HU183258B - Szállítókeret, különösen ipari gázpalackok rakodásához és szállításához - Google Patents

Szállítókeret, különösen ipari gázpalackok rakodásához és szállításához Download PDF

Info

Publication number
HU183258B
HU183258B HU286980A HU286980A HU183258B HU 183258 B HU183258 B HU 183258B HU 286980 A HU286980 A HU 286980A HU 286980 A HU286980 A HU 286980A HU 183258 B HU183258 B HU 183258B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
transport
frame
frame structure
cross
gas cylinders
Prior art date
Application number
HU286980A
Other languages
English (en)
Inventor
Gergely Prettenhoffer
Original Assignee
Volan 19 Sz Vallalat
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Volan 19 Sz Vallalat filed Critical Volan 19 Sz Vallalat
Priority to HU286980A priority Critical patent/HU183258B/hu
Publication of HU183258B publication Critical patent/HU183258B/hu

Links

Landscapes

  • Filling Or Discharging Of Gas Storage Vessels (AREA)

Abstract

Ipari gázpalackok gépi rakodásához és főként tömegszerű közúti szállításához kialakított szállítókeret, amely tartólábakat páronként egymással összekötő, hossztartókat egymáshoz rögzítő két kereszttartót tartalmazó sarokmerev keretszerkezetként van kialakítva, és lehetővé teszi egységrakományként géppel emelhető, süllyeszthető, többszintű rakatok képzésére alkalmas módon ipari gázpalackok fekvő helyzetű biztonságos szállítását úgy, hogy a palackok fémes érintkezése, ütődése, szállítás közbeni elmozdulása kizárt. A keretszerkezet kereszttartóin. vagy ez utóbbiakhoz cserélhetően rögzített betéteken meghatározott geometriai feltételeknek megfelelő fészekkel bíró fogazatszerű szelvény van kialakítva. amely a szállított palackok helyzettartását biztosítja. A szállítókeret úgy van kiképezve, hogy abba a palackok viszonylag könnyű fizikai munkával behelyezhetők és kiemelhetők. A keret lehetővé teszi függesztékes darus rakodás mellett az egységrakományok villás targoncával történő kezelését is azáltal, hogy a tartólábvégeket befoglaló alsó támasztósík és legalább a kereszttartók közös alsó síkja között a szabványos rakodólapok belméretének megfelelő szabad térköz van. Alkalmazásával rakodószemélyzet takarítható meg, a munkavégzési körülmények javulnak és a szállításbiztonság növekszik.

Description

A találmány tárgya szállítókeret, különösen ipari gázpalackok gépi rakodásához es főként közúti járművekkel történő tömegszerű szállításához, amely tartólábakat, hossztartókat és kereszttartókat a tartólábvégeket befoglaló alsó támasztósík (padlószint, ill. raktérszint) és legalább a kereszttartók közös alsó síkja között a szabványos rakodólapok belméretének megfelelő szabad térközt hagyva egyesítő merev keretszerkezetként van kiképezve. ’
A tömegszerű teherfuvarozási feladatokban nem elhanyagolható súllyal szerepel a palackos gázszállítás, amelynek szerves velejárója a palackok rakodása is. A rakodási munka a szállítandó palackmennyiségek és az ipari gázpalackok átlagosan mintegy 800 N egységsúlyának tekintetében egyaránt nehéz fizikai munkát jelent, amelyet jelenleg kizárólag kézi erővel végeznek. A gázpalackok tehergépkocsiról való lerakása a jelenlegi formában végezve (ejtőpárnára való ejtés) a dissousgázpalackok porózus töltetét jelentősen igénybe veszi, és esetenként robbanásveszélyt is jelenthet. További hátrány a kézi rakodás időigényessége, amely a gépkocsik fordulóidejét jelentősen megnöveli.
Az ipari gázpalackok tömegszerű szállítása jelenleg több, általában négy sorban egymásra fektetve a menetirányra merőleges palackhelyzetben történik.
A fenti, ismert és alkalmazott rakodási, szállítási mód helyett javasolták olyan szállítókeretek alkalmazását, amelyek meghatározott számú gázpalackot álló helyzetben tartalmaznának. Amellett azonban, hogy a gázpalackok álló helyzetű szállítását jelenleg hatályos tűzrendészed előírások is tiltják, a javasolt módszer több nyilvánvaló hátránnyal is bír. Az álló helyzetű palackok a szállítókeretekben nem helyezhetők el teljesen hézagmentesen, így azok szállítás közben egymáshoz ütődnek, fémesen érintkeznek. Szorosabb illesztés esetén a sorban utolsó palack behelyezése, kivétele nehéz, különösen pl. kézsérülések forrását is képezi. Az ilyen jellegű szállításnál kisfogyasztó nem szolgálható ki, mivel kevésszámú palack kivételénél a rakat megbomlik, stabilitását veszti. A rakomány magasan elhelyezkedő súlypontja miatt végül nagy, a járműstabilitást veszélyesen befolyásoló tehetetlenségi erők lépnek fel.
A találmány célja olyan megoldás, különösen szállítókeret kialakítása, amely mentes a jelenleg elterjedt kézi, sorosan fekvő elrendezésű rakodási és szállítási mód, valamint a fentebb ismertetett javasolt álló helyzetű palackos keretes módszer hátrányaitól, és egyben egyéb üzemszervezési intézkedésekkel is társítva, lehetőséget nyújt lényegében zárt láncú, minimális élőmunkaráfordítást igénylő gépesített töltő-rakodó-szállító-terítő rendszerek kialakítására is.
A találmány alapját annak felismerése képezi, hogy a cél eléréséhez lényegében olyan, az egységrakományképzést az ezzel járó összes ismert előnnyel az adott területen bevezető és megnyitó szállítókeret alakítható ki, amely lehetővé teszi, hogy a rakodási művelet legalább emelési és süllyesztési fázisai géppel végezhetők legyenek, a palackok szállítása fekvő helyzetben a menetirányra kereszthelyzetben történhessen, a palackok egymással fémesen ne érintkezhessenek és végül járulékos művelet-, ill. eszközigény nélkül a szükséges mértékig egyenként helyzetrögzítettek is legyenek.
A kitűzött célt olyan tárgyi szállítókeret kialakításával és alkalmazásával érjük el, amelynek a tartólábakat páronként egymással összekötő hossztartókat egymáshoz rögzítő két párhuzamos kereszttartót tartalmazó sarokmerev keretszerkezet kereszttartóin célszerűen 55...65° közötti nyílásszögű szimmetrikus V alak szárain átmenő támasztósíkkal bíró fészkeket tartalmazó fogazatszerű szelvény van kiképezve, és a kereszttartók középvonalainak a keretszerkezet homlokvégeitől befelé mért hossztartó menti távolsága rendre a keretszerkezet homlokvégei közötti hossztartó menti távolság 0,22...0,28szorosa. Az ilyen nyílásszögű fészkek kellő súrlódóerővel tartják meg a palackokat tengelyirányú helyzetükben a kanyarodáskor fellépő centrifugális erőhatások ellenében is, és a kereszttartók helyzete a szükséges eredő magasságviszonyok mellett minimális erőkifejtéssel, ergonómiailag kedvező körülmények biztosításával teszi lehetővé a palackoknak a szállítókeretbe való befektetését, ill. azok kivételét.
Az elhasználódásnak, kopásnak legjobban kitett fészkek, ill. támasztófelületek könnyű, gyors, cserével történhető felújítása szempontjából előnyösnek bizonyult, ha a fészkeket tartalmazó fogazatszerű szelvény a kereszttartókhoz oldható kötéssel cserélhetően rögzített betéteken van kialakítva. A palackok fémes érintkezését kizárja, ha a kereszttartónként azonos fogazatszerű szelvényekben kiképzett páronként egytengelyű fészkek egymástól mért tengely-osztástávolságait legalább az ipari gázpalackok szoknya-négyszögméretével egyenlőre, célszerűen valamivel nagyobbra választjuk meg.
A találmány szerinti szállítókeret előnyös kiviteli alakjait képezik azon megoldások, amelyek daruval való rakodást és rakatsejtes többszintű tárolást, valamint. szállítást is megengedő, oldalirányú elmozdulást kizáró módon egymásra helyezhető tartólábakkal vannak kialakítva. E célból kialakíthatók előnyösen olyan szállítókeretek, amelyeknek a keretszerkezet belső tere felé, valamint alulról nyitott szögacél tartólábai vannak, ezek felső végeiken rendre egy-egy talplemezben lehorgonyzód, felfelé összetartó szárú tartófüllel vannak ellátva, amelyek lényegében a keretszerkezet átlóin átmenő síkokban helyezkednek el.
Az egy szállítókeretben kialakítható palackférőhelyek számát gazdaságossági és egyéb gyakorlati szempontok alapján kell meghatározni. Az összes körülmény figyelembevételével célszerűnek bizonyult olyan, találmány szerinti szállítókeretek kialakítása, amelyek kereszttartóiban vagy betétjein legalább négy, legfeljebb azonban tizenkét fészket tartalmazó fogazatszerű szelvény van kiképezve. Amennyiben a fészkeket cserélhető betétekben alakítjuk ki, úgy a betétek szerkezeti anyagaként előnyösnek bizonyult fa, különösen keményfa, keménygumi vagy valamely ütésálló műanyag alkalmazása. Bizonyos esetekben olyan betétek is előnyösen alkalmazhatók, amelyeknél legalább a fészkek támasztófelületei műanyag- vagy gumibevonattal vannak ellátva. A palackok tengelyirányú megcsúszás elleni fokozott védelme érdekében végül a találmány szerinti szállítókereteknek a kereszttartókkal párhuzamosan a tartólábak megfelelő furatain átdugható vagy a hossztartókra felfektethető járulékos keresztrúdjai is lehetnek.
A tele vagy üres gázpalackokkal töltött szállítókeretek a letöltőüzemekben vagy a felhasználónál rakatokban tárolhatók. A tehergépjárművek ezekből rakhatók meg két vagy három oszlopban, négy-négy sorosan. Az üres vagy tele palackokkal érkező tehergépkocsiról a szállítókereteket lerakják, a palackokat kicserélik a talajszinten, majd a kereteket ismét felrakják. A találmány szerinti
183 258 szállítókeretekkel bevezethető, ill. bevezetett rakodási és szállítást mód előnye, hogy a palackok rakodásánál jelentkező nehéz fizikai munka megszűnik. Az eddigi gépkocsinként! két fő rakodó helyett elegendő legfeljebb egy fő darukötöző alkalmazása. Megszűnik a palackok ütésszerű dinamikus igénybevétele, ezzel a kapcsolatos robbanásveszély is. A palackok szállítás közben egyenként rögzítettek, a szállítás biztonsága megnövekszik.
A találmány lényegét az alábbiakban egy előnyös példaképpeni találmány szerinti szállítókereten a csatolt rajz segítségével ismertetjük részletesebben. A rajzon az
1. ábra egy példaképpeni találmány szerinti szállítókeret elölnézeti vázlata, a
2. ábra ezen példaképpeni szállítókeret vázlatos felülnézete, a
3. ábra behelyezett gázpalackot is tartalmazó példaképpeni találmány szerinti szállítókeret oldalnézete a többszintes rakatsejtképzés lehetőségének érzékeltetésével, és a
4. ábra a találmány szerinti példaképpeni szállítókeret célszerű tartóláb kialakításának részleges felülnézeti vázlata.
A csatolt rajz felsorolt ábráin jól látható módon a példaképpeni találmány szerinti szállítókeretet 1 tartólábakat páronként mereven összekötő egy-egy 2 hossztartót tartalmaz, amelyeket két darab 3 kereszttartóval sarokmerev keretszerkezetté fogtunk össze. Az 1 tartólábak a keretszerkezet belső tere felé és alulról nyitott szögacélból állnak, és felső végeiken egy-egy 6 talplemezzel vannak ellátva. A 6 talplemezekben egy-egy felfelé összetartó szárú 7 tartófül van rögzítve úgy, hogy a 7 tartófülek lényegében a keretszerkezet átlóit befoglaló függőleges síkokban helyezkednek el. A zárt szelvényű acélanyagú 2 hossztartók hegesztéssel vannak az 1 tartólábakhoz merőlegesen csatlakoztatva. Az adott példaképpeni kiviteli alak esetében felülről nyitott U szelvényű acélanyagú 3 kereszttartók 10 saroklemezekkel vannak ugyancsak hegesztéses kötéssel a 2 hossztartókhoz rögzítve. A 3 kereszttartókban egy-egy tölgyfa anyagú 4 betét van oldható 5 csavarkötésekkel cserélhetően rögzítve, amelyek a találmány egyik lényeges jellemzője szerint a mindenkori alkalmazott betétanyagtól függően 55° és 65° közötti a nyílásszögű szimmetrikus V alak szárain átmenő támasztósíkokkal bíró fészkeket tartalmazó fogazatszerű szelvénnyel vannak kiképezve. A betétszelvényben a fentiek szerint kiképzett fészkekbe fektethetők be az 1. és 3. ábrákon érzékeltetett módon a szállítandó G gázpalackok úgy, hogy azok a fészkek kereszttartónként és páronként egytengelyű kialakítása folytán egymással párhuzamosan fekszenek, és egymással fémesen nem érintkeznek. A fémes érintkezés kizárását az biztosítja, hogy a fészkek egymástól mért t osztástávolságai a G gázpalackok szoknyanégyszögméretével legalább egyenlők, ill. annál valamivel nagyobbak. (Egy adott kivitelezett konkrét találmány szerinti szállítókeret esetében 0 200 mm átmérőjű, ¢1 220 mm szoknyaméretű ipari gázpalackhoz a í osztástávolságot pl. 225 mm-re választottuk.) A szimmetrikus V alak szárai mentén elhelyezkedő támasztósíkok a nyílásszögét azon követelmény alapján határoztuk és választottuk meg, amely szerint a szállított (üres) palackok önsúlyából származó, a támasztósíkokra ható normálirányú erőkomponensek és a betétek szerkezeti anyagára jellemző súrlódási tényező által a legkedvezőtlenebb eset figyelembevételével ébresztett palacktengelyirányú súrlódóerő mindig nagyobb kell legyen a palackokra (gépkocsival történő közúti szállítás esetén) kanyarodás közben felléphető legnagyobb palacktengelyirányú centrifugális erőkomponensnél. Számításaink és kísérleteink alapján bebizonyosodott, hogy a támasztósíkok előnyösen szóba jöhető szerkezeti anyagai mellett, amelyek célszerűen fából, keménygumiból, valamely ütésálló műanyagból állhatnak, vagy legalább a támasztósíkok felületén ilyenekből kialakított bevonattal lehetnek ellátva, a már említett, a palackok kanyarodás közbeni tengelyirányú elmozdulásait kizáró követelmény a támasztófelületek a nyílásszögének 55° és 65° határértékek közötti megválasztásával teljesíthető. Az a nyílásszög kisebb értékre történő kialakítása más okból sem célszerű. A találmány szerinti szállítókeret kialakításánál lényeges szempontnak és követelménynek tekintettük ugyanis, hogy a G gázpalackok a szállítókeretbe a lehető legkönnyebben behelyezhetők, ill. kiemelhetők legyenek. 55°-nál kisebb a nyílásszög esetén növekszik a fészkek és a palackok közötti önzáró kapcsolat fellépésének veszélye, miáltal a palackkiemelés jelentős mértékben nehezebbé válna. Ugyancsak a minél könnyebb pnlackbcrakás és -kiemelés szempontjából lényeges további ismérve a találmány szerinti szállítókereteknek, hogy (a 3. ábrán érzékeltetett módon) a 3 kereszttartók, ill. a 4 betétek középvonalainak a keretszerkezet homlokvégeitől befelé mért K távolsága rendre a keretszerkezet homlokvégei közötti hossztartó menti H távolság 0,22-0,28-szorosa kell legyen. Ezen méretezési jellemző és a szállítókeretben fekvő helyzetű G gázpalackok tengelyeinek a padló-, ill. raktérszinttől mért optimális, ill. szükséges távolsága együttesen eredményezi, ill. teszi lehetővé, hogy a G gázpalackokat egy munkaerő szokásos módon szoknyaélen feltámasztva a szállítókeret mellé gördített álló helyzetükből gyakorlatilag egy kézzel könnyen befektetheti a keret fészkeibe, és ugyanígy könnyen végezhető viszonylag csekély erőkifejtéssel azok ellenkező értelmű kiemelése is. A zárósapkánál fogva megemelt palackok ugyanis a szoknyaoldali 3 keresztgerenda. ill. 4 betét körül mint forgáspont körül fordulnak el a kiemelés kezdeti fázisában. A szoknyaél raktérsíkra való felütközése után a forgáspont ide helyeződik át. Ekkorra azonban a találmány előnyös hatása révén a palackok kellően ferde szöghelyzetben vannak ahhoz, hogy a súlyerő jelentős normálirányú komponense révén a fizikai erőkifejtéssel legyőzendő erőkomponens már kellően lecsökken, és a szoknyaél mentén történő palackmegcsúszás veszélye sem ál fenn. A fenti megfontolások során és a K/Η = 0,22...0,28 méretezési jellemző kialakításával figyelembe vettük azt, hogy a találmány szerinti szállítókeret esetében a tartólábvégeket befoglaló alsó támasztósík (a raktér-, ill. padlósík) és legalább a 3 kereszttartók alsó síkja között villahosszabbítóval ellátott emelővillás targoncával legalább a 2. ábrán feltüntetett A és C nyilak szerinti irányokból történő hozzáférést és rakodást megengedő, a szabványos rakodólapok belméretének megfelelő szabad B térközt szükséges biztosítani, és szilárdsági okokból a 3 kereszttartók, ill. 4 betétek kellő keresztmetszete. ezzel minimális magassága is biztosított kell legyen.
Az adott példaképpeni kiviteli alak esetében az emelővillás targoncával való rakodhatóság, ill. kezelhetőség minden irányból egyformán adott, inért a szükséges
-3fitt' szabad B térköz a 2 hossztartók alsó síkja és a padié-, ill. raktérszint között is biztosított. Az A és C nyilakkal jelzett irányú hozzáférési lehetőségek kiemelt fontosságát az indokolja, hogy járművön történő szállítás közben a palackok a jármű haladási irányára keresztirányú hely- 5 zetben kell legyenek, és a járműrakfelület berakása villás targoncával általában mindig oldalirányból történik, ill. így végezhető. A 3. ábrán szaggatott vonallal érzékeltettük a találmány szerinti szállítókeretekből többszintű rakatsejtes rakatok képzésének módját és lehetőségét. 1 A fentiekben már említett, felfelé szűkülő 7 tartófülek egyik funkciója érvényesül az ilyen többszintes rakatos szállítás és tárolás esetén abban, hogy az alulról és befelé nyitott kiképzésű szögacél 1 támasztóbak alsó végeit a 6 talplemezekre felhelyezett állapotukban (a felhelye- 1 zést a tájoló hatású „kúpos” tartófülkiképzés megkönynyíti) a 7 tartófülek oldalirányú elmozdulás ellen biztosítják. A 7 tartófülek eddig nem említett másik funkciója, hogy darus rakodás esetén a függesztékkapcsok beakasztására szolgálnak. 2
Találmány szerinti szállítókeretek az egy keretben (egységrakományban) elhelyezhető G gázpalackok száma tekintetében számos változatban kialakíthatók. Az egy keretben elhelyezhető palackszámot, másképpen a kialakítható legnagyobb befogadóképességű szállítókeret- 2 méretet felfelé az általában rendelkezésre álló és alkalmazott villás targoncák villahosszabbító használatával figyelembe vett megengedett emelőképessege határolja be. A gyakorlatban legnagyobb tömeget képező oxigénés dissousgázpalackok méreteit és egységsúlyát figye- 3 lembe véve ez legfeljebb tizenkét palack/szállítókeret lehet. Négy palack befogadására alkalmasnál kisebb száliítókereteket gazdaságossági okokból nem érdemes kialakítani és alkalmazni. Az említett határokon beiül célszerű olyan szállítókeretek használata, amelyek a be- 3 helyezhető palackok száma tekintetében az elterjedt és használatos letöltőrendszerekhez illeszkednek, azaz amelyek befogadóképessége a töltőtelepen egyidejűleg letöltésre kerülő palackok számával azonos, mert így minimális meilékidőkkel járó zárt láncú töltö-rakodószállító rendszerek alakíthatók ki.
A palackok palástfelülete és a fészkek támasztófelületei közötti súrlódási tényezőt az anyagtulajdonságokon kívül egyéb, nem mindig kézbentartható és időben változó tényezők (pl. elszennyeződés, időjárási hatások, elsősorban nedvesség) is befolyásolhatják. A palackok tengelyirányú megcsúszásának teljes biztonsággal történő megakadályozása, ill. kizárása bizonyos, fokozott védelmet és biztonságot igénylő esetekben elérhető azáltal, hogy a 3 kereszttartókkal párhuzamosan az 1 tartólábak megfelelő 8 furatain átdugható és/vagy a 2 hossztartókra felfektethető járulékos 9 keresztrudakat is alkalmazunk, amelyek helyzettartását a legkülönbözőbb módokon biztosíthatjuk.
A csatolt igénypontokkal meghatározott oltalmi kör természetszerűleg nem korlátozott a fentiekben csupán példaképpen ismertetett kiviteli alakra. Konkrét szerkezeti megoldások az oltalmi körön belül ettől eltérően számos változatban kialakíthatók.

Claims (9)

  1. Szabadalmi igénypontok
    1. Szállítókeret, különösen ipari gázpalackok gépi rakodásához és főként közúti járművekkel történő tömegszerű szállításához, amely tartólábakat, hossztartókat és kereszttartókat a tartólábvégeket befoglaló alsó támasztósík és legalább a kereszttartók közös alsó síkja között a szabványos rakodólapok belméretének megfelelő szabad térközt hagyva egyesítő merev keretszerkezetként van kiképezve, azzal jellemezve, hogy a tartólábakat (1) páronként egymással összekötő hossztartókat (2) egymáshoz rögzítő két párhuzamos kereszttartót (3) tartalmazó sarokmerev keretszerkezet kereszttartóin (3) célszerűen 55...65° közötti nyílásszögű (a) szimmetrikus 'V alak szárain átmenő támasztósíkokkal bíró fogazatszerű szelvény van kiképezve, és a kereszttartók (3) középvonalainak a keretszerkezet homlokvégeitől befelé mért hossztartó menti távolsága (K) rendre a keretszerkezet homlokvégei közötti hossztartó menti távolság (H) 0,22...0,28-szorosa.
  2. 2. Az 1. igénypont szerinti szállítókeret kiviteli alakja, azzal jellemezve, hogy a fészkeket tartalmazó fogazatszerű szelvény a kereszttartókhoz (3) oldható kötéssel cserélhetően rögzített betéteken (4) van kialakítva.
  3. 3. Az 1. vagy 2. igénypont szerinti szállítókeret kiviteli alakja, azzal jellemezve, hogy a kereszttartónként (3) azonos méretű fogazatszerű szelvényekben kiképzett páronként egytengelyű fészkek egymástól mért tengelyosztástávolságai (t) legalább az ipari gázpalackok szoknya-négyszögméretével egyenlők.
  4. 4. Az 1-3. igénypontok bármelyike szerinti szállítókeret kiviteli alakja, azzal jellemezve, hogy a keretszerkezet rakatsejtes többszintű tároláshoz és szállításhoz alkalmas, oldalirányú elmozdulást kizáró módon egymásra helyezhető tartólábai (1) vannak.
  5. 5. A 4. igénypont szerinti szállítókeret kiviteli alakja, azzal jellemezve, hogy a keretszerkezet belső tere felé, valamint alulról nyitott szögacél tartólábai (1) vannak, amelyek felső végeiken egy-egy talplemezben (6) lehorgonyzón, felfelé összetartó szárú tartófüllel (7) vannak ellátva, és a tartófülek (7) lényegében a keretszerkezet átlóin átmenő függőleges síkokban helyezkednek el.
  6. 6. Az 1—5. igénypontok bármelyike szerinti szállítókeret kiviteli alakja, azzal jellemezve, hogy a kereszttartókon (3) vagy az utóbbiakhoz oldható kötéssel cserélhetően rögzített betétekben (4) legalább négy, legfeljebb tizenkét fészket tartalmazó fogazatszerű szelvény van kiképezve.
  7. 7. Az 1-6. igénypontok bármelyike szerinti szállítókeretkiviteli alakja, azzal jellemezve, hogy a betétek (4) szerkezeti anyaga keményfa, keménygumi vagy valamely ütésálló műanyag.
  8. 8. Az 1-6. igénypontok bármelyike szerinti szállítókeret kiviteli alakja, azzal jellemezve, hogy a betétek (4) legalább a fészkek támasztófelületein műanyag- vagy gumiréteggel vannak bevonva.
  9. 9. Az 1-8. igénypontok bármelyike szerinti szállítókeret kiviteli alakja, azzal jellemezve, hogy a kereszttartókkal (3) párhuzamosan a tartólábak (1) megfelelő furatain (8) átdugott és/vagy a hossztartókra (2) felfektetett járulékos keresztrúdjai (9) is vannak.
HU286980A 1980-12-02 1980-12-02 Szállítókeret, különösen ipari gázpalackok rakodásához és szállításához HU183258B (hu)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
HU286980A HU183258B (hu) 1980-12-02 1980-12-02 Szállítókeret, különösen ipari gázpalackok rakodásához és szállításához

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
HU286980A HU183258B (hu) 1980-12-02 1980-12-02 Szállítókeret, különösen ipari gázpalackok rakodásához és szállításához

Publications (1)

Publication Number Publication Date
HU183258B true HU183258B (hu) 1984-04-28

Family

ID=10961438

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU286980A HU183258B (hu) 1980-12-02 1980-12-02 Szállítókeret, különösen ipari gázpalackok rakodásához és szállításához

Country Status (1)

Country Link
HU (1) HU183258B (hu)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US6877939B2 (en) Transport linking frames
US3318473A (en) Portable dispensing bin
US5083666A (en) Crates for transporting rubber blocks or sheets
US5833289A (en) Modular storage system for stacking cylindrical loads
US4403556A (en) Drum retainer
US4545710A (en) Apparatus for automated less-than-truck load shipments
US3178216A (en) Cargo pallet construction
US2906405A (en) Auto carrier
US4427117A (en) Side-loading container chassis storage rack
CN211033654U (zh) 一种精细管材成组包装运输装置
HU183258B (hu) Szállítókeret, különösen ipari gázpalackok rakodásához és szállításához
EP0597979B1 (en) Transporting goods
US4174045A (en) Loading platform
CA1180305A (en) Side-loading container chassis storage rack
CN108639596B (zh) 一种可用双20英尺吊具的40英尺多纵底梁重载集装箱
JPS61115744A (ja) 乗用自動車の輸送方法
JP3116977U (ja) 容器収納運搬荷台
US3178044A (en) Transportation device
US20030202863A1 (en) Lifting system
US20020021957A1 (en) Rail car lid lifter
CA2941303A1 (en) Improved method for storing and transporting arch-shaped stormwater leaching chambers
WO2021090428A1 (ja) ばら積み貨物の荷役方法
RU701U1 (ru) Контейнер для текучих веществ
EP0636091B1 (en) An arrangement pertaining to the transportation of goods
JPH06345224A (ja) ドラム缶積載用ラック