HU181502B - Homogenizáló fröccs-csiga, fröccsöntőgépekhez - Google Patents

Homogenizáló fröccs-csiga, fröccsöntőgépekhez Download PDF

Info

Publication number
HU181502B
HU181502B HUHU000258A HU181502B HU 181502 B HU181502 B HU 181502B HU HU000258 A HUHU000258 A HU HU000258A HU 181502 B HU181502 B HU 181502B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
homogenizing
section
screw
mixing
auger
Prior art date
Application number
Other languages
English (en)
Inventor
Gabor Nagy
Original Assignee
Mueanyagfel Dolgozo Vall
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Mueanyagfel Dolgozo Vall filed Critical Mueanyagfel Dolgozo Vall
Priority to HUHU000258 priority Critical patent/HU181502B/hu
Publication of HU181502B publication Critical patent/HU181502B/hu

Links

Landscapes

  • Injection Moulding Of Plastics Or The Like (AREA)

Description

A találmány tárgya olyan homogenizáló fröccs-csiga, amely lehetővé teszi, hogy a színezetlenül kereskedelmi forgalomba kerülő hőre lágyuló műanyagokból a hagyományos felépítésű fröccsgépeken lehetővé váljon fénystabilizált termékek előállítása.
Az alapanyagpiacon egyre nagyobb a festetlenül és fénystabilizálatlanul eladásra kínált anyagok mennyiségi aránya.
A színezetten és fénystabilizáltan eladott anyagok mennyiségének csökkenésével ellentétben nőtt ezen anyagok ára és hosszabbodott a megrendeléstől a leszállításig eltelt idő. Addig amíg a színezetlen anyagokat az alapanyaggyártók raktárról azonnal szállítják, a festett, de különösen a fénystabilizált anyagokat csak rögzített színskálában és előírt minimális mennyiség megrendelése esetén hajlandók legyártani, majd szállítani.
Az utóbbi években a felhasználók igényei is megváltoztak, mivel az optimális alapanyagkészletet és a vevők színigényéhez való gyors igazodást a feldolgozó üzemben történő színezéssel és fénystabilizálással jobban lehet biztosítani.
A feldolgozó üzemen belüli festésre, fénystabilizálásra többféle megoldás létezik, melyeket két csoportba lehet sorolni.
Az egyik csoportba tartozó megoldások a festéshez, fénystabilizáláshoz poralakú pigmenteket és stabilizátorokat, a másik csoportba tartozók 2—3 mm átmérőjű mesterkeveréket az ún. masterbatch-t használják. A két módszer megvalósításához más-más berendezésekre és anyagmozgatási technológiákra van szükség és természetesen ezek beruházási költsége is eltérő.
A porfestés és stabilizálás legfejlettebb módszerénél a gép iga, fröccsöntőgépekhez adagoló tölcsére helyére egy olyan keverő berendezést szerelnek fel, amely tölthető festékpor- és stabilizátortartályt tartalmaz és a natúr (festetlen) alapanyagot vákuum felszivóval szívja fel a gép mellett felállított hordóból, vagy csővezetéi ken keresztül jut el az anyag a gépig.
A keverőgép az adag összemérése után, a keverő folyamat során olyan elektrosztatikus feltöltődést hoz létre a granulátum szemcséken, amely biztosítja a festéknek és a stabilizátomak az egyes szemcsék körüli egyenletes eloszlását. Ebből következik, hogy az ilyen keverékből a gép nehézségek nélkül tud homogén színű terméket előállítani még nagyfelületű darabok esetén is. A megoldás hátránya, hogy minden egyes fröccsgépet el kell látni ezzel a berendezéssel és ez a gép árához képest jelentős többlet beruházást jelent.
A gépenkénti keverőgépre azért van szükség, mert a festékporral kevert anyagot pneumatikusan nem lehet szállítani, gépbe juttatni, mivel a levegőáram a festéket a granulátum szemcsék felületéről leszívja.
Alkalmazzák még azt a módszert is, hogy a porral kevert alapanyagot egy szinttel magasabb helyről gravitációval juttatják a gépbe egy mozgatható silóból. Ebben az esetben lehet központi, nagyteljesítményű keverőt alkalmazni, de a megoldás alkalmazásának előfeltétele a többszintes üzem. Ez pedig csak ritkán adott.
A mesterkeverékkel történő színezésnél, fénystabilizálásnál a kb. 90%-ban festéket és szükség esetén fénystabilizátort az alapanyagokkal azonos, vagy legalábbis rokon tulajdonságú anyag „ragasztja” össze granulátummá. Ezt a mesterkeveréket nagyteljesítményű, központi ellátást biztosító kelj verőben keverik hozzá az alapanyaghoz, 2—5%-ban. A mes181502 terkeverékes festési, fénystabilizálási módszer előnye, hogy a mesterkeverék bekeverési teljesítménye legalább kétszerese mint ami a festékpor bekeverésénél elérhető. Ennek oka az, hogy itt nincs szükség az elektrosztatikus feltöltődés létrehozására. A mesterkeverékek alkalmazásakor a színátállás gyorsan elvégezhető, ellentétben a porfestéssel, ahol a keverőbe tapadt festékport csak időtrabló munkával lehet eltávolítani.
A mesterkeverék bekeverése ugyan gyorsan, kis fajlagos beruházási költséggel megvalósítható, de hátránya az, hogy a keverék üzemen belüli mozgatása, közbenső tárolása ráfordítást igényel. Ezenkívül nagy probléma a megfelelő szín, ill. fénystabilizátor eloszlatás, a kellő homogenitás elérése. Különösen a nagyméretű termékeknél nehéz a festékporral azonos homogén hatás elérése.
A nehézségek, illetve hátrányok ellenére a mesterkeverékkel való színezés technológiája mégis gazdaságosabb, és főképp kisebb egyszeri beruházással megvalósítható.
A mesterkeverékek alkalmazását azért is kedvelik, mivel a keverék mozgatása, szállítása pneumatikus rendszer segítségével megoldható, tehát a granulátum szállítására, gépbe juttatására a már meglévő berendezések alkalmasak.
A porfestékkel házilag színezett, vagy a színes alapanyag alkalmazása esetén elérhető homogén szinhatás azonban a mesterkeverékek alkalmazásakor is alapvető minőségi igény, mivel a rosszul színezett termék csak alacsonyabb áron értékesíthető, nem beszélve az inhomogén fénystabilizálás élettartam rontó hatásáról.
A mesterkeverék alkalmazása hagyományos gépeknél már korábban megkezdődött. Felhasználási területe azonban eddig a kisméretű termékekre korlátozódott, tehát olyan frőccsdarabok előállításánál volt alkalmazható, amelyek összefüggő sík felülete nem túl nagy, a termék súlya általában nem nagyobb mint maximum 500 gramm.
A hagyományos gépeknél ezenkívül a 3—5% mesterkeverék alkalmazására legtöbbször szükség van.
A hőre lágyuló műanyagok feldolgozása területén a csigás berendezések az extrudálásnál és a fröccsöntésnél alakultak ki. A technológiai sajátosságokból adódóan az extruderek csiga kialakításai az egyes konkrét speciális követelmények jobb elérése céljából nagyon sokféle kialakításban, ill. azok kombinációjában valósultak meg. A legismertebbek az állandó és növekvő magátmérőjű szalagos, szegmenses vagy körmös továbbító elemekkel, állandó vagy növekvő menetemelkedésű stb. kialakítások és ezek variációi.
Az 552 453 ljsz-u svájci szabadalmi leírás pl. olyan keverő és homogenizáló berendezést ismertet, ahol a csiga első és harmadik szakasza hagyományos leveles kiképzésű azonos menetemelkedésű, mig a két rész közötti második szakasz sugárirányban változtatható méretű körmöket tartalmaz. Lehetséges kialakítások különböző változatait ismerteti a Kunstoffverarbeitung 1974 évi 9—10 számában „Maschinen und Prozesse dér Kunstoffverarbeitung” cím alatt. Az ilyen csigáknak a fröccstechnikában való alkalmazása—e technika sajátosságai következtében — nem tekinthető kézenfekvőnek. Az eltérő alkalmazási terület, a más-más elven működő gép, különböző feltételeket biztosít és csak látszólag azonos feladatok megoldására.
Az egycsigás extruderekben a csiga helyhez kötötten, folyamatos forgómozgást végez, a termelés egész ideje alatt. A fröccsgép csigája viszont az anyag megömlesztésén kívül, visszacsapó-szeleppel ellátva, csigadugattyúként is működik. A csiga dugattyúként működve nagy nyomással juttatja az anyagot a szerszámba. E két feladat végrehajtása időben egymástól elkülönülten váltakozva és szakaszosan valósul meg.
A fröccs-csiga tengely mentén akkor is elmozdul amikor a plasztikálási folyamatot végzi. A tengelyirányú csigaelmozdulás a csiga különböző funkcionális szakaszainak — az extruderektől eltérően — más-más hatásfeltételt biztosít, ezért e szakaszok kialakításánál erre tekintettel kell lenni.
A fröccsgépek csigái az összetett szilárdsági igénybevétel miatt lényegesen rövidebb (13—20 D) mint az egycsigás extrudereké (20—30 D). Ez a körülmény nem teszi lehetővé azt, hogy a keverő és nyíró csigaszakaszokat bármilyen kombinációban szabadon alkalmazzuk. Tapasztalataink szerint a keverő-homogenizáló szelepszakasz alkalmazása elengedhetetlen ahhoz, hogy a célul tűzött ömledékminőséget el lehessen érni. A fenti irodalmi helyen ismertetett extrudercsigacsúcs a csigával együtt csupán egyhelyben forog, az ellendarabja pedig a henger meghosszabbított darabjaként működik. A fröccs-csiga két 7,8 szelepszakasz eleme viszont a csiga axiális elmozdulásakor egymáshoz viszonyítva is elmozdulást végez. Ez a körülmény a kialakítást, az axiális illeszkedési hézagokat és e csigaszakasz feladatát alapvetően megváltoztatja. A fröccs-csiga 7 alkatrésze a hengerben illeszkedik és a célszerűen megválasztott illesztése és hosszúsága miatt, az illesztési hézagba befolyt anyag segítségével tapad a henger falához. Hozzáképest a 8 elem forog. Ennek alapján az ismert homogenizáló és a találmány szerinti szelepszakasz egymással nem azonosítható.
A találmány célja:
— a nagyfelületű termékek mesterkeverékes színezését a színes alapanyagokéval azonos minőségi szinten valósítsa meg, — a natúr alapanyagokhoz kevert mesterkeverék mennyiségének csökkentése ne okozzon szín-inhomogenitást. A mesterkeverék mennyiségének csökkentése csupán a szín erősségének csökkenését vonja magával.
— a fénystabilizált mesterkeverékek alkalmazásával nagy (legalább 0,25 m2) oldalfelületű ládák is előállíthatok legyenek szigorú minőségi követelmény igénye esetén is, — a fény stabilizál tság elérése ne igényeljen gazdaságtalanul több fénystabilizátort, mint amennyit az alapanyaggyártók által festett és fénystabilizált anyagok tartalmaznak (kb. 0,5/0,05%), — a megoldás gazdaságosan megvalósítható legyen a hagyományos csigadugattyús fröccsgépeken.
A kitűzött feladatot egy speciális felépítésű homogenizáló fröccs-csiga segítségével valósítottuk meg. A találmány szerinti fröccs-csigát a hossztengelye mentén több, különböző részfeladat megoldását biztosító szakaszra osztottuk. Az egyes szakaszok feladata az, hogy a beadagoló nyíláson keresztül, a kívülről fűtött hengerbe juttatott natúr alapanyag, valamint a festéket és esetleg fénystabilizátort tartalmazó mesterkeverék előkevert keveréke a csiga tengelye mentén úgy haladjon előre, hogy a fellépő keverő-gyúró hatás a lehető legnagyobb legyen.
A csiga egyes szakaszait annak megfelelően alakítottuk ki, hogy a szakasz kezdetéhez érkező anyag milyen halmazállapotú, mennyire van megömlesztve, milyen viszkozitású. Ennek megfelelően a csiga:
— behúzó szakasz (2) — kompressziós szakasz (3) — keverő-homogenizáló szakasz (4) — keverő-homogenizáló szelepszakasz (7,8) — keverő-homogenizáló csigacsúcs (10) részekből állítottuk össze.
A 2 behúzó szakasz feladata a hagyományos csigák megfe2 lósul likőr gael—az tosít, ini. vétel sigás :tővé ;omerint igédét el ideraz ként zont a is iális tőén n ilúsátével inek szeét a ósít/isétást. in a iagy itók a is, inul várnak hazáló szeöző
Az són laptalelye úró <. ki, illagfc5 lelő részének funkciójával azonos, tehát feladata az anyagnak a hengerbe juttatása. E szakaszban történik a keverék előkomprimálása és előmelegedése is.
A 3 kompressziós szakasz felépítése és feladata szintén megegyezik a hagyományos csigáknál alkalmazott szakaszé- 5 val, tehát a már részben megolvadt anyagot összesajtolja és a szakasz végére megolvasztja. A keverő homogenizáló szakaszban kezdődik a keverési folyamat, amelyet a hagyományos csigáktól eltérő keverő-homogenizáló csigakiképzés eredményez. A csigaspirál e szakasz kezdetén megszakad és 10 helyét egy olyan 5 körmöket tartalmazó rész foglalja el, amely közt az anyag csak változó sebességgel tud előre haladni.
A körmök mellett elhaladó anyag sebessége nagyobb mint a körmök után elhelyezkedő anyagé. Az 5 körmök közt 15 haladó anyagnak egy tengelyirányú és egy kerületi irányú sebességkomponense van. Ezzel szemben a körmök után elhelyezkedő anyag már csak tengelyirányú sebességgel rendelkezik. A sebességkülönbség az anyagra nyíró hatást fejt ki és ezért az anyag gyúró-keverő igénybevételt szenved. 20 A csiga ezen szakasza többféle konkrét kivitelben készülhet, amely megoldásokat a szakirodalom már leközölt és a gyakorlatban is megvalósítottak.
így lehet:
— többsorban elhelyezett 5 kormos megoldású, 25 — egy, vagy több bekezdésű csigavonal mentén megszaggatott menetű.
Bármelyik megoldás használható, bár hatásuk egymástól bizonyos mértékben eltérő.
A 7,8, keverő-homogenizáló szelepszakasz. Az e szakasz- 30 ba érkező anyag már teljesen megömlött állapotban van.
A szakaszt két alkatrész alkotja:
— 8 fogazott csigatest, — a belső fogakkal ellátott 7 visszacsapó szelephüvely.
E két alkatrész közt áthaladó anyagrészecskék az előző 35 szakaszhoz képest kétszeres gyúróhatásnak vannak kitéve, mivel a hengerfalhoz súrlódással tapadó és ezért nem forgó 7 szelephüvely fogai és a forgó 8 fogazott csigatest fogai közt erős nyíróhatás lép fel.
E szakasz rendkívül jó homogenizáló hatású, önmagában 40 azonban a keverő-gyúróhatás elérésére mégsem elegendő, mivel szilárdsági okokból e szakasz hossza korlátozott. Elegendő hosszú azonban ahhoz, hogy az előző csigaszakaszban kezdett homogenizálási folyamatot befejezze. Olyan esetekben amikor a nagy termékméretek, a kiemelkedően szigo- 45 rú szín-homogenitási igény, de különösen a fénystabilizátorok alkalmazása ezt megköveteli szükség van egy 10 keverőhomogenizáló csigacsúcs alkalmazására is.
Az előző szakaszból már viszonylag jól homogenizáltan e szakaszba érkező anyag olyan nagy fajlagos nyomásnak van 50 itt kitéve, hogy ennek hatására az alapanyag, a festék és a fénystabilizátor molekulák finoman eloszlatva egymáshoz nagyon közel kerülnek és így a színhatás egyenletessége, valamint a fénystabilizátor vegyi hatása jelentékenyen fokozódik. 55
A csigacsúcsot úgy képezzük ki, hogy e szakaszon az összes anyagrészecske csak egy szűk, fémes felületek közti részen áthaladva jusson a csigacsúcs elé.
Az olyan fröccsgépeknél amelyeknél az alkalmazott fröccshenger hossza 15 D-nél rövidebb, e szakasz elhelyezhe- 60 tősége érdekében a hengert meg kell toldani.
A különböző nagyságú fröccsgépekhez a találmány szerint tervezett és gyártott csigák segítségével a kitűzött célt megvalósítottuk. Közepes és nagy (4000 gramm) gépeknél elértük azt, hogy: 65 — a rendkívül csekély 1%-os festék-mesterkeverék alkalmazása esetén is homogén szinhatást tudtunk biztosítani, — nagy felületű tárgyaknál is jó minőségű színezést és fénystabilizálást értünk el, — az előírásoknak megfelelő fénystabilitás eléréséhez a szükséges fénystabilizátor tartalom nem volt több mint amennyit az alapanyaggyártók alkalmaztak az általuk stabilizáltan szállított anyagoknál, — a megoldás minden csigadugattyús gépen alkalmazható, — a megoldás kivitelezése rendkívül olcsó, mert a meglévő gépben alkalmazott csigák átalakításával is megvalósítható.
A megoldást csak hőhatásra nem bomló anyagoknál lehet alkalmazni, PVC vagy poliacetál, vagy egyéb hasonló tulajdonságú termoreaktív anyagoknál nem.
A találmányt részletesebben a rajz alapján ismertetjük. A rajzon ábrázolt két kiviteli változat alapján megismerhető a konstrukció egyes szakaszának feladata és a kiviteli formája.
Az 1. ábra a homogenizáló fröccs-csiga hosszmetszetét mutatja a hagyományos csigacsúcs-végződéssel.
2. ábra a homogenizáló fröccs-csiga hosszmetszetét mutatja a keverő-homogenizáló csigacsúccsal — végződéssel ellátva.
3. ábra a keverő-homogenizáló csigaszakaszt ábrázolja.
4. ábra a keverő-homogenizáló csigacsúcsot ábrázolja.
5. ábra a keverő-homogenizáló csigacsúcsot ábrázolja, a hagyományos csúcsvégződéssel.
6. ábra a keverő-homogenizáló csigacsúcsot ábrázolja, gyúró-keverő végkiképzéssel.
A rajzon alkalmazott azonos hivatkozási számok hasonló részleteket jelölnek.
Az 1. ábra alapján a homogenizáló fröccs-csiga egyes részeinek működése és feladata tekinthető át. Az 1 tölcséren keresztül a fröccshengerbe bekerülő hőre lágyuló műanyag a 2 behúzó csigaszakaszba kerül. E szakasz a hagyományos csigák megfelelő részével azonos kiképzésű állandó magátmérőjű és menetemelkedésű szalagos kivitelű. A szakasz hossza. (4—6) D.
A 3 kompresszió szakasz felépítése és feladata szintén megegyezik a hagyományos csigáknál alkalmazott növekvő magátmérőjű és állandó menetemelkedésű szalagos szakaszéval. Hossza: (3—5) D.
Az 5 körmöket tartalmazó 4 keverő-homogenizáló szakasz hossza: (2,5—5) D.
Az 5 körmök a csiga hossztengelye mentén több síkban helyezkednek el.
Az 5 körmök közti horony szélességét úgy kell megválasztani, hogy a körömsor síkjába eső szabad keresztmetszet és az 5 köröm utáni szabad keresztmetszet aránya 1: 1,5; 1: 2,2 legyen.
A körömsorok közti távolság 20—35 mm, a csiga átmérőtől függően. A körmök száma egy sorban általában 8— 15 db.
A 4 keverő-homogenizáló szakasz ábraszerinti megoldásán kívül egyéb kiviteli lehetőségek is vannak, melyek hatása a mérettől és kialakítástól függően a vázolttól eltérő. Ilyen megoldás lehet a jobb, vagy bal emelkedésű és egy vagy több bekezdésű, ugyancsak szegmensszerű, köröm kialakítása.
A keverő-homogenizáló szakasz utáni 6 szelepgyűrű feladata az, hogy a 7 keverő-homogenizáló szelepgyűrű e felületen felfeküdve megakadályozza az anyag visszaáramlását. Anyaga edzett, kemény felületű a fellépő kopások megelőzése céljából.
A 7 keverő-homogenizáló szelepgyűrű belső fogai a 8
-3181502 csigaszakasz fogaival együtt az anyagra gyúró-homogenizáló hatást fejt ki. A fogak kialakítására az általános konstrukciós szemponton kívül az 5 körmöknél leírtak irányadók.
A csigacsúcs 9 végződése a hagyományos csigák megfelelő részével azonos felépítésű és rendeltetésű.
A 2. ábra az 1. ábrában jelzett csiga-konstrukciótól csak a csigacsúcs kiképzésében tér el. A keverő-homogenizáló csigacsúcs kiképzése olyan, hogy az anyag csak egy 0,5—
0,8 mm résen áthaladva jut a csiga elé. Az áthaladáshoz szükséges keresztmetszet a csúcs belépő keresztmetszetéhez 10 képest kisebb, ezért erős kompressziós hatás lép fel, amelynek értéke 1: 3; 1: 5.
A 3. ábra mutatja a keverő-homogenizáló csigaszakasz körmös végződését. A kialakítást a már meglévő fröccscsigák átalakításával is létre lehet hozni úgy, hogy a csiga magkeresztmetszetét lecsökkentve aira egy körmös kiképzésű hüvelyt szorítunk rá.
A 4. ábra a keverő-homogenizáló szelephüvely nagy koptató igénybevételnek van kitéve, ezért ezt az alkatrészt cementálható, vagy nitrálható anyagból kell készíteni.
A körmök méretének kialakításakor ügyelni kell arra, hogy az áramló anyag a körmök között áthaladva túl nagy frikciót ne szenvedjen.
Az 5. ábra a keverő-homogenizáló hatású csigacsúcsot szerelhetőségi okok miatt kell a csigától különálló alkatrészként elkészíteni.
A 6. ábrában vázolt kiviteli formánál a 10 csigacsúcs 9 végződésénél az anyag kivezetését biztosító 10 a kivezető hornyok 1,5—2 D hosszúságúra vannak kialakítva, melyekkel párhuzamosan a 10 c nyírógátakkal elválasztott 10 b 30 bevezető hornyok vannak kiképezve. E megoldástól eltérő formák is kialakíthatók, amelyek egymástól elsősorban kivitelezhetőség miatt térnek el. Például két bekezdésű és eltérő menetemelkedésű csigakiképzés is megfelelő.

Claims (3)

  1. Szabadalmi igénypontok
    1. Homogenizáló fröccs-csiga fröccsöntőgépekhez hőrelágyuló műanyagok adalék anyagainak — különösen festék és
    5 fénystabilizátorainak — bedolgozására azzal jellemezve, hogy a csiga állandó magátmérőjű és menetemelkedésű szalagos behúzó részből (2), növekvő magátmérőjű és állandó menetemelkedésű szalagos kompressziós szakaszból (3), keverő-homogenizáló — célszerűen körmös — szakaszból (4), a hengerfalhoz tengelyirányban is elmozdíthatóan illeszkedő és a körmös keverő-homogenizáló csigaszakasz (4) végén kialakított szelepgyűrűre (6) felfekvő, belső fogakkal ellátott hengerpalást alakú szelephüvelyből (7), és egy belső fogas tengelyszakaszból (8) álló keverő-homogenizáló szelepsza15 kaszból (7,8) és a keverő-homogenizáló szelepszakasz fogashengerpalástját (7) támasztó vállakkal (lOd) ellátott, az anyag kivezetését biztosító hornyokkal (10a) rendelkező csigacsúcsvégződésből (9) áll, amely a keverő-homogenizáló csigaszakasszal (8) együtt a csiga behúzó és kompressziós
    20 (2,3) szakaszához bonthatóan kapcsolódik.
  2. 2. Az 1. igénypont szerinti berendezés kiviteli alakja azzal jellemezve, hogy a csigacsúcsvégződés 1,5—2 D hosszúságú bevezető- (10b) és kivezető hornyokat (10a), valamint az ezeket egymástól elhatároló nyírógátakat (10c) tartalmazó
    25 hosszabbított keverő-homogenizáló csigacsúcs (10) szakaszszal rendelkezik.
  3. 3. Az 1. vagy 2. igénypont szerinti berendezés kiviteli alakja azzal jellemezve, hogy a szelepgyűrü (6) a szelep többi részénél nagyobb kopásálló anyagból készített különálló szerkezeti elem.
HUHU000258 1975-06-26 1975-06-26 Homogenizáló fröccs-csiga, fröccsöntőgépekhez HU181502B (hu)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
HUHU000258 HU181502B (hu) 1975-06-26 1975-06-26 Homogenizáló fröccs-csiga, fröccsöntőgépekhez

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
HUHU000258 HU181502B (hu) 1975-06-26 1975-06-26 Homogenizáló fröccs-csiga, fröccsöntőgépekhez

Publications (1)

Publication Number Publication Date
HU181502B true HU181502B (hu) 1983-10-28

Family

ID=10997350

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HUHU000258 HU181502B (hu) 1975-06-26 1975-06-26 Homogenizáló fröccs-csiga, fröccsöntőgépekhez

Country Status (1)

Country Link
HU (1) HU181502B (hu)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US4006209A (en) Method for additive feeding
US20170291364A1 (en) Single screw micro-extruder for 3d printing
US11400633B2 (en) Extruder screw passages, extruder and extrusion method
JP6505128B2 (ja) 計量混合システム
US2519014A (en) Compounding and molding machine
US11597118B2 (en) Device and method for the extrusion of thermo-mechanically deformable materials in bulk form, and compact screw extruder
US3942774A (en) Method of and means for effecting redistributive mixing in an extruder
US20210245397A1 (en) Plasticating apparatus screw having grooves of varying angles and depths
KR920002378B1 (ko) 열가소성 중합체 용융물에 대한 농후안료의 계량방법
US10513051B2 (en) Mixing section for plastic extrusion screw
US20040141406A1 (en) Apparatus for plasticating thermoplastics
KR20170130552A (ko) 압출기용 스크루 및 압출기 및 압출 방법
US6672753B1 (en) Apparatus for plasticating thermoplastics
JP4303115B2 (ja) 可塑化装置内のスクリューの混合エレメント/セクション
HU181502B (hu) Homogenizáló fröccs-csiga, fröccsöntőgépekhez
US3666386A (en) Direct radially extruding mixer
US3905588A (en) Method and apparatus for plasticating polymers
DE3915603C1 (hu)
US4642041A (en) Extruder screw for minimizing the opposing pressure flow
CN106536154A (zh) 包括带有螺纹的筒的挤出机
CN215703904U (zh) 一种挤出机的防堵料喂料斗
DE102010060130A1 (de) Mischvorrichtung und Verfahren zum Mischen eines Schüttgutes oder einer pastösen Masse
GB2028218A (en) Screw-fed machine for the production of plastics articles and screw therefor
US3979107A (en) Method of and apparatus for the admixing of a pigment color in a dosaged manner into a plastics material granulate
GB2116865A (en) Mixing and extrusion machinery

Legal Events

Date Code Title Description
HU90 Patent valid on 900628