti arány és azok csillapításértékei minden üzemi frekvencián az alábbi összefüggés szerintiek:Pxak + (P-l)xa<:-l-aM = PxAe, ahol ak — a vonalszakasz kábelcsillapítása, ae — az előkiegyenlítő tag csillapítása,20 aw — a gerinchálózati kiegyenlítő tag csillapítása és Λ: — a vonalszakaszonkénti vonalerősítő erősítése.
- 6. Az 5. igénypont szerinti hírátviteli lánc kivételi alakja, azzal jellemezve, hogy az előkiegyenlítő tagok ?£> (371) és a gerinchálózati kiegyenlítő tag (372) csillapításai (¾. aM) a pilotfrekvencián — a gyártási tűrés határain belül — egyező értékűek.
Priority Applications (7)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
HU286182A HU186114B (en) | 1982-09-08 | 1982-09-08 | Method for operating multichannel coaxial equipments on dependent transmitting network of symmetric cable and reporting chain for implementing this method |
PL24361983A PL141926B1 (en) | 1982-09-08 | 1983-09-02 | Method of utilization of coaxial multichannel systems bymeans of provided with symmetrical cable,remotely supplied communications network and communication chain therefor |
DD25456383A DD214980A5 (de) | 1982-09-08 | 1983-09-06 | Verfahren zur inbetriebhaltung koaxialer mehrkanalanlagen |
PCT/HU1983/000047 WO1984001067A1 (en) | 1982-09-08 | 1983-09-07 | Process for maintaining in service coaxial multichannel installations by a transmission network which is remotely supplied and comprised of symmetric cables, and transmission chain for implementing such process |
DE8383902899T DE3372832D1 (en) | 1982-09-08 | 1983-09-07 | Process for maintaining in service coaxial multichannel installations by a transmission network which is remotely supplied and comprised of symmetric cables, and transmission chain for implementing such process |
EP83902899A EP0118522B1 (de) | 1982-09-08 | 1983-09-07 | Verfahren zur inbetriebhaltung koaxialer mehrkanalanlagen über mit symmetrischem kabel ausgestaltetes ferngespeistes übertragungsnetz und übertragungskette zur realisierung des verfahrens |
AT83902899T ATE28711T1 (de) | 1982-09-08 | 1983-09-07 | Verfahren zur inbetriebhaltung koaxialer mehrkanalanlagen ueber mit symmetrischem kabel ausgestaltetes ferngespeistes uebertragungsnetz und uebertragungskette zur realisierung des verfahrens. |
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
HU286182A HU186114B (en) | 1982-09-08 | 1982-09-08 | Method for operating multichannel coaxial equipments on dependent transmitting network of symmetric cable and reporting chain for implementing this method |
Publications (1)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
HU186114B true HU186114B (en) | 1985-06-28 |
Family
ID=10961418
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
HU286182A HU186114B (en) | 1982-09-08 | 1982-09-08 | Method for operating multichannel coaxial equipments on dependent transmitting network of symmetric cable and reporting chain for implementing this method |
Country Status (6)
Country | Link |
---|---|
EP (1) | EP0118522B1 (hu) |
DD (1) | DD214980A5 (hu) |
DE (1) | DE3372832D1 (hu) |
HU (1) | HU186114B (hu) |
PL (1) | PL141926B1 (hu) |
WO (1) | WO1984001067A1 (hu) |
Family Cites Families (6)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
FR2094582A5 (hu) * | 1970-06-25 | 1972-02-04 | Cit Alcatel | |
FR2128152B1 (hu) * | 1971-03-08 | 1974-02-15 | Lannionnais Electronique | |
SE348087B (hu) * | 1971-09-20 | 1972-08-21 | Ericsson Telefon Ab L M | |
NL7408243A (nl) * | 1974-06-20 | 1975-12-23 | Philips Nv | Transmissiesysteem voor pulssignalen van vaste klokfrequentie. |
GB1545623A (en) * | 1976-05-19 | 1979-05-10 | Elap | Transmission system and repeater stations therefor |
DE2831982B1 (de) * | 1978-07-20 | 1980-01-24 | Siemens Ag | Anordnung zur Erzeugung eines Pegelvorhalts in pilotgeregelten Nachrichten-UEbertragungseinrichtungen |
-
1982
- 1982-09-08 HU HU286182A patent/HU186114B/hu not_active IP Right Cessation
-
1983
- 1983-09-02 PL PL24361983A patent/PL141926B1/pl unknown
- 1983-09-06 DD DD25456383A patent/DD214980A5/de unknown
- 1983-09-07 DE DE8383902899T patent/DE3372832D1/de not_active Expired
- 1983-09-07 WO PCT/HU1983/000047 patent/WO1984001067A1/en active IP Right Grant
- 1983-09-07 EP EP83902899A patent/EP0118522B1/de not_active Expired
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
WO1984001067A1 (en) | 1984-03-15 |
DE3372832D1 (en) | 1987-09-03 |
EP0118522A1 (de) | 1984-09-19 |
EP0118522A4 (en) | 1985-02-28 |
PL243619A1 (en) | 1984-04-09 |
EP0118522B1 (de) | 1987-07-29 |
DD214980A5 (de) | 1984-10-24 |
PL141926B1 (en) | 1987-09-30 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
DE2653965C3 (de) | Echounterdrückungsanordnung für eine Digitaldatenübertragungsanlage | |
DE3001362A1 (de) | Schaltungsanordnung zum regeln des speisestroms fuer zentralgespeiste fernsprechapparate | |
US7457494B2 (en) | Dispersion compensator, optical transmission system and optical transmission method | |
DE69609086T2 (de) | Kompensation der wellenlängendispersionssteigung in optischen übertragungssystemen | |
US20200403700A1 (en) | Equalizer device, communication system, and equalization method | |
EP1123596A1 (de) | Verfahren zur kanalweisen einstellung von sendesignalleistungen eines wellenlängenmultiplex-übertragungssystems | |
US4201959A (en) | Automatic equalization system | |
US6265951B1 (en) | Method and apparatus for equalizing channel characteristics in a computer extension system | |
US3983486A (en) | Modular CATV system | |
HU186114B (en) | Method for operating multichannel coaxial equipments on dependent transmitting network of symmetric cable and reporting chain for implementing this method | |
US6057875A (en) | Remotely controlled cable equalization for in-flight entertainment systems | |
EP3400653B1 (en) | Communication devices and methods | |
US2695332A (en) | Two-way multichannel carrier wave transmission | |
US5506549A (en) | Cable equalizer | |
US3368167A (en) | Apparatus for equalizing a transmission system | |
US2017180A (en) | Communication amplifier with feed-back | |
DE19624928A1 (de) | Verfahren zur Kompensation von Fernnebensprechen | |
DE2543492C3 (de) | Trägerfrequenzsystem in Zweidraht-Getrenntlage | |
EP3278549B1 (en) | Communication devices and methods | |
US1956715A (en) | Correction for changes in line transmission | |
DE861580C (de) | Verfahren zur Daempfungs- bzw. Verstaerkungsregelung in Zwischenverstaerkern | |
EP0480322B1 (de) | Schaltungsanordnung zur Kompensation von Impulsstörungen | |
DE2937020C2 (de) | Schaltungsanordnung zur Steuerung eines angepaßten Pegelstellgliedes | |
JPS5870637A (ja) | デイジタル伝送方式 | |
DE962984C (de) | Verfahren zur Vermeidung von in Mehrkanaltraegerfrequenzsystemen auftretenden Stoerungen, insbesondere von UEbersteuerungserscheinungen in den Traegerfrequenzzwischenverstaerkern |
Legal Events
Date | Code | Title | Description |
---|---|---|---|
HU90 | Patent valid on 900628 | ||
HMM4 | Cancellation of final prot. due to non-payment of fee |