HU176585B - Két hatóanyagot tartalmazó gyomirtószer - Google Patents

Két hatóanyagot tartalmazó gyomirtószer Download PDF

Info

Publication number
HU176585B
HU176585B HUNO000211A HU176585B HU 176585 B HU176585 B HU 176585B HU NO000211 A HUNO000211 A HU NO000211A HU 176585 B HU176585 B HU 176585B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
sec
butyl
active
weight
formula
Prior art date
Application number
Other languages
English (en)
Inventor
Antal Ginesi
Original Assignee
Noevenyvedelmi Kutato Intezet
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Noevenyvedelmi Kutato Intezet filed Critical Noevenyvedelmi Kutato Intezet
Priority to HUNO000211 priority Critical patent/HU176585B/hu
Publication of HU176585B publication Critical patent/HU176585B/hu

Links

Landscapes

  • Agricultural Chemicals And Associated Chemicals (AREA)

Description

A találmány olyan szelektív gyomirtószerekre vonatkozik, amelyek hatóanyagként 2-szek-butil-4,6-dinitro-fenol-acetát és 2-[4-(2,4-diklór-fenoxi)-fenoxi]-propionsav-metil-észter vagy 3-izopropil-2,l,3-benzotiadiazin-4-on-2,2-dioxid keverékét tartalmazzák.
Ismeretes, hogy a dinitro-alkil-fenolok erős sejtméregként hatnak a növényi szervezetre, és ezért a különböző haszonnövényeket károsító gyomok irtására alkalmas gyomirtószerek hatóanyagaként alkalmazhatók. Ezek közül a vegyületek közül a mezőgazdasági gyakorlatban elsősorban a 2-metil-4,6-dinitro-fenolt, és a háromszor hatásosabb 2-szek-butií-4,6-dinitro-fenolt, és vízben oldható sóikat, valamint kevés szénatomos alkánkarbonsavakkal alkotott észtereiket tartalmazó gyomirtószerek, bizonyultak hatásosnak [W. A. Westgate, R.'N.Fayner: Calif. Agr. Expt. Sta. Bull. 596 (1935); A. Schweindiihan, J. H. Torrie, G. M. Briggs: J. Am. Soc. Agron. 35, 901 (1954); A. S. Crafts: Science, 101, 4YI (1945); 2 378 716. számú amerikai egyesült államokbeli szabadalmi leírás; 1 088 757. számú német szövetség köztársasági szabadalmi leírás].
A dinitro-alkil-fenol-származékoknak a növényekre gyakorolt sejtmérgező hatása ugyan bizonyos mértékig szelektív, azonban ez a szelektivitás a gyakorlati követelményeket számos esetben nem elégíti ki. Ennek az a következménye, hogy a megfelelő gyomirtó hatás eléréséhez nagy hatóanyag-mennyiség szükséges, de ez a haszonnövényeket is jelentős mértékben károsítja, míg kisebb hatóanyag-mennyiség felhasználása esetén a gyomirtó hatás nem kielégítő.
További hátrány, hogy a szántóföldi körülmények között a haszonnövények és a gyomok csírázása és fejlődésük a talaj vízháztartásának változása és a magvak csírázási viselkedése következtében eltérő. A dinitro-fenol-szármázékok azonban a gyomokat csak egy bizonyos fejlettségi korban, általában 3—6 leveles korukban képesek kielégítően elpusztítani.
Hasonló hátrányok tapasztalhatók a gyomirtószerek hatóanyagaként közismert fenoxi-alkánsavaknál és származékaiknál is. Különösen jelentős hátrányuk, hogy hatásspektrumuk nem széles, ezért a haszonnövényeket általában nem védik meg kellően a gyomnövényektől. Két évtizedes mezőgazdasági felhasználás tapasztalatai alapján ezeket a vegyületeket tartalmazó szerek hatástalannak bizonyultak a következő, az európai éghajlat alatt általánosan előforduló gyomnövényekkel szemben: Fumaria officinalis, Galium spp., Raphanus raphanistrum, Spregula arvensis, Stellaria média, Veronica spp. [Ubrizsy, Gimesi: Vegyszeres gyomirtás gyakorlata, 268—276. Mezőgazdasági Kiadó (1969), Budapest; H. Kurth: Chemisches Unkrautbekampfung, 532—538, Fischer Verlag, Jena (1975)].
A fenoxi-alkánsavak egyik jellegzetes képviselője a 2-[4-(2,4-diklór-fenoxi)-fenoxi]-propionsav-metiI-észter [Pesticide Manual, British Crop Protection Council, 358. oldal, (1977)].
Hasonló nehézségek jelentkeztek a gyomirtószerek hatóanyagaként jól ismert 3-alk0-2,l,3-begzotiadiazin-4-ón-2J2-dioxidoknál is [A. Fischer: Proc. of 9th British Weed Control Conf. 2,1042—1045 (1968)].
Ismeretes egy olyan gyomirtószer, ami benzotiadiazin-4-on-2,2-dioxid-származék és pirazóiiumsó keverékét tartalmazza (169 648. lajstromszámú magyar szabadalmi leírás).
Megállapítottuk, hogy a (II) képletű 2-szek-butü-4,6-dinitro-fenol-acetát gyomirtó hatása szelektíven fokozható és szinergetikus többlethatás tapasztalható, ha az (I) képletű 2-[4-(2,4-diklór-fenoxi)-fenoxi]-propionsav-metil-észterrel vagy a (III) képletű 3-izopropil-2,l,3-benzotiadiazin-4-on-2,2-dioxiddaI együtt keverék alakjában alkalmazzuk gyomirtószerként.
Különösen olyan gyomok ellen hatásos a találmány szerinti keveréket tartalmazó szer, amelyek ellen a hatóanyagokat ' önmagukban tartalmazó gyomirtószerek nem fejtenek ki kielégítő hatást, például Chenopodium album, Raphanum raphanistrum, Polygonum spp., Fagopyron spp., Sonchus arvensis, Viola tricolor, Euphorbia spp., stb.
A találmány szerinti keveréket tartalmazó gyomirtószer teljesen kifejlett gyomok ellen is hatékony, és a haszonnövények károsodása gyakorlatilag teljes mértékben kiküszöbölhető.
A találmány szerinti gyomirtószer keverékben a (II) képletű hatóanyag súlyaránya az (I) képletű fenoxi-fenoxi-alkánsavhoz, illetve a (III) képletű benzotiadiazin-származékhoz 5 : 1—1 : 1 lehet, előnyösen 3 : 1— 1 : I.
A találmány a hatóanyagok mezőgazdaságilag elfogadható sóit tartalmazó keverékekre is vonatkozik.
A találmány szerinti hatóanyag-keverék felhasznált mennyisége általában 3—8 kg/ha lehet. Rendkívül előnyös az olyan összetételű keverék, amely 55—85 s% 2-szek-butil-4,6-dinitro-fenol-acetátot és 15—45 s% 2-[4-(2,4-diklór-fenoxi)-fenoxi]-propionsav-metil-észtert tartalmaz; kiemelkedő hatása van a körülbelül 66 s%
2- szek-butil-4,6-dinitro-fenol-acetátot és körülbelül s% 2-[4-(2,4-diklór-fenoxi)-fenoxi]-propionsav-metil-észtert tartalmazó keveréknek.
A találmány szerinti keveréket tartalmazó gyomirtószer kikelés előtt vagy kikelés után alkalmazható, elsősorban lucerna, zöldborsó, vöröshere, gabona ültetvényekben. Különösen hatásos a szer a haszonnövények
3— 6 leveles fejlettségi fokán, és amikor a gyomok
5—8 cm magasak. A keverék gyomirtó hatása tartósabb az egyes hatóanyagok hatásánál, és így például a lucerna 1—3 hónapig gyommentes marad.
A találmány szerinti gyomirtószer-keverék felhasználása a szokásos készítmények alakjában történhet. A készítmények jellege mindenkor a felhasználási célhoz igazodik, de elsődleges, hogy a hatóanyagok egyenletes eloszlását biztosítsák.
A találmány szerinti készítmények közül megemlíthetjük a szilárd készítményeket, például porozószereket, szórószereket, beágyazott, impregnált és homogén granulátumokat, vízben diszpergálható hatóanyag-koncentrátumokat, például permetező porokat, pasztákat és emulziókat és a folyékony készítményeket, például oldatokat.
A találmány szerinti szilárd készítmények, például porozószerek, szórószerek és granulátumok előállításához a hatóanyagokat szilárd vivőanyagokkal összekeverjük, szükség esetén összeőröljük. A szilárd vivőanyagok közül megemlíthetjük a kaolint, talkumot, bóluszt, löszt, agyagot, krétát, mészkövet, attapulgitot, dolomitot, kovaföldet, kovasavgélt, alkáliföldfém-szilikátokat, kalcium- és magnézium-szulfátot, magnézium-oxidot, őrölt műanyagokat; műtrágyákat, például ammónium-szulfátot, -foszfátot, -nitrátot, karbamidot; őrölt növényi termékeket, például gabonalisztet, fakéreglisztet, cellulózport stb.
Célszerű, ha a porozószerekben a szemcsenagyság körülbelül 0,1 mm, a szórószerek sZemcsenagysága 0,075 és 0,2 mm közötti, és a granulátumok mérete legalább 0,2 mm.
A szilárd készítményekben a hatóanyagok mennyisége általában 0,5 és 80 s% között van.
Itt jegyezzük meg, hogy a találmány szerinti keveréket tartalmazó készítmények hatóanyag-tartalma 0,01 és 95 s% között lehet, előnyösek a 0,1—80 s% hatóanyagtartalmú készítmények.
A keverékekhez a hatóanyagokat stabilizáló adalékok és/vagy nemionos, anionaktív és kationaktív anyagok is adhatók; ezek például a hatóanyagoknak a növényeken és a növényrészeken való tapadását elősegítik és/vagy a nedvesíthetőséget és/vagy a diszpergálhatóságot teszik lehetővé, illetve javítják.
A tapadást elősegítő szerek közül megemlíthetjük az olaj—mész-keverékeket, cellulózszármazékokat, például a metil-cellulózt, karboxi-metil-cellulózt, és 8—9, szén atomos alkilcsoportot tartalmazó mono- és dialkil-fenolok 5—15 etilén-oxid-csoporttal alkotott hidroxi-etilén-glikol-étereit, a lignin-szulfonsavat és alkáli- és alkáliumfémsóit, polietilén-glikol-étereket, 5—20 etilén-oxid-csoportot és a zsíralkohol-részben 8—18 szénatomot tartalmazó zsíralkohol-poüglikol-étereket, etilén-oxid, propilén-oxid, polivinil-pirrolidon, polivínil-alkohol származékok addíciós termékeit, karbamid-formaldehid kondenzátumokat és növényi gyantákat.
A vízben diszpergálható hatóanyag-koncentrátumok általában permetezőporok (wettable powder), paszták és emulgeálható koncentrátumok lehetnek. Ezeknek a koncentrátumoknak az az előnyük, hogy a nagy folyadéktérfogatok szállítása elkerülhető, és közvetlenül felhasználás előtt — általában vízzel — a kívánt koncentrációra hígíthatok. Ezek a koncentrált készítmények hatóanyagot és alkalmas hordozóanyagokat, továbbá — szükség esetén — stabilizáló adalékot, felületaktív anyagokat, habzást gátlót és oldószert tartalmaznak. A hatóanyagok koncentrációja általában 5 és 90 s% között lehet.
Permetező porokat és pasztákat úgy állíthatunk elő, hogy a hatóanyagokat diszpergálószerekkel és poralakú vivőanyagokkal megfelelő berendezésben homogénre keverjük és/vagy őröljük. Vivőanyagként például a fent megadott anyagok jöhetnek számításba, természetesen ezek keverékei is alkalmazhatók. Diszpergáló szerként például szulfonált naftalin és származékai formaldehiddel alkotott kondenzációs termékei, naftalinszulfonsavak fenollal és formaldehiddel képzett kondenzációs termékei, lignin-szulfonsav alkálifém-, ammónium- és alkáliföldfémsói, alkil-aril-szulfonátok, dibutil-naftalin-szulfonsav alkálifém- és alkáliföldfémsói; zsíralkohol-szulfátok, így szulfátéit hexadekanoíok, heptadekanolok és oktadekanolok sói, szulfátéit zsíralkohol-poíiglikol-éterek sói, dialkil-dilauril-ammónium-klorid és zsírsavas alkálifém- és alkáliföldfémsók használhatók.
Habzást gátló szerként elsősorban szilikonokat alkalmazhatunk.
A hatóanyagokat vagy a hatóanyag-keveréket a felsorolt adalékokkal úgy keverjük, őröljük, szitáljuk és diszpergáljuk, hogy a permetező porokban a szilárd részek mérete 0,02—0,04 mm, és a pasztákban 0,03 mm alatt legyen.
Emulgeálható koncentrátumok és paszták előállításá- 5 hoz a fent megadott diszpergálószereket, szerves oldószereket és vizet használhatunk. Oldószerként például alkoholokat, benzolt, xilolt, dimetil-szulfoxidot és 120—350 °C forrpontközű ásványolaj-frakciókat használhatunk. Az oldószereknek gyakorlatilag szagtalan- 10 nak, a hatóanyagokkal szemben közömbösnek kell lenniük, továbbá nem lehetnek fitotoxikusak és a felhasználás körülményei között gyúlékonyak.
A találmány szerinti hatóanyag-keverék oldat alakjá- 15 bán is felhasználható. A hatóanyagokat, illetve hatóanyag-keveréket alkalmas szerves oldószerekben vagy ezek elegyében vagy vízben oldhatjuk fel. Szerves oldószerként például alifás és aromás szénhidrogének, származékaik, elsősorban klórozott származékaik, alkil- 20 -naftalin-származékok, ásványolajpárlatok vagy ezek elegyei alkalmazhatók. Az oldatok a hatóanyag-keveréket általában 1—20 s% koncentrációban tartalmazhatják.
A találmány szerinti hatóanyag-keveréket tartalmazó szerekhez adott esetben egyéb biológiailag aktív hatóanyagok, például rovarölő, atkaölő, baktériumölő szerek, védőszerek (antidótumok) és műtrágyák is keverhetők.
A következő példák szemléltetik a találmány szerinti gyomirtószer keverék felhasználását.
1. példa
Gyomirtó hatás
Üvegházban 4—18 cm magasságú növényeket a következő — hektáronként 1000 liter vízben diszpergált— hatóanyagokkal, illetve hatóanyag-keverékekkel permeteztünk :
A 2-szek-butiI-4,6-dinitro-fenol-acetát, 2, 3, 4 kg/ha hatóanyag (koncentráció: 0,2, 0,3 és 0,4s%);
B 2-[4-(2,4-diklór-fenoxi)-fenoxi]-propionsav-metil-észter, 0,5, 1, 1,5 kg/ha hatóanyag (koncentráció: 0,05,0,1 és 0,15 s%);
A + B 4+1 és 3+ 1,5 kg/ha hatóanyag-keverék (koncentráció: 0,5 és 0,45 s%).
Öt-tíz nap múlva megállapítottuk, hogy a hatóanyagkeverékek gyomirtó hatása jobb, mint az egyes hatóanyagoké, továbbá az egyes hatóanyagokkal szemben 25 ellenálló vagy kevésbé károsodó gyomnövények is teljes mértékben elpusztulnak anélkül, hogy a haszonnövények károsodnának.
Az eredményeket a következő táblázat szemlélteti.
I. táblázat Gyomirtó hatás
Hatóanyag kg/ha A B A + B 4 + 1 A + B 3 + 1,5
2 3 4 0,5 1,5
Haszonná vények Medicago sativa 0 0 0 0 o 0 0 0
Onobrychis viciafolia 0 0 0 0 0 0 0 0
Pisum sativum 0 0 0 0 0 0 0 0
Gyomnövények Egyszikű Avena fatua 0 0 0 65 100 100 100 100
Setaria viridis 0 0 0 55 90 100 100 100
Echinochloa crus-galli 0 0 0 80 100 100 100 100
Kétszikű Polygonum persicaria 0 60 80 20 40 50 95 100
Chenopodium album 10 50 70 50 70 90 100 100
Raphanus raphanistrum 30 60 90 0 0 0 100 100
Sinapis arvensis 40 60 90 o 10 20 100 100
0=nincs károsodás 100=teljes pusztulás
2. példa
Gyomirtó hatás
Növényházban 5—7 cm magas növényeket a következő hatóanyagok, illetve hatóanyag-keverékek — hektáronként 1000 liter vízzel készült — diszperziójával permeteztünk:
A 2-szek-butil-4,6-dinitro-fenol-acetát, 2 és 4 kg/ha hatóanyag (koncentráció: 0,2 és 0,4 s%);
C 3-izopropií-2,l,3-benzotiadiazin-4-on-2,2-dioxid, és 4 kg/ha hatóanyag (koncentráció: 0,2 és 0,4 s%):
A+C 3 + 2 kg/ha hatóanyag-keverék (koncentráció: 60 0,5 s%).
A kezelés utáni 10—14. napon megállapítottuk, hogy a keverék jobb gyomirtó hatású, mint az egyes hatóanyagok, és a haszonnövények jobban tűrik. Az ered65 ményeket a következő táblázatban ismertetjük.
II. táblázat Gyomirtó hatás
Hatóanyag kg/ba j A c A+C 3+2
2 4 2 4
Triticum vulgare 0 10 0 5 0
Medicago sativa i 0 5 0 5 0
Chenopodium album 10 50 30 40 100
Matricaria inodora 20 40 50 80 100
Chrysanthemum segetum j 20 60 65 90 100
Stellaria média * 60 80 60 85 100
Ciráium arvensis i 55 80 65 85 100
0=nincs károsodás
100=teljes pusztulás
3. példa
Vizes diszperzió
Vizes diszperziót állítunk elő a következő alkotórészekből:
2-szek-butil-4,6-dinitro-fenol-acetát és
3-izopropil-2,l,3-benzotiadiazin-4-on-2,2-dioxid 2: 1 súlyarányú keveréke 20 sr ciklohexanon 40 sr izopropanol 30 sr etilén-oxid-izooktil-fenol kondenzátum 20 sr etilén-oxid-ricinusolaj addíciós tennék 10 sr
Megfelelő mennyiségű vízzel a kívánt koncentrációra hígítható.
4. példa
Nedvesíthető por
Nedvesíthető port állítunk elő a következő alkotórészekből :
2-szek-butil-4,6-dinítro-fenol-acetát és 2-(4-(2,4-diklór-fenoxi)-fenoxi]-propionsav-nietil-észter 1 : 1 súlyarányú keveréke 20 sr diizobutil-naftalin-a-szulfonsav Na-só 5 sr ligninszulfonsav Na-só 20 sr kovasavgél 55 sr
Az alkotórészeket összeőrölve, és a kapott port vízzel hígítva megfelelő koncentrációjú permetlevet kapunk.
6. példa
Porozószer
Porozószert állítunk elő a következő alkotórészekből: 2-szek-butil-4,6-dinitro-fenol-acetát és
2-(4-(2,4-diklór-fenoxi)-fenoxi]-propionsav-metil-észter 4: 1 súlyárányú keveréke 5 sr kaolin 95 sr
7. példa
Koncentrátum
Vízzel hígítható, nagy hatóanyag-tartalmú — 90 s% — elegyet állítunk elő úgy, hogy 2-szek-butil-4,6-dinitro-fenol-acetát és 2-(4-(2,4-diklór-fenoxi)-fenoxi]-propionsav-metil-észter 1:1 súlyarányú keverékéből 90 sr-t összekeverünk 10 sr dimetil-szulfoxiddal.
8. példa
Diszperzió
Vizes diszperziót állítunk elő a következő alkotórészekből :
2-szek-butil-4,6-dinitro-fenol-acetát és
3-izopropil-2,1,3-benzotiadiazin-4-on-2,2-dioxid 3:1 súlyarányú keveréke 25 sr ciklohexanol 30 sr közepes forrpontú ásványolaj-frakció 70 sr tributil-fenil-poliglikol-éter 10 sr
Az oldatból vízzel hígítva megfelelő koncentrációjú vizes diszperziót készíthetünk.
9. példa
Granulátum
Granulátumot állítunk elő a következő alkotórészekből:
2-szek-butil-4,6-dinitro-fenol-acetát és 3-izopropil-2,1,3-benzot iadiazin-4-on-2,2-dioxid 5 :1 súlyarányú keveréke 25 sr szemcsézett attapulgit 75 sr
A granulátumot szokásos módon állítjuk elő.
i
5. példa
Emulziókoncentrátum
Emulziók oncentrátumot állítunk elő a következő alkotórészekből:
2-szek-but il-4,6-dinitro-fenol-acetát és 2-(4-(2,4-diklór-fenoxi)-fenoxi]-propionsav-metil-észter 3:2 súlyarányú keveréke 10 sr izooktil-fenol-poliglikol-éter 10 sr víz 80 sr
A kapott emulziókoncentrátum vízzel a kívánt mértékben hígítható.

Claims (5)

1. Két hatóanyagos gyomirtószer azzal jellemezve, hogy hatóanyagként 0,1—90 s% mennyiségben
a) a (II) képletű 2-szek-butil-4,6-dinitro-fenol-acetát és
b) az (I) képletű 2-(4-(2,4-diklór-fenoxi)-fenoxi]-propionsav-metil-észter vagy
c) a (III) képletű 3-izopropil-2,l,3-benzotiadiazin-4-on-2,2-dioxid
5:1—-1:1, előnyösen 3:1—1:1 súlyarányú keverékét tartalmazza szilárd vagy folyékony hígító- vagy vivőanyaggal és/vagy felületaktív adalékkal — előnyösen
ΙΟ diszpergáló-, emulgáló-, nedvesítőszerrel — együtt (Elsőbbsége: 1979. január 29.)
2. Két hatóanyagos gyomirtószer azzal jellemezve, hogy hatóanyagként 0,1—90 s% mennyiségben
a) a (II) képletű 2-szek-butil-4,6-dinitro-fenol-acetát és
b) a (III) képletű
3-izopropil-2,l,3-benzotiadiazin-
4-on-2,2-dioxid
5: 1—1: 1, előnyösen 3 : 1—1: 1 súlyarányú keverékét tartalmazza szilárd vagy folyékony hígító- vagy vivőanyaggal és/vagy felületaktív adalékkal — előnyösen diszpergáló-, emulgáló-, nedvesítőszerrel — együtt. (Elsőbbsége: 1976. december 16.)
5 3. Az 1. igénypont szerinti gyomirtószer kiviteli alakja azzal jellemezve, hogy hatóanyagként 2-szek-butil-4,6-dinitro-fenol-acetát és 2-(4-(2,4-diklór-fenoxi)-fenoxij-propionsav-metil-észter 4: 1—1: 1 súlyarányú keverékét tartalmazza. (Elsőbbsége: 1979. január 29.)
1 rajz
A kiadásért felel: a Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó igazgatója 81.1237.66-42 Alföldi Nyomda. Debrecen — Felelős vezető: Benkő István igazgató
I
Cl
Nemzetközi osztályozás: A 01 N 9/02 ni
HUNO000211 1976-12-16 1976-12-16 Két hatóanyagot tartalmazó gyomirtószer HU176585B (hu)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
HUNO000211 HU176585B (hu) 1976-12-16 1976-12-16 Két hatóanyagot tartalmazó gyomirtószer

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
HUNO000211 HU176585B (hu) 1976-12-16 1976-12-16 Két hatóanyagot tartalmazó gyomirtószer

Publications (1)

Publication Number Publication Date
HU176585B true HU176585B (hu) 1981-03-28

Family

ID=11000042

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HUNO000211 HU176585B (hu) 1976-12-16 1976-12-16 Két hatóanyagot tartalmazó gyomirtószer

Country Status (1)

Country Link
HU (1) HU176585B (hu)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
EP0820227B1 (en) Synergistic herbicidal compositions of metolachlor
US4626274A (en) Herbicidal agents
AU650552B2 (en) Synergistic herbicidal compositions
AU646560B2 (en) Herbicidal compositions with increased crop safety
US4830658A (en) Herbicidal compositions
EP1365649B1 (en) Herbicide-safener combination based on isoxozoline carboxylate safeners
JP3350779B2 (ja) 除草性相乗性組成物および雑草を防除する方法
DD279390A5 (de) Herbizide mittel
JPH06145006A (ja) 除草剤組成物
AU605223B2 (en) Herbicidal method using diflufenican
JPS6226206A (ja) ジフルフエニカンを使用する除草方法
EP0043802B1 (de) Synergistisches Mittel und Verfahren zur selektiven Unkrautbekämpfung, insbesondere in Getreide
CA2082845A1 (en) Synergistic composition and method of selective weed control
CA1329994C (en) Synergistic composition and method for the selective control of weeds
HU176585B (hu) Két hatóanyagot tartalmazó gyomirtószer
EP0614608B1 (de) Synergistische Mischungen zur Bekämpfung von Ackerfuchsschwanz
EP0090258B1 (de) 3-Chlor-8-cyano-chinoline, Verfahren zu ihrer Herstellung und ihre Verwendung zur Bekämpfung unerwünschten Pflanzenwuchses
EP0001328A1 (en) Method and composition for combating weeds
CH646941A5 (de) N-dimethylbenzylacetamidderivate.
HU188552B (en) Herbicide compositions containing cyclohexane-1,3-dione derivatives and 3,6-dichloro-picolinic acid derivative simultaneously
EP0098440B1 (de) 3,7-Dichlor-chinolinderivate, Verfahren zu ihrer Herstellung und ihre Verwendung zur Bekämpfung unerwünschten Pflanzenwuchses
EP0067381B1 (de) Anilide, Verfahren zu ihrer Herstellung und diese enthaltende Herbizide
DE4428982C1 (de) Neue synergistische Herbizide, insbesondere zur Bekämpfung von Ackerfuchsschwanz
DE2739349C3 (de) N-O-Alkyl-phenyD-N'-methyl-N·methoxyharnstoffe und diese enthaltende Herbizide
EP0084149B1 (de) Phenoxyphenylharnstoffe, Verfahren zu ihrer Herstellung und ihre Verwendung zur Bekämpfung unerwünschten Pflanzenwuchses