HRP20030999A2 - Tamper evident closure - Google Patents

Tamper evident closure Download PDF

Info

Publication number
HRP20030999A2
HRP20030999A2 HR20030999A HRP20030999A HRP20030999A2 HR P20030999 A2 HRP20030999 A2 HR P20030999A2 HR 20030999 A HR20030999 A HR 20030999A HR P20030999 A HRP20030999 A HR P20030999A HR P20030999 A2 HRP20030999 A2 HR P20030999A2
Authority
HR
Croatia
Prior art keywords
reagent
closure
blister pack
blister
substrate
Prior art date
Application number
HR20030999A
Other languages
English (en)
Inventor
Eastman Harold
Fredolin Ahlquist Eric
Keith Webb Dudley
Original Assignee
Allied Domecq Spirits & Wine Ltd.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Allied Domecq Spirits & Wine Ltd. filed Critical Allied Domecq Spirits & Wine Ltd.
Publication of HRP20030999A2 publication Critical patent/HRP20030999A2/hr

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B65CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
    • B65DCONTAINERS FOR STORAGE OR TRANSPORT OF ARTICLES OR MATERIALS, e.g. BAGS, BARRELS, BOTTLES, BOXES, CANS, CARTONS, CRATES, DRUMS, JARS, TANKS, HOPPERS, FORWARDING CONTAINERS; ACCESSORIES, CLOSURES, OR FITTINGS THEREFOR; PACKAGING ELEMENTS; PACKAGES
    • B65D47/00Closures with filling and discharging, or with discharging, devices
    • B65D47/02Closures with filling and discharging, or with discharging, devices for initially filling and for preventing subsequent refilling
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B65CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
    • B65DCONTAINERS FOR STORAGE OR TRANSPORT OF ARTICLES OR MATERIALS, e.g. BAGS, BARRELS, BOTTLES, BOXES, CANS, CARTONS, CRATES, DRUMS, JARS, TANKS, HOPPERS, FORWARDING CONTAINERS; ACCESSORIES, CLOSURES, OR FITTINGS THEREFOR; PACKAGING ELEMENTS; PACKAGES
    • B65D55/00Accessories for container closures not otherwise provided for
    • B65D55/02Locking devices; Means for discouraging or indicating unauthorised opening or removal of closure
    • B65D55/026Locking devices; Means for discouraging or indicating unauthorised opening or removal of closure initial opening or unauthorised access being indicated by a visual change using indicators other than tearable means, e.g. change of colour, pattern or opacity
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B65CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
    • B65DCONTAINERS FOR STORAGE OR TRANSPORT OF ARTICLES OR MATERIALS, e.g. BAGS, BARRELS, BOTTLES, BOXES, CANS, CARTONS, CRATES, DRUMS, JARS, TANKS, HOPPERS, FORWARDING CONTAINERS; ACCESSORIES, CLOSURES, OR FITTINGS THEREFOR; PACKAGING ELEMENTS; PACKAGES
    • B65D2401/00Tamper-indicating means
    • B65D2401/55Tamper-indicating means based on a change or a contrast in colour

Landscapes

  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Packages (AREA)
  • Closures For Containers (AREA)
  • Cartons (AREA)
  • Medicines Containing Antibodies Or Antigens For Use As Internal Diagnostic Agents (AREA)
  • Saccharide Compounds (AREA)
  • Bag Frames (AREA)
  • Preparation Of Compounds By Using Micro-Organisms (AREA)
  • Transition And Organic Metals Composition Catalysts For Addition Polymerization (AREA)
  • Glass Compositions (AREA)
  • Investigating Or Analysing Materials By The Use Of Chemical Reactions (AREA)
  • Medical Preparation Storing Or Oral Administration Devices (AREA)
  • Package Specialized In Special Use (AREA)

Description

Područje izuma
Predmetni izum se odnosi na zatvarač za spremnik, i naročito zatvarač koji djeluje kao učinkovita mjera protiv patvorenja, na kojem je vidljivo zlonamjerno otvaranje.
Pozadina izuma
Nije neuobičajeno da spremnike visoko vrijednih zaštićenih proizvoda, kao što su alkoholna pića, ponovo upotrebljavaju kriminalci, pri čemu prikupljaju stare boce i ponovo ih koriste. Boce se ponovo pune s lokalnim proizvodom koji je inferioran originalnom proizvodu i tada se pakiranje ponovo nepropusno zatvara i ponovo prodaje.
Prepreka koja treba biti svladana kod patvorenja je ta, što ponovno brtvljenje zatvarača boce treba biti izvedeno na takav način, da je u stvari potrošaču nemoguće ustanoviti da je boca već bila otvarana. Različite su se mjere označavanja zlonamjernog otvaranja protiv patvorenja koristile u prošlosti, u nastojanju da se osujeti ove kriminalce. Međutim, u posljednje vrijeme je nivo obmanjivanja od strane onih koji patvore proizvode porastao do točke, kada ove mjere označavanja zlonamjernog otvaranja više nisu učinkovite zbog bilo kojeg razloga.
Rizik za potrošača je taj, da patvoreni proizvodi mogu biti na neki način opasni. U slučaju lijekova, patvoreni proizvodi mogu biti potpuno neučinkoviti, ili što je još gore, mogu ugroziti život. Šteta načinjena vlasnicima zaštićenih proizvoda u njihovom poslu zbog gubitka povjerenja ili izlaganja zakonskim postupcima je također ozbiljan gospodarski problem.
Jedno važno pitanje koje treba biti razmatrano kod dizajniranja zatvarača kod kojih je vidljivo zlonamjerno otvaranje je to, da ne smije postojati negativan utjecaj na proizvod i ne smije postojati nepovoljan učinak na proizvod ili na potrošača.
Kratak sadržaj izuma
U skladu s prvim aspektom predmetnog izuma, zatvarač na kojem je vidljivo zlonamjerno otvaranje obuhvaća kućište koje sadržava blister pakiranje i supstrat, pri čemu blister pakiranje sadržava prvi reagens koji je vidljiv prije prvog otvaranja, i supstrat koji sadržava drugi reagens, i pri čemu prvo otvaranje zatvarača lomi blister pakiranje i pri tome izlaže prvi reagens drugom reagensu i postiže se reakcija koja uzrokuje vidljivu promjenu koja signalizira da je zatvarač bio otvaran.
U skladu s drugim aspektom predmetnog izuma, predviđeno je blister pakiranje koje sadržava ulje koje je umetnuto u prvi reagens, koje može uzrokovati vizualne promjene nakon reakcije s drugim reagensom.
Pristup koji je odabran u predmetnom izumu je taj, da se predviđa zatvarač na kojem je vidljivo zlonamjerno otvaranje koji osigurava vidljiv signal koji indicira da je zatvarač bio otvaran. Poželjno je da je vidljiva promjena nepovratna.
Blister pakiranje je uobičajene izvedbe, kao što je komad termički oblikovanog materijala pričvršćen na uglavnom plosnat materijal da bi se oblikovao zatvoreni prostor. Poželjno je da blister pakiranje obuhvaća jedan ili više zatvorenih prostora, koji su prilagođeni da zadržavaju fluid kada su zabrtvljeni. Još je poželjnije da blister pakiranje obuhvaća samo jedan zatvoreni prostor.
Poželjno je da blister pakiranje ima membranu koja se lomi kod otvaranja zatvarača. Većina krivotvoritelje teško može replicirati blister tehnologiju. Nije samo tehnologija ta koja je teško pristupačna, već je blister pakiranje također vrlo teško ponovo napuniti i ponovo zabrtviti nakon što je ono jednom bilo polomljeno. Upotreba blister pakiranja je stoga učinkovit način za dodavanje složenosti dizajnu zatvarača, kako bi se repliciranje učinilo krivotvoritelju još težim.
Poželjno je da blister pakiranje barem djelomično vidljivo prije prvog otvaranja. To omogućava da korisnik vidi vizualne promjene uzrokovane reakcijom prvog i drugog reagensa.
Poželjno je da je blister pakiranje načinjeno od prikladnog materijala koji može održati sadržaj fluida kroz dugo vremensko razdoblje, naročito sadržaj fluida na bazi ulja. Poželjno je da je blister pakiranje uglavnom prozirno za vidljivo svijetlo. Poželjno je da je blister pakiranje načinjeno od plastičnog materijala koji je odabran iz skupine koja se sastoji od najlona, politetrafluoretilena, akrilatnih polimera, polivinilklorida, poliuretana, polikarbonata, poliolefina, silicijeve plastike i derivata, kopolimera i njihovih smjesa.
Blister pakiranje može biti načinjeno od dodatnih komponenti ili može sadržavati dodatne komponente kao što su ultraljubičasti filtri, materijali koji sprečavaju prolaz fluida kroz površinu materijala, plastifikatori i slično. Naročito su poželjni materijali koji predstavljaju prepreke za kisik i koji su ugrađeni u navedeni zabrtvljen ograđeni prostor, kao što je polietilen tereftaltat (PET) i etilen vinil alkohol (EVOH). Ovo sprečava da kisik prolazi kroz pakiranje. Materijali koji su prepreka za vodu su također naročito povoljni. Poželjno je da blister pakiranje uglavnom sprečava gubitak ili ulazak vode iz zatvorenog prostora ili u njega.
Poželjno je da je prvi reagens fluid ili otopljen, dispergiran ili suspendiran u fluidnom nosiocu. Najpoželjnije je da je prvi reagens otopljen, tako da tvori stabilnu otopinu u tekućem nosiocu.
Naročit problem koji je u vezi s prijašnjim stanjem u struci je duljina života (rok trajanja) zatvarača. Vodene otopine i reagensi su krajnje teški za održavanje unutar blister pakiranja i sličnim zatvorenim prostorima. Voda je poznata da izlazi iz zatvorenog prostora i pri tome smanjuje životnu dob na polici reagensa koji se nalazi u zatvorenom prostoru. Zbog toga je u povoljnom ostvarenju tekući nositelj ulje, poželjno mineralno ili sintetičko ulje ili njihove mješavine. Tekućina bi trebala imati takvu viskoznost da je tekućina u mogućnosti da istječe kroz pukotinu u blister pakiranju zbog svoje vlastite težine kod okolne temperature i okolnog pritiska.
Poželjna ulja su odabrana iz skupine koje se sastoji od silicija (uključujući fluorirani silicij), nafte, glikola, estera i fluorougljika (uključujući perfluorugljik). Naročito su povoljna silikonska i parafinska ulja.
Poželjno je da nosivi fluid ima kinematičku viskoznost u području od 0.000001 m2/s do 0.0001 m2/s, još poželjnije 0.00001 m2/s do 0.00003 m2/s, najpoželjnije oko 0.00002 m2/s.
Nosiva tekućina može dodatno sadržavati materijale kao što su antioksidansi, ultraljubičasti filtri, stabilizatori, otapala i slično.
Poželjno je da zatvoreni prostor sadržava supstrat koji nosi drugi reagens. Poželjno je da supstrat obuhvaća nosač, poželjno apsorpcijski jastučić. Poželjno je da apsorpcijski jastučić daje određen stupanj krutosti, ali da ostaje kompresibilan, i poželjno je da bude sposoban da apsorbira i dispergira fluid uglavnom kroz svoju strukturu.
Poželjno je da je nosač načinjen od vlaknastih materijala odabranih od celuloznih vlakana, poliakrilonitritnih vlakana, poliamidnih vlakana, ugljičnih vlakana i mineralnih vlakana.
Poželjno je da je supstrat prethodno obrađen s drugim reagensom. Supstrat može biti impregniran ili presvučen s drugim reagensom. U naročito povoljnom ostvarenju nosač je presvučen sprejem s otopinom drugog reagensa. To osigurava jednoliku prevlaku i na taj način optimira reakciju između prvog reagensa i drugog reagensa, što dovodi do jednoličnije promjene boje.
U naročito povoljnom ostvarenju, površina nosača je snabdjevena sa skrivenom otisnutom slikom koja se razvija nakon izlaganja fluidu. Na primjer, skrivena otisnuta slika može biti fotografska slika koja se nalazi na emulzijskoj ploči.
Poželjno je da supstrat pretrpi vidljivu promjenu, poželjnije je da pretrpi promjenu boje, kao odgovor na izlaganje prvom reagensu. Naravno, bilo kakva vidljiva promjena može biti izabrana da dopuni marku povezanu s proizvodom kod kojega se koristi zatvarač na kojem je vidljivo zlonamjerno otvaranje. Poželjno je da je supstrat vidljiv kroz blister pakiranje tako, da kada prvi reagens, koji je sam po sebi vidljiv prije prvog otvaranja, dođe u kontakt sa supstratom, dogodi se vidljiva promjena u nosaču, koji je također vidljiv kod prvog otvaranja ili nakon prvog otvaranja.
Prvi i drugi reagens čine vidljivu promjenu zbog reakcije njihovih komponenti. Reakcija može biti acidobazna reakcija, redoks reakcija, reakcija taloženja, reakcija stvaranja kompleksa ili hidratacijska reakcija ili neka druga vrsta kemijske reakcije ili neke druge reakcije organskih spojeva.
Na primjer, tamo gdje je reakcija acidobazna reakcija, fluid može biti kiseo ili lužnat i sredstva za indiciranje mogu sadržavati pH indikator koji se vidljivo mijenja zakiseljavanjem odnosno zaluživanjem.
Tamo gdje se upotrebljava redoks reakcija, fluid može sadržavati spoj koji se oksidira ili reducira nakon izlaganja sredstvu za indikaciju, ili uzrokuje oksidaciju ili redukciju sredstva za indikaciju, bilo što od toga dovodi do vidljive promjene.
Tamo gdje se upotrebljava reakcija taloženja, reakcija fluida sa sredstvom za indikaciju uzrokuje taloženje vidljivog kontrastnog materijala na površini sredstva za indikaciju.
Tamo gdje se upotrebljava reakcija formiranja kompleksa, vidljiva promjena se može postići u sredstvu za indikaciju stvaranjem metalno-indikatorskog kompleksa od otopine iona metala i sredstva za kompleksiranje.
Tamo gdje se upotrebljava hidratacijska reakcija, sredstvo za indiciranje može sadržavati bezvodnu sol koja doživljava vidljivu promjenu nakon izlaganja vodenoj otopini.
Najpoželjnije je upotrijebiti acidobaznu reakciju. Poželjno je da je prvi reagens pH indikator i da je odabran od onih koji se uobičajeno koriste. Neki poželjni indikatori su navedeni u dolje prikazanoj tabeli 1. Ona pokazuje neke fizikalne karakteristike indikatora, u vodenoj otopini, kod 25°C. Naročito povoljni indikatori su bromkrezol zelenilo, metil crvenilo i fenolftalein.
Tabela 1
[image]
Indikator se općenito stavlja u noseću tekuću u koncentraciji koja je između 0.1% do 10%, poželjno 0.5% do 5%, najpoželjnije 1% do 3%, temeljeno na ukupnom volumenu noseće tekućine.
Povoljno je osigurati stabilnu otopinu indikatora u ulju. To je važno, budući da je poželjno imati homogenu otopinu koja ima konstantnu početnu obojenost (ili neobojenost), tako da se istakne promjena boje koja nastaje nakon reakcije. Na taj način, ovisno o prirodi indikatora, može biti potrebno dodavanje otopina smjesi nositelja tekućine, ili prethodno otopiti indikator u prikladnoj otopini koja podržava mogućnost miješanja otopine otapalo-indikator s nosećom tekućinom.
Povoljne otopine su odabrane iz skupine koja se sastoji od alkohola, aldehida, ketona, alkoksialkohola i glikola. Naročito poželjne otopine uključuju propan-1-ol, propan-2-ol, butan-2-ol, butanon, 2-butoksietanol, oktan-1-ol, oktan-2-ol i propan-1-2-diol. Naročito poželjna otopina je propan-2-ol.
Da bi acidobazni indikator radio, potrebna je prisutnost vode. U predmetnom izumu voda može biti specifično unesena u tekući nosač, u otopinu ili na supstrat. U praksi je teško vodu isključiti iz blister pakiranja, tako da su tragovi uvijek prisutni, što ne dopušta potrebu za specifičnom dodatnom vodom u smjesi tekućeg nositelja. Dodatno, nakon ispuštanja nosivog fluida u nosač, atmosferska voda je dovoljna da omogući bitnu reakciju, na taj način i vidljivu promjenu.
Tamo gdje se upotrebljava otopina, poželjno je da je koncentracija u području od 0.5% do 10%, poželjnije 1% do 5%, najpoželjnije oko 2% težinski u odnosu na smjesu nosivog fluida.
Mješavine indikatora mogu se također upotrijebiti da bi se osiguralo područje mogućih promjena boje ovisno o količini i vrsti izmiješanih indikatora.
Tamo gdje su reagensi od onih za acidobaznu reakciju, poželjno je da je supstrat prekriven ili impregniran s kiselinom ili lužinom, sposoban da reagira s indikatorom koji je prisutan u blister pakiranju, da bi proizveo promjenu boje u indikatoru.
Poželjni drugi reagensi su odabrani od organskih kiselina, anorganskih kiselina, organskih lužina i anorganskih lužina.
Poželjne kiseline su odabrane od sumporne, kloridne, dušične, vinske, limunske, maleinske, benzojeve, sukcinske, mravlje, octene i propionske kiseline.
Poželjne lužine su anorganski karbonati, hidroksidi i bikarbonati, naročito, natrijev karbonat, natrijev hidroksid, natrijev bikarbonat, kalcijev karbonat, kalcijev hidroksid, kalcijev bikarbonat, amonijev karbonat, amonijev bikarbonat, amonijev hidroksid, te kalijev karbonat, kalijev hidroksid, kalijev bikarbonat.
Razumljivo je da indikator može biti prisutan bilo u blister pakiranju ili na nosaču, s drugim reagensom koji je prisutan na ili u alternativnom svojstvu (blister pakiranje ili supstrat) i koji ne sadržava indikator. Međutim, poželjno je da blister pakiranje sadržava indikator, a da nosač sadržava drugi reagens.
Poželjno je da zatvarač sadržava kapu i poklopac, pri čemu su zabrtvljeni zatvoreni prostor i sredstvo za indikaciju smješteni unutar poklopca, a poklopac je proziran barem na jednom dijelu svoje površine da bi omogućio pogled na barem dio sredstva za indikaciju koje je unutar poklopca.
Poželjno je da kapa bude kapa s navojem koja je prilagođena spremniku ili prilagođena spremniku na pritisak. Poželjnije je da kapa i poklopac zajedno čine zatvarač koji je siguran za djecu.
Poželjno je da se zabrtvljeni zatvoreni prostor slomi nakon relativnog pomicanja između kape i poklopca. Poželjnije je relativno kretanje u aksijalnom smjeru.
Poželjno je da zatvarač sadržava stanovit broj izbočina koje uzrokuju lomljenje zabrtvljenog zatvorenog prostora nakon otvaranja zatvarača. Poželjnije je da su jedna ili više izbočina oblikovane kao integralni dio kapa za zatvaranje. U ovom primjeru je poželjno da sredstvo za indiciranje sadržava stanovit broj otvora koji primaju izbočine tako da nakon otvaranja zatvarača izbočine probodu blister pakiranje pri čemu oslobađaju fluid.
U skladu s trećim aspektom predmetnog izuma, kombinacija spremnika i zatvarača na kojem je vidljivo zlonamjerno otvaranje je u skladu s prvim aspektom predmetnog izuma.
Zatvarač iz predmetnog izuma, na kojem je vidljivo zlonamjerno otvaranje, je u prvom redu namijenjen da se koristi kao mjera protiv patvorenja na boci alkoholnog pića i lijeka. U poželjnom ostvarenju zatvarač uključuje tekućinu koja, kada dođe u dodir s kemijskim reagensom koji je sadržan u apsorpcijskom jastučiću, stvara nepromjenjivu promjenu boje. Ova promjena boje će pokazati potrošaču da je boca bila prije otvarana ili zlonamjerno otvarana. Dizajn zatvarača je takav da čini velike poteškoće krivotvoritelju da sakrije ili ukloni vidljive posljedice. Jedini način da krivotvoritelj može to učiniti je taj, da stavi zamjenski blister i apsorpcijski jastučić. Punjenje blister pakiranja tekućinom je zadatak za vrhunskog stručnjaka, što čini izradu kopije vrlo teškom. Mogućnost kontroliranja promjene boje, radi dopune marke proizvoda, osigurava put do uspostavljanja prepoznavanja proizvoda od strane potrošača i pri tome do uspostavljanja povjerenja u one proizvode koji imaju zatvarač na kojem je vidljivo zlonamjerno otvaranje, koji zatvarač je u skladu s predmetnim izumom.
Kratki opis crteža
Primjeri predmetnog izuma će sada biti detaljno opisani s pozivom na priložene crteže, u kojima:
Slika 1 prikazuje pogled u perspektivi na komponente jednog primjera zatvarača, na kojem je vidljivo zlonamjerno otvaranje, i koje je u skladu s predmetnim izumom;
Slike 2 i 3 prikazuju pogled na djelomičan poprečni presjek sastavljenog zatvarača, na kojem je vidljivo zlonamjerno otvaranje, u neotvorenom odnosno otvorenom rasporedu; i
Slike 4 i 5 prikazuju pogled na djelomičan poprečni presjek sastavljenog zatvarača na kojem je vidljivo zlonamjerno otvaranje, koji je u skladu s predmetnim izumom, u neotvorenom odnosno otvorenom rasporedu.
Detaljan opis
Slike 1 do 3 prikazuju komponente primjera zatvarača, na kojemu je uočljivo nasilno otvaranje 1, koji je u skladu s predmetnim izumom.
Uređaj 1 se sastoji od termički oblikovanog blistera 2, apsorpcijskog jastučića 3, kape s navojem 4 i poklopca 5.
Termički oblikovan blister 2 sadržava vrlo malu količinu tekućeg parafina (0.6 ml). Blister se sastoji od tvrde vanjske ljuske koja je načinjena od materijala kao što je PET i mnogo tanje membranske brtve koja je načinjena od istog materijala. Kao što će biti dolje opisano, membrana se probuši za vrijeme otvaranja zatvarača 1, da bi se ispustila tekućina koja se nalazi u blisteru 2.
Apsorpcijski jastučić 3 je predviđen da apsorbira sadržaj blistera 2 kod otvaranja zatvarača. U ovom primjeru apsorpcijski jastučić 3 u sebi sadrži reagens koji je osjetljiv na izlaganje tekućini koja se nalazi unutar blistera 2, tako što mijenja boju i pri tome signalizira da je zatvarač bio otvaran. Jastučić 3 može biti načinjen od papira, pulpe, pamuka, plastike ili drugih apsorbirajućih materijala. Poželjan apsorpcijski jastučić je onaj koji je načinjen od celuloznih vlakana. Poželjno je da celulozni jastučić ima određen stupanj krutosti tako da pomaže kod sklapanja zatvarača. Također bi trebao biti kompresibilan s takvim stupnjem elastičnosti da olakša inicijalno lomljenje blistera 2 i razlijevanje njegovog sadržaja.
Kapa s navojem 4 je dizajnirana tako da djeluje kao primarna brtva boce koja ima na odgovarajući način obrađen predio grla. Kapa s navojem 4 ima jednu ili više izbočenja 6 koja djeluje zajednički s otvorom 7 koji je načinjen u apsorpcijskom jastučiću 3 da bi se osiguralo sredstvo za bušenje blistera 2, nakon relativnog aksijalnog pomaka između kape s navojem 4 i poklopca 5. Kapa s navojem 4 također uključuje “muški” nazubljeni tanjurasti zupčanik 7, koji dio čini jedan tip zatvarača koji je siguran za djecu, pri čemu je nazubljeni tanjurasti zupčanik potreban za početno otvaranje zatvarača.
Poklopac 5 je proziran na barem jednom dijelu svojeg izduženog dijela, da bi omogućio da potrošač vidi bilo kakvu promjenu boje u apsorpcijskom jastučiću 3. Poklopac 5 ima na sebi traku koja se skida 8, da bi se spriječilo aktiviranje zatvarača, na kojem je vidljivo zlonamjerno otvaranje 1, u slučaju nezgode. Poklopac 5 uključuje “ženski” nazubljeni tanjurasti zupčanik 9 koji je povezan a muškim tanjurastim zupčanikom 7 na kapi s navojem 4 kada se zatvarač 1 prvi puta otvara. Kako će u daljnjem tekstu biti detaljno opisano, poklopac 5 je također snabdjeven s profiliranom unutarnjom šupljinom, tako da može prihvatiti blister 2, apsorpcijski jastučić 3 i kapu s navojem 4.
Da bi se zatvarač na kojem je vidljivo zlonamjerno otvaranje složio, prvo se otvorena strana poklopca 5 postavi prema gore. Termički oblikovani blister 2 se tada stavi u njega sa tvrdom ljuskom prema dolje i s membranom okrenutom prema gore. Blister dosjeda u šupljinu 10, koja je unutar poklopca 5, koja šupljina je profilirana, tako da prihvaća blister. Apsorpcijski jastučić 3 se tada smjesti unutar poklopca 5 iznad blistera 2 unutar šupljine. Kapa s navojem 4 se tada namjesti unutar poklopca 5, utiskivanjem muškog prstena za pridržavanje 11, koji se nalazi na kapi s navojem 4, u prvi ženski utor 12, koji je predviđen u poklopcu 5. Kada je jednom prsten za pridržavanje 11 prihvaćen uskakanjem u ženski utor 12, koji se nalazi nasuprot njemu, zatvarač na kojem je vidljivo zlonamjerno otvaranje 1 je spreman za primjenu na bocu.
Zatvarač na kojem je vidljivo zlonamjerno otvaranje 1 se prilagođava na bocu 13 pomoću pritezanja navoja poklopca 5 u smjeru kazaljke na satu na odgovarajući navoj na grlu. Važno je da je za vrijeme ovog postupka sila koja djeluje prema dolje nedovoljna da aktivira mehanizam. Kada je jednom zatvarač na kojem je vidljivo zlonamjerno otvaranje 1 pritegnut pomoću navoja, uređaj je spreman za upotrebu.
U postupku otvaranja, korisnik jednostavno ukloni traku za skidanje 8 s oboda poklopca 5. To omogućava aksijalno pomicanje poklopca 5 prema dolje, da bi se zahvatio muški tanjurasti zupčanik 7, koji se nalazi na kapi s navojem 4, sa ženskim tanjurastim zupčanikom 9 koje se nalazi na poklopcu. Istovremeno se blister 2 slomi pomoću izbočenja 6 koja se nalazi na kapi s navojem i sadržaj blistera se oslobodi na apsorpcijski jastučić 3, pri čemu se postiže promjena boje. U tom času prsten za pridržavanje 11, koji se nalazi na kapi s navojem 4 nepovratno je zahvaćen u drugi ženski utor 14, koji se nalazi na poklopcu 5. Ova operacija je signalizirana zvukom “klik”, da bi dala još jedan signal korisniku da zatvarač radi korektno.
Kao što je prikazano na slici 3, kada je jednom aktiviran, zatvarač na kojem je vidljivo zlonamjerno otvaranje je sada u blokiranom položaju i može biti upotrijebljen kao normalni zatvarač s navojem, mada pokazuje nepovratnu promjenu boje kroz prozirni poklopac 5.
Zatvarač se može upotrijebiti kod većine spremnika. Iako gornji primjer uključuje prilagodbu za konvencionalnu kapu s navojem, druge prilagodbe se mogu također uzeti u obzir. Slike 4 i 5 prikazuju primjer zatvarača koji koristi prilagodbu koja koristi potisak.
Zatvarač na kojem je vidljivo zlonamjerno otvaranje 20, koji je prikazan na slikama 4 i 5, obuhvaća poklopac 21 koji ima traku za skidanje 22. Poklopac 21 ima u sebi blister 23, apsorpcijski jastučić 24 i kapu s navojem 25 koja ima stanovit broj izbočenja 26. U ovom primjeru kapa s navojem 25 je prilagođena na prilagodni komad za potiskivanje 27, koji ima komplementarni navoj. Prilagodni komad za potiskivanje 27 uključuje jedan rub 28, utični dio 29 i žljebni predio 30, koji ima navoj.
Za vrijeme sklapanja, prilagodni komad za potiskivanje 27 se pritegne pomoću navoja na kapu s navojem 27 i zatim se cijeli sklop pričvrsti naticanjem na predio grla boce 31.
Predmetni izum osigurava zatvarač na kojem je vidljivo zlonamjerno otvaranje po čemu je korisniku odmah jasno da li je proizvod bio zlonamjerno otvaran ili nije. U povoljnom primjeru promjena boje nudi vrlo vidljivu indikaciju za to. Vidljive promjene su nepovratne kada je jednom zatvoreni prostor bio otvoren. Nadalje, dizajn je tako izveden da je vrlo teško osobi koja vrši patvorenje da prikrije ili ukloni vidljive posljedice. Jedini način kako bi krivotvoritelj to mogao uraditi je taj, da zamjeni blister i apsorpcijski jastučić. Punjenje blister pakiranja s tekućinom je visoko specijalistički posao, koji čini izradu kopije vrlo teškom. Nadalje, moguće je izraditi zatvarač tako da će on biti slomljen kod bilo kakvog pokušaja njegovog demontiranja.
Stavljanje trake koja se skida čini da je teško nenamjerno aktivirati mehanizam u malim prodavaonicama bez da se prvo ne ukloni s poklopca traka koja se skida. Ova karakteristika daje još jednu indikaciju da je zatvarač bio zlonamjerno otvaran.
Moguće je odabrati tekućinu za blister i reagens apsorpcijskog jastučića tako da pristaju uz zaštićen proizvod ili na neki drugi način dopunjavaju i tako osiguravaju na drugi način stvaranje prepoznatljivosti proizvoda kod potrošača i stvaraju povjerenje kod njega.
Primjeri
Primjer 1
Izrada supstratnih otopina kiselina.
Bila je proizvedena je 5.0% otopina vinske, maleinske i limunske kiseline koristeći destiliranu vodu. 200 grama krute kiseline je bilo otopljeno u 4.0 litre destilirane vode i miješano kroz 3 minute. Dobivena je bistra otopina Ova otopina tada može biti pomoću spreja nanesena kao sloj na nosač.
Primjer 2
Izrada otopina natrijevog hidroksida.
Bila je proizvedena 5.0% otopina natrijevog hidroksida koristeći destiliranu vodu. 200 grama natrijevog hidroksida je bilo otopljeno u 4.0 litre destilirane vode i miješano kroz 3 minute. Dobivena je bistra otopina. Ova otopina tada može biti pomoću spreja nanesena kao sloj na nosač.
Primjer 3
Pripravak 1.3% otopine metil crvenila je dobiven na sljedeći način:
(1) 26 ml indikatora metil crvenila je bilo dodano u 1750 ml lakog tekućeg parafina i dobro izmiješano.
(2) Smjesa je tada bila indirektno grijana koristeći vodenu kupku. Temperatura vodene kupke nije prelazila 100°C. Smjesa je bila ostavljena u vodenoj kupki kroz 10 do 15 minuta i stalno miješana.
(3) Smjesa je bila uklonjena iz vodene kupke i ostavljena da se ohladi na sobnu temperaturu. Na kraju ove faze bila je dobivena bistra žuta otopina. Ovaj indikator djeluje na papirnate jastučiće koji su bili obrađeni s limunskom, vinskom ili maleinskom kiselinom i mijenja boju od žute u crvenu.
Primjer 4
Pripravak 2.0% bromkrezol zelenila u stabilnoj kombinaciji otapala je dobiven na sljedeći način:
(1) 35 ml (2%) propan-2-ola je bilo dodano u 1750 ml silikonskog ulja (20 mm2/s) i dobro izmiješano. Otopina je ostavljena kroz 3 minute i dobivena je bistra bezbojna otopina.
(2) 35 ml bromkrezol zelenila je bilo dodano u smjesu i izmiješano.
(3) Smjesa je indirektno grijana u vodenoj kupki. Temperatura vodene kupke nije prelazila 100°C. Smjesa je bila ostavljena u vodenoj kupki kroz 10 do 12 minuta i stalno miješana. Ovo pojačava topljivost indikatora.
(4) Smjesa je bila uklonjena iz vodene kupke i ostavljena da se ohladi na sobnu temperaturu. Na kraju ove faze bila je dobivena bistra žuta otopina.
Ovaj indikator djeluje na papirnati jastučić koji je bio obrađen s natrijevim hidroksidom i mijenja boju od žute u plavu.
Primjer 5
Izrada smjese dva pH indikatora.
Smjesa bromkrezol zelenila u silikonskom ulju 20 mm2/s i metil crvenila u silikonskom ulju 20 mm2/s u omjeru 1:1 bila je proizvedena na sljedeći način:
5a. Izrada kombinacije bromkrezol zelenila:
(1) 17.5 ml propan-2-ola je bilo dodano u 900 ml silikonskog ulja 20 mm2/s i dobro izmiješano. Smjesa je bila miješana kroz 3 minute. Bila je dobivena bistra bezbojna otopina.
(2) 17.5 ml bromkrezol zelenila je bilo dodano u smjesu koja je dobivena iz faze 1 i dobro izmiješano.
(3) Temperatura vodene kupke nije prelazila 100°C. Smjesa je bila ostavljena u vodenoj kupki kroz 10 do 12 minuta i stalno miješana. Ovo pojačava topljivost indikatora.
(4) Smjesa je bila uklonjena iz vodene kupke i ostavljena da se ohladi na sobnu temperaturu. Na kraju ove faze bila je dobivena bistra žuta otopina.
5b. Izrada kombinacije metil crvenila:
(1) 13.5 ml metil crveno je bilo dodano u 900 ml silikonskog ulja 20 mm2/s i dobro izmiješano.
(2) Smjesa je bila indirektno grijana koristeći vodenu kupku i uz stalno miješanje. Temperatura vodene kupke nije prelazila 100°C.
(3) Smjesa je bila uklonjena iz vodene kupke i ostavljena da se ohladi na sobnu temperaturu. Na kraju ove faze bila je dobivena bistra svijetložuta otopina.
Dvije kombinacije indikatora su izmiješane zajedno u jednakim volumnim odnosima i miješane najmanje 3 minute. Ovo proizvodi konačnu kombinaciju zlatnožute boje. Ova kombinacija djeluje na papirnati jastučić koji je bio pripremljen s natrijevim hidroksidom i mijenja boju u zeleno.
Primjer 6
Pripravak mješavine fenolftaleina i bromkrezol zelenila u odnosu 3:1 bio je dobiven na sljedeći način:
(1) 27 ml oktan-1-ola je bilo dodano u 1300 ml silikonskog ulja (20 mm2/s) i dobro izmiješano. Otopina je miješana kroz 3 minute. Dobivena je bistra bezbojna otopina.
(2) 27 ml fenolftaleina je bilo dodano u mješavinu silikonskog ulja i alkohola i dobro je izmiješano.
(3) Temperatura vodene kupke nije prelazila 100°C. Smjesa je bila ostavljena u vodenoj kupki kroz 10 do 12 minuta i stalno miješana. Ovo pojačava topljivost indikatora.
(4) Smjesa je bila uklonjena iz vodene kupke i ostavljena da se ohladi na sobnu temperaturu. Na kraju ove faze se dobiva bezbojna otopina sa bijelim mrljama.
Otopina bromkrezola je bila pripremljena kao u primjeru 4, osim što je 9 ml bromkrezol zelenila bilo otopljeno u 450 ml silikonskog ulja 20 mm2/s. Ove otopine su tada bile združene i izmiješane. Konačna boja otopine je bila blijedo žuta. Ova kombinacija djeluje na papirnati jastučić koji je bio prethodno obrađen s natrijevim hidroksidom i mijenja boju u svijetlo ljubičastu.

Claims (28)

1. Zatvarač na kojem je vidljivo zlonamjerno otvaranje obuhvaća kućište koje sadržava blister pakiranje i supstrat, naznačen time, što blister pakiranje sadržava prvi reagens koji je vidljiv prije prvog otvaranja i supstrat koji sadržava drugi reagens, i što prvo otvaranje zatvarača lomi blister pakiranje i pri tome izlaže prvi reagens drugom reagensu i postiže se reakcija koja uzrokuje vidljivu promjenu koja signalizira da je zatvarač bio otvaran.
2. Zatvarač u skladu s patentnim zahtjevom 1, naznačen time, što supstrat mijenja boju kao odgovor na izlaganje prvom reagensu.
3. Zatvarač u skladu s bilo kojim od prethodnih patentnih zahtjeva, naznačen time, što supstrat nosi skrivenu sliku koja se razvije nakon izlaganja prvom reagensu.
4. Zatvarač u skladu s bilo kojim od prethodnih patentnih zahtjeva, naznačen time, što zatvarač obuhvaća kapu i poklopac, blister pakiranje i supstrat, koji su smješteni unutar poklopca, pri čemu je poklopac proziran na barem jednom dijelu svoje površine, da bi omogućio pogled na barem jedan dio supstrata i/ili na blister pakiranje koje je unutar poklopca.
5. Zatvarač u skladu s patentnim zahtjevom 4, naznačen time, što je kapa prilagođena na spremnik.
6. Zatvarač u skladu s patentnim zahtjevom 5, naznačen time, što kapa i poklopac zajedno čine zatvarač koji je siguran za djecu.
7. Zatvarač u skladu s patentnim zahtjevima 4 do 6, naznačen time, što se blister pakiranje lomi nakon relativnog pomicanja između kape i poklopca.
8. Zatvarač u skladu s patentnim zahtjevom 7, naznačen time, što je relativno kretanje u aksijalnom smjeru.
9. Zatvarač u skladu s bilo kojim od prethodnih patentnih zahtjeva, naznačen time, što sadržava određeni broj izbočenja koja uzrokuju lomljenje blister pakiranja nakon prvog otvaranja zatvarača.
10. Zatvarač u skladu s patentnim zahtjevom 9, kada je ovisan o patentnom zahtjevu 4, naznačen time, što sadržava određeni broj izbočenja koja su načinjena kao integralni dio kape.
11. Zatvarač u skladu s bilo kojim od prethodnih patentnih zahtjeva, naznačen time, što je prvi reagens otopljen, dispergiran ili suspendiran u nosivom fluidu.
12. Zatvarač u skladu s patentnim zahtjevom 11, naznačen time, što je nosivi fluid ulje, poželjno mineralno ili sintetičko ulje ili njihove mješavine.
13. Zatvarač u skladu s patentnim zahtjevom 11 ili 12, naznačen time, što je nosivi fluid odabran iz skupine koja se sastoji od silikonskih (uključujući fluorirane silikone), naftnih, glikolskih, esterskih i fluorougljičnih (uključujući perfluorougljik) ulja.
14. Zatvarač u skladu s patentnim zahtjevom 11 ili 13, naznačen time, što nosivi fluid ima kinematičku viskoznost u području od 0.000001 m2/s do 0.0001 m2/s, poželjno 0.00001 m2/s do 0.00003 m2/s, najpoželjnije 0.00002 m2/s.
15. Zatvarač u skladu s patentnim zahtjevom 4, naznačen time, što je supstrat prethodno obrađen s drugim reagensom pomoću impregniranja ili presvlačenjem s drugim reagensom, poželjno nanošenjem sloja sprejanjem s rastopinom drugog reagensa.
16. Zatvarač u skladu s bilo kojim od prethodnih patentnih zahtjeva, naznačen time, što je drugi reagens odabran od organskih kiselina, anorganskih kiselina, organskih lužina i anorganskih lužina.
17. Zatvarač u skladu s patentnim zahtjevom 16, naznačen time, što je drugi reagens kiselina koja je odabrana iz skupine koja se sastoji od sumporne, kloridne, dušične, vinske, limunske, maleinske, benzojeve, sorbinske, sukcinske, mravlje, octene i propionske kiseline.
18. Zatvarač u skladu s patentnim zahtjevom 16, naznačen time, što je drugi reagens lužina odabran iz skupine koja se sastoji od natrijevog karbonata, natrijevog hidroksida, natrijevog bikarbonata, kalcijevog karbonata, kalcijevog hidroksida, kalcijevog bikarbonata, amonijevog karbonata, amonijevog bikarbonata, amonijevog hidroksida, kalijevog karbonata, kalijevog hidroksida i kalijevog bikarbonata.
19. Zatvarač u skladu s bilo kojim od prethodnih patentnih zahtjeva, naznačen time, što je prvi reagens pH indikator koji je odabran iz skupine koja se sastoji od metil ljubičasto, timol plavo, metil žuto, metil narančasto, bromkrezol zeleno, metil crveno, klorfenol crveno, bromtimol plavo, fenol crveno, krezol ljubičasto, fenolftalein, timolftalein, alizarin žuto R i indigo karmin.
20. Zatvarač u skladu s patentnim zahtjevima 11 do 19, naznačen time, što je prvi reagens uveden u nosivi fluid u koncentraciji od između 0.1% do 10%, poželjno 0.5% do 5%, najpoželjnije 1% do 3% na osnovi ukupnog volumena nosive tekućine.
21. Zatvarač u skladu s bilo kojim od prethodnih patentnih zahtjeva, naznačen time, što blister pakiranje sadržava otapalo odabrano iz skupine koja se sastoji od alkohola, aldehida, ketona, alkoksialkohola i glikola, poželjno, propan-1-ol, propan-2-ol, butan-2-ol, butanon, 2-butoksietanol, oktan-1-ol, oktan-2-ol i propan-1-2-diol.
22. Kombinacija spremnika i zatvarača na kojem je vidljivo zlonamjerno otvaranje, naznačena time, što je u skladu s bilo kojim od prethodnih patentnih zahtjeva.
23. Blister pakiranje, naznačeno time, što sadržava ulje koje je uneseno u prvi reagens i koje može uzrokovati vizualnu promjenu nakon reakcije s drugim reagensom.
24. Blister pakiranje u skladu s patentnim zahtjevom 23, naznačeno time, što je ulje takvo kao što je definirano u bilo kojem od patentnih zahtjeva 12, 13 ili 14.
25. Blister pakiranje u skladu s patentnim zahtjevom 23, naznačeno time, što je prvi reagens takav kao što je definirano u patentnom zahtjevu 20.
26. Blister pakiranje u skladu s patentnim zahtjevom 23, naznačeno time, što sadržava otapalo takvo kao što je definirano u patentnom zahtjevu 21.
27. Upotreba blister pakiranja u skladu s bilo kojim od patentnih zahtjeva 23 do 26, naznačena time, što se koristi u zatvaraču na kojemu je vidljivo nasilno otvaranje.
28. Zatvarač na kojem je vidljivo zlonamjerno otvaranje, naznačen time, što blister pakiranje sadržava ulje koje je uneseno u prvi reagens, i koje može uzrokovati vizualnu promjenu nakon reakcije s drugim reagensom.
HR20030999A 2001-05-03 2003-12-03 Tamper evident closure HRP20030999A2 (en)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
EP01304056 2001-05-03
PCT/GB2002/001775 WO2002090204A1 (en) 2001-05-03 2002-04-18 Tamper evident closure

Publications (1)

Publication Number Publication Date
HRP20030999A2 true HRP20030999A2 (en) 2005-10-31

Family

ID=8181943

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HR20030999A HRP20030999A2 (en) 2001-05-03 2003-12-03 Tamper evident closure

Country Status (20)

Country Link
US (1) US6938757B2 (hr)
EP (1) EP1385753B1 (hr)
JP (1) JP2003002344A (hr)
KR (1) KR20020084819A (hr)
CN (1) CN1397471A (hr)
AT (1) ATE316916T1 (hr)
BG (1) BG108406A (hr)
BR (1) BR0205114A (hr)
CO (1) CO5550479A2 (hr)
CZ (1) CZ20033287A3 (hr)
DE (1) DE60208999T2 (hr)
HR (1) HRP20030999A2 (hr)
HU (1) HUP0301639A2 (hr)
IL (1) IL158725A0 (hr)
MX (1) MXPA02004361A (hr)
PL (1) PL366472A1 (hr)
RU (1) RU2003134958A (hr)
WO (1) WO2002090204A1 (hr)
YU (1) YU98602A (hr)
ZA (1) ZA200300071B (hr)

Families Citing this family (34)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US20020087360A1 (en) * 2001-01-02 2002-07-04 Pettit Stephen W. Immunization tracking method
US20030055685A1 (en) * 2001-09-19 2003-03-20 Safety Syringes, Inc. Systems and methods for monitoring administration of medical products
US6935560B2 (en) * 2002-02-26 2005-08-30 Safety Syringes, Inc. Systems and methods for tracking pharmaceuticals within a facility
US20030160698A1 (en) * 2002-02-26 2003-08-28 Safety Syringes, Inc. Systems and methods for tracking pharmaceuticals within a facility
EP1478320B1 (en) * 2002-02-26 2017-01-25 MEPS Real-Time, Inc. System for tracking pharmaceuticals
GB2387838B (en) * 2002-03-07 2005-03-09 Dragon Plastics Ltd Tamper evident cap
US20040051368A1 (en) * 2002-09-17 2004-03-18 Jimmy Caputo Systems and methods for programming pumps
WO2005072941A1 (en) * 2004-01-30 2005-08-11 Guala Closures S.P.A. Tamper evident closure for bottles
US20050258129A1 (en) * 2004-05-21 2005-11-24 Peter Model Tamper-proof closure/seal for containers, particularly wine bottles
US7910531B2 (en) 2004-06-17 2011-03-22 C2C Technologies Llc Composition and method for producing colored bubbles
US20060231428A1 (en) * 2005-04-13 2006-10-19 Peter Stern Powder/liquid dispenser
US7850923B2 (en) * 2005-05-04 2010-12-14 Bionostics, Inc. Container for maintaining stabilized control solution and container for single-use control solution including prior use indicator
US7467710B2 (en) * 2005-05-04 2008-12-23 Ethicon, Inc. Molded package
US8770399B2 (en) * 2005-10-25 2014-07-08 Per Hjalmarsson Two-compartment container
TWI409058B (zh) * 2006-11-07 2013-09-21 Bionostics Inc 用於保存對照溶液並向醫療器材呈現對照溶液之液體容納系統
US20080149585A1 (en) * 2006-12-20 2008-06-26 Valentine Craig R Flavor cap
WO2009128640A2 (ko) * 2008-04-14 2009-10-22 Park Chul 화학 발광을 이용한 재사용 방지 병
US9731852B2 (en) * 2009-01-17 2017-08-15 Eric William Gruenwald Water bottle with dosage in a blister pack
JP6110067B2 (ja) * 2009-02-06 2017-04-05 ノースウェスタン ユニバーシティ 破裂可能な液体パッケージングとその使用
CN102745396A (zh) * 2012-05-30 2012-10-24 廖伟源 一种新型酒瓶防伪装置
US9016037B2 (en) * 2012-11-01 2015-04-28 Owens-Brockway Glass Container Inc. Container having a dissolvable dispense indicator
WO2014159075A1 (en) * 2013-03-14 2014-10-02 Advanced Technology Materials, Inc. Use indicator for use with dispensing container and methods for manufacturing same
US9476875B2 (en) 2015-03-02 2016-10-25 Chembio Diagnostic Systems, Inc. Integrated buffer dual-path immunoassay device
WO2017089955A2 (es) * 2015-11-23 2017-06-01 CADAVID, Maria Beatriz Mecanismo de doble tapa con evidencia de apertura para evitar la adulteración de envases o contenedores
US10604314B2 (en) * 2016-02-09 2020-03-31 D&D Reit, Inc Tamper-evident container
CN107140308B (zh) * 2017-06-14 2024-03-29 刘春生 一种防伪容器
WO2020226475A1 (es) * 2019-05-03 2020-11-12 Arciniega Vazquez Eduardo Tapa con elemento para detectar metanol en bebidas alcohólicas
US10905632B1 (en) * 2019-06-21 2021-02-02 Jose Gonzalez Dosage management device
GB2587389B (en) * 2019-09-26 2021-09-22 Mimica Lab Ltd Food spoilage monitoring device
CN112145816B (zh) * 2020-09-22 2022-01-18 重庆维斯顿实业有限公司 一种pvc管道加热防结冰破裂装置
CN112896786B (zh) * 2021-01-21 2022-05-17 贵州帮呗科技有限公司 一种防伪瓶盖
CN112978076A (zh) * 2021-02-19 2021-06-18 江苏弘扩信息科技有限公司 一种绿色环保包装盒
CN113044390B (zh) * 2021-05-10 2021-10-19 浙江富利华水晶科技有限公司 一种防伪瓶盖
IL292151B2 (en) * 2022-04-11 2023-08-01 ABU AHMAD Bahaa cell for the pill

Family Cites Families (27)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
ES167545Y (es) * 1971-04-01 1972-02-16 Alvarez Gil Lloret Recipientes para bebidas compuestas.
US4432462A (en) * 1982-10-18 1984-02-21 Newkirk Randall A Receptacle tampering indicator and method therefor
US4516679A (en) 1982-11-04 1985-05-14 Simpson Carolyn N Tamper-proof wrap
US4424911A (en) 1982-12-10 1984-01-10 Kenneth R. Bowers Container tamper detection device
US4511052A (en) 1983-03-03 1985-04-16 Klein Howard J Container seal with tamper indicator
US4721217A (en) 1986-08-07 1988-01-26 Optical Coating Laboratory, Inc. Tamper evident optically variable device and article utilizing the same
US4685579A (en) 1986-10-06 1987-08-11 Stapleton Gerard V Tamper proof bottle
DE3873787T2 (de) * 1987-02-17 1993-01-21 Cmb Foodcan Plc Analytischer teststreifen.
US4837061A (en) 1987-08-10 1989-06-06 Alcan International Limited Tamper-evident structures
US4785931A (en) * 1987-09-24 1988-11-22 Letica Corporation Molded plastic closure having integral stacking support ribs and rupturable mix compartments
GB8817365D0 (en) 1988-07-21 1988-08-24 Metal Closures Ltd Container closure
US4986429A (en) 1989-06-12 1991-01-22 Singleton Jr Robert Color indicating tamper-proof seal
US5094357A (en) 1990-02-07 1992-03-10 Colgate-Palmolive Co. Tamper evident seal
GB2243825B (en) 1990-04-30 1994-02-16 Robert Peter Sunman Tamper evident sealing member and container sealed therewith
AU669683B2 (en) * 1992-02-12 1996-06-20 Continental White Cap, Inc. Tamper evident closure
US5265744A (en) * 1992-10-07 1993-11-30 Billy Duty Tamper-proof cap
GB9310202D0 (en) 1993-05-18 1993-06-30 Trigon Ind Ltd A tamper evident system
GB9311427D0 (en) 1993-06-03 1993-07-21 Trigon Ind Ltd A multi-wall film
GB2283735A (en) 1993-11-10 1995-05-17 Metal Box Plc Colour change tamper evident closure
US5631068A (en) * 1994-08-02 1997-05-20 Trigon Packaging Corporation Self-containing tamper evident tape and label
GB2296912A (en) 1995-01-13 1996-07-17 Metal Box Plc Tamper evident closure with movable button and colour change system
GB9506877D0 (en) 1995-04-03 1995-05-24 Labelgraphics Glasgow Ltd Information media of code
DE29511385U1 (de) 1995-07-14 1995-10-12 Stausberg Gregor Datensichere Briefsendung
DE19709090A1 (de) * 1997-03-06 1998-09-10 Boehringer Mannheim Gmbh Analytisches Testelement mit flüssigkeitsgefüllten Blister
WO1999024329A1 (en) * 1997-11-10 1999-05-20 Cambridge Consultants Limited Tamper evident closure
AUPP062897A0 (en) 1997-11-28 1998-01-08 C.T.E.B. Equipment Pty Ltd Tamper evident child resistant container closure
AU2002225842A1 (en) * 2000-11-01 2002-05-15 James A. Vlodek Closure with selectively operable dispense feature

Also Published As

Publication number Publication date
BG108406A (en) 2004-08-31
CZ20033287A3 (cs) 2005-07-13
EP1385753B1 (en) 2006-02-01
MXPA02004361A (es) 2004-05-05
CN1397471A (zh) 2003-02-19
US20020195413A1 (en) 2002-12-26
PL366472A1 (en) 2005-02-07
ZA200300071B (en) 2004-02-25
EP1385753A1 (en) 2004-02-04
US6938757B2 (en) 2005-09-06
DE60208999D1 (de) 2006-04-13
DE60208999T2 (de) 2006-09-21
WO2002090204A1 (en) 2002-11-14
RU2003134958A (ru) 2004-10-27
YU98602A (sh) 2003-08-29
IL158725A0 (en) 2004-05-12
KR20020084819A (ko) 2002-11-11
BR0205114A (pt) 2003-05-13
JP2003002344A (ja) 2003-01-08
ATE316916T1 (de) 2006-02-15
HUP0301639A2 (en) 2003-10-28
CO5550479A2 (es) 2005-08-31

Similar Documents

Publication Publication Date Title
HRP20030999A2 (en) Tamper evident closure
US5882116A (en) Tamper indication device
US4986429A (en) Color indicating tamper-proof seal
US4767016A (en) Liquor bottle capping assembly
US4892209A (en) Liquor bottle capping assembly
US3715189A (en) Qualitative analysis device
US4591062A (en) Tamper-evident closure apparatus
US4890763A (en) Tamper resistant package and method of making same
US2131774A (en) Container closure
JPS59103855A (ja) タンパ−検知蓋付容器
JPS60500524A (ja) いたずら防止用キャップ
KR960703776A (ko) 조작 방지용 링을 구비한 밀폐 캡(closure cap with anti-tamper ring)
US4432462A (en) Receptacle tampering indicator and method therefor
US20090050253A1 (en) Reprocess Indicating Device
RU2741679C2 (ru) Контейнер с защитой от подделок
JP2014037249A (ja) 開封検知複合キャップ
US20050258129A1 (en) Tamper-proof closure/seal for containers, particularly wine bottles
US9994373B2 (en) Container with mouth and closure with disc seal
US11639261B2 (en) Screw cap system
WO1999024329A1 (en) Tamper evident closure
GB2443185A (en) Transparent closure and visible seal member arrangement
RU71968U1 (ru) Пробка для закупоривания емкости с рельефной горловиной
RU114038U1 (ru) Колпачок для укупорки сосудов, предупреждающий незаконное вскрытие тары
GB191215453A (en) Improvements in Devices for Detecting Illicit Tampering with the Contents of Bottles and the like.
GB2353356A (en) Spill indicating device for hazardous or polluting fluids

Legal Events

Date Code Title Description
ODRP Renewal fee for the maintenance of a patent

Payment date: 20050413

Year of fee payment: 4

A1OB Publication of a patent application
OBST Application withdrawn