CZ9293U1 - Setrvačná betonová hmota pro vany praček - Google Patents

Setrvačná betonová hmota pro vany praček Download PDF

Info

Publication number
CZ9293U1
CZ9293U1 CZ970199U CZ970199U CZ9293U1 CZ 9293 U1 CZ9293 U1 CZ 9293U1 CZ 970199 U CZ970199 U CZ 970199U CZ 970199 U CZ970199 U CZ 970199U CZ 9293 U1 CZ9293 U1 CZ 9293U1
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
concrete
inertial
tub
concrete mass
washing machines
Prior art date
Application number
CZ970199U
Other languages
English (en)
Inventor
Gianfranco Plazzoli
Original Assignee
Gianfranco Plazzoli
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Gianfranco Plazzoli filed Critical Gianfranco Plazzoli
Priority to CZ970199U priority Critical patent/CZ9293U1/cs
Publication of CZ9293U1 publication Critical patent/CZ9293U1/cs

Links

Landscapes

  • Main Body Construction Of Washing Machines And Laundry Dryers (AREA)

Description

Setrvačná betonová hmota pro vany praček
Oblast techniky
Technické řešení se týká setrvačné betonové hmoty opatřené výztuhou doplněnou radiálními spojkami pro připojení k vaně pračky.
Dosavadní stav techniky
U praček je známo, že sestávají z perforovaného bubnu pro umístění prádla, které má být vypráno, přičemž buben rotuje se svou základnou ponořenou ve vaně.
Pracovní cykly pračky obsahují stupeň vyprázdnění vany a konečnou rotaci, která má být co největší pro vyloučení vody přítomné vpraném prádle pomocí odstředivého ždímání. Během tohoto stupně je prádlo díky odstředivé síle přitlačováno ke stěnám rotujícího bubnu a po přilehnutí k těmto stěnám rotuje společně s nimi.
Z různých důvodů není prádlo schopné zaujmout rovnoměrné rozložení podél obvodu bubnu a díky tomu je buben nevyvážen jak z hlediska statiky, tak z hlediska dynamiky, především v závislosti na zaplnění bubnu.
Toto nevyvážení způsobuje vibrace, které mohou dosahovat značné velikosti. Tyto vibrace mohou být sníženy pomocí rotace nosníku bubnu tvořeného vanou, která obsahuje čisticí vodu a je pružně oddělena od vnější skříně pračky.
Z uvedené konstrukce je zřejmé, že vana musí být opatřena setrvačnou hmotou pro zabránění přenosu nevyvážených sil vyvolaných rotací bubnu na vnější skříň pračky.
Vysoce konkurenční prostředí v oblasti užívání elektrických přístrojů vede k tomu, aby pračky měly co nejnižší pořizovací cenu. Bylo shledáno, že nejlepším způsobem jak dodat vaně velkou setrvačnou hmotu při nízké ceně je připojení jednoho nebo více betonových bloků.
Rozšířeným řešením pro dosažení těchto požadavků je betonový prstenec opatřený axiálními otvory, kterými prochází šrouby zašroubované do matek připojených na vnitřku vany. Na obr. 1 je znázorněn radiální řez takovýmto známým řešením. Takovéto řešení je nevýhodné vzhledem k nutnosti užití držáků přivařených kvaně a tím nutnosti vytváření vodotěsných složitých plastových těsnění okolo spojovacích matek.
Toto známé řešení je velmi nákladné, jak z důvodu vysoké ceny ocelových šroubů, tak z důvodu množství času potřebného pro připojení betonového prstence k vaně.
Další nevýhodou známého řešení je to, že různé spojovací matice způsobují přenos vibračního napětí na připojené podélné části spíše než obvyklý vnitřní kruh působící jako zpevnění (na obr. je znázorněn příčný řez tímto kruhem černou tečkou).
Toto vyvolává koncentraci sil zejména v místech kde přítomné šrouby procházející otvory redukují příčnou odolnost prstence. Pokud jsou přítomny nějaké trhliny nebo nerovnosti v betonu, je možné, že nastane roztržení setrvačné hmoty na množství částí. To znamená, že toto připojení může být riskantní při zvyšující se redukci tlumícího účinku a vyvoláváni abnormálního hluku, dokud se nerozlomí zcela.
Podstata technického řešení
Předmětem technického řešení je vytvoření setrvačné betonové hmoty opatřené výztuhou doplněnou radiálními spojkami pro připojení k vaně pračky bez otvorů a tím oblastí, které jsou v kontaktu s prací vodou.
-1 CZ 9293 U1
Dalším předmětem technického řešení je vytvoření setrvačné hmoty, která může být rozdělena do několika bodů, které jsou silou spojeny se spoji vany bez zeslabení její cementované konstrukce.
Dalším předmětem je vytvoření setrvačné hmoty, která umožňuje ve všech bodech ve kterých je setrvačná hmota připojena k vaně, spojení s kovovou výztužnou konstrukcí.
Dalším předmětem je vytvoření setrvačné hmoty, která může být připojena kvaně rychle a s malými náklady.
Dalším předmětem je vytvoření setrvačné hmoty opatřené prvky pro její připojení k vaně, které jsou vytvořeny tak, že při připojení vytváří pružný přechod v kontaktní oblasti mezi setrvačnou hmotou a ocelí vany pro zabránění energického klepání když je pračka v kritických pracovních podmínkách.
Toto a další řešení budou zřejmé po přečtení následujícího detailního popisu setrvačné betonové k hmoty pro vany praček se kterými je propojena, charakteristické tím, že obsahuje kruhový ocelový výztužný doplněk s profilovými ocelovými držáky zhotovenými pro připojení setrvačné hmoty ke kruhovým hranám vany pomocí radiálních připevňovacích prvků. Uvedené držáky jsou přivařeny ke kruhovému toroidnímu výztužnému prutu v betonu.
Přehled obrázků na výkresech
Technické řešení je znázorněno na neomezujícím příkladném řešení s pomocí přiložených výkresů.
Na obr. 1 je znázorněno schematicky v bokorysu v řezu stávající řešení. Na obr. 2 je znázorněna v nárysu setrvačná hmota připojená k zadní kruhové stěně vany. Na obr. 3 je znázorněna tato setrvačná hmota v bokorysu v řezu. Na obr. 4 je znázorněn ve zvětšeném měřítku detail Z z obr. 2. Na obr. 5 je znázorněn ve zvětšeném měřítku detail W z obr. 3.
Příklady provedení technického řešení
S odkazem na přiložené obr. je vana i pračky pro naplnění na svém dně prací vodou 2, spojena se setrvačnou hmotou 3 prstencového tvaru. Tato setrvačná hmota 3 je zhotovena z betonu a je spojena se zadní kruhovou stěnou 4 vany L Na uvedené kruhové stěně 4 je vytvořena kruhová hrana 5 vystupující z válcového povrchu 6 a je s ním koaxiální. Účelem této hrany 5 je připojení prstence setrvačné hmoty 3. Avšak přesnost tohoto spojení není určena tuhostí betonu, ale relativní pružností profilovaného držáku 7 vystupujícího radiálně z vybrání 8 vytvořeného v betonu. Držák 7 má plochou část 7A. která je spodní částí přivařena k ocelovému kruhovému prutu 9, tvořícímu kruhovou výztuž betonu. Z uvedeného vyplývá, že různé držáky 7, připojené k toroidnímu kruhovému prutu 9, jsou rovněž částečně zapuštěny v betonu. Na obr. 2 jsou znázorněny čtyři z nich, umístěné v osách, ale může jich být zhotoven větší počet, například sedm. Částečné zapuštění držáků 7 v betonu může být nahrazeno přídavnými oky 7B ohnutými způsobem znázorněným na obr. 4.
Požadované radiální umístění vnější části držáku 7 je přesně dosaženo pomocí násilného zasunutí výztuhy do poloviny formy, ve které je beton odléván a pružné deformace kruhového prutu 9 dokud různé držáky 7 neleží ve svých přesných radiálních polohách požadovaných pro jejich následné umístění do kruhových hran 5. Držáky 7 jsou po usazení betonu zafixovány vjejich přesné poloze. Po umístění setrvačné hmoty 3 pod hrany 5 leží obvodové části 7C různých držáků 7 rovnoběžně s nimi (obr. 5). Držáky 2 mohou být následně zafixovány obvyklými radiálními připevňujícími prvky 10. Na obr. 5 je znázorněn příklad takovýchto prvků v podobě malého šroubu. Rovněž se může jednat osamořezný šroub, který je zasunut do stávajícího otvoru nebo se může jednat o samořezný a samozávrtný šroub. Vzhledem k tomu, že vana 1 je kruhová, je zřejmé, že její zafixování (spojení je možné vyvrtáním a sešroubováním) k radiálním prvkům 10 může být provedeno automaticky na základně vykonávání přerušované
-2CZ 9293 U1 úhlové rotace, což je dostatečně přesný a levný způsob. Připevňovací prvky 10 mohou rovněž obsahovat nýty nebo obvykle lisované švy (prolisy mnohem menší než otvor). Jak je možné vidět z obr. 5, spoj mezi setrvačnou hmotou 3 a vnější zadní stěnou 12 vany 1 je vytvořen ve dvou oblastech, zejména větší pevné oblasti £1 ve které je beton opřen proti oceli uvedené zadní stěny
12 vany I a pružné nesené úzké oblasti obsahující část ve které přední část 13 držáku 7 je opřena proti rovné části J4 vany I. Pružné nesení je velmi malé, ale koncepčně vyvolává dostatečné předpětí umožňující připevnění prvků JO. Toto s výhodou eliminuje všechna případná uvolnění objevující se u připevňovacího řešení setrvačné hmoty. V optimálním řešení představeném koncepčně ve vynálezu, je kontakt nejdříve proveden mezi přední částí 13 držáku 7 a vystouplou rovnou částí 14 a následuje pružné nasazení jedné nebo obou částí dokud není dosažen kontakt mezi betonovým povrchem 3A setrvačné hmoty 3 a zadní stěnou 12 vany i Když je tato poloha dosažena, hrana 5 vany I je připevněna k vrchu 7C různě po obvodu rozmístěných držáků 7. Na obr. 5 není povrch 3A setrvačné hmoty 3 znázorněn v kontaktu se zadní stěnou 12 nejen kvůli lepšímu rozlišení dvou částí, ale rovněž pro znázornění toho, že při jistých změnách konstrukce toto spojení podle vynálezu nemusí být závislé na takovémto kontaktu.

Claims (5)

  1. NÁROKY NA OCHRANU
    1. Setrvačná betonová hmota (3) pro vany (1) praček se kterými je spojena, vyznačující se tím, že po obvodě vany jsou rozmístěny tvarované ocelové držáky (7) pro připojení setrvačné hmoty (3) k obvodovým hranám (5) vany (1) pomocí radiálních připevňovacích prvků
    20 (10).
  2. 2. Setrvačná betonová hmota podle nároku 1, vyznačuj ící se tím, že po obvodu rozmístěné držáky (7) jsou všechny připojeny nebo spojeny s obvodovou výztuhou v betonu.
  3. 3. Setrvačná betonová hmota podle nároku 1 nebo 2, vyznačující se tím, že obvodová výztuha je tvořena kruhovým ocelovým prutem (9) ve tvaru uzavřeného kruhu, ke
    25 kterému j sou přivařeny a j ím neseny všechny držáky (7).
  4. 4. Setrvačná betonová hmota podle kteréhokoli z výše uvedených nároků, vyznačující se t í m , že držáky (7) mají svůj obvodový povrch (7C) rovnoběžný s hranou (5) vany (1).
  5. 5. Setrvačná betonová hmota podle kteréhokoli z výše uvedených nároků, vyznačující se tím, že připevňovací prvky (10) jsou tvořeny švem spojujícím dohromady hranu (5)
    30 a obvodový povrch (7C), pomocí vrubů nebo děrování.
CZ970199U 1999-07-29 1999-07-29 Setrvačná betonová hmota pro vany praček CZ9293U1 (cs)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ970199U CZ9293U1 (cs) 1999-07-29 1999-07-29 Setrvačná betonová hmota pro vany praček

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ970199U CZ9293U1 (cs) 1999-07-29 1999-07-29 Setrvačná betonová hmota pro vany praček

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ9293U1 true CZ9293U1 (cs) 1999-11-05

Family

ID=5468684

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ970199U CZ9293U1 (cs) 1999-07-29 1999-07-29 Setrvačná betonová hmota pro vany praček

Country Status (1)

Country Link
CZ (1) CZ9293U1 (cs)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
KR101629672B1 (ko) 세탁기 및 세탁기의 제조방법
EP2418313B1 (en) Washing machine having balancer
US5916274A (en) Reinforced ball balancer for clothes washing machine
EP2886706A1 (en) Device for fixing a wall-mounted drum type washing machine
EP1760183B2 (en) Washing and/or Drying Machine Having a Damper Connecting Structure Including a Reinforcing Portion
US7520147B2 (en) Anchorage device for fastening a counterweight to a washing machine tub
EP1538252A1 (en) Plastic tub for a clothes washing machine
US4483161A (en) Washing apparatus
CZ9293U1 (cs) Setrvačná betonová hmota pro vany praček
US9458563B2 (en) Front loading washer baffle
KR101191194B1 (ko) 드럼세탁기의 스파이더 구조
EP0405068B1 (en) Reinforced tub, particularly for laundry washing machines
KR20110025469A (ko) 세탁장치
EP1967636A1 (en) Household clothes washing machine with integrated drum spider
RU2629147C1 (ru) Конструкция бытового прибора, устройство компенсации дисбаланса и способ крепления устройства компенсации дисбаланса к барабану для белья
SI20097A2 (sl) Vztrajnostna betonska masa z ojačitvami, dopolnjenimi z radialnimi konektorji, za kadi pralnega stroja, s katerimi naj bo povezana
KR100774163B1 (ko) 드럼세탁기에 있어서의 리프터와 스파이더 체결구조
KR101362369B1 (ko) 밸런서를 구비한 세탁기
RU2645625C2 (ru) Способ крепления устройства компенсации дисбаланса к барабану для белья, конструкция бытового прибора и бытовой прибор
KR100987434B1 (ko) 드럼세탁기용 터브
US4102156A (en) Agitator for washing machines
JP2901939B2 (ja) 脱水洗濯機
US20200270800A1 (en) Laundry washing machine
KR101654056B1 (ko) 세탁장치
JPH0751490A (ja) 洗濯機の脱水槽

Legal Events

Date Code Title Description
ND1K First or second extension of term of utility model

Effective date: 20030731

ND1K First or second extension of term of utility model

Effective date: 20060717

MK1K Utility model expired

Effective date: 20090729